Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatoarea Rodica Boancă s-a îmbolnăvit de COVID naționalist

Senatoarea Rodica Boancă s-a îmbolnăvit de COVID naționalist

Ne-am jurat că nu mai scriem, dar nu ne putem abține. Pentru că sunteți peste tot, doamna Rodica. Și sunteți din ce în ce mai vocală! Iar noi nu mai înțelegem nimica. Uite, de exemplu în videoclipul ăsta pe care l-ați postat pe 2 octombrie a.c. la orele 16,00. Ce vreți să spuneți în timp ce panoramați hao­tic sărmanii care cântă parastasul Guvernului? «Suntem mulți aici, la kilometrul 0 al democrației. Și ne mai strângem la kilometrul 0 al democrației...». Apoi vocea dumneavoastră devine neinteligibilă din cauza vuvuzelelor... Și iar spuneți: «Jos Guvernul Cîțu! Jos Iohannis! Rămâneți cu noi pentru că vom transmite tot ce nu veți vedea pe televiziunile plătite...». Zău, la ce vă referiți? Că noi am înțeles că v-ați întors la prima dragoste, televiziunea. Da, Antena 1 Slobozia, postul ăla local care nu vă plătea mai deloc, că altfel n-ați face remarca asta cu televi­ziunile «plătite». Și cum rămâne atunci cu protestul și rostul lui? De ce drac, Doamne iartă-ne!, l-ați mai făcut, dacă ne îndemnați să stăm acasă ca să vă pri­vim cum intrați în transă când îl ascultați pe Furdui Iancu cântând «C-așa-i românul»? Și încă ceva? De ce speriați live bucureștenii că vor rămâne fără case? Că Florin Cîțu ne vrea proști, vaccinați și în case. Iar dacă ni le ia, nu-i bai, plecăm și noi după căpșunarii noștri, că fiecare are câte unul în Europa.
Nu, e clar! Doamna Rodica, noi credem că aveți COVID de-ăsta naționalist în formă calificată! Cum a avut și Vadim, săracu’... Cum a a avut și Dragnea, care încă nu e vindecat... Și cum, de altfel, au toți politicienii care îndeamnă la extremism, ură și intole­ranță sub pretextul că salvează țara. Acum înțelegem și vă iertăm pentru toate. Că doar nu e vina dumnea­voastră că pentru extremismul naționalist nu s-a inventat vaccin. Și, oricum, nu l-ați fi acceptat. Că pentru asta e nevoie de Educație, nu-i așa?

8 Octombrie 2021, 11:40 (2298 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Scrisoare deschisă către țățica Rodica
Senatorul AUR Rodica Boancă s-a îndrăgostit. De tribuna Parlamentului!
«Moaștele» lui Simion, cel fără de mască

Comentariile cititorilor:


@corcodel:
(10 Octombrie 2021, 04:19)
Corcodel e cel mai neamuzant personaj
Vasile 1:
(9 Octombrie 2021, 19:49)
Corcodele vorbește bre mai românește sa te înțelegem și noi ce spui
Q:
(9 Octombrie 2021, 16:17)
Corcodușă de Dumitrești :)) ești,belea!te urmăresc...
Corcodel de la Dumitresti:
(8 Octombrie 2021, 23:28)
Bre, dom Florin, portetor di covant si sot di senator pi viata di la AURolacii di Ialomita. Contractul a fost contract, la plicare, din statia di imbarcare Dumitresti, peron pi partea dreapta, noi galeria di vocii am fost completa. Pi matali angajezi o lucrare i UITI SA PLATESTI  SALARIILE. Plus taxa de bruiaj, ca nea bruiat unu Ceusescu, ala de facea zile grele cu intrebarile lui. L-AM REZOLVAT PE VECI. Taxa in plus. CAND VIREZI BANII, PENTRU FIGURATIE, CA AU VENIT FACTURILE DI LA 
Corcodel de la Dumitresti:
(8 Octombrie 2021, 19:03)
Pardon!!! Nu va mai luati di tanti,aaa, doamna Toroanca. Ca ari si ea suflet. A auzitu di la ziar ca suntem saraci ca baliga di manaz si o vinit sa ne indemni sa merjem la protestul anti supermen. Am negosiat la sange di taur(bausem o galiata di hin di ala di sa lipesti pi sticla). 300 di lei deplasarea si diurna di 25 di lei, o punga di seminti si o berii sa ai noroc la 3 litri. Pi da, sa putim striga, sa prindim glas. Di semintii, s-a ocupat coana mari, mama lu maman aurista. Transportul o fost di cosmar bre. Am plicat di acasa cu otocarele lu periclosu, ala di si-a tras otogara la calie ferata, le inchiriase madam aurista di la el. COSCIUGE PI ROTI BRE, di 30 di ori am hoprit sa se raceasca motoru. La Sinesti, am hinventat rasirea, am pus-o pi rapandula di Dacia 1310 CN( hasa o chiama in bolentin pi concubinoasa lu Trabant Combi, finu lu Lastun) sa faca hair cu evantaiul la motor. Asa am ajuns la miting. Lume, canci, treizeci di prosti platiti ca noi, si cateva sute di aurolaci convinsi. Am aflat dupa ca era staful tehnicos(soacre, nasi, fini, cuscri, secretare, bagatosre, bagatori, la senatoare si senatori AURolaci. Aveam fiecare grupul nostru, cu steag si ripere di cautari in caz ca ni perdeam. Luase mama lu maman, AURolaca noastra, o pirechi di chiloti gogosari din garderopa toamna iarna slobozia, si i-am lipit cu scoci pi o prajina. Asta era steagul nostru di reper, locul di adunari. Bre, nu stiu ce sa mai intamplat, ca o vinit langa noi, dri AURolaci, get, beget, unu tragea pi nas faina din punguta, unu fuma trabuc di canepa mexicana si unu facea vaccin in vena cu lapti batut cred, ca era alb. Si aia m-au corupt cu vorobe fromoase, ca sunt delicat, ca am portret di inteligent, di stau aici si nu merg cu ei sa expermentez absolutul. Dimineata m-am trezit in parc, in chelea goala, invelit cu gogosari di la steag. Tri zile am stat la statiuni la Obrejia, pana a vinit ,Turturica lu Cioara, la statiune si ma recunoscut, ca sa-mi dea aia drumu di la cazare. Nu-mi mai
George.s:
(8 Octombrie 2021, 13:30)
Mereu se spune că pentru a intra într-un partid, o iei de la munca de jos. Și se amintește de lipitul de afișe. Activitate care nu place nimănui. Dar după aia? Credeți că d-nei Boancă îi place ce face acum? Nuu, dar trebuie să facă ce-i spune partidul, sperând că într-o zi va ajunge precum cei 4-5 care doar conduc. Se poate numi prostituție, dar e regulă în orice partid.
un om:
(8 Octombrie 2021, 12:26)
doar pnetru scriitorul articolului ...nu ca as aprecia ceva la a lu' Boanca, chiar n-ai ce aprecia ....altceva zgarie retina..... domnul scriitor de articol pana sa catalogati pe cineva daca are sau nu educatie ...recomand sa mai citim carti sa ne dezvoltam putin in plan personal mai ales scriitor de articol la ziar fiind..... ce este extremist ? ce este nationalist? ce este interes national? ce este natiune ...de unde din ce linie politica sau cavantare extragi matale cum ca exista un anume extremism nationalist? adica .....plm pe romaneste mai stim si noi ce vorbim? sau le bagam la gramada cuvinte mari care dau bine la public ..... hai si de final eu zic sa ne respectam pe noi, sa ne respectam tara sa ne respectam trecutul si stramosii ca sa avem si ceva viitor.... altfel murim sclavi extremisti ca matale
aoleo: