Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Arbitri la 14 ani

Arbitri la 14 ani

Asociația Județeană de Fotbal Ialomița a scos de pe băncile școlii o nouă generație de arbitri juniori. Cel mai tânăr dintre ei are 13 ani, iar cel mai în vârstă 14 ani. Vasile Bratu, președintele AJF Ialomița susține că programul este destinat tuturor tinerilor interesați de o carieră în acest domeniu: «Încer­căm să le oferim tinerilor o motivație pentru a face sport. Și, de ce nu, o posibilă carieră...». Ce spun însă cei mai tineri arbitri pe care îi are Ialomița în acest moment? Ei bine, ei spun că mai e mult până departe și că arbitrajul presupune riscuri pe care nici adulții nu sunt dispuși să și le asume.

«Meseria» de arbitru... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2023, 13:05 (9849 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Doar 4 orașe în Ialomița

Propunere de reorganizare administrativă

Doar 4 orașe în Ialomița

Camera de Comerț și Industrie a României cere autorităților reorganizarea teritorial-administrativă cu scopul de a reduce aparatul birocratic. Dacă solicitarea ar fi pusă în practică, zeci de comune și orașe ar dispărea. Potrivit informațiilor, în județul Ialomița ar rămâne doar 4 orașe din cele 7 care există în prezent și o singură comună ar îndeplini criteriile din cele 59.

Doar 4 orașe Reorganizarea administrativă propusă de Camera de Comerț și Industrie a României presupune redefinirea noțiunii de comună ca localitate cu cel puțin 5000 de locuitori și a celei de oraș ca localitate... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2023, 15:10 (14216 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia plătește penalități de 565 mii de lei pentru «groapa lui Stoica»

Primăria Slobozia plătește penalități de 565 mii de lei pentru «groapa lui Stoica»

bonus: Mocioniu se consideră «nevinovat»

Administrația Soare a fost somată de către Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița să plătească penalități de 565447 de lei ca urmare a rezilierii contractului pentru reabilitarea Pieței Revoluției din Slobozia. Suma reprezintă contravaloarea penalităților generate de cele 2 luni de întârziere la rambursarea sumei de 9,1 milioane de lei către Ministerul Dezvoltării Lucrărilor Publice și Administrației. Reamintim că, în anul 2022, Ministerul Finanțelor Publice a confirmat oficial că această sumă a fost deturnată ilegal din creditul de 25,4 milioane de lei, contractat de administrația Stoica în 2016. Consilierii locali vor aproba plata acestor penalități în cadrul ședinței Consiliului... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2023, 10:55 (16185 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Monument istoric, donat de proprietari Primăriei Bărcănești

Monument istoric, donat de proprietari Primăriei Bărcănești

Proprietara unui fost conac boieresc de pe raza comunei Bărcănești și în care a funcționat căminul cultural al localității a donat o jumătate din imobil autorităților locale. Procedurile privind donarea celeilalte părți ale clădirii vor începe în vara acestui an, când celălalt proprietar al casei va ajunge la Bărcănești.

Obiectiv istoric salvat de la ruină Conacul boieresc de pe raza loca­lității Bărcănești a fost construit, în anul 1914, de către moșierul Iancu Ionescu. De altfel, familia Ionescu a deținut în trecut mai multe imobile pe raza localității. Casa boierească a fost inclusă... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2023, 14:55 (14630 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de investiții în transportul public județean

Ialomița are nevoie de investiții în transportul public județean

Un studiu de oportunitate privind transportul public de persoane, în județul Ialomița, rea­lizat la solicitarea Consiliului Județean Ialomița, scoate în evidență nevoia de modernizare a acestui serviciu. Kilometri în­tregi din drumurile județului sunt străbătuți de autobuze vechi care opresc în stații inexistente.

Transport public cu autobuze învechite Studiul de oportunitate privind transportul public de persoane, realizat la solicitarea Consiliului Județean Ialomița, reiterează un adevăr pe care îl știm deja de ani buni. Serviciul public de transport are nevoie de investiții majore... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2023, 11:05 (10162 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Împrumut de 34 milioane de lei pentru investițiile Sloboziei

Istoria se repetă

Împrumut de 34 milioane de lei pentru investițiile Sloboziei

Administrația locală in­tenționează să împrumute 34 milioane de lei pentru susținerea investițiilor multianuale ale Sloboziei. Propu­nerea va fi supusă aprobării Consiliului Local Slobozia în ședința publică de joi, 27 aprilie 2023.

