Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

After-school intensiv în școlile ialomițene

After-school intensiv în școlile ialomițene

Programele after-school devin obligatorii în toate școlile din Ialomița, de la toamnă. Anunțul a fost făcut public de oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. «Proiectul îi vizează în special pe elevii cu situație modestă...» declară Otilia Dumitru, șefa învățămîntului ialomițean. Primele clase after-school vor fi inaugurate la Slobozia.

Lecții și teme, imediat după cursuri
Programul after-school presupune ca elevii, o dată ce și-au încheiat cursurile, să beneficieze de alte cîteva ore suplimentare de studiu. În tot acest timp, ei au posibilitatea să-și recapituleze... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2013, 17:43 (20215 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

«Din toamnă vom avea 127 de clase pregătitoare!»

Inspectoratul Școlar Ialomița vrea «clasa 0»

«Din toamnă vom avea 127 de clase pregătitoare!»

La sfîrșitul săptămînii precedente, mai exact sîmbătă, 26 ianuarie a.c., Slobozia a fost gazda Conferinței Naționale «Clasa pregătitoare, de la deziderat la realizare». Invitați special a fost noul ministru al Educației, Remus Pricopie, precum și secretarul de stat Stelian Fedorca. Aceștia s-au alăturat delegaților veniți din Argeș, Prahova, Vîlcea sau Călărași pentru a discuta despre oportunitatea menținerii clasei pregătitoare. În afară de plusul de capital adus imaginii proaspătului ministru și a secretarului său, întîlnirea a fost ambiguă. Puțini dintre cei prezenți s-au lămurit dacă în noul an școlar clasa pregătitoare va mai exista sau nu... Cu toate acestea, reacția Inspectoratului Școlar... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 11:06 (8270 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul orașului Amara condamnă politica de cadre a Otiliei Dumitru

Protest public împotriva Inspectoratului Școlar Județean Ialomița

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița continuă politica de epurare a directorilor de școli din Ialomița. Ultima «victimă» ar fi directorul școlii gimnaziale «Gheorghe Vâlsan» din Amara. Spre deosebire de situațiile precedente însă, de această dată comunitatea protestează public împotriva acestei măsuri. Un comunicat de presă remis publicității de către Consiliul Local Amara acuză «modul abuziv, imoral și primitiv» în care s-a făcut schimbarea...

Șase luni de jihad PSD
Numită în funcție în luna iunie a anului trecut, inspectorul general Otilia Dumitru promitea în prima sa declarație... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2013, 19:24 (130098 vizualizări - 142 comentarii)

EVENIMENT

Școala ialomițeană, un șir de investiții eșuate

Școala ialomițeană, un șir de investiții eșuate

Reprezentanții Inspectoratului Școlar Ialomița declară laconic că anul școlar 2012-2013 va fi unul al «elitelor». «Vrem să avem elevi cu performanțe, iar cine nu înțelege iese din sistem!» amenință Otilia Dumitru, inspectorul școlar general. Totuși, școala ialomițeană a ajuns în pragul «exmatriculării». De șase ani, 26 de obiective școlare din Ialomița așteaptă să fie finalizate! Și nu sînt singurele... Planurile prevedeau ca respectivele unități de învățămînt să le ofere elevilor săli de clasă curate, laboratoare dotate cu materiale didactice și profesori bine pregătiți. Timpul a trecut, iar lucrările au rămas tot la stadiul de șantier. Investițiile din învățămîntul ialomițean au nevoie de peste... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2012, 06:56 (20668 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

PD-L Ialomița solicită demisia inspectorului școlar general, Otilia Dumitru

«PD-L Ialomița solicită demisia inspectorului școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Otilia Dumitru, pentru cele întîmplate la Bacalaureat în acest an» se arată într-un comunicat de... [citește toată știrea]

7 Septembrie 2012, 13:31 (8534 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala ialomițeană în Anul Dragonului

Mai puțin de două săptămîni pînă la primul clopoțel

Școala ialomițeană în Anul Dragonului

Pe 17 septembrie, școlile din Ialomița se pregătesc să-și redeschidă porțile. Au aceleași săli cu aspect neplăcut, igienizate la nesfîrșit, și aceleași bănci rupte, reparate la fiecare început de an școlar. În clase a pătruns o aromă de iz penal și vine de la catedră. Mai sînt cîteva săptămîni pînă cînd se sună de intrare, iar în școli au început schimbările. Pe criterii de «competență», alți directori preiau frîiele acelorași insituții firave și fără personalitate, incapabile să le ofere elevilor o educație exemplară...

