Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

«Leii» asiatici de la Slobozia

«Leii» asiatici de la Slobozia

Oficial, de la începutul anului 2022 încoace, firmele ialomițene au cerut avize de angajare pentru 3178 de cetățeni străini. Neoficial sunt mai mulți, mult mai mulți... Și deja sunt peste tot. La Oyl, la Admet, la Teletext, la Avicola... Sunt nepalezi, marocani, egipteni, nigerieni, filipinezi. Dar parcă niciunii nu se disting asemeni indienilor. Noi am cunoscut patru dintre ei, «leii» asiatici de la OYL Company Holding AG.

Întâlnire de gradul III E vineri și azi «indienii» de la Oyl lucrează la noua stație de benzină de pe variantă. Au fost 12, ne explică patronul, Cornel Dragomir... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2023, 13:20 (13740 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a ajuns la Haga

Pledoarie pentru aderarea României la Spațiul Schengen

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a ajuns la Haga

În perioada 2-4 aprilie 2023, o delegație a Comisiei pentru Afaceri Europene a Camerei Deputaților, condusă de deputatul PSD Ștefan Mușoiu, s-a aflat la Haga pentru a discuta cu oficiali olandezi despre aderarea României la Spațiul Schengen. Pe agenda discuțiilor s-au aflat și alte teme de interes precum protecția frontierelor externe ale Uniunii Europene, cooperarea economică și în domeniul Educației, parcursul european al Ucrainei și al Republicii Moldova, extinderea UE în zona Balcanilor de Vest.

Efort conjugat Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a reprezentat interesele României la Haga... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2023, 15:20 (10729 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA anunță investiții de 56 milioane de lei în următorii 5 ani

Jumătatea plină a paharului

Urban SA anunță investiții de 56 milioane de lei în următorii 5 ani

Debutul anului 2023 a adus pentru Urban SA obligativitatea pune­rii în aplicare a politicilor de majorare a tarifelor aferente serviciului public de alimentare cu apă în județul Ialomița. În compensare, Urban SA și-a asumat prin noul plan de afaceri avizat de ANRSC, majorarea redevenței anuale de la 3,6 mi­lioane de lei în 2023 la 16,6 mi­lioane de lei în 2027. În paralel cu aceste obligații, Urban SA anunță investiții de peste 56 milioane de lei din surse proprii în infrastructura de apă și apă uzată a județului. «Suntem un operator regional care își ia în serios rolul pe care și l-a asumat... Scopul nostru este să oferim servicii de calitate, să obținem profit și să reinvestim acest profit în... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2023, 10:55 (12767 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

† Vincențiu
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor


Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Hristos a înviat!

Învierea Mântuitorului Iisus Hristos, sau Paștele, este considerată „Sărbătoarea sărbătorilor”, deoarece însemnătatea ei profundă ne vorbește despre „trecerea de la moarte la viață și de pe pământ la cer”, de la stăpânirea întunericului, la lumina cea pururea fiitoare a lui Dumnezeu.
Mesajul sărbătorii Paștelui poate fi condensat în mărturisirea de credință: „cu... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2023, 21:40 (11919 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Veste bună pentru suporteri: Unirea rămâne, oficial, în Liga a II-a!

Fotbal, Liga a II-a, Metaloglobus București-Unirea Slobozia 3-3

Veste bună pentru suporteri: Unirea rămâne, oficial, în Liga a II-a!

Unirea a dezamăgit crunt, după ratarea prezenței în play-off. A continuat să dezamăgească și în play-out, când înfrângerile și îngroșarea șirului meciurilor fără victorie au îndepărtat spectatorii de pe «1 Mai». În meciul de la Metaloglobus București, terminat la egalitate, 3-3, a fost bifat al 9-lea meci consecutiv necâștigător. Dar s-a obținut punctul acela mare, care ne asigură, oficial, prezența și în viitorul sezon de Liga a II-a. Să privim, așadar, cu optimism, spre viitor. Din toamnă, sigur va fi mai bine!

