Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Învinse de tineretul Brăilei

Handbal, Divizia A, HC Dunărea Brăila II-CSM Unirea Slobozia 30-27 (17-9)

Învinse de tineretul Brăilei

CSM Unirea Slobozia a făcut cel mai slab meci din acest sezon, în compania echipei de divizie a Dunării Brăila, alcătiută, în foarte mare parte, din jucătoare sub 20 de ani. Extrema Ștefania Epureanu (24 de ani) și portarul Ana Caraman (21 de ani) sunt excepțiile de la această regulă. Cu toate acestea, echipa Sloboziei a reușit să păstreze echilibrul doar în primele minute. Apoi, brăilencele s-au desprins, iar la pauză conduceau cu un neverosimil 17-9. Nici în partea secundă lucrurile nu au stat bine, jucătoarele trimise de antrenorul Constantin Frîncu să încerce «remontada» intrând timorate și greșind, în multe situații, ținta de aruncare. S-a mai dres busuiocul pe final, dar înfrângerea, fie... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2023, 13:20 (12999 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Mult zgomot și-un pic de fotbal

Fotbal, Liga a III-a, CS Amara-Recolta Gheorghe Doja 1-3

Mult zgomot și-un pic de fotbal

După cum s-a văzut și-n tur, duelul județean dintre Amara și Gheorghe Doja naște multe ambiții. Amara a dat tonul, iar Recolta a revenit, și în tur, și în retur. Spre deosebire de meciul tur, spi­ritele au fost mai încinse în meciul disputat sâmbătă, 18 martie 2023, la Amara. În ciuda faptului că tribuna a fost plină în proporție de 70%, și asta datorită slobozenilor veniți să vadă acest meci. Principalul punct de atracție pentru aceștia l-a constituit schimbarea antrenorului la Recolta Gheorghe Doja. Înfrângerea din meciul cu Dunărea Călărași i-a convins pe decidenți să-l înlocuiască pe antrenorul Adrian Cristea cu experimentatul Ion Ionescu, cel care a promovat, în 2012, Unirea Slobozia în ... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2023, 12:05 (11869 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă o victorie pentru fotbalistele Sloboziei

Fotbal feminin, Liga a II-a, FCSB-Măgura 2012 Bacău 3-1

Încă o victorie pentru fotbalistele Sloboziei

Asocierea cu FCSB pare să fi fost de bun augur pentru fotbalul feminin din Slobozia. Echipa antrenată de Marius Chițoiu a reușit încă o victorie, de data aceasta contra celor de la Măgura Bacău, consolidându-și, astfel, liniștitorul loc 5 din clasament. Pentru meciul cu echipa moldavă, Marius Chițoiu a început cu următoarea distribuție: Bocioacă-Capră, Solonaru, Holtzhauser, Golgovici-Pascu, Baciu, Badea, Mocăniță-Ioniță, Casian. Primul gol al Sloboziei a fost marcat de Daniela Pascu, în minutul 25, din penalty. Golul 2 al FCSB a picat în minutul 60, când Laura Baciu a plasat excelent, cu o lovitură de cap, mingea centrată, din corner, de Casian. Tabela este închisă în minutul 90 de Loredana ... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2023, 10:40 (11852 vizualizări - 3 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Victor Moraru, în precampanie electorală la Slobozia

Victor Moraru, în precampanie electorală la Slobozia

Când nu e agent imobiliar în Consiliul de Administrație al RAPPS și nu inaugurează laboratoarele de inovare ale Secretariatului General al Guvernului, ex-președintele Moraru se întoarce la prima sa dragoste, electoratul. Asta s-a întâmplat de exemplu sâmbătă, 4 martie 2023, când domnia sa a prezidat o întâlnire a cadrelor didactice pensionare din Amara, organizată sub patronajul filialei locale a PRO România. Sigur, întâlnirea a avut loc la Slobozia, la Hotelul Console, că acum Amara are primar AUR până când s-o coace ăla micu și-o fi în stare să calce pe urmele ilustrului său tată care a fost ales «de cinci ori consecutiv»... Dar astea sunt amănunte, nu vă mai încurcăm în ele. Ce este cert și... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2023, 14:20 (8057 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Contracte de delegare a serviciilor de salubritate pentru toată Ialomița