Un nou împrumut public Administrația Soare va pro­pune plenului Consiliului Local Slobozia aprobarea unui împrumut de 34 milioane de lei pentru finanțarea investițiilor edi­litare ale orașului. Propunerea urmează să fie votată de către consilierii locali în plenul ședinței din 27 aprilie 2023. Conform proiectului de hotărâre supus aprobării, împrumutul urmează... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2023, 13:20 (10730 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avocatul Ramona Turache este noul decan al Baroului Ialomița

Avocatul Ramona Turache este noul decan al Baroului Ialomița

În urmă cu o săptămână, în cadrul Baroului Ialomița s-au desfășurat alegerile pentru desemnarea noului decan. La finalul scrutinului, a fost aleasă în funcția de conducere a instituției avocatul Ramona Turache. «Îmi doresc să asigur o mai bună reprezentare a colegilor mei în relația cu Parchetele și instanțele...» a declarat aceasta.

Alegeri în cadrul Baroului Ialomița În cursa pentru alegerea noului decan al Baroului Ialomița și-au depus candidatura avocații Ramona Turache, Mariana Drăgănoiu, Marius Constantin și Eliza Bideaua. În ziua alegerilor, aceasta din urmă și-a retras candidatura... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 18:50 (22739 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Sex pe bani grei și distracție la «păcănele» în dosarul polițistului local arestat la Slobozia

Sex pe bani grei și distracție la «păcănele» în dosarul polițistului local arestat la Slobozia

Recentul dosar de «proxenetism» al procurorilor locali din Slobozia, ce-l are ca inculpat pe Valentin Dragoș Munteanu, agent al Poliției Locale Slobozia, scoate în evidență detalii surprinzătoare despre cât de profi­tabilă era activitatea infracțională a bărbatului. Potrivit datelor oferite de organele judiciare, într-un singur an acesta a obținut de pe urma exploatării sexuale a soției sale aproximativ 400 mii de lei, echivalentul a peste 70 mii de franci elvețieni. Sumele de bani, au reținut procurorii, erau cheltuite la jocuri de noroc. La începutul acestui an, Independent a atras atenția opiniei pu­blice cu privire la comportamentul neadecvat... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 17:10 (45895 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

SPORT

Meciul 10 fără victorie

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Minaur Baia Mare 0-0

Meciul 10 fără victorie

Era pe la sfârșitul toamnei lui 2022. Pe elegantul stadion din Târgu Jiu, Unirea Slobozia făcea instrucție cu Viitorul Pandurii. Ialomițenii băteau cu 4-0, prin golurile marcate de Rus, Boțogan și Prejmerean de două ori. În ciuda aparențelor, Unirea e o echipă iubită, așa că a avut câțiva suporteri pe stadion, veniți la Târgu Jiu pe «barba» lor, de dragul culorilor galben-albastre. Nici în cele mai pesimiste scenarii acești suporteri nu s-ar fi gândit că acea victorie ar putea fi ultima din acest campionat. Meciul cu Baia Mare, disputat sâmbătă, 22 aprilie 2023, a fost al 10-lea consecutiv încheiat fără victorie. Ar mai fi depla­sarea de la Miercurea Ciuc...

Ei slabi, noi neputincioși... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 16:35 (3336 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Victorie cu gândul la baraj

Handbal, Divizia A, Școala 181 București-CSM Unirea Slobozia 29-39 (11-15)

Victorie cu gândul la baraj

CSM Unirea Slobozia a pus punct evoluției din Seria A a Diviziei A, jucând în devans meciul din ultima etapă, cu Școala 181 București. Partida s-a disputat în Sala «Iris» și, așa cum era de așteptat, a fost la discreția echipei antrenate de Constantin Frîncu. Bucureștencele alcătuiesc astăzi o echipă fără pretenții, departe de ce era odată Școala 181. Prin urmare, faptul că au ținut meciul echilibrat timp de un sfert de oră reprezintă o adevărată performanță. După minutul 15, CSM Unirea se desprinde decisiv, fără a fi necesar să forțeze prea tare. Slobozia rămâne stăpână pe situație și în repriza secundă și câștigă clar, la o diferență de 10 goluri: 39-29. Pentru echipa noastră au marcat Gheorghe... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 15:55 (8399 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara, «Centru de Excelență în Turism»

Promisiune la jumătatea mandatului

Amara, «Centru de Excelență în Turism»

Vineri, 21 aprilie 2023, primarul orașului Amara, Alin Sandu a prezentat public «Raportul de acti­vitate la jumătatea mandatului». Evenimentul, desfă­șurat la Complexul «Ever­green» din Amara, a fost un prilej de a relansa unul dintre proiectele perene ale administrațiilor locale din ultimii 30 de ani.

