Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sistem de plăți/facturare on-line la operatorul de salubritate

Se întâmplă la ADI ECOO 2009 SRL

Sistem de plăți/facturare on-line la operatorul de salubritate

La 6 luni de la preluarea serviciilor de salubrizare din Slobozia, ADI ECOO 2009 SRL anunță implementarea unui sistem de facturare modern, capabil să răspundă nevoilor beneficiarilor. «Am preluat un sistem care avea nevoie de modernizare și de modificări majore. Iar în 4 luni am reușit imposibilul... Până la sfârșitul lunii aprilie vom implementa un serviciu de facturare modern pentru ca slobozenii să poată efectua plăți on-line!» declară directorul ADI ECOO 2009 SRL, Alina Ciobanu.

ADI ECOO 2009 SRL creditează orașul Preluarea serviciilor de salubrizare pentru orașul Slobozia în octombrie... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2023, 18:20 (16811 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia investește 200000 de euro în măturatul stradal

DADP se extinde

Primăria Slobozia investește 200000 de euro în măturatul stradal

Expirarea contractului de salubrizare dintre Primăria Slobozia și Polaris M Holding modifică dinamica acestui serviciu public. Pentru eficientizarea salubrizării la nivelul municipiului, activitatea de măturat stradal va fi delegată Direcției de Administrare a Domeniului Public. Pentru a facilita această activitate, municipalitatea locală va iniția noi investiții. Conform informațiilor oficiale, DADP va achiziționa utilaje de salubrizare stradală în valoare de 200000 de euro până la sfârșitul anului în curs.

DADP asigură măturatul stradal La sfârșitul lunii octombrie 2022, Polaris ... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2022, 10:55 (10126 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP Slobozia: Salubrizare, iluminat public și întreținerea străzilor

DADP Slobozia: Salubrizare, iluminat public și întreținerea străzilor

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia va prelua serviciul de salubritate stradală și cel de iluminat pu­blic. «Retehnologizarea firmei permite extinderea volumului de activități pe care le desfășurăm... Mai avem nevoie de oameni, însă aceștia vor fi angajați atunci când volumul de muncă va cere acest lucru. Nu este prima dată când ne ocupăm de salubrizarea stradală și iluminat public. Acum însă, investițiile realizate ne permit să fim eficienți!» declară Valeriu Roșca, directorul DADP Slobozia.

Salubrizare, iluminat public și întreținere DADP Slobozia intră într-o nouă... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2022, 16:20 (19329 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

«Clacă» pentru curățenie la Grădina de Vară din Amara

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021

«Clacă» pentru curățenie la Grădina de Vară din Amara

Sâmbătă, 24 iulie 2021, Primăria Amara a organizat o acțiune de voluntariat pentru curățarea zonei din jurul Grădinii de Vară din Amara. La acțiune au participat angajații Primăriei Amara, alături de primarul Alin Sandu.

Nici week-end-ul nu e de ajuns Administrația din Amara se pregătește de Festival. Anunțat pentru luna septembrie, acesta va fi organizat în imediata vecinătate a Grădinii de Vară din Amara. Pentru ca Festivalul să se desfășoare în condiții optime, primarul Alin Sandu și-a invitat angajații la o «clacă» pentru curățenie de week-end. La acțiune au participat aproximativ... [citește_tot_articolul]

1 August 2021, 16:05 (3882 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești, orașul fără deșeuri

Fetești, orașul fără deșeuri

Administrația locală din municipiul Fetești a organizat în ultima perioadă de timp o amplă campanie de ecologizare a orașului. Cele mai vulnerabile locuri din punct de vedere al depozitării necontrolate a deșeurilor au fost curățate complet de către angajații Primăriei Fetești, împreună cu persoanele care beneficiază de ajutor social în baza Legii 416. De asemenea, în cadrul campaniei s-au alăturat și o parte din cetățenii orașului cărora le pasă de mediul înconjurător. În total, în primele 2 luni ale acestui an, au fost colectate peste 200 tone de gunoaie.

