Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Reabilitare în școlile din 12 localități ialomițene

Reabilitare în școlile din 12 localități ialomițene

Școlile din 12 locali­tăți ialomițene nu i-au putut primi pe elevi în clase, acestea fiind incluse în programe de reabilitare. Astfel, în baza deciziilor aprobate de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, copiii au fost relocați în alte spații. Oficialii Direcției de Sănătate Publică susțin faptul că soluțiile identificate pentru desfășurarea activităților educative respectă regulile de siguranță sanitară.

 

Relocare pentru 2000 de elevi Numărul total al elevilor care au început școala în alte spații se apropie de 2000, potrivit informațiilor... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2025, 10:20 (7458 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Începe MODERNIZAREA Stadionului «1 Mai» Slobozia

Este oficial

Începe MODERNIZAREA Stadionului «1 Mai» Slobozia

După un an și jumătate de așteptare, Stadionul «1 Mai» din Slobozia a intrat oficial în reabi­litare. Șantierul a fost deschis în urmă cu o săptămână, în pre­zența reprezentanților Clubului Sportiv Muni­cipal «Unirea Slobozia» și a administrației locale a orașului. Valoarea proiectului este de aproximativ 8 milioane de lei, lucrările fiind finanțate din bugetul local al orașului.

 

Stadion modern la Slobozia Reabilitarea Stadionului «1 Mai» a fost pusă în discuție o dată cu promovarea echipei de fotbal... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2025, 15:35 (11525 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» Slobozia are un câștigător!

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» Slobozia are un câștigător!

Vești bune pentru suporterii echipei Unirea Slobozia. Licitația organizată de Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» și-a desemnat, în sfârșit, câștigătorul. În cel mai fericit scenariu, suprafața de joc va fi mo­dernizată până la finalul lunii iulie 2025. «Din fericire, licitația nu a mai fost contestată. Vom putea să ne apucăm de treabă!» a declarat Ilie Lemnaru, președintele CSM Unirea Slobozia.


Proiect de 8 milioane de lei Potrivit reprezentanților CSM Unirea Slobozia, câștigătoarea... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2025, 10:15 (14355 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Reabilitarea Gărilor Fetești și Ciulnița ar putea fi stopată

Aproape de finalizare

Reabilitarea Gărilor Fetești și Ciulnița ar putea fi stopată

În 2022, Compania Națională de Căi Ferate CFR SA a semnat contractul de finanțare pentru reabi­litarea Gării Fetești. Proiectul prevedea, totodată, și reparația integrală a Gării Ciulnița, din județul Călărași. Ambele proiecte sunt realizate în proporție de 70%, dar constructorii sunt la un pas de a rezilia contractele din cauza refuzului CFR SA de a ajusta valorile contractuale, conform OUG 64/2022. Contractul inițial are o valoare de peste 300 milioane de lei, fiind câștigat de asocierea dintre Arcada Company SA și ISPCF SA.

 

Proiecte în pericol ... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2025, 08:05 (8142 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

16,7 milioane de lei pentru reabilitarea sediului central al ISU Ialomița

16,7 milioane de lei pentru reabilitarea sediului central al ISU Ialomița

Inclus pe lista clădirilor cu risc seismic din județul Ialomița, sediul central al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița a intrat oficial în reabilitare. Proiectul beneficiază de finanțare din partea Băncii Internaționale pentru Reconstrucție și Dezvoltare (BIRD), având o valoare de 16,7 milioane de lei.

 

Investiție în execuție Potrivit informațiilor oficiale, clădirea în care funcționează sediul central al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2024, 09:50 (4595 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea Stadionului «1 Mai», amânată din cauza unei licitații contestate

Unirea Slobozia nu poate juca «acasă»

Reabilitarea Stadionului «1 Mai», amânată din cauza unei licitații contestate

Promovată în SuperLigă, Unirea Slobozia este obligată să joace meciurile în care este «gazdă» la Clinceni, pentru că Sta­dionul «1 Mai» din Slobozia nu cores­punde standardelor impuse de acest eșalon fotbalistic. Situația creează un val de nemulțumire în rândul fanilor echipei, deoarece aceștia și-ar dori să urmărească partidele la Slobozia. Lucrările de reabilitare a stadionului s-au amânat din cauza contestării unei licitații. Oficialii Clubului susțin că abia de anul viitor Unirea Slobozia își poate primii adversarii pe terenul de acasă.

