Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Succes lejer înainte de vacanță

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-Școala 181 București 34-22 (17-7)

Succes lejer înainte de vacanță

bonus: S-au întărit cu Anca Onicaș

CSM Unirea Slobozia a obținut o victorie facilă (ca multe altele, în acest sezon), în ultima etapă a turului. Am întâlnit Școala 181 București, o extrem de palidă replică a echipei care, în urmă cu 10 ani, le trimitea spre handbalul mare pe Maria Gavrilă, Angela Cioca sau surorile Abed-Kader. Actuala echipă a lui Maximilian Gavrilă este alcătuită, în mare parte, din sportive talentate care știu jocul, dar ne dau senzația că îl practică ocazional. De aceea, ne-a surprins că au marcat 22 de goluri. În meciul jucat sâmbătă, 10 decembrie 2022, echipa noastră a controlat ostilitățile în permanență. A ieșit o primă repriză câștigată lejer și o a doua în care avantajul de pe tabelă le-a făcut pe handbalistele... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2022, 12:20 (2509 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

«Cupa Crăciunului» la înot, organizată la Bazinul Olimpic Slobozia

«Cupa Crăciunului» la înot, organizată la Bazinul Olimpic Slobozia

Bazinul Olimpic de Înot din Slobozia a găzduit sâmbătă, 11 decembrie a.c., un eveniment sportiv organizat de Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia. Este vorba despre «Cupa Crăciunului» la înot, competiție destinată co­piilor și adolescenților. La linia de start s-au aliniat 120 de înotători ialomițeni, cu vârste cuprinse între 4 și 15 ani.

Înotul, sportul preferat al copiilor Bazinul Olimpic de Înot din Slobozia a fost sâmbătă, 11 decembrie a.c., gazda celui mai așteptat concurs local de înot desfășurat la Slobozia. Este vorba despre «Cupa Crăciunului», competiție care a adus la... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2022, 11:05 (3969 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Taboo Events și antifonarea cortului de nunți

Taboo Events și antifonarea cortului de nunți

La 4 luni de la izbucnirea scandalului public dintre Primăria Slobozia și firma Taboo Events SRL, patronul Ioan Nagîț s-a apucat de renovări de 800000 de lei. «În secunda în care vremea ne va permite, ne apucăm de treabă!» susținea acesta vineri, 18 noiembrie 2022. Și a demarat. Reamintim că Primăria Slobozia a cerut, prin instanță, «suspendarea acti­vității firmei până la intrarea în legalitate a acesteia».

Istoria unui război administrativ În luna iulie a anului 2022, ca urmare a sutelor de sesizări primite din partea locuitorilor din zonă, Primăria Slobozia a solicitat... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2022, 14:05 (11016 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Salariile de bugetari de la Primăria Slobozia

Fă-mă, Doamne, angajat la stat!

Salariile de bugetari de la Primăria Slobozia

Consiliul Local Slobozia a aprobat luna trecută majorarea salariilor angajaților din aparatul propriu al primarului Sloboziei. În topul celor mai mari salarii  conduc detașat administratorul public al orașului, Gabriel Olteniceanu, cu 17480 de lei și secretarul Primăriei Slobozia, Valentin Tudoran, cu 16388 de lei. Pentru cei interesați să muncească, salariul unui necalificat la Direcția de Administrare a Domeniului Public este de 3250 de lei.

Nu aduce anul ce aduce votul Consiliul Local Slobozia a aprobat marți, 22 noiembrie 2022, majorarea salariilor pentru angajații care dețin... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2022, 09:55 (22240 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Biblioteca din stația de autobuz

Inedit la Sfântu Gheorghe

Biblioteca din stația de autobuz

Administrația din comuna Sfântu Gheorghe a reușit să impună un proiect cultural prezent doar în marile orașe ale țării. În 5 din cele 5 stații de autobuz ale localității au fost construite rafturi de bi­bliotecă. Locuitorii comunei, dar și vizitatorii ajunși întâmplător în locații, pot împrumuta cărți sau, după caz, le pot dona.

