Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consilierii Președintelui

24/24 la post

Consilierii Președintelui

bonus: Consilierii «secreți» ai primarului Mocioniu

Recent, Președintele Victor Moraru a declarat în cadrul unei conferințe de presă că nu este mulțumit decât de 5 dintre angajații Consiliului Județean. În sală erau de două ori mai mulți funcționari ai instituției, iar 4 dintre aceștia erau consilierii personali ai Președintelui. Potrivit Legii 215/2001, președintele Consiliului Județean Ialomița are dreptul să angajeze 4 consilieri personali. Potrivit declarațiilor Președintelui Moraru, aceștia au fost aleși pentru că «au acceptat să fie la dispoziția sa 24 de ore din 24». Pentru această onoare, cei 4 consilieri primesc salarii care variază de la 3300 la 4300 lei. Brut!

Un președinte cu gura aurită
Potrivit organigramei, în cadrul Consiliului Județean pot fi angajați 133 de oameni, dintre care 115 în funcții publice și 15 în funcții contractuale. Din păcate însă, organigrama instituției este incompletă, iar funcționarii, potrivit declarațiilor Președintelui, «slab pregătiți și incompetenți». Singurii care par să răspundă exigențelor Președintelui sunt consilierii personali. Ei sunt 4, maximum permis de lege, și se calcă pe picioare la fiecare conferință de presă sau eveniment public la care participă Președintele. Alegerea lor a avut la bază un singur principiu: «să se afle la dispoziția sa 24 de ore din 24!». «Numirea consilierilor personali se face pe bază de încredere. Nu modul în care își desfășoară activitatea este esențial... În înțelesul legii, acești consilieri au rolul de a-l ajuta în activitatea pe care o desfășoară... Competențele și atribuțiile sunt stabilite de către demnitarul care îi angajează! Au rolul de a-l ajuta pe demnitar sau ales local și de a-i pune la dispoziție toate informațiile de care acesta are nevoie. Practic, se află la dispoziția lui 24 de ore din 24!» declara Președintele în urmă cu 8 luni. Dincolo de declarații însă, atribuțiile celor 4 consilieri trebuie reglementate clar, prin dispoziții ale președintelui. Deși în baza Legii 544 privind accesul la informațiile de interes public am solicitat să ne fie precizat aceste atribuții desemnate consilierilor, Președintele Moraru a răspuns indicând 4 dispoziții care nu sunt publice. În plus, pe site-ul Instituției, dispozițiile de președinte nu au mai fost actualizate din anul 2012...

Viața de consilier
Decanul de vârstă al consilierilor personali ai Președintelui este Ilie Cioacă. Dinozaur al administrației, acesta a fost numit în funcția de consilier după pensionare, deși Victor Moraru a declarat public pe vremea când era primar al orașului Amara că «este un incompetent». Dar cum toată lumea știe că și în administrație «funcția doboară gradul», Ilie Cioacă a continuat să ocupe funcția de consilier personal al Președintelui... Iar după pensionare contractul i-a fost prelungit cu încă 6 luni, la un cuantum al salariului brut de 4324 de lei. Contractul lui expiră în luna martie 2017, iar postul va rămâne probabil vacant până la revenirea în funcție a doamnei Cristina Petrescu, aflată acum în concediu postnatal. Următorul consilier este Alin Potinche, supranumit și «consilierul de noapte al Președintelui». Acesta a activat într-o organizație non-guvernamentală la Amara, a șters exemplar clanța biroului de primar, iar acum va încasa până în 2020 un salariu brut de 3714 de lei lunar. Cel de-al treilea consilier este moștenit de la ex-președintele Ciupercă. Îl cheamă Plăiașu Emanuel Eduard, activează în organizația PSD Ialomița și este recunoscut pentru calitatea sa de stativ uman al telefonului președintelui Ciupercă. Din informațiile deținute de noi, Victor Moraru își scrie singur sms-urile, drept pentru care la acest moment Eduard Plăiașu nu are nicio utilitate declarată. Chiar și așa, și el primește un salariu de 3714 lei lunar. Ultima pe lista consilierilor personali ai Președintelui este Valentina Roșca. Pentru că are un zâmbet cald și este femeie, o vom ierta de comentarii malițioase. Destul că trebuie să se ferească de privirile Președintelui. Precizăm însă că și ea câștigă 3388 de lei lunar, conform contractului, tot până în 2020.