Rezultat echitabil, arbitraj lamentabil A fost... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2023, 19:55 (5393 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Ministerul Mediului vrea bani europeni pentru reparația digului din zona Bentu

Ialomița: Ministerul Mediului vrea bani europeni pentru reparația digului din zona Bentu

Ministerul Mediului relansează proiectul de reabilitare a digului de pe Brațul Borcea din zona Bentu. De această dată, sursa de finanțare identificată este reprezentată de fondurile europene acordate prin intermediul Planului Național de Redresare și Reziliență. Valoarea lucrărilor este estimată la peste 300 milioane de lei. Nu este prima dată când instituția încearcă reabilitarea acestei construcții hidrotehnice, ultimele lucrări fiind efectuate, în regim de urgență, cu 10 ani în urmă...

6 milioane de lei și o anchetă DNA Eroziunea accentuată a digului de pe Brațul Borcea din zona... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2023, 14:50 (4103 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jandarmeria ialomițeană își dorește centru de pregătire regională MAI într-o cazarmă în conservare

La Fetești

Jandarmeria ialomițeană își dorește centru de pregătire regională MAI într-o cazarmă în conservare

Aflat în administrarea Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, fostul centru de instrucție al milita­rilor ar putea fi transformat în centru de pregătire profesională pentru angajații Ministerului Afacerilor Interne din județele Ialomița, Călărași, Brăila sau Constanța. Oficialii instituției caută în prezent soluții pentru identificarea unei surse de finanțare.

În conservare de 17 ani Centrul de instrucție se află amplasat la ieșire din municipiul Fetești către Autostrada Soarelui. Obiectivul militar a servit vreme de aproape două decenii la pre­gătirea profesională a angajaților... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2023, 11:10 (14123 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ialomița Ta? Adevărat a înviat!

Ialomița Ta? Adevărat a înviat!

Mai țineți minte «Ialomița Ta»? Da, da! Oficiosul ăla al Consiliului Județean Ialomița, inventat de administrația Moraru pentru a pune umărul la desă­vârșirea cultului personalității Președintelui în funcție. Da, fițuica aia a fost ținută în viață de către Victor Moraru timp de 3 ani înghițind mai bine de 800000 de lei din bani publici (n.red.: 867240 de lei, ca să fim exacți). Ei bine, a înviat! Și după 2 ani și 7 luni de absență, revine în spațiul public cu numărul 36. Deși nu a fost distribuită încă la nivel de județ, am reușit să obținem un exemplar din cele 30000 ținute încă sub cheie și suntem în măsură să vă oferim impresii la cald.

Cezarul și informația... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2023, 15:10 (7423 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poiana: Locuințe puse în pericol din cauza unei insule formată pe râul Ialomița

Poiana: Locuințe puse în pericol din cauza unei insule formată pe râul Ialomița

O insulă formată pe râul Ialomița, în zona localității Poiana, pune în pericol siguranța caselor construite în apropiere de malul apei. Autoritățile din județul nostru fac de 4 ani demersuri pentru îndepărtarea peticului de pământ, însă inițiativele s-au blocat din cauza lipsei fondurilor.

Demersuri în regim de urgență În anul 2018, Primăria Ciulnița, pe raza administrativă a căreia se află satul Poiana, a sesizat la Agenția Națională Apele Române faptul că siguranța gospodăriilor aflate pe malul drept al Ialomiței este pusă în pericol din cauza eroziunii. Fenomenul a fost gene­rat... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2023, 10:50 (14005 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Marian Hoinaru&Comp. revendică PNL Ialomița, via subprefectură

Marian Hoinaru&Comp. revendică PNL Ialomița, via subprefectură

Politica locală, lâncedă și râncedă, s-a animat brusc prin vacantarea postului de subprefect ocupat de Tonița Manea. Sursele noastre din «deep state» se jură că la orizontul filialei a reapărut unul dintre cei 15000 de specialiști în devalizarea de mic/mare litraj a județului, hotărât să preia din nou președinția PNL, via subprefectură. Alături de el, gata să-l susțină, s-au aliniat ex-peședintele Ghe. Tinel, ex-prefectul Marinică Cazacu, primarele turc de Urziceni Constantin Sava și ilustrul necunoscut Ilie Sima, preș. la Pro România și prieten secvențial la catarama curelei de ceas cu eroul nostru de pe vremea devalizărilor amintite... Căci da, ne-am luat cu prezentările și am uitat să vă spunem... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2023, 13:20 (10745 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sistem de plăți/facturare on-line la operatorul de salubritate

