Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Guvernul României a oferit primăriilor din Ialomița «firimituri bugetare»

Guvernul României a oferit primăriilor din Ialomița «firimituri bugetare»

bonus: Administrația Pavel susține anularea Hotărârii de Guvern nr. 1088/6.10.2021

Scandalul național al modului în care Guvernul României a distribuit banii din Fondul de Rezervă Bugetară a cuprins și județul Ialomița. Potrivit informațiilor oficiale, primăriile din Ialomița au pri­mit cu 43,7 milioane de lei mai puțin decât au solicitat. Potrivit Prefecturii, cele 66 de primării ialomițene au cerut Guvernului României 54,5 mi­lioane de lei. În schimb, în conturile instituțiilor au intrat doar 10,2 mi­lioane de lei. Mai mult decât atât, reprezentanții aparatului central au lăsat fără bani 17 primării din județul Ialomița. Fondurile au fost alocate în baza Hotărârii Guvernului nr. 1088/6.10.2021.

Mai puțini bani în conturile primăriilor Pentru a beneficia de banii alocați de Guvernul României din Fondul de Rezervă, administrațiile locale au transmis solicitări către Prefectura Ialomița. Oficialii instituției au analizat toate documentele și le-au transmis mai departe către Guvern. Potrivit documentelor oficiale, toate cele 66 de primării din județul nostru au dus la îndeplinire acest demers. Valoarea totală a sumelor solicitate pe care Prefectura Ialomița le-a transmis către Guvern pentru a fi distribuite a fost de 54,5 milioane de lei. În schimb, reprezentanții Guvernului au oferit administrațiilor locale doar 10,2 milioane de lei. «Nu există nicio explicație cu privire la modul în care fondurile au fost distribuite... Tot ceea ce putem spune este că toate admi­nistrațiile locale au făcut demersuri pentru a beneficia de aceste fonduri. Noi am trimis către București toată documentația necesară!» a precizat Tonița Manea, subprefectul județului Ialomița.

Fonduri împărțite arbitrar Maniera în care au fost împărțite cele 10,2 milioane de lei pare să nu aibă un fundament logic. Așa se face că în timp ce unele administrații locale au beneficiat de fonduri considerabile, de ordinul sutelor de mii de lei, altele au primit sume derizorii. Într-o astfel de situație se află și localitatea Jilavele care, deși a solicitat Guvernului alocarea a 100 mii de lei, a primit doar 15 mii. Banii erau necesari pentru plata însoțitorilor persoanelor cu handicap grav. Pe cale de consecință, administrația va fi obligată să găsească alte surse de finanțare pentru a asigura veniturile acestor persoane. «Nu mai poți spune nimic în această situație... Este o mare bătaie de joc! Și nu înțeleg de ce există o așa mare diferență între localități în ceea ce privește sumele alocate. Este un dezastru ceea ce s-a întâmplat. Aveam nevoie de respectivii bani!» susține Ene Miloievici, primarul comunei Jilavele. Comuna care a primit cea mai mică sumă este Valea Măcrișului. Conform listei întocmită de Guvernul României, administrației locale din Valea Măcrișului i-au fost alocați doar 5000 de lei. Oficialii Primăriei susțin că vor fi folosiți pentru plata indemnizațiilor consilierilor locali. «Este anormal ceea ce s-a întâmplat... Păi, 5000 de lei cheltuim lunar cu pregătitul ședinței de Consiliu Local! Guvernul ar fi trebui să se gândească la faptul că acești bani sunt pentru comunități, nu pentru primari...» susține Mihail Bobeș, edilul din Valea Măcrișului. În schimb, cea mai mare sumă a fost distribuită Primăriei Sfântu Gheorghe. Este vorba despre 600 mii de lei. Potrivit edilului Mădălin Teculescu, banii vor fi folosiți pentru a acoperi o parte din datoria pe care administrația locală o are către societățile angajate de fostul primar, Livia Gomes, să execute o serie de lucrări publice. Implicată într-un proces de executare silită, Primăria Sfântu Gheorghe trebuie să ofere societăților 830 mii de lei, deși respectivele lucrări nu au fost efectuate. «Principala noastră preocupare este să plătim acei bani pentru a scăpa de executarea silită. Am făcut toate demersurile necesare pentru a primi acești bani. Am fost și la Administrația Prezidențială, am bătut și la ușile Guvernului României. Destinația banilor pe care i-am primit este una singură!» susține Mădălin Teculescu, primarul comunei Sfântu Gheorghe.

