Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consilierii Președintelui

24/24 la post

Consilierii Președintelui

bonus: Consilierii «secreți» ai primarului Mocioniu

Recent, Președintele Victor Moraru a declarat în cadrul unei conferințe de presă că nu este mulțumit decât de 5 dintre angajații Consiliului Județean. În sală erau de două ori mai mulți funcționari ai instituției, iar 4 dintre aceștia erau consilierii personali ai Președintelui. Potrivit Legii 215/2001, președintele Consiliului Județean Ialomița are dreptul să angajeze 4 consilieri personali. Potrivit declarațiilor Președintelui Moraru, aceștia au fost aleși pentru că «au acceptat să fie la dispoziția sa 24 de ore din 24». Pentru această onoare, cei 4 consilieri primesc salarii care variază de la 3300 la 4300 lei. Brut!

Un președinte cu gura aurită
Potrivit organigramei, în cadrul Consiliului Județean pot fi angajați 133 de oameni, dintre care 115 în funcții publice și 15 în funcții contractuale. Din păcate însă, organigrama instituției este incompletă, iar funcționarii, potrivit declarațiilor Președintelui, «slab pregătiți și incompetenți». Singurii care par să răspundă exigențelor Președintelui sunt consilierii personali. Ei sunt 4, maximum permis de lege, și se calcă pe picioare la fiecare conferință de presă sau eveniment public la care participă Președintele. Alegerea lor a avut la bază un singur principiu: «să se afle la dispoziția sa 24 de ore din 24!». «Numirea consilierilor personali se face pe bază de încredere. Nu modul în care își desfășoară activitatea este esențial... În înțelesul legii, acești consilieri au rolul de a-l ajuta în activitatea pe care o desfășoară... Competențele și atribuțiile sunt stabilite de către demnitarul care îi angajează! Au rolul de a-l ajuta pe demnitar sau ales local și de a-i pune la dispoziție toate informațiile de care acesta are nevoie. Practic, se află la dispoziția lui 24 de ore din 24!» declara Președintele în urmă cu 8 luni. Dincolo de declarații însă, atribuțiile celor 4 consilieri trebuie reglementate clar, prin dispoziții ale președintelui. Deși în baza Legii 544 privind accesul la informațiile de interes public am solicitat să ne fie precizat aceste atribuții desemnate consilierilor, Președintele Moraru a răspuns indicând 4 dispoziții care nu sunt publice. În plus, pe site-ul Instituției, dispozițiile de președinte nu au mai fost actualizate din anul 2012...

Viața de consilier
Decanul de vârstă al consilierilor personali ai Președintelui este Ilie Cioacă. Dinozaur al administrației, acesta a fost numit în funcția de consilier după pensionare, deși Victor Moraru a declarat public pe vremea când era primar al orașului Amara că «este un incompetent». Dar cum toată lumea știe că și în administrație «funcția doboară gradul», Ilie Cioacă a continuat să ocupe funcția de consilier personal al Președintelui... Iar după pensionare contractul i-a fost prelungit cu încă 6 luni, la un cuantum al salariului brut de 4324 de lei. Contractul lui expiră în luna martie 2017, iar postul va rămâne probabil vacant până la revenirea în funcție a doamnei Cristina Petrescu, aflată acum în concediu postnatal. Următorul consilier este Alin Potinche, supranumit și «consilierul de noapte al Președintelui». Acesta a activat într-o organizație non-guvernamentală la Amara, a șters exemplar clanța biroului de primar, iar acum va încasa până în 2020 un salariu brut de 3714 de lei lunar. Cel de-al treilea consilier este moștenit de la ex-președintele Ciupercă. Îl cheamă Plăiașu Emanuel Eduard, activează în organizația PSD Ialomița și este recunoscut pentru calitatea sa de stativ uman al telefonului președintelui Ciupercă. Din informațiile deținute de noi, Victor Moraru își scrie singur sms-urile, drept pentru care la acest moment Eduard Plăiașu nu are nicio utilitate declarată. Chiar și așa, și el primește un salariu de 3714 lei lunar. Ultima pe lista consilierilor personali ai Președintelui este Valentina Roșca. Pentru că are un zâmbet cald și este femeie, o vom ierta de comentarii malițioase. Destul că trebuie să se ferească de privirile Președintelui. Precizăm însă că și ea câștigă 3388 de lei lunar, conform contractului, tot până în 2020.