Se întâmplă la ADI ECOO 2009 SRL

Sistem de plăți/facturare on-line la operatorul de salubritate

La 6 luni de la preluarea serviciilor de salubrizare din Slobozia, ADI ECOO 2009 SRL anunță implementarea unui sistem de facturare modern, capabil să răspundă nevoilor beneficiarilor. «Am preluat un sistem care avea nevoie de modernizare și de modificări majore. Iar în 4 luni am reușit imposibilul... Până la sfârșitul lunii aprilie vom implementa un serviciu de facturare modern pentru ca slobozenii să poată efectua plăți on-line!» declară directorul ADI ECOO 2009 SRL, Alina Ciobanu.

ADI ECOO 2009 SRL creditează orașul Preluarea serviciilor de salubrizare pentru orașul Slobozia în octombrie... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2023, 18:20 (16820 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, gazdă pentru două Olimpiade Naționale

Slobozia, gazdă pentru două Olimpiade Naționale

În perioada 7-15 aprilie 2023, Slobozia este gazdă a două Olimpiade Naționale. Prima, aflată la final, este Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane, care a reunit la start aproximativ 300 de elevi și cadre didactice din întreaga țară. A doua, adresată exclusiv elevilor de ciclul gimnazial din clasele a V-a și a VI-a, urmează să se desfășoare în următoarele zile. Oficialii Inspectoratului Scolar Județean Ialomița au făcut eforturi logistice și organizatorice impresionante pentru ca cele două evenimente care s-au suprapus marți, 11 aprilie a.c., să se desfășoare fără dificultăți. «Prin disponibilitatea de a ne fi oaspeți, prin vibrația intelectuală pe care au generat-o și prin calitatea umană... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2023, 17:05 (9141 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Defensiva, daună totală

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Politehnica Timișoara 1-2

Defensiva, daună totală

Criza de rezultate se adâncește la Unirea Slobozia. Dragonii galben-albaștri nu mai aruncă nici măcar «scântei», fiind într-o pană totală de idei în atac și într-o perpetuă degringoladă în apărare. Unii jucători sunt cu nervii întinși la maxim, răspunzând admonestărilor venite din tribune, în loc să-și vadă de jocul din teren. Și așa apar greșelile personale care, de cele mai multe ori, înseamnă gol în dreptul adversarului.

S-a pornit de la 0-1 Politehnica Timișoara este ultima clasată în grupa noastră de play-out și, chiar dacă bătuse pe Miercurea Ciuc, venea la Slobozia ca... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2023, 15:55 (9995 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

3 puncte mari

Fotbal, Liga a III-a, Gloria Băneasa-Recolta Gheorghe Doja 0-1

3 puncte mari

După înfrângerea categorică, înre­gistrată pe propriul teren, cu Agricola Borcea, ne temeam chiar de o posibilă retrogradare a Recoltei. Ei bine, în etapa de sâmbătă, 8 aprilie 2023, Borcea a bătut Călărașiul cu 6-1, iar noi credem că va obține victorii pe linie în această fază a play-out-ului. În această a doua etapă, ialomițenii s-au deplasat la Băneasa pentru confruntarea cu liderul grupei, Gloria. Antrenorul Ion Ionescu a operat o serie de modificări în sistemul de joc și în distribuția de start, care s-au dovedit inspirate. Concret, Recolta Gheorghe Doja a început cu Oprea-Petre, Șerban, Chebac, Andrei-Alexe-Năstase, Lungu, Barabaș, Drăgan-Țicu. Pe parcursul reprizei secunde au intrat... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2023, 14:05 (6303 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Ciulnița bate Rovine și e aproape campioană