Un oraș mai curat Campania... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2021, 10:50 (3369 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița este sufocată de deșeuri menajere

Unele lucruri nu se schimbă nici cu COVID-19

Ialomița este sufocată de deșeuri menajere

În urmă cu o lună, în plină Stare de Urgență, autoritățile locale au fost somate să-și salubrizeze localitățile. Ultimatumul a fost formulat de către comisarii Gărzii de Mediu Ialomița care au controlat 55 de locații din județ. În urma controalelor au fost aplicate amenzi în valoare de 130 mii de lei. Termenul fixat de către Garda de Mediu Ialomița pentru salubrizarea localităților a expirat vineri, 15 mai 2020...

De frica COVID-19 La începutul lunii februarie a.c., ca urmare a unei solicitări exprese a Ministerului Mediului, administrațiile din Ialomița au fost verificate de către... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2020, 11:10 (3522 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenzi de 300 mii de lei aplicate primăriilor din Ialomița de comisarii Gărzii de Mediu

Amenzi de 300 mii de lei aplicate primăriilor din Ialomița de comisarii Gărzii de Mediu

Gestionarea deșeurilor reprezintă una dintre multele probleme nerezolvate ale primarilor ialomițeni. În urma unui control al Gărzii de Mediu Ialomița, jumătate dintre administrațiile locale din județ au fost amendate din cauza modului deficitar cu care asigură salubrizarea localităților. Valoarea amenzilor se ridică la 300 mii de lei.

Sancțiuni pe bandă rulantă Descoperită în urmă cu mai bine de 3 ani, situația celor 31 de hectare de deșeuri aruncate la marginea localităților din Ialomița încă persistă. Iar acest aspect este confirmat de ultimul control efectuat în județ de către comisarii... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2019, 10:55 (7906 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Salubrizarea județului se află în atenția autorităților

Pe hârtie stăm bine

Salubrizarea județului se află în atenția autorităților

Instituția Prefectului Ialomița a făcut public un raport privind «salubrizarea localităților, căilor de comunicație și cursurilor de apă». Raportul a fost finalizat la începutul lunii iunie 2018, ca urmare a unei serii de controale încrucișate ale reprezentanților Prefecturii, Gărzii de Mediu, Serviciului de Gospodărire a Apelor, ISUJ Ialomița și Gărzii Forestiere București. Rezultatele controalelor sunt îngrijorătoare, însă statistic «se înregistrează progrese»...

Jale la primăriile ialomițene
Ialomița rămâne o uriașă groapă de gunoi, indiferent cât de mult reușesc să «cosmetizeze... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2018, 16:55 (7092 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Asociațiile de Locatari din Slobozia refuză să plătească serviciile de salubrizare

Asociațiile de Locatari din Slobozia refuză să plătească serviciile de salubrizare

Reprezentanții societății Polaris M Holding, societatea care asigură salubrizarea în municipiul Slobozia, au făcut publică lista Asociațiilor de Locatari și de Proprietari din oraș cu restanțe la plata acestui serviciu. Valoarea totală a debitelor se ridică la suma de 63 mii de lei, în unele cazuri datoriile fiind vechi de 2 ani. Oficialii firmei de salubrizare au început deja demersurile legale în vederea recuperării restanțelor. Printre datornici se numără și Combinatul Chimic...

Somații în scările de bloc
Deși și-au asumat prin contract faptul că vor plăti serviciile de salubrizare... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2017, 18:10 (9856 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Legea Polaris» panichează Slobozia

«Legea Polaris» panichează Slobozia

Oficialii Polaris invocă Legea 101 privind serviciul de salubritate a localităților pentru a atinge indicatorii de performanță stipulați în contractul cu Primăria Slobozia. Potrivit acestei legi, refuzul încheierii contractului de prestări servicii cu operatorul de salubritate licențiat constituie contravenție și se sancționează cu amenzi între 500 și 1000 de lei. De teama penalităților, asociațiile de proprietari refuză încheierea unor contracte colective. Amenințați de noile reglementări, sute de slobozeni iau cu asalt ghișeul deschis de Polaris în Piața Cuza Vodă...