 

8 milioane de lei pentru Stadionul «1 Mai»... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2024, 07:55 (14573 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița încep «marea relocare» a elevilor

Școlile din Ialomița încep «marea relocare» a elevilor

Din cauza proiectelor de reabilitare în care au fost incluse, școlile ialomițene caută soluții pentru relocarea elevilor astfel încât aceștia să participe la cursuri în cele mai bune condiții. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a fost notificat cu privire la 14 unități de învățământ din județ care vor be­neficia de reabilitări și după 9 septem­brie 2024, când se va deschide oficial anul școlar 2024-2025.

 

Fonduri pentru reabilitarea școlilor Conform datelor oficiale, cele 14 unități de învățământ incluse î... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2024, 15:25 (5458 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

DADP reface lucrările edilitare din Cartierul Gării Noi din Slobozia

Moștenirea administrației Mocioniu

DADP reface lucrările edilitare din Cartierul Gării Noi din Slobozia

DADP Slobozia a executat la sfârșitul lunii iulie 2024 o serie de lucrări de reabi­litare a rețelelor de iluminat din Cartierul Gării Noi. Lucrările executate au afectat carosabilul de pe bulevardul 1 Decembrie 1918 și străzile adiacente. Conform informațiilor oficiale, lucrările executate au fost necesare în contextul în care admi­nistrația locală nu a putut identifica «în teren» rețelele instalate în urmă cu 5 ani.

 

Efectul de bumerang În vara anului 2019, administrația Mocioniu inaugura cu fast administrativ rețeaua de... [citește_tot_articolul]

22 August 2024, 08:10 (3714 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție de 350000 de euro pentru reabilitarea școlii din Rași

Investiție de 350000 de euro pentru reabilitarea școlii din Rași

Asociația «BookLand» a reabilitat integral școala din satul Rași, comuna Sălcioara. Lucrările au avut loc în perioada martie 2023-iunie 2024, clădirea lăsată în paragină benefi­ciind de intervenții complexe, inclusiv la nivel structural, pentru a redeveni funcțională. Costurile de renovare au fost de 350000 de euro, din care 100000 de euro a fost contribuția Primăriei Sălcioara, care a achitat integral manopera. Restul sumei a fost acoperită de cei 54 de parteneri ai proiectului, companii și asociații care susțin misiunea educațională «BookLand» în mediul rural.

 

54 de sponsori pentru renovarea școlii... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2024, 09:50 (6913 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Blocurile Sloboziei necesită fonduri pentru reabilitare

Blocurile Sloboziei necesită fonduri pentru reabilitare

Administratorul unui bloc cu 10 etaje din Slobozia a chemat pompierii pentru a înlătura bucățile de zidărie care puneau în pericol siguranța trecătorilor. «Dacă mai insistau, scoteau din țâțâni și balcoanele!» a povestit, după intervenție, Simona Gheorghiu, administrator al blocului. Acum administratorul solicită Primăriei Slobozia o soluție tehnică pentru renovarea blocurilor din oraș care se confruntă cu situații similare.

 

Un administrator cu inițiativă Devenită realitate la Amara și Fetești, «reabilitarea energetică» a blocurilor... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2024, 08:10 (11493 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a reluat circulația trenurilor între stațiile CFR Slobozia Veche și Ciulnița

S-a reluat circulația trenurilor între stațiile CFR Slobozia Veche și Ciulnița

Începute la sfârșitul lunii august 2023, lucrările de reabilitare a podului CFR din apropierea Sloboziei s-au finalizat la începutul lunii octombrie 2023. Pe tot parcursul investiției, circulația garniturilor între stațiile CFR Slobozia Veche și Ciulnița a fost suspendată, transfe­rul pasagerilor realizându-se cu ajutorul autobuzelor. Lucrările permit acum garniturilor să circule cu viteză de până la 70 de km/h.

