Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

«Educația trebuie să formeze „meseriași“!»

Candidații PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare susțin la unison

«Educația trebuie să formeze „meseriași“!»

Piața muncii din județul Ialomița este puternic afectată de lipsa «meseriașilor». Tocmai de aceea este nevoie de o relansare a învățământului profesional și tehnic. Pentru Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița care deschide lista formațiunii politice pentru Camera Deputaților, susținerea acestei ramuri a Educației va deveni o prioritate dacă, prin votul lor, ialomițenii îl vor trimite în Parlamentul României.

 

Sprijin pentru Educație Un rol prioritar în dezvoltarea economiei locale și naționale îl reprezintă «meseriașii» formați în școlile românești. Atât la nivelul județului Ialomița, câ... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2024, 08:40 (595 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Tur de forță al candidaților PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare

Tur de forță al candidaților PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare

Un adevărat tur de forță în județ au executat candidații PSD Ialomița în ultimele zile. Astfel, alături de Alexandra Matei și Alina Ciobanu, candidate social-democrate la Camera Deputaților, deputatul în funcție Raluca Dumitrescu și ocupantă a poziției secunde pe lista PSD Ialomița la Camera Deputaților s-au întâlnit cu cetățenii din Valea Ciorii, Fetești, Bărcănești și Coșereni. «Femeile în politică reprezintă o forță esențială pentru schimbare și progres. Femeile aduc perspective unice și soluții inovatoare, iar diversitatea în politică nu este doar un ideal, ci o necesitate! Este timpul să ne unim forțele pentru a încuraja mai multe femei... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 11:15 (3296 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Educația trebuie să devină o prioritate!»

Candidatul PSD la Camera Deputaților și președinte al social-democraților slobozeni, Ștefan Țintă

«Educația trebuie să devină o prioritate!»

Candidatul aflat pe prima poziție în lista PSD Ialomița pentru Camera Deputaților, tânărul om de afaceri Ștefan Țintă consideră că «Educația trebuie să devină o prioritate!». «În oricare formulă guvernamentală de conducere a acestei țări, măsurile legislative privind Învățământul trebuie să devină o prioritate! Chiar dacă provin din mediul privat și, firesc, ar fi normal să îmbunătățesc legislativ măsurile antreprenoriale, consider că stimularea activității Educației prin noi legi va fi primul punct pe agenda mea parlamentară!» a ținut să declare Ștefan Țintă. În ceea ce privește echipa de candidați social-democrați pe care ... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2024, 11:05 (6738 vizualizări - 6 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Candidații PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare s-au întâlnit cu alegătorii din Urziceni

Candidații PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare s-au întâlnit cu alegătorii din Urziceni

Campanie electorală în municipiul Urziceni a candidaților PSD Ialomița pentru Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024. Alături de aceștia la întâlnirea cu alegătorii s-a aflat și Marian Pavel, președintele Organizației PSD Ialomița și al Consiliului Județean Ialomița. «Este esențial să ne ascultăm comunitatea!» a declarat acesta în timpul vizitei. 

 

Alături de cetățenii din Urziceni Candidații propuși de PSD Ialomița pentru Camera Deputaților și Sentat au desfășurat o întâlnire publică la care au participat cetățenii... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 10:20 (4409 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul Liviu Patrichi apreciază «viziunea» Programului de Guvernare PSD 2024-2028

Deputatul Liviu Patrichi apreciază «viziunea» Programului de Guvernare PSD 2024-2028

«Partidul Social Democrat este singurul partid care vine în fața românilor cu un Program de Guvernare amănunțit, cu mă­suri concrete... Un program cu o viziune clară de dezvoltare a României, prin creș­terea producției interne, crearea de locuri de muncă bine plătite, dezvoltarea rețelei de autostrăzi în toate regiunile istorice!» precizează deputatul social-democrat Liviu Patrichi, interpelat asupra Programului de Guvernare 2024-2028 prezentat de PSD. «Programul PSD nu vine cu populisme exagerate pe care le-am văzut la alte partide, fiind centrat pe creșterea nivelului de trai al celor care muncesc sau care au muncit o viață... Documentul propune... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2024, 09:40 (4836 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Premierul Marcel Ciolacu, în vizită pe șantierul noului Bloc Operator al Spitalului Slobozia