Sfidare administrativă
Consilierii «secreți» ai primarului Mocioniu
Asemeni Președintelui, primarul Adrian Mocioniu are și el 4 consilieri. Numele și salariile acestora sunt însă «secrete». Adrian Mocioniu informează public că, «în conformitate cu art. 4, alin. e, din contractul individual de muncă, angajatorului îi revine obligația să asigure datele cu caracter personal ale angajatului». De parcă noi întrebam despre codurile numerice personale...
Un răspuns jenibil Deși și-a angajat consilierii personali potrivit aceleiași Legi 215/2001, primarul Adrian Mocioniu a decis să nu facă public numele acestora și salariile pe care le încasează în calitate de consilieri personali. Astfel, în răspunsul formulat, el reinterpretează de o manieră personală legea și declară că și-a angajat consilierii respectând prevederile art. 66, alin. 1, lit. b, din legea mai sus menționată. Curioși să identificăm criteriile de angajare stipulate în lege, am identificat prevederea invocată. Cităm: «Primarul răspunde de buna funcționare a administrației publice locale, în condițiile legii». Același primar Adrian Mocioniu invocă art. 4, alin. e, din contractul individual de muncă, potrivit căruia «angajatorului îi revine obligația să asigure datele cu caracter personal ale angajatului» pentru a secretiza atât numele consilierilor personali, cât și salariile acestora! Singura informație pe care primarul Sloboziei admite să o facă publică referitoare la consilierii personali e că aceștia, tot în număr de 4, au atribuții pe «probleme juridice și de administrație publică locală», «probleme de gospodărire comunală și administrarea domeniului public», «probleme economice», precum și «pe probleme de impozite și taxe locale». În realitate, în spatele răspunsului jenant și penibil, primarul Adrian Mocioniu ascunde, așa cum am mai spus-o, datoriile politice din campania electorală de la locale. Vom reveni cu amănunte!

3 Martie 2017, 11:05 (8784 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Cătălin Grigore asigură interimatul la președinția Consiliului Județean Ialomița
MINCIUNILE ADMINISTRATIVE ale lui Victor Moraru au picioare scurte
Ialomițenii au plătit pentru mediatizarea președintelui Victor Moraru 2 milioane de lei
Moraru angajează consilieri personali prin «selecție»
Moraru și-a concediat doi consilieri personali

Comentariile cititorilor:


nenea nicu:
(9 Martie 2017, 20:48)
orasul Slobozia,a devenit ca o groapa in care se colecteaza gunoi.Pe toate strazile este o mizerie de nedescris,cei  care sunt angajati ptr.curatentie nu-si termina treaba,nu strang peturile,nu matura peste tot,nu aduna vreascurile,hartiile ,cand lumea merge la munca dimineata ei  matura trotuarele,adica se fac ,ca nu aduna tot.Jale mare,halal capitala de judet.Urziceniul este mult mai ingrijit si curat.
Andrei:
(6 Martie 2017, 11:50)
 Am inteles, domnul Mocioniu, nu se pricepe la administratie, a fost ales si de partid si de obste dar consilierii nu au nicio scuza, ori sunt foarte "secretosi" vis-a-vis de tot ce misca in acest oras. De la strazi care stau neasfaltate, gauri in carosabil, sau guri de canal care asteapta de cel putin trei mandate sa fie astupate corespunzator, la investitii fara cap, bani cheltuiti de edili ce se se invart in jurul cozii si ca tabloul sa fie complet, am fost facuti de rasul lumii de "militia locala" care amendeaza pe cei care isi da "aere" precum calul de la prea mult ovaz. In rest totul este ok, cum spune romanul, nu avem apa potabila, parcul industrial este gol, adica nu sunt locuri de munca din cele un milion promise, doctori in spital, etc. Inchei prin a spune ca imi pierd timpul si ca "nu este prost cine cere, este prost cine voteaza"
 P.S. La scoala nr.2, prin spatela scolii, intr-o intersectie este postat in fiecare dimineata un politist care dirijeaza circulatia la nevoie. Un lucru foarte bun si bine gandit. Mergeti dimineata pe strada Lacului, unde smecherii cu masini de la licee stationeaza pe trecere de pietoni ca sa isi cumpere cafea de la dozator si incurca circulatia si asa greoaie. Pe strada Lacului nici un politist. Poate in jur de 12.00, poti observa cate un echipaj cu masina ce stau la taclale in capatul acestei strazi unde se termina asfaltul. Dece?!! Sunt stresati?!!
Mircea:
(4 Martie 2017, 22:43)
@ambro, chiar ma intrebam unde ai disparut, tot tragi cu ciume rosii...albaste....galbene...te-ai plafonat omule, naspa pentru tine si pentru cei din jurul tau, daca tu si cei din vechiu penele erati atat de destepti pe cat vreti sa pareti, nu va asezati cu poponetul in sus in fata portocaliilor, stii la ce ma refer, puterea voastra a facut sa ajunga in parlamet doua mari nimicuri, tinel si ionascu si acum va vaitati...trista viata aveti...pe bune ambrozie...chiar esti demn de mila, n-am cum sa fiu suparat pe tine, nu te poti supara pe un nimic, este un nonsens...!
Ambro:
(4 Martie 2017, 18:49)
Mirciulică,te trezești din somnul roșu si mai bravezi câte ceva din când în când.Stai cumințel împreună cu toți cei ce reprezentați ciuma roșie p-aici. I-ați inima în dinți și ieși împreună cu condamnatul Neacșu,Moraru, Mocioniu și toți lingăii ciumați deasupra gropii si strigați în gura mare "Trăiască Iliescu" că doar este ziua lui zilele astea, idolul vostru care încă mai bașește pe lumea asta fără să dea socoteală pentru morții de la revoluție si la mineriadă.Mai scutește-ne si Hai Sictir.
Mircea:
(4 Martie 2017, 16:35)
i@sarsaila, apropo stimabile, nu cred ca ai citi ceva de Ion Creanga, @consilier, nu cred ca cineva (scuza ptr cacofonie dar ti se potriveste), te-ar accepta ca si consilier, @ ooof, catre toti trei, nu sunteti decat niste frustrati, indiferent ca omul respectiv ar face ceva bun, sau prost, voi sunteti gica contra, nu conteaza...totul este sa te impotrivesti, o actiune deloc benefica, in sfarsit, parerea mea este ca daca tot sunteti impotriva unei actiuni, veniti cu solutie, poate, cine stie...daca este viabila se va realiza...de crticat stim toti sa creiticam, hai sa venim cu solutii...deci? 
OOOF:
(3 Martie 2017, 21:08)
Pai dragi cetateni ce pretentii sa mai avem la primarul tinerel? PSD -ul cu orice varianta venea tot castiga.
Asa ca avem bucuria (in) existentei unui primar - bai eu cred ca-i cel mai prost din istoria acestui oras. Omu e ingamfat si atata tot. 
consilier:
(3 Martie 2017, 21:08)
d na geta-bioenergeta, nevasta de valcan arestat si necondamnat trecu de la ghiseu pe post de consilier al primarului...sa mai scoata din paguba, ca barbat su o fi sponsorizat la greu si deh multi i or fi indatorati ....sef la dadp-tupeu la greu dupa tot ce a facut! a cotizat zdravan la partidea daca fiu su are contracte bune cu statul, nevasta fara studii se facu consiliera, poate invata si ea sa scrie pe acolo...rusine, mai, hoti pe banda rulanta!!! grasul ala o sa se sufoce odata de la propriul miros imputit!
SARSAILA:
(3 Martie 2017, 15:45)
DOAMNA VALENTINA  E DAMA BINE? CA INTAIUL BRUTAR AL JUDETULUI E OBISNUIT NUMAI CU CALITATE EXTRA  PE TOATE PLANURILE 

