Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Primele victorii internaționale pentru Sorin Iordache

Tenis de cîmp

Primele victorii internaționale pentru Sorin Iordache

Sorin Iordache a fost prezent săptămîna trecută la Timișoara, unde a evoluat pentru internaționala under 12, în turneul de calificare la Campionatul European. România a fost în grupă cu Slovacia, Suedia și Portugalia și i-a avut în componență, pe lîngă Sorin, pe Eduard Adam din Iași și pe Daniel Cosma din Satu Mare.
Chiar dacă echipa nu a obținut calificarea, merită să amintim primele victorii internaționale ale unui sportiv slobozean: 6-0, 6-2 cu Filim Malbasic, nr. 2 în Suedia și 6-2, 6-0, în fața slovacului Tomas Liska. Victorii de bun augur care îi pot asigura un important ascendent moral în cariera, deocamdată timidă, a lui Sorin. O carieră pe care i-o dorim sincer plină de astfel de succese... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2010, 18:00 (20763 vizualizări - 6 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Accident cu două victime

Marți, 27 iulie, s-a produs un alt accident de circulație, în afara municipiului Slobozia, soldat cu vătămarea corporală a două persoane. Polițiștii au efectuat cercetări, stabilind că în timp ce un tînăr... [citește toată știrea]

27 Iulie 2010, 17:44 (17305 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primarul Ionașcu, oracol mondial

Xenofobia salvează Slobozia

Primarul Ionașcu, oracol mondial

De cîteva luni bune, presa locală publică sub forma unor interviuri savuroase opiniile primarului Ionașcu despre tot ce se întîmplă pe mapamond. De la salvarea balenelor albastre și pînă la diplomația româno-maghiară și de la războiul din Kosovo pînă la politica fiscală a lui Obama, primarul Sloboziei le știe pe toate. Ce știm noi, citiți mai jos.

Un xenofob de curte veche
Ca să putem face față noianului de informații cu care primarul Ionașcu bombardează opinia publică am cerut ajutorul psihologului de serviciu al redacției, domnul Bebe Parosologu. Primul citat care i-a atras atenția acestuia a fost: «Dacă aș fi fost eu cu premierul Ungariei l-aș fi întrebat de ce a venit în România și apoi i-aș fi deschis poarta»... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2010, 11:29 (23092 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Un medic al Spitalului din Slobozia îl acuză pe președintele Consiliului Județean Ialomița de «practici mafiote»

Silvian Ciupercă amenință doctorii!

Un medic al Spitalului din Slobozia îl acuză pe președintele Consiliului Județean Ialomița de «practici mafiote»

Dr Mihaela Isvoranu: «Plec din cauza presiunilor președintelui Ciupercă»
Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă este acuzat de «practici de tip mafiot» în ceea ce privește schimbarea conducerii SpitaluluiJudețean Ialomița. De această dată, acuzațiile nu sînt lansate de media locală, ci chiar de un medic al Spitalului Județean. Doctorul Mihaela Isvoranu, fost director medical al Spitalului, susține că a fost amenințată, supusă la presiuni politice și obligată să demizioneze din funcția deținută.
Acțiunile președintelui Consiliului Județean Ialomița, considerate drept incalificabile de medicul Isvoranu, au efecte devastatoare asupra imaginii instituției... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2010, 06:18 (61791 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Prin Piață, cu Criza de mână

Prin Piață, cu Criza de mînă

E Criză! O spune obsesiv Boc, o repetă profetic Băsescu, o amintesc prin conferințe de presă autoritățile județene, o garantează primarul Ionașcu, o simt pe pielea lor pînă și bugetarii. Noi am mers însă mai departe. Am luat Criza de mînă și am dus-o la piață, convinși fiind că acolo ea nu poate exista. Oricît ar fi de panicat, omul trebuie să mănînce. Da’ de unde! În Piața Cuza-Vodă, acolo unde am fost noi, Criza a mușcat pînă la os.