Începe tăvălugul schimbărilor
Directori de partid pentru școli apolitice... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2012, 16:09 (21971 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Cei 7 fantastici» ai politicii locale

Ialomița văzută de sus

«Cei 7 fantastici» ai politicii locale

Cine mai conduce Ialomița zilele acestea? Veți spune, probabil, că USL, că doar ei au cîștigat alegerile locale în 46 dintre localitățile județului și domină prin intimidare cel puțin jumătate din restul localităților. Vă grăbiți, ca de obicei! Sursele noastre în interiorul Uniunii susțin că zilele acestea Ioan Martin, co-președintele liberal al USL, e deja istorie încă nescrisă, iar județul este condus de «cei 7 fantastici ai PSD Ialomița». I-am nominalizat prin această sintagmă pe Silvian Ciupercă, Ștefan Mușoiu, Marin Constantin, Vasile Olaru, Otilia Dumitru, Mihăiță Găină și Marian Pavel, lideri PSD de linia întîi și a doua, dar fără de care administrația locală, viața politică și deciziile... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 17:29 (28251 vizualizări - 32 comentarii)

EVENIMENT

Radiografia unui dezastru anunțat sau examenele naționale în Ialomița

Radiografia unui dezastru anunțat sau examenele naționale în Ialomița

Evaluarea Națională și Bacalaureatul s-au dovedit, încă o dată, probe de foc pentru elevi. În Ialomița, procentul de promovabilitate al celor două examene se înscrie în media pe țară. Eșecul generațiilor trecute nu i-a mobilizat pe actualii absolvenți de clase a VIII-a și a XII-a. Fără să învețe, au intrat în sălile de examen mînați de dictonul «nu mi se poate întîmpla tocmai mie!». Efectul a fost dezastruos! S-a picat pe capete. În speranța că ar putea obține o notă mai bună, elevii au făcut contestații fără număr...

Liceeni semianalfabeți
La sesiunea 2012 a Evaluării Naționale... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2012, 16:50 (11044 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Otilia Dumitru, inspector general școlar

Ialomița: «Promovabilitatea la Evaluarea Națională este bună!»

Elevii de clasa a VIII-a află astăzi rezultatele obținute la Evaluarea Națională. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Ialomița susțin că procentul de promovabilitate este mai mare decît cel înregistrat anul trecut. Deși proba la Limba Română le-a dat bătăi de cap, rezultatele au fost favorabile elevilor...
În județul Ialomița s-au înscris la Evaluarea Națională 2260 de elevi. Chiar dacă proba la Limba Română le-a dat emoții elevilor, din cauza unei subordonate, rezultatele preliminarii arată că procentul de promovabilitate la această disciplină este în acest moment de peste 80%. Astfel, lucrările au fost recorectate, iar evaluatorii au luat în calcul ambele variante de răspuns ale elevilor... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2012, 11:16 (11302 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Maria Ionașcu, «alungată» de la Liceul Pedagogic

Nici nu s-a instalat bine în fruntea Inspectoratului Școlar Ialomița că Otilia Dumitru, proaspăta inspector general școlar, a și început schimbările în sistem. Marți, 12 iunie a.c., a schimbat-o pe Maria Ionașcu din funcția de director al Liceului Pedagogic «Matei Basarab», în locul acesteia fiind numită Nica Balaciu.
Astfel, Otilia Dumitru și-a încălcat promisiunea făcută în cadrul conferinței în care a preluat funcția de inspector școlar general. «Nu voi face nicio schimbare în sistem» declara domnia sa în urmă cu aproximativ o săptămînă. Ei bine, imediat după alegeri, lucrurile s-au schimbat. Prima schimbare a fost cea a conducerii Liceului Pedagogic «Matei Basarab»din Slobozia, fiind... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:19 (39367 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Otilia Dumitru revine la conducerea Inspectoratului Școlar Ialomița

Otilia Dumitru revine la conducerea Inspectoratului Școlar Ialomița

Schimbare la vîrful Inspectoratul Școlar Ialomița. Noul inspector școlar general este Otilia Dumitru, aceasta fiind învestită în funcție printr-un ordin al Ministerului Educației, emis marți, 5 iunie 2012.
După două mandate anterioare de cîteva luni ca inspector școlar general adjunct, Otilia Dumitru a fost numită în fruntea instiuției. Ea a preluat ștafeta de la Luminița Barcari, care a deținut această funcție timp de aproximativ șapte luni. Barcari a declarat că se va întoarce la viața de catedră, în calitate de profesor al Liceului Teoretic «Carol I» din Fetești.
Noul inspector general școlar a apelat la calm, declarînd că nu va face nicio schimbare în cadrul instituției sau la... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2012, 16:19 (27522 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Refuz să-mi fie frică!»

Prof. Otilia Dumitru, dincolo de Legea Învățămîntului

«Refuz să-mi fie frică!»

La o săptămînă de la simulacrul de dezbatere organizat de Inspectoratul Școlar, orice polemică legată de Legea Învățămîntului pare în plus. Dincolo de actul normativ însă, rămîn metodologiile de aplicare al acestuia. Considerate drept instrumente ale viitoarelor abuzuri din sistemul de învățămînt, «metodologiile» fac obiectul a numeroase speculații. Puțini dintre profesori au însă curajul de a vorbi deschis despre ce îi așteaptă. Independent a găsit un astfel de profesor. O cheamă Otilia Dumitru, este profesor de biologie, are în urmă o carieră de 25 de ani la catedră și a fost, cu intermitențe, timp de un an inspector general adjunct în cadrul IȘJ Ialomița.

Un sistem guvernat de frică... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2011, 10:37 (42324 vizualizări - 36 comentarii)

28 Iun 2026
231 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Cotorca: Doi răniți, în urma unui accident rutier

Cotorca: Doi răniți, în urma unui accident rutier

Pompierii și polițiștii ialomițeni au intervenit miercuri, 3 martie a.c., pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier petrecut în zona localității Cotorca. Din evenimentul rutier au ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 09:30
(3386 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


APIA: A demarat Campania de primire a Cererilor Unice de Plată 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând cu data de luni, 1 martie 2021, a demarat Campania de primire a Cererilor Unice de Plată 2021.Fermierii interesați vor putea ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 18:35
(3161 vizualizări - 0 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Modernizarea DJ201, în linie dreaptă

Consiliul Județean Ialomița: Modernizarea DJ201, în linie dreaptă

Marți, 2 martie 2021, în prezența oficialităților locale și județene, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel a semnat contractele de execuție de lucrări la DJ201, tronsonul Coșereni-Axintele ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 18:30
(3163 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 5 martie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 18:25
(2043 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 20000 de lei

78 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate, în ultimele 24 de ore, de forțele de ordine angrenate în acțiunile pentru verificarea respectării măsurilor de prevenire și limitare a  infectării ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 16:55
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bunuri de peste 55000 de lei, confiscate

Polițiștii ialomițeni au intervenit luni, 1 martie, la 38 de evenimente, 31 dintre acestea fiind semnalate pe numărul unic de urgență 112. Totodată, au fost constatate 16 infracțiuni, din care 2 contra ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 16:50
(2173 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 localități din județ în Scenariul Roșu, din cauza creșterii ratei de incidență

Rata de incidență a cazurilor de COVID-19 crește de la o zi la alta la nivelul județului Ialomița. Marți, 2 martie a.c., la nivelul județului valoarea acesteia este 1,02/1000 de locuitori.  Într-o ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 15:50
(4541 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 2 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8277, cu 33 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 15:25
(2791 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bebelușă în stare gravă, transferată la București

O fetiță născută la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, cu grave malformații cardiace, a fost transferată la Spitalul «Marie Curie» din București.