Lucrările, în grafic Conform informațiilor oficiale, re­parațiile podului CFR din apropierea Sloboziei au vizat rectificarea cotelor de reazem, repararea banchetei cuzine­ților... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2023, 21:05 (18772 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transfer cu autobuzul din Gara Slobozia Veche către Gara Ciulnița

Transfer cu autobuzul din Gara Slobozia Veche către Gara Ciulnița

În perioada 29 august-29 sep­tembrie 2023, călătorii care vor să ajungă la Gara Ciulnița, din Gara Slobozia, vor circula cu autobuzele. Din 29 august a.c. încep lucrările la podul CFR peste râul Ialomița, din Slobozia, iar transportul fero­viar de călători va fi suspendat.

Podul CFR intră, în sfârșit, în reparații Lucrările la podul CFR peste râul Ialomița, din Slobozia, au fost anunțate de Regionala Constanța a CFR încă din vara anului trecut, însă proiectul a fost amânat până în primăvara acestui an. Șantierul ar fi trebuit deschis în aprilie 2023, însă și de această dată lucrările... [citește_tot_articolul]

22 August 2023, 21:05 (18051 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are nevoie de 4 milioane de lei pentru reabilitarea sediului Primăriei

Slobozia are nevoie de 4 milioane de lei pentru reabilitarea sediului Primăriei

Consiliul Local Slobozia caută soluții pentru rea­bilitarea sediului Primăriei Slobozia. Clădirea a fost afectată de lucrările pentru realizarea parcării subterane, de­marate în anul 2014. O primă estimare a valorii investiției este de 4 milioane de lei. Joi, 27 iulie 2023, consilierii locali au aprobat un proiect de hotărâre privind aprobarea Notei Concep­tuale și a Temei de Proiectare afe­rente acestui obiectiv de investiții.

Unde dai și unde crapă Administrația locală este preocupată de reabilitarea sediului Primăriei Slobozia. Conform informațiilor oficiale, edificiul a fost afectat... [citește_tot_articolul]

11 August 2023, 15:20 (14787 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul rutier peste râul Ialomița din Țăndărei așteaptă reabilitarea

Podul rutier peste râul Ialomița din Țăndărei așteaptă reabilitarea

Consiliul Județean Ialomița caută surse de finanțare pentru un obiectiv de investiții foarte important pentru infrastructura rutieră a județului nostru. Este vorba despre podul rutier peste râul Ialomița din orașul Țăndărei, care face legătura cu municipiul Fetești și, mai departe, cu Autostrada Soarelui. Obiectivul a intrat în atenția autorităților în urma unei analize privind starea podurilor construite în perioada 1960-1970, potrivit căreia acesta are nevoie urgentă de reparații. Într-o situație similară se află alte 4 poduri din județ.

Se caută o sursă de finanțare Anul acesta,... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2023, 12:20 (10506 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sală de spectacole multifuncțională în incinta Casei Municipale de Cultură «Nicolae Rotaru»

La Slobozia

Sală de spectacole multifuncțională în incinta Casei Municipale de Cultură «Nicolae Rotaru»

bonus: Cinema la Grădina de Vară

Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru», aflată în ad­ministrarea Direcției Educație, Cultură și Tineret a Primăriei Slobozia, va beneficia de o sală de spectacole multifuncțională. Proiectul de reabilitare în care este inclusă prevede transformarea respectivei săli într-un spațiu care să ofere «diversitate» în ceea ce privește programele artistice oferite dar, în același timp, obligă administratorii să-i păstreze funcționalitatea inițială ce viza proiecția de filme. Estimativ, lucrările se vor finaliza la 1 septembrie 2023.

