Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Generale, lasă-ne!

Deși are vîrsta de pensionare, generalul Stavăr rămîne în funcție pînă la noi ordine

Generale, lasă-ne!

La sfîrșitul săptămînii precedente, inspectorul general Ilie Stavăr a împlinit vîrsta ieșirii la pensie. Deși, potrivit legii, acesta este obligat să elibereze funcția pe care o ocupă, Ilie Stavăr a declarat că nu o va face. Anticipînd momentul, un profesor ialomițean i-a cerut public demisia. Scrisoarea deschisă este o reacție la concedierile operate de inspectorul general la începutul acestui an...

Ocaua lui Stavăr
În Romania, vîrsta de pensionare pentru femei este de 58 de ani și 9 luni, iar pentru bărbați de 63 de ani și 8 luni. Dar noi nu vom fi mai catolici decît Papa și vă spunem doar că vinerea trecută inspectorul general Ilie Stavăr a împlinit frumoasa vîrstă de 64 de ani. Dintre aceștia, felicitări!, aproape 40 i-a petrecut numai la catedră. O performanță impresionantă ne permitem să apreciem, care presupune o răsplată pe măsură. Și ce altă răsplată poate fi mai potrivită decît aceea a renunțării la obligațiile stresante ale slujbei, la constrîngerile politice inerente, dar, mai ales, la naveta zilnică epuizantă între Urziceni și Slobozia, care ar grația buzunarele contribuabililor de o cheltuială necesară, dar inutilă. Numai că socotelile noastre (și ale celor peste 2000 de profesori care așteaptă acest moment; fiindcă, nu trebuie să uităm, potrivit unui sondaj de opinie de la începutul acestui an 68% dintre cadrele didactice din Ialomița consideră că «Stavăr nu reprezintă corect interesele învățămîntului ialomițean»!) de acasă nu se potrivesc cu cele ale generalului Ilie Stavăr. Acesta a declarat, reproducem textual: «Eu am fost numit de ministru și tot ministrul îmi spune cînd să plec acasă!».
Nu același lucru îl spunea însă Ilie Stavăr la începutul acestui an, în luna februarie, cînd a declanșat un val de concedieri la nivelul personalului TESA, dar și a cadrelor didactice din învățămîntul ialomițean. Atunci el și-a motivat intransigența declarînd: «Nu este vorba despre ce vreau eu, ci despre reduceri naturale de personal. Oamenii aceștia ies la pensie, iar posturile sînt blocate automat!».

Atenție, general la pensie!
Conștiente de determinarea inspectorului general Ilie Stavăr de a se lega cu lanțurile de iarnă de funcție, profesorul Otilia Dumitru a marcat momentul printr-o scrisoare publică remisă presei locale pentru publicare. Scrisoarea, pe care o publicăm alăturat, are o doză de umor dulce amar care, sperăm noi, va atrage atenția opiniei publice. Evident, nu avem speranța oarbă că, astfel, profesorii, părinții și elevii vor ieși în stradă și vor cere inspectorului general școlar să respecte legile din România. Dar, poate, va fi de ajuns pentru a determina autoritățile locale care plătesc domului Stavăr un salariu, dar și instituțiilor abilitate ale statului, să reacționeze. Reamintim că, în vara acestui an, într-o speță similară, Consiliul Județean Ialomița s-a dovedit intransigent și incoruptibil. Instituția a decis în luna martie a acestui an, printr-o hotărîre girată de votul consilierilor județeni, «încetarea de drept a raportului de muncă al domnului Răzvan Ciucă», director de 35 de ani al Muzeului Agriculturii. Decizia a fost validată (în ciuda opoziției generale a acelorași consilieri care au votat, dar și a opiniei publice locale) pentru a se respecta Codul Muncii care susține la articolul 56, aliniatul «d», că «încetarea de drept a contractului de muncă se face la data îndeplinirii cumulative a condițiilor de vîrstă standard și a stagiului minim de cotizare pentru pensionare». Dar, după cum singur o declară, domnul Stavăr este deasupra unui biet Cod al Muncii, pentru că el a fost numit de Minister, iar Ministerul e al PD-L, iar PD-L Ialomița îl are pe cumătru’ la timonă...