Tarabagii Crizei
În Piața Cuza-Vodă din Slobozia e cald ca-ntr-un solar. Acoperișul de tablă face aerul dinăuntru irespirabil, legumele miros a putred, pepenii fierb în coajă... iar clienții sînt din ce în ce mai puțini și speriați de criză... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2010, 13:33 (18928 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Hoț prins în flagrant

În miez de noapte, Poliția Slobozia a fost sesizată de un tînăr, de 22 de ani, din localitate, prin 112. Slobozeanul le-a relatat polițiștilor cum o persoană a pătruns în interiorul sediului unei firme... [citește toată știrea]

24 Iulie 2010, 12:59 (19162 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Fată de 14 ani dată dispărută, depistată de polițiști

O fată de 14 ani, din Slobozia, pe numele său Chirea Valentina Iuliana, a fost dată dispărută din 17 iulie a.c. În urma cercetărilor polițiștilor, fata a fost depistată pe raza satului Marsilieni, comuna... [citește toată știrea]

24 Iulie 2010, 12:58 (17704 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Baruri și săli de jocuri, la control

Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat acțiuni ce au vizat prevenirea și combaterea infracționalității stradale, a faptelor cu violență precum și menținerea unui climat de ordine și siguranță... [citește toată știrea]

24 Iulie 2010, 12:57 (19441 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proxenetul Tămârjan rămâne în arest

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux (update)

Proxenetul Tămîrjan rămîne în arest

Marți, 20 iulie a.c., magistrații Tribunalului Ialomița au decis prelungirea mandatelor de arestare preventivă pentru Ion Tămîrjan, zis Tera și complicele său, Relu Costan. Judecătorii ialomițeni au prelungit mandatele ca urmare a propunerii parchetului de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție, DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița după ce perioada preventivă de detenție ajunsese la final.
«Admite propunerea Parchetului de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție, DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, dispune prelungirea arestării preventive a inculpaților Ion Tămîrjan Valeriu și Costan Relu Cornel, deținuți în Arestul IPJ Ialomița, pe o perioadă de 30 zile, de la data de 25 iulie 2010 pînă la data de 23 august 2010. Respinge cererile de înlocuire a măsurii arestării preventive cu măsura obligării de a nu părăsi localitatea formulate de inculpații Tămîrjan Ion Valeriu și Costan Relu Cornel»... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2010, 12:51 (28840 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Campionatul Mondial de Karate din Brazilia

Slobozenii, trei medalii de bronz

Sportivii copii, legitimați la Satori Club și Clubul Sportiv Municipal Slobozia, continuă seria performanțelor sportive remarcabile obținute în competițiile internaționale.
Ultima performanță de gen a avut loc în Brazilia, la Sao Paolo, acolo unde în perioada 8-11 iulie s-a desfășurat Campionatul Mondial de karate interstiluri WUKF. România s-a situat pe locul 3 în cadrul acestei competiții, cu 12 medalii cîștigate. Remarcabil e însă faptul că 3 din cele 12 medalii au aparținut sportivilor ialomițeni antrenați la Clubul Sportiv Satori și legitimați la Clubul Municipal Slobozia. «Este un rezultat remarcabil și ne bucurăm că municipalitatea a avut resurse pentru a investi în sportul local» ne... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2010, 18:16 (20145 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Cupa Florilor, apanajul slobozenilor

Așa cum v-am informat în numărul precedent, în perioada 17-20 iulie s-a desfășurat, la Slobozia, Cupa Florilor, turneu de tenis organizat de Clubul Sportiv Școlar. Păstrînd tradiția edițiilor anterioare, micii tenismeni slobozeni au avut și de această dată o comportare meritorie. Radu Sebastian Popa s-a impus la categoria 14 ani, atît la simplu, cît și la dublu.
La aceeași categorie, dar la feminin, locul I a fost obținut de Irina Nițu. Irina a cîștigat și proba de dublu a categoriei 12 ani, unde a făcut echipă cu o altă slobozeancă celebră, Alexia Gîndac.
La 12 ani masculin, învingător a fost Cristian Andreescu, fratele său Ștefan urmîndu-l îndeaproape pe locul 3. La aceeași categorie,... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2010, 18:11 (22449 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: La volan, fără permis

Luni, 19 iulie, polițiștii slobozeni au depistat în trafic o mașină la volanul căreia se afla un tînăr, de 28 ani, ce nu deținea permis de conducere. Pentru fapta sa, bărbatul s-a ales cu dosar penal, fiind... [citește toată știrea]

20 Iulie 2010, 15:37 (19103 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Adolescentă dispărută de acasă

Slobozia: Adolescentă dispărută de acasă

După ce săptămîna precedentă o minoră din Fetești a fost dată dispărută și găsită de polițiști pe litoral, sîmbătă 17 iulie, o altă adolescentă a pus pe jar polițiștii. Mama copilei, o femeie, de 51 de... [citește toată știrea]

19 Iulie 2010, 15:52 (15321 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Au încercat să-și dea foc în fața sediului Prefecturii Ialomița!