Polaris amenință slobozenii în numele Consiliului Local... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 18:30 (9642 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Contractele POLARIS sunt ilegale

Unde nu-i cap, vai de salubrizare

Contractele POLARIS sînt ilegale

De aproape 3 luni de zile, noul concesionar al serviciului de salubritate face legea în orașul Slobozia. Obligat să respecte indicatorii de performanță impuși de contract, Polaris M Holding obligă beneficiarii, persoane fizice și juridice, să semneze un contract ilegal. Unul dintre semnatarii acestui contract explică de ce acesta este ilegal și susține că societatea poate fi acționată în instanță. În replică, reprezentanții Polaris susțin că vor oferi explicații detaliate și justificări pertinente la sfîrșitul lunii ianuarie.

Cineva care să ne apere...
...de Polaris la Slobozia... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2015, 09:50 (7728 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

POLARIS nu respectă indicatorii de performanță

Autoritățile slobozene susțin concesionarul serviciilor de salubritate

POLARIS nu respectă indicatorii de performanță

La două luni de la preluarea serviciului de gestionare a deșeurilor din Slobozia, autoritățile se află într-un punct de cotitură. Cu alte cuvinte, serviciile oferite de către operatorul local de salubritate lasă de dorit. Conform datelor oficiale, POLARIS M Holding nu reușește să respecte indicatorii de performanță stabiliți prin contract, iar problemele legate de colectarea selectivă a deșeurilor au rămas nerezolvate. Oficial, toți cei implicați în acest proces, se află în silentio stampa...

O mînă spală pe alta
De-a lungul ultimelor două luni, Independent a publicat o serie... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2015, 18:10 (11176 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polaris face legea la Slobozia

Salubritate fără autorizații

Polaris face legea la Slobozia

De mai bine de o lună de zile, noul concesionar al serviciului de salubritate al orașului oferă locuitorilor o imagine idilică. Angajații mătură regulamentar străzile din zori și pînă-n seară, autogunoierele golesc tomberoanele la ore fixe, străzile secundare sînt aspirate de utilaje moderne... În spatele acestui efort apreciabil se ascund însă probleme despre care nimeni nu vorbește niciodată. Polaris funcționează de 45 de zile fără autorizație de mediu, deșeurile nu sînt colectate selectiv, iar asociațiile de proprietari din reședința de județ continuă să refuze semnarea contractelor. Și acesta pare să fie doar începutul!

Polaris nu are autorizație de mediu... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2014, 13:40 (7476 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Revoluția POLARIS a eșuat

Beneficiarii refuză contractele de salubritate

Revoluția POLARIS a eșuat

Intrarea pe piață a noii firme de salubritate a orașului Slobozia generează dispute publice. Administrațiile de proprietari reclamă faptul că noile contracte de salubritate conțin clauze abuzive. Reprezentanții Primăriei susțin că «problemele vor fi rezolvate pe parcurs...». Negocierile sînt blocate la nivelul POLARS M Holding. Virgil Radu, administratorul firmei susține că nu există motive de îngrijorare!

Asociațiile de proprietari reclamă «contractele abuzive»
Miercuri, 19 noiembrie 2014, reprezentanții administrațiilor de proprietari din Ialomița s-au întîlnit cu oficialii... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2014, 18:20 (16712 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are un nou «rege al gunoaielor»

Polaris preia locul SC Servicii Comunale SRL

Slobozia are un nou «rege al gunoaielor»

La începutul acestei veri, după 12 ani de control absolut exercitat de Vivani și, ulterior, de SC Servicii Comunale, administrația locală a organizat o licitație pentru adjudecarea contractului de gestiune a serviciului public de salubrizare. Deși nu este oficial, noul operator este compania Polaris  M Holding, unul dintre cei mai mari operatori existenți pe piața din România. SC Servicii Comunale va continua însă să susțină aceste servicii pentru o perioadă de două luni, cu posibilitatea de prelungire a contractului, «dar nu mai tîrziu de momentul atribuirii acestui contract către cîștigătorul licitației!»...

Încă două luni cu SC Servicii Comunale... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 17:25 (8162 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Supralegiferare administrativă pentru deșeurile produse de ialomițeni

Cu legea pre lege călcând

Supralegiferare administrativă pentru deșeurile produse de ialomițeni

Începînd cu data de 4 iulie 2014, România are o lege suplimentară care suprareglementează serviciul de salubrizare al localităților din județ. Legea 99/4 iulie 2014 aduce modificări și completări Legii serviciului de salubrizare a localităților nr. 101/2006, însă nu precizează termenele pînă la care noile modificări vor intra în vigoare. În Ialomița, noile reglementări au fost aduse la cunoștință reprezentanților administrațiilor locale la începutul acestei săptămîni. Primarii se confruntă însă cu probleme mai grave și cred că noile reglementări legislative trebuie să mai aștepte.

