Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Generale, lasă-ne!

Deși are vîrsta de pensionare, generalul Stavăr rămîne în funcție pînă la noi ordine

Generale, lasă-ne!

La sfîrșitul săptămînii precedente, inspectorul general Ilie Stavăr a împlinit vîrsta ieșirii la pensie. Deși, potrivit legii, acesta este obligat să elibereze funcția pe care o ocupă, Ilie Stavăr a declarat că nu o va face. Anticipînd momentul, un profesor ialomițean i-a cerut public demisia. Scrisoarea deschisă este o reacție la concedierile operate de inspectorul general la începutul acestui an...

Ocaua lui Stavăr
În Romania, vîrsta de pensionare pentru femei este de 58 de ani și 9 luni, iar pentru bărbați de 63 de ani și 8 luni. Dar noi nu vom fi mai catolici decît Papa și vă spunem doar că vinerea trecută inspectorul general Ilie Stavăr a împlinit frumoasa vîrstă de 64 de ani. Dintre aceștia, felicitări!, aproape 40 i-a petrecut numai la catedră. O performanță impresionantă ne permitem să apreciem, care presupune o răsplată pe măsură. Și ce altă răsplată poate fi mai potrivită decît aceea a renunțării la obligațiile stresante ale slujbei, la constrîngerile politice inerente, dar, mai ales, la naveta zilnică epuizantă între Urziceni și Slobozia, care ar grația buzunarele contribuabililor de o cheltuială necesară, dar inutilă. Numai că socotelile noastre (și ale celor peste 2000 de profesori care așteaptă acest moment; fiindcă, nu trebuie să uităm, potrivit unui sondaj de opinie de la începutul acestui an 68% dintre cadrele didactice din Ialomița consideră că «Stavăr nu reprezintă corect interesele învățămîntului ialomițean»!) de acasă nu se potrivesc cu cele ale generalului Ilie Stavăr. Acesta a declarat, reproducem textual: «Eu am fost numit de ministru și tot ministrul îmi spune cînd să plec acasă!».
Nu același lucru îl spunea însă Ilie Stavăr la începutul acestui an, în luna februarie, cînd a declanșat un val de concedieri la nivelul personalului TESA, dar și a cadrelor didactice din învățămîntul ialomițean. Atunci el și-a motivat intransigența declarînd: «Nu este vorba despre ce vreau eu, ci despre reduceri naturale de personal. Oamenii aceștia ies la pensie, iar posturile sînt blocate automat!».

Atenție, general la pensie!
Conștiente de determinarea inspectorului general Ilie Stavăr de a se lega cu lanțurile de iarnă de funcție, profesorul Otilia Dumitru a marcat momentul printr-o scrisoare publică remisă presei locale pentru publicare. Scrisoarea, pe care o publicăm alăturat, are o doză de umor dulce amar care, sperăm noi, va atrage atenția opiniei publice. Evident, nu avem speranța oarbă că, astfel, profesorii, părinții și elevii vor ieși în stradă și vor cere inspectorului general școlar să respecte legile din România. Dar, poate, va fi de ajuns pentru a determina autoritățile locale care plătesc domului Stavăr un salariu, dar și instituțiilor abilitate ale statului, să reacționeze. Reamintim că, în vara acestui an, într-o speță similară, Consiliul Județean Ialomița s-a dovedit intransigent și incoruptibil. Instituția a decis în luna martie a acestui an, printr-o hotărîre girată de votul consilierilor județeni, «încetarea de drept a raportului de muncă al domnului Răzvan Ciucă», director de 35 de ani al Muzeului Agriculturii. Decizia a fost validată (în ciuda opoziției generale a acelorași consilieri care au votat, dar și a opiniei publice locale) pentru a se respecta Codul Muncii care susține la articolul 56, aliniatul «d», că «încetarea de drept a contractului de muncă se face la data îndeplinirii cumulative a condițiilor de vîrstă standard și a stagiului minim de cotizare pentru pensionare». Dar, după cum singur o declară, domnul Stavăr este deasupra unui biet Cod al Muncii, pentru că el a fost numit de Minister, iar Ministerul e al PD-L, iar PD-L Ialomița îl are pe cumătru’ la timonă...