Un eveniment cu ștaif După 2 ani și jumătate de mandat, prima­rul orașului Amara, Alin Sandu, a simțit nevoia să prezinte electoratului local, jude­țean și național al AUR, un prim raport administrativ. Eveni­mentul a avut loc la Complexul «Evergreen» din Amara, iar printre activiștii... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 15:10 (9572 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Un nou pas greșit

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Dunărea Călărași 1-2

Un nou pas greșit

După egalul surprinzător cu CS Amara, Recolta irosește încă 3 puncte pe propriul teren. Echipa trece printr-o criză de rezultate care ar putea să o ducă la o nedorită luptă pentru menținere, pe care puțini o prevedeau când ialomițenii încă făceau calcule pentru play-off. Cu Dunărea Călărași am văzut încă o dată degringoladă în apărare și ratări de curtea școlii în atac. Recolta a început în următoarea formulă: Oprea-Barabaș, Șerban, Chebac, Andrei-Alexe-Drăgan, Lungu, Tănase, Anton-Năstase. Au mai jucat Ene, Țicu, Stere, Petre. Oaspeții încep mai bine meciul, iar în minutul 11 deschid scorul. Apostol pătrunde pe dreapta, poate trage, dar îl vede mult mai bine poziționat pe Valentin Andrei... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 14:40 (7175 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Ion Roată blochează Ciulnița

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Ion Roată blochează Ciulnița

Nu suntem printre fanii sistemului de play-off gândit de AJF Ialomița, dar trebuie să recunoaștem că acesta generează suspans. Victoria entuziasmantă obținută în fața celor de la Rovine i-a amețit pe cei de la Bărăganul Ciulnița, aceștia pierzând, în 90 de minute, siguranța obținerii titlului de campioni ai județului. Bărăganul a pierdut la limită meciul de la Ion Roată după un gol primit în prima repriză. Au profitat chiar cei de la Rovine care, după victoria contra Înfrățirii Jilavele, au revenit la două puncte în spatele liderului. Nu au știut să profite cei de la CSM Fetești, care au remizat pe propriul teren cu incomoda Victoria Munteni Buzău. Scorul etapei a 3-a din play-off... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 13:20 (7083 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Alexandru Minea a câștigat Cupa României

Lupte libere

Alexandru Minea a câștigat Cupa României

S-a dat startul noului sezon competițional de lupte, iar sportivii ialomițeni s-au făcut din nou remarcați. În perioada 20-23 aprilie 2023, în orașul Buziaș, județul Timiș, s-a desfășurat Cupa României, competiție dedicată luptătorilor sub 17 ani. La categoria 48 kg, Alexandru Minea, legitimat la CSM Unirea Slobozia, a cucerit prima poziție a podiumului, intrând în posesia trofeului. Alexandru confirmă astfel forma sportivă excelentă pe care a demonstrat-o în 2022. Un alt elev al antrenorului Marian Moraru, Răzvan Andreiu, a ocupat locul 5 la categoria 55 kg.... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 12:05 (9399 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia pune în funcțiune singurul mamograf din județ

Spitalul Județean de Urgență Slobozia pune în funcțiune singurul mamograf din județ

În cel mult o lună și jumătate, Spitalul Județean de Urgență Slobozia va deveni singura unitate medicală din județul Ialomița unde se vor putea efectua mamografii. Această ana­liză este importantă în depistarea precoce a cancerului de sân. Datele statistice confirmă faptul că incidența afecțiunilor oncologice depistate la nivelul județului nostru este ridicată.

