Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Succes lejer înainte de vacanță

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-Școala 181 București 34-22 (17-7)

Succes lejer înainte de vacanță

bonus: S-au întărit cu Anca Onicaș

CSM Unirea Slobozia a obținut o victorie facilă (ca multe altele, în acest sezon), în ultima etapă a turului. Am întâlnit Școala 181 București, o extrem de palidă replică a echipei care, în urmă cu 10 ani, le trimitea spre handbalul mare pe Maria Gavrilă, Angela Cioca sau surorile Abed-Kader. Actuala echipă a lui Maximilian Gavrilă este alcătuită, în mare parte, din sportive talentate care știu jocul, dar ne dau senzația că îl practică ocazional. De aceea, ne-a surprins că au marcat 22 de goluri. În meciul jucat sâmbătă, 10 decembrie 2022, echipa noastră a controlat ostilitățile în permanență. A ieșit o primă repriză câștigată lejer și o a doua în care avantajul de pe tabelă le-a făcut pe handbalistele... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2022, 12:20 (2507 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

«Cupa Crăciunului» la înot, organizată la Bazinul Olimpic Slobozia

«Cupa Crăciunului» la înot, organizată la Bazinul Olimpic Slobozia

Bazinul Olimpic de Înot din Slobozia a găzduit sâmbătă, 11 decembrie a.c., un eveniment sportiv organizat de Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia. Este vorba despre «Cupa Crăciunului» la înot, competiție destinată co­piilor și adolescenților. La linia de start s-au aliniat 120 de înotători ialomițeni, cu vârste cuprinse între 4 și 15 ani.

Înotul, sportul preferat al copiilor Bazinul Olimpic de Înot din Slobozia a fost sâmbătă, 11 decembrie a.c., gazda celui mai așteptat concurs local de înot desfășurat la Slobozia. Este vorba despre «Cupa Crăciunului», competiție care a adus la... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2022, 11:05 (3969 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Taboo Events și antifonarea cortului de nunți

Taboo Events și antifonarea cortului de nunți

La 4 luni de la izbucnirea scandalului public dintre Primăria Slobozia și firma Taboo Events SRL, patronul Ioan Nagîț s-a apucat de renovări de 800000 de lei. «În secunda în care vremea ne va permite, ne apucăm de treabă!» susținea acesta vineri, 18 noiembrie 2022. Și a demarat. Reamintim că Primăria Slobozia a cerut, prin instanță, «suspendarea acti­vității firmei până la intrarea în legalitate a acesteia».

Istoria unui război administrativ În luna iulie a anului 2022, ca urmare a sutelor de sesizări primite din partea locuitorilor din zonă, Primăria Slobozia a solicitat... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2022, 14:05 (11014 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Salariile de bugetari de la Primăria Slobozia

Fă-mă, Doamne, angajat la stat!

Salariile de bugetari de la Primăria Slobozia

Consiliul Local Slobozia a aprobat luna trecută majorarea salariilor angajaților din aparatul propriu al primarului Sloboziei. În topul celor mai mari salarii  conduc detașat administratorul public al orașului, Gabriel Olteniceanu, cu 17480 de lei și secretarul Primăriei Slobozia, Valentin Tudoran, cu 16388 de lei. Pentru cei interesați să muncească, salariul unui necalificat la Direcția de Administrare a Domeniului Public este de 3250 de lei.

Nu aduce anul ce aduce votul Consiliul Local Slobozia a aprobat marți, 22 noiembrie 2022, majorarea salariilor pentru angajații care dețin... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2022, 09:55 (22239 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Biblioteca din stația de autobuz

Inedit la Sfântu Gheorghe

Biblioteca din stația de autobuz

Administrația din comuna Sfântu Gheorghe a reușit să impună un proiect cultural prezent doar în marile orașe ale țării. În 5 din cele 5 stații de autobuz ale localității au fost construite rafturi de bi­bliotecă. Locuitorii comunei, dar și vizitatorii ajunși întâmplător în locații, pot împrumuta cărți sau, după caz, le pot dona.