O lege mai europeană decît Coana Europa... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2014, 09:05 (7006 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița ascund depozitele de deșeuri sub preșul administrativ

Primăriile din Ialomița ascund depozitele de deșeuri sub preșul administrativ

Ialomița este un județ îngropat în gunoaie! Toate acestea pentru că eficiența administrațiilor locale în privința gestionării deșeurilor este greu sesizabilă. Estimările oficiale arată că în anul precedent jumătate din primăriile din Ialomița au fost trase la răspundere de către comisarii Gărzii de Mediu, din cauza depozitelor de deșeuri neconforme, descoperite pe raza localităților...

Ialomița gunoaielor
Sînt 5 ani de cînd Ialomița anunța că s-a aliniat standardelor europene în privința protecției mediului, prin închiderea celor 151 de gropi de gunoi considerate neconforme. ... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2013, 11:11 (10765 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
329 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: 31 iulie 2019, termen limită pentru depunerea Declarației Unice

Reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii din județul nostru cu privire la faptul că termenul limită pentru depunerea Declarației unice este data de ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:10
(4167 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Consultări la nivel național cu reprezentanții mediului de afaceri

Reprezentanții Ministerului Finanțelor Publice au continuat seria întâlnirilor organizate în toate județele țării cu membrii mediului de afaceri. Alături de oficialii Ministerului Finanțelor Publice s-au ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:05
(3718 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Toate focarele de Pestă Porcină Africană, stinse

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, despre  situația ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2019, 18:10
(4060 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Arestat pentru «conducere fără permis»

Joi, 4 iulie a.c., polițiștii au reușit identificarea unui bărbat, de 23 de ani, din comuna Traian, pe numele căruia Judecătoria Făurei a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost încarcerat ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:50
(6441 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 8-12 iulie, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:45
(6163 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Axintele

Joi, 4 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat 6 percheziții pe raza localității Axintele la persoane bănuite de comiterea unor furturi din locuința unei persoane din localitatea Horia. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:40
(4401 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni premiază spiritul civic

Vineri, 5 iulie a.c., polițiștii ialomițeni din cadrul IPJ Ialomița au premiat doi ialomițeni pentru spiritul civic de care au dat dovadă. Astfel, un tânăr de 15 ani, din Slobozia, și o femeie de 26 ani ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:35
(3597 vizualizări - 1 comentariu)


Stejaru: Autoturism răsturnat, patru persoane rănite

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au intervenit în cazul unui accident rutier petrecut vineri, 5 iunie 2019, la intrare în localitatea Stejaru. Din primele informații, este vorba despre un automobil ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 18:20
(3809 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stejaru accident


Incendiu la o stână din Făcăeni

Miercuri, 3 iulie a.c., în jurul orelor 18,30, două adăposturi de animale ale unui localnic din Făcăeni au luat foc. Pompierii Stației Fetești s-au deplasat la fața locului cu două autospeciale cu apă și ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:30
(4377 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A murit după ce a căzut din mașină

Miercuri, 3 iulie a.c., pe drumul județean ce leagă localitățile Hagiești de Lilieci, în timp ce un șofer conducea o autoutilitară, pasagerul aflat pe scaunul din dreapta față al autovehicului s-ar fi sprijinit ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:25
(3669 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Beat la volan

Un bărbat de 53 de ani, din Săveni, a fost depistat de polițiștii Secției 7 Poliție Săveni, miercuri, 3 iulie a.c., în timp ce conducea un autovehicul, deși anterior consumase băuturi alcoolice. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:20
(4858 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Bărbat din Vrancea, sancționat pesntru transport ilegal de lemne

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Bucu au depistat pe raza comunei Bucu un bărbat, de 52 de ani, din județul Vrancea, în timp ce transporta, cu ajutorul unei utilitare, o cantintate mai mare de ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:15
(4944 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, patru răniți

