Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Generale, lasă-ne!

Deși are vîrsta de pensionare, generalul Stavăr rămîne în funcție pînă la noi ordine

Generale, lasă-ne!

La sfîrșitul săptămînii precedente, inspectorul general Ilie Stavăr a împlinit vîrsta ieșirii la pensie. Deși, potrivit legii, acesta este obligat să elibereze funcția pe care o ocupă, Ilie Stavăr a declarat că nu o va face. Anticipînd momentul, un profesor ialomițean i-a cerut public demisia. Scrisoarea deschisă este o reacție la concedierile operate de inspectorul general la începutul acestui an...

Ocaua lui Stavăr
În Romania, vîrsta de pensionare pentru femei este de 58 de ani și 9 luni, iar pentru bărbați de 63 de ani și 8 luni. Dar noi nu vom fi mai catolici decît Papa și vă spunem doar că vinerea trecută inspectorul general Ilie Stavăr a împlinit frumoasa vîrstă de 64 de ani. Dintre aceștia, felicitări!, aproape 40 i-a petrecut numai la catedră. O performanță impresionantă ne permitem să apreciem, care presupune o răsplată pe măsură. Și ce altă răsplată poate fi mai potrivită decît aceea a renunțării la obligațiile stresante ale slujbei, la constrîngerile politice inerente, dar, mai ales, la naveta zilnică epuizantă între Urziceni și Slobozia, care ar grația buzunarele contribuabililor de o cheltuială necesară, dar inutilă. Numai că socotelile noastre (și ale celor peste 2000 de profesori care așteaptă acest moment; fiindcă, nu trebuie să uităm, potrivit unui sondaj de opinie de la începutul acestui an 68% dintre cadrele didactice din Ialomița consideră că «Stavăr nu reprezintă corect interesele învățămîntului ialomițean»!) de acasă nu se potrivesc cu cele ale generalului Ilie Stavăr. Acesta a declarat, reproducem textual: «Eu am fost numit de ministru și tot ministrul îmi spune cînd să plec acasă!».
Nu același lucru îl spunea însă Ilie Stavăr la începutul acestui an, în luna februarie, cînd a declanșat un val de concedieri la nivelul personalului TESA, dar și a cadrelor didactice din învățămîntul ialomițean. Atunci el și-a motivat intransigența declarînd: «Nu este vorba despre ce vreau eu, ci despre reduceri naturale de personal. Oamenii aceștia ies la pensie, iar posturile sînt blocate automat!».

Atenție, general la pensie!
Conștiente de determinarea inspectorului general Ilie Stavăr de a se lega cu lanțurile de iarnă de funcție, profesorul Otilia Dumitru a marcat momentul printr-o scrisoare publică remisă presei locale pentru publicare. Scrisoarea, pe care o publicăm alăturat, are o doză de umor dulce amar care, sperăm noi, va atrage atenția opiniei publice. Evident, nu avem speranța oarbă că, astfel, profesorii, părinții și elevii vor ieși în stradă și vor cere inspectorului general școlar să respecte legile din România. Dar, poate, va fi de ajuns pentru a determina autoritățile locale care plătesc domului Stavăr un salariu, dar și instituțiilor abilitate ale statului, să reacționeze. Reamintim că, în vara acestui an, într-o speță similară, Consiliul Județean Ialomița s-a dovedit intransigent și incoruptibil. Instituția a decis în luna martie a acestui an, printr-o hotărîre girată de votul consilierilor județeni, «încetarea de drept a raportului de muncă al domnului Răzvan Ciucă», director de 35 de ani al Muzeului Agriculturii. Decizia a fost validată (în ciuda opoziției generale a acelorași consilieri care au votat, dar și a opiniei publice locale) pentru a se respecta Codul Muncii care susține la articolul 56, aliniatul «d», că «încetarea de drept a contractului de muncă se face la data îndeplinirii cumulative a condițiilor de vîrstă standard și a stagiului minim de cotizare pentru pensionare». Dar, după cum singur o declară, domnul Stavăr este deasupra unui biet Cod al Muncii, pentru că el a fost numit de Minister, iar Ministerul e al PD-L, iar PD-L Ialomița îl are pe cumătru’ la timonă...

