Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Reabilitare în școlile din 12 localități ialomițene

Reabilitare în școlile din 12 localități ialomițene

Școlile din 12 locali­tăți ialomițene nu i-au putut primi pe elevi în clase, acestea fiind incluse în programe de reabilitare. Astfel, în baza deciziilor aprobate de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, copiii au fost relocați în alte spații. Oficialii Direcției de Sănătate Publică susțin faptul că soluțiile identificate pentru desfășurarea activităților educative respectă regulile de siguranță sanitară.

 

Relocare pentru 2000 de elevi Numărul total al elevilor care au început școala în alte spații se apropie de 2000, potrivit informațiilor... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2025, 10:20 (7467 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Începe MODERNIZAREA Stadionului «1 Mai» Slobozia

Este oficial

Începe MODERNIZAREA Stadionului «1 Mai» Slobozia

După un an și jumătate de așteptare, Stadionul «1 Mai» din Slobozia a intrat oficial în reabi­litare. Șantierul a fost deschis în urmă cu o săptămână, în pre­zența reprezentanților Clubului Sportiv Muni­cipal «Unirea Slobozia» și a administrației locale a orașului. Valoarea proiectului este de aproximativ 8 milioane de lei, lucrările fiind finanțate din bugetul local al orașului.

 

Stadion modern la Slobozia Reabilitarea Stadionului «1 Mai» a fost pusă în discuție o dată cu promovarea echipei de fotbal... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2025, 15:35 (11530 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» Slobozia are un câștigător!

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» Slobozia are un câștigător!

Vești bune pentru suporterii echipei Unirea Slobozia. Licitația organizată de Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» și-a desemnat, în sfârșit, câștigătorul. În cel mai fericit scenariu, suprafața de joc va fi mo­dernizată până la finalul lunii iulie 2025. «Din fericire, licitația nu a mai fost contestată. Vom putea să ne apucăm de treabă!» a declarat Ilie Lemnaru, președintele CSM Unirea Slobozia.


Proiect de 8 milioane de lei Potrivit reprezentanților CSM Unirea Slobozia, câștigătoarea... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2025, 10:15 (14366 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Reabilitarea Gărilor Fetești și Ciulnița ar putea fi stopată

Aproape de finalizare

Reabilitarea Gărilor Fetești și Ciulnița ar putea fi stopată

În 2022, Compania Națională de Căi Ferate CFR SA a semnat contractul de finanțare pentru reabi­litarea Gării Fetești. Proiectul prevedea, totodată, și reparația integrală a Gării Ciulnița, din județul Călărași. Ambele proiecte sunt realizate în proporție de 70%, dar constructorii sunt la un pas de a rezilia contractele din cauza refuzului CFR SA de a ajusta valorile contractuale, conform OUG 64/2022. Contractul inițial are o valoare de peste 300 milioane de lei, fiind câștigat de asocierea dintre Arcada Company SA și ISPCF SA.

 

Proiecte în pericol ... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2025, 08:05 (8151 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

16,7 milioane de lei pentru reabilitarea sediului central al ISU Ialomița

16,7 milioane de lei pentru reabilitarea sediului central al ISU Ialomița

Inclus pe lista clădirilor cu risc seismic din județul Ialomița, sediul central al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița a intrat oficial în reabilitare. Proiectul beneficiază de finanțare din partea Băncii Internaționale pentru Reconstrucție și Dezvoltare (BIRD), având o valoare de 16,7 milioane de lei.

 

Investiție în execuție Potrivit informațiilor oficiale, clădirea în care funcționează sediul central al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2024, 09:50 (4598 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea Stadionului «1 Mai», amânată din cauza unei licitații contestate

Unirea Slobozia nu poate juca «acasă»

Reabilitarea Stadionului «1 Mai», amânată din cauza unei licitații contestate

Promovată în SuperLigă, Unirea Slobozia este obligată să joace meciurile în care este «gazdă» la Clinceni, pentru că Sta­dionul «1 Mai» din Slobozia nu cores­punde standardelor impuse de acest eșalon fotbalistic. Situația creează un val de nemulțumire în rândul fanilor echipei, deoarece aceștia și-ar dori să urmărească partidele la Slobozia. Lucrările de reabilitare a stadionului s-au amânat din cauza contestării unei licitații. Oficialii Clubului susțin că abia de anul viitor Unirea Slobozia își poate primii adversarii pe terenul de acasă.

