Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Învinse de tineretul Brăilei

Handbal, Divizia A, HC Dunărea Brăila II-CSM Unirea Slobozia 30-27 (17-9)

Învinse de tineretul Brăilei

CSM Unirea Slobozia a făcut cel mai slab meci din acest sezon, în compania echipei de divizie a Dunării Brăila, alcătiută, în foarte mare parte, din jucătoare sub 20 de ani. Extrema Ștefania Epureanu (24 de ani) și portarul Ana Caraman (21 de ani) sunt excepțiile de la această regulă. Cu toate acestea, echipa Sloboziei a reușit să păstreze echilibrul doar în primele minute. Apoi, brăilencele s-au desprins, iar la pauză conduceau cu un neverosimil 17-9. Nici în partea secundă lucrurile nu au stat bine, jucătoarele trimise de antrenorul Constantin Frîncu să încerce «remontada» intrând timorate și greșind, în multe situații, ținta de aruncare. S-a mai dres busuiocul pe final, dar înfrângerea, fie... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2023, 13:20 (12999 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Mult zgomot și-un pic de fotbal

Fotbal, Liga a III-a, CS Amara-Recolta Gheorghe Doja 1-3

Mult zgomot și-un pic de fotbal

După cum s-a văzut și-n tur, duelul județean dintre Amara și Gheorghe Doja naște multe ambiții. Amara a dat tonul, iar Recolta a revenit, și în tur, și în retur. Spre deosebire de meciul tur, spi­ritele au fost mai încinse în meciul disputat sâmbătă, 18 martie 2023, la Amara. În ciuda faptului că tribuna a fost plină în proporție de 70%, și asta datorită slobozenilor veniți să vadă acest meci. Principalul punct de atracție pentru aceștia l-a constituit schimbarea antrenorului la Recolta Gheorghe Doja. Înfrângerea din meciul cu Dunărea Călărași i-a convins pe decidenți să-l înlocuiască pe antrenorul Adrian Cristea cu experimentatul Ion Ionescu, cel care a promovat, în 2012, Unirea Slobozia în ... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2023, 12:05 (11870 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă o victorie pentru fotbalistele Sloboziei

Fotbal feminin, Liga a II-a, FCSB-Măgura 2012 Bacău 3-1

Încă o victorie pentru fotbalistele Sloboziei

Asocierea cu FCSB pare să fi fost de bun augur pentru fotbalul feminin din Slobozia. Echipa antrenată de Marius Chițoiu a reușit încă o victorie, de data aceasta contra celor de la Măgura Bacău, consolidându-și, astfel, liniștitorul loc 5 din clasament. Pentru meciul cu echipa moldavă, Marius Chițoiu a început cu următoarea distribuție: Bocioacă-Capră, Solonaru, Holtzhauser, Golgovici-Pascu, Baciu, Badea, Mocăniță-Ioniță, Casian. Primul gol al Sloboziei a fost marcat de Daniela Pascu, în minutul 25, din penalty. Golul 2 al FCSB a picat în minutul 60, când Laura Baciu a plasat excelent, cu o lovitură de cap, mingea centrată, din corner, de Casian. Tabela este închisă în minutul 90 de Loredana ... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2023, 10:40 (11854 vizualizări - 3 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Victor Moraru, în precampanie electorală la Slobozia

Victor Moraru, în precampanie electorală la Slobozia

Când nu e agent imobiliar în Consiliul de Administrație al RAPPS și nu inaugurează laboratoarele de inovare ale Secretariatului General al Guvernului, ex-președintele Moraru se întoarce la prima sa dragoste, electoratul. Asta s-a întâmplat de exemplu sâmbătă, 4 martie 2023, când domnia sa a prezidat o întâlnire a cadrelor didactice pensionare din Amara, organizată sub patronajul filialei locale a PRO România. Sigur, întâlnirea a avut loc la Slobozia, la Hotelul Console, că acum Amara are primar AUR până când s-o coace ăla micu și-o fi în stare să calce pe urmele ilustrului său tată care a fost ales «de cinci ori consecutiv»... Dar astea sunt amănunte, nu vă mai încurcăm în ele. Ce este cert și... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2023, 14:20 (8058 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Contracte de delegare a serviciilor de salubritate pentru toată Ialomița

Din 17 martie 2023 administrațiile locale intră în legalitate

Contracte de delegare a serviciilor de salubritate pentru toată Ialomița

Administrațiile din Ialomița sunt obligate să se alinieze noilor reglementări legislative privind serviciile de salubrizare. Administrația județeană girează acest proces prin intermediul Asociației de Dezvoltare Intercomunitară ECOO 2009 în care sunt incluse 65 de administrații locale. Conform Ordinului 640/2022, privind aprobarea Normelor metodologice de stabilire, ajustare sau modificare a tarifelor pentru acti­vitățile de salubrizare, administrațiile locale au obligația de a mandata ADI ECOO 2009 să le reprezinte în procesul de negociere a ta­rifelor pentru activitățile de salubrizare. În Ialomița, tratarea și depozitarea deșeurilor este asigurată prin intermediul Vivani Salubritate SA.
... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2023, 09:55 (8329 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bâlciul tradițional din Țăndărei se mută într-o altă locație

Bâlciul tradițional din Țăndărei se mută într-o altă locație

În cadrul ultimei șe­dințe ordinare a Consi­liului Local din Țăndă­rei, aleșii orașului au votat un proiect de hotărâre ce presupune amenajarea unui spațiu pentru desfășurarea evenimentelor publice ale localității. Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei, susține că în această locație se va organiza, pe viitor, bâlciul tradițional.

Investiție din bugetul propriu De mai bine de 20 de ani, bâlciul tradițional, organizat la Țăndărei în fiecare an pe data de 14 septembrie, când în calendarul ortodox se celebrează sărbătoarea «Sfintei Cruci», se desfășoară pe un teren din ime­diata apropiere... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2023, 12:40 (17805 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Fetești amenajează primele «insule ecologice»

Soluții inteligente pentru colectarea deșeurilor

Primăria Fetești amenajează primele «insule ecologice»

Un sistem inteligent de colectare a deșeurilor va fi pus în funcțiune de administrația locală din Fetești. Proiectul va beneficia de finanțare prin Planul Național de Redresare și Reziliență și a fost deja aprobat de Ministerul Mediului. «Este datoria noastră să facem eforturi pentru a trăi într-un oraș curat!» a declarat Laurențiu Șonchereche.

Colectare cu ajutorul cartelelor electronice În vreme ce în multe loca­li­tăți din Ialomița problema co­lectării eficiente a deșeurilor este nerezolvată, administrația locală din Fetești va implementa un sistem prin care digitalizarea va juca... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2023, 16:40 (6927 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Mirajul independenței energetice cu panouri fotovoltaice

Mirajul independenței energetice cu panouri fotovoltaice

Este printre primii 15 prosumatori înregistrați la ENEL Dobrogea în Ialomița. A montat primele 12 panouri fotovoltaice în 2017. Nu s-a gândit la bani, a visat să fie independent energetic. Și recomandă investiția cu o condiție: să ai capacitatea de a te adapta la un joc ale cărui reguli se schimbă în fiecare zi!

Casa cu panouri solare de la Slobozia Nouă Casa e la șosea. O casă bătrânească, nu are nimic spectaculos... În afara panourilor solare și a proprietarului. Alin S. este printre primii prosumatori înre­gistrați în sistemul ENEL Dobrogea. A montat primele 12 panouri în 2017 visând... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2023, 11:20 (34257 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Fermierii români sunt dezavantajați de concurența cerealelor provenite din Ucraina!»

Europarlamentarul PNL Dan Motreanu

«Fermierii români sunt dezavantajați de concurența cerealelor provenite din Ucraina!»

Într-o declarație publică, europarlamentarul PNL Dan Motreanu critică maniera în care Ministerul Agriculturii a negociat acordarea compensațiilor pentru fermierii români afectați de importurile de grâne din Ucraina. În opinia acestuia, țării noastre îi va reveni cea mai mică sumă, în valoare de 10 milioane de euro.

Demersuri pe lângă Comisia Europeană Potrivit europarlamentarului PNL Dan Motreanu, alături de România, oficialii Ministerelor Agriculturii din Polonia și Bulgaria au negociat acordarea unor facilități financiare tuturor fermierilor afectați de importurile cerealiere din... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2023, 19:05 (17007 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școli reabilitate cu milioane de lei, incluse pe lista clădirilor cu risc seismic

Școli reabilitate cu milioane de lei, incluse pe lista clădirilor cu risc seismic

Ministerul Educației a cerut Inspectoratelor Școlare din întreaga țară să prezinte situația clădirilor în care funcționează unitățile de învățământ care prezintă risc sesmic. La nivelul județului Ialomița, unele dintre imobilele în care școlile funcționează au fost încadrate în risc seismic II sau III, deși au beneficiat de lucrări de reparații prin Planul Național de Dezvoltare Locală (PNDL) I și II. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița nu au oferit o explicație pentru această situație.

Clădiri renovate, dar cu risc seismic După cutremurele care s-au produs în zona Olteniei... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2023, 13:55 (16181 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este și ea o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important, prietenoasă cu mediul.
Factura electronică este legală, are valoare fiscală și reprezintă o alternativă mai eficientă a facturii tipărite. Aceasta este transmisă pe adresa de e-mail, în momentul emiterii, dar poate fi regăsită cu ușurință și în contul de client RAJA Constanța (accesibil de pe orice desktop sau prin aplicația de mobil), unde se poate face vizualizarea tuturor facturilor... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2023, 12:20 (13231 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Imobile rechiziționate de la proxeneți pe care Statul refuză să le valorifice

Slobozia: Imobile rechiziționate de la proxeneți pe care Statul refuză să le valorifice

Sunt mai bine de 7 ani de când Statul Român, prin Agenția Națională de Administrare a Bunurilor Indis­ponibilizate și Agenția Națională de Administrare Fiscală, încearcă să va­lorifice patru garsoniere și un apartament, amplasate în Slobozia, pe care instanțele de judecată le-au lăsat în grija celor două instituții, fiind consi­derate bunuri rezultate din activitatea infracțională. Imobilele au aparținut unor bărbați condamnați definitiv pentru «proxenetism», iar rechiziționarea lor a reprezentat la momentul respectiv o adevărată premieră în justiția ialomițeană. Valoarea totală a bunurilor depășește 500 mii de lei, conform listelor de inventar rea­lizate de ANABI.

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2023, 10:10 (23150 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Educației tratează cu indiferență nevoia de digitalizare a școlilor ialomițene

Ministerul Educației tratează cu indiferență nevoia de digitalizare a școlilor ialomițene

În anul 2020, Guvernul României a adoptat o Ordonanță de Urgență prin care Ministerul Educației și-a asumat public faptul că va face eforturi să digitalizeze școlile din toată țara. Unitățile de învățământ din Ialomița se numără printre cele pe care oficialii Ministerului Edu­ca­ției le-au uitat în ceea ce privește dota­rea cu echipamente IT. Deși situația este cunoscută la nivelul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, situația lipsei dispozitivelor electronice din școli a fost prezentată public într-un raport al organizației «Societatea Academică Română».

Învățământul ialomițean, tot mai departe de digitalizare... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2023, 14:10 (11771 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia «exportă» câini fără stăpân

Slobozia «exportă» câini fără stăpân

În 2022, la Slobozia, au fost adoptați 274 de câini fără stăpân. Mai bine de jumătate dintre animale au fost adoptate peste hotare, cu ajutorul organizațiilor non-guvernamentale care militează pentru drepturile acestor patrupede. Anglia, Germania și Italia sunt țările unde au ajuns maidanezii din Slobozia.

Vesticii vor maidanezi din Slobozia Câinii fără stăpân capturați de pe străzile din Slobozia ajung, de cele mai multe ori, la familii din Occident. Modalitatea este una destul de simplă. Organizațiile non-profit fac demersuri pe lângă adăposturile aflate în grija administrațiilor... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2023, 09:55 (15294 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aparat medical cumpărat cu bani europeni, nefuncțional din cauza lipsei de medici

La Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Aparat medical cumpărat cu bani europeni, nefuncțional din cauza lipsei de medici

Un aparat medical achiziționat de Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, prin intermediul unui program cu finanțare europeană, este nefuncțional pentru că singurul medic angajat să îl utilizeze și-a dat demisia, preferând să lucreze într-o altă unitate medicală, mult mai aproape de domiciliu. Situația trenează de două luni, iar acum se caută soluții pentru angajarea unui alt specialist. «Postul a fost scos la concurs!» au transmis reprezentanții unității medicale.

Criză de medici la Spitalul Fetești După doi ani și jumătate de lucrări, Ambulatoriul Spitalului Municipal «Anghel... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2023, 13:55 (8943 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Depozitele în bănci ale ialomițenilor au depășit 3,3 miliarde de lei

În 2022

Depozitele în bănci ale ialomițenilor au depășit 3,3 miliarde de lei

La începutul fiecărui an calendaristic, Banca Națională a României dă pu­blicității o serie de date statistice cu profil teritorial referitoare la activitatea de creditare și depozitele în bănci ale populației. În ceea ce privește județul Ialomița, conform statisticilor BNR, în 2022, sumele economisite de ialomițeni sub forma depozitelor bancare au depășit 3,3 mi­liarde de lei.

Economii pe timp de pandemie Potrivit informațiilor oferite de Banca Națională a României, va­loarea dobânzilor populației a fost puternic influențată de pandemia de COVID-19. Raportat la județul Ialomița, înainte... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2023, 10:05 (12258 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Accident feroviar la Dridu

Accident feroviar la Dridu

Un accident feroviar s-a produs luni, 13 martie 2023, la trecerea de cale ferată din zona localității Dridu. Responsabil de producerea accidentului a fost șoferul unui automobil, bărbatul rămânând fără permis.

Circulația trenurilor, suspendată Din informațiile oferite de Inspec­toratul de Poliție al Județului Ialomița, șoferul unui automobil a traversat calea ferată fără să se oprească regulamentar și să se asigure. Acesta a fost lovit în plin de trenul personal care face legătura între municipiile Urziceni și Ploiești. În urma accidentului, a rezultat rănirea ușoară a conducătorului... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2023, 18:05 (11437 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Unirea Slobozia s-a despărțit de Costel Enache

Fotbal, Liga a II-a

Unirea Slobozia s-a despărțit de Costel Enache

Ratarea calificării în play-off a adus, așa cum era de aștsptat, schimbări la nivelul băncii tehnice a Unirii Slobozia. Antrenorul Costel Enache părăsește echipa după ceva mai mult de 8 luni. Enache este cel mai titrat antrenor din istoria recentă a fotbalului slobozean, tehnicianul de 50 de ani având numeroase prezențe în Liga I, la echipe ca FC Botoșani, Astra Giurgiu sau FC Hermannstadt. La Slobozia a adunat 19 meciuri în campionat, realizând 8 victorii, 7 rezultate de egalitate și 4 înfrângeri. Încă nu s-a luat o decizie în privința succesorului lui Costel Enache, dar, cel mai probabil, secundul Enache Costea va asigura interimatul până la finalul campionatului. Costea este antrenorul... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2023, 14:10 (16938 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

«Războiul cimitirelor» s-a mutat la Curtea de Apel

Drept la «dreptul la replică» al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

«Războiul cimitirelor» s-a mutat la Curtea de Apel

Drept la replică «Urmare a articolului „Război în instanță între bisericile din Ialomița și primării pentru revendicarea ci­mitirelor“, publicat de redacția Ziarului Independent (de adevăr) pe site-ul oficial în data de 20 fe­bruarie 2023, Sectorul Mass-Media al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor face cunoscut următoarele:
În data de 13 februarie 2023 un redactor al Ziarului Independent (de adevăr) a solicitat, în scris, un răspuns din partea Episcopiei Sloboziei și Călărașilor privind re­vendicarea dreptului de proprietate a cimitirelor prin instanță. Sectorul Mass-Media... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2023, 13:50 (32407 vizualizări - 28 comentarii)

SPORT

Unirea Slobozia a ratat play-off-ul. Toți ne-au ajutat, dar n-a fost de ajuns!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-FC Brașov 2-2

Unirea Slobozia a ratat play-off-ul. Toți ne-au ajutat, dar n-a fost de ajuns!

Dacă în precedenta ediție de campionat am fost surpriza, în actualul sezon ne numărăm printre decepții. Nu e un capăt de țară ratarea play-off-ului. S-a întâmplat și la case mai mari, cum ar fi Petrolul, «U» Cluj sau Concordia Chiajna, eterna campioană a transferurilor. Frustrant este faptul că, de-a lungul celor 19 etape ale sezonului regulat, astrele ne-au tot surâs, s-au aliniat la cheremul nostru, iar «dragonii» au dat cu piciorul tuturor șanselor. În etapa decisivă, duminică, 12 martie 2023, Unirea a fost răsfățata tuturor echipelor care puteau da o mână de ajutor. Baia Mare a făcut egal cu Buzăul lui Mihalcea, iar Slatina a ținut-o în șah pe Unirea Dej. Până și firava Poli Timișoara... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2023, 13:05 (13158 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: 16 august 2022, termen pentru depunerea situațiilor financiare semestriale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că sistemul de raportare contabilă la 30 iunie 2022 a operatorilor economici se aplică entităților cărora le sunt ...[citește_toată_știrea]

3 August 2022, 16:10
(10434 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: «Zâmbiți, vă rog!»

Muzeul Județean Ialomița: «Zâmbiți, vă rog!»

Istoria fascinantei arte a fotografiei a fost trăită de micuții înscriși în programul muzeal-educațional «Șezătoarea Copiilor», miercuri, 3 august a.c., la Muzeul Județean Ialomița, sub genericul  ...[citește_toată_știrea]

3 August 2022, 14:40
(8684 vizualizări - 0 comentarii)


Grădina de Vară Amara, inaugurată

Duminică, 7 august a.c., Primăria Amara va inaugura noua Grădină de Vară, locație reabilitată printr-un proiect cu fonduri europene. Evenimentul va fi marcat de un spectacol de operetă românească «Centenarul ...[citește_toată_știrea]

3 August 2022, 11:10
(13673 vizualizări - 0 comentarii)


Crunți: Urmărit de polițiști în lanul de floarea-soarelui

Luni, 1 august a.c., un bărbat de 49 de ani din localitatea Crunți a fost depistat în flagrant de polițiștii ialomițeni în timp ce conducea un autoturism sub influența alcoolului. Oamenii legii au observat ...[citește_toată_știrea]

2 August 2022, 16:30
(8675 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: 90 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 2 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28253, fiind înregistrate 90 de cazuri noi față de ziua de luni, 1 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

2 August 2022, 16:15
(7283 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: 96,90% dintre ialomițeni s-au recenzat

Conform statisticilor Direcției Județene de Statistică Ialomița, la data de 31 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița s-au recenzat 238812 de persoane, reprezentând 96,90% din populația rezidentă țintă ...[citește_toată_știrea]

2 August 2022, 16:04
(22724 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 3,72%, rata șomajului în luna iunie 2022

La sfârșitul lunii iunie 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3467 șomeri (din care 1584 femei), rata șomajului fiind de 3,72%, cu 0,69% sub valoarea ...[citește_toată_știrea]

2 August 2022, 13:45
(11755 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Campanie de donare de sânge

Protopopiatul Urziceni: Campanie de donare de sânge

Luni, 1 august 2022, Protopopiatul Urziceni a organizat o nouă acțiune în cadrul campaniei naționale susținută de Patriarhia Română, respectiv «Donează sânge, salvează o viață!». Astfel, o echipă medicală ...[citește_toată_știrea]

1 August 2022, 16:30
(19883 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 26 de noi cazuri de COVID-19

Luni, 1 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28163, fiind înregistrate 26 de cazuri noi față de ziua de duminică, 31 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

1 August 2022, 16:15
(7684 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Locuință cuprinsă de flăcări

Țăndărei: Locuință cuprinsă de flăcări

Sâmbătă, 30 iulie a.c., trei echipaje de pompieri din Țăndărei, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs ...[citește_toată_știrea]

1 August 2022, 15:00
(7701 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere la Coșereni și Gura Ialomiței

Accidente rutiere la Coșereni și Gura Ialomiței

Duminică, 31 iulie a.c., pe raza localităților Coșereni și Gura Ialomiței s-au produs două accidente rutiere, în urmă cărora au rezultat opt victime. La fața locului au intervenit paramedicii SMURD însă ...[citește_toată_știrea]

1 August 2022, 14:50
(11541 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 8 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 31 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28137, fiind înregistrate 8 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 30 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2022, 16:50
(3138 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 41 de noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 30 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28129, fiind înregistrate 41 de cazuri noi față de ziua de vineri, 29 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2022, 16:40
(7123 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 59 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 29 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28088, fiind înregistrate 59 de cazuri noi față de ziua de joi, 28 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2022, 17:40
(4712 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Nerespectarea legii 241/2005 are consecințe penale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, potrivit art. 6^1 alin. (1) din Legea nr. 241/2005, pentru prevenirea și combaterea evaziunii fiscale, cu modificările ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2022, 17:30
(6683 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Imnului Național al României», sărbătorită la Muzeul Județean Ialomița

«Ziua Imnului Național al României», sărbătorită la Muzeul Județean Ialomița

«Ziua Imnului Național al României» a fost sărbătorită vineri, 29 iulie a.c., la Muzeul Județean Ialomița, printr-o manifestare cu caracter educațional, adresată copiilor înscriși în programul muzeal « ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2022, 16:10
(6485 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 49 de noi cazuri de COVID-19

Joi, 28 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28029, fiind înregistrate 49 de cazuri noi față de ziua de miercuri, 27 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2022, 16:15
(7520 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A încercat să-și pună capăt zilelor

Joi, 28 iulie a.c., pompierii au intervenit în cazul unei tentative de suicid la Fetești Gară. Este vorba despre un tânăr de 26 de ani care s-a urcat pe un stâlp de electricitate, înalt de 30 de metri, ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2022, 14:15
(13003 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Incendiu la o anexă gospodărească

Gura Ialomiței: Incendiu la o anexă gospodărească

Miercuri, 27 iulie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD pentru lichidarea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în comuna ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2022, 12:40
(9635 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În primul semestru al anului 2022, valoarea sumelor colectate a fost de 560,27 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în primele 6 luni ale anului 2022, încasări nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 560,27 milioane de lei ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2022, 19:00
(11808 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Câini ținuți în condiții necorespunzătoare de către stăpâni

Marți, 26 iulie a.c., o femeie din orașul Amara a sesizat IPJ Ialomița cu privire la faptul că într-o curte din apropierea locuinței sale s-ar afla 5 câini răniți și flămânzi. Polițiștii din cadrul Biroului ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2022, 17:40
(12329 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 85 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 27 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27980, fiind înregistrate 85 de cazuri noi față de ziua de marți, 26 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2022, 16:15
(5538 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Duminică, 31 iulie 2022, termen limită pentru depunerea Formularului 398

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoane impozabile care sunt înregistrate în România pentru utilizarea unuia dintre regimurile speciale prevăzute la art ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2022, 16:40
(12072 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 96 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 26 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27895, fiind înregistrate 96 de cazuri noi față de ziua de luni, 25 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2022, 16:15
(9601 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Două persoane decedate într-un accident rutier

Movila: Două persoane decedate într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a produs luni, 25 iulie a.c., pe raza localității Movila. Două persoane și-au pierdut viața, iar alte două au fost grav rănite, în urma impactului dintre două autoturisme. La fața ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2022, 18:40
(20286 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila accident


Bărcănești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Bărcănești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Luni, 25 iulie a.c., pe raza comunei Bărcănești s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane și rănirea a altor cinci. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2022, 18:10
(13631 vizualizări - 1 comentariu)


Spitalul Județean Slobozia, partener într-un proiect privind prevenirea cancerului de col uterin

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este principalul partener al Proiectului «Screening pentru Cancerul de Col Uterin și Tratament Precoce» (SCCUT), finanțat de Uniunea Europeană cu scopul de a preveni ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2022, 17:00
(12109 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 10 noi cazuri de COVID-19

Luni, 25 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27799, fiind înregistrate 10 cazuri noi față de ziua de duminică, 24 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2022, 16:00
(15645 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 incendii de vegetație uscată

Ialomița: 12 incendii de vegetație uscată

În ultimele 3 zile, pompierii ialomițeni au acționat pentru localizarea și stingerea a 18 incendii înregistrate la nivel județean. Din totalul celor 18 incendii care au avut loc în perioada menționată, ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2022, 15:30
(20418 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii pe raza localităților Perieți și Grivița

Duminică, 24 iulie a.c., pompierii din cadrul Detașamentului Slobozia au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, produs la anexa unei ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2022, 15:15
(8965 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...