O inițiativă funcțională În localitatea Sfântu Gheorghe, comună cu 3 sate înșirate de-a lungul DN2A, există 6 stații de autobuz. În 5 dintre acestea, ad­ministrația locală a decis să amenajeze în vara anului 2022 rafturi cu cărți. Ideea a prins, iar locuitorii... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2022, 11:10 (4154 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Muzeul Județean Ialomița scoate la lumină istoria medievală a Sloboziei

Muzeul Județean Ialomița scoate la lumină istoria medievală a Sloboziei

Arheologii Muzeului Județean Ialomița desfășoară în această perioadă un studiu aprofundat privind identificarea zonelor cu impact istoric din municipiul Slobozia. Prin această cercetare se urmărește scoaterea la lumină a primelor așezări umane care au existat pe teritoriul administrativ de astăzi al reședinței județului Ialomița. Inițiativa Muzeului Județean Ialomița vine în urma unei solicitări adresată de către Primăria Slobozia, privind actualizarea Planului Urbanistic General al orașului. Concluziile cercetărilor vor fi făcute pu­blice într-un raport oficial. Ceea ce se știe cu certitudine este că în jurul Mânăstirii «Sfinții Voievozi» au existat mai multe sate, de mici dimensiuni, care alcătuiau... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2022, 12:20 (10187 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Refuzul Austriei ne revoltă, dar nu trebuie să renunțăm la luptă!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu, despre scandalul momentului

«Refuzul Austriei ne revoltă, dar nu trebuie să renunțăm la luptă!»

Președintele Comisiei pentru Afaceri Europene a Camerei Deputaților, deputatul PSD Ștefan Mușoiu critică în termeni duri votul de blam pe care Austria l-a acordat României și care generează un nou calendar de negocieri pentru accederea în spațiul Schengen: «La fel ca toți românii și eu mă simt foarte revoltat de această decizie profund injustă a Guvernului de dreapta din Austria și a cancelarului Karl Nehammer. Toate eforturile noastre de ani și ani au fost spulberate de acest partid austriac de dreapta!».

Reacții publice Preocupat de susținerea eforturilor PSD  de includere a României în spațiul... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2022, 11:05 (7154 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

USR Ialomița critică «Taxa pe Soare» impusă de Guvern

USR Ialomița critică «Taxa pe Soare» impusă de Guvern

Într-o scrisoare deschisă, reprezentanții USR Ialomița critică decizia Guvernului României, condus de PNL și PSD, de a impune «Taxa pe Soare». Reamintim faptul că, în urmă cu o săptămână, membrii Executivului au emis o Ordonanță de Urgență care stabilește taxarea persoanelor fizice sau companiilor care produc energie verde cu ajutorul panourilor fotovoltaice. Totodată, reprezentanții USR Ialomița atrag atenția cu privire la faptul că administrațiile locale ialomițene tratează cu indiferență dezvoltarea unor proiecte care să le permită producerea de enegie verde.

Ialomița are nevoie de energie regenerabilă... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2022, 17:20 (4074 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Linie de gardă pentru Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

După 15 ani

Linie de gardă pentru Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

După 15 ani în care bolanvii diagnosticați cu afecțiuni neurolo­gice erau transferați către spitale din Constanța și București, Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate să asigure consultații de specialitate în cadrul Secției Neurologie. De aproximativ o lună și jumătate, Secția beneficiază de o linie de gardă, medicii reușind să acorde îngrijiri medicale bolnavilor, fără a mai fi nevoie de transfer către alte unități medicale. Totodată, în cel mai scurt timp, vor fi achiziționate și aparate noi care să-i ajute pe medici în stabilirea unor diagnostice clare. «Pacienții trebuie să aibă încredere în serviciile pe care le oferim!» susține medicul Violeta Șapira, șeful Secției Neurologie a Spitalului... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2022, 11:20 (15404 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concluziile ITM Ialomița în cazul accidentului produs la ferma Teletext, contestate de avocați

Concluziile ITM Ialomița în cazul accidentului produs la ferma Teletext, contestate de avocați

În urmă cu o săptămână, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a finali­zat definitiv cercetările în cazul accidentului de muncă petrecut în august 2022 în incinta fermei de vaci a societății Teletext, firmă care deține brandul de lactate «Diami». În urma accidentului, muncitorii Victor Enache și Ștefan Neagu și-au pierdut viața, într-un cheson în care se depozitează dejec­țiile provenite de la animale. Documentul inspectorilor de muncă pare să-i incrimineze pe cei doi bărbați care și-au pierdut viața. Apărătorii angajați de familiile decedaților susțin faptul că raportul întocmit de către Inspectoratul Teritorial de Muncă prezintă numeroase inadvertențe cu privire la această tragedie, iar... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2022, 12:55 (5808 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Moraru&comp. au conectat Intergroup Engineering SRL la fondurile publice gestionate de Secretariatul General al Guvernului