Sfidare administrativă
Consilierii «secreți» ai primarului Mocioniu
Asemeni Președintelui, primarul Adrian Mocioniu are și el 4 consilieri. Numele și salariile acestora sunt însă «secrete». Adrian Mocioniu informează public că, «în conformitate cu art. 4, alin. e, din contractul individual de muncă, angajatorului îi revine obligația să asigure datele cu caracter personal ale angajatului». De parcă noi întrebam despre codurile numerice personale...
Un răspuns jenibil Deși și-a angajat consilierii personali potrivit aceleiași Legi 215/2001, primarul Adrian Mocioniu a decis să nu facă public numele acestora și salariile pe care le încasează în calitate de consilieri personali. Astfel, în răspunsul formulat, el reinterpretează de o manieră personală legea și declară că și-a angajat consilierii respectând prevederile art. 66, alin. 1, lit. b, din legea mai sus menționată. Curioși să identificăm criteriile de angajare stipulate în lege, am identificat prevederea invocată. Cităm: «Primarul răspunde de buna funcționare a administrației publice locale, în condițiile legii». Același primar Adrian Mocioniu invocă art. 4, alin. e, din contractul individual de muncă, potrivit căruia «angajatorului îi revine obligația să asigure datele cu caracter personal ale angajatului» pentru a secretiza atât numele consilierilor personali, cât și salariile acestora! Singura informație pe care primarul Sloboziei admite să o facă publică referitoare la consilierii personali e că aceștia, tot în număr de 4, au atribuții pe «probleme juridice și de administrație publică locală», «probleme de gospodărire comunală și administrarea domeniului public», «probleme economice», precum și «pe probleme de impozite și taxe locale». În realitate, în spatele răspunsului jenant și penibil, primarul Adrian Mocioniu ascunde, așa cum am mai spus-o, datoriile politice din campania electorală de la locale. Vom reveni cu amănunte!

3 Martie 2017, 11:05 (8880 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Cătălin Grigore asigură interimatul la președinția Consiliului Județean Ialomița
MINCIUNILE ADMINISTRATIVE ale lui Victor Moraru au picioare scurte
Ialomițenii au plătit pentru mediatizarea președintelui Victor Moraru 2 milioane de lei
Moraru angajează consilieri personali prin «selecție»
Moraru și-a concediat doi consilieri personali

Comentariile cititorilor:


nenea nicu:
(9 Martie 2017, 20:48)
orasul Slobozia,a devenit ca o groapa in care se colecteaza gunoi.Pe toate strazile este o mizerie de nedescris,cei  care sunt angajati ptr.curatentie nu-si termina treaba,nu strang peturile,nu matura peste tot,nu aduna vreascurile,hartiile ,cand lumea merge la munca dimineata ei  matura trotuarele,adica se fac ,ca nu aduna tot.Jale mare,halal capitala de judet.Urziceniul este mult mai ingrijit si curat.
Andrei:
(6 Martie 2017, 11:50)
 Am inteles, domnul Mocioniu, nu se pricepe la administratie, a fost ales si de partid si de obste dar consilierii nu au nicio scuza, ori sunt foarte "secretosi" vis-a-vis de tot ce misca in acest oras. De la strazi care stau neasfaltate, gauri in carosabil, sau guri de canal care asteapta de cel putin trei mandate sa fie astupate corespunzator, la investitii fara cap, bani cheltuiti de edili ce se se invart in jurul cozii si ca tabloul sa fie complet, am fost facuti de rasul lumii de "militia locala" care amendeaza pe cei care isi da "aere" precum calul de la prea mult ovaz. In rest totul este ok, cum spune romanul, nu avem apa potabila, parcul industrial este gol, adica nu sunt locuri de munca din cele un milion promise, doctori in spital, etc. Inchei prin a spune ca imi pierd timpul si ca "nu este prost cine cere, este prost cine voteaza"
 P.S. La scoala nr.2, prin spatela scolii, intr-o intersectie este postat in fiecare dimineata un politist care dirijeaza circulatia la nevoie. Un lucru foarte bun si bine gandit. Mergeti dimineata pe strada Lacului, unde smecherii cu masini de la licee stationeaza pe trecere de pietoni ca sa isi cumpere cafea de la dozator si incurca circulatia si asa greoaie. Pe strada Lacului nici un politist. Poate in jur de 12.00, poti observa cate un echipaj cu masina ce stau la taclale in capatul acestei strazi unde se termina asfaltul. Dece?!! Sunt stresati?!!
Mircea:
(4 Martie 2017, 22:43)
@ambro, chiar ma intrebam unde ai disparut, tot tragi cu ciume rosii...albaste....galbene...te-ai plafonat omule, naspa pentru tine si pentru cei din jurul tau, daca tu si cei din vechiu penele erati atat de destepti pe cat vreti sa pareti, nu va asezati cu poponetul in sus in fata portocaliilor, stii la ce ma refer, puterea voastra a facut sa ajunga in parlamet doua mari nimicuri, tinel si ionascu si acum va vaitati...trista viata aveti...pe bune ambrozie...chiar esti demn de mila, n-am cum sa fiu suparat pe tine, nu te poti supara pe un nimic, este un nonsens...!
Ambro:
(4 Martie 2017, 18:49)
Mirciulică,te trezești din somnul roșu si mai bravezi câte ceva din când în când.Stai cumințel împreună cu toți cei ce reprezentați ciuma roșie p-aici. I-ați inima în dinți și ieși împreună cu condamnatul Neacșu,Moraru, Mocioniu și toți lingăii ciumați deasupra gropii si strigați în gura mare "Trăiască Iliescu" că doar este ziua lui zilele astea, idolul vostru care încă mai bașește pe lumea asta fără să dea socoteală pentru morții de la revoluție si la mineriadă.Mai scutește-ne si Hai Sictir.
Mircea:
(4 Martie 2017, 16:35)
i@sarsaila, apropo stimabile, nu cred ca ai citi ceva de Ion Creanga, @consilier, nu cred ca cineva (scuza ptr cacofonie dar ti se potriveste), te-ar accepta ca si consilier, @ ooof, catre toti trei, nu sunteti decat niste frustrati, indiferent ca omul respectiv ar face ceva bun, sau prost, voi sunteti gica contra, nu conteaza...totul este sa te impotrivesti, o actiune deloc benefica, in sfarsit, parerea mea este ca daca tot sunteti impotriva unei actiuni, veniti cu solutie, poate, cine stie...daca este viabila se va realiza...de crticat stim toti sa creiticam, hai sa venim cu solutii...deci? 
OOOF:
(3 Martie 2017, 21:08)
Pai dragi cetateni ce pretentii sa mai avem la primarul tinerel? PSD -ul cu orice varianta venea tot castiga.
Asa ca avem bucuria (in) existentei unui primar - bai eu cred ca-i cel mai prost din istoria acestui oras. Omu e ingamfat si atata tot. 
consilier:
(3 Martie 2017, 21:08)
d na geta-bioenergeta, nevasta de valcan arestat si necondamnat trecu de la ghiseu pe post de consilier al primarului...sa mai scoata din paguba, ca barbat su o fi sponsorizat la greu si deh multi i or fi indatorati ....sef la dadp-tupeu la greu dupa tot ce a facut! a cotizat zdravan la partidea daca fiu su are contracte bune cu statul, nevasta fara studii se facu consiliera, poate invata si ea sa scrie pe acolo...rusine, mai, hoti pe banda rulanta!!! grasul ala o sa se sufoce odata de la propriul miros imputit!
SARSAILA:
(3 Martie 2017, 15:45)
DOAMNA VALENTINA  E DAMA BINE? CA INTAIUL BRUTAR AL JUDETULUI E OBISNUIT NUMAI CU CALITATE EXTRA  PE TOATE PLANURILE 

