Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni
Duminică, 22 iunie a.c., în cadrul misiunilor executate cu ocazia desfășurării evenimentului cultural «Drăgaica» din Căzănești, jandarmii ialomițeni au identificat o persoană care comercializa
...[citește_toată_știrea]
22 Iunie 2026, 13:15
(269 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!
Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA
...[citește_toată_știrea]
22 Iunie 2026, 12:40
(251 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!
Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează
...[citește_toată_știrea]
21 Iunie 2026, 09:55
(360 vizualizări -
0 comentarii)
1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026
În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.
...[citește_toată_știrea]
19 Iunie 2026, 08:25
(268 vizualizări -
0 comentarii)
Nu ratați...
...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)
16 Iunie 2026, 18:10
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!
16 Iunie 2026, 17:35
Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»
Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată
...[citește_toată_știrea]
11 Iunie 2026, 11:20
(1128 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»
Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări
...[citește_toată_știrea]
11 Iunie 2026, 10:25
(618 vizualizări -
0 comentarii)
Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere
Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au
...[citește_toată_știrea]
10 Iunie 2026, 17:20
(859 vizualizări -
0 comentarii)
Call Center RAJA Constanța
Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î
...[citește_toată_știrea]
10 Iunie 2026, 12:50
(440 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Controale și amenzi de peste 132 mii de lei. Peste 1000 kg de produse alimentare, retrase de la comercializare!
În perioada 25 mai5 iunie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat 58 de acțiuni de control în unități din domeniul alimentar, având
...[citește_toată_știrea]
10 Iunie 2026, 10:15
(793 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!
Marți, 9 iunie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-13,00, sunt afectați
...[citește_toată_știrea]
9 Iunie 2026, 10:20
(524 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni!
Miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni, pentru realizarea operațiunilor
...[citește_toată_știrea]
8 Iunie 2026, 15:05
(883 vizualizări -
0 comentarii)
«Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani», expoziție vernisată la Muzeul Județean Ialomița
Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu orele 11,00, la vernisajul expoziției «Pe pământ și pe
...[citește_toată_știrea]
8 Iunie 2026, 12:50
(829 vizualizări -
0 comentarii)
Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei
Joi, 4 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară în orașul Țăndărei. Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal î
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 15:40
(1242 vizualizări -
0 comentarii)
Soluții digitale de la RAJA Constanța
Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 15:30
(830 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Reținut pentru consum de alcool la volan și lipsa permisului auto
Polițiștii din Fetești au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 41 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 15:20
(1122 vizualizări -
0 comentarii)
Borănești: Mașină de Poliție, vandalizată. Autorii au fost reținuți!
Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de «distrugere». Din cercetările efectuate a reieșit
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 15:00
(1860 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2026
La sfârșitul lunii aprilie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4487 de șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 11:30
(1051 vizualizări -
0 comentarii)
Informare privind plata facturilor RAJA Constanța prin rețeaua PayPoint
RAJA Constanța informează clienții societății că, urmare a noilor condiții comerciale și operaționale implementate la nivel național de către procesatorul de plăți PayPoint, la achitarea facturilor prin
...[citește_toată_știrea]
3 Iunie 2026, 13:20
(1172 vizualizări -
0 comentarii)
Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!
Luni, 1 iunie 2026, o femeie de aproximativ 70 de ani și un minor de aproximativ 5 ani au fost loviți în plin de trenul InterRegio Constanța-București în timp ce traversau neregulamentar
...[citește_toată_știrea]
1 Iunie 2026, 17:00
(3361 vizualizări -
2 comentarii)
Programul RAJA Constanța de 1 Iunie 2026
Casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise luni, 1 Iunie 2026, cu prilejul Zilei Copilului și Rusaliilor. Abonații societății au
...[citește_toată_știrea]
29 Mai 2026, 10:20
(3257 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»
Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea»
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2026, 15:55
(1822 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv
Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2026, 15:50
(11499 vizualizări -
0 comentarii)
854 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în primele 4 luni ale anului 2026
În primele 4 luni ale anului 2026, urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 854 persoane
...[citește_toată_știrea]
27 Mai 2026, 13:20
(1624 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Taina vindecării trupești și sufletești la Parohia «Sf. Ev. Matei»
Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, preoții Cercului Pastoral Nr.1 s-au întrunit în rugăciune la Parohia «Sf. Ev. Matei»
...[citește_toată_știrea]
27 Mai 2026, 11:05
(1798 vizualizări -
0 comentarii)
APIA eliberează adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2026 din sectorul zootehnic
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că eliberează adeverințe pentru fermierii crescători de animale care doresc să acceseze credite bancare în cadrul intervențiilor
...[citește_toată_știrea]
27 Mai 2026, 10:15
(1195 vizualizări -
0 comentarii)
Protopopiatul Urziceni: «2026-Anul omagial al pastorației familiei creștine»
Biroul de Asistență Socială al Protopopiatului Urziceni a organizat tradiționalele sesiuni de informare din cadrul Programului «Tinerii și Hristos» în liceele din Urziceni. Conținutul
...[citește_toată_știrea]
26 Mai 2026, 10:40
(1770 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Controale soldate cu amenzi de 316,8 mii de lei
Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a continuat acțiunile de verificare a operatorilor din domeniul alimentar, unul dintre obiectivele acestor acțiuni fiind analiza
...[citește_toată_știrea]
25 Mai 2026, 16:05
(1069 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Substanțe interzise ascunse în șosete
Vineri, 22 mai a.c., în jurul orelor 22,00, la Slobozia, pe timpul executării unei misiuni de patrulare, jandarmii ialomițeni au observat un grup format din patru tineri care manifestau un comportament
...[citește_toată_știrea]
25 Mai 2026, 15:05
(928 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(25 Ianuarie 2015, 23:10)
IMI DORESC SA MOARA TOTI PSDISTI SI CORUPTI SA SE DEA LEGEA CA CEI CE COMIT INFRACTIUNEA DE LUARE DE MITA DE CORUPTIE SI DE TERORISM SA IA 30 DE ANI DE PUSCARIE IAR PE PERIOADA CORUPTIEI SA LE FIE CONFISCATE AVERILE TUTUROR COPIILOR SAU RUDELOR PANA L A 3 GRAD DE RUDENIE SI EXECUTAREA LOR PANA LA MINIM 18 ANI ( CARE AU ACCEPTAT SA FACA AVERE DIN BANII LOR)
(25 Ianuarie 2015, 23:04)
podul a fost castigat de prietenul lui ciuperca si au inpartit bani , la cateva saptamani patronul a fost inchis pentru dare de mita . podul a fost daramat 20 !% al doilea prieten a lui ciuperca a licitat si a castigat dand 28% la suta din ce consiliul judetean ialomita lui ciuperca. dna la arestat si pe cel deal doilea investitor dar pe ciuperca de la PSD NU LAU BAGATIN OALA
(25 Ianuarie 2015, 22:59)
au furat bani si iau bagat in neamuri iar podul este inchis pe o perioada de 8 ani, ocolesti pe la urziceni sau adancata. DNA NU INTERINE. ciuperca vinde terenuri neamurilor din cj ia 500 de hectare pe nimica
(18 Octombrie 2014, 00:34)
...totul se intampla din cauza ordinarului,japitei de ciuperca.D.N.A-ule,pe ciumperca cand il iei la zdup.
(14 Octombrie 2014, 11:34)
Vin în completare comentariului dinainte și apreciez ca din moment ce președintele Băsescu a pus aceasta informație pe piața într-un moment electoral are obligația sa vină cu dovezi solide pentru ca o asemenea devoalare arunca în aer credibilitatea serviciilor din România în rapot cu relațiile externe și cu partenerii externi.Atât Președintele cât și primul ministru trebuie sa vină cu lămuriri urgente și sa tranșeze urgent aceasta situație respectând legile tarii. Oare de ce acum aflăm că Ponta a fost ofițer acoperit, oare Băsescu acum a aflat și dacă nu de ce acum o spune? Din ce cred asta denota grija celor doi pentru Romani cu ghilimelele de rigoare și faptul că cei doi ar trebui sa tranșeze față în față în fața românilor și să lămurească pentru tot poporul aceasta situație delicată. Cred ca presa locală ar trebui sa trateze acest subiect.
