Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, infectat cu SARS-CoV-2

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, infectat cu SARS-CoV-2

Printr-o postare publică pe o rețea de socializare, primarul Sloboziei, Dragoș Soare, anunță că a fost infectat cu virusul SARS-Cov-2, testul său fiind pozitiv încă de duminică, 3 ianuarie 2021. «Din păcate, în data de 3 ianuarie am fost confirmat pozitiv la testul pentru COVID-19, motiv pentru care sunt in izolare timp de 14 zile» precizează Soare. Primarul Dragoș Soare mai susține că a decis să se testeze după apariția câtorva «simptome ușoare». «Mă simt în continuare bine, starea mea de sănătate fiind una mai degrabă bună. Sper ca situația să nu se agraveze în zilele următoare, dar probabil că ce a fost mai rău a trecut» completează primarul Sloboziei.

7 Ianuarie 2021, 10:10 (3652 vizualizări - 32 comentarii)

Citiți și:
Vânzarea produselor expuse în hală se va face în exterior
IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de peste 28000 de lei
Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Comentariile cititorilor:


@Raduta..:
(12 Ianuarie 2021, 11:03)
"Avesi" un gram de inteligenta redus.. "Crede-ti" ca puteti ataca..Nu stai sa omori "neuroni"cu noi..
Răduță Aurelian-Constantin:
(12 Ianuarie 2021, 01:32)
Mă uimește inteligența voastră. Fie la voi, oricum nu am să mai scriu deloc. Nu stau să îmi omor neuroni cu voi... PACE!
Crapule:
(11 Ianuarie 2021, 13:14)
Răduță câtă școală ai mă? Facultate la Oxford și una la Cambridge? )))))
Răduță Aurelian-Constantin:
(10 Ianuarie 2021, 17:15)
Aveși un gram de inteligență redus observ, îmi pare rău despre voi, ce pot să spun. Voi crede-ti că mă puteți ataca, dar de fapt eu fac acum, studiu de caz. Ați rămâne surprinși la câtă școală am. :)) în fine, închei capitolul cu voi. Dar este clar că voi sunteți frustrați. Se vede că nu aveți ce face! Nu mai vorbim de gramatică... :)) Mă rog, eu rămân în banca mea, tu sau voi, în a voastră. Și apropo. Măcar eu am cu ce mă lauda, voi inculților!? :)) Vă dau sfat. Mergeți și cântați la altă masă. Ciao! -l-
:)))Pentru răduță:
(10 Ianuarie 2021, 15:28)
ai învins. îmi place discursul tau...ai absolvit profesionala...în cazul tau, vedeta locală, sportul nu eliberează endorfine..doar multe toxine și vedetism ieftin. P.S. ai grija cu iiii urile cum le folosești.Și gata: mi-am pierdut prea mult timp cu unul ca tine. Dă-te peste cap, cum a zis dl Mocioniu..a avut dreptate.
@Raduta, esti jenant:
(10 Ianuarie 2021, 13:35)
Mai slabeste-ne cu comentariile tale de frustrat, ajunge! Pt. lectii de limba romana ti-ar mai trebui niste ani de scoala, nu e suficient sa-ti bagi in fata parkourul. Apropo,'Fondator' se scrie cu f mic in mijlocul unei propozitii. Si nu mai forta contorsiuni gramaticale precum:"ceea ce nu cred ca m-as indoi". Agramatule!
Răduță Aurelian-Constantin:
(10 Ianuarie 2021, 11:39)
Pe scurt. Pentru se scrie cu P mare nu cu p mic, agramat ești tu. se se scrie cu S mare ca început de propoziție, apoi după... se lasă spațiu și tot cu literă mare se scrie. Se scrie ți-am, nu ti am. Observ că uneori pui diatrice, alteori nu. Repet! După cele... Se scrie tot cu literă mare. Lasă-mă prietene pe mine că am destulă popularitate, cu unul ca tine în plus, cu unul în minus. Nu semnifică nimic în comparație cu popularitatea pe care eu o am, mă apreciază acele persoane care au respect, tu prietene nu ai. Așa că tu învață să scrii corect și deschide tu dicționarul Limbii Române. Apoi dă coment. Apropo, despre vulgaritate, nu sunt vulgar sau să am limbaj de cartier. Nu mă cunoști, nu vorbi în necunoștință de cauză. Mă rog, cauză și efect sau prostie și înțelepciune, cea ce tu nu prea o ai. Că despre domnul primar. Lasă loc de respect. Are mandat de cel puțin 4 ani. Oferă șansa și lasă frustrarea că nu îți merge cu mine AGRAMATULE! Că despre mine și domnul primar. Primarul are un mandat de cel puțin 4 ani dacă este o persoană serioasă, cea ce nu cred că m-aș îndoi. Iar eu sunt Fondator sportiv pe domeniu de Parkour. Tu ce ești!? Îți spun, UN FRUSTRAT care se leagă de lume aiurea.
@ Mirela Cerna:
(10 Ianuarie 2021, 11:09)
Frumos punctat! Așteptăm să facă curățenie în Primărie, dar după atâția ani de PSD, va extrem de greu să destructurezi toată gruparea de pile, rude și amante
pentru Raduța:
(10 Ianuarie 2021, 07:56)
