Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mocioniu a asfaltat 30 de kilometri de «drumuri noi» la Slobozia

Mocioniu a asfaltat 30 de kilometri de «drumuri noi» la Slobozia

Îl mai țineți minte pe ex-primarul Adrian Mocioniu? Da, da! Cel care ne-a promis, după ce a ajuns să vadă toate administrațiile de la Bruxelles până în Turcia și de-acolo mai departe, până în inima Asiei, că o să ajungem să trăim la fel... Adică, într-un oraș european cu tramvaie suspendate, apă potabilizată prin osmoză inversă, iluminat stradal inteligent, pod peste Ialomița, autobuze electrice... Și câte toate, de ți-era mai mare dragul să adormi seara ascultându-i basmele?! Ei, bine, Adrian Mocioniu, îmboldit de Luciferii/Luceferii, sfinții și ceva mucenici ai social-democrației de Bărăgan mai vrea o dată primar. Și deja a produs primele sale discursuri electorale... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2023, 11:05 (19455 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Împrumutul de 18 milioane de lei pentru Slobozia a fost aprobat în unanimitate

Împrumutul de 18 milioane de lei pentru Slobozia a fost aprobat în unanimitate

Consiliul Local Slobozia a creditat administrația Soare pentru împrumutul de 18 milioane de lei, anunțat pu­blic de către consilierii PSD și PRO România. Ședința extraordinară pentru aprobarea acestui proiect de hotărâre s-a produs joi, 6 iulie 2023, în sistem on-line.

Vom împrumuta 18 milioane de lei Consilierii PSD și PRO România au votat în unanimitate, alături de consilierii PNL, pentru aprobarea contractării unui împrumut de 18 milioane de lei pentru cofinanțarea investițiilor europene aflate în derulare la Slobozia. Împrumutul urmează a fi rambursat în 5 ani și are «o perioadă... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2023, 13:20 (15843 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «FreeLand Festival» continuă!

Slobozia: «FreeLand Festival» continuă!

A doua ediție a «FreeLand Festival» Slobozia 2023 este considerată un succes, în pofida problemelor organizatorice generate de condițiile meteo. Conform estimărilor oficiale, în cele două seri în care s-au susținut concerte, numărul celor prezenți la Festival a depășit 15000 în fiecare seară. «Acest Festival rămâne unul al comunității. El a fost validat, ca și anul trecut, de numărul impresionant de tineri care au participat sâmbătă și duminică. Le mulțumesc tuturor celor care ne-au susținut eforturile!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare a doua zi după încheierea evenimentului.

La un pas de eșec... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 19:05 (10616 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

23 de jucători pentru Târlungeni

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

23 de jucători pentru Târlungeni

Unirea Slobozia a început excelent perioada de pregătire. Cu 3 victorii în meciurile amicale, dintre care una în fața Chindiei Târgoviște, antrenorul Adrian Mihalcea nu poate fi decât mulțumit. Campania de achiziții a început să dea roade, așa că perioada de pregătire centra­lizată găsește echipa în zodia optimismului. Ialomițenii au urcat, pe 10 iulie 2023, la munte, la Târlungeni, și vor petrece acolo 11 zile de cantonament cu pregătire fizică în ritm susținut, pregătire tehnico-tactică și 3 meciuri amicale. Pe 13 iulie a.c., Unirea va juca împotriva echipei de Liga a III-a, Olimpic Zărnești. Pe 15 iulie 2023, slobozenii se vor duela cu Metaloglobus București, iar 4 zile mai târziu, cu FC Brașov... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 18:20 (9261 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul are de recuperat peste 5,5 milioane de lei din amenzile date în pandemie

Fiscul are de recuperat peste 5,5 milioane de lei din amenzile date în pandemie

Deși oficial am scăpat de pandemia de COVID-19, efectele crizei sa­nitare încă se resimt. Potrivit unei raportări a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, la nivelul județului nostru, în anul 2020, pe timpul Stării de Urgență și al celei de Alertă, s-au aplicat amenzi de peste 6,7 milioane de lei. Din suma totală, doar 1,2 milioane de lei au fost plătiți de contravenienți. Restul banilor urmează să ajungă în conturile Fiscului în urma procedurilor de executare silită.