Candidat al Partidului Social Democrat la Alegerile Prezidențiale

Premierul Marcel Ciolacu, în vizită pe șantierul noului Bloc Operator al Spitalului Slobozia

Premierul Marcel Ciolacu a vizitat duminică 27, octombrie 2024, șantierul noului Bloc Operator al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Investiția se pregătește de inaugurare și a beneficiat de finanțare prin intermediul fondurilor guvernamentale oferite de Programul Național de Dezvoltare Locală (PNDL). Alături de Marcel Ciolacu au fost Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița, și Alexandru Potor, primarul municipiului Slobozia.

 

Vizită de lucru la Slobozia Spitalul Județean de Urgență Slobozia a beneficiat în ultimii ani de fonduri guvernamentale și... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2024, 16:10 (5966 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Candidaturile PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare, «validate» de Biroul Electoral Județean

Candidaturile PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare, «validate» de Biroul Electoral Județean

Partidul Social Democrat Ialomița a fost prima formațiune politică care și-a depus listele de candidați la sediul Biroului Electoral de Circumscripție Județeană. Evenimentul s-a petrecut vineri, 11 octombrie 2024, candidații Organizației PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024 fiind însoțiți de președintele Marian Pavel.

 

Toți candidații PSD Ialomița Vineri, 11 octombrie 2024, cei șase candidați social-democrați pentru Camera Deputaților și cei patru candidați PSD pentru Senatul României au fost «validați» de Biroul Electoral de Circumscripție... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2024, 17:40 (6209 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

«Concluziile consultărilor dintre PSD și sindicate/patronate: nicio creștere de taxe în 2025, încurajarea muncii și reducerea poverii fiscale pe muncă!»

Deputatul PSD Liviu Patrichi

«Concluziile consultărilor dintre PSD și sindicate/patronate: nicio creștere de taxe în 2025, încurajarea muncii și reducerea poverii fiscale pe muncă!»

«Concluzia comună a consultărilor dintre Partidul Social Democrat și reprezentanții patronatelor/sindicatelor este că România nu își permite creșteri de taxe în intervalul următor, iar soluțiile cele mai importante pentru susținerea economiei naționale trebuie să vizeze încurajarea muncii, creșterea productivității și reducerea poverii fiscale în special la nivelul salariaților cu venituri mici și medii!» se precizează într-un comunicat al deputatului PSD Liviu Patrichi. Același comunicat mai reliefează că «soluțiile de guvernare pentru dezvoltarea economică și echilibrarea bugetară pe termen mediu și lung trebuie să pună accentul pe stimularea... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2024, 14:50 (19384 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD Ialomița vizează obținerea a cel puțin trei mandate de parlamentari!

PSD Ialomița vizează obținerea a cel puțin trei mandate de parlamentari!

Prin vocea președintelui Organizației PSD Ialomița, Marian Pavel, social-democrații locali afirmă că își doresc «obținerea a cel puțin trei mandate de parlamentari!». «Mai exact, cel puțin doi deputați și un mandat de senator!» după cum afirmă președintele Organi­zației PSD Ialomița, Marian Pavel.

 

Mandate de parlamentari fără număr «Rezultatele obținute la Alegerile Locale din iunie 2024 ne dau curajul să sperăm la obținerea a cel puțin trei mandate de parlamentari. Mai exact, se pot obține cel puțin doi deputați și un mandat de senator... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2024, 12:40 (3804 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Listele PSD Ialomița pentru Alegerile Parlamentare, nefinalizate!

Listele PSD Ialomița pentru Alegerile Parlamentare, nefinalizate!

UPDATE Listele PSD Ialomița pentru Alegerile Parlamentare, definitivate!

Organizația Ialomița a Partidului Social Democrat încă nu și-a definitivat listele pentru Alegerile Parlamentare din decembrie 2024. Surse din cadrul PSD însă au ținut să ne menționeze că «de principiu, prima poziție din lista pentru Camera Deputaților va fi ocupată de Ștefan Țintă, președinte al PSD Slobozia, în timp ce, pentru Senat, Cătălin Grigore, vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița, va fi cap de listă!».