Fotbal, Liga a IV-a

Ciulnița bate Rovine și e aproape campioană

Etapa a doua a play-off/play-out-ului Ligii a IV-a ialomițene a deslușit, în mare parte, necunoscutele, mai cu seamă în lupta pentru promovare. Principalele pretendente la titlu, Ciulnița și Rovine, s-au întâlnit sâmbătă, 8 aprilie 2023, pe terenul primeia. A fost multă lume la meci. C-așa-i ialomițea­nul: se-nghesuie la bine, iar când dă de greu, în Liga a III-a, o roiește spre alte priorități. Am văzut asta atât la Fetești, cât și la Amara. Bărăganul Ciulnița a început meciul cu ur­mătorii jucători: Băluță-Voicu, Săvulescu, Radu, Fătu, Bucurică, G. Cositoru, I. Cositoru, Topală, Mihalcea, Băbeanu. FC Rovine a replicat cu: Geantă-Zamfir, Băicoianu, Roșu, Varian, Andrei, Vâlcu, Anton... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2023, 12:55 (10965 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Iulian Teodosiu, campion național la Sabie

Scrimă

Iulian Teodosiu, campion național la Sabie

Știm că ne repetăm, dar istoria ne obligă. Cel mai valoros scrimer din Slobozia și, totodată, unul dintre cei mai titrați sportivi pe care i-a dat orașul nostru, a adăugat o medalie de aur în bogatul său palmares. Iulian Teodosiu a cucerit un nou titlu de campion național la Sabie, având un parcurs cu puține obstacole. Legitimat în prezent la CS Dinamo, Teo a trecut, în 16-imi, de stelistul Alexandru Miculescu, cu 15-8. În aceeași fază a compe­tiției, George Dragomir (CSM Unirea Slobozia) a trecut de ieșeanul Cristian Grosu, cu 15-3. Un duel inedit s-a desfășurat între Răzvan Stănescu (CSM Unirea Slobozia) și Cristian Gavrilă (CSS Slobozia). A câștigat primul, cu 15-9. Alți 2 slobozeni, Andrei... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2023, 11:20 (7832 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Concesionarea aeroportului Alexeni rămâne «în aer»

Concesionarea aeroportului Alexeni rămâne «în aer»

Licitația pentru concesionarea aeroportului Alexeni, inițiată de Consiliul Județean Ialomița în luna decembrie a anului trecut s-a soldat cu un nou eșec. Deși caie­tul de sarcini a fost achiziționat de mai multe firme interesate de reabilitarea acestui obiectiv, niciuna dintre acestea nu a făcut vreo ofertă concretă. Oficialii instituției susțin că procedura de licitație va fi reluată în cel mai scurt timp posibil. Reamintim că prețul de pornire al licitației a fost de 1,05 milioane de lei anual.

Ghinion administrativ În decembrie 2022, admi­nistrația județeană anunța de­mararea unei... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2023, 15:10 (11833 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița a descoperit prejudicii financiare de peste 59 milioane de lei

În 2022

Camera de Conturi Ialomița a descoperit prejudicii financiare de peste 59 milioane de lei

Curtea de Conturi a Ro­mâ­niei a dat publicității rezultatele misiunilor de audit efectuate în cursul anului trecut și care au vizat activitatea financiar-contabilă desfășurată de administrațiile publice în 2021. La nivelul județului Ialomița, valoarea prejudiciilor identificate de auditori se ridică la 59 mi­lioane de lei. Ca și în anii precedenți, abaterile descoperite au vizat impo­zitarea necorespunzătoare, plățile nelegale de sporuri salariale sau burse școlare acordate elevilor ilegal.

Slaba pregătire a funcționarilor din primării generează prejudicii
În baza Programului... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2023, 10:55 (17072 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

DGASPC Ialomița a încheiat cel mai important proiect destinat copiilor defavorizați din patru județe ale țării

DGASPC Ialomița a încheiat cel mai important proiect destinat copiilor defavorizați din patru județe ale țării

Direcția Generală de Asistență Socială Ialomița, în parteneriat cu instituții similare din județele Buzău, Arad și Mureș, alături de Asociația «Centrul de Resurse și Informare pentru Profesiuni Sociale» au încheiat recent, la Slobozia, un proiect destinat sprijinirii copiilor din medii defavorizate. Grupul-țintă a inclus peste 527 de copii de toate vârstele, o atenție deosebită fiind acordată micuților de etnie romă. «Ne bucurăm că am putut influența în mod pozitiv viețile acestor copii...» susține Paul Marcu, directorul DGASPC Ialomița.