Demersuri pentru recuperarea restanțelor Impunerea Stării de Urgență pe teritoriul României, pentru... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 17:40 (13345 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

A revenit Dorin Radu, au mai plecat trei jucători

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

A revenit Dorin Radu, au mai plecat trei jucători

Recolta Gheorghe Doja continuă aventura în Liga a III-a, cu al 5-lea sezon consecutiv. Ialomițenii s-au reunit marți, 11 iulie 2023, sub comanda noului antrenor, Mirel Condei, care va fi secondat de Valentin Toma. Pentru moment, la echipă a apărut un singur jucător nou. În fapt, este vorba de revenirea în tricoul galben-roșu a tânărului mijlocaș Dorin Radu, 21 de ani. Fotbalistul care aparține de Unirea Slobozia a evoluat în primăvară la Dunărea Călărași. Are două goluri marcate pentru Recolta Gheorghe Doja, în sezonul 2021-2022. Conform conducerii echipei ialomițene, în aceste zile vor fi perfectate transferurile a 4-5 jucători care satisfac regula «under», urmând a fi aduși încă doi fotbaliști... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 15:50 (5254 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Rebeca Gheorghe, la CSM Unirea Slobozia

Handbal, Divizia A

Rebeca Gheorghe, la CSM Unirea Slobozia

A rămas mai puțin de o săptămână până când echipa de handbal a Sloboziei, sub conducerea antrenorului Gheorghe Covaciu, va începe pregătirile pentru un nou sezon de Divizie A. Va fi un campionat greu, cu multe echipe bine închegate, în care conducerea CSM Unirea își propune promovarea în Liga Florilor. Pentru aceasta, se încearcă creionarea unui lot competitiv, iar campania de transferuri nu arată deloc rău. Au fost aduse portarul Ana Caraman, pivotul macedo­nean Sanja Dabevska, interul dreapta Natalya Striukova și, recent, Rebeca Gheorghe. Cea de a patra handbalistă venită la CSM Unirea Slobozia are 24 de ani și evoluează pe postul de pivot. Vine de la CSU Neptun Constanța, echipa unde și-a petrecut... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 14:25 (4458 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Întăriri serioase la Fetești și Rovine

Fotbal, Liga a IV-a

Întăriri serioase la Fetești și Rovine

CSM Fetești și FC 2018 Rovine par să fie, pentru moment, echipele care se vor lupta pentru supremație în următorul sezon al Ligii a IV-a Ialomița. Feteștiul pare să se dezmorțească, să conștientizeze că re­prezintă o comunitate care merită mai mult din punct de vedere fotbalistic. Aflăm că se lucrează la mo­dernizarea vestiarelor, iar la nivelul lotului se fac eforturi serioase pentru consolidare. Echipa antrenată de Dumitru Vasilică va da piept cu competițiile mult mai devreme decât celelalte colege din Liga a IV-a. Câștigătoare a fazei județene a Cupei României, Feteștiul continuă aventura în această competiție cu faza grupelor zonale, unde va întâlni, pe 12 iulie 2023, în deplasare, echipa... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 13:40 (5370 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Oana Dumitru, locul 7 la «Europene»

Lupte libere

Oana Dumitru, locul 7 la «Europene»

În perioada 4-9 iulie 2023, localitatea Kaposvar din Ungaria a găzduit Campionatul European de lupte adresat sportivilor sub 15 ani. Printre componenții delegației României s-a numărat și Oana Izabela Dumitru. Sportiva pregătită la CS Amara de antrenorul Marian Moraru, a concurat la categoria 58 kg și, în ciuda concurenței puternice, a terminat concursul pe un meritoriu loc 7. «Oana Izabela Dumitru confirmă așteptările pe care le-am avut pentru această competiție. A făcut un turneu bun, s-a luptat cu cele mai bune sportive din Europa și merită felicitări pentru evoluția sa!» a declarat antrenorul Marian Moraru. ... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2023, 12:20 (2904 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Contribuții scăzute la fondul Pilonului II de pensii

Ialomița: Contribuții scăzute la fondul Pilonului II de pensii

O analiză a Autorității de Supraveghere Financiară privind contribuția la fondul Pilonului II de pensii, în primele 3 luni ale anului în curs, plasează județul Ialomița pe ulti­mul loc, la nivel național, pentru acest indicator. Doar 2,9 milioane de lei au fost virați în conturile beneficiarilor, în această perioadă de timp.