se pare că tu ești cel care nu accepți observații corecte...nu neapărat critici...nu ți am pus la îndoiala discernământul...ajusteaza-ti limbajul de cartier...și deschide un manual de gramatica...cât despre activitatea sportivă...felicitări.. tot înainte...
ai grijă:
(8 Ianuarie 2021, 19:54)
ai grijă de tine ! să te faci repede sănătos ! să nu dai colțul că cei 3 trandafiri abia așteaptă să facă iar alegeri !
Răduță Aurelian-Constantin:
(8 Ianuarie 2021, 16:59)
Din păcate așa sunt unele persoane. Sunt frustrate și plictisite. De când cu masca asta, mulți nu mai au judecată și li-se intunecă gândirea. Acesta este un adevăr. Oricum Felicitările mele domnului primar pentru că a luat alegerile și îi dorim însănătișire grabnică. Lăsați șansa acestui primar să ne demonstreze, nouă tuturor că poate să facă ceva ce ceilalți, NU AU FACUT pentru această comunitate. Și terminați-vă cu comentariile răutăcioase.
???:
(8 Ianuarie 2021, 16:35)
nu ar trebui sa fiu surprins ca redactia  elimina comentariile care, critice la adresa proaspatului executiv, se pare ca va deranjeaza si pe dumneavoastra, ca puternic sustinator al acestuia in campanie.
si nici pentru cati postaci care dovedesc prin ceea ce spun, ca sunt in totala necunostinta de cauza. nu detin nici informatiile corecte, sau chiar nu detin informatii deloc, vorbind dupa ureche ( asta ca sa nu sune urat scriind ca vorbesc prostii ), ori, au gasit pe acesta platforma a redactiei, posibilitatea ideala de a-si varsa, sub ilustrul anonimat, toate frustrarile.
Răduță Aurelian-Constantin:
(8 Ianuarie 2021, 15:41)
Proiectele mele au fost eligibile. Așa că vă rog acele persoane care știu să critice, să nu vorbească în necunoștiță de cauză. Dacă te-ai referit la interviurile mele din ani precedenți, da, sunt de acord, am avut foarte multe emoții atunci, dar nu și acum. Este ceva logic și firesc să greșim deoarece nu în fiecare zii te întâlnești cu astfel de ocazi. Dacă tu te crezi o persoană perfectă, înseamnă că trebuie neapărat să îți faci un control. Este în natura noastră firească să mai și greșim, nu ne-am născut perfecți. Dacă ești un critic. Te sfătuiesc să îți vezi de treburile tale și de viața ta. MAXIM pentru tine. Sfat! Fă ceva cu viața ta și lasă pe alți să încerce să se dezvolte și să evolueze.
pentru Raduta:
(8 Ianuarie 2021, 14:00)
practicarea sportului nu exclude exprimarea corecta din punct de vedere gramatical... conteaza foarte mult, atunci cand vrei sa promovezi niste proiecte (nu discutam despre fezabilitatea lor), modul de prezentare si exprimare....
Răduță Aurelian-Constantin:
(8 Ianuarie 2021, 13:22)
Dragă Mirela Cerna și dragi cetățeni! Nu mai puneți botul la promisiunile spuse în campanii electorale. Nu știți că se face 5-10% din banii contribuabililor și din banii de la stat. Restul intră la buzunarele lor. 70% din populație, nu au votat, 5 milioane de locuitori sunt în afara granițelor țării. Încă mai credeți în basme spuse de așa zisi conducători!? Păi am depus 3 proiecte în ultimi 8 ani și nu mi-sa aprobat nici unul, am fost cu idei și la fel. Exemplu: Am fost la fostul primar Adrian Mocioniu într-o vizită de curtoazie și am stat și am discutat cu dânsul despre un proiect de dezvoltare sportiv pe domeniu Parkour-ului. Știți ce răspuns am primit!? Dar ce stau să investesc 200.000 de mii de euro pentru tine și încă două, trei persoane care vă dați peste cap. Așa mi-a spus. La care eu îi răspund, dumneavostră nu sunteți în slujba cetățeanului? Nu a răspuns, s-a blocat. Apoi mă i-a cu vrăjeală precum că asta doresc cetățenii, eu nu cred. Așa mi-a răspuns. Eu drept prin urmare am venit cu un răspuns. Asta vrea tot tineretul. Pe facebook i-am scris a doua zii că nu o sa mai i-a alegerile primare. Așa a fost. El mândru de răspuns, i-am dat și eu un răspuns pe măsura lui, el credea cu tărie că v-a câștiga, s-a înșelat. A câștigat Domnul Dragoș Soare. Apoi după două săptămâni au mai făcut încă două țarcuri de câini la Parcul de la Catedrală. Asta vor cetățenii!? Mă rog! Când i-am răspuns lui Adrian Mocioniu că nu aveam nevoie decât de un spațiu, cum ar fii fost un țarc și 2000 mii de euro, Amenajam un loc nemaipomenit pentru depășirea obstacolelor fizice. dar mă rog... a preferat să plece, eu l-am ajutat. :)) poate noul primar face ceva pentru noi sportivi din acest oraș. Și noi suntem oameni și dorim să ne desfășurăm activitățiile noastre sportive. [email protected] sau adresa de Facebook Parkour Auras. Mulțumesc!