S-a refăcut întreaga documentație Reabilitarea sălii din... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2023, 11:05 (11633 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița caută sediu de închiriat

Din nou pe drumuri

Consiliul Județean Ialomița caută sediu de închiriat

Administrația jude­țeană caută un sediu administrativ de mari dimensiuni pentru a-și reloca activitatea curentă. Decizia este justificată în contextul în care Palatul Administrativ urmează să intre într-un proces de reabi­litare până la sfârșitul anului 2023. Conform condițiilor stipulate în proiectul de hotărâre supus aprobării Consiliului Județean miercuri, 29 martie 2023, noul sediu trebuie să fie amplasat «pe o rază de 2 kilometri în jurul centrului civic al muni­cipiului Slobozia». Una dintre clădirile care întrunește această condiție este fostul sediu al BCR Ialomița, aflat acum în proprietatea Oyl Company Holding AG.

Nu aduc mandatele ce aduce «reabilitarea energetică»... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2023, 12:40 (12643 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Școli reabilitate cu milioane de lei, incluse pe lista clădirilor cu risc seismic

Școli reabilitate cu milioane de lei, incluse pe lista clădirilor cu risc seismic

Ministerul Educației a cerut Inspectoratelor Școlare din întreaga țară să prezinte situația clădirilor în care funcționează unitățile de învățământ care prezintă risc sesmic. La nivelul județului Ialomița, unele dintre imobilele în care școlile funcționează au fost încadrate în risc seismic II sau III, deși au beneficiat de lucrări de reparații prin Planul Național de Dezvoltare Locală (PNDL) I și II. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița nu au oferit o explicație pentru această situație.

Clădiri renovate, dar cu risc seismic După cutremurele care s-au produs în zona Olteniei... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2023, 13:55 (16181 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Reabilitarea Căminului Cultural Amara va beneficia de finanțare de la CNI

Investiție aprobată

Reabilitarea Căminului Cultural Amara va beneficia de finanțare de la CNI

După 2 ani de așteptare, Căminul Cultural din orașul Amara va fi reabilitat. Compania Națională de Investiții a aprobat în cele din urmă proiectul. Acesta este unul dintre cele 20 de proiecte edilitare depuse de administrațiile locale din Ialomița la CNI, în vederea finanțării.

Proiect finanțat la Amara Autoritățile locale din Amara au făcut demersuri către Compania Națională de Investiții în vederea obținerii de fonduri pentru reabilitarea integrală a Căminului Cultural al orașului încă din anul 2021. Proiectul a fost însă pus în așteptare de către reprezentanții CNI până în urmă cu... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2023, 16:05 (12604 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: 8 milioane de lei pentru reamenajarea zonei «Casa Armatei»

Slobozia: 8 milioane de lei pentru reamenajarea zonei «Casa Armatei»

Tratată cu indiferență în ceea ce privește reamenajarea de peste 20 de ani, zona «Casei Armatei» din Slobozia a intrat oficial în reabili­tare. Administrația locală a început primele lucrări în cadrul acestui proiect de investiții a cărui valoare este de 8 milioane de lei. Fondurile sunt alocate de către Uniunea Europeană, obiectivul având drept scop «creșterea Mobilității Urbane».

Bani europeni pentru «Mobilitate Urbană» Proiectele cu finanțare europeană pe care administrația Soare le-a moștenit de la fosta administrație Mocioniu vizează creșterea gradului de siguranță pe străzile... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2022, 10:55 (6267 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

«Ansamblul PECO» din Slobozia se reabilitează cu 10,6 milioane de lei

«Ansamblul PECO» din Slobozia se reabilitează cu 10,6 milioane de lei

Administrația locală din Slobozia a început reabilitarea «Ansamblului PECO» din oraș. Lucrările se vor finaliza la sfârșitul anului viitor, însă oficialii Primăriei Slobozia susțin faptul că există șanse mari ca șantierul să se închidă mai devreme. Valoarea totală a proiectului se ridică la 10,6 milioane de lei.

Oază de verdeață în inima orașului Demersurile privind reamenajarea zonei «Ansamblul PECO» din Slobozia au început în anul 2019, când proiectul a fost depus pentru finanțare la Agenția de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia. Titlul oficial al proiectului este «Reabilitarea, modernizarea... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2022, 12:20 (36606 vizualizări - 23 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
224 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ISU Ialomița: Caravana «Fii pregătit!»