Contribuții scăzute pentru Pilonul II Pensia Privată Obligatorie sau Pilonul II reprezintă direcționarea unei cote din contribuția lunară obligatorie la sistemul public de pensii către un fond de pensii administrat de entități private. Sistemul a fost introdus în... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2023, 15:20 (14113 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Infrastructură Drumuri și Poduri SA ar putea prelua Drumuri și Poduri SA

Din două se face una

Infrastructură Drumuri și Poduri SA ar putea prelua Drumuri și Poduri SA

Declinul economic accelerat al Drumuri și Poduri SA obligă administrația jude­țeană să ia în calcul falimentul acestei societății. O posibilă soluție pentru salvarea firmei o reprezintă pre­luarea «printr-o modalitate legală» a Drumuri și Poduri SA de către Infrastructură Dru­muri și Poduri SA. Reamintim că, în august 2022, Con­siliul Județean Ialomița a împrumutat Drumuri și Poduri SA cu 7 mili­oane de lei pentru redresarea econo­mică. «În cazul în care nu se reușește identificarea unei soluții de redresare, Drumuri și Poduri SA riscă falimentul. O posibilă soluție pentru salvarea firmei o reprezintă preluarea acestei socie­tăți printr-o modalitate legală de către Infrastructură Drumuri și Poduri... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2023, 10:50 (17279 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Localitățile riverane Brațului Borcea, sub asediul țânțarilor

Localitățile riverane Brațului Borcea, sub asediul țânțarilor

Cele 5 localități ialomițene riverane Brațului Borcea și Bălții Ialomiței cer Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița să intervină pentru a stopa invazia țânțarilor care le afectează de câteva săptămâni. Auto­ritățile locale susțin faptul că nu pot efectua lucrări de dezinsecție, întrucât legea le interzice să acționeze în Balta Ialomiței. La fața locului a fost trimisă o echipă a Direcției de Sănătate Publică Ialomița care a efectuat un control formal în doc­u­mentele fiecărei administrații locale, fără a ajunge la o concluzie. Între timp, cetățenii care locuiesc în aceste zone suferă din cauza insectelor.

Se caută o soluție legală... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2023, 13:10 (10479 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transportul funcționarilor, decontat ilegal de Primăria Movilița

Război în instanță câștigat de Prefectura Ialomița

Transportul funcționarilor, decontat ilegal de Primăria Movilița

Prefectura Ialomița a demonstrat în instanță faptul că o hotărâre a Consiliului Local Movilița este ilegală. În baza actului administrativ emis de autoritățile locale, funcțio­narii publici ai Primăriei Movilița ar fi beneficiat de decontarea cheltuie­lilor pentru transport. Un act normativ care să prevadă acest beneficiu pentru funcționarii din administrația locală va intra în vigoare după 1 ianuarie 2024.

Act administrativ desființat în instanță Potrivit Hotărârii Consiliului Local Movilița, funcționarii Primăriei Movilița, 15 la număr, ar fi trebuit să beneficieze de decontarea cheltuielilor... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2023, 12:40 (10799 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centru de Dializă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Centru de Dializă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

bonus: Medicamente gratuite pentru bolnavii neurologici

Administrația Spitalului Județean de Urgență Slobozia intenționează să inaugureze un Centru de Dializă în cadrul instituției. Demersul s-ar putea concretiza o dată cu angajarea celui de-al doilea medic nefrolog la Slobozia. «Vom putea acorda acest tip de servicii medicale unui număr mult mai mare de pacienți...» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Un nou medic la Spitalul Slobozia De la 1 august 2023, Spitalul Județean de Urgență Slobozia își va completa schema de personal cu un nou medic nefrolog. Iar o dată cu angajarea acestuia, oficialii instituției... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2023, 15:05 (18257 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«FreeLand Festival» este pregătit pentru 50000 de participanți

7-8-9 iulie 2023

«FreeLand Festival» este pregătit pentru 50000 de participanți

bonus: Slobozia-«Inima Bărăganului»

«FreeLand Festival» ar putea atinge un număr record de participanți pentru un eveniment aflat abia la a doua ediție. Organizatorii au pregătit 50000 de «brățări de acces» pentru zilele de 7-8-9 iulie 2023. În cele trei seri de spectacole vor concerta ZDOB ȘI ZDUB, INNA, VAMA, LOREDANA, FĂRĂ ZAHĂR, NICOLE CHERRY, PUYA, SUBCARPAȚI, FREELAND BAND, BLANCO, DJ ȘAGUNA și DJ MARKO. Intrarea la Festival va fi gratuită, iar participanții pot ajunge la locația evenimentului cu ajutorul curselor de transport care vor face legătura între centrul orașului și Pădurea Peri, în intervalul orar 10,00-24,00, pe toată perioada de desfășurare a Festivalului.

La Peri, la Peri, la Peri... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2023, 10:55 (5143 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Bloc ANL cu 124 de locuințe în zona de Nord a orașului

Slobozia: Bloc ANL cu 124 de locuințe în zona de Nord a orașului

bonus: Blocul ANL din Amara așteaptă racordarea la utilități

Agenția Națională pentru Locuințe investește, la Slobozia, într-un nou bloc pentru tineri. Imobilul va fi amplasat în zona de Nord a orașului, pe strada George Enescu, în apropierea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza», și va dispune de 124 de locuințe. Construcția va fi ridicată însă în două etape.

Cel mai nou bloc ANL din oraș Administrația locală din Slobozia vrea să dezvolte, din punct de vedere imobiliar, zona de Nord a orașului, astfel că a aprobat favorabil solicitarea Agenției Naționale pentru Locuințe de a construi un nou bloc pentru tineri în oraș. Imobilul va fi dispune... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2023, 15:10 (18673 vizualizări - 6 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Protopopul Aurel de la Urziceni a fost prins copiind la examenul de grad

Protopopul Aurel de la Urziceni a fost prins copiind la examenul de grad

Aurel Berbec e protopop de Urziceni. Și, ca orice protopop ajuns în fruntea obștii bise­ricești, e contestat. De ce, nici noi nu știm prea bine. Dar avem credința că în fiecare delațiune zace un grăunte de adevăr. Și tragem nădejde că Preasfințitul Vincențiu nu poate fi nici orb, nici surd la nevoințele slujitorilor săi, atunci când ele dau în fiert și fac spume prin ziare. Că doară funcțiile astea nu sunt bătute în cuie și în umbra Protopopiatului e loc pentru toată lumea.

Unde copiezi și unde se află L-am descoperit pe protopopul Aurel Berbec acum vreo 5 ani, pătimind între muza ... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2023, 10:50 (24330 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Consilierii PSD/PRO România diminuează valoarea împrumutului la 18 milioane de lei

Răsturnare de situație în Consiliul Local Slobozia

Consilierii PSD/PRO România diminuează valoarea împrumutului la 18 milioane de lei

bonus: Miza electorală din spatele împrumutului

Războiul politic dintre administrația Soare și consilierii PSD/PRO România din Consiliul Local Slobozia pare să fi ajuns la «ar­mistițiu». Joi, 29 iunie 2023, în cadrul ședinței Consiliului Lo­cal Slobozia, consilierii PSD au fost de acord să aprobe un împrumut de 18 milioane de lei pentru cofinanțarea proiectelor europene aflate în derulare la nivelul ora­șului Slobozia. Suma este cu 16 milioane de lei mai mică decât cea solicitată de administrația Soare. «Sunt de acord cu orice sumă decideți că e necesară pentru a susține investițiile la Slobozia... Vă rog însă să vă asumați în scris această decizie!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare, în cadrul ședinței, după anunțul făcut de consilierul... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2023, 13:35 (16489 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Rezultate sub așteptări la Evaluarea Națională și Bacalaureat, în Ialomița

Rezultate sub așteptări la Evaluarea Națională și Bacalaureat, în Ialomița

Recent încheiate, sesiunile din această vară ale Evaluării Naționale și Bacalaureatului demonstrează încă o dată dezinteresul față de Educație al elevilor ialomițeni. Și într-un caz și în celălalt, rezultatele au fost sub media națională, potrivit cifrelor date publicității de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița. Mai grav este faptul că situația se înregistrează deja de mai mulți ani, fără ca oficialii Învățământului ialomițean să fie conștienți de acest dezastru.

Dezastrul rezultatelor Cifrele pe care le prezentăm sunt oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița înainte de... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2023, 20:10 (14773 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

Plouă cu achiziții

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Plouă cu achiziții

Unirea Slobozia a intrat serios în pâine, jucând deja pri­mele meciuri amicale. An­trenorul Adrian Mihalcea rămâne fidel obiceiului de a aborda primele amicale cu adversare facile, din județ. Astfel, primul meci a fost contra lide­rilor din play-out-ul Ligii a IV-a ialomițene, FC Urziceni. A fost un joc fără istoric, în care au fost utilizați mai mulți jucători aflați în probe. Scorul final, 13-0, spune totul despre deze­chilibrul dintre cele două echipe. Au fost vreo doi jucători care ne-au atras atenția, nu suficient încât să-l convingă pe Adrian Mihalcea. Sâmbătă, 1 iulie 2023, Unirea a jucat tradiționalul meci de pregătire cu concitadina Abatorul, de data aceasta echipă de play-off în... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2023, 18:55 (10865 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
254 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Jilvaele: A intrat cu mașina într-o căruță. Doi răniți!