Un singur proiect, obiective multiple Proiectul... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2023, 13:40 (24846 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu cere desființarea Autorității de Supraveghere Financiară

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu cere desființarea Autorității de Supraveghere Financiară

Recentele scandaluri pu­blice generate de incapacitatea  Autorității de Supraveghere Financiară de a gestiona piața asigurărilor RCA îl determină pe deputatul AUR Silviu-Ti­tus Păunescu să ceară desființarea acestei instituții. Silviu-Titus Păunescu susține că ASF trebuie desființat pentru că «și-a demonstrat complicitatea trădătoare cu asiguratorii». Reamintim că, potri­vit specialiștilor în domeniul asigurărilor, ASF a cerut falimentul Euroins «prea târziu», fapt care va genera, printre altele, un efect de scumpire a polițelor de asigurare.

Mai bine mai târziu Scandalul Euroins... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2023, 17:40 (15136 vizualizări - 7 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
221 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Biblioteca Județeană Ialomița: «Școala Altfel», proiect educațional inedit

În perioada 2-6 aprilie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează «Școala Altfel», un parteneriat școală-bibliotecă. Evenimentul presupune organizarea de activități precum vizitarea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:14
(9344 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției la Stelnica

Peste 85 de persoane au fost legitimate joi, 29 martie a.c., în cadrul unei acțiuni derulate de polițiștii Secției de Poliție Stelnica în colaborare cu agenții posturilor de poliție arondate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:01
(12999 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Miercuri, 28 martie a.c., o femeie din comuna Gheorghe Doja a decoperit în propria curte un pistol. Ea a sunat de urgență la Poliție. Femeia efectua lucrările agricole de primăvară în curte. Ea a descoperit ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:42
(13431 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație: Elevii ialomițeni iau lecții de prim-ajutor

Săptămîna viitoare va debuta într-un mod inedit pentru elevii din întreaga țară. Ei vor merge la «Școala Altfel». În cadrul acestui program, timp de șapte zile, școlarii vor participa la activități extracurriculare ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:39
(6426 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Vineri, 30 martie a.c., președintele PP-DD, Dan Diaconescu, vine în Piața Revoluției din Slobozia pentru a se întîlni cu simpatizanții săi din tot județul Ialomița. Dan Diaconescu va ajunge în Piața Revoluției ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:35
(23279 vizualizări - 23 comentarii)


Ialomița: Inspectorii DSVSA, controale înaintea Sărbătorilor Pascale

Pentru a preveni toxiinfecțiile alimentare de Paște, inspectorii Direcției Sanitar-Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița și-au intensificat controalele. În special, inspectorii DSVSA verifică ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:26
(7692 vizualizări - 1 comentariu)


Mărculești: Proiectil descoperit în mijlocul cîmpului

Plecat la muncile agricole, un bărbat din localitatea Mărculești a decoperit pe cîmp un proiectil neexplodat. Panicat, omul a sunat de urgență la 112. Elementul de muniție avea un diametru de 120 de milimetri ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:22
(8800 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: RAJA întrerupe furnizarea apei potabile joi, 29 martie 2012!

«Miercuri, 29 martie, în intervalul orar 9,00-18,00 se va întrerupe furnizarea apei potabile în orașul Țăndărei» informează reprezentanții societății furnizoare de apă potabilă în localitate, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:15
(8854 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de Paști la Muzeul Județean Ialomița

Luni, 2 aprilie a.c., începînd cu orele 13,00, Muzeul Județean Ialomița vernisează expoziția «Lumina Învierii. Tradiție și cultură religioasă în Bărăganul ialomițean». Expoziția se înscrie într-un program ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:02
(7406 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Hai pe net! 2012», campanie lansată de Biblioteca Județeană

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, partener al Consorțiului Alianța Digitală pentru România, lansează, în perioada 26-30 martie 2012, Campania «Hai pe net! 2012». Activitățile aflate în organizarea ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:58
(7461 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: A furat din curtea consăteanului

După ce în perioada 9-26 martie 2012 a furat mai multe bunuri din locuința unui bărbat de 36 ani, din Ciulnița, un bărbat de 47 ani a fost identificat și prins de polițiști. Hoțul, consătean cu victima ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:56
(9709 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Ialomița: Hoți de fier vechi

Marți, 27 martie a.c., polițiștii din Țăndărei au prins pe raza de competență doi bărbați de 38, respective 47 ani. Cei doi, domiciliați în Fetești, se deplasau cu două căruțe în care transportau peste ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:55
(9017 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor și jandarmilor

Marți, 27 martie, în intervalul orar 15,00-17,00, polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(8860 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pescari fără autorizație, prinși

Doi tineri de 21, respectiv 26 ani, ambii din Fetești, au fost prinși marți, 27 martie a.c., de către polițiști în timp ce pescuiau pe brațul Borcea. Cei doi s-au folosit de o ambarcațiune de tip lotcă ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(9476 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:25
(8607 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii avertizează asupra înșelăciunilor din mediul rural!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația asupra pericolului de înșelăciune. Este vorba despre un mod de operare extrem de periculos și aplicat cu succes în cazul bătrînilor din mediul rural. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:13
(8264 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru raportarea anuală a persoanelor juridice aflate în lichidare

Vineri, 30 martie 2012, este data limită pînă la care persoanele juridice aflate în lichidare pot depune raportarea anuală la administrațiile financiare teritoriale. Obligația se aplică societăților comerciale ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:11
(13722 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Accident într-o intersecție

Luni, 26 martie a.c., la Țăndărei s-a produs un accident de circulație cu o victimă. Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un bucureștean, de 36 ani, se deplasa la volanul unei autoutilitare, în ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:07
(9771 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Trei saci cu sturioni, confiscați

Luni, 26 martie, polițiștii au prins, la Făcăeni, doi bărbați de 32, respectiv 60 ani, domiciliați în Bordușani, care se deplasau cu o căruță. În vehiculul celor doi, polițiștii au găsit trei saci cu pește ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:04
(9834 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Doi bărbați de 29 și 35 ani, ambii din Slobozia, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor, luni, 26 martie, de către un bărbat din Gheorghe Lazăr, care ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:03
(10134 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi fără permise, la volan

Un bărbat de 63 ani, din Fetești, a fost oprit de polițiști luni, 26 martie, în trafic, în comuna Stelnica, în timp ce conducea un autovehicul. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit cp ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:01
(7254 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Clinică medicală angajează asistent medical cu experiență în recoltare și reprezentant medical pentru punctul de lucru din Slobozia
CV-urile vă rugăm să le trimiteți ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 10:12
(9338 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Un bărbat de 34 ani, din Căzănești, a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină ce figura urmărită internațional în bazele de date ale Interpolului. S-a întîmplat vineri, 23 martie, cînd polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:31
(9541 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu mașina într-un panou publicitar

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 23/24 martie, la Slobozia, în jurul orei 03,00, s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. Potrivit polițiștilor, un tînăr de 21 ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:22
(8986 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: 12 șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 56000 lei

În perioada 23-26 martie, polițiștii rutieri au sancționat neregulile comise de șoferi pe șoselele județului prin aplicarea a peste 270 amenzi, retragerea a 5 certificate de înmatriculare, alți 12 șoferi ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:18
(10708 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru infracțiuni rutiere

Vineri, 23 martie, un bărbat de 37 ani a fost prins și încarcerat. Pe numele acestuia Judecătoria Ploiești a emis un mandat de executare a pedepsei de 4 ani închisoare pentru o infracțiune la regimul circulației ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:03
(9795 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: A furat din curtea unui consătean

Polițiștii anchetează un tînăr de 26 ani, din Traian, pentru furt. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor vineri, 23 martie, cînd un bărbat de 32 ani din localitate a anunțat polițiștii că din curtea ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:33
(7978 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian furt


Adăpost de animale cuprins de flăcări la Ion Ghica, furaje arse la Fetești

În după-amiaza zilei de duminică, 25 martie a.c, un adăpost de animale al unui cetățean din satul Ion Ghica a fost cuprins de flăcări, după ce proprietarul a aprins un foc în curte și l-a lăsat nesupravegheat ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:13
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise și beți la volan

Un tînăr prahovean, de 23 ani, conducător al unui autoturism, a fost oprit în trafic de polițiști pentru un control de rutină. Verificările ulterioare au demonstrat că tînărul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:11
(9409 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 114 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 26 martie 2012, sînt disponibile 114 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:10
(8160 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...