Au rămas pe dinafară Potrivit declarațiilor Toniței Manea, subprefectul județului Ialomița, toate cele 66 de administrații locale din județ au cerut bani Guvernului României din Fondul de Rezervă. Guvernul a lăsat însă fără fonduri 17 dintre administrațiile locale ialomițene. Printre acestea se numără și Primăria Gheorghe Lazăr. Gabriela Zaharia, edilul din Gheorghe Lazăr, susține că nu a primit nicio explicație cu privire la motivele din cauza cărora administrației pe care o reprezintă nu i-au fost alocate fonduri de către Guvern. «Mi-aș fi dorit să primim o explicație, dar aceasta nu a venit. Noi am solicitat aproximativ 100 mii de lei... Vă dați seama că banii erau benefici comunității noastre. Asta este situația, ce mai putem face?!» susține Gabriela Zaharia. Într-o situație similară se află și comuna Miloșești. Primarul Dumitru Trifu (USR) exclude varianta împărțirii pe criterii politice a fondurilor și speră să primească cei 600 mii de lei solicitați la următoarea rectificare bugetară. «Eu am încredere că la următoarea rectificare solicitarea noastră va fi luată în considerare. Poate că de această dată prioritățile au fost cu totul altele. Să nu ne pierdem optimismul...» a explicat edilul. Guvernul a refuzat să acorde bani și administrațiilor locale ale orașelor Slobozia, Fetești și Urziceni.

Administrația Pavel susține anularea Hotărârii de Guvern nr. 1088/6.10.2021
Administrația județeană reacționează față de modalitatea prin care Guvernul României a decis să distribuie banii proveniți din Fondul de Rezervă. Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița, declară public faptul că respectivul act administrativ trebuie anulat. «Trebuie să anulăm acest act administrativ! Există primari care vor să ceară instanței de Contencios Administrativ anularea Hotărârii de Guvern prin care banii au fost distribuiți... Susțin public acest demers și vă rea­mintesc că este al doilea act emis de Guvernul României prin care prima­rilor PSD li se distribuie sume derizorii. Vă rog să calculați cât au primit în ultimul an primă­riile PNL și cât au primit cele PSD...» a declarat Marian Pavel, președintele Organizației PSD Ialomița și președinte al Consiliului Județean Ialomița. De reținut că unii dintre primarii social-democrați susțin că vor face demersuri pentru returnarea sumelor primite.

21 Octombrie 2021, 15:20 (6019 vizualizări - 4 comentarii)

Citiți și:
Primăriile ialomițene primesc 43,7 milioane de lei pentru echilibrarea bugetelor locale
Consiliul Județean Ialomița alocă 32 milioane de lei administrațiilor locale
Administrațiile locale din Ialomița, fără soluții pentru relocarea elevilor școlilor reabilitate prin Programul «ELENA»
Secretariatul General al Guvernului confirmă lipsa de transparență a primăriilor ialomițene

Comentariile cititorilor:


Corcodel de la Dumitresti:
(22 Octombrie 2021, 23:04)
Bre, imi pare sincer rau ca cei din PSD, credeau ca le va da Catu supermen ceva, la comunele pe care le conduc. Acum PNLul vine la voi si va cere ajutorul, sa votati guvernul Maresalului Ciuca. Voi primari din ciuma rosie (asa va numea Rares Bogdan, neamtus si supermen si statuia in ipsos, chimista de renume mondial, redistribuita prin redistribuire. Pana ieri, aveati sculamentitainfectata in ombilicullimfaticstrangulatlanastereincravatarosie  si azi STUPOARE SUNTETI ABORDABILI.  TARA ASTA ROMANIA, POATE MERGE INAINTE, DACA VOI, AIA DIN PSD, CANTARITI OFERTA DE FUNCTII PENTRU VOI SAU PAINE PENTRU POPULATIE, FACTURI NORMALE, APA, CALDURA MANCARE. Ca sa treceti iarna. Cu maresalul, alaturi de maresalul Ciuca, o sa pierdeti electoratul PSD, inteligent si orasan, care va spune asa: S-A UNIT PSD CU HOTI, SI SUNTEM FURATI CU TOTI, LA FACTURI SI LA RESTRICTII, GIRATE IN COALITII!   Psd, va pierde dramatic, va ajunge ca taranisti, in momentele de criza, daca esti destept, stai ca arbitru si dai cartonas rosu la bulangii. De ce sa risti exmatricularea de la concurs, pentru un post de sef de c.r la moara de vant si trei rectificari de rahat. In realitate la amaratii, aia de primari, care nu pot face fata, la ce cheltuieli uzuale s-au angajat, o rectificare de trei bani este UMILINTA. Ce pot face acesti primari, cand satenii lor, sunt blocati in case, nu pot merge la munca (locuri de munca inchise-restaurante, moll-lucaru la bucuresti), de unde amaratii astia au bani sa traiasca, SA PLATEASCA DARI LA PRIMARIE SI SA NU DEVINA ASISTATI SOCIALI, SUSTINUTI DE PRIMARIA FARA BANI!
Gogu de la moara:
(21 Octombrie 2021, 18:20)
Mariano dupa malul lacului tu te multumesti cu maruntisul din curtea postei, de-l pupi asa, zici ca ala cu doua clase ca trenul, a facut cosmodromul sa aterizeze vro racheta cazuta din stele. Frimituri, Mariano pentru ca aia ca tine cu frimituri sau tinut de cand ia fatat masa. Iaca acuma si guvernul a spus, pas tot cu frimituri, la ciuma de culoarea sangelui. Si stii ce ma deranjeaza ca sunteti prosti ca tine si va multumiti cu frimituri, nu cu miezul. Da guvernul dupa cum sa votat, ce ai votat Mariano aia primesti.
Jica:
(21 Octombrie 2021, 17:01)
Pai daca primariile cheltuie bani mai mult decat produc, ce salarii babane au, pentru statul la povesti si cafele si cand te duci sa-ti rezolvi o problema te ia cate una cu c.rul cat roata de tractor in bascalie. Produceti numai aer stricat, faceti economie, faceti incasari la bugetele locale din taxe din impozite, mai dati afara din umflatele de amante, cumnate si lipitori de afise, ca si asa o freaca aiurea pe bani publici. Nu mai cheltuiti bani pe pietris si gardulete si de ce nu pe constructii inutile dupa ce a-ti demolat, numai asa in bataie de vant. Frimituri au facut, frimituri primesc, dumnezeu nu bate cu parul, mai la misto, gospodari. Apropo vrei gaze buhaiule, nai sa vezi in veci, bai grupul cu balkan car. La munca nu la cerseala.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Joi 20 Aug 2026
371 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 18:06
(10788 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Anunț angajare

SC ELCASIO scoate la concurs posturi de
1. agenți vînzări (cu și fără experiență)
2. merchandiser
• Pachet salarial atractiv
CV-urile pot fi depuse la sediul firmei din Slobozia, șos. Brăilei ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 17:58
(21400 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: S-a trezit cu hoții în casă

În timp ce dormea în propria-i locuință, un bărbat din Fetești s-a trezit, la miezul nopții, cu hoții în casă. Speriat, bărbatul a început să țipe în momentul cînd un tînăr îi furase de pe noptieră telefonul ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:38
(21360 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Slobozia: La volan, fără permis

Luni, 19 iulie, polițiștii slobozeni au depistat în trafic o mașină la volanul căreia se afla un tînăr, de 28 ani, ce nu deținea permis de conducere. Pentru fapta sa, bărbatul s-a ales cu dosar penal, fiind ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:37
(19157 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fetiță de 7 luni, rănită într-un accident rutier

La începutul săptămînii, luni 19 iulie, în apropierea municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație în urma căruia o persoană a fost rănită. Polițiștii feteșteni au stabilit că în timp ce un ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:37
(18271 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Bordușani: Hoț minor prins de polițiști

În cursul dimineții de luni, 19 iulie, polițiștii din Bordușani, au fost sesizați de patronul unui magazin din localitate despre faptul că în noaptea ce tocmai trecuse, hoții îi furaseră trei țevi PVC. ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:36
(17399 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani hoț