Se așteaptă autorizarea CNCAN Aparatul mamograf al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost achiziționat în anul 2020, printr-un program al Ministerului Sănătății privind depistarea timpurie a afecțiunilor oncologice. ... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2023, 15:10 (11955 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia vinde locuințe la fel de scumpe precum cele din Capitală

Case vechi la prețuri noi

Slobozia vinde locuințe la fel de scumpe precum cele din Capitală

Conform datelor site-urilor specializate în publicarea anunțurilor de mică publicitate, prețul locuințelor din Slobozia se apropie vertiginos de cel practicat de proprietarii de imobile din București. Astfel, la fel ca în Capitală, și la Slobozia se pot cumpăra garsoniere confort I cu peste 40 mii de euro sau apartamente cu două camere, cu peste 60 mii de euro.

Garsoniere cu prețuri piperate În Slobozia, cea mai ieftină locuință costă 13 mii de euro și este o garsonieră confort II, situată într-un bloc din apropierea Direcției Județene de Statistică Ialomița. Mergând către centrul orașului... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2023, 10:50 (19007 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Investiție de 17 milioane de euro la Fetești

Investiție de 17 milioane de euro la Fetești

Orașul Fetești ar putea atrage investiții de 17 milioane de euro într-o fabrică de acumulatori pentru celebrul brand Makita. Potrivit publicației «Ziarul Financiar», investiția ar urma să fie realizată în două etape. Orașul Fetești reprezintă o zonă investițională atractivă grație legăturii facile cu Autostrada A2.

Vești bune pentru Ialomița Potrivit publicației «Ziarul Financiar», Tamura Corporation, unul dintre cei mai mari produ­cători de componente electro­nice din Japonia, are în plan să construiască o fabrică de acumulatori la Fetești. Prima fază a investiției este de 10 mi­lioane... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2023, 14:40 (8188 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Inspecția Judiciară cere schimbarea din funcție a șefului Parchetului Slobozia

Din cauza problemelor manageriale

Inspecția Judiciară cere schimbarea din funcție a șefului Parchetului Slobozia

În cursul anului 2022, Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia a fost verificat de către Inspecția Judiciară în ceea ce privește activitatea de management. Datele arată că modul în care instituția este condusă lasă mult de dorit. Pe cale de consecință, inspectorii au propus încetarea delegării pe funcție a prim-procurorului Florian Tănase. Până în prezent, nici Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București și nici Consiliul Superior al Magistraturii nu au luat vreo decizie în acest sens.

Management deficitar la PJ Slobozia Pe tot parcursul anului 2022, Inspecția Judiciară a analizat... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2023, 12:50 (14789 vizualizări - 14 comentarii)

POLITICĂ

«Acest Guvern s-a finanțat din scumpiri!»

Președintele USR, Cătălin Drulă, la Slobozia

«Acest Guvern s-a finanțat din scumpiri!»

Joi, 20 aprilie 2023, președintele USR, Cătălin Drulă a vizitat Ialomița, oprindu-se la Slobozia, fiind însoțit de vicepreședintele formațiunii politice, Vlad Voiculescu. Conducerea USR s-a întâlnit cu antreprenorii locali din domeniile agriculturii și industriei alimentare. La finalul vizitei, Cătălin Drulă a organizat o conferință de presă în care a criticat actuala Coaliție de Guvernare.

«Scumpirile nu sunt un fenomen natural!» În cadrul vizitei pe care a desfășurat-o în Ialomița, Cătălin Drulă a discutat cu antreprenorii locali cu privire la problemele pe care aceștia le întâmpină... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2023, 21:05 (6540 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Anchetă a Parchetului General: Control judiciar pe numele fostului șef al DIICOT Ialomița!

Anchetă a Parchetului General: Control judiciar pe numele fostului șef al DIICOT Ialomița!

Fostul șef al DIICOT Ialomița, procurorul Alexandru Mihailiuc, a fost pus sub control judiciar într-o anchetă deschisă pe numele său de Secția de Urmărire Penală și Criminalistică a Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție. Procurorii Parchetului General au descoperit mai multe nereguli privind activitatea pe care a desfășurat-o la Slobozia.