Miercuri, 19 octombrie a.c., pe DN1D, pe raza comunei Jilavele s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 28 ani, din comuna Bărbulești, conducea ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2011, 15:25
(8055 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


DGFP Ialomița, locul 15 pe țară la colectarea veniturilor bugetare

«În luna septembrie 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat aproape 36,97 milioane lei. Astfel, programul alocat de colectare a veniturilor bugetare a înregistrat un grad de realizare de 10 ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2011, 15:14
(11099 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 27 de accidente cu pietoni

27 de accidente în care au fost implicați pietoni. Acesta este bilanțul polițiștilor rutieri cu privire la primele 9 luni ale anului 2011. Potrivit datelor, în 25 dintre cazuri, vina a aparținut pietonilor ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2011, 15:14
(14276 vizualizări - 0 comentarii)


Brăileni hoți din autoturisme, prinși în Ialomița

Polițiști din Țăndărei au identificat suspecții unui furt din auto, în persoanele a doi tineri de 35 ani, ambii din comuna Mărașu, județul Brăila. În fapt, cei doi tineri au sustras, în seara zilei de ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2011, 15:13
(14059 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive pe raza municipiilor Urziceni și Fetești

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, efective din toate structurile operative ale Poliției Urziceni au fost angrenate miercuri, 19 octombrie a.c., în executarea unor acțiuni și ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2011, 15:11
(12513 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița, fruntașă la încasări prin executare silită

În luna septembrie 2011, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, au fost emise peste 16300 de ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2011, 16:25
(13064 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A lovit un pieton beat

Poliția Fetești a fost sesizată marți, 18 octombrie a.c., cu privire la faptul că pe strada Călărași, din localitate, s-a produs un accident de circulație soldat cu o victimă. Astfel, în timp ce un tînăr ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2011, 16:13
(9936 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Vlădeni: Șofer fără permis, urmărit de polițiști

Marți, 18 octombrie a.c., un șofer a încercat să evite un echipaj de poliție pe raza comunei Vlădeni. După urmărirea și oprirea sa, agenții de poliție au stabilit faptul că cel în cauză, un tînăr în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2011, 16:09
(9591 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, cu permise anulate sau suspendate

Marți, 18 octombrie a.c., agenți din cadrul Secției de Poliție Rurală Slobozia au oprit pentru control, în trafic, un autoturism care circula pe DJ51C, din direcția Slobozia către comuna Gheorghe Doja. ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2011, 16:09
(13561 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:53
(5697 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Un bărbat și-a violat consăteanul

Polițiștii Secției Grivița au fost alertați, duminică, 16 octombrie, cu privire la faptul că un bărbat, de 42 ani, din Scînteia, a fost agresat fizic de un consătean, de 39 ani. Ancheta ulterioară a polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:25
(11140 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Adolescentă de 16 ani, lovită pe trecerea de pietoni de un șofer băut

O adolescentă de 16 ani, din Amara, a fost luni, 17 octombrie, victima unui accident de circulație. Tînăra încerca să traverseze strada pe o trecerea de pietoni de pe bulevardul Unirii, din Slobozia, cînd ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:24
(8590 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


DGFP Ialomița: 1,8 milioane lei, colectate prin răspundere în solidar

«În conformitate cu prevederile Codului de Procedură Fiscală, la nivelul Direcței Generale a Finanțelor Publice Ialomița s-au intensificat acțiunile de angajare a răspunderii solidare în cazul debitorilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:23
(7666 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Metoda «șmen» face victime printre vînzătoare

Un grup de patru persoane, cu vîrste cuprinse între 16 și 33 ani, a fost depistat de polițiștii Secției 3 Rurală Stelnica. Cei patru sînt autorii a două furturi comise la Movila. Potrivit polițiștilor, ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:22
(9060 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Cu porcii la tîrg doar cu avizul medicului veterinar

Medicii sanitari veterinari atrag atenția că, în perioada 1 noiembrie-15 mai a.c., potrivit legislației, crescătorii de porci pot merge în tîrgurile autorizate să-și vîndă animalele vii. «Mișcarea porcinelor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:20
(13040 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Accident produs de alcool și neacordare de prioritate

