Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Ialomițean mușcat de viperă

Slobozia: Ialomițean mușcat de viperă

Un ialomițean a ajuns în stare gravă la spital după ce a fost mușcat de o viperă. Din declarațiile pe care le-a dat medicilor, bărbatul deține în gospodărie o crescătorie de șerpi veninoși...
Bărbatul le-a povestit medicilor că încerca să-și hrănească viperele, moment în care una l-a mușcat de mînă. Nu a luat seamă cu privire la acest incident și și-a văzut liniștit de treabă. La cîteva ore, mîna a început să i se învinețească, iar starea de sănătate a bărbatului s-a înrăutățit. A fost preluat de o ambulanță și transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Medicii i-au acordat îngrijirile medicale necesare și au decis să-l transfere la un spital din Capitală.
«Cel mai probabil... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2013, 13:24 (11010 vizualizări - 23 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Oraș de provincie, liber de contract în 2016, caut primar

Oraș de provincie, liber de contract în 2016, caut primar

A trecut un an de la alegerile locale. Administrația Stoica se prăbușește sub propria greutate. Opoziția se află la limita de subzistență. Slobozia caută primar pentru mandatul 2016-2020...

Recenzia unui accident politic deliberat
În urmă cu un an, Alexandru Stoica obținea o victorie «zdrobitoare» la Slobozia, cu doar 10083 de voturi. În urma lui, contracandidații au obținut scoruri electorale modeste (Mădălin Teculescu API-4790 de voturi, Gabi Ionașcu independent-3834 de voturi, Radu Paros PER-2100 de voturi) sau derizorii (Istrate Ion PP-LC-730 de voturi, Sandu Constantin P... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 17:24 (16500 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Trei slobozeni au cîștigat Cupa «Pet Star»

La începutul săptămînii precedente, la Slobozia, pe terenurile Tenis Con, s-a desfășurat turneul de tenis dotat cu Cupa «Pet Star». Adresată mai multor categorii de vîrstă, competiția a strîns la start în jur de 50 de concurenți. În final, 3 slobozeni au plecat cu trofeul acasă. Astfel, Alexandra Iordache, de la CSS Slobozia, a triumfat la 12 ani fete. Cristina Savu, de fel din Călărași, dar adoptată de Tenis Con Slobozia, s-a impus la 14 ani fete. La 16 ani băieți semnul supremației s-a îndreptat către reprezentantul CSM Unirea Slobozia, Radu Sebastian Popa. Per total a fost o întrecere sportivă reușită, un turneu care a pregătit «Memorialul Ioan Pinter», eveniment de tradiție și anvergură care... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2013, 14:15 (14058 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia administrativă vrea apă potabilă cu orice preț

Urban cere majorarea tarifelor la apă cu 25 de procente

Slobozia administrativă vrea apă potabilă cu orice preț

Apă potabilă în rapoarte și declarații

Miercuri, 10 iulie 2013, SC Urban a convocat o ședință AGA în care a solicitat majorarea tarifelor la apă cu 25 la sută. Ședința a fost suspendată din lipsă de cvorum și va fi reluată miercuri, 17 iulie... Oficial, majorarea prețului la apa potabilă este justificată de cheltuielile suplimentare generate de investițiile în stațiile de epurare și tratare a apei. Analizele de laborator confirmă însă faptul că apa furnizată slobozenilor înregistrează valori semnificative la clorul rezidual, pesticide și trihalometani. Valentin Cilibeanu, directorul SC Urban a declarat că «procedurile pentru obținerea autorizației din partea Direcției de Sănătate publică sînt în curs».
Raportul Urban nu poate nega evidența... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2013, 15:02 (38300 vizualizări - 95 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia în doliu

Frații Adrian și George Moise au fost conduși pe ultimul drum...

Sute de oameni au venit marți, 23 iulie a.c., să le aducă un ultim omagiu fraților Adrian și George Moise, slobozenii care au murit la sfîrșitul săptămînii precedente înecați în apele Mării Negre. La funeraliile celor doi frați au participat și jucătorii echipei Concordia Chiajna, echipa unde Adrian Moise lucra ca maseur...