A contestat decizia Procurorul Alexandru Mihailiuc a fost numit în funcția de șef al DIICOT Ialomița în 2021, iar la un an distanță, în iulie 2022, a ieșit la pensie invocând motive personale. Recent, pe numele acestuia a fost... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2023, 18:15 (16017 vizualizări - 7 comentarii)

28 Iun 2026
258 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Balaciu: La volan fără permis

În cursul nopții trecute, 25 spre 26 octombrie, polițiștii din Balaciu au depistat în trafic, pe un drum comunal, un autovehicul condus de un localnic, de 36 de ani. Verificînd documentele șoferului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:25
(15386 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne vîndute ilegal

În cursul dimineții de luni, 25 octombrie, polițiștii din Maia au depistat în trafic un autocamion ce transporta și vindea lemne. La volan se afla un tînăr, de 25 de ani, din Vrancea, iar cu ocazia verificării ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:23
(14017 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia lemne ilegal


Un morun și 17 kg de icre negre, în portbagajul unui autoturism

Duminică, 24 octombrie, polițiștii feteșteni au oprit în trafic, pentru un control de rutină, o mașină condusă de un bărbat, de 42 de ani, din localitatea Giurgeni. Potrivit polițiștilor, în portbagajul ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2010, 13:31
(16235 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Depunere de coroane de «Ziua Armatei»

Luni, 25 septembrie, Instituția Prefectului Ialomița a organizat o serie de activități pentru celebrarea «Zilei Armatei». Evenimentul a debutat la Monumentul eroilor «Colonel Popescu», în jurul orelor ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2010, 13:25
(12382 vizualizări - 0 comentarii)


Băiețel de 9 ani, înecat la Giurgeni

Un băiețel de doar 9 ani și-a găsit sfîrșitul înecîndu-se într-o cuvă betonată a unei stații de pompare. Tragedia s-a petrecut în localitatea Giurgeni. Băițelul plecase la pescuit în dimineața de sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2010, 13:24
(12209 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: A explodat butelia

O improvizație la o butelie a făcut ca aceasta să explodeze, provocînd un incendiu de proporții la Miloșești. Flăcările s-au aprins în după-amiaza zilei de duminică, 24 octombrie și au cuprins bucătăria ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2010, 13:22
(17414 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive ale Jandarmeriei în școli

Pentru a continua activitatea de prevenție începută anii trecuți, la începutul anului școlar 2010-2011, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a încheiat parteneriate educaționale cu mai multe instituții ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2010, 14:12
(13859 vizualizări - 0 comentarii)


«Simpozionul Național de Terapii Complementare și Alternative»

În organizarea Asociației Culturale «Ascult Ialomița», a Fundației «Concord», a Fundației «Academia Dacoromână», a Societății Naționale «Spiru Haret» pentru Educație, Știință și Cultură, precum și a Centrului ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2010, 13:59
(11668 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recital Chopin la Centrul Cultural

Marți, 26 octombrie a.c., de la orele 17.00, la Sala de concerte a Centrului Cultural «Ionel Perlea», slobozenii sînt invitați la un recital de pian. Evenimentul este organizat de Consiliul Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2010, 13:06
(13063 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 1000 de competitori la «Cupa Satelor»

Ialomița: Peste 1000 de competitori la «Cupa Satelor»

Direcția pentru Sport și Tineret Ialomița a desfășurat sîmbătă și duminică, 16, respectiv 17 octombrie, ultimele două etape zonale ale Competiției «Cupa Satelor».
Sîmbătă, în comuna Bucu s-au întîlnit ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2010, 11:41
(13256 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Căzănești

Luni, 25 octombrie a.c., Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu», Biblioteca «Ion Creangă» Căzănești și Consiliul Local Căzănești inaugurează un nou serviciu «Biblionet-lumea în biblioteca mea». Acțiunea ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2010, 11:28
(14336 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Slobozia și Fetești din cauza unor scurtcircuite electrice

Incendii la Slobozia și Fetești din cauza unor scurtcircuite electrice

Două incendii de locuințe sînt situațiile de urgență la care au intervenit pompierii ialomițeni joi, 21 octombrie a.c.. Mai mult, ambele incendii au avut ca și cauză probabilă de izbucnire scurtcircuitul ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2010, 17:16
(14270 vizualizări - 1 comentariu)


Munteni Buzău: Spărgător de case, arestat preventiv

Miercuri, 20 octombrie a.c., un bărbat de 30 de ani, din Munteni Buzău, recidivist, a fost prezentat de polițiștii ialomițeni Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia cu propunere de punere în mișcare ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2010, 17:10
(14271 vizualizări - 0 comentarii)


Violator încarcerat

Un bărbat de 31 de ani, din Fetești, a fost identificat și reținut de polițiștii ialomițeni, fiind încarcerat ulterior în Penitenciarul Slobozia în vederea executării unei pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2010, 17:08
(16650 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: 5 tone de grîu fără documente, confiscate de polițiști

În cursul zilei de miercuri, 20 octombrie a.c., polițiștii din Sudiți au oprit pentru control o autoutilitară, înmatriculată în Prahova. Verificînd interiorul mașini, oamenii legii au descoperit 5 tone ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2010, 16:10
(13260 vizualizări - 1 comentariu)


Anunț angajare

Școala cu cls. I-VIII «George Vâlsan» Amara scoate la concurs pe data de 09.11.2010 un post de îngrijitor.
Relații la secretariatul școlii, la nr. de telefon 0243/266.837 ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2010, 10:34
(8334 vizualizări - 0 comentarii)


Program prelungit pentru AJOFM Ialomița

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita, din dorința de a veni în sprijinul persoanelor fizice care realizează venituri de natură profesională, altele decît cele salariale, pentru care ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2010, 09:06
(16965 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: S-a spînzurat de un copac din curtea școlii

Un bărbat din Sfîntu Gheorghe a fost găsit spînzurat în curtea școlii din localitate. Trupul lui Viorel Z., de 46 de ani, angajat al Primăriei Sfîntu Gheorghe, atîrna de un copac de lîngă clădirea școlii ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 18:44
(21253 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 18:25
(9391 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 17:51
(14628 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Încercînd să fure oi, l-a înjunghiat pe cioban

În dimineața zilei de luni, 18 octombrie a.c., agenții Postului de Poliție Bordușani au fost sesizați despre faptul că, în cursul nopții, un bătrîn de 71 de ani, cioban la o stînă de la periferia comunei ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 17:21
(15632 vizualizări - 0 comentarii)


A amenințat un taximetrist cu aparatul de electroșocuri

Luni seara, 18 octombrie a.c., în jurul orei 18.45, prin 112, Poliția a fost sesizată de un taximetrist despre faptul că un client pe care l-a transportat din Slobozia în satul Ion Ghic a refuzat să-i plătească ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 17:15
(15443 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Accident pe trecerea de pietoni

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în cursul zilei de luni, 18 octombrie a.c., pe raza comunei Coșereni. La ora 17.20, un bărbat în vîrstă de 21 de ani, din Movilița ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 17:12
(15627 vizualizări - 1 comentariu)


Cotorca: Beat la volan

Pe DN 2, în localitatea Cotorca, polițiștii au oprit pentru verificări un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, la volanul căruia se afla un bărbat, de 42 de ani, din comuna Ciocârlia. Întrucît emana ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 17:10
(16452 vizualizări - 0 comentarii)


12 sesizări penale înaintate de Finanțe la Parchet

Peste 200 de verificări privitoare la respectarea prevederilor legale în materie de fiscalitate și venituri de peste 5 milioane de lei la bugetul statului, acestea sînt cifrele înaintate de inspectorii ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 12:41
(13364 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Fetești și Săveni

Miercuri, 20 octombrie a.c., Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu», Biblioteca Municipală Fetești și Primăria Fetești inaugurează un nou serviciu «Biblionet-lumea în biblioteca mea». Acțiunea se va desfășura ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 14:49
(14870 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a Poliției în mediul rural din zona de vest, razie la Urziceni și controale la discotecile din zona Țăndărei

Efective sporite de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat la acest sfîrșit de săptămână la mai multe acțiuni organizate pe raza județului.
Astfel, o primă ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 14:32
(15573 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Un elev de 15 ani i-a furat mobilul unui coleg

Un copil de 15 ani, din Manasia, elev la o unitate de învățămînt din Urziceni, este principalul suspect al polițiștilor în cazul furtului unui telefon mobil. Minorul este bănuit că în timpul orelor de curs ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:59
(13331 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: Un mort și trei răniți în accidente

O persoană și-a pierdut viața și alte patru au fost rănite în urma a trei accidente rutiere produse la acest sfîrșit de săptămînă pe arterele județului. Fie că au avut drept cauză de producere traversarea ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:53
(14254 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 15 octombrie a.c., în jurul orei 11.50, agenții rutieri aflați în serviciul de patrulare și control al traficului rutier pe Șoseaua București din orașul Țăndărei au oprit pentru verificări un autoturism ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:47
(14413 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...