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 22 Iun 2026
221 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accident între Movila și Fetești, patru victime

Miercuri, 21 august a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Fetești au intervenit la un eveniment rutier produs pe DJ212, în afara municipiului Fetești, soldat cu rănirea a patru ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:15
(3050 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Depistat la volanul unui autoturism radiat din circulație

Miercuri, 21 august a.c., polițiștii ialomițeni au întocmit dosare penale unor persoane bănuite de comiterea de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice. Astfel, un bărbat, de 36 de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:10
(2626 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune împotriva «taximetriștilor-pirat»

Joi, 22 august a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat în flagrant delict un bărbat, de 62 de ani, din localitatea Mărculești, în timp ce efectua transport neautorizat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:05
(2414 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 57 mii de lei, 6 permise reținute

Marți, 20 august a.c., polițiștii ialomițeni au organizat o acțiune pe raza județului pentru creșterea gradului de disciplină și combaterea cauzelor generatoare de accidente, săvârșite cu implicarea bicicliștilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 16:40
(3369 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

Marți, 20 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată au depistat un bărbat, de 49 de ani, din Slobozia, în timp ce conducea un autoturism pe DN2A, în ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 16:20
(2669 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Decizie de încetare a suspendării autorizației integrate de mediu pentru SC Clean Tech International SRL

Printr-un comunicat de presă, Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița anunță că a emis în data de 20.08.2019 Decizia nr. 2 de încetare a suspendării Autorizației Integrate de Mediu nr. 1/17.03.2014 emisă ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 15:25
(6282 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 19-23 august a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:20
(5062 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii Secției nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au depistat în trafic un bărbat, de 56 de ani, din Rădulești, care conducea un autoturism pe drumul ce leagă Fierbinți-Târg de Rădulești în timp ce se afla ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:15
(2496 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Coșereni, prins cu cuțitul la brâu

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni, cu ocazia desfășurării de activități specifice pe linia prevenirii și combaterii infracțiunilor cu violență în zona barurilor și a discotecilor ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:10
(2762 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Coșereni cuțit


Urmărit internațional, depistat de polițiștii ialomițeni

La data de 15 august a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au acționat pe raza județului pentru depistarea peroanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:05
(4904 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii din Ialomița caută un bărbat evadat din sediul Poliției Budești, județul Călărași

Polițiștii din Ialomița sunt în altertă, după ce un bărbat de 46 de ani, din județul Călărași, a evadat în cursul zilei de marți, 13 august 2019, din sediul Poliției Budești. Oamenii legii au instituit ...[citește_toată_știrea]

14 August 2019, 18:07
(3689 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetat pentru «violență în familie»

Luni, 12 august a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de o femeie, de 39 de ani, din Slobozia, cu privire la faptul că ar fi fost agresată pe stradă de concubinul ei, un bărbat de 50 de ani ...[citește_toată_știrea]

13 August 2019, 19:10
(3885 vizualizări - 0 comentarii)


A fost înființată oficial Filiala PLUS Ialomița

Sâmbătă, 10 august 2019, în urma Convenției Județene PLUS Ialomița, care s-a desfășurat la Slobozia, a fost constituită oficial filiala PLUS Ialomița, alegându-se echipa de conducere a acesteia pentru următorii ...[citește_toată_știrea]

13 August 2019, 15:20
(4691 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 250000 de lei, 32 de permise reținute

În perioada 9-11 august a.c., polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a ordinii și liniștii publice pe raza județului, precum și de prevenire și combatere a accidentelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 17:25
(5786 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cercetați pentru încălcarea ordinelor de protecție

Duminică, 11 august a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la încălcarea a două ordine de protecție. În primul caz, un bărbat de 42 de ani, din Slobozia, a încălcat ordinul de protecție ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 17:20
(4323 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Malu, Perieți și Lăcusteni

Un accident rutier s-a produs în localitatea Malu, evenimentul fiind înregistrat sâmbătă, 10 august a.c., în jurul orelor 22,00, când un pieton a fost acroșat de un autoturism. Victima, un bărbat de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:15
(4449 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație la Slobozia și Fetești