Durere fără margini
Rude, prieteni, cunoscuți, precum și colegi de muncă au venit să le aducă un ultim omagiu celor care au fost Adrian și George Moise. O mare de lacrimi a fost vărsată în memoria celor doi slobozeni. Printre cei care i-au jelit au fost și... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2013, 15:41 (47002 vizualizări - 44 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Tragedie pe litoralul Mării Negre. Doi frați din Slobozia, înecați!

Doi frați din Slobozia au murit în dimineața zilei de duminică, 21 iulie a.c., în stațiunea Olimp, de pe litoralul românesc al Mării Negre. Deși marea era extrem de agitată, cei doi au intrat în apă și... [citește toată știrea]

21 Iulie 2013, 12:33 (9555 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Interlopul Gigi Piticu, «iertat» de procurorii DIICOT?

Interlopul Gigi Piticu, «iertat» de procurorii DIICOT?

O dată cu fuga și arestarea în Austria a interlopului Gheorghe Toma, zis Gigi Piticu, ies la iveală detalii uluitoare referitoare la ancheta penală deschisă pe numele acestuia la Slobozia. Faptele de «trafic de persoane» și «proxenetism», de care interlopul este acuzat, ar fi fost «iertate» de procurorii DIICOT. Interlopul, alături de alte patru persoane, cercetat vreme de 3 ani de unitatea de parchet mai sus amintită, a primit din partea anchetatorilor neînceperea urmării penale. Motivația procurorilor specializați în combaterea criminalității organizate a fost aceea că «nu alcătuiesc o grupare infracțională». Cazul este acum în atenția Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, unitate al... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2013, 11:23 (13220 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Piața Mare din Slobozia, taraba contrabandiștilor cu țigări

Slobozia este locul unde infractorii fac legea! Anchetatorii au în lucru zeci de dosare penale ce vizează fapte de corupție, violențe de stradă sau prostituție... Mai nou, în peisajul infracțional slobozean și-au făcut apariția și contrabandiștii de țigări. În urmă cu o săptămînă, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au trimis în judecată 11 persoane acuzate de «contrabandă cu țigări». Țigaretele comercializate ilegal erau aduse din Republica Moldova și Ucraina, depozitate în Piața Mare din Slobozia și vîndute «la negru»...

Tarabele din piață, paravan pentru țigările de contrabandă... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2013, 14:14 (9436 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apel umanitar: Repatrierea unui trup neînsuflețit «costă» 4000 de euro!

«Ajutați-ne să-l aducem pe Daniel acasă!»

Apel umanitar: Repatrierea unui trup neînsuflețit «costă» 4000 de euro!

În urmă cu o săptămînă, presa națională relata despre uciderea cu sînge rece, într-un parc din Stockholm-Suedia, a unui cetățean român. Zilele trecute, victima a fost identificată în persoana tînărului Daniel Gheorghe, de 29 de ani, din Slobozia-Ialomița. Evenimentul s-a transformat într-un adevărat conflict diplomatic. Autoritățile suedeze sînt pregătite să incinereze cadavrul tînărului slobozean dacă familia acestuia nu achită suma de 4000 de euro pentru ca trupul neînsuflețit să fie repatriat... Apropiații acestuia cer cu disperare ajutor semenilor, întrucît nu dispun de acești bani...

O poveste cu final tragic... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2013, 14:26 (51198 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Turul României contracronometru

Turul României contracronometru

Gabriel Vîlcu a plecat marți, 9 iulie 2013, din Slobozia să facă turul României pe bicicletă. Vrea să urce pînă la Negrești-Oaș și apoi să coboare la Sibiu. «Și, de-acolo, om mai vedea... Depinde de bani și de disponibilitatea autorităților de a mă ajuta...». Pînă aici, nimic senzațional, am putea spune. Numai că domnul Vîlcu are 60 de ani și nu aude. Iar exemplul pe care îl oferă el dovedește că Slobozia este orașul în care, în fiecare zi, se întîmplă ceva unic și irepetabil...