General în retragere Toamna vieții își face simțită prezența în viețile noastre, apropiindu-se cu pași leneși, dar siguri, fără să șovăie, tocmai cînd aveam impresia că nu va mai sosi niciodată. Deși este anotimpul în care, de regulă, se numără bobocii, iată că anul acesta trebuie să numărăm pensionarii... Generalul din fruntea învățămîntului ialomițean a reușit să-și împlinească cel mai mare vis al său și să iasă la pensie cu gradul pe care l-a dorit o viață întreagă, croindu-și drumul așa cum s-a priceput el mai bine. În cei doi ani și jumătate, cît s-a aflat la conducere, a reușit să-i reprezinte într-un mod absolut deosebit pe profesorii din județ. Cu foarte multă originalitate, cu o neostoită dorință de a promova realizările acestei perioade, cu un fin simț al valorii, un bun cunoscător al naturii umane, și-a apreciat întotdeauna colaboratorii: a realizat cele mai inspirate înlocuiri ale unor directori din județ, cu oameni capabili, după chipul și asemănarea sa (Școala cu cls. I-VIII Nr. 2 «Heliade Rădulescu» din Urziceni, Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia... și nu sînt singurele), a apreciat mereu activitatea directorilor, mai ales cînd, în fața tuturor, «a spus că n-a spus» să se realizeze condica de opt ore. Și atunci un domn director de Grup Școlar, victimă colaterală a unei conjuncturi absurde, a fost demis, evident, pentru că nu a respectat o lege, pe care însuși Generalul și-a permis să o interpreteze cum numai el ar fi știut! Astfel, a fost persoana cea mai indicată să țină frîiele învățămîntului din județ-atît timp cît încă mai există... Să nu uităm că demersul său (cine l-a putut înțelege) a fost coerent și datorită unei bune colaborări cu Inspectorul General Adjunct, oricare a fost acesta... Unei așa mari personalități, care nu are cum să treacă neobservată, nu ne rămîne decît să-i mulțumim cu tot sufletul de care mai dispunem pentru modul personal în care a știut să înțeleagă fiecare persoană cu care a colaborat. Niciun alt General nu a manifestat un atît de mare interes față elevi și față de viitorul lor, punînd, mai presus decît interesul personal, reușita acestora. Cu sîrguință, la fiecare examen național, și-a activat «blututul» (ba chiar a ținut cursuri de mînuire a noii tehnologii) de pe telefonul personal și a căutat, eficient, toți infractorii veniți să susțină Bacalaureatul. Și i-a eliminat din examen. Este momentul bilanțului personal, sperăm că domnia sa este mulțumit de întreaga activitate și îi dorim să se bucure de timpul liber de care va dispune de aici încolo, asigurîndu-l totodată de faptul că nu vom putea să-l uităm niciodată, iar atunci cînd viața, în marea sa spirală, ne va aduce în același spațiu și același timp, vom putea transmite prin viu grai toată aprecierea noastră. Să trăiți bine! (Prof. Otilia Dumitru)

25 Noiembrie 2011, 09:42 (38123 vizualizări - 28 comentarii)

Citiți și:
Pandemia de COVID-19 pensionează profesorii din Ialomița mai devreme

Comentariile cititorilor:


CRINA:
(4 Decembrie 2011, 12:07)
Cine l-a pus pe prof. NEAGU LIVIU in staff, la Palatul copiilor, sigur nu-l cunostea deloc!
irinel:
(3 Decembrie 2011, 17:14)
Pe Razvan Ciuca l-au zburat imediat, dar aici nu. Ce inseamna sa fi in partid...
Profesor:
(1 Decembrie 2011, 18:29)
Și totuși, pleacă!! Ce-o fi și de capul lui Barcari, vom vedea!
nina:
(30 Noiembrie 2011, 20:18)
Oamneni buni, cancerul nu pleaca. Il tin aia de sus pana la vara. Nu a facut destule metastaze prin judet! Urmeaza unele la cap!
Profesor:
(29 Noiembrie 2011, 18:26)
Fratilor profesori,care mai tineti cu scoala!! Sa vina ca General, oricine e mai bun ca Stavar! Ne/o da D-zeu si noua un inspector, INSPECTOR!! Daca se simte in stare aceasta doamna, poate va reusi sa rânească prin școli, că e mare bălegaru!!
Profesor:
(29 Noiembrie 2011, 15:41)
Nea GIGI PROFU e înțelept...Bun proverb și mai pricepi, domnule, ceva decât citatul acela criptic al lui cărtărescu...Totuși, cine sunt boii?!
Gigi profu' revine:
(29 Noiembrie 2011, 14:31)
Iată domnule și ceva lume citită în pdl .... Da anonim, ai mare dreptate, cu ce ai citat, dar se pupă de minune cu situația nou creată...Noi nu facem decât să constatăm o abatere de la lege. Ne întoarcem în popor, și dăm citire, la una romanească : "Caii sar bariera, câinii trec pe dedesubt, iar boii se uită˝ !!! Așa se întâmplă acu' ...
Profesor:
(29 Noiembrie 2011, 13:07)
Este clar ca Otilia Dumitru isi doreste postul de general de aceea este atit de activa in paginile ziarului.
CIRC EDUCATIV:
(28 Noiembrie 2011, 14:46)
DEMISII LA PALATUL COPIILOR!! Teatru francofon la CNMV, General pensionabil! Alegeti repede!
anonimus...:
(28 Noiembrie 2011, 13:19)
un subiect bun... ziaristi!!! demisii la palatul copiilor... director... contabila sefa... legatura cu palatul copiilor de la urziceni...???
contra:
(27 Noiembrie 2011, 21:01)
Draga anonim, oare cat ai citit din „marele clasic mircea căcărtarescu”? Nu cred ca ai reusit sa citesti vreo compunere de autorul respectiv, ca altceva nu cred sa aiba original. Ai face bine sa pui mana pe literatura romaneasca autentica....de exemplu iti recomand o strofa din eminescu......Cine intelege..... e cult....
poala popii:
(27 Noiembrie 2011, 17:50)
Ti-au murit laudatorii? Penibil...
observator:
(27 Noiembrie 2011, 16:27)
Poală a popii, te simți cumva cu musca pe căciulă? Anonim, excelent citat!Mulțumim!
poala popii:
(27 Noiembrie 2011, 13:28)
anonim> Ne lași...?! Te bagi cam mult în seamă, apelând la o analiză a unui intelectual veritabil...Du-te în anonimatul tău și lasă-te de morală, prin citate! Îți faci vânt cu coada...și cam pute!
anonim:
(27 Noiembrie 2011, 11:36)
de Mircea Cartarescu "Si tot asa, in toate straturile sociale si la toate nivelurile, romanii sunt proprii calai si propriile victime intr-o societate profund alienata psihic, o societate isterica. Cred ca asta ne distinge, ca romani, in lume, la ora actuala: tensiunea continua la nivelul vietii cotidiene. Starea continua de explozie, care ne provoaca ulcere si atacuri cerebrale. Conflictul generalizat al fiecaruia cu fiecare. Nu vreau sa spun prin asta ca suntem fundamental rai. Fireste, ne-au impins spre asta saracia si lipsa de orizont, carentele de educatie, perplexitatea maselor taranesti dezradacinate si aduse in ghetourile marilor orase. Pot fi si alte explicatii obiective. Dar e inca ceva, mai subtil, mai intunecat in tot acest chimism social. Inraiti de lumea in mijlocul careia traim, cu timpul incepe sa ne placa sa fim rai. Sadismul nostru rabufneste atunci in insulta si obscenitate. Incepem sa ne mandrim cu grobianismul nostru si, exhibitionisti ai moralei, ne dezbracam voluptuos de caracter in aplauzele excitate ale publicului. Curand, devenim la fel de cinici, la fel de incapabili de a distinge binele de rau ca tarfele si noii imbogatiti. Ascensiunea (sau doar supravietuirea) noastra sociala e marele premiu castigat cu pretul mitocaniei".