Sâmbătă, 29 septembrie a.c., între orele 10,00-17,00, va ajunge în orașul Slobozia caravana SMURD «Fii pregătit!». Aceasta va fi amplasată pe bulevardul Chimiei, în Piața Unirii și are ca scop instruirea ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2018, 18:15
(5537 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
cu sediul în loc. Cosâmbești, jud. Ialomița
angajează
ȘOFERI AUTOCAMION
Cerințe:
-studii medii
-permis de conducere categoria B și C+E
-experiență în conducerea
autocamioanelor >3,5 to minim 1 an
-fără cazier judiciar
-atestat valabil de șofer profesionist transport marfă
-atestat valabil ADR
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern
Responsabilități:
-participă la operațiunile de încărcare
și descarcăre a autovehiculului
Beneficii:
-pachet salarial atractiv
-card analize medicale
-telefon
CV-urile se pot depune
atât la sediul din Cosâmbești
cât și pe următoarea adresă de
email: [email protected]
Relații se pot obține și
la telefon 0749/082.231

28 Septembrie 2018, 13:05


Urziceni: S-a înecat la pescuit

Marți, 25 septembrie 2018, în jurul orelor 14,00, un apel primit la Dispeceratul ISU Ialomița semnala prezența a doi bărbați în zona unei amenajări hidrotehnice din beton, aflată pe râul Ialomița, în apropierea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 12:05
(5901 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni înecat


Cosâmbești: Prins cu aproape 100 kg de pește în portbagaj

Polițiștii ialomițeni acționează periodic în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii faptelor ilegale asociate din pescuitul ilegal. Astfel, a fost depistat, pe raza localității Cosâmbești ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:45
(5774 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente în Ialomița: Două persoane decedate, patru rănite

În cursul zilei de marți, 25 septembrie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere. Primul eveniment s-a produs în jurul orelor 16,00, în apropiere de comuna Sinești și s-a soldat ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:15
(5640 vizualizări - 0 comentarii)


Deținătorii de câini periculoși, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada septembrie-decembrie 2018, polițiștii ialomițeni desfășoară acțiuni de prevenire a oricăror incidente în care sunt implicați câinii periculoși sau agresivi și de verificare a modului de respectare ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:05
(5338 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu la Țăndărei

Joi, 27 septembrie 2018, de la orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează în orașul Țăndărei un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 10:45
(5303 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 19 octombrie 2018, orele 9,00, «Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți». Evenimentul se va desfășura la Slobozia, în ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2018, 20:20
(5423 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Și-a pierdut viața strivit de un utilaj

Un bărbat de 37 de ani din comuna ialomițeană Adâncata și-a pierdut viața marți, 25 septembrie 2018, în urma unui accident de muncă petrecut pe raza județului Bistrița Năsăud. Bărbatul lucra la amenajarea ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2018, 18:30
(6164 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Atenție la înșelăciuni!»

În perioada septembrie-octombrie 2018, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița derulează activități informativ-preventive în cadrul campaniei de prevenire a infracțiunilor de înșelăciune «Atenție ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 19:25
(4890 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 240000 de lei, 30 de permise reținute

Polițiștii au intervenit, în perioada 21-23 septembrie, la peste 100 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Astfel, la acest sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au fost angrenați în 26 de ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 19:20
(4926 vizualizări - 0 comentarii)


Corul Academic «Divina Armonie» va concerta la Hramul Catedralei Episcopale Slobozia

Luni, 1 octombrie 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor, va sărbători hramul de toamnă al Catedralei Episcopale «Acoperământul Maicii Domnului ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 18:20
(5599 vizualizări - 0 comentarii)


A treia ediție a campaniei «Educația-prioritate a Bisericii», derulată în parohiile Protopopiatului Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, în parohiile din Protopopiatul Urziceni a fost derulată cea de-a treia ediție a proiectului social-filantropic «Educația-prioritate a Bisericii», în ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 18:05
(6992 vizualizări - 0 comentarii)


«Zilele Recoltei 2018», la Slobozia

Primăria Municipiului Slobozia vă invită la Sărbătoarea Recoltei, în perioada 29-30 septembrie 2018. La «Zilele Recoltei 2018», roadele pământului vor fi etalate pe tarabe de către cei mai gospodari producători ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 17:55
(3837 vizualizări - 0 comentarii)