 

«Surprize, surprize» pe listele PSD Ialomița După cum vă aminteam, prima poziție a listei pentru Camera Deputaților... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2024, 13:20 (7748 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Lichidități în valoare de 1 miliard de euro pentru fermieri!»

Deputatul PSD Liviu Patrichi

«Lichidități în valoare de 1 miliard de euro pentru fermieri!»

Criza agricolă cu care se confruntă România se află în atenția parlamenta­rilor ialomițeni. Deputatul PSD Liviu Patrichi susține că, în perioada imediat următoare, fermierii români vor beneficia de fonduri pentru susținerea unui nou an agricol. «Și în acest an venim în sprijinul fermierilor pentru a-i ajuta să depășească mai ușor problemele de lichidități cu care se confruntă. Astfel, Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale va acorda avansurile plăților directe în cuantum de 70% din Fondul European de Garantare Agricolă și de 85% din Fondul European Agricol de Dezvoltare Rurală în cazul sprijinului acordat în cadrul intervențiilor... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2024, 11:10 (2719 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PSD a prezentat situația majorării pensiilor în Ialomița

PSD a prezentat situația majorării pensiilor în Ialomița

Duminică, 1 septembrie 2024, liderii Organizației PSD Ialomița au organizat o conferință de presă în care au prezentat public beneficiile majorării pensiilor la nivel național și în Ialomița. Conform datelor prezentate, 41520 din totalul de circa 52000 de pensii din Ialomița au fost majorate. Cea mai mică majorare, de până în 100 de lei, vizează 6500 de pensionari, iar cea mai mare majorare, de 4000 de lei, vizează 4 pensionari. Cei mai mulți pensionari cu pensii mărite din Ialomița, 10900 de oameni, beneficiază de o majorare a pensiilor si­tuată între 500 și 1000 de lei.

 

Laudă-te, gură... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2024, 12:05 (3089 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Liviu Patrichi NU renunță la Spitalul Slobozia

Deputatul PSD Liviu Patrichi NU renunță la Spitalul Slobozia

Aflat în vacanță parlamentară, deputatul PSD Liviu Patrichi continuă să susțină proiectele investi­țio­nale din cadrul Spitalului Județean Slobozia. «Acti­vitatea mea politică vizează susținerea proiectelor de investiții din cadrul Spita­lului Slobozia. Cred că noua mea poziție îmi va permite să reprezint mai eficient instituția și să obțin sprijinul de care avem nevoie pentru a reda oamenilor încrederea în sistemul de Sănătate județean!» a declarat deputatul PSD Liviu Patrichi.

 

Un parlamentar activ Aflat în vacanță parlamentară... [citește_tot_articolul]

16 August 2024, 08:45 (2192 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Deputatul PSD Liviu Patrichi: «Pentru prima dată în România se recalculează și se verifică TOATE pensiile din sistemul public!»

«Anterior, modificările legislative care implicau recalcularea, au vizat doar anumite categorii de pensionari, nu tot sistemul public în ansamblul său. Cei 3,8 milioane de pensionari care... [citește toată știrea]

14 August 2024, 16:40 (19261 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Liviu Patrichi, în Comisia de Transporturi a Camerei Deputaților

Deputatul PSD Liviu Patrichi, în Comisia de Transporturi a Camerei Deputaților

Din 25 iunie 2024, Liviu Patrichi, fostul manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, a fost numit de­putat în Parlamentul României. Acesta a preluat prerogativele funcției deținută anterior de Ștefan Mușoiu, în prezent europarlamentar. După depunerea jurământului, Liviu Patrichi a fost numit membru al Comisiei de Trans­porturi și Infrastructură din cadrul Camerei Deputaților. «Experiența profesio­nală pe care am acumulat-o îmi va fi utilă în activitatea parlamentară!» a declarat deputatul PSD Liviu Patrichi.

 

Deputat în Parlamentul României... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2024, 10:10 (3382 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Europarlamentarul Ștefan Mușoiu a ajuns în Parlamentul European

Europarlamentarul Ștefan Mușoiu a ajuns în Parlamentul European

Ales europarlamentar la 9 iunie 2024, Ștefan Mușoiu face deja pri­mele declarații publice în noua sa calitate: «Delegația românească de europarlamentari social-demo­crați, coordonați de liderul Victor Negrescu, trebuie să facă uz, mai mult ca oricând, de înțelepciune, profesionalism, viziune și abilitatea de negociere, specifice familiei socialiste europene din care facem parte, pentru un viitor mai bun al UE și al tuturor cetățenilor ei!».

 

Un europarlamentar entuziast Europarlamentarul Ștefan Mușoiu își ia în serios responsabilitățile... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2024, 10:40 (5943 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Le sunt recunoscător tuturor ialomițenilor care și-au exercitat dreptul de vot!»

Europarlamentarul PSD Ștefan Mușoiu

«Le sunt recunoscător tuturor ialomițenilor care și-au exercitat dreptul de vot!»

Alegătorii ialomițeni au votat în proporție de peste 65% pentru lista comună propusă de PSD-PNL la Alegerile Europarlamentare. Ștefan Mușoiu a fost singurul ialomițean aflat pe lista candidaților pentru Parlamentul European. Dincolo de calculele electorale, propulsarea sa în această poziție reprezintă un câștig cert pentru Ialomița și pentru ialomițeni. La o săptămână de la rezultatele votului, Ștefan Mușoiu prezintă public primele sale planuri în calitate de viitor europarlamentar.

 

O victorie pentru întreg județul Aflat într-o poziție... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2024, 10:20 (11959 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

«Rezultatele Alegerilor din 9 iunie 2024 reflectă decizia ialomițenilor!»

Marian Pavel, președintele PSD Ialomița

«Rezultatele Alegerilor din 9 iunie 2024 reflectă decizia ialomițenilor!»

PSD și-a adjudecat 54 din cele 66 de administrații locale din Ialomița grație unor strategii combinate. În mandatul 2020-2024, Marian Pavel a susținut activ investiții majore în domeniul infrastructurii rutiere, Să­nătății și Educației. Eforturile inves­tiționale și administrative au fost du­blate de racolarea unor primari PNL pe listele PSD. La o săptămână de la Alegerile din 9 iunie 2024, Marian Pavel susține că tot acest efort politic și administrativ a fost validat de alegători: «Rezultatele Alegerilor reflectă decizia ialomițenilor!».

 

Ialomița este «prea roșie»... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2024, 09:20 (11603 vizualizări - 8 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Echipa PSD Ialomița, alături de Cristian Roman, candidatul Organizației la funcția de primar al orașului Țăndărei 

Echipa PSD Ialomița, alături de Cristian Roman, candidatul Organizației la funcția de primar al orașului Țăndărei 

Tot mai aproape de momentul 9 iunie 2024, dată la care se vor desfășura Alegerile Locale și Europarlamentare, echipa PSD Ialomița, condusă de președintele Marian Pavel, de altfel candidatul formațiunii pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, a ajuns în orașul Țăndărei. Aici social-democrații au organizat un marș electoral pentru a-l susține pe Cristian Roman în cursa de câștigare a funcției de primar al orașului.

 

Un viitor mai bun pentru orașul Țăndărei Cristian Roman, candidatul desemnat de PSD Ialomița pentru funcția de primar al orașului... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2024, 15:20 (11139 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Primarul Feteștiului, Laurențiu Șonchereche este cel mai performant primar din județ!»

Marian Pavel, candidatul PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița

«Primarul Feteștiului, Laurențiu Șonchereche este cel mai performant primar din județ!»

Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița, continuă campania electorală în localitățile ialomițene. Una dintre ultimele sale întâlniri electorale s-a desfășurat la Fetești. Pe străzile localității, Marian Pavel, candidatul PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, primarul PSD în funcție, Laurențiu Șonchereche, candidatul PSD la Alegerile Europarlamentare, Ștefan Mușoiu, și echipa de campanie a Organizației, s-au întâlnit cu cetățenii orașului și au discutat despre realizările concrete ale administrației locale din acest mandat. Reamintim că Laurențiu Șonchereche a reușit în decursul acestui mandat... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2024, 14:05 (13067 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
253 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

A intrat cu mașina în pom

În apropierea municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier cu o victimă. Pe scurt, vineri, 26 februarie 2010, în timp ce o femeie de 43 de ani, domiciliată în București, conducea un autoturism din ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:07
(9480 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

Agenții Posturilor de Poliție Andrășești, Albești, Buești, Ciochina, Munteni Buzău, Reviga și Colelia, în colaborare cu o grupă de luptători ai Serviciului de Intervenție Rapidă au desfășurat acțiuni comune ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:07
(12681 vizualizări - 0 comentarii)


Încarcerat

Polițiști din cadrul structurilor Urziceni, Bărcănești și Axintele au acționat pe raza celor două comune, ocazie cu care, în satul Horia, au depistat un bărbat de 39 de ani, din localitate, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:05
(14734 vizualizări - 0 comentarii)


15000 de pachete de țigări, confiscate

Pe DN2, în parcarea aflată pe raza comunei Sinești, au fost depistați doi bărbați care transportau, fiecare cu cîte un autoturism, mai multe pachete de țigări fără documente legale de proveniență.
...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 14:04
(15860 vizualizări - 0 comentarii)


Pistoale deținute ilegal

În incinta unui local public situat pe DN 2 în municipiul Urziceni, punct de lucru aparținînd unei societăți comerciale din Capitală, au fost depistați trei bărbați, în vîrstă de 23, 26, respectiv 35 de ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 14:03
(14192 vizualizări - 0 comentarii)


Beți la volan

Pe strada Digului, din Țăndărei, a fost depistat un localnic, în vîrstă de 31 de ani, în timp ce conducea un autoturism înmatriculat în străinătate, aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice. La testarea ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:45
(13685 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecți de furt, identificați

În ultimele 24 de ore au fost identificați doi bărbați, în vîrstă de 53, respectiv 29 de ani, ambii domiciliați în Amara, suspectați că în perioada noiembrie 2009-februarie 2010 au sustras dintr-o locuință ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:37
(16614 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA

Începînd de vineri, 26 februarie a.c., la nivel național a fost declanșată acțiunea «SIGURANȚA», ce are drept scop implicarea a cît mai multe forțe de ordine în zonele cu risc criminogen, prinderea în flagrant ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:32
(16340 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat după ce a accidentat un pieton

În cursul zilei de joi, 25 februarie, în jurul orei 15.30, pe raza localității Buești s-a produs un accident de circulație din care a rezultat vătămarea unei persoane. Victima, o femeie de 37 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 13:24
(17915 vizualizări - 0 comentarii)


Lovită de mașină pe trecerea de pietoni

Joi, 25 februarie, o femeie de 49 de ani din comuna Movila a fost victima unui accident rutier. Pe scurt, în timp ce conducea un autoturism, un bărbat, de 38 de ani, din Fetești nu a acordat prioritate ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 13:23
(19298 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune comună polițiști-jandarmi

În data de 25 februarie, pe raza comunelor Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței, în baza unui plan comun de acțiune, efective ale Poliției Orașului Țăndărei și Inspectoratului Județean de Jandarmi au acționat ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 13:21
(17410 vizualizări - 0 comentarii)


Școlile din Fetești și Urziceni, în atenția polițiștilor

Joi, 25 februarie, polițiștii au desfășurat activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt, avînd ca obiectiv prioritar creșterea gradului de siguranță a elevilor. Acțiunile ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 13:20
(15152 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM organizează cursuri de formare

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă organizează în anul 2010 mai multe cursuri de formare profesională. Potrivit reprezentanților instituției, șomerii sau persoanele interesate se pot înscrie ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 08:42
(20475 vizualizări - 0 comentarii)


Fermierii pot depune cererile pentru sprijinul pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează luni, 1 martie 2010, campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Pentru a beneficia de sprijinul ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 07:16
(15352 vizualizări - 0 comentarii)


Sînge donat de jandarmi

Miercuri, 24 februarie a.c., Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a primit un apel umanitar din partea Poliției Slobozia, pentru ajutorarea mamei unui agent care are nevoie urgentă de o transfuzie ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 18:32
(17121 vizualizări - 0 comentarii)


Restanțieri la eliberarea sau preschimbarea actelor de identitate

Direcția Județeană de Evidență a Persoanelor Ialomița face apel la ialomițeni în vederea verificării termenului de valabilitate al actului de identitate. În cazul în care se constată că termenul de valabilitate ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 17:30
(15872 vizualizări - 0 comentarii)