Fetești: Prădată de hoți la Maternitatea Spitalului

O femeie internată la Maternitatea Spitalului din Fetești a reclamat polițiștilor faptul că i-a fost furată o borsetă ce conținea o sumă de bani și documentele personale. Incidentul s-a petrecut week-end ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:56
(13285 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Se fură capace de canalizare

Un tînăr de 19 ani a fost prins de polițiști în timp ce încerca să fure trei capace de canalizare. Evenimentul s-a petrecut la Urziceni, duminică, 18 iulie, cînd un echipaj de siguranță publică l-a depistat ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:54
(18648 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Adolescentă dispărută de acasă

Slobozia: Adolescentă dispărută de acasă

După ce săptămîna precedentă o minoră din Fetești a fost dată dispărută și găsită de polițiști pe litoral, sîmbătă 17 iulie, o altă adolescentă a pus pe jar polițiștii. Mama copilei, o femeie, de 51 de ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:52
(15438 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Evaziunea fiscală, în atenția polițiștilor

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița au dispus începerea urmăririi penale în patru dosare, reprezentanții unor societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:49
(12364 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Beat pe scuter, victimă a unui accident

Sîmbătă seara, 17 iulie, în jurul orei 22,00, în orașul Amara s-a produs un accident rutier. Victima, conducătorul unui moped, a fost transportată la Spital, dar fiindcă starea de sănătate a fost apreciată ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:47
(11785 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Ajutoare pentru sinistrații din Săucești-Bacău

Primăria municipiului Fetești a organizat, la inițiativa primarului localității, Gheorghe Catrinoiu, o acțiune de strîngere de ajutoare în vederea sprijinirii persoanelor afectate de inundații din comuna ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:28
(10548 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Au încercat să-și dea foc în fața sediului Prefecturii Ialomița!

Luni, 19 iulie a.c., în jurul orelor 12.00, două persoane, un bărbat și o femeie, ambele din comuna Manasia, au încercat să-și dea foc în fața sediului Prefecturii Ialomița. Subofițerul de serviciu și-a ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 14:22
(17263 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Copil de 13 ani, înecat în Borcea

La mai puțin de o săptămînă după ce un tînăr de 22 de ani și-a găsit sfîrșitul în apele rîului Ialomița, un băiat de numai 13 ani a dispărut în condiții asemănătoare. Din spusele martorilor, sîmbătă, 1 ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 12:56
(16214 vizualizări - 0 comentarii)


SMURD Urziceni: Intervenții la Coșereni, Fierbinți și Lilieci

Paramedicii de la Detașamentul Urziceni au fost solicitați și au intervenit în cursul zilei de duminică, 18 iulie a.c., la trei situații de urgență. În primul caz, echipajul SMURD s-a deplasat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 12:50
(18364 vizualizări - 0 comentarii)


A furat de la mînăstire

Un călărășean de 25 de ani a fost depistat de polițiști, ulterior constatîndu-se că tînărul a furat obiecte de cult de la o mînăstire de pe raza localității Mihail Kogălniceanu. Tînărul a fost găsit în ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:15
(23909 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei hoț


«Municipii în Siguranță» (2)

Acțiunea «Municipii în Siguranță» a continuat și vineri, 16 iulie a.c., în intervalul orar 20.00-23.00. Așadar, la nivelul municipiului Slobozia au fost desfășurate efective ale Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:14
(14830 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Taxiurile, la control

Slobozia: Taxiurile, la control

În plină amiază, vineri, 16 iulie, polițiștii ialomițeni au descins într-o amplă acțiune în majoritatea stațiilor de taxi din Slobozia. Acțiunea s-a desfășurat în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:24
(21748 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat la mare iar familia a dat-o dispărută

O fată de 14 ani, din Fetești, a fost depistată de polițiști pe raza orașului Mangalia. În ceea ce o privește pe Maria-Mădălina Păpureanu, numele fetei, familia acesteia sesizase Poliția în legătură cu ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:20
(21514 vizualizări - 0 comentarii)


«Municipii în Siguranță»

Efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate, în cursul zilei de joi, 15 iulie a.c., în executarea unor acțiuni în sistem integrat cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:11
(19764 vizualizări - 0 comentarii)