General în retragere Toamna vieții își face simțită prezența în viețile noastre, apropiindu-se cu pași leneși, dar siguri, fără să șovăie, tocmai cînd aveam impresia că nu va mai sosi niciodată. Deși este anotimpul în care, de regulă, se numără bobocii, iată că anul acesta trebuie să numărăm pensionarii... Generalul din fruntea învățămîntului ialomițean a reușit să-și împlinească cel mai mare vis al său și să iasă la pensie cu gradul pe care l-a dorit o viață întreagă, croindu-și drumul așa cum s-a priceput el mai bine. În cei doi ani și jumătate, cît s-a aflat la conducere, a reușit să-i reprezinte într-un mod absolut deosebit pe profesorii din județ. Cu foarte multă originalitate, cu o neostoită dorință de a promova realizările acestei perioade, cu un fin simț al valorii, un bun cunoscător al naturii umane, și-a apreciat întotdeauna colaboratorii: a realizat cele mai inspirate înlocuiri ale unor directori din județ, cu oameni capabili, după chipul și asemănarea sa (Școala cu cls. I-VIII Nr. 2 «Heliade Rădulescu» din Urziceni, Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia... și nu sînt singurele), a apreciat mereu activitatea directorilor, mai ales cînd, în fața tuturor, «a spus că n-a spus» să se realizeze condica de opt ore. Și atunci un domn director de Grup Școlar, victimă colaterală a unei conjuncturi absurde, a fost demis, evident, pentru că nu a respectat o lege, pe care însuși Generalul și-a permis să o interpreteze cum numai el ar fi știut! Astfel, a fost persoana cea mai indicată să țină frîiele învățămîntului din județ-atît timp cît încă mai există... Să nu uităm că demersul său (cine l-a putut înțelege) a fost coerent și datorită unei bune colaborări cu Inspectorul General Adjunct, oricare a fost acesta... Unei așa mari personalități, care nu are cum să treacă neobservată, nu ne rămîne decît să-i mulțumim cu tot sufletul de care mai dispunem pentru modul personal în care a știut să înțeleagă fiecare persoană cu care a colaborat. Niciun alt General nu a manifestat un atît de mare interes față elevi și față de viitorul lor, punînd, mai presus decît interesul personal, reușita acestora. Cu sîrguință, la fiecare examen național, și-a activat «blututul» (ba chiar a ținut cursuri de mînuire a noii tehnologii) de pe telefonul personal și a căutat, eficient, toți infractorii veniți să susțină Bacalaureatul. Și i-a eliminat din examen. Este momentul bilanțului personal, sperăm că domnia sa este mulțumit de întreaga activitate și îi dorim să se bucure de timpul liber de care va dispune de aici încolo, asigurîndu-l totodată de faptul că nu vom putea să-l uităm niciodată, iar atunci cînd viața, în marea sa spirală, ne va aduce în același spațiu și același timp, vom putea transmite prin viu grai toată aprecierea noastră. Să trăiți bine! (Prof. Otilia Dumitru)

25 Noiembrie 2011, 09:42 (38124 vizualizări - 28 comentarii)

Citiți și:
Pandemia de COVID-19 pensionează profesorii din Ialomița mai devreme

Comentariile cititorilor:


CRINA:
(4 Decembrie 2011, 12:07)
Cine l-a pus pe prof. NEAGU LIVIU in staff, la Palatul copiilor, sigur nu-l cunostea deloc!
irinel:
(3 Decembrie 2011, 17:14)
Pe Razvan Ciuca l-au zburat imediat, dar aici nu. Ce inseamna sa fi in partid...
Profesor:
(1 Decembrie 2011, 18:29)
Și totuși, pleacă!! Ce-o fi și de capul lui Barcari, vom vedea!
nina:
(30 Noiembrie 2011, 20:18)
Oamneni buni, cancerul nu pleaca. Il tin aia de sus pana la vara. Nu a facut destule metastaze prin judet! Urmeaza unele la cap!
Profesor:
(29 Noiembrie 2011, 18:26)
Fratilor profesori,care mai tineti cu scoala!! Sa vina ca General, oricine e mai bun ca Stavar! Ne/o da D-zeu si noua un inspector, INSPECTOR!! Daca se simte in stare aceasta doamna, poate va reusi sa rânească prin școli, că e mare bălegaru!!
Profesor:
(29 Noiembrie 2011, 15:41)
Nea GIGI PROFU e înțelept...Bun proverb și mai pricepi, domnule, ceva decât citatul acela criptic al lui cărtărescu...Totuși, cine sunt boii?!
Gigi profu' revine:
(29 Noiembrie 2011, 14:31)
Iată domnule și ceva lume citită în pdl .... Da anonim, ai mare dreptate, cu ce ai citat, dar se pupă de minune cu situația nou creată...Noi nu facem decât să constatăm o abatere de la lege. Ne întoarcem în popor, și dăm citire, la una romanească : "Caii sar bariera, câinii trec pe dedesubt, iar boii se uită˝ !!! Așa se întâmplă acu' ...
Profesor:
(29 Noiembrie 2011, 13:07)
Este clar ca Otilia Dumitru isi doreste postul de general de aceea este atit de activa in paginile ziarului.
CIRC EDUCATIV:
(28 Noiembrie 2011, 14:46)
DEMISII LA PALATUL COPIILOR!! Teatru francofon la CNMV, General pensionabil! Alegeti repede!
anonimus...:
(28 Noiembrie 2011, 13:19)
un subiect bun... ziaristi!!! demisii la palatul copiilor... director... contabila sefa... legatura cu palatul copiilor de la urziceni...???
contra:
(27 Noiembrie 2011, 21:01)
Draga anonim, oare cat ai citit din „marele clasic mircea căcărtarescu”? Nu cred ca ai reusit sa citesti vreo compunere de autorul respectiv, ca altceva nu cred sa aiba original. Ai face bine sa pui mana pe literatura romaneasca autentica....de exemplu iti recomand o strofa din eminescu......Cine intelege..... e cult....
poala popii:
(27 Noiembrie 2011, 17:50)
Ti-au murit laudatorii? Penibil...
observator:
(27 Noiembrie 2011, 16:27)
Poală a popii, te simți cumva cu musca pe căciulă? Anonim, excelent citat!Mulțumim!
poala popii:
(27 Noiembrie 2011, 13:28)
anonim> Ne lași...?! Te bagi cam mult în seamă, apelând la o analiză a unui intelectual veritabil...Du-te în anonimatul tău și lasă-te de morală, prin citate! Îți faci vânt cu coada...și cam pute!
anonim:
(27 Noiembrie 2011, 11:36)
de Mircea Cartarescu "Si tot asa, in toate straturile sociale si la toate nivelurile, romanii sunt proprii calai si propriile victime intr-o societate profund alienata psihic, o societate isterica. Cred ca asta ne distinge, ca romani, in lume, la ora actuala: tensiunea continua la nivelul vietii cotidiene. Starea continua de explozie, care ne provoaca ulcere si atacuri cerebrale. Conflictul generalizat al fiecaruia cu fiecare. Nu vreau sa spun prin asta ca suntem fundamental rai. Fireste, ne-au impins spre asta saracia si lipsa de orizont, carentele de educatie, perplexitatea maselor taranesti dezradacinate si aduse in ghetourile marilor orase. Pot fi si alte explicatii obiective. Dar e inca ceva, mai subtil, mai intunecat in tot acest chimism social. Inraiti de lumea in mijlocul careia traim, cu timpul incepe sa ne placa sa fim rai. Sadismul nostru rabufneste atunci in insulta si obscenitate. Incepem sa ne mandrim cu grobianismul nostru si, exhibitionisti ai moralei, ne dezbracam voluptuos de caracter in aplauzele excitate ale publicului. Curand, devenim la fel de cinici, la fel de incapabili de a distinge binele de rau ca tarfele si noii imbogatiti. Ascensiunea (sau doar supravietuirea) noastra sociala e marele premiu castigat cu pretul mitocaniei".

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
28 Iun 2026
251 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IJJ Ialomița: 176 de ani de la înființarea Jandarmeriei Române

IJJ Ialomița: 176 de ani de la înființarea Jandarmeriei Române

Joi, 2 aprilie 2026, la sediul Jandarmeriei Ialomița, în contextul «Zilei Jandarmeriei Române», a fost organizată o întâlnire cu foștii comandanți ai instituției. ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2026, 17:35
(433 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cu o alcoolemie de 3,11 mg/l alcoolpur în sânge, la volan!

Ialomița: Cu o alcoolemie de 3,11 mg/l alcoolpur în sânge, la volan!

Polițiștii ialomițeni au surprins în trafic un bărbat aflat la volanul unui autoturism. După testarea cu alcooltestul, polițiștii au fost surprinși să descopere că șoferul avea 3,11 mg/l alcoolpur ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2026, 16:50
(562 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Peste 558 milioane de lei pentru motorina aferentă anului 2025

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin intermediul Centrelor Județene, a efectuat plata ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură, aferentă perioadelor 1 ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2026, 13:05
(3668 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale și amenzi înaintea Sărbătorilor Pascale

În perioada 24- 30 martie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat prima etapă a acțiunilor de control specific Sărbătorilor Pascale, verificâ ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2026, 09:10
(1749 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru port ilegal de armă

Polițiștii din Urziceni au depistat în trafic, pe raza municipiului Urziceni, un bărbat în vârstă de 37 de ani, din localitate. În urma controlului efectuat, asupra acestuia a ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2026, 18:50
(1908 vizualizări - 0 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: «Tradiție și Credință» la Conacul Bolomey

Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează evenimentul cultural «Tradiție și Credință», ce va avea ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2026, 08:35
(2769 vizualizări - 0 comentarii)


Olimpiada Națională de Arte Vizuale: Tineri artiști din Ialomița își expun creațiile la Muzeul Național al Agriculturii!

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia și Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2026, 08:20
(2353 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Reținut pentru că a condus în stare de ebrietate

Un bărbat de 49 de ani a fost reținut, pentru 24 de ore, fiind depistat la volanul unei mașini, în stare de ebrietate. Polițiștii l-au oprit în trafic, iar pentru că prezenta halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2026, 13:20
(803 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă în unitățile de învățământ din Urziceni 

Joi, 26 martie 2026, polițiștii și jandarmii ialomițeni au desfășurat activități preventive în cadrul unităților de învățământ din Urziceni, dar și în cele din localitățile î ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2026, 12:40
(2279 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Marți, 31 martie 2026, termen-limită pentru depunerea Formularului 398

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că marți, 31 martie 2026, este termenul-limită de depunerea a Formularul 398-«Declarație ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2026, 11:30
(3945 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale ample înaintea Sărbătorilor Pascale

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor desfășoară, la nivel judetean, acțiuni de monitorizare, prevenție și control, pentru protejarea sănătății publice. Recomandarea reprezentanților ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2026, 10:00
(913 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,95%, rata șomajului la sfârșitul lunii februarie 2026

La sfârșitul lunii februarie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4664 șomeri (din care 2190 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2026, 09:30
(332 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Fabrică ilegală de tutun, descoperită de polițiști

Urziceni: Fabrică ilegală de tutun, descoperită de polițiști

Luni, 23 martie 2026, polițiștii ialomițeni, sub supravegherea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni, au pus în executare un mandat de percheziție domiciliară ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2026, 15:10
(1349 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia: Expoziție de fotografie

Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia: Expoziție de fotografie

În organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Centrului Cultural «Ionel Perlea» și a Parohiei «Buna Vestire» din Slobozia, miercuri, 25 martie 2025, va fi vernisată expoziția ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2026, 15:05
(458 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții domiciliare la Făcăeni, patru persoane reținute 

Sâmbătă, 21 martie 2026,  polițiștiii ialomițeni au desfășurat o razie de amploare pe raza comunei Făcăeni, având ca scop menținerea și consolidarea climatului de ordine și siguranță ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2026, 15:00
(1179 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: 7,55 milioane de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor efectuate în luna februarie 2026

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat, în luna februarie a.c., 25 inspecții fiscale, 5 controale inopinate și 17 verificări ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2026, 12:20
(544 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modificări legislative privind acordarea subvențiilor din Bugetul Asigurărilor pentru Șomaj

În Monitorul Oficial nr. 181/09.03.2026 a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 11/2026, pentru modificarea și completarea Legii nr. 76/2002, privind sistemul asigurărilor pentru șomaj și stimularea ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2026, 13:20
(2717 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Marșul pentru Viață»

Protopopiatul Slobozia: «Marșul pentru Viață»

Sâmbătă, 28 martie 2026, Protopopiatul Slobozia organizează ediția a XVI-a a evenimentului dedicat susținerii vieții, speranței și solidarității, «Marșul pentru Viață”, care va avea ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2026, 12:50
(1860 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Este interzisă arderea miriștilor și a vegetației pajiștilor permanente!

Având în vedere apariția la nivel național a unor incendii de vegetație uscată, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) atrage atenția fermierilor cu privire la interzicerea ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2026, 10:55
(1067 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Produse din pește cu adaos de apă

Analize de laborator au indicat un conținut de apă adăugată peste limitele admise pentru mai multe sortimente de produse din pește. Întrucât o parte dintre aceste produse au ajuns pe rafturile ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2026, 11:10
(1324 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Condițiile acordării bonificației de 3% pentru persoanele fizice plătitoare de impozit pe venit

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice plătitoare de impozit pe venit că, prin derogare de la dispozițiile art. 121 din Legea nr. 227/2015, contribuabilii ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2026, 17:15
(1316 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Campania de primire a Cererilor de Plată pentru anul 2026

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) a demarat luni, 16 martie 2026, Campania de primire a Cererilor de Plată pentru anul 2026. Fermierii pot depune Cererile de plată în perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2026, 14:20
(1047 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Național al Agriculturii din România/Slobozia: «Salonul Național de Primăvară 2026»

Uniunea Artiștilor Plastici din România-Filiala Slobozia/Ialomița, în parteneriat cu Consiliul Județean Ialomița și cu Muzeul Național al Agriculturii, organizează joi, 19 martie 2026, î ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2026, 13:50
(4685 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Dridu!

Echipele RAJA Constanța intervin luni, 16 martie 2026, pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Micșunelei din localitatea Dridu ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2026, 09:05
(1288 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Nordului din orașul Căzănești!

Sâmbătă, 14 martie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul sistemului de alimentare cu apă de pe strada Nordului din orașul Căzănești. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2026, 18:05
(1204 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 156,48 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în februarie 2026. S-a rambursat TVA în valoare de peste 5,99 milioane de lei!

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna februarie a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 138,20 milioane ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2026, 15:20
(1606 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Militar Județean Ialomița: Încep înscrierile pentru liceele militare/Admitere 2026

Centrul Militar Județean Ialomița: Încep înscrierile pentru liceele militare/Admitere 2026

Centrul Militar Județean Ialomița informează că au fost aprobate locurile pentru admiterea în instituțiile/unitățile de învățământ militar pentru anul universitar/școlar 2026-2027. ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2026, 08:10
(1611 vizualizări - 0 comentarii)


USR: «Fără păcănele în Slobozia!»

USR: «Fără păcănele în Slobozia!»

Vineri, 6 martie 2026, consilierii locali USR Slobozia au depus un proiect de hotărâre prin care să se elimine «păcănelele» din municipiul reședință de județ. «Jocurile de noroc ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2026, 14:20
(3394 vizualizări - 6 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în orașul Căzănești!

Vineri, 6 martie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul sistemului de alimentare cu apă, de pe strada București din orașul Căzănești. Astfel, î ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2026, 11:25
(1210 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Adeverințe pentru crescătorii de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de joi, 5 martie 2026, eliberează adeverințe pentru beneficiarii intervenției DR 06-Bunăstarea animalelor ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2026, 16:40
(1420 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...