Un ciclist de cursă foarte lungă
Gabriel Vîlcu nu se află la prima sa tentativă de a doborî un record... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2013, 12:03 (9633 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

G8 din Slobozia, un bloc de coșmar

Rudele și vecinii de palier nu se aleg

G8 din Slobozia, un bloc de coșmar

Fiecare zi este pentru locatarii blocului G8 din Slobozia un adevărat chin. Oamenii sînt nevoiți să suporte mizeria și scandalurile a doi vecini, care locuiesc la etajul IV al imobilului. Soț și soție, vecinii-problemă sînt mari amatori de alcool și provoacă scandal în fiecare noapte. «Ne-au spart geamurile și își fac nevoile la ușile noastre. Nu mai suportăm!» reclamă locatarii din bloc.

Scandaluri aplanate de forțele de ordine
Blocul G8 din Slobozia este un imobil cenușiu amplasat în apropierea Catedralei Episcopale. Populat în mare parte cu familii de asistați sociali, liniștea... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2013, 10:08 (9801 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cazul Nicolae Poenaru, între abuz medical și cinism inuman

În Ialomița, dreptatea umblă cu capul spart

Cazul Nicolae Poenaru, între abuz medical și cinism inuman

În urmă cu o lună de zile, opinia publică din Ialomița era scandalizată de efectele revizuirii Ordinului 762/1992/2007, referitor la criteriile medico-psihosociale de acordare a gradului de handicap. Acest document a fost modificat anul trecut în vară, de către reprezentanții Ministerelor Muncii și Sănătății și presupune o reevaluare a persoanelor cu diferite grade de handicap. În urma acestor reevaluări, peste 700 de ialomițeni aflați într-o astfel de situație au rămas fără niciun sprijin... La nicio lună distanță, un nou abuz confirmă faptul că practicile medicale din domeniu sînt mai vechi, iar deciziile medicale sînt cinice și inumane...

O lege strîmbă... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2013, 15:07 (4301 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Piața fără de noroc...

Slobozia: Piața fără de noroc...

În urmă cu aproximativ 2 ani, administrația slobozeană a aprobat transformarea uneia dintre centralele termice părăsite din Cartierul 500 într-o piață agro-alimentară. Investiția a costat 460 mii de lei noi, iar noua piață a fost inaugurată anul trecut. De-atunci, piața e mai mult pustie... Pînă și angajații administrației, care aveau birouri în clădire, s-au mutat la Cuza-Vodă, o piață cu vad mai mare... În urma tuturor au rămas doamna Rodica și domnul Nicolae...

Un han de piață
Afară e zi de vară și, dacă scuipi, betonul sfîrîie subțire, ca micii pe grătare. Înăuntru nu-i nici... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2013, 14:06 (6214 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ocaua lui Stoica Vodă

Bulevardul de pe strada Cloșca

Ocaua lui Stoica Vodă

Joi, 13 iunie 2013, după două luni de eforturi disperate, administrația Stoica reinaugura bulevardul Unirii, după un lifting pripit, dar numai bun de surprins în fotografii cu prilejul Sărbătorilor Sloboziei. La un kilometru distanță, un bulevard tras la indigo, dar rămas la statutul de stradă mărginașă, așteaptă de 40 de ani același tratament...

Strada Cloșca, soră cu bulevardul Unirii
Strada Cloșca începe în dreptul Grupului Școlar «Al. I. Cuza» și se termină lîngă Penitenciarul Slobozia. Ea desparte, teoretic, zona locuită a orașului de zona industrială. Practic însă, dincolo... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2013, 17:27 (8496 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șoferul Adrian Drăghici, «liber» la accidente mortale

Justiția ialomițeană e oarbă!

Șoferul Adrian Drăghici, «liber» la accidente mortale

În urmă cu 3 ani, pe DN21, din direcția Slobozia spre Călărași s-a produs un groaznic accident de circulație. Un tînăr de 26 de ani a fost ucis de Adrian Drăghici, administrator al unei firme din Slobozia. După ce s-a urcat băut la volan, Drăghici a lovit mașina în care se afla tînărul de 26 de ani, decesul victimei survenind imediat după impact. Timp de un an și jumătate, rudele victimei au încercat să-și facă dreptate în instanță, însă judecătorii au arătat clemență față de șoferul vinovat... Judecătorii din Slobozia au decis ca Adrian Drăghici să fie condamnat la 2 ani cu suspendare. Recent, pedeapsa s-a prescris, iar șoferul-problemă poate circula liber pe șosele.