O inițiativă funcțională În localitatea Sfântu Gheorghe, comună cu 3 sate înșirate de-a lungul DN2A, există 6 stații de autobuz. În 5 dintre acestea, ad­ministrația locală a decis să amenajeze în vara anului 2022 rafturi cu cărți. Ideea a prins, iar locuitorii... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2022, 11:10 (4153 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Muzeul Județean Ialomița scoate la lumină istoria medievală a Sloboziei

Muzeul Județean Ialomița scoate la lumină istoria medievală a Sloboziei

Arheologii Muzeului Județean Ialomița desfășoară în această perioadă un studiu aprofundat privind identificarea zonelor cu impact istoric din municipiul Slobozia. Prin această cercetare se urmărește scoaterea la lumină a primelor așezări umane care au existat pe teritoriul administrativ de astăzi al reședinței județului Ialomița. Inițiativa Muzeului Județean Ialomița vine în urma unei solicitări adresată de către Primăria Slobozia, privind actualizarea Planului Urbanistic General al orașului. Concluziile cercetărilor vor fi făcute pu­blice într-un raport oficial. Ceea ce se știe cu certitudine este că în jurul Mânăstirii «Sfinții Voievozi» au existat mai multe sate, de mici dimensiuni, care alcătuiau... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2022, 12:20 (10187 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Refuzul Austriei ne revoltă, dar nu trebuie să renunțăm la luptă!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu, despre scandalul momentului

«Refuzul Austriei ne revoltă, dar nu trebuie să renunțăm la luptă!»

Președintele Comisiei pentru Afaceri Europene a Camerei Deputaților, deputatul PSD Ștefan Mușoiu critică în termeni duri votul de blam pe care Austria l-a acordat României și care generează un nou calendar de negocieri pentru accederea în spațiul Schengen: «La fel ca toți românii și eu mă simt foarte revoltat de această decizie profund injustă a Guvernului de dreapta din Austria și a cancelarului Karl Nehammer. Toate eforturile noastre de ani și ani au fost spulberate de acest partid austriac de dreapta!».

Reacții publice Preocupat de susținerea eforturilor PSD  de includere a României în spațiul... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2022, 11:05 (7154 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

USR Ialomița critică «Taxa pe Soare» impusă de Guvern

USR Ialomița critică «Taxa pe Soare» impusă de Guvern

Într-o scrisoare deschisă, reprezentanții USR Ialomița critică decizia Guvernului României, condus de PNL și PSD, de a impune «Taxa pe Soare». Reamintim faptul că, în urmă cu o săptămână, membrii Executivului au emis o Ordonanță de Urgență care stabilește taxarea persoanelor fizice sau companiilor care produc energie verde cu ajutorul panourilor fotovoltaice. Totodată, reprezentanții USR Ialomița atrag atenția cu privire la faptul că administrațiile locale ialomițene tratează cu indiferență dezvoltarea unor proiecte care să le permită producerea de enegie verde.

Ialomița are nevoie de energie regenerabilă... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2022, 17:20 (4074 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Linie de gardă pentru Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

După 15 ani

Linie de gardă pentru Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

După 15 ani în care bolanvii diagnosticați cu afecțiuni neurolo­gice erau transferați către spitale din Constanța și București, Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate să asigure consultații de specialitate în cadrul Secției Neurologie. De aproximativ o lună și jumătate, Secția beneficiază de o linie de gardă, medicii reușind să acorde îngrijiri medicale bolnavilor, fără a mai fi nevoie de transfer către alte unități medicale. Totodată, în cel mai scurt timp, vor fi achiziționate și aparate noi care să-i ajute pe medici în stabilirea unor diagnostice clare. «Pacienții trebuie să aibă încredere în serviciile pe care le oferim!» susține medicul Violeta Șapira, șeful Secției Neurologie a Spitalului... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2022, 11:20 (15402 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concluziile ITM Ialomița în cazul accidentului produs la ferma Teletext, contestate de avocați

Concluziile ITM Ialomița în cazul accidentului produs la ferma Teletext, contestate de avocați

În urmă cu o săptămână, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a finali­zat definitiv cercetările în cazul accidentului de muncă petrecut în august 2022 în incinta fermei de vaci a societății Teletext, firmă care deține brandul de lactate «Diami». În urma accidentului, muncitorii Victor Enache și Ștefan Neagu și-au pierdut viața, într-un cheson în care se depozitează dejec­țiile provenite de la animale. Documentul inspectorilor de muncă pare să-i incrimineze pe cei doi bărbați care și-au pierdut viața. Apărătorii angajați de familiile decedaților susțin faptul că raportul întocmit de către Inspectoratul Teritorial de Muncă prezintă numeroase inadvertențe cu privire la această tragedie, iar... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2022, 12:55 (5807 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Moraru&comp. au conectat Intergroup Engineering SRL la fondurile publice gestionate de Secretariatul General al Guvernului