Istoria se repetă pentru o investiție de 30 milioane de euro

Moraru&comp. au conectat Intergroup Engineering SRL la fondurile publice gestionate de Secretariatul General al Guvernului

În octombrie 2022, presa națională relata in extenso un nou scandal public legat de abuzurile administrative și financiare ale cuplului Marian Neacșu/Victor Moraru în cadrul Secretariatului General al Guvernului. La nici două luni distanță, ziarul nostru este în măsură să prezinte o nouă fațetă a acestui scandal național. Conform informațiilor pe care le deține ziarul nostru, Victor Moraru, în calitate de director al Direcției Generale Guvernare Deschisă, Relații Publice și Cooperare din cadrul SGG, a facilitat în mai 2022 încheierea unui contract pentru realizarea studiului tehnic privind reabilitarea Palatului Victoria, investiție a cărei valoare este estimată la 30 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2022, 12:10 (8584 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Țățica Rodica apără AUR cu prețul contului de Facebook

Țățica Rodica apără AUR cu prețul contului de Facebook

bonus: Senatorul Costea n-a uitat că a uitat

De o săptămână încoace, țățica Rodica zace ca de lingoare. Contul dumneaei de Facebook, lumina ochilor ei, tribuna de la înălțimea căreia domină scena politică românească în nopțile de reverie, ar fi pe cale să se închidă. Și de vină e numai vipera aia care i-a sucit mințile șefului! N-ar mai răbda-o politica, că nici numele sfânt al Partidului nu-l știe a scrie...

Senatoarea Rodica și ex-prezidențiabila Ramona Știți vorba aia care spune că o nenorocire nu vine niciodată singură. Ei bine, așa și cu senatoarea Rodica. De parcă n-ar fi fost de ajuns că postările ei apoteotice... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 18:10 (11095 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Trimis în judecată pentru «pornografie infantilă»

Ialomița: Trimis în judecată pentru «pornografie infantilă»

Procurorii din cadrul DIICOT-Biroul Teritorial Slobozia au trimis în judecată un tânăr de 25 de ani, din zona Urziceni, acuzat de «pornografie infantilă». Acesta a distribuit prietenilor imagini compromițătoare cu iubita sa, o adolescentă de 15 ani. Dosarul a fost înre­gistrat pe rolul Tribunalului Ialomița.

Și-a obligat iubita să pozeze goală Cercetările în acest dosar au început în anul 2021 când părinții fetei au făcut sesizări la Poliție, în momentul în care au aflat că pe internet sunt distri­buite imagini compromițătoare cu fiica lor. La vremea respectivă, adolescenta, în vârstă... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 15:20 (7406 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Coșmarul Chiajna, un nou episod

Fotbal, Liga a II-a, Concordia Chiajna-Unirea Slobozia 1-0

Coșmarul Chiajna, un nou episod

Despre finalurile de joc total nefaste pentru noi din meciurile cu Concor­dia Chiajna am mai povestit la recenta confruntare dintre cele două echipe, așa că nu ne vom repeta. Vom spune doar că, în ulti­mul meci din stagiunea de iarnă, Unirea și-a luat iarăși gol de la Concordia la ultima fază. Prin urmare, «coșmarul Chiajna» tocmai ce și-a consumat al 4-lea episod...

Defensivă măcinată de absențe Trei dintre titularii din meciul cu Unirea Dej nu au putut fi folosiți la Chiajna. Contra și Toma au fost suspendați, iar Dinu, accidentat. Din fericire, înlocuitorii lor, Păduraru, Dorobanțu... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 14:40 (3875 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Petrec vacanța în afara play-off-ului

Fotbal, Liga a III-a, Gloria Albești-Recolta Gheorghe Doja 1-1

Petrec vacanța în afara play-off-ului

Recolta Gheorghe Doja traversează cel mai bun sezon în Liga a III-a. Echipa ialomițeană intră în vacanță pe locul 5, cu 22 de puncte, la două lungimi de play-off. Lucrurile puteau sta și mai bine dacă componența lotului era gestionată mai bine și dacă arbitrajele și-ar fi făcut mai conștiincios datoria. Ultima observație este validată și de ultimul meci jucat de ialomițeni, în acest an. Recolta a jucat la Albești, în fața echipei de pe locul 2. A fost un meci foarte echilibrat, în care ialomițenii nu au dat deloc impresia unei echipe aflate pe un loc inferior. Antrenorul Adrian Cristea a început meciul cu Răducanu-Petre, Ene, Chebac, Andrei-Alexe, Comșa-Chiriță, Răduca, Mălureanu-Năstase. După... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 13:10 (3158 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Să vedem ce-o fi la iarnă