Intervenție a elicopterului SMURD ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 11:50
(3276 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Fetești Oraș

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii la vana de legătură de la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 125 mm, de pe strada Călărași din municipiul Fetești, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 11:40
(2578 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Startul Campaniei de vizare a carnetelor de rentă viageră

În contextul actual privind epidemia de Coronavirus pe teritoriul României, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în perioada 01.03-31.08.2021, pentru obținerea sumei ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 17:35
(6592 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 1 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8244, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 16:10
(2102 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Amenzi» multicolore pentru șoferițe

IPJ Ialomița: «Amenzi» multicolore pentru șoferițe

Luni, 1 Martie 2021, polițiștii rutieri au înlocuit punctele de penalizare cu lalele, punctele de amendă cu zambile iar avertismentele cu frezii, devenind dis de dimineață vestitorii primăverii. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 15:45
(2425 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 55500 de lei

Verificarea respectării măsurilor de izolare/carantină la adresa aleasă, precum și respectarea restricțiilor privind deplasarea pe timpul nopții și a cerințelor impuse comercianților, se mențin în atenția ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 15:40
(3213 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Ialomițenii pot subscrie și în luna martie 2021 pentru noi emisiuni de titluri de stat destinate exclusiv populației în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani, începând cu data de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 11:20
(1967 vizualizări - 0 comentarii)


Direcția Județeană de Statistică Ialomița anunță Recensământul populației și locuințelor de probă

Recensământul de probă este un sondaj care se desfășoară anterior Recensământului, în scopul verificării practice și îmbunătățirii aspectelor organizatorice și tehnice. Este un exercițiu cu scopul de a ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 11:05
(8216 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Trafic blocat din cauza unui grav accident rutier

Urziceni: Trafic blocat din cauza unui grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut duminică, 28 februarie a.c., în jurul orelor 20,00, la ieșire din Urziceni către Buzău. Din primele informații, în accident au fost implicate două autoturisme. În urma ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 23:00
(4386 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


1/2 martie 2021: «Solidaritatea Sanitară» împresoară porțile Parlamentului

Luni, 1 martie 2021, și marți, 2 martie a.c., zilele în care în care va fi dezbătut în plen și aprobat Bugetul, Federația «Solidaritatea Sanitară» protestează la porțile Parlamentului, «asediind» parlamentarii ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 17:25
(2207 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 28 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8230, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 15:55
(1866 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 25 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 27 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8216, cu 25 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2021, 15:35
(2309 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Bărbat rătăcit în pădure, salvat de pompieri

Pompierii din Slobozia au intervenit joi, 25 februarie a.c., pentru acordarea primului ajutor în cazul unui bărbat de 49 de ani. Acesta a apelat numărul de urgență 112, precizând faptul că s-a rătăcit într ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:55
(2048 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Țăndărei

În cursul zilei de joi, 25 februarie a.c., polițiștii au acționat pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier de producere a ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:40
(2409 vizualizări - 2 comentarii)


ISU Ialomița: 28 februarie-Ziua Protecției Civile din România

La 28 februarie sărbătorim Ziua Protecției Civile din România, dată la care, în anul 1933, Regele Carol al II-lea, prin «Înalt Decret Regal nr. 468», a aprobat Regulamentul apărării contra atacurilor aeriene ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:25
(1666 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, verificată de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au verificat modul în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară, la nivelul întregului județ. Astfel, în urma verificărilor au fost aplicate 173 de ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:20
(1155 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 26 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8191, cu 31 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 15:45
(2170 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Cercetat penal pentru pescuit în perioada de prohibiție

Stelnica: Cercetat penal pentru pescuit în perioada de prohibiție

Miercuri, 24 februarie a.c., în timpul unei acțiuni de combatere a braconajului piscicol, polițiștii din Stelnica au identificat pe malul stâng al Brațului Borcea un bărbat, de 52 de ani, care descărca ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:50
(2478 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 9000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de siguranță sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind modul în care populația respectă măsurile de protecție sanitară. Pentru abaterile constatate au fost aplicate 173 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:45
(3424 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție la Muzeul Agriculturii

Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia vernisează luni, 1 martie 2020, expoziția «Ștergarul-Icoana Sufletului». Evenimentul se organizează în sala mare a instituției, de la orele 14,00. ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:40
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 25 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8160, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 15:20
(2265 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Cartușe de vânătoare confiscate după ce un bărbat și-ar fi amenințat mama că «o va împușca»

Un bărbat în vârstă de 52 de ani, din Manasia, este cercetat penal de polițiștii ialomițeni pentru săvârșirea infracțiunilor de «amenințare» și «nerespectarea regimului armelor și munițiilor». Marți, 2 ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2021, 16:15
(6409 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...