Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Moarte fulgerătoare a fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă

Moarte fulgerătoare a fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă

UPDATE: Trupul neînsuflețit al lui Silvian Ciupercă va fi depus la Catedrala Episcopală din Slobozia

În dimineața zilei de duminică, 31 iulie a.c., fostul președinte al Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă și-a pierdut viața. O anchetă penală a fost deschisă de către polițiștii din Vâlcea.

Silvian Ciupercă și-a pierdut viața
Moartea fulgerătoare a lui Silvian Ciupercă a survenit în timp ce acesta se afla în concediu, într-o localitate din județul Vâlcea. Decesul fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița a fost confirmat de către Inspectoratul de Poliție al Județului Vâlcea. «Este vorba despre un bărbat de 73 de ani, care a fost găsit decedat în apropierea locuinței. Trupul său a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală pentru efectuarea necropsiei!» au precizat reprezentanții Biroului de Presă din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. În urma morții lui Silvian Ciupercă a fost deschisă și o anchetă penală. Polițiștii fac verificări într-un dosar penal ce are ca obiect «uciderea din culpă».

UPDATE: Trupul neînsuflețit al fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, va fi depus luni, 1 august a.c., la orele 10,00, în foaierul Consiliului Județean Ialomița. De la orele 13,00, sub grija și rugăciunea ierarhilor PS Vincențiu și PS Casian, cortegiul se va îndrepta către Catedrala Episcopală din Slobozia. Slujba de înmormântare se va desfășura marți, 2 august 2022, începând cu orele 11,00. Silvian Ciupercă își va dormi somnul de veci în cimitirul din Țăndărei. Cortegiul funerar va ajunge în Țăndărei la orele 12,00.

31 Iulie 2022, 09:50 (12937 vizualizări - 23 comentarii)

Comentariile cititorilor:


independenta:
(5 August 2022, 18:49)
Eu sunt uimită nu de știre, ci de faptul că domnul Corcodel scrie, în sfârșit, un comentariu aproape inteligibil. Mulțumesc pt poveste, când s-a defectat Dacia am simțit și eu suspansul, parcă eram acolo.
Un cetățean din Slobozia:
(4 August 2022, 15:22)
Indiferent cum a fost, ca este ridicat în slavi, ca nu este ridicat de alții, a fost un OM, un suflet! Dzeu sa l ierte și sa l odihnească în pace!
Gigel:
(3 August 2022, 21:10)
Numai la noi, despre morti numai de bine. Dumnezeu sa-l ierte, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii ridicam statuie. A lasat in urma un sistem plin de nepotism, plin de coruptie si incompetenta. L-a mostenit si l-a perpetuat. A fost implicat intr-un scandal monstru care a avut ca urmare condamnarea la inchisoare, a lui si a celorlalti complici. A iesit de la inchisoare deoarece Liviu Dragnea a avut grija sa dezincrimineze abuzul in serviciu, cu aplicare retroactiva. Asa ca cei care il ridica in slavi sunt doar cei care au avut de castigat personal de pe urma lui. Noi ceilalti, nu am avut nimic de castigat dupa domnul presedinte, decat o Ialomita amara, inapoiata si fara perspective de dezvoltare. Cum e si acum, de altfel.
nepupincu#ist:
(3 August 2022, 14:20)
Aratati-mi voi cei care-l laudati, un OM care sa fie/sa fi fost politician, cu influenta si bine ancorat in functii publice! Sunt convins ca nu gasim. Toata politica este o cu#va deoarece fiintele care o fac sunt la fel. Care sunt realizarile politicienilor locali de-i ridicam asa in slavi? Da, este regretabil ca s-a stins o fiinta; condoleante familiei! Dar, atata pupin*urism nu am intalnit printre romani. Cat de repede uitam ca politicienii, mai mari sau mai mici au bagat mana pana la cot in buzunarele noastre? Cand mergeti pe drumurile judetului (si va recomand ruta Tandarei - Bordusani, via Facaeni), ganditi-va ca acel drum a fost platit de consiliul judetean, pe vremea raposatului. Prost executat si supraevaluat. Acum faceti legatura cu articolul de mai sus, respectiv
https://www.independentonline.ro/2022/08/01/Drumuri-si-Poduri-SA-a-inregistrat-pierderi-de-9-98-milioane-de-lei-25688
si ganditi-va ca atunci cand (...), l-a anuntat cu surle si trambite pe marele manager pus sa sifoneze banii publici prin nou infiintata firma de drumuri si hopuri, de fapt avea in gand un singur scop: jefuirea banului public pentru el si partid. Tot asa o sa-l jeliti si pe (...) cand in sfarsit va intra in lumea celor drepti?
Nu uitati ca raposatul, in calitate de mare sef la pesedea ne-a pricopsit cu (...), (...) si a girat toate prostiile facute de ei pentru a nenoroci slobozia.
Deci... doar Dumnezeu sa-l ierte si sa ne dea si noua minte si sanatate!
Adevarul:
(2 August 2022, 08:07)
Nu doresc la nimeni moartea dar prea multi pupincuristi. O fi fost un om de nota 10 ca profesor. Judetul era cel mai sarac, nici drumuri nu aveam cat a fost la putere. Asa ca mai usor cu laudele si am observat ca tot cei care au functii publice il lauda.
Anonimus:
(2 August 2022, 07:36)
Dumnezeu să-l odihnească în pace și liniște,un om deosebit,empatic un intelectual rasat denigrat de niște semidocți lacomi de funcții și avantaje care l-au chinuit într-un proces penal în ultimii ani ai vieții sale. Sper să-i cuprindă remușcările pe acei derbedei. In rest, liniște și pace în veșnicie!
Cetatean din Tandarei:
(1 August 2022, 21:37)
Un excelent orator,un om de o înaltă clasă,un reprezentant al orașului cu care ne mândream toți!Iși câștiga respectul prin prezentă și atitudine!De atunci s-a ales praful in acest oras.Cu exceptia doamnei Toma,care învaluia frumos ordinele primite,orașul nu a mai avut si nu v-a mai avea un asemenea primar.Condoleante din suflet!
CETATEAN:
(1 August 2022, 18:54)
Nu degeaba suntem in topul saraciei din Romania si chiar Europa.
George din Oltenia:
(1 August 2022, 17:29)
Din atâtea comentarii frumoase, civilizate și în spiritul adevărului, iată ca apare unul semnat ADEVĂRUL care varsă venin. Vedeți, printre noi circula în libertate și hiene, bucurându-se, ca toată lumea, de democrație. Mai, scârbă, dacă tu te-ai găsit sa afirmi ca distinsul domn Ciuperca nu a făcut nimic, ești pur și simplu nedemn sa te afli printre noi, în Ialomița. Băi, du-te și lasă-ne!
Nicolae B.Z:
(1 August 2022, 15:21)
Un om corect, respectuos, rasat, educat, amabil. Păcat că s-a stins așa devreme. Dumnezeu să-l ierte și să-l odihnească în pace.
Adevarul:
(1 August 2022, 15:08)
Cat a fost la putere nimic nu a facut. C-am multe laude. De ce nu postati toate comentariile?
Ardean:
(1 August 2022, 13:00)
Sar fi cuvenit să fie depus în holul sălii "Europa" a Consiliului Județean. A fost un om deosebit. Dumnezeu să-l ierte!
Un fost elev din anii'80:
(31 Iulie 2022, 22:24)
Dnul prof Ciuperca ptr mine a fost un model în viata. Dumnezeu să-l ierte!Sincere condoleanțe d-nei Sabina...care și dansa mi-a fost profesoara
JIPA:
(31 Iulie 2022, 22:13)
Un om deosebit! Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
VASILE :
(31 Iulie 2022, 16:55)
Dumnezeu să îl odihneasca in pace,a fost un,OM deosebit, elegant, drept,nu stia să refuze, să spună nu,te ajuta daca putea, am intervenit pt un tânăr bolnav și l a ajutat neconditionat, rar așa OM!.alături de domnul Primar Pinter au fost cei mai buni politicieni de la noi.Un OM deschis, plăcut la vorbă, eu nu am auzit să fie implicat in vreun scandal,,se vorbească cineva urât la adresa dumnealui,,un exemplu de urmat. CONDOLEANTE FAMILIEI!