Luni, 19 iulie a.c., în jurul orelor 12.00, două persoane, un bărbat și o femeie, ambele din comuna Manasia, au încercat să-și dea foc în fața sediului Prefecturii Ialomița. Subofițerul de serviciu și-a... [citește toată știrea]

19 Iulie 2010, 14:22 (17032 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, în căutarea recordurilor

Slobozia, în căutarea recordurilor

• peste un milion de metri cubi de apă, pierdere de rețea
• 125 de metri cubi, media consumului zilnic pentru o persoană
• 900 de avarii de rețea și canalizare
• puțin peste 8 kilometri de drumuri, din totalul de 82 km, modernizate într-un an
• peste 900 mii de lei, costul anual aferent iluminatului public


Un milion de metri cubi de apă, pierdere pe rețea
Apa slobozenilor nu este potabilă. Apa rămîne menajeră, iar Urban SA, operatorul care furnizează apa menajeră și serviciile de canalizare ale orașului, deține contractul de concesiune pentru aceste servicii din anul 1998, contractul fiind valabil pînă în anul 2014. De la darea în folosință a sistemului de distribuție a apei subterane, proiect realizat cu și din «bunăvoința» primarului Gabi Ionașcu, autoritățile se zbat pentru identificarea unei soluții de potabilizare a apei. Scandalul cu privire la calitatea apei din sursă subterană s-a consumat și încă se mai consumă. Zeci de seturi de analize au confirmat că apa din sursa... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2010, 08:04 (20611 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Taxiurile, la control

Slobozia: Taxiurile, la control

În plină amiază, vineri, 16 iulie, polițiștii ialomițeni au descins într-o amplă acțiune în majoritatea stațiilor de taxi din Slobozia. Acțiunea s-a desfășurat în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului... [citește toată știrea]

16 Iulie 2010, 20:24 (21584 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Miercuri, 14 iulie, în jurul orelor 18,10, în plin centru al orașului Slobozia s-a produs un accident rutier. Victima, o fetiță de 12 ani, a încercat să traverseze strada, prin loc nepermis și fără să se... [citește toată știrea]

14 Iulie 2010, 18:23 (17547 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident

SPORT

Tenis de cîmp

«Cupa Florilor» la Slobozia

În perioada 17-20 iulie, pe arenele Tenis Parc din Slobozia, se va desfășura «Cupa Florilor», turneu de tenis care se adresează sportivilor din categoriile 10-12 și 14 ani. Această competiție se desfășoară, în general, în perioada Floriilor, însă din cauza condițiilor meteorologice din perioada respectivă a fost reprogramată pentru mijlocul lunii lui Cuptor. «Vom avea concursuri atît la masculin cît și la feminin, iar la categoriile 12 și 14 ani va exista și proba de dublu. Este un concurs de tradiție la care sper că sportivii CSS Slobozia vor avea din nou rezultate deosebite» ne-a declarat profesorul Ion Savu, organizatorul competiției.... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2010, 19:04 (68849 vizualizări - 20 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: La furat în cancelaria școlii

La sfîrșitul săptămînii precedente, un tînăr de 19 ani a fost surprins în cancelaria unei școli din Slobozia încercînd să fure mai multe bunuri. Băiatul, fost elev al școlii, a fost surprins de femeia de... [citește toată știrea]

12 Iulie 2010, 17:39 (17758 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Unitatea de Primire Urgențe a Spitalului Județean, finalizată dar nefuncțională

Investiții made in Consiliul Județean

Unitatea de Primire Urgențe a Spitalului Județean, finalizată dar nefuncțională

În valoare de peste 1,5 milioane de lei și promisă a fi una dintre cele mai de anvergură investiții ale Consiliului Județean Ialomița, clădirea Unității de Primire Urgențe a Spitalului Slobozia își demonstrează zilnic inutilitatea. Anunțată cu surle și trîmbițe drept o mega-îmbunătățire a serviciilor medicale în județul nostru, noua Unitate de Primire Urgențe nu este funcțională, deși lucrarea de construcție a clădirii s-a finalizat...