«Centenarul Filmului Românesc», la Slobozia

Municipiul Slobozia intră pe harta celor o sută de orașe din țară care găzduiesc «Centenarul Filmului Românesc», un proiect de anvergură națională inițiat de Agerpres. Sâmbătă, 29 septembrie 2018, la Casa ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 12:40
(2917 vizualizări - 0 comentarii)


AJFOM Ialomița: Locuri de muncă în agricultură-Spania, campania 2019

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, oferă 950 locuri de muncă vacante în Spania pentru munca sezonieră în agricultură la recoltarea căpșunilor ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 11:10
(3139 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Și-a înjunghiat fiul cu un cuțit

Polițiștii ialomițeni au deschis o anchetă într-un posibil caz de «tentativă de omor». Un bărbat este cercetat penal după ce, în cursul nopții de marți, 18/19 septembrie 2018, și-a înjunghiat fiul cu un ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:25
(4900 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pește fără documente, confiscat de polițiști

Fetești: Pește fără documente, confiscat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au acționat marți, 18 septembrie a.c., pe raza județului, sub coordonarea polițiștilor din cadrul Direcției de Ordine Publică, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:05
(4869 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Accident cu două persoane rănite

Marți, 18 septembrie a.c., în jurul orelor 12,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație, două persoane fiind rănite. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:00
(3745 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Valea Măcrișului: Beat la volan, a provocat un accident

Marți, 18 septembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Valea Măcrișului s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Astfel, șoferii celor două autoturisme implicate ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 16:55
(5001 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A furat dintr-o barcă rucsacul unei femei

Polițiștii feteșteni au fost sesizați luni, 17 septembrie a.c., cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri dintr-o ambarcațiune aflată pe malul brațului Borcea. În urma sesizării, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 16:50
(8736 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Muniție neexplodată, descoperită la Movilița și Armășești

Muniție neexplodată, descoperită la Movilița și Armășești

Duminică, 16 septembrie a.c., pe un  teren agricol de pe raza comunei Movilița a fost descoperită o mină antitanc cu înveliș metalic, aflată într-o stare avansată de uzură. De asemenea, marți, 18 septembrie ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 15:20
(4947 vizualizări - 0 comentarii)


Scrimerul George Dragomir a câștigat «Cupa României»

Scrimerul George Dragomir a câștigat «Cupa României»

Orașul Iași a fost gazda «Cupei României», la scrimă cadeți și juniori 2018. Așa cum era de așteptat, cel mai bun junior al momentului, George Dragomir, legitimat la CSM Unirea Slobozia, si-a respectat ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 20:19
(5004 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile din Arad, depistat la Fetești

Un autoturism care figura în bazele de date ca fiind sustras, căutat pentru confiscare de autoritățile din județul Arad, a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:50
(3744 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 61 de ani, din Vlădeni, în timp ce încerca să comercializeze pește din speciile plătică și mreană ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:40
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


Feteștean urmărit internațional, depistat de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru infracțiuni contra persoanei și contra patrimoniului, fapte comise în Italia. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:25
(4870 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Cântece de iubire» pe esplanada Centrului Cultural

Joi, 20 septembrie 2018, începând cu orele 18,00, pe esplanada Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va fi susținut recitalul «Cântece de iubire». Soliști vor fi soprana Irina Iordăchescu și chitaristul ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 15:10
(4948 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Hoți din autoturisme, reținuți de polițiști

Polițiștii Secției de Poliție Rurală Jilavele cercetează patru tineri, cu vârste cuprinse între 20 și 24 de ani, toți din comuna Movilița, aceștia fiind bănuiți de comiterea infracțiunii de «furt». Sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 11:05
(3577 vizualizări - 0 comentarii)


Se lansează «Ro Alert»

Sâmbătă, 15 septembrie 2018, începând cu orele 11,00, va fi lansat la nivel național portalul «Ro Alert», de la sediul Ministerul Afacerilor Interne. Evenimentul va fi realizat în sistem ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 20:15
(3520 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe localități ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 17:20
(5843 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...