 

8 milioane de lei pentru Stadionul «1 Mai»... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2024, 07:55 (14581 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița încep «marea relocare» a elevilor

Școlile din Ialomița încep «marea relocare» a elevilor

Din cauza proiectelor de reabilitare în care au fost incluse, școlile ialomițene caută soluții pentru relocarea elevilor astfel încât aceștia să participe la cursuri în cele mai bune condiții. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a fost notificat cu privire la 14 unități de învățământ din județ care vor be­neficia de reabilitări și după 9 septem­brie 2024, când se va deschide oficial anul școlar 2024-2025.

 

Fonduri pentru reabilitarea școlilor Conform datelor oficiale, cele 14 unități de învățământ incluse î... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2024, 15:25 (5460 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

DADP reface lucrările edilitare din Cartierul Gării Noi din Slobozia

Moștenirea administrației Mocioniu

DADP reface lucrările edilitare din Cartierul Gării Noi din Slobozia

DADP Slobozia a executat la sfârșitul lunii iulie 2024 o serie de lucrări de reabi­litare a rețelelor de iluminat din Cartierul Gării Noi. Lucrările executate au afectat carosabilul de pe bulevardul 1 Decembrie 1918 și străzile adiacente. Conform informațiilor oficiale, lucrările executate au fost necesare în contextul în care admi­nistrația locală nu a putut identifica «în teren» rețelele instalate în urmă cu 5 ani.

 

Efectul de bumerang În vara anului 2019, administrația Mocioniu inaugura cu fast administrativ rețeaua de... [citește_tot_articolul]

22 August 2024, 08:10 (3718 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție de 350000 de euro pentru reabilitarea școlii din Rași

Investiție de 350000 de euro pentru reabilitarea școlii din Rași

Asociația «BookLand» a reabilitat integral școala din satul Rași, comuna Sălcioara. Lucrările au avut loc în perioada martie 2023-iunie 2024, clădirea lăsată în paragină benefi­ciind de intervenții complexe, inclusiv la nivel structural, pentru a redeveni funcțională. Costurile de renovare au fost de 350000 de euro, din care 100000 de euro a fost contribuția Primăriei Sălcioara, care a achitat integral manopera. Restul sumei a fost acoperită de cei 54 de parteneri ai proiectului, companii și asociații care susțin misiunea educațională «BookLand» în mediul rural.

 

54 de sponsori pentru renovarea școlii... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2024, 09:50 (6921 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Blocurile Sloboziei necesită fonduri pentru reabilitare

Blocurile Sloboziei necesită fonduri pentru reabilitare

Administratorul unui bloc cu 10 etaje din Slobozia a chemat pompierii pentru a înlătura bucățile de zidărie care puneau în pericol siguranța trecătorilor. «Dacă mai insistau, scoteau din țâțâni și balcoanele!» a povestit, după intervenție, Simona Gheorghiu, administrator al blocului. Acum administratorul solicită Primăriei Slobozia o soluție tehnică pentru renovarea blocurilor din oraș care se confruntă cu situații similare.

 

Un administrator cu inițiativă Devenită realitate la Amara și Fetești, «reabilitarea energetică» a blocurilor... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2024, 08:10 (11501 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a reluat circulația trenurilor între stațiile CFR Slobozia Veche și Ciulnița

S-a reluat circulația trenurilor între stațiile CFR Slobozia Veche și Ciulnița

Începute la sfârșitul lunii august 2023, lucrările de reabilitare a podului CFR din apropierea Sloboziei s-au finalizat la începutul lunii octombrie 2023. Pe tot parcursul investiției, circulația garniturilor între stațiile CFR Slobozia Veche și Ciulnița a fost suspendată, transfe­rul pasagerilor realizându-se cu ajutorul autobuzelor. Lucrările permit acum garniturilor să circule cu viteză de până la 70 de km/h.

Lucrările, în grafic Conform informațiilor oficiale, re­parațiile podului CFR din apropierea Sloboziei au vizat rectificarea cotelor de reazem, repararea banchetei cuzine­ților... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2023, 21:05 (18782 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transfer cu autobuzul din Gara Slobozia Veche către Gara Ciulnița

Transfer cu autobuzul din Gara Slobozia Veche către Gara Ciulnița

În perioada 29 august-29 sep­tembrie 2023, călătorii care vor să ajungă la Gara Ciulnița, din Gara Slobozia, vor circula cu autobuzele. Din 29 august a.c. încep lucrările la podul CFR peste râul Ialomița, din Slobozia, iar transportul fero­viar de călători va fi suspendat.