Cine n-are UPU, să-și facă!
Unitatea de Primire Urgențe din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost modernizată, amenajată și extinsă. Lucrările, în valoare de peste 1,5 milioane de lei, au demarat în luna septembrie a anului... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2010, 14:22 (23152 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Polița Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 75000 de lei

La sfîrșitul de săptămînă precedent, 6/8 februarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 17:25
(4296 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni la regimul rutier

Doi tineri, de 24 și 32 de ani, din Slobozia, respectiv Sinești, au fost depistați în trafic, în timp ce conduceau autoturisme deși anterior consumaseră băuturi alcoolice. Ambii conducători auto au fost ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 16:15
(3670 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen limită la depunerea cererilor pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița informează potențialii beneficiari că, pînă la 27 februarie 2015 (inclusiv), se depun cererile de plată ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 15:25
(7054 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Bătrîn de 77 de ani, mort după un incendiu izbucnit de la o țigare

În cursul nopții duminică spre luni, 8/9 februarie 2015, puțin trecut de miezul nopții, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o locuință din localitatea ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 14:05
(5672 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Tineri înșelați cu telefoane cumpărate pe internet

Polițiștii ialomițeni au fost sesizați de către doi tineri, din localitățile  Slobozia și Traian, despre faptul că au fost victimele unor înșelăciuni. Aceștia au comandat în cursul lunilor ianuarie ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2015, 15:35
(5222 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA, pregătită să intervină

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de ninsori abundente și viscol, cu intensificări ale vîntului ce pot depăși 60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea problemelor ce pot ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2015, 14:20
(4913 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Biciclist acroșat de un autoturism

Poliția a fost sesizată joi, 5 februarie a.c., în jurul orei 11,00, cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 62 de ani ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2015, 11:10
(5125 vizualizări - 0 comentarii)


Doi tineri, din Fetești și Movila, bănuiți de furt

Polițiștii de Investigații Criminale cercetează doi tineri din localitățile Fetești și Movila, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Primul dintre aceștia, un tînăr de 19 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2015, 10:25
(5141 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești Movila furt


DSVSA Ialomița: Trichineloză depistată la porci mistreți

În perioada 30.01-01.02.2015 au fost organizate, pe teritoriul județului Ialomița, 3 partide de vînătoare la mistreți. În urma acestora, au fost vînați 8 mistreți. S-au prelevat probe de la toți mistreții ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2015, 19:50
(5772 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Polițiștii de proximitate, alături de slobozeni

IPJ Ialomița: Polițiștii de proximitate, alături de slobozeni

La inițiativa IPJ Ialomița, la data de 4 februarie 2015, la Centrul Comunitar al Persoanelor în Vîrstă Slobozia s-a desfășurat o întîlnire preventiv-informativă susținută de ofițerul de proximitate din ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2015, 19:45
(6290 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Tîlhar reținut la scurt timp după comiterea faptei

Polițiștii au identificat și reținut un bărbat bănuit că ar fi sustras bunuri din curtea unei persoane la cîteva ore de la comiterea faptei. Astfel, la data de marți, 3 februarie a.c., în jurul orei 18 ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2015, 08:45
(5358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian tâlhărie


Pompierii, în sprijin la Giurgeni pentru evacuarea apei din gospodăriile cetățenilor

O solicitare primită în cursul dimineții de miercuri, 4 februarie 2015, de la Primăria Giurgeni sesiza cu privire la faptul că precipitațiile abundente din ultima perioadă și topirea zăpezii din zonă au ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2015, 08:05
(7685 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Opt scandalagii, trimiși în judecată

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au trimis în judecată opt bărbați acuzați de comiterea infracțiunilor de încăierare și tulburare a ordinii și liniștii publice. Fapta în care au fost ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 16:25
(5779 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Deținea ilegal mai multe arme

Ialomița: Deținea ilegal mai multe arme

În urma a două percheziții domiciliare, desfășurate pe raza localităților ialomițene Urziceni și Grindu, polițiștii au descoperit în casa unui bărbat, de 39 de ani, o armă de vînătoare cu alice, un pistol ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 13:35
(7399 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fetiță de 2 ani lovită de mașină