(14 Octombrie 2014, 09:42)
Aflăm cu surprindere ceace plutea de multa vreme în aer:Victor Ponta ofițer acoperit(1997-2001) al SIE.De ce oare nu ma surprinde ascensiunea rapida a domniei sale,oare serviciile de informații trebuie să-și plaseaze oameni în politica.Oare un fost sau actual ofițer acoperit ar trebui sa fie șeful statului.Oare ar ajuta cu ceva România sau pe români ca șeful statului sa provină din activul acoperit al serviciilor secrete.Tot respectul pentru cei ce se afla în aceste structuri secrete ale statului și care aduc servicii statului cu toate riscurile pe care și le asumă și la care sunt expuși.Părerea mea este ca acești oameni trebuie sa rămână în continuare ascunși și sa nu ajungă în politică, cu atât mai mult sa candideze la funcția suprema a statului.
(13 Octombrie 2014, 08:55)
Politica e o mare mizerie si sub obladuirea ei se fac cele mai mari hotii.Este un inceput cu arestarile unora ce au facut mari afaceri numai conectati la banii statului care acum 10 ani nici nu visau vreodata,dar cu un PSD avand si guvernare si presedintie,acestea vor fi amintiri.Totusi,niciodata sa nu spui niciodata nu ma vor prinde!!!
(12 Octombrie 2014, 20:08)
As vrea sa comentez și eu la adresa celei mai mari HAIMANALE care a putut conduce acest judet..dar imi este pur și simplu scârbă să-i scriu numele !!!
(11 Octombrie 2014, 17:40)
Prieteni, urmatorii 20 de ani va ramane la fel acest judet, doar agricultori si functionari indiferent cine il va conduce politic. Acesta este specificul zonei, scapa cine poate :). In plus cei ce cred ca odata plecat Ciuperca, judetul se va schimba radical se inseala. Ramanem acelasi judet sarac, politic cred ca opozitia mai putea negocia cu Ciuperca, insa cu urmasi in niciun caz. Pregateste MARINICA!!!
(11 Octombrie 2014, 15:03)
Miaaauuuuuu! Au inceput ialomitenii sa rupa pisica. Stati p-aproape.
(11 Octombrie 2014, 14:54)
Foarte bine a punctat Mary situația lipsei locurilor de munca și prezenta sărăciei în Ialomita privite în oglinda cu investițiile acestea futuriste ca efectiv nu vor schimba în bine viata noastră.Acest comentariu onest și pertinent vine în continuarea unui alt comentariu bun, cel postat de cetățean care punctează bine realitatea cotidiana a majorității ialomițenilor iar propunerea de schimbare a mesajului de campanie este una foarte inspirata și necesara și comentariile făcute sunt foarte potrivite.Trag următorul semnal: Ialomita a fost condusa din 1990 până în prezent numai de PSD, a fost și a rămas polul SĂRĂCIEI în România.Trebuie ca Ialomițenii sa constientizeze ca starea materiala a societății Ialomițene se deteriorizeaza în continuare iar viitorul este unul fără speranțe către îmbunătățirea factorilor economici și sociali care sa ducă la ridicarea standardului de viață. Ialomițeni rupeți pisica și analizați bine ofertele electorale,lăsați în urma PSD.Rog presa sa ia un punct de vedere complet al președintelui PSD Ialomita în legătură cu starea corupției și în legătură cu furturile din bugetul local Tandarei.
(11 Octombrie 2014, 12:50)
Daca te uiti mai bine la figura domnului Ciuperca, aduce oarecum a Mefistofeles. Sau poate cu un elf ca m-am incurcat.
(11 Octombrie 2014, 12:40)
Bagati mai bine un ferryboat, scapati mai ieftin.
(11 Octombrie 2014, 12:11)
Nu o sa ajunga groapa pe care o face administratia locala si judeteana, in fata Prefecturii, sa poata ascunde saracia in care se zbate acest judet, fara investitori si implicit locuri de munca. Suntem printre ultimile judete in atragerea fondurilor europene. Tineri cu liceul sa studii superioare sunt nevoiti sa plece in speraanta unui loc de munca. pana cand sa toleram niste nemernici mincinosi?!
(10 Octombrie 2014, 19:42)
asteptam ca si fantastica sala cu geometrie variabila a CJ sa intre in conservare..