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
28 Iun 2026
252 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Marți, 10 martie 2026, termen-limită pentru depunerea unor declarații

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor, înregistrați în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea nr. 227/2015, care nu au depășit plafonul de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2026, 14:40
(3537 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru «conducere fără permis»

Urziceni: Reținut pentru «conducere fără permis»

Polițiștii din Urziceni au reținut, pentru 24 de ore, un tânăr de 20 de ani, domiciliat în comuna Bărbulești. Acesta se face vinovat de «conducere a unui vehicul fără permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2026, 12:00
(867 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Țăndărei. Amenzi de 135 mii de lei!

Polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare pe raza orașului Țăndărei. Cu această ocazie au fost controlate 260 de autoturisme, au efectuat 115 testări cu aparatul etilotest, fiind aplicate ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2026, 11:00
(1709 vizualizări - 0 comentarii)


APIA dă startul campaniei de informare pentru primirea Cererilor de Plată în anul 2026

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură demarează în data de 5 martie 2026 Campania națională de informare privind depunerea Cererilor de Plată, sub sloganul: «APIA-CONTINUĂM ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2026, 08:30
(7762 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 6,01%, rata șomajului la sfârșitul lunii ianuarie 2026

La sfârșitul lunii ianuarie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4712 șomeri (din care 2208 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2026, 08:10
(1978 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Din inimă pentru MAMA»

Protopopiatul Slobozia: «Din inimă pentru MAMA»

În contextul «Anului omagial al pastorației familiei creștine» și «Anului comemorativ al sfintelor femei din calendar», luni, 2 martie 2026, Protopopiatul Slobozia, î ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2026, 07:50
(2243 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Casă cuprinsă de flăcări

Alexeni: Casă cuprinsă de flăcări

Marți, 3 martie 2026, pompierii din Urziceni au intervenit cu două autospeciale pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din localitatea Alexeni. Din primele informații, locatarii s-au autoevacuat ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2026, 22:40
(3235 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni incendiu


Jandarmii ialomițeni, aproximativ 500 misiuni de ordine publică în luna februarie 2026 

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au desfășurat, în cursul lunii februarie a.c., 481 de misiuni de ordine publică, dintre care 10 au reprezentat misiuni de asigurare a ordinii ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2026, 15:25
(2908 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Zeci de șoferi au rămas pietoni din cauza vitezei

Luni, 2 martie 2026, preț de 3 ore, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat o acțiune de monitorizare a traficului pe porțiunea Drumului Național 2A, între localitățile Malu și Ion ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2026, 12:40
(2387 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trimis în judecată pentru comiterea a 3 infracțiuni grave

Ialomița: Trimis în judecată pentru comiterea a 3 infracțiuni grave

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița a dispus trimiterea în judecată a unui inculpat, recidivist, cercetat în stare de arest preventiv, pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2026, 11:50
(2764 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești!

În vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Turda din orașul Fetești, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2026, 15:05
(1253 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 168 persoane, angajate în luna ianuarie 2026

În luna ianuarie 2026, urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 168 persoane, dintre care ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2026, 10:35
(3575 vizualizări - 0 comentarii)


APIA începe vizarea carnetelor de rentă viageră agricolă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează rentierii agricoli că, pentru a primi renta viageră aferentă anului 2025, este necesară obținerea vizei anuale. Perioada de vizare ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2026, 09:15
(1860 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Reținut pentru comiterea infracțiuni de «viol asupra unui minor»

Marți, 24 februarie 2026, polițiștii din Jilavele, sub supravegherea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni, au dispus reținerea, pe bază de ordonanță pentru 24 de ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2026, 14:30
(3018 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: «Dor și sărbătoare… miturile iubirii românești»

Muzeul Județean Ialomița: «Dor și sărbătoare… miturile iubirii românești»

Muzeul Județean Ialomița, în parteneriat cu Clubul Seniorilor «Răsărit în Amurg» Slobozia, au organizat evenimentul cultural «Dor și sărbătoare… miturile iubirii ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2026, 15:25
(2795 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia: Expoziția «Mărțișoare și Podoabe»

Cea de-a VIII-a ediție a Expoziției «Mărțișoare și Podoabe», un eveniment dedicat tradiției și creativității, organizat de Centrul Cultural «Ionel Perlea» sub egida Consiliului ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2026, 11:20
(2648 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Autorizare la plată pentru intervențiile PD-02, PD-03 și PD-28  