Lăsată nesupravegheată de părinți, o fetiță a fost lovită de o mașină. Micuța a ajuns la spital, unde a primit îngrijiri medicale de urgență. Din primele cercetări, se pare că minora a traversat strada ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 12:25
(4509 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: Abateri sancționate de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier au fost din nou la datorie pe arterele din județ. Șoferii prinși în ilegalitate au fost sancționați. În urma acțiunilor, polițiștii au constatat 69 de contravenții, valoarea ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 11:05
(4954 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat mangă la volan

Un șofer, de 37 de ani, din Fetești s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul avea o alcoolemie de 0,85 miligrame alcool pur în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 10:20
(4907 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Atenționare privind gripa aviară

Reprezentații Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor atrag atenția cu privire la pericolul extinderii focarelor de gripă aviară. Pînă în prezent niciun caz nu a fost semnalat pe teritoriul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 09:45
(4905 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Munca Ialomița vine în întîmpinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, prin organizarea de cursuri de formare profesională. Specialiștii AJOFM ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 08:15
(8017 vizualizări - 2 comentarii)


Studenți ai Academiei de Poliție, în practică la IPJ Ialomița

Luni, 2 februarie 2015, a fost prima zi de practică din acest an pentru 3 ialomițeni (o fată și 2 băieți), studenți în cadrul Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București. Aceștia au fost repartizați ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 05:50
(6044 vizualizări - 0 comentarii)


Polița Rutieră Ialomița: 133 de șoferi sancționați, amenzi de peste 110000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 30 ianuarie-1 februarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 04:20
(6466 vizualizări - 1 comentariu)


Incendii la Țăndărei și Căzănești

Un incendiu la o cabană de vînătoare din Țăndărei a alertat pompierii în noaptea de 31.01/1.02.2015, în jurul orei 23,15. Flăcările, alimentate de vîntul puternic, se manifestau cu violență la acoperișul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 04:10
(6285 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Adeverințe pentru accesarea de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița informează că începînd cu 29 ianuarie 2015 va elibera adeverințe pentru beneficiarii Măsurii 215-Plăți privind bunăstarea ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 03:05
(7349 vizualizări - 0 comentarii)


Dr Silvia Panțuru s-a stins din viață...

Dr Silvia Panțuru s-a stins din viață...

Familia anunță cu regret trecerea în neființă a celei ce a fost dr Silvia Panțuru, mamă devotată, soție iubitoare și medic de excepție.
Dumnezeu să o odihnească în pace!
...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2015, 12:15
(10836 vizualizări - 9 comentarii)


Slobozia: Se redeschide «Tîrgul Apicol»

În perioada 5-7 februarie 2015, la Slobozia, se redeschide «Tîrgul Apicol». Anul acesta a ajuns la ediția cu numărul VI. Evenimentul va debuta joi, 5 februarie 2015, la orele 10,30, cînd se desfășoară deschiderea ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2015, 23:50
(8278 vizualizări - 2 comentarii)


DSVSA Ialomița: Carne confiscată

Inspectorii Direcței Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au confiscat o cantitate de 2586 kg carne provenită de la bovine și ovine. Din aceasta, 1601 kg carne proveneau din sacrificări ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2015, 22:30
(7483 vizualizări - 5 comentarii)


Evaziune fiscală din medicamente. Ialomița, județ vizat de percheziții!

Miercuri, 28 ianuarie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română desfășoară o acțiune care vizează destructurarea unei rețele infracționale specializate în săvîrșirea infracțiunilor de evaziune ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2015, 09:35
(8696 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton acroșat de o mașină

Un bărbat, de 38 de ani, din Perieți a ajuns la sfîrșitul săptămînii precedente la spital după ce a fost lovit de o mașină. În cauză polițiștii au deschis o anchetă. Pietonul circula pe șosea, moment în ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 19:45
(5304 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat

Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat

Din cauza precipitațiilor din ultimele săptămîni, cîteva străzi din Cartierul Tineretului, amplasat în zona de nord a municipiului Slobozia, au fost inundate. Pompierii din Slobozia au intervenit în vederea ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 18:15
(8249 vizualizări - 2 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de eradicare a bolilor la animale

Reprezentații Direcției Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița va demara, în perioada ianuarie-martie 2015, o serie de acțiuni al căror scop este eradicarea bolilor la animale. Astfel ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 16:50
(4876 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...