Istoria se repetă pentru o investiție de 30 milioane de euro

Moraru&comp. au conectat Intergroup Engineering SRL la fondurile publice gestionate de Secretariatul General al Guvernului

În octombrie 2022, presa națională relata in extenso un nou scandal public legat de abuzurile administrative și financiare ale cuplului Marian Neacșu/Victor Moraru în cadrul Secretariatului General al Guvernului. La nici două luni distanță, ziarul nostru este în măsură să prezinte o nouă fațetă a acestui scandal național. Conform informațiilor pe care le deține ziarul nostru, Victor Moraru, în calitate de director al Direcției Generale Guvernare Deschisă, Relații Publice și Cooperare din cadrul SGG, a facilitat în mai 2022 încheierea unui contract pentru realizarea studiului tehnic privind reabilitarea Palatului Victoria, investiție a cărei valoare este estimată la 30 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2022, 12:10 (8584 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Țățica Rodica apără AUR cu prețul contului de Facebook

Țățica Rodica apără AUR cu prețul contului de Facebook

bonus: Senatorul Costea n-a uitat că a uitat

De o săptămână încoace, țățica Rodica zace ca de lingoare. Contul dumneaei de Facebook, lumina ochilor ei, tribuna de la înălțimea căreia domină scena politică românească în nopțile de reverie, ar fi pe cale să se închidă. Și de vină e numai vipera aia care i-a sucit mințile șefului! N-ar mai răbda-o politica, că nici numele sfânt al Partidului nu-l știe a scrie...

Senatoarea Rodica și ex-prezidențiabila Ramona Știți vorba aia care spune că o nenorocire nu vine niciodată singură. Ei bine, așa și cu senatoarea Rodica. De parcă n-ar fi fost de ajuns că postările ei apoteotice... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 18:10 (11094 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Trimis în judecată pentru «pornografie infantilă»

Ialomița: Trimis în judecată pentru «pornografie infantilă»

Procurorii din cadrul DIICOT-Biroul Teritorial Slobozia au trimis în judecată un tânăr de 25 de ani, din zona Urziceni, acuzat de «pornografie infantilă». Acesta a distribuit prietenilor imagini compromițătoare cu iubita sa, o adolescentă de 15 ani. Dosarul a fost înre­gistrat pe rolul Tribunalului Ialomița.

Și-a obligat iubita să pozeze goală Cercetările în acest dosar au început în anul 2021 când părinții fetei au făcut sesizări la Poliție, în momentul în care au aflat că pe internet sunt distri­buite imagini compromițătoare cu fiica lor. La vremea respectivă, adolescenta, în vârstă... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 15:20 (7406 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Coșmarul Chiajna, un nou episod

Fotbal, Liga a II-a, Concordia Chiajna-Unirea Slobozia 1-0

Coșmarul Chiajna, un nou episod

Despre finalurile de joc total nefaste pentru noi din meciurile cu Concor­dia Chiajna am mai povestit la recenta confruntare dintre cele două echipe, așa că nu ne vom repeta. Vom spune doar că, în ulti­mul meci din stagiunea de iarnă, Unirea și-a luat iarăși gol de la Concordia la ultima fază. Prin urmare, «coșmarul Chiajna» tocmai ce și-a consumat al 4-lea episod...

Defensivă măcinată de absențe Trei dintre titularii din meciul cu Unirea Dej nu au putut fi folosiți la Chiajna. Contra și Toma au fost suspendați, iar Dinu, accidentat. Din fericire, înlocuitorii lor, Păduraru, Dorobanțu... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 14:40 (3875 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Petrec vacanța în afara play-off-ului

Fotbal, Liga a III-a, Gloria Albești-Recolta Gheorghe Doja 1-1

Petrec vacanța în afara play-off-ului

Recolta Gheorghe Doja traversează cel mai bun sezon în Liga a III-a. Echipa ialomițeană intră în vacanță pe locul 5, cu 22 de puncte, la două lungimi de play-off. Lucrurile puteau sta și mai bine dacă componența lotului era gestionată mai bine și dacă arbitrajele și-ar fi făcut mai conștiincios datoria. Ultima observație este validată și de ultimul meci jucat de ialomițeni, în acest an. Recolta a jucat la Albești, în fața echipei de pe locul 2. A fost un meci foarte echilibrat, în care ialomițenii nu au dat deloc impresia unei echipe aflate pe un loc inferior. Antrenorul Adrian Cristea a început meciul cu Răducanu-Petre, Ene, Chebac, Andrei-Alexe, Comșa-Chiriță, Răduca, Mălureanu-Năstase. După... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 13:10 (3158 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Să vedem ce-o fi la iarnă

Fotbal, Liga a III-a, CS Amara-Înainte Modelu 1-2

Să vedem ce-o fi la iarnă

Așa cum am mai spus, în ciuda mul­titudinii de insuccese și a unor înfrângeri de-a dreptul pantagruelice, CS Amara merită toată aprecierea pentru faptul că, în ciuda dificultăților financiare, nu abandonează competiția. Mai mult, «balnearii» mai ciupesc și câte un punct, lucru care ar fi putut să se întâmple și în confruntarea de pe teren propriu, contra celor de la Înainte Modelu, disputată sâmbătă, 3 decembrie 2022. Antrenorul Marius Pletea a început cu următorii jucători: Bănescu-Negustoru, Andrei, Croitoru, Voicu, Nohai-Nistor, Gheorghe, Lazăr, Coman-Zaharia. Au mai jucat Mădălin Ilie și Ionuț Negoiu. Meciul începe sub semnul echilibrului, dar acesta se rupe în minutul 26. Jucătorul Modelului... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 11:55 (4751 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

«Memorialul Nicolae Mihăilescu», la a XI-a ediție

Scrimă

«Memorialul Nicolae Mihăilescu», la a XI-a ediție

În perioada 3-4 decembrie 2022, Sala «Andreea Nica» din Slobozia a găzduit o nouă ediție, a XI-a, a «Memorialului Nicolae Mihăilescu», competiție dedicată celui care a pus bazele scrimei în Slobozia. Turneul a fost unul cu participare interna­țională, fiind prezenți sportivi din România, Bulgaria, Turcia, Germania și China. Competiția s-a desfășurat pe 3 categorii de vârstă, la start fiind, firește, și sabreri legitimați la cele două clu­buri din Slobozia, CSS și CSM Unirea. O parte dintre aceștia și-au adăugat câte o medalie în palmares. La ca­tegoria 12-13 ani, Rareș Negoiță (CSM Unirea Slobozia) a obținut medalia de bronz. Tot pe locul 3 au terminat Ștefan Mihalache și Cristian Gavrilă (ambii... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 10:20 (3989 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a cheltuit pentru prevenția medicală doar 1100 de lei

În 2021

Ialomița a cheltuit pentru prevenția medicală doar 1100 de lei

Un raport al Avocatului Poporului arată faptul că prevenția medicală, prin intermediul cabinetelor medicilor de familie, este extrem de scăzută la nivelul județului Ialomița. Datele cuprinse în documentul oficial fac referire la anul 2021, când, la nivelul județului Ialomița, au fost efectuate de către medicii de familie 68 de consul­tații în scop preventiv. Pentru acestea, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a decontat doar 1100 de lei.

Prevenție medicală pentru sănătate de fier Legea Sănătății are prevederi clare în ceea ce privește efectuarea prevenției medicale. Cu... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2022, 14:05 (4707 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Casa de Cultură a Sindicatelor Slobozia și Hotelul «Lebăda» Amara revin în patrimoniul UGSR

Casa de Cultură a Sindicatelor Slobozia și Hotelul «Lebăda» Amara revin în patrimoniul UGSR

Preluate de confederațiile sindicate înființate imediat după 1989, bunurile imobile care au aparținut Uniunii Generale a Sindicatelor din România (UGSR) se reîntorc în patrimoiul acestei entități. Decizia aparține Judecă­toriei Sectorului 1, care a deliberat în acest sens în urma unui proces care a durat... 32 de ani! În Ialomița, imobilele care au aparținut UGSR sunt Casa de Cultură a Sindicatelor din Slobozia, Hotelul «Lebăda» din Amara și Casa de Cultură din Urziceni. În prezent, aceste obiective sunt ruine, fiind nevoie de fonduri imense pentru a le reabilita. Confederația Generală a Muncii-Uniunea Generală a Sindicatelor din România, proprietarul de drept, învestit prin sentință judecătorească... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2022, 10:05 (9140 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia se pregătește de Sărbătorile Crăciunului

Slobozia se pregătește de Sărbătorile Crăciunului

Administrația locală din Slobozia pregătește orașul pentru Crăciun. Evenimen­tele dedicate Sărbătorilor de Iarnă de anul acesta vor debuta pe 6 decembrie 2022, o dată cu deschi­derea Târgului de Crăciun din Piața Revoluției. Printre surprizele pregătite de organizatori se numără și concertul de colinde susținut de Ștefan Hrușcă, pe 21 decembrie 2022. În premieră anul acesta, ad­ministrația locală implică direct locuitorii orașului în evenimentele de anul acesta organizând campania «Cadouri pentru zâmbete». Pentru a participa la această campanie, slobozenii sunt așteptați în perioada 18-23 decembrie 2022 la «Atelierul Spiridușilor» din Piața Revoluției. Primarul Dragoș Soare susține... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2022, 11:20 (8106 vizualizări - 9 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IPJ Ialomița: Proiectul educativ «Micul Pieton» la Gârbovi

IPJ Ialomița: Proiectul educativ «Micul Pieton» la Gârbovi

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară permanent acțiuni informativ-preventive dedicate siguranței tinerilor. Marți, 15 iunie a.c,  peste 150 de elevi din comuna Gârbovi au învățat ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2021, 16:55
(2555 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 16 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10786, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2021, 16:35
(2200 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Deplasări în siguranță pe timp de ploaie

Având în vedere Codul Portocaliu de ploi abundente emis de Administrația Națională de Meteorologie pentru județul Ialomița, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița le recomandă șoferilor să adapteze viteza ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 17:45
(2286 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 83 de evenimente, dintre care 77 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate 6 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 17:00
(1599 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru conectarea aparatelor de marcat electronice fiscale

Operatorii economici care încasează contravaloarea bunurilor livrate cu amănuntul sau a serviciilor efectuate direct către populație trebuie să țină cont de termenele limită pentru conectarea aparatelor ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 16:30
(5146 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 15 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10786, cu 2 cazuri mai mult decât luni, 14 iunie ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 16:15
(2581 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, sub Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița, sub Cod Portocaliu de ploi abundente

Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu de ploi abundente și instabilitate atmosferică, printre județele afectate de fenomenele meteo numărându-se și Ialomița. Avertizarea ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 13:15
(2624 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă a polițiștilor la Școala Gimnazială Platonești

Acțiune preventivă a polițiștilor la Școala Gimnazială Platonești

Elevii Școlii Gimnaziale Platonești au primit la ore vizita polițiștilor, care în cadrul proiectului «Școala Siguranței Tedi» au încercat să îi ajute pe copii, prin joc, să își însușească informații privind ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 18:10
(4917 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fără permis, la volan

Duminică, 13 iunie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din Fetești au depistat, pe raza localității Cegani, un șofer în vârstă de 24 de ani în timp ce conducea un autoturism fără a avea permis conducere ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 17:55
(2439 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Surprins în flagrant conducând o mașină neînmatriculată

În cursul zilei de sâmbătă, 12 iunie a.c., în jurul orelor 13,00, polițiștii rutieri slobozeni au oprit, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 28 ani, din Slobozia. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 17:50
(1849 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți la volan

Sâmbătă, 12 iunie a.c., pe raza comuni Făcăeni, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat, în flagrant, un tânăr de 21 de ani în timp ce conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 17:40
(1822 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 14 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10784, cu 6 cazuri mai mult decât duminică, 13 iunie ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 16:40
(1934 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov!

Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor, furnizorul de energie electrică va sista, marți, 15 iunie 2021, în intervalul orar 9,00-17,00, alimentarea cu energie ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 15:20
(3012 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Reducerrea evaziunii fiscale, obiectiv strategic al ANAF

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomita a efectuat, în luna mai 2021, în concordanță cu Strategia Agenției Naționale de Administrare Fiscală 2021-2024, care are ca obiectiv strategic reducerea ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 14:50
(4435 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 25 iunie 2021-termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că vineri, 25 iunie 2021, este termenul limită de depunere a următoarelor declarații: «Declarație privind obligațiile de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 13:35
(3101 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Final al Campaniei de primire a cererilor unice de plată 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) aduce la cunoștința opiniei publice că la data de 11 iunie 2021 s-a încheiat Campania de primire a cererilor unice de plată aferente anului 202 ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 13:10
(2708 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: A intrat cu mașina într-un copac

Balaciu: A intrat cu mașina într-un copac

Un accident de circulație s-a produs în dimineața zilei de luni, 14 iunie a.c., pe raza comunei Balaciu. Din primele informații, șoferul unei mașini a pierdut controlul volanului și s-a lovit violent de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 10:30
(3069 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Duminică, 13 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10778, cu un singur caz mai mult decât sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2021, 17:25
(2788 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 12 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10777, cu 3 cazuri mai mult decât vineri, 11 iunie ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2021, 17:10
(2234 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mesaje pentru donatorii de sânge, cu ocazia «Zilei Mondiale a Donatorului de Sânge»

Luni, 14 iunie a.c., se sărbătorește «Ziua Mondială a Donatorului de Sânge». Cu această ocazie, reprezentanții Centrului Județean de Transfuzie Sanguină Ialomița marchează evenimentul transmițând public ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 18:25
(4177 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Autoutilitară răsturnată în urma unui accident

Urziceni: Autoutilitară răsturnată în urma unui accident

În ziua de vineri, 11 iunie a.c., pompierii din Urziceni au intervenit în cazul unui accident rutier produs pe raza municipiului. În eveniment au fost implicate o autoutilitară și un autoturism. În urma ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 17:10
(2175 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Urziceni: Regulile de circulație, pe înțelesul elevilor

Urziceni: Regulile de circulație, pe înțelesul elevilor

Joi, 10 iunie a.c., polițiștii din Urziceni au desfășurat lecții de educație rutieră în cadrul Școlii Gimnaziale «I.H. Rădulescu» din Urziceni. Polițiștii au discutat cu peste 100 de elevi despre recunoașterea ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 16:35
(3811 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 11 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10774, cu un singur caz mai mult decât joi, 10 iunie ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 16:20
(2760 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan având un permis contrafăcut

Oprit în trafic pentru un control de rutină în ziua de joi, 10 iunie a.c., un tânăr de 20 de ani din Țăndărei s-a ales cu un dosar penal. Acesta este acuzat de «conducere fără permis», «fals material în ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 15:45
(4127 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Reținut pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au reținut pentru 24 de ore, în ziua de joi, 10 iunie a.c., un minor de 17 ani din localitatea Țăndărei. Acesta este bănuit de comiterea infracțiunii de «furt calificat». Acesta a ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 15:40
(2234 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Țăndărei

Polițiștii și jandarmii ialomițeni au organizat joi, 10 iunie a.c., o razie de amploare pe raza orașului Țăndărei. Pe parcursul activităților desfășurate au fost legitimate peste 270 de persoane și controlate ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 15:35
(2740 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Ialomița: Adăposturile canine, verificate de polițiști

Ialomița: Adăposturile canine, verificate de polițiști

În perioada 9-10 iunie a.c., polițiștii din cadrul Biroului pentru Protecția Animalelor au acționat pe raza municipiilor Slobozia și Fetești, precum și orașelor Amara și Țăndărei, pentru verificarea modului ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 15:20
(2423 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița în luna mai 2021

Controale ale ITM Ialomița în luna mai 2021

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a efectuat acțiuni de control în luna mai 2021 având ca obiectiv verificarea modului în care angajatorii respectă prevederile legislației în vigoare în domeniul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 13:20
(2036 vizualizări - 0 comentarii)


Relocarea cabinetelor din Ambulatoriul Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Relocarea cabinetelor din Ambulatoriul Spitalului Județean de Urgență Slobozia

«După cum am mai anunțat în luna martie a anului curent, au început lucrările de consolidare, renovare și modernizare ale Ambulatoriului de Specialitate din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 11:10
(4165 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Lista câștigătorilor Tombolei «Maratonul Vaccinării»

Instituția Prefectului Ialomița: Lista câștigătorilor Tombolei «Maratonul Vaccinării»

În perioada 31 mai-1 iunie 2021, la nivelul județului Ialomița s-a organizat o campanie de vaccinare destinată tinerilor cu vârste cuprinse între 16 și 25 de ani. Denumită «Maratonul vaccinării-Alege să ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:55
(4381 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...