A fost găsit tînărul înecat în Ialomița

Pompierii au găsit trupul tînărului de 22 ani înecat miercuri, 14 iulie, în rîul Ialomița. Reamintim că băiatul a dispărut în apele rîului în zona barajului Dridu, după ce a vrut să se scalde. Poampierii ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:26
(20103 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot solicita adeverințe pentru credite bancare

Fermierii pot obține de la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură necesare pentru accesarea creditelor bancare. Documentele pot fi solicitate de către beneficiarii plăților pe suprafață care ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:23
(22196 vizualizări - 0 comentarii)


Încă un tînăr înecat în Ialomița

Pompierii militari de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița acționează pentru căutarea trupului neînsuflețit al unui tînăr, de 22 de ani, din Tisău-Buzău, care ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:51
(21136 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aproape 10000 de cereri pentru motorină subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță că beneficiarii pentru care a fost emis acordul prealabil pentru motorina cu acciză redusă trebuie să depună, la Centrele Județene APIA, cererea ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:45
(18011 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Miercuri, 14 iulie, în jurul orelor 18,10, în plin centru al orașului Slobozia s-a produs un accident rutier. Victima, o fetiță de 12 ani, a încercat să traverseze strada, prin loc nepermis și fără să se ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 18:23
(17590 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Hagieni: Remorci pline cu grîu, răsturnate în rîul Ialomița

Un tractor și două remorci agricole s-au răsturnat în rîul Ialomița, în zona localității Hagieni. Tractoristul, un bărbat de 45 ani, din Țăndărei, conducea ansamblul de vehicule agricole încărcate cu grîu ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:24
(23418 vizualizări - 4 comentarii)


Bordușani: Doi copii încercau să vîndă un LCD furat

Doi minori din Fetești sînt cercetați de polițiștii din localitate, fiind suspecții principali în comiterea unor furturi dintr-o locuință ai cărei proprietari sînt plecați din țară. Polițiștii au luat urma ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(18844 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani hoți


Sinești: Aflat la pescuit, unui bucureștean i-au furat din mașină

În timp ce se afla la pescuit în localitatea Sinești, un bucureștean a fost prădat de hoți. Bărbatul a reclamat polițiștilor că hoții i-au furat din mașina parcată lîngă baltă un portofel și un aparat ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(21121 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești hoți


Gheorghe Doja: Armă deținută ilegal

Marți, 13 iulie, polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor care dețin arme în alte condiții decît cele prevăzute de legile în vigoare. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:22
(23422 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

SC ELCASIO scoate la concurs posturi de
1. agenți vînzări (cu și fără experiență)
2. merchandiser
• Pachet salarial atractiv
CV-urile pot fi depuse la sediul firmei din Slobozia, Șos. Brăilei ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 12:18
(27674 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
gigel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului paul în Autorizația de mediu a Urban SA Slobozia, SUSPENDATĂ. Propunere a Prefecturii Ialomița de declarare a «stării de alertă» în Slobozia și în alte 4 localități! oi în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 19 august 2026 Tot EL în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului ? în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă Alegator în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului @ Wake up în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă Mary în Autorizația de mediu a Urban SA Slobozia, SUSPENDATĂ. Propunere a Prefecturii Ialomița de declarare a «stării de alertă» în Slobozia și în alte 4 localități! teren extravilan Munteni Buzău în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 19 august 2026 Caron în Autorizația de mediu a Urban SA Slobozia, SUSPENDATĂ. Propunere a Prefecturii Ialomița de declarare a «stării de alertă» în Slobozia și în alte 4 localități! Wake up în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă Fotograf în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului auto SH în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 19 august 2026 Urban în Autorizația de mediu a Urban SA Slobozia, SUSPENDATĂ. Propunere a Prefecturii Ialomița de declarare a «stării de alertă» în Slobozia și în alte 4 localități! Gigi de la gaze în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Veverita în Primăria Slobozia reabilitează doar 4 din 7 unități de învățământ prin Programul «ELENA» Est în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Respect... în Proiect tehnic pentru consolidarea digului din zona Bentu, lipsă de fonduri pentru implementare Cetățean în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului blog sud-est în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...