Podul CFR intră, în sfârșit, în reparații Lucrările la podul CFR peste râul Ialomița, din Slobozia, au fost anunțate de Regionala Constanța a CFR încă din vara anului trecut, însă proiectul a fost amânat până în primăvara acestui an. Șantierul ar fi trebuit deschis în aprilie 2023, însă și de această dată lucrările... [citește_tot_articolul]

22 August 2023, 21:05 (18056 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are nevoie de 4 milioane de lei pentru reabilitarea sediului Primăriei

Slobozia are nevoie de 4 milioane de lei pentru reabilitarea sediului Primăriei

Consiliul Local Slobozia caută soluții pentru rea­bilitarea sediului Primăriei Slobozia. Clădirea a fost afectată de lucrările pentru realizarea parcării subterane, de­marate în anul 2014. O primă estimare a valorii investiției este de 4 milioane de lei. Joi, 27 iulie 2023, consilierii locali au aprobat un proiect de hotărâre privind aprobarea Notei Concep­tuale și a Temei de Proiectare afe­rente acestui obiectiv de investiții.

Unde dai și unde crapă Administrația locală este preocupată de reabilitarea sediului Primăriei Slobozia. Conform informațiilor oficiale, edificiul a fost afectat... [citește_tot_articolul]

11 August 2023, 15:20 (14788 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul rutier peste râul Ialomița din Țăndărei așteaptă reabilitarea

Podul rutier peste râul Ialomița din Țăndărei așteaptă reabilitarea

Consiliul Județean Ialomița caută surse de finanțare pentru un obiectiv de investiții foarte important pentru infrastructura rutieră a județului nostru. Este vorba despre podul rutier peste râul Ialomița din orașul Țăndărei, care face legătura cu municipiul Fetești și, mai departe, cu Autostrada Soarelui. Obiectivul a intrat în atenția autorităților în urma unei analize privind starea podurilor construite în perioada 1960-1970, potrivit căreia acesta are nevoie urgentă de reparații. Într-o situație similară se află alte 4 poduri din județ.

Se caută o sursă de finanțare Anul acesta,... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2023, 12:20 (10515 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sală de spectacole multifuncțională în incinta Casei Municipale de Cultură «Nicolae Rotaru»

La Slobozia

Sală de spectacole multifuncțională în incinta Casei Municipale de Cultură «Nicolae Rotaru»

bonus: Cinema la Grădina de Vară

Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru», aflată în ad­ministrarea Direcției Educație, Cultură și Tineret a Primăriei Slobozia, va beneficia de o sală de spectacole multifuncțională. Proiectul de reabilitare în care este inclusă prevede transformarea respectivei săli într-un spațiu care să ofere «diversitate» în ceea ce privește programele artistice oferite dar, în același timp, obligă administratorii să-i păstreze funcționalitatea inițială ce viza proiecția de filme. Estimativ, lucrările se vor finaliza la 1 septembrie 2023.

S-a refăcut întreaga documentație Reabilitarea sălii din... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2023, 11:05 (11645 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița caută sediu de închiriat

Din nou pe drumuri

Consiliul Județean Ialomița caută sediu de închiriat

Administrația jude­țeană caută un sediu administrativ de mari dimensiuni pentru a-și reloca activitatea curentă. Decizia este justificată în contextul în care Palatul Administrativ urmează să intre într-un proces de reabi­litare până la sfârșitul anului 2023. Conform condițiilor stipulate în proiectul de hotărâre supus aprobării Consiliului Județean miercuri, 29 martie 2023, noul sediu trebuie să fie amplasat «pe o rază de 2 kilometri în jurul centrului civic al muni­cipiului Slobozia». Una dintre clădirile care întrunește această condiție este fostul sediu al BCR Ialomița, aflat acum în proprietatea Oyl Company Holding AG.

Nu aduc mandatele ce aduce «reabilitarea energetică»... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2023, 12:40 (12646 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Școli reabilitate cu milioane de lei, incluse pe lista clădirilor cu risc seismic

Școli reabilitate cu milioane de lei, incluse pe lista clădirilor cu risc seismic

Ministerul Educației a cerut Inspectoratelor Școlare din întreaga țară să prezinte situația clădirilor în care funcționează unitățile de învățământ care prezintă risc sesmic. La nivelul județului Ialomița, unele dintre imobilele în care școlile funcționează au fost încadrate în risc seismic II sau III, deși au beneficiat de lucrări de reparații prin Planul Național de Dezvoltare Locală (PNDL) I și II. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița nu au oferit o explicație pentru această situație.

Clădiri renovate, dar cu risc seismic După cutremurele care s-au produs în zona Olteniei... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2023, 13:55 (16195 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Reabilitarea Căminului Cultural Amara va beneficia de finanțare de la CNI

Investiție aprobată

Reabilitarea Căminului Cultural Amara va beneficia de finanțare de la CNI

După 2 ani de așteptare, Căminul Cultural din orașul Amara va fi reabilitat. Compania Națională de Investiții a aprobat în cele din urmă proiectul. Acesta este unul dintre cele 20 de proiecte edilitare depuse de administrațiile locale din Ialomița la CNI, în vederea finanțării.

Proiect finanțat la Amara Autoritățile locale din Amara au făcut demersuri către Compania Națională de Investiții în vederea obținerii de fonduri pentru reabilitarea integrală a Căminului Cultural al orașului încă din anul 2021. Proiectul a fost însă pus în așteptare de către reprezentanții CNI până în urmă cu... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2023, 16:05 (12611 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: 8 milioane de lei pentru reamenajarea zonei «Casa Armatei»

Slobozia: 8 milioane de lei pentru reamenajarea zonei «Casa Armatei»

Tratată cu indiferență în ceea ce privește reamenajarea de peste 20 de ani, zona «Casei Armatei» din Slobozia a intrat oficial în reabili­tare. Administrația locală a început primele lucrări în cadrul acestui proiect de investiții a cărui valoare este de 8 milioane de lei. Fondurile sunt alocate de către Uniunea Europeană, obiectivul având drept scop «creșterea Mobilității Urbane».

Bani europeni pentru «Mobilitate Urbană» Proiectele cu finanțare europeană pe care administrația Soare le-a moștenit de la fosta administrație Mocioniu vizează creșterea gradului de siguranță pe străzile... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2022, 10:55 (6269 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

«Ansamblul PECO» din Slobozia se reabilitează cu 10,6 milioane de lei

«Ansamblul PECO» din Slobozia se reabilitează cu 10,6 milioane de lei

Administrația locală din Slobozia a început reabilitarea «Ansamblului PECO» din oraș. Lucrările se vor finaliza la sfârșitul anului viitor, însă oficialii Primăriei Slobozia susțin faptul că există șanse mari ca șantierul să se închidă mai devreme. Valoarea totală a proiectului se ridică la 10,6 milioane de lei.

Oază de verdeață în inima orașului Demersurile privind reamenajarea zonei «Ansamblul PECO» din Slobozia au început în anul 2019, când proiectul a fost depus pentru finanțare la Agenția de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia. Titlul oficial al proiectului este «Reabilitarea, modernizarea... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2022, 12:20 (36634 vizualizări - 23 comentarii)

28 Iun 2026
251 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Biciclist lovit de o mașină

A încercat să depășească o mașină și a lovit un biciclist. Accidentul a fost provocat marți, 21 februarie a.c., de un șofer în vîrstă de 53 ani, care conducea un autoturism pe drumul care leagă satele ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:22
(12968 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești, Urziceni: Hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 16 și 52 de ani, din Fetești și Căzănești, au fost prinși în dimineața zilei de 21 februarie a.c. în timp ce încercau să fure fier armătura de fier a unor hale, aflate ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:20
(11607 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat mangă la volan

Cea mai mare poftă de condus vine atunci cînd uiți numărul paharelor cu băutură date pe gît. Acest lucru l-a simțit și un bărbat de 47 ani care, în noaptea de 21 spre 22 februarie a.c., nu a ezitat să urce ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:19
(12520 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: Somații pentru datornici

Încă din prima lună a anului, contribuabilii care nu și-au plătit taxele și impozitele către stat au intrat în atenția reprezentanților Direcției Generale a Finațelor Publice Ialomița. Fără să mai stea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:17
(14686 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 12:20
(5031 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

«O nouă incursiune în lumea satului». Sub această egidă a fost lansată marți, 21 februarie a.c., prima expoziție din acest an organizată de muzeografii de la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 19:04
(11500 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița a primit de la Guvern 2,582 milioane lei pentru acoperirea cheltuielilor cu deszăpezirea

Guvernul a aprobat alocarea sumei totale de 20 milioane lei din Fondul de intervenție aflat la dispoziția Guvernului din bugetul pe 2012, în scopul limitării efectelor calamităților naturale în localități ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:58
(13930 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în tren

Un bărbat de 47 ani, din Amara, a produs un accident rutier soldat cu avarierea autoturismului pe care îl conducea. Astfel, sîmbătă, 18 februarie, în timp ce individul se deplasa la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:44
(14495 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 8 milioane lei, cuantumul evaziunii fiscale în ianuarie 2012!