Un incendiu de vegetație uscată a izbucnit în data de sâmbătă, 10 august a.c., în jurul orelor 11,30, pe un teren viran din Slobozia, Cartier Bora. Pentru stingerea flăcărilor au acționat pompierii de la ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:10
(3215 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrână găsită moartă în propria locuință

Sprijinul pompierilor a fost solicitat în cursul nopții de duminică spre luni, 11/12 august 2019, puțin trecut de miezul nopții, pentru asigurarea accesului în apartamentul unei femei de 79 de ani, cunoscută ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:05
(3400 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Ghinionul poate fi prevenit!»

Superstițiile din popor spun că, atunci când data de 13 (număr cu ghinion) coincide cu o zi de marți (ziua celor 3 ceasuri rele), aceasta se consideră a fi o zi cu adevărat  ghinionistă. Tocmai de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 15:50
(3296 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale pentru combaterea Pestei Porcine Africane

Pentru  prevenirea propagării Pestei Porcine Africane și în conformitate cu prevederi legale privind organizarea de acțiuni de control în trafic având ca obiectiv verificarea transporturilor de animale ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 15:20
(3693 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

AMPA Agri Slobozia angajează
REPREZENTANT VÂNZĂRI
UTILAJE AGRICOLE

pentru zona Ialomița-Călărași
Relații la telefon 0723/251.698

9 August 2019, 19:35


Jilavele: Depistat la volanul unei mașini neînmatriculate

Joi, 8 iulie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit în trafic, pe raza localității Jilavele, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, de 36 de ani, din Urziceni. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

9 August 2019, 18:20
(3277 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne confiscate

Joi, 8 august a.c., polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Jilavele au depistat, pe raza localității Maia,  doi bărbați, de 42 de ani, din județul Prahova, în timp ce descărcau material lemnos în dreptul ...[citește_toată_știrea]

9 August 2019, 18:15
(5020 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură «Naționali-Internaționali»

Centrul Național de Cultură a Romilor-Romano Kher anunță susținerea unei noi expoziții de pictură, «Naționali-Internaționali», semnată de Eugen Raportoru. Vernisajul expoziției va avea loc marți, 13 august ...[citește_toată_știrea]

9 August 2019, 18:10
(3388 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu de vegetație în apropiere de A2

Incendiu de vegetație în apropiere de A2

Miercuri, 7 august a.c., în jurul orelor 14,00, un incendiu de vegetație a izbucnit pe terenul aflat în imediata vecinătatea a Autostrăzii A2, pe terasamentul căii ferate, respectiv la km 156 în direcția ...[citește_toată_știrea]

8 August 2019, 18:40
(3367 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Razie de amploare a polițiștilor ialomițeni

Urziceni: Razie de amploare a polițiștilor ialomițeni

Miercuri, 7 august a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Urziceni, pentru depistarea și sancționarea faptelor antisociale. În cadrul activităților au fost ...[citește_toată_știrea]

8 August 2019, 13:50
(4320 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune de prevenire a furturilor din autoturisme

IPJ Ialomița: Acțiune de prevenire a furturilor din autoturisme

Miercuri, 7 august a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, în colaborare cu polițiștii de Proximitate din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

7 August 2019, 21:08
(5023 vizualizări - 0 comentarii)


Moldoveni: Surprinși în flagrant la furat

În noaptea de miercuri spre joi, 7/8 august a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat în flagrant o femeie, de 30 de ani, și un minor de 13 ani ...[citește_toată_știrea]

7 August 2019, 19:15
(3742 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Moldoveni furt


Ialomița: Lemne confiscate

Marți, 6 august a.c., polițiștii de Ordine Publică, împreună cu specialiștii silvici au desfășurat mai multe controale pe drumurile publice și la punctele de lucru de pe raza județului pentru combaterea ...[citește_toată_știrea]

7 August 2019, 19:10
(3927 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal între Stelnica și Fetești

În noaptea de 5/6 august a.c., pe DN3B, între localitățile Stelnica și Fetești s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat, de 45 de ani, din Fetești ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 21:10
(4334 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...