Filmul unei tragedii... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2013, 13:58 (8204 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Școala nevăzută

Școala nevăzută

În fiecare an, cîteva școli din Slobozia se întrec în rezultate spectaculoase. Sute de premii la concursuri județene, zeci de locuri pe podium la competiții naționale, elevi eminenți, investiții municipale  pentru săli de clasă super-performante, sponsorizări de la copiii de familie bună... La umbra acestora, școlile de cartier, tot mai sărace, tot mai puțin dorite, se ofilesc practicînd un învățămînt de «subzistență», un învățămînt pentru cei săraci și fără «șanse egale» în societate. Este și cazul Școlii nr. 4 din Slobozia, o școală care nu își mai dorește nimic pentru că vineri, 21 iunie, a cîștigat tot ce-și poate dori o instituție de învățămînt: dragostea și respectul elevilor care învață... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2013, 08:54 (6185 vizualizări - 15 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Drapele simbolice pentru toți slobozenii

Drapele simbolice pentru toți slobozenii

Membrii Asociației «Montan Club Excelsior» au sărbătorit miercuri, 26 iunie a.c., «Ziua Drapelului» alături de toți locuitorii Sloboziei. Reprezentanții organizației au împărțit locuitorilor municipiului... [citește toată știrea]

26 Iunie 2013, 15:38 (5524 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

S-a aruncat de pe pod să caute trupul băiețelului înecat...

Slobozia: Salvat de la moarte într-o fracțiune de secundă

Gest extrem al unui localnic din cartierul Bora, în seara zilei de luni, 24 iunie a.c. Bărbatul a sărit în gol de pe podul rutier direct în apele Ialomiței... Martorii prezenți la fața locului susțin că omul le-a mărturisit că încearcă să-l găsească pe băiețelul de 10 ani, înecat duminică seară în același loc. La un pas de moarte, bărbatul a fost salvat de pompierii Gărzii Slobozia.

Intervenție la secundă Malul drept al rîului Ialomița a fost împînzit de localnicii din cartierul Bora. Oamenii căutau cu disperare trupul bărbatului care s-a aruncat de pe pod la lăsarea întunericului.... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2013, 22:33 (5210 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Nicu Pericli desființează calea ferată

Autogara Nana, construită în disprețul legii

Nicu Pericli desființează calea ferată

Săptămîna trecută explicam cum a fost posibil ca SC Nick Touring SRL să-și adjudece serviciul de transport public local printr-o licitație trucată. Astăzi, continuăm să explicăm cum același patron de firmă, Nicu Pericli reușește să construiască un sediu de autogară în zona de protecție a căii ferate din imediata vecinătate a gării... Deși ilegală potrivit reglementărilor legale în vigoare, construcția noii autogări este avansată și urmează să fie finalizată pînă la sfîrșitul acestui an...

OUG 12 din ’98 spune că e ilegal
Săptămîna trecută, reprezentanții administrației locale... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2013, 13:33 (13946 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Paul Toma-ELDAGA, găsit în Spania

Urmează să fie extrădat

EXCLUSIV: Paul Toma-ELDAGA, găsit în Spania

Poate cel mai căutat ialomițean de după Revoluție, l-am numit aici pe fostul patron al firmei ELDAGA, Paul Cristian Toma, a fost găsit de polițiști. Paul Toma se ascundea într-o mică localitate din Spania, autoritățile locale spaniole solicitînd informații polițiștilor ca urmare a unor activități mai puțin legale ale fostului patron ELDAGA în Spania. Potrivit unor surse, polițiștii erau pe urmele lui Paul Toma de cîteva luni, așteptîndu-se momentul prielnic pentru a fi arestat și extrădat în țara de origine.
Revenind, să precizăm că Paul Toma-ELDAGA era dat dispărut de la sfîrșitul lunii septembrie 2009. Acesta dispăruse după ce în prealabil a făcut o plîngere-autodenunț, la momentul respectiv... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2013, 10:36 (13140 vizualizări - 15 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APM Ialomița: Zi pentru combaterea ambroziei