General în retragere Toamna vieții își face simțită prezența în viețile noastre, apropiindu-se cu pași leneși, dar siguri, fără să șovăie, tocmai cînd aveam impresia că nu va mai sosi niciodată. Deși este anotimpul în care, de regulă, se numără bobocii, iată că anul acesta trebuie să numărăm pensionarii... Generalul din fruntea învățămîntului ialomițean a reușit să-și împlinească cel mai mare vis al său și să iasă la pensie cu gradul pe care l-a dorit o viață întreagă, croindu-și drumul așa cum s-a priceput el mai bine. În cei doi ani și jumătate, cît s-a aflat la conducere, a reușit să-i reprezinte într-un mod absolut deosebit pe profesorii din județ. Cu foarte multă originalitate, cu o neostoită dorință de a promova realizările acestei perioade, cu un fin simț al valorii, un bun cunoscător al naturii umane, și-a apreciat întotdeauna colaboratorii: a realizat cele mai inspirate înlocuiri ale unor directori din județ, cu oameni capabili, după chipul și asemănarea sa (Școala cu cls. I-VIII Nr. 2 «Heliade Rădulescu» din Urziceni, Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia... și nu sînt singurele), a apreciat mereu activitatea directorilor, mai ales cînd, în fața tuturor, «a spus că n-a spus» să se realizeze condica de opt ore. Și atunci un domn director de Grup Școlar, victimă colaterală a unei conjuncturi absurde, a fost demis, evident, pentru că nu a respectat o lege, pe care însuși Generalul și-a permis să o interpreteze cum numai el ar fi știut! Astfel, a fost persoana cea mai indicată să țină frîiele învățămîntului din județ-atît timp cît încă mai există... Să nu uităm că demersul său (cine l-a putut înțelege) a fost coerent și datorită unei bune colaborări cu Inspectorul General Adjunct, oricare a fost acesta... Unei așa mari personalități, care nu are cum să treacă neobservată, nu ne rămîne decît să-i mulțumim cu tot sufletul de care mai dispunem pentru modul personal în care a știut să înțeleagă fiecare persoană cu care a colaborat. Niciun alt General nu a manifestat un atît de mare interes față elevi și față de viitorul lor, punînd, mai presus decît interesul personal, reușita acestora. Cu sîrguință, la fiecare examen național, și-a activat «blututul» (ba chiar a ținut cursuri de mînuire a noii tehnologii) de pe telefonul personal și a căutat, eficient, toți infractorii veniți să susțină Bacalaureatul. Și i-a eliminat din examen. Este momentul bilanțului personal, sperăm că domnia sa este mulțumit de întreaga activitate și îi dorim să se bucure de timpul liber de care va dispune de aici încolo, asigurîndu-l totodată de faptul că nu vom putea să-l uităm niciodată, iar atunci cînd viața, în marea sa spirală, ne va aduce în același spațiu și același timp, vom putea transmite prin viu grai toată aprecierea noastră. Să trăiți bine! (Prof. Otilia Dumitru)

25 Noiembrie 2011, 09:42 (38125 vizualizări - 28 comentarii)

Citiți și:
Pandemia de COVID-19 pensionează profesorii din Ialomița mai devreme

Comentariile cititorilor:


CRINA:
(4 Decembrie 2011, 12:07)
Cine l-a pus pe prof. NEAGU LIVIU in staff, la Palatul copiilor, sigur nu-l cunostea deloc!
irinel:
(3 Decembrie 2011, 17:14)
Pe Razvan Ciuca l-au zburat imediat, dar aici nu. Ce inseamna sa fi in partid...
Profesor:
(1 Decembrie 2011, 18:29)
Și totuși, pleacă!! Ce-o fi și de capul lui Barcari, vom vedea!
nina:
(30 Noiembrie 2011, 20:18)
Oamneni buni, cancerul nu pleaca. Il tin aia de sus pana la vara. Nu a facut destule metastaze prin judet! Urmeaza unele la cap!
Profesor:
(29 Noiembrie 2011, 18:26)
Fratilor profesori,care mai tineti cu scoala!! Sa vina ca General, oricine e mai bun ca Stavar! Ne/o da D-zeu si noua un inspector, INSPECTOR!! Daca se simte in stare aceasta doamna, poate va reusi sa rânească prin școli, că e mare bălegaru!!
Profesor:
(29 Noiembrie 2011, 15:41)
Nea GIGI PROFU e înțelept...Bun proverb și mai pricepi, domnule, ceva decât citatul acela criptic al lui cărtărescu...Totuși, cine sunt boii?!
Gigi profu' revine:
(29 Noiembrie 2011, 14:31)
Iată domnule și ceva lume citită în pdl .... Da anonim, ai mare dreptate, cu ce ai citat, dar se pupă de minune cu situația nou creată...Noi nu facem decât să constatăm o abatere de la lege. Ne întoarcem în popor, și dăm citire, la una romanească : "Caii sar bariera, câinii trec pe dedesubt, iar boii se uită˝ !!! Așa se întâmplă acu' ...
Profesor:
(29 Noiembrie 2011, 13:07)
Este clar ca Otilia Dumitru isi doreste postul de general de aceea este atit de activa in paginile ziarului.
CIRC EDUCATIV:
(28 Noiembrie 2011, 14:46)
DEMISII LA PALATUL COPIILOR!! Teatru francofon la CNMV, General pensionabil! Alegeti repede!
anonimus...:
(28 Noiembrie 2011, 13:19)
un subiect bun... ziaristi!!! demisii la palatul copiilor... director... contabila sefa... legatura cu palatul copiilor de la urziceni...???
contra:
(27 Noiembrie 2011, 21:01)
Draga anonim, oare cat ai citit din „marele clasic mircea căcărtarescu”? Nu cred ca ai reusit sa citesti vreo compunere de autorul respectiv, ca altceva nu cred sa aiba original. Ai face bine sa pui mana pe literatura romaneasca autentica....de exemplu iti recomand o strofa din eminescu......Cine intelege..... e cult....
poala popii:
(27 Noiembrie 2011, 17:50)
Ti-au murit laudatorii? Penibil...
observator:
(27 Noiembrie 2011, 16:27)
Poală a popii, te simți cumva cu musca pe căciulă? Anonim, excelent citat!Mulțumim!
poala popii:
(27 Noiembrie 2011, 13:28)
anonim> Ne lași...?! Te bagi cam mult în seamă, apelând la o analiză a unui intelectual veritabil...Du-te în anonimatul tău și lasă-te de morală, prin citate! Îți faci vânt cu coada...și cam pute!
anonim:
(27 Noiembrie 2011, 11:36)
de Mircea Cartarescu "Si tot asa, in toate straturile sociale si la toate nivelurile, romanii sunt proprii calai si propriile victime intr-o societate profund alienata psihic, o societate isterica. Cred ca asta ne distinge, ca romani, in lume, la ora actuala: tensiunea continua la nivelul vietii cotidiene. Starea continua de explozie, care ne provoaca ulcere si atacuri cerebrale. Conflictul generalizat al fiecaruia cu fiecare. Nu vreau sa spun prin asta ca suntem fundamental rai. Fireste, ne-au impins spre asta saracia si lipsa de orizont, carentele de educatie, perplexitatea maselor taranesti dezradacinate si aduse in ghetourile marilor orase. Pot fi si alte explicatii obiective. Dar e inca ceva, mai subtil, mai intunecat in tot acest chimism social. Inraiti de lumea in mijlocul careia traim, cu timpul incepe sa ne placa sa fim rai. Sadismul nostru rabufneste atunci in insulta si obscenitate. Incepem sa ne mandrim cu grobianismul nostru si, exhibitionisti ai moralei, ne dezbracam voluptuos de caracter in aplauzele excitate ale publicului. Curand, devenim la fel de cinici, la fel de incapabili de a distinge binele de rau ca tarfele si noii imbogatiti. Ascensiunea (sau doar supravietuirea) noastra sociala e marele premiu castigat cu pretul mitocaniei".