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Marți 23 Iun 2026
310 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Atenție, se oprește apa la Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări de racordare la noul sistem de alimentare cu apă din orașul Țăndărei, SC RAJA SA va întrerupe furnizarea apei potabile sau va sigura alimentarea cu presiuni reduse în perioada ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2012, 15:23
(13718 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, o locuință din comuna Alexeni a fost cuprinsă de flăcări. Proprietarul, un bărbat de 55 ani, și băiatul acestuia, de 17 ani, au suferit arsuri minore ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2012, 08:52
(10012 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Iunie 2012, 18:38


Țăndărei: A alimentat mașina cu carburant și a fugit

Polițiștii din Țăndărei au fost alertați de către angajații unei stații de alimentare cu carburant despre faptul că o persoană și-a alimentat mașina cu combustibil și a plecat din stație fără să plătească ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:48
(9547 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat banii din geantă

O femeie de 44 ani din Țăndărei a alertat polițiștii din localitate despre faptul că o persoană necunoscută i-a furat din geantă 100 lei. Ancheta ulterioară a polițiștilot a stabilit că suspectul era nimeni ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(13371 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Adîncata: Femeie cercetată penal pentru evaziune fiscală

O femeie de 31 ani din Adîncata, administrator al unei societăți comerciale din localitate este cercetată penal de polițiști pentru infracțiuni economice. În fapt, femeia este acuzată că din 2011 și pînă ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(8965 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: Patron amendat pentru vînzarea de băuturi fără documente

Potrivit unei informări media, polițiștii Biroului de Investigarea a Fraudelor din Fetești au acționat pe raza comunei Făcăeni pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se pot comite în domeniul ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:43
(8357 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: O șoferiță vitezomană a intrat cu mașina într-un copac

Pentru că nu a adaptat viteza de deplasare , într-o curbă la dreapta, o șoferiță a produs un accident de circulație. S-a întîmplat pe ruta Miloșești-Reviga, în timp ce tînăra de 27 ani, din București, a ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:42
(6970 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 240 de amenzi în cuantum de peste 55000 lei

Peste 240 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate de polițiștii rutieri, la sfîrșitul săptămînii precedente, respectiv în perioada 15-17 iunie 2011. Sancțiunile au fost aplicate pentru neregulile ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:40
(11072 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Un bărbat de 34 ani din Perieți a fost victima unui accident de circulație în localitatea de domiciliu. De fapt, individul, băut fiind, s-a urcat pe mopedul proprietate personală și din cauza consumului ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:38
(13182 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Prins conducînd fără permis

Un bărbat de 48 ani, din Bărcănești, a fost oprit în trafic de către polițiștii Secției Rurale Coșereni. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constatat că bărbatul nu poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:37
(7609 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societatea Comercială
Amara Turism SRL
,
cu sediul în orașul Amara,
angajează personal pentru posturile:
-zidar-faianțar, cu experiență
-recepționer, studii superioare, cunoscător a cel puțin o limbă străină (engleză), aspect fizic plăcut, vîrsta cuprinsă între 25-30 ani
Relatii la Recepția Hotelului Parc, str. Ana Ipătescu, nr. 1, tel. 0243/266.224

18 Iunie 2012, 11:13


Anunț angajare

Firmă construcții angajează:
-rigipsari
-zugravi
Relații la telefon 0737/208.367

16 Iunie 2012, 07:54


Coșereni: Biciclist spulberat de un autoturism. A murit pe loc!