Fotbal, Liga a III-a, CS Amara-Înainte Modelu 1-2

Să vedem ce-o fi la iarnă

Așa cum am mai spus, în ciuda mul­titudinii de insuccese și a unor înfrângeri de-a dreptul pantagruelice, CS Amara merită toată aprecierea pentru faptul că, în ciuda dificultăților financiare, nu abandonează competiția. Mai mult, «balnearii» mai ciupesc și câte un punct, lucru care ar fi putut să se întâmple și în confruntarea de pe teren propriu, contra celor de la Înainte Modelu, disputată sâmbătă, 3 decembrie 2022. Antrenorul Marius Pletea a început cu următorii jucători: Bănescu-Negustoru, Andrei, Croitoru, Voicu, Nohai-Nistor, Gheorghe, Lazăr, Coman-Zaharia. Au mai jucat Mădălin Ilie și Ionuț Negoiu. Meciul începe sub semnul echilibrului, dar acesta se rupe în minutul 26. Jucătorul Modelului... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 11:55 (4752 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

«Memorialul Nicolae Mihăilescu», la a XI-a ediție

Scrimă

«Memorialul Nicolae Mihăilescu», la a XI-a ediție

În perioada 3-4 decembrie 2022, Sala «Andreea Nica» din Slobozia a găzduit o nouă ediție, a XI-a, a «Memorialului Nicolae Mihăilescu», competiție dedicată celui care a pus bazele scrimei în Slobozia. Turneul a fost unul cu participare interna­țională, fiind prezenți sportivi din România, Bulgaria, Turcia, Germania și China. Competiția s-a desfășurat pe 3 categorii de vârstă, la start fiind, firește, și sabreri legitimați la cele două clu­buri din Slobozia, CSS și CSM Unirea. O parte dintre aceștia și-au adăugat câte o medalie în palmares. La ca­tegoria 12-13 ani, Rareș Negoiță (CSM Unirea Slobozia) a obținut medalia de bronz. Tot pe locul 3 au terminat Ștefan Mihalache și Cristian Gavrilă (ambii... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 10:20 (3991 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a cheltuit pentru prevenția medicală doar 1100 de lei

În 2021

Ialomița a cheltuit pentru prevenția medicală doar 1100 de lei

Un raport al Avocatului Poporului arată faptul că prevenția medicală, prin intermediul cabinetelor medicilor de familie, este extrem de scăzută la nivelul județului Ialomița. Datele cuprinse în documentul oficial fac referire la anul 2021, când, la nivelul județului Ialomița, au fost efectuate de către medicii de familie 68 de consul­tații în scop preventiv. Pentru acestea, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a decontat doar 1100 de lei.

Prevenție medicală pentru sănătate de fier Legea Sănătății are prevederi clare în ceea ce privește efectuarea prevenției medicale. Cu... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2022, 14:05 (4707 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Casa de Cultură a Sindicatelor Slobozia și Hotelul «Lebăda» Amara revin în patrimoniul UGSR

Casa de Cultură a Sindicatelor Slobozia și Hotelul «Lebăda» Amara revin în patrimoniul UGSR

Preluate de confederațiile sindicate înființate imediat după 1989, bunurile imobile care au aparținut Uniunii Generale a Sindicatelor din România (UGSR) se reîntorc în patrimoiul acestei entități. Decizia aparține Judecă­toriei Sectorului 1, care a deliberat în acest sens în urma unui proces care a durat... 32 de ani! În Ialomița, imobilele care au aparținut UGSR sunt Casa de Cultură a Sindicatelor din Slobozia, Hotelul «Lebăda» din Amara și Casa de Cultură din Urziceni. În prezent, aceste obiective sunt ruine, fiind nevoie de fonduri imense pentru a le reabilita. Confederația Generală a Muncii-Uniunea Generală a Sindicatelor din România, proprietarul de drept, învestit prin sentință judecătorească... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2022, 10:05 (9143 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia se pregătește de Sărbătorile Crăciunului