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 29 Iun 2026
162 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

La data de 24 iunie 2026, în jurul orei 6,00, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în care au fost implicate două camioane, pe DN2A ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 13:50
(692 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

24 Iunie 2026, 10:15


S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

Pompierii ialomițeni au desfă­șurat încă de duminică, 22 iunie 2026, o amplă acțiune de căutare a doi minori, de 13 și, respectiv 17 ani, înecați în apele râului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 08:20
(3345 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Traficant de droguri, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 18:00
(451 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 167,21 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în mai 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna mai a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 167,21 milioane ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 12:10
(264 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin marți, 23 iunie 2026, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Venus din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 10:30
(384 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»

Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 09:10
(516 vizualizări - 0 comentarii)


Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Duminică, 22 iunie a.c., în cadrul misiunilor executate cu ocazia desfășurării evenimentului cultural «Drăgaica» din Căzănești, jandarmii ialomițeni au identificat o persoană care comercializa ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 13:15
(514 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 12:40
(424 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2026, 09:55
(558 vizualizări - 0 comentarii)


1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026

În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.  ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2026, 08:25
(507 vizualizări - 0 comentarii)


Nu ratați...

...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)

16 Iunie 2026, 18:10


Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 11:20
(1402 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 10:25
(978 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere

Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 17:20
(1177 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 12:50
(635 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale și amenzi de peste 132 mii de lei. Peste 1000 kg de produse alimentare, retrase de la comercializare!

În perioada 25 mai5 iunie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat 58 de acțiuni de control în unități din domeniul alimentar, având ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 10:15
(1142 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!

Marți, 9 iunie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-13,00, sunt afectați ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2026, 10:20
(585 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni!

Miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni, pentru realizarea operațiunilor ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 15:05
(1238 vizualizări - 0 comentarii)


«Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani», expoziție vernisată la Muzeul Județean Ialomița

Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu orele 11,00, la vernisajul expoziției «Pe pământ și pe ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 12:50
(1183 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Joi, 4 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară în orașul Țăndărei. Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal î ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:40
(1628 vizualizări - 0 comentarii)


Soluții digitale de la RAJA Constanța

Soluții digitale de la RAJA Constanța

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:30
(1118 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut pentru consum de alcool la volan și lipsa permisului auto

Polițiștii din Fetești au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 41 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:20
(1327 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Mașină de Poliție, vandalizată. Autorii au fost reținuți!

Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de «distrugere». Din cercetările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:00
(2513 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2026

La sfârșitul lunii aprilie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4487 de șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 11:30
(1416 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind plata facturilor RAJA Constanța prin rețeaua PayPoint

RAJA Constanța informează clienții societății că, urmare a noilor condiții comerciale și operaționale implementate la nivel național de către procesatorul de plăți PayPoint, la achitarea facturilor prin ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2026, 13:20
(1463 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Luni, 1 iunie 2026, o femeie de aproximativ 70 de ani și un minor de aproximativ 5 ani au fost loviți în plin de trenul InterRegio Constanța-București în timp ce traversau neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2026, 17:00
(3827 vizualizări - 2 comentarii)


Programul RAJA Constanța de 1 Iunie 2026

Casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise luni, 1 Iunie 2026, cu prilejul Zilei Copilului și Rusaliilor. Abonații societății au ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2026, 10:20
(4446 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea» ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:55
(2119 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:50
(11539 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...