Conducerea Agenției Naționale pentru Protecția Mediului a propus ziua de sâmbătă, 28 septembrie a.c., o zi a mișcării civice pentru mediu și sănătate cu implicare națională când, într-o singură zi, prin ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:20
(2890 vizualizări - 1 comentariu)


Gheorghe Lazăr: Beat la volan

Marți, 17 septembrie 2019, polițiștii ialomițeni au depistat în trafic un bărbat, de 29 de ani, din comuna Gheorghe Lazăr, în timp ce conducea un autoturism pe DN2A, deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:15
(3006 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Clean Stations»

Miercuri, 18 septembrie a.c., la nivel național, Poliția Română, prin Direcția de Poliție Transporturi a desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în zona stațiilor CFR. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:10
(2826 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 320 locuri de muncă în Europa

Angajatorii din Spațiul Economic European oferă, prin intermediul rețelei EURES România, 320 locuri de muncă vacante. Țările vizate sunt Austria, Franța, Germania, Irlanda, Norvegia, Olanda, Polonia și ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 20:10
(2779 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 83 mii de lei, 12 permise reținute

Luni, 16 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza întregului județ pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică. Astfel, polițiștii au intervenit la 98 evenimente, cele ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:55
(3663 vizualizări - 0 comentarii)


Târgul «Pâinea și Vinul» la Muzeul Agriculturii

În perioada 20-22 septembrie 2019, orele 11,00-18,00, la Muzeul Național al Agriculturii se va desfășura, în cadrul Târgului «Pâinea și Vinul», expoziția și lansarea albumului «Pâinea noastră cea de toate ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:50
(5353 vizualizări - 0 comentarii)


«Săptămâna Mobilității Europene», la Slobozia

În perioada 16-22 septembrie a.c., se desfășoară la nivel european Campania «Săptămâna Mobilității Europene». Astfel, Primăria municipiului Slobozia, prin Direcția Educație, Cultură și Tineret, în parteneriat ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:45
(2425 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Luni, 16 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic doi conducători auto, de 22 și 39 de ani, în timp ce conduceau pe drumurile publice fără a avea acest drept. În fapt, polițiștii Secției ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:40
(1972 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie vaccinare vulpi

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor informează locuitorii județului că, începând cu data de 23 septembrie 2019, în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura, la nivel ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:35
(3002 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier grav la ieșire din Slobozia, două persoane decedate

Accident rutier grav la ieșire din Slobozia, două persoane decedate

Grav accident de circulație produs în seara zilei de vineri, 13 septembrie 2019, la ieșirea din Slobozia către Constanța. Trei persoane au fost grav rănite, în urma impactului a două mașini. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2019, 21:20
(6704 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


ISU Ialomița: 13 Septembrie-«ZIUA POMPIERILOR DIN ROMÂNIA»

În luna iunie a anului 1848 unda de șoc revoluționară din Franța s-a propagat rapid în Țara Românească. După 3 luni de conflicte, la 13 septembrie 1848 a avut loc Bătălia din Dealul Spirii, ultima confruntare ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2019, 20:45
(3136 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «10 PENTRU SIGURANȚĂ»

IPJ Ialomița: Campania «10 PENTRU SIGURANȚĂ»

Polițiștii ialomițeni, însoțiți de reprezentanți ai structurilor teritoriale ale Ministerului Afacerilor Interne au desfășurat activități informativ-preventive în școlile de pe raza județului, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2019, 20:10
(2474 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de prevenire a Pestei Porcine Africane

DSVSA Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de prevenire a Pestei Porcine Africane

Noua epidemie de Pestă Porcină Africană aduce și sancțiuni pentru crescătorii de animale din Ialomița. În ultimele săptămâni, au fost aplicate amenzi de peste 30 mii de lei din cauza nerespectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2019, 20:05
(5519 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Început de an școlar, în siguranță

IPJ Ialomița: Început de an școlar, în siguranță

Peste 180 de polițiști au fost în misiune, în zona grădinițelor, școlilor și liceelor din județul Ialomița, pentru un început în siguranță al noului an școlar. Polițiștii prezenți la festivitățile specifice ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2019, 19:20
(3883 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 9-14 septembrie a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 19:30
(5320 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Accident rutier soldat cu două victime