Luni, 17 octombrie, la Gheorghe Doja s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, incidentul s-a produs în timp ce un bărbat, de 40 ani, din localitate, aflat la volanul unui autoturism nu a acordat ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:07
(9004 vizualizări - 0 comentarii)


Copil dispărut din Constanța, găsit la Fetești

Luni, 17 octombrie, o echipa de siguranță publică polițist-jandarm, din Fetești, a depistat pe strada Călărași, din localitate, un minor, care în momentul observării echipajului de poliție, a încercat să ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:05
(9846 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Adolescenții condamnă etnobotanicele!», campanie de prevenire

«Direcția Județeană pentru Tineret și Sport Ialomița și Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și-au canalizat atenția către prevenirea consumului de substanțe și/sau produse etnobotanice în rîndul ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:03
(8293 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 25 octombrie, ultima zi pentru depunerea formularelor de obligații fiscale

25 octombrie este ultima zi cînd contribuabilii își pot îndeplini obligațiile de depunerea a formularelor obligatorii. Astfel, potrivit Direcției Generale a Finanțelor Publice, contribuabilii trebuie să ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:01
(11257 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Hoți de sămînță de grîu

Vineri, 21 octombrie, polițiștii ialomițeni au prins, între localitățile Maltezi și Cegani, doi tineri de 34, respectiv 30 ani, ambii din comuna Stelnica, care se deplasau pe biciclete. Fiecare dintre cei ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 08:54
(8323 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Început de săptămînă cu șoferi depistați beți la volan

Luni, 17 octombrie, polițiștii au prins în trafic, pe raza județului, doi bărbați, domiciliați în Slobozia, respectiv Dridu, care se deplasau la volanul mașinilor personale, deși se aflau sub influența ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 16:30
(10199 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Beat fiind la volan, a lovit trei mașini parcate

Un bărbat de 24 ani a lovit duminică, 16 octombrie, trei autoturisme care se aflau parcate pe strada Ialomiței, din Slobozia. Potrivit polițiștilor, conducătorul auto a fost testat cu aparatul Drager, dispozitivul ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 16:27
(12304 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Copii de 13-14 ani, hoți de fier vechi

Cinci minori cu vîrste cuprinse între 13 și 14 ani, toți din Țăndărei, au fost prinși de polițiști, duminică, 16 octombrie, în timp ce transportau mai multe bucăți de tablă. În urma verificărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 16:09
(11016 vizualizări - 1 comentariu)


Fierbinți-Tîrg: Cazan de țuică, furat de hoți

Un bătrîn de 75 ani din Fierbinți-Tîrg a alertat polițiștii din localitate despre faptul că, în ziua de 10 octombrie, hoții i-au furat un cazan de alcool și răcitorul acestuia, ambele din cupru, în valoare ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 16:08
(17560 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Șoferiță fără permis

O tînără de 18 ani a fost prinsă de polițiști, în trafic, conducînd o mașină deși nu poseda permis de conducere. S-a întîmplat sîmbătă, 15 octombrie, la Amara, polițiștii constatînd că mașina îi fusese ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 16:08
(10166 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Call-center pentru cei ce lucrează sau vor să lucreze în Spania

Persoanele care doresc informații despre noile reglementări privind piața muncii din Spania, precum și cei care lucrează deja în această țară au, începînd cu data de 6 octombrie a.c., un serviciu de call ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:57
(14769 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: A fost lovită de un scuter

Sîmbătă, 15 octombrie, Poliția a fost sesizată că pe raza localității Rădulești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Pe scurt, în timp ce o femeie de 41 ani, din Rădulești ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:53
(8940 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 18 mii de ialomițeni au redirecționat 2% din impozitul pe venit

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, la nivelul județului, peste 18,5 mii de contribuabili au redirecționat 2% din impozitul pe venit aferent anului 2010. Procentual ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:52
(12969 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 67500 lei

În perioada 14-16 octombrie, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurate o serie de acțiuni pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Pentru neregulile constatate în trafic polițiștii rutieri au aplicat ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:45
(11221 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Fără permis și băut, la volan

Deși nu avea permis de conducere, un bărbat de 38 ani, din Roșiori, a fost prins de polițiști conducînd o mașină pe raza comunei Movilița. Mai mult, individul se afla sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:41
(9950 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...