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în primele două zile de la demararea autorizării la plată a intervențiilor PD-02, PD-03 și PD-28, aferente Campaniei 20 ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2026, 14:20
(3509 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Risc fiscal ridicat în rândul firmelor cu activități de protecție și pază

Direcția Generală Antifraudă Fiscală (DGAF) din cadrul Agenției Naționale de Administrare Fiscală (ANAF) a declanșat o acțiune amplă de control la nivel național, care vizează 62 de societăți ce activează ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2026, 13:05
(3311 vizualizări - 0 comentarii)


Viitori jandarmi, stagiu de practică la IJJ Ialomița

Viitori jandarmi, stagiu de practică la IJJ Ialomița

Șapte elevi ai Școlilor Militare de Subofițeri Jandarmi de la Fălticeni și Drăgășani au început stagiul de practică la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița. Aceștia vor efectua stagiul de ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2026, 12:20
(10026 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Drumuri județene deschise circulației

Potrivit unei informări a Inspectoratului pentru Situații de Urgență, la orele 13,00, mai multe drumuri județene din Ialomița au fost deschise, în urma lucrărilor de deszăpezire efectuate de autorități ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2026, 13:30
(1074 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Lista actualizată a drumurilor închise

Potrivit unei informări a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, la această oră, din cauza Codului Galben de viscol și ninsori, mai multe drumuri județene sunt în continuare închise ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2026, 10:10
(429 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut pentru «agresiune sexuală asupra unui minor»

Fetești: Reținut pentru «agresiune sexuală asupra unui minor»

Polițiștii din Fetești au fost sesizați de o femeie cu privire la faptul că fiica sa minoră, de 13 ani, din Fetești, ar fi fost agresată fizic în cursul lunii februarie 2026 de către tatăl său ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2026, 19:20
(1480 vizualizări - 0 comentarii)


ANM: Cod Galben de ninsori și viscol în județul Ialomița

ANM: Cod Galben de ninsori și viscol în județul Ialomița

Administrația Națională de Meteorologie a emis și pentru județul Ialomița o avertizare meteo Cod Galben de ninsori și viscol, valabilă în intervalul 20-22 februarie 2026. În tot acest interval ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2026, 13:00
(2413 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 656 mii de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor efectuate în luna ianuarie 2026

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au finalizat, în luna în luna ianuarie a.c., 8 inspecții fiscale, fiind realizat și un control inopinat la un contribuabil persoană ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2026, 12:30
(8525 vizualizări - 0 comentarii)


MNAR Slobozia: Expoziția «Drumul Lânii» se deschide marți, 24 februarie 2026

Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia vernisează marți, 24 februarie 2026, expoziția «Drumul Lânii». Evenimentul începe la orele 11,00, la sediul instituției, și este organizat ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2026, 10:30
(2964 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Cântec, Joc și Umor de Dragobete», la Sala «Europa»

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează marți, 24 februarie 2026, la orele 18,00, în incinta Sălii «Europa» spectacolul « ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2026, 10:00
(1912 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: Reținuți pentru furt de componente feroviare

Trei bărbați, domiciliați în Bărbulești, cu vârste cuprinse între 36 și 41 de ani, au fost reținuți pentru 24 de ore după ce au furat componente feroviare, din zona stației CFR Armășești ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2026, 12:10
(1554 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 20 februarie 2026, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că vineri, 20 februarie 2026, este termenul-limită de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2026, 12:00
(719 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale în restaurante și fast-food-uri. Amenzi de 174 mii de lei!

În perioada 09-16 februarie 2026, inspectorii DSVSA Ialomița au efectuat 30 de controale în unități de alimentație publică de tip restaurant și fast-food. Acțiunile de control au avut drept ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2026, 08:30
(2660 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier grav la Ion Roată. Două persoane au murit!

Accident rutier grav la Ion Roată. Două persoane au murit!

Marți,  17 februarie a.c., în jurul orelor 18,30, polițiștii rutieri au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier pe raza localității Ion Roată. La fața locului au fost mobilizate ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2026, 20:30
(6745 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...