Peste 8 milioane lei reprezintă veniturile suplimentare la bugetul de stat stabilite de inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița în prima lună a anului 2012. Sumele au fost stabilite ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:17
(8270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se înmulțesc furturile de fier vechi

Trei tineri au fost prinși în flagrant de polițiștii feteșteni, miercuri, 15 februarie, în timp ce transportau cu o căruță mai multe componente metalice. Ulterior, polițiștii aveau să constate că fierul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:07
(13866 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Elevii Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia vin în sprijinul oamenilor prinși sub nămeți. În parteneriat cu filiala județeană de Cruce Roșie, aceștia le împart sinistraților alimente, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:04
(13085 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Drumuri deblocate, fără localități izolate!

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că sîmbătă, 18 februarie a.c., ora 8.00, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
- DJ102H între localitățile Colelia ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2012, 11:39
(13623 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Prins de proprietar în timp ce vroia să fure

Un bărbat de 30 ani a fost prins în flagrant de polițiștii slobozeni în timp ce încerca să sară un gard. S-a întîmplat, marți, 14 februarie a.c., la Munteni Buzău, unde polițiștii Secției de Poliție Rurală ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:05
(12315 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Patron din Oradea, cercetat penal

Un tînăr de 31 ani, administrator al unei firme din Oradea, a fost reclamat polițiștilor feteșteni pentru înșelăciune. Potrivit anchetatorilor, în perioada octombrie-decembrie 2011, firma din Oradea a cumpărat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:04
(13873 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestați pentru tăierea și furtul de arbori

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 30 și 37 ani, toți din Slobozia, sînt cercetați pentru tăierea și furtul de arbori din fondul forestier național. Cei patru, în noaptea de 11 spre 12 februarie a ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:03
(12143 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat componentele metalice de la trei ambarcațiuni

Un adolescent de 15 ani și un bărbat de 34 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, indivizii au furat, în noaptea de 11 spre 12 februarie a.c., mai multe componente ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:01
(13765 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 80 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 15 februarie 2012, sînt disponibile 80 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 11:05
(13822 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură, grafică, artă decorativă și sculptură

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia și Dan Tudor Truica-curator general îi invită pe slobozeni și nu numai la vernisajul expoziției de pictură, grafică și artă decorativă «Balcic-Eterna Provocare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 10:58
(9865 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:31
(8003 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aplicația IPA Online, disponibilă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începînd cu data de 13 februarie 2012, pe site-ul oficial www.apia.org.ro este accesibilă aplicația IPA Online.
Prin intermediul acestei ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:01
(20212 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: În luptă cu zăpada și cu focul la Colelia și Ciocîrlia

După ce în ultimele zile pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor gospodării de pe raza localităților Colelia și Ciocîrlia, aceștia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2012, 14:06
(15579 vizualizări - 1 comentariu)


Toate localitățile din Ialomița, alimentate cu energie electrică

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița anunță că duminică, 12 februarie 2012, orele 20,30, toate localitățile de pe raza județului sînt alimentate cu energie electrică. Echipajele ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 21:41
(11444 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

De luni, 13 februarie 2012, orele 12,00, pînă marți, 14 februarie 2012, orele 14,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 19:20
(10786 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii au reținut joi, 9 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat în vîrstă de 40 ani, din Țăndărei, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:40
(16537 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: A acroșat cu mașina un copil pe trecerea de pietoni

Poliția Fetești a fost sesizată de un localnic despre faptul că în timp ce conducea un autoturism pe strada Călărași, din localitate, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:39
(13613 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Slobozia: Beat la volan, a refuzat testarea alcoolscop

Joi, 9 februarie a.c., o echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un bărbat de 44 ani, din orașul Amara ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:38
(11407 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Doi tineri, arestați pentru furt

Efectivele Secției Poliție Rurală Ion Roată au identificat joi, 9 februarie a.c., doi tineri de 23 și 26 ani, ambii domiciliați pe raza comunei Manasia, pe numele cărora instanța de judecată emisese mandate ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:27
(15954 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Un elicopter MAI a aterizat din nou la Slobozia joi seara, 9 februarie 2012. Elicopterul a avut la bord trei bolnavi ce necesitau îngrijiri medicale de specialitate în regim de urgență. Cei doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 20:37
(10965 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Un bărbat cu insuficiență renală din Nicolești va fi preluat de un elicopter al Ministerului Administrației și Internelor. De la Tulcea, elicopterul MAI a decolat cu destinația Miloșești pentru a-l prelua ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 10:27
(8604 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Concert Valentine’s Day» cu Liceul de Artă

Liceul de Artă «Ionel Perlea» și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» adresează tuturor slobozenilor și nu numai o invitație pentru un concert de Ziua Îndrăgostiților. Evenimentul se va desfășura marți ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:43
(22410 vizualizări - 5 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...