În dimineața zilei de vineri, 15 iunie a.c., în jurul orei 9,00, pe DN2, în afara localității Coșereni s-a produs un grav accident de circulație soldat cu decesul unei persoane.
Din cercetări s-a ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:06
(12060 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

Pompierii voluntari ai comunei Reviga și cei de la «Asset IX Moldova Sud OMV Petrom»-punct de lucru Grindu s-au calificat la faza interjudețeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:01
(11529 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna mai 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, au fost emise peste 3556 de somații ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 14:04
(10866 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Copil de 10 ani pe bicicletă, lovit de o mașină

În urmă cu două zile, mai exact pe data de 13 iunie, un minor de 10 ani din Săveni a fost lovit de o mașină. El a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Copilul se afla pe bicicletă și a ieșit ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:39
(9602 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Săveni accident


Jilavele: «Șofer» la 17 ani

Un adolescent de 17 ani domiciliat în Armășești și-a demonstrat pe 13 iunie ablititățile de șofer. După cîteva ture pe ulițele satului Malu Roșu a fost prins de polițiști. Distracția l-a costat pe tînăr ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:33
(10077 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Acțiune preventivă a Poliției

Efective de polițiști din cadrul Secției Rurale Slobozia au acționat pe data de 13 mai pe străzile din Perieți. Oamenii legii au fost cu ochii în patru după șoferii indisciplinați, precum și pe cetățenii ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:31
(9499 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: S-a rănit la școală

Pauza mare s-a transformat într-un coșmar pentru un copil de 11 ani, din Slobozia, elev la Liceul Pedagogic. Acesta s-a accidentat și a fost transferat de urgență la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 15:39
(10530 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Avem două «Școli Europene»

Școala Generală Nr. 3 Slobozia și Grupul Școlar de Industrie Alimentară Fetești au primit din partea Ministerului Educației titlul de «Școală Europeană». Este pentru prima dată cînd cele două unități de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:39
(9932 vizualizări - 1 comentariu)


Albești: Violator încarcerat

Un tînăr de 29 ani a fost arestat pentru 29 de zile, sub acuzația de viol. Potrivit anchetatorilor, în noaptea de 9/10 iunie acesta a batjocorit o tînără de 26 de ani, cunoscută cu probleme psihice. Tînăra ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:38
(8296 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: O calificare obținută, o șansă în plus la angajare

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor cursuri de calificare profesională. Cursurile se adresează tuturor șomerilor și sînt gratuite.
Lista cursurilor ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:36
(7798 vizualizări - 2 comentarii)


Focar de rabie în satul ialomițean Luciu

În urma unor verificări, medicii veterinari din cadrul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au depistat un focar de rabie în satul Luciu. Cea care a răspîndit virusul este ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:35
(10022 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rețeaua EURES pune la dispoziție noi locuri de muncă în străinătate

Prin intermediul rețelei EURES, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziție celor interesați peste 80 de locuri de muncă în țările din Uniunea Europeană.
Angajatorii ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:29
(9623 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Sprijin pentru absolvenții promoția 2012

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștință absolvenților de liceu promoția 2012 că pot beneficia de indemnizația de șomaj. Tot ce trebuie aceștia să facă este să prezinte ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:28
(7989 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Voturile candidatului PNL la Primăria Movilița au costat 800 lei. Marian Drăghici, cercetat în stare de libertate!

Marian Drăghici, candidatul PNL la Primăria Movilița acuzat de «mită electorală», a făcut recurs în urma propunerii de arestare preventivă a instanțelor de la Urziceni. Miercuri, 13 iunie a.c., el a venit ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 15:02
(12901 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Iunie 2012, 09:50


Sălcioara: A acroșat un biciclist și a fugit de la locul accidentului

În dimineața zilei de marți, 11 iunie a.c., pe strada Tineretului din comuna Sălcioara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui biciclist. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:39
(10561 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins la scurt timp după ce a furat telefoanele mobile dintr-un birou

Marți, 11 iunie a.c., în jurul orei 17,00, Poliția orașului Țăndărei a fost sesizată de către o tânără de 24 ani despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din incinta clădirii unde își desfășoară ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:34
(8238 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...