Joi, 5 septembrie a.c., în jurul orelor 5,30, pe raza localității Lilieci s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce un bărbat, de 57 de ani, din București, conducea pe ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 19:25
(2926 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Ialomița: La volan, fără permis

Joi, 5 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic un bărbat, de 26 de ani, din Bărbulești, în timp ce conducea un autovehicul pe raza localității Ciochina, deși avea acest drept suspendat ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 19:20
(2583 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Erou pentru patru frați din Bucșa

IPJ Ialomița: Erou pentru patru frați din Bucșa

Un luptător al Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a devenit «părinte spiritual» pentru patru copii din satul Bucșa. Cristi Stan ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 18:25
(3119 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: Proiectul «Vreau să merg la școală»

În perioada 30 august-6 septembrie 2019, Protopopiatul Slobozia, împreună cu Părintele Laurențiu Cioranu au organizat a V-a ediție a proiectului social-filantropic «Vreau să merg la școală». Scopul proiectului ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 18:15
(2761 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,76%-rata șomajului în luna iulie 2019

La sfârșitul lunii iulie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4506 șomeri (din care 2093 femei), rata șomajului fiind de 4,76%. Din totalul de ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2019, 20:25
(4091 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificarea microbuzelor școlare

IPJ Ialomița: Verificarea microbuzelor școlare

Marți, 3 septembrie 2019, polițiștii rutieri au desfășurat sesiuni de instruire a conducătorilor de autovehicule destinate transportului de elevi către unitățile de învățământ. În cadrul activităților au ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2019, 20:05
(3991 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Trei tineri, răniți într-un accident rutier

Reviga: Trei tineri, răniți într-un accident rutier

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 21 de ani, au fost la un pas de moarte după ce au fost implicati într-un accident rutier. Evenimentul s-a petrecut în dimineața zilei de sâmbătă, 31 august 2 ...[citește_toată_știrea]

31 August 2019, 14:35
(5474 vizualizări - 11 comentarii)

Taguri: Reviga accident


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 2-6 septembrie a.c., între orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice în mai ...[citește_toată_știrea]

30 August 2019, 20:20
(4870 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat la Bărbulești

Joi, 29 august a.c., polițiștii ialomițeni au identificat pe raza comunei Bărbulești un bărbat, de 46 de ani, din Craiova, care era urmărit internațional. Autoritățile judiciare din Germania au emis pe ...[citește_toată_știrea]

30 August 2019, 18:50
(3679 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal în apropiere de Urziceni

Joi, 29 august a.c., în jurul orelor 2,30, în apropiere de localitatea Urziceni s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. În fapt, în timp ce un tânăr, de 21 de ani, din comuna Coșereni ...[citește_toată_știrea]

30 August 2019, 18:35
(4198 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Beat la volan

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată au depistat în trafic, joi, 29 august a.c., un bărbat de 48 de ani, din Sărățeni, în timp ce conducea un autovehicul pe raza localității de ...[citește_toată_știrea]

30 August 2019, 18:25
(3072 vizualizări - 0 comentarii)


Contul meu RAJA-mai mult timp pentru abonați, mai multă grijă față de mediul înconjurător

Sigur, ușor, rapid, ... oricând ! Un singur click, mai multe facilități! Cu platforma on-line Contul meu RAJA clienții noștri, indiferent de ...[citește_toată_știrea]

29 August 2019, 17:20
(7146 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: RAJA Constanța


Protopopiatul Urziceni: «Donează sânge, salvează o viață!»

Miercuri, 28 august a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, Protopopiatul Urziceni, din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, împreună cu membrii Biroului de Asistență Socială și Serviciul Social acreditat ...[citește_toată_știrea]

28 August 2019, 20:20
(4763 vizualizări - 0 comentarii)


Lipsă apă în Cartierul Sinistrați din orașul Țăndărei

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 160 mm, de pe strada Armanului, din orașul Țăndărei, RAJA SA este nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile miercuri, ...[citește_toată_știrea]

28 August 2019, 13:55
(4525 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție aniversară «Închinare Sfintei Cruci»

Marți, 27 august 2019, PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, însoțit de consilieri eparhiali, a mers la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia la vernisajul celei de-a doua ediții a expoziției ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 19:10
(2938 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...