Slobozia se pregătește de Sărbătorile Crăciunului

Administrația locală din Slobozia pregătește orașul pentru Crăciun. Evenimen­tele dedicate Sărbătorilor de Iarnă de anul acesta vor debuta pe 6 decembrie 2022, o dată cu deschi­derea Târgului de Crăciun din Piața Revoluției. Printre surprizele pregătite de organizatori se numără și concertul de colinde susținut de Ștefan Hrușcă, pe 21 decembrie 2022. În premieră anul acesta, ad­ministrația locală implică direct locuitorii orașului în evenimentele de anul acesta organizând campania «Cadouri pentru zâmbete». Pentru a participa la această campanie, slobozenii sunt așteptați în perioada 18-23 decembrie 2022 la «Atelierul Spiridușilor» din Piața Revoluției. Primarul Dragoș Soare susține... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2022, 11:20 (8110 vizualizări - 9 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
308 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Două incendii la Ograda

Jarul unei țigări aprinse aruncate la întîmplare a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Ograda. Evenimentul a fost anunțat ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 15:59
(9056 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda incendiu


Grivița: Autoturism furat, depistat de polițiști

În noaptea joi spre vineri, 26/27 iulie a.c., în jurul orei 4,30, polițiști din cadrul Secției Rurale Grivița au depistat un autoturism condus de un bărbat, de 41 ani, domiciliat în București. Șoferul nu ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 15:57
(7622 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pîine fără documente, confiscată

În cursul zilei de joi, 26 iulie a.c., efective din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor și Serviciului Rutier au organizat și desfășurat acțiuni pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 15:54
(9904 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Borănești și Fetești

Joi, 26 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu rănirea a două persoane.
Primul accident rutier s-a produs în jurul orei 10,15, pe DJ201, în afara comunei ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 15:54
(10254 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fura din mașini

În cursul zilei de miercuri, 25 iulie a.c., polițiști de investigații criminale din cadrul Poliției Fetești au reținut un tînăr, de 22 ani, din Fetești, cercetat pentru comiterea infracțiunii de furt calificat ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:33
(7655 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: Prinși la furat de porumb

Polițiștii efectuează cercetări față de doi bărbați, cu vîrstele de 24, respectiv 38 ani, ambii din comuna Bordușani, suspecți de comiterea infracțiunii de furt calificat. Poliția Municipiului Fetești a ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:32
(8926 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 450 de deținuți vor vota la Referendum

Persoanele private de libertate din Penitenciarul Slobozia vor participa la scrutinul electoral din data de 29 iulie 2012. Vorbim despre 450 de deținuți care au drept de vot.
Dacă la alegerile locale ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:21
(8564 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Votează Legal!» continuă

Poliștii ialomițeni au continuat și joi, 26 iulie a.c., campania de combatere a mitei electorale «Votează Legal!». Oamenii legii au stat de vorbă cu cetățenii din Slobozia, Fetești, Țăndărei, Amara și ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:17
(9310 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Internațională a Siguranței Rutiere», sărbătorită la Slobozia

Miercuri 25 iulie a.c., polițiștii rutieri din întreaga țară au sărbătorit «Ziua Internațională a Siguranței Rutiere». Evenimentul a fost marcat și de oamenii legii din Slobozia. Aceștia au ieșit în stradă ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:17
(7645 vizualizări - 0 comentarii)


USL Ialomița: Miting electoral pentru Referendum

USL Ialomița va organiza joi, 26 iulie 2012, începînd de la orele 18,45, un miting electoral. Acțiunea va demara la Stadionul Municipal Slobozia cu un marș electoral autorizat, pe traseul Stadion-bdul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2012, 11:29
(8640 vizualizări - 9 comentarii)


Incendii la două anexe gospodărești din Miloșești

Anexele gospodărești din două gospodării vecine din localitatea Miloșești au fost cuprinse de flăcări după ce lucerna depozitată necorespunzător de către unul dintre proprietari s-a autoaprins, generînd ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2012, 11:02
(10186 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Fetițe» săltate de jandarmi

În cadrul misiunilor de prevenire și combatere a fenomenului de prostituție pe raza municipiului Slobozia, efective din cadrul Detașamentului Mobil de Jandarmi Slobozia au desfășurat mai multe acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2012, 15:09
(7838 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: 2000 litri de produs petrolier transportate într-o dubă, confiscate

Duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 15,00, polițiștii rutieri au depistat pe strada Gării din Urziceni o autoutilitară, condusă de un bărbat de 37 ani, din comuna Gîrbovi. În urma controlului asupra ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 17:13
(9445 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Au distrus geamul de protecție al «păcănelelor»

Doi bărbați de 32, respectiv 34 ani, domiciliați în municipiul Urziceni și comuna Ograda sînt cercetați de polițiști întrucît au distrus geamurile de protecție de la aparatele de jocuri electronice ale ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 17:01
(8190 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 2000 țigarete, depistate în urma unei percheziții la Vlădeni

Peste 2000 țigarete, depistate în urma unei percheziții la Vlădeni

În cursul zilei de vineri, 20 iulie a.c., polițiștii au efectuat, în baza autorizației de percheziție domiciliară, descinderi la locuința unui bărbat de 45 ani și a unei femei de 43 ani, ambii din comuna ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:53
(9452 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un motociclist beat a intrat într-o bornă kilometrică

În dimineața zilei de duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 6,00, Poliția a fost sesizată despre faptul că pe DN2A, în orașul Țăndărei, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:50
(7413 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A fugit de la locul accidentului

Duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 16,00, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Călărași s-a produs un accident rutier, iar șoferul vinovat a fugit de la locul evenimentului. În ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:48
(10152 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Surprinși beți la volan. La Sudiți, un șofer a refuzat testarea alcoolscop!

Vineri și sîmbătă, 20-21 iulie a.c., polițiștii rutieri au depistat în trafic patru șoferi, cu vîrste cuprinse între 42 și 55 ani, domiciliați în Slobozia, Făcăeni, Munteni-Buzău și Armășești, în timp ce ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:44
(8847 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Gîrbovi

Vineri, 20 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu rănirea a două persoane.
Primul accident s-a produs pe raza municipiului Slobozia și s-a soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:44
(8413 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 22 de permise reținute, amenzi de peste 65000 lei

În perioada 20-22 iulie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:36
(10024 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Înșelați cu găsirea de slujbe în străinătate!

În cursul zilei de luni, 23 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Fetești au fost sesizați de către doi bărbați de 41, respectiv 54 ani, ambii domiciliați în comuna Bordușani despre faptul că un tînăr ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:29
(7887 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 105 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 24 iulie 2012, sînt disponibile 105 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:23
(7713 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Roșiori și Movilița. O tînără a încercat să se sinucidă la Amara!

Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Roșiori a fost cuprinsă de flăcări în dimineața zilei de sîmbătă, 21 iulie, după ce o persoană rămasă neidentificată a folosit intenționat o sursă de aprindere ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:22
(9084 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: S-a spînzurat în fața casei

În urma unui apel telefonic, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea flăcărilor ce se manifestau la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Giurgeni. Cel mai probabil, ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:06
(8421 vizualizări - 0 comentarii)


Noi conduceri în cadrul IPJ Ialomița

În cursul acestei luni, Inspectoratul Județean de Poliție Ialomița a organizat mai multe concursuri pentru ocuparea funcțiilor de conducere vacante în cadrul inspectoratului.
Astfel, începînd cu data ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:06
(9838 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Tînăr trimis în judecată pentru «trafic de minori»

Un tînăr de 23 ani, din comuna Vlădeni, a fost trimis in judecată, fiind cercetat în stare de arest preventiv, pentru comiterea infracțiunii de «trafic de minori», în forma continuată. Polițiștii Serviciului ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 10:18
(8439 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: Cursuri de calculator pentru persoanele de vîrsta a treia

Servind intereselor de educație, cultură și formare ale comunității, prin însăși misiunea sa, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița anunță începerea «Cursurilor de vară în utilizarea calculatoarelor ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 10:18
(8712 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

17 Iulie 2012, 19:01


Anunț angajare

Firmă de construcții angajează
absolvent studii superioare sau medii cu cunoștințe aprofundate de AUTOCAD sau ALLPLAN, cunoștințe desen tehnic în construcții civile, industriale și agrozootehnice
Locul de muncă este în Slobozia, jud. Ialomița
Relații la telefon 0726/136.480

17 Iulie 2012, 18:14


Proiectil de artilerie, găsit pe malul rîului Ialomița

Un proiectil perforant de artilerie de calibru 138 mm a fost descoperit de un cetățean pe malul rîului Ialomița, pe raza cartierului Bora