La volan cu permisul suspendat

În cursul zilei de miercuri, 24 februarie a.c., polițiștii feteșteni l-au depistat pe un tînăr, de 19 ani, din Făcăeni, în timp ce conducea un autoturism, avînd dreptul de a conduce suspendat. Pe numele ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 14:49
(16175 vizualizări - 0 comentarii)


Radare, amenzi, permise suspendate

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele 24 de ore pe arterele județului pentru creșterea gradului de siguranță în traficul rutier. Acțiunile polițiștilor au vizat atît depistarea și sancționarea cu fermitate ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 14:37
(13938 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți arestați

Miercuri, 24 februarie a.c., în jurul orei 10.00, agenții Postului de Poliție Gheorghe Lazăr au fost sesizați de un bărbat de 43 de ani, din Slobozia, despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 14:31
(15594 vizualizări - 0 comentarii)


4 persoane urmărite, din care una internațional, depistate de polițiști

În ultimele 24 de ore, în cadrul acțiunilor desfășurate de polițiștii din structurile de investigații criminale, au fost identificate și reținute 4 persoane urmărite.
Astfel, în baza unui mandat european ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 14:22
(11969 vizualizări - 0 comentarii)


Microbuzele școlare, în atenția autorităților

Folosirea microbuzelor școlare în alte scopuri decît în a transporta elevii a devenit o obișnuință. Adesea mașinile sînt folosite în campaniile electorale sau în interesul personal, după bunul plac al autorităților ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 08:42
(11400 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 31 mii de fermieri au accesat aplicația online IPA

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că 31 mii de fermieri au accesat aplicația IPA Online și au completat electronic declarația de suprafață în vederea depunerii cererii de plată ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 07:12
(14311 vizualizări - 0 comentarii)


77 de ani de protecție civilă

77 de ani de protecție civilă

Ziua Protecției Civile a fost marcată miercuri, 24 februarie 2010, la sediul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», în prezența elevilor de la diferite școli. Evenimentele au vizat ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 19:14
(14142 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți din Constanța prinși la Slobozia

Hoți din Constanța prinși la Slobozia

Polițiștii ialomițeni anchetează activitatea infracțională a doi constănțeni, de 21, respectiv 28 de ani, suspectați de comiterea mai multor infracțiuni pe raza județului Ialomița. Cei doi au fost depistați ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 17:02
(15570 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși în flagrant

Marți, 23 februarie, un cetățean, martor la producerea unui furt dintr-o mașină, a sesizat faptul că trei persoane necunoscute au sustras un acumulator de la un autoturism, după care au fugit înspre cartierul ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 17:01
(11670 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

În cadrul activităților curente desfășurate în cursul nopții de marți spre miercuri, respectiv 23 spre 24 februarie a.c., polițiștii feteșteni au depistat, la volanul unui autoturism, o persoană ce se afla ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 16:55
(15947 vizualizări - 0 comentarii)


Accident cu o victimă

Miercuri, 24 februarie, în jurul orei 04,30, pe raza comunei Jilavele s-a produs un accident rutier soldat cu o victimă, un bărbat, în vîrstă de 35 de ani, din Rîșnov. Accidentul s-a produs ca urmare a ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 16:54
(14224 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit de polițiști

În cadrul unei acțiuni desfășurate marți, 23 februarie 2010, de către polițiștii din Orașul Fierbinți-Tîrg a fost depistat, la volanul unui autoturism înmatriculat în străinătate, un tînăr de 21 de ani ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 16:54
(14316 vizualizări - 0 comentarii)


Nereguli constatate în trafic, sancționate de polițiștii rutieri

Marți, 23 februarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au acționat în mai multe filtre și au efectuat controale pe arterele principale ale județului. Peste 120 de șoferi au fost sancționați ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 16:41
(9237 vizualizări - 0 comentarii)


Fără permis la volan

Un bărbat de 47 de ani din Fetești a fost depistat de polițiști luni, 22 februarie a.c., în jurul orelor 19,40, în timp ce se deplasa pe strada Călărași din localitate la volanul unui autoturism cu numere ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:57
(18340 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...