Marți, 2 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente de circulație soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 17,00, în afara localității Grivița ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 19:00
(3059 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Urziceni, surprins cu un cuțit asupra sa

Marți, 2 iulie a.c., polițiștii de Ordine Publică din Urziceni au depistat un tânăr, de 18 ani, din Urziceni, care avea asupra sa un cuțit. În cauză cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 18:55
(4130 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni cuțit


Țăndărei: I-a furat banii din geantă

Marți, 2 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată de o tânără, de 19 ani, din Mihail Kogălniceanu, cu privire la faptul că un bărbat, de 29 de ani, din Țăndărei, i-ar fi sustras suma de 400 de lei și ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 18:50
(5543 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


RAJA SA Constanța activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

Ca urmare a avertizărilor meteorologice de intensificări puternice ale vântului (rafale de peste 80-100 km/h), vijelii, grindină de dimensiuni medii și mari, frecvente descărcări electrice și averse torențiale ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 16:10
(4092 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Ordin de restricție pentru «violență în familie»

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați de către o femeie, în vârstă de 34 de ani, din Ograda, despre producerea unui conflict ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:20
(3793 vizualizări - 0 comentarii)


Motociclist acroșat între Cotorca și Ciocârlia

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 15,30, un motociclist, un bărbat de 53 de ani, a fost acroșat de un autoturism între localitățile Cotorca și Ciocârlia. Echipajul SMURD Urziceni i-a acordat victimei ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:15
(4422 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lan de grâu mistuit de flăcări

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 15,00, pompierii de la Detașamentul Slobozia au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu ce a cuprins aproximativ 20 hectare de cereale păioase. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:10
(2949 vizualizări - 0 comentarii)


289 de vitezomani, sancționați de polițiștii ialomițeni

În perioada 28-30 iunie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza întregului județ, în cadrul campaniei derulate la nivel național, cu scopul de a preveni evenimentele rutiere.  ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 11:10
(2775 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton acroșat mortal la Alexeni

Sâmbătă, 29 iunie a.c., în jurul orelor 22,30, în apropierea localității Alexeni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat de 56 de ani, din județul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 11:05
(2959 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 171 de sancțiuni, 10 permise reținute

Joi, 27 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 40 evenimente, dintre care 34 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112. Pentru neregulile constatate, polițiștii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:20
(3841 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Atenție la radare!

Începând de vineri, 28 iunie a.c., la nivelul întregii țări se va derula acțiunea de prevenire a accidentelor rutiere. Timp de 3 zile, toate radarale vor fi scoase pe șosele și autostrăzi pentru depistarea ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:15
(3844 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «tâlhărie calificată»

Joi, 27 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 30 de ani, din Fetești, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:10
(4251 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 1-5 iulie a.c., orele 8,00-16,30, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație la rețelele electrice. Aceste lucrări se ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:05
(7231 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist băut acroșat la Țăndărei

Miercuri, 26 iunie a.c., un bărbat, de 42 de ani, din județul Tulcea, a acroșat un biciclist de 67 de ani pe raza localității Țăndărei. În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea biciclistului care ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:15
(3979 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Contrabandă cu țigări

Miercuri, 26 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza localității Movilița, într-un autoturism condus de un bucureștean, de 56 de ani, țigarete netimbrate și fără documente de proveniență, ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:10
(3969 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Arestat pentru «furt calificat»

Miercuri, 26 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei privative de libertate de 5 ani, pentru săvârșirea infracțiunii de «furt calificat», emis de Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:05
(5977 vizualizări - 1 comentariu)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 10 ani de la întronizarea episcopului Vincențiu

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 10 ani de la întronizarea episcopului Vincențiu

Sâmbătă, 29 iunie 2019, în ziua de prăznuire a Sfinților Apostoli Petru și Pavel, la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia se va marca un eveniment aniversar.
Credincioșii Eparhiei ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:35
(7878 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident rutier, trei persoane rănite

Marți, 25 iunie a.c., pe raza orașului Amara s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a trei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat, de 29 de ani, din județul Buzău, conducea un ansamblu auto pe ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:30
(3737 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Ultimele comentarii
ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...