Din 17 martie 2023 administrațiile locale intră în legalitate

Contracte de delegare a serviciilor de salubritate pentru toată Ialomița

Administrațiile din Ialomița sunt obligate să se alinieze noilor reglementări legislative privind serviciile de salubrizare. Administrația județeană girează acest proces prin intermediul Asociației de Dezvoltare Intercomunitară ECOO 2009 în care sunt incluse 65 de administrații locale. Conform Ordinului 640/2022, privind aprobarea Normelor metodologice de stabilire, ajustare sau modificare a tarifelor pentru acti­vitățile de salubrizare, administrațiile locale au obligația de a mandata ADI ECOO 2009 să le reprezinte în procesul de negociere a ta­rifelor pentru activitățile de salubrizare. În Ialomița, tratarea și depozitarea deșeurilor este asigurată prin intermediul Vivani Salubritate SA.
... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2023, 09:55 (8329 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bâlciul tradițional din Țăndărei se mută într-o altă locație

Bâlciul tradițional din Țăndărei se mută într-o altă locație

În cadrul ultimei șe­dințe ordinare a Consi­liului Local din Țăndă­rei, aleșii orașului au votat un proiect de hotărâre ce presupune amenajarea unui spațiu pentru desfășurarea evenimentelor publice ale localității. Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei, susține că în această locație se va organiza, pe viitor, bâlciul tradițional.

Investiție din bugetul propriu De mai bine de 20 de ani, bâlciul tradițional, organizat la Țăndărei în fiecare an pe data de 14 septembrie, când în calendarul ortodox se celebrează sărbătoarea «Sfintei Cruci», se desfășoară pe un teren din ime­diata apropiere... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2023, 12:40 (17804 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Fetești amenajează primele «insule ecologice»

Soluții inteligente pentru colectarea deșeurilor

Primăria Fetești amenajează primele «insule ecologice»

Un sistem inteligent de colectare a deșeurilor va fi pus în funcțiune de administrația locală din Fetești. Proiectul va beneficia de finanțare prin Planul Național de Redresare și Reziliență și a fost deja aprobat de Ministerul Mediului. «Este datoria noastră să facem eforturi pentru a trăi într-un oraș curat!» a declarat Laurențiu Șonchereche.

Colectare cu ajutorul cartelelor electronice În vreme ce în multe loca­li­tăți din Ialomița problema co­lectării eficiente a deșeurilor este nerezolvată, administrația locală din Fetești va implementa un sistem prin care digitalizarea va juca... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2023, 16:40 (6927 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Mirajul independenței energetice cu panouri fotovoltaice

Mirajul independenței energetice cu panouri fotovoltaice

Este printre primii 15 prosumatori înregistrați la ENEL Dobrogea în Ialomița. A montat primele 12 panouri fotovoltaice în 2017. Nu s-a gândit la bani, a visat să fie independent energetic. Și recomandă investiția cu o condiție: să ai capacitatea de a te adapta la un joc ale cărui reguli se schimbă în fiecare zi!

Casa cu panouri solare de la Slobozia Nouă Casa e la șosea. O casă bătrânească, nu are nimic spectaculos... În afara panourilor solare și a proprietarului. Alin S. este printre primii prosumatori înre­gistrați în sistemul ENEL Dobrogea. A montat primele 12 panouri în 2017 visând... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2023, 11:20 (34252 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Fermierii români sunt dezavantajați de concurența cerealelor provenite din Ucraina!»

Europarlamentarul PNL Dan Motreanu

«Fermierii români sunt dezavantajați de concurența cerealelor provenite din Ucraina!»

Într-o declarație publică, europarlamentarul PNL Dan Motreanu critică maniera în care Ministerul Agriculturii a negociat acordarea compensațiilor pentru fermierii români afectați de importurile de grâne din Ucraina. În opinia acestuia, țării noastre îi va reveni cea mai mică sumă, în valoare de 10 milioane de euro.

Demersuri pe lângă Comisia Europeană Potrivit europarlamentarului PNL Dan Motreanu, alături de România, oficialii Ministerelor Agriculturii din Polonia și Bulgaria au negociat acordarea unor facilități financiare tuturor fermierilor afectați de importurile cerealiere din... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2023, 19:05 (17006 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școli reabilitate cu milioane de lei, incluse pe lista clădirilor cu risc seismic

Școli reabilitate cu milioane de lei, incluse pe lista clădirilor cu risc seismic

Ministerul Educației a cerut Inspectoratelor Școlare din întreaga țară să prezinte situația clădirilor în care funcționează unitățile de învățământ care prezintă risc sesmic. La nivelul județului Ialomița, unele dintre imobilele în care școlile funcționează au fost încadrate în risc seismic II sau III, deși au beneficiat de lucrări de reparații prin Planul Național de Dezvoltare Locală (PNDL) I și II. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița nu au oferit o explicație pentru această situație.

Clădiri renovate, dar cu risc seismic După cutremurele care s-au produs în zona Olteniei... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2023, 13:55 (16180 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este și ea o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important, prietenoasă cu mediul.
Factura electronică este legală, are valoare fiscală și reprezintă o alternativă mai eficientă a facturii tipărite. Aceasta este transmisă pe adresa de e-mail, în momentul emiterii, dar poate fi regăsită cu ușurință și în contul de client RAJA Constanța (accesibil de pe orice desktop sau prin aplicația de mobil), unde se poate face vizualizarea tuturor facturilor... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2023, 12:20 (13231 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Imobile rechiziționate de la proxeneți pe care Statul refuză să le valorifice

Slobozia: Imobile rechiziționate de la proxeneți pe care Statul refuză să le valorifice

Sunt mai bine de 7 ani de când Statul Român, prin Agenția Națională de Administrare a Bunurilor Indis­ponibilizate și Agenția Națională de Administrare Fiscală, încearcă să va­lorifice patru garsoniere și un apartament, amplasate în Slobozia, pe care instanțele de judecată le-au lăsat în grija celor două instituții, fiind consi­derate bunuri rezultate din activitatea infracțională. Imobilele au aparținut unor bărbați condamnați definitiv pentru «proxenetism», iar rechiziționarea lor a reprezentat la momentul respectiv o adevărată premieră în justiția ialomițeană. Valoarea totală a bunurilor depășește 500 mii de lei, conform listelor de inventar rea­lizate de ANABI.

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2023, 10:10 (23150 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Educației tratează cu indiferență nevoia de digitalizare a școlilor ialomițene

Ministerul Educației tratează cu indiferență nevoia de digitalizare a școlilor ialomițene

În anul 2020, Guvernul României a adoptat o Ordonanță de Urgență prin care Ministerul Educației și-a asumat public faptul că va face eforturi să digitalizeze școlile din toată țara. Unitățile de învățământ din Ialomița se numără printre cele pe care oficialii Ministerului Edu­ca­ției le-au uitat în ceea ce privește dota­rea cu echipamente IT. Deși situația este cunoscută la nivelul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, situația lipsei dispozitivelor electronice din școli a fost prezentată public într-un raport al organizației «Societatea Academică Română».

Învățământul ialomițean, tot mai departe de digitalizare... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2023, 14:10 (11770 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia «exportă» câini fără stăpân

Slobozia «exportă» câini fără stăpân

În 2022, la Slobozia, au fost adoptați 274 de câini fără stăpân. Mai bine de jumătate dintre animale au fost adoptate peste hotare, cu ajutorul organizațiilor non-guvernamentale care militează pentru drepturile acestor patrupede. Anglia, Germania și Italia sunt țările unde au ajuns maidanezii din Slobozia.

Vesticii vor maidanezi din Slobozia Câinii fără stăpân capturați de pe străzile din Slobozia ajung, de cele mai multe ori, la familii din Occident. Modalitatea este una destul de simplă. Organizațiile non-profit fac demersuri pe lângă adăposturile aflate în grija administrațiilor... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2023, 09:55 (15294 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aparat medical cumpărat cu bani europeni, nefuncțional din cauza lipsei de medici

La Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Aparat medical cumpărat cu bani europeni, nefuncțional din cauza lipsei de medici

Un aparat medical achiziționat de Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, prin intermediul unui program cu finanțare europeană, este nefuncțional pentru că singurul medic angajat să îl utilizeze și-a dat demisia, preferând să lucreze într-o altă unitate medicală, mult mai aproape de domiciliu. Situația trenează de două luni, iar acum se caută soluții pentru angajarea unui alt specialist. «Postul a fost scos la concurs!» au transmis reprezentanții unității medicale.

Criză de medici la Spitalul Fetești După doi ani și jumătate de lucrări, Ambulatoriul Spitalului Municipal «Anghel... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2023, 13:55 (8943 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Depozitele în bănci ale ialomițenilor au depășit 3,3 miliarde de lei

În 2022

Depozitele în bănci ale ialomițenilor au depășit 3,3 miliarde de lei

La începutul fiecărui an calendaristic, Banca Națională a României dă pu­blicității o serie de date statistice cu profil teritorial referitoare la activitatea de creditare și depozitele în bănci ale populației. În ceea ce privește județul Ialomița, conform statisticilor BNR, în 2022, sumele economisite de ialomițeni sub forma depozitelor bancare au depășit 3,3 mi­liarde de lei.

Economii pe timp de pandemie Potrivit informațiilor oferite de Banca Națională a României, va­loarea dobânzilor populației a fost puternic influențată de pandemia de COVID-19. Raportat la județul Ialomița, înainte... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2023, 10:05 (12257 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Accident feroviar la Dridu

Accident feroviar la Dridu

Un accident feroviar s-a produs luni, 13 martie 2023, la trecerea de cale ferată din zona localității Dridu. Responsabil de producerea accidentului a fost șoferul unui automobil, bărbatul rămânând fără permis.

Circulația trenurilor, suspendată Din informațiile oferite de Inspec­toratul de Poliție al Județului Ialomița, șoferul unui automobil a traversat calea ferată fără să se oprească regulamentar și să se asigure. Acesta a fost lovit în plin de trenul personal care face legătura între municipiile Urziceni și Ploiești. În urma accidentului, a rezultat rănirea ușoară a conducătorului... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2023, 18:05 (11436 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Unirea Slobozia s-a despărțit de Costel Enache

Fotbal, Liga a II-a

Unirea Slobozia s-a despărțit de Costel Enache

Ratarea calificării în play-off a adus, așa cum era de aștsptat, schimbări la nivelul băncii tehnice a Unirii Slobozia. Antrenorul Costel Enache părăsește echipa după ceva mai mult de 8 luni. Enache este cel mai titrat antrenor din istoria recentă a fotbalului slobozean, tehnicianul de 50 de ani având numeroase prezențe în Liga I, la echipe ca FC Botoșani, Astra Giurgiu sau FC Hermannstadt. La Slobozia a adunat 19 meciuri în campionat, realizând 8 victorii, 7 rezultate de egalitate și 4 înfrângeri. Încă nu s-a luat o decizie în privința succesorului lui Costel Enache, dar, cel mai probabil, secundul Enache Costea va asigura interimatul până la finalul campionatului. Costea este antrenorul... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2023, 14:10 (16938 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

«Războiul cimitirelor» s-a mutat la Curtea de Apel

Drept la «dreptul la replică» al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

«Războiul cimitirelor» s-a mutat la Curtea de Apel

Drept la replică «Urmare a articolului „Război în instanță între bisericile din Ialomița și primării pentru revendicarea ci­mitirelor“, publicat de redacția Ziarului Independent (de adevăr) pe site-ul oficial în data de 20 fe­bruarie 2023, Sectorul Mass-Media al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor face cunoscut următoarele:
În data de 13 februarie 2023 un redactor al Ziarului Independent (de adevăr) a solicitat, în scris, un răspuns din partea Episcopiei Sloboziei și Călărașilor privind re­vendicarea dreptului de proprietate a cimitirelor prin instanță. Sectorul Mass-Media... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2023, 13:50 (32407 vizualizări - 28 comentarii)

SPORT

Unirea Slobozia a ratat play-off-ul. Toți ne-au ajutat, dar n-a fost de ajuns!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-FC Brașov 2-2

Unirea Slobozia a ratat play-off-ul. Toți ne-au ajutat, dar n-a fost de ajuns!

Dacă în precedenta ediție de campionat am fost surpriza, în actualul sezon ne numărăm printre decepții. Nu e un capăt de țară ratarea play-off-ului. S-a întâmplat și la case mai mari, cum ar fi Petrolul, «U» Cluj sau Concordia Chiajna, eterna campioană a transferurilor. Frustrant este faptul că, de-a lungul celor 19 etape ale sezonului regulat, astrele ne-au tot surâs, s-au aliniat la cheremul nostru, iar «dragonii» au dat cu piciorul tuturor șanselor. În etapa decisivă, duminică, 12 martie 2023, Unirea a fost răsfățata tuturor echipelor care puteau da o mână de ajutor. Baia Mare a făcut egal cu Buzăul lui Mihalcea, iar Slatina a ținut-o în șah pe Unirea Dej. Până și firava Poli Timișoara... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2023, 13:05 (13158 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
275 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Grevă de avertisment în spitale

Grevă de avertisment în toate cele 4 spitale din Ialomița. Peste 800 de angajați din sistemul medical vor eliminarea plafonului de 30% aplicat sporurilor salariale, dar și creșteri ale veniturilor pentru ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 11:30
(3801 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bătrâne înșelate prin metoda «Accidentul»

Două bătrâne, de 71 și 79 de ani, din Fetești și Bărcănești, au reclamat la Poliție faptul că au fost victimele unor fapte de înșelăciune prin metoda «Accidentul». Acestea au spus că persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:35
(4730 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Se caută salvatori voluntari

În perioada 2 mai-8 iunie 2018, ISU Ialomița recrutează persoane în vederea efectuării în mod voluntar de activități de acordare a primului ajutor. Cei interesați trebuie să aibă vârsta cuprinsă între ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:20
(3550 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoți identificați de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit să identifice autorii unui furt, faptă comisă pe raza orașului și sesizată pe data de 30 aprilie 2018. Este vorba despre doi bărbați, de 23 și 43 de ani, care acum sunt ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:15
(4619 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Cercetat pentru «furt calificat»

Polițiștii din Fetești au deschis un dosar penal pe numele unui bărbat de 54 de ani, domiciliat în Galați, sub acuzația de furt calificat. Acesta a fost prins în flagrant în timp ce sustrăsese mai multe ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:05
(3611 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița organizează cursuri de calificare profesională în meserii precum cea de ospătar, bucătar, agent de securitate, cofetar și altele. Cursurile sunt ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2018, 20:05
(3880 vizualizări - 0 comentarii)


Anchetă în Ialomița. La un pas de a fi jefuit în zona Popasului Sinești!

Polițiștii din Ialomița au deschis un dosar penal pentru «tentativă de furt », după ce un bărbat din București a reclamat pe un site de socializare cum a scăpat ca prin urechile acului de o bană de hoți ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2018, 16:05
(5897 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Vacanța de 1 Mai-amenzi de aproape 330000 de lei, 54 de permise reținute

În ultimele 4 zile, polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 150 de evenimente, au constatat în jur de 70 de infracțiuni, au aplicat peste 1000 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproape ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2018, 11:10
(4990 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 150 de polițiști ialomițeni, în stradă

Peste 150 de polițiști sunt la serviciu, pe toată perioada minivacanței de 1 mai, pentru siguranța tuturor celor care participă la evenimente, activități cultural-artistice sau sportive și pentru supravegherea ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2018, 11:05
(4374 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autotren încărcat cu îngrășăminte agricole, căzut în afara carosabilului

Evenimentul rutier a avut loc în noaptea de joi spre vineri, 26/27 aprilie 2018, în jurul orei 1,30, pe DN2A, în apropiere de municipiul Slobozia. Șoferul autotrenului, un  tânăr în vârstă de 23 de ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 14:30
(5809 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA: Depunerea cererilor pentru subvențiile la animale și cuantumurile schemelor de sprijin cuplat în sectorul vegetal

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează potențialii beneficiari că, până la data de 2 mai 2018 inclusiv, se depun Cererile de solicitare a ajutorului de stat în sectorul creșterii ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 13:20
(10138 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează candidați pentru instituțiile de învățământ care școlarizează viitorii pompieri

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru concursurile de admitere organizate în 2018 și ianuarie 2019, pentru  instituțiile de învățământ ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 11:40
(8197 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale inopinate

În perioada 19.03-31.10.2018, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița desfășoară acțiuni de control cu caracter inopinat. Acestea vor viza beneficiarii la care se prestează muncă necalificată cu caracter ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 11:35
(3452 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Program de lucru normal în minivacanța de 1 Mai

Agenția pentru Plăți și Intervenție în Agricultură informează fermierii cu privire la faptul că instituția își va desfășura activitatea în program normal de lucru în zilele de 30 aprilie și 1 mai 2018. ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 20:05
(6282 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu aplicativ la Fetești

Joi, 26 aprilie 2018, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița vor desfășura, la Fetești, un amplu exercițiu aplicativ, prin activarea Planului Roșu de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:35
(4404 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: 30 aprilie, data limită de depunere a documentelor pentru subvenția la motorină

Agenția pentru Plăți și Intervenție în Agricultură informează fermierii din județ cu privire la faptul că 30 aprilie este data limită până la care se depun cererile de plată pentru subvenția la motorină ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:25
(8036 vizualizări - 0 comentarii)


Închideri de gaze la Manasia și Urziceni

Joi, 26 aprilie 2018, Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea gazelor în localitățile Urziceni și Manasia, ca urmare a lucrărilor de reparații a rețelelor de distribuție. Furnizarea va fi întreruptă între ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:05
(5641 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat înecat în râul Ialomița

Pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia a desfășurat o misiune în zona  localității Cosâmbești, aceștia recuperând din apele râului Ialomița trupul unui bărbat înecat. Cadavrul a fost transportat ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2018, 18:40
(5586 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină cuprinsă de flăcări între Movila și Fetești

Pompierii Stației de Intervenție Fetești au acționat pentru stingerea unui incendiu produs la un autoturism, pe DJ212, între localitățile Movila și Fetești. Deși flăcările au fost stinse  rapid, mașina ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2018, 18:15
(3354 vizualizări - 0 comentarii)


Mandate de arestare preventivă în dosarul scandalului de la Fetești

La propunerea polițiștilor și procurorilor din Fetești, doi bărbați au fost arestați preventiv pentru 30 de zile, în urma scandalului provocat vineri, 13 aprilie 2018, în cartierul Vlașca. Este vorba despre ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2018, 01:21
(9859 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică și gaze

Potrivit furnizorului de energie electrică E-Distribuție Dobrogea, pe parcursul săptămânii viitoare, 23-27 aprilie 2018, mai multe localități din Ialomița vor fi afectate parțial de întreruperi de electricitate ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 20:10
(7431 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rezultate Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Vineri, 20 aprilie 2018, la nivel național, s-a desfașurat Bursa Generală a Locurilor de Muncă, acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost organizat ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 17:05
(5389 vizualizări - 1 comentariu)


Un protest la Școala Gimnazială «Spiru Haret» din Țăndărei

Joi, 19 aprilie 2018, la Țăndărei, a fost organizat un protest spontan la Școala Gimnazială «Spiru Haret». Manifestarea a fost organizată de cadrele didactice ale unității de învățământ ca reacție la atitudinea ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 14:05
(6342 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Incendiu la o fabrică de mase plastice

4 tone de mase plastice au ars în seara zilei de miercuri, 18 aprilie 2018, în curtea unui depozit de  PET-uri din Urziceni. La fața locului au intervenit pompierii din localitate, cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 13:15
(6445 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Slobozia: Sărbătoare dedicată cărților

Luni, 23 aprilie 2018, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia se va sărbători «Ziua Internațională a Cărții și a Drepturilor de Autor. Ziua Bibliotecarului și 85 de ani de bibliotecă publică ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 11:45
(4096 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Două persoane, rănite într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au acordat primul ajutor victimelor unui accident rutier petrecut duminică, 15 aprilie 2018, pe raza localității Căldărușanca. Victimele erau pasageri într-o mașină care s-a lovit ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:50
(5753 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii martie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6043 șomeri, din care 1131 șomeri erau indemnizați, respectiv 4912 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:35
(4160 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendiu din cauza unei lumânări aprinse

În noapte de 14/15 aprilie 2018, pompierii Detașamentului de Intervenție Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu care s-a produs la casa unui localnic din satul buzoian ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:10
(4251 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Vin banii pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță fermierii că s-au început procedurile de plata a subvenției pentru motorină, pentru perioada 1 octombrie-31 decembrie 2017. Valoarea totală a acestor ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 18:30
(4724 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

închiriem spații comerciale,
hală, teren depozitare
materiale
și utilaje construcții

Relații la sediul firmei din
str. Gării Noi, nr. 5, Slobozia,

telefon 0243/211.406

17 Aprilie 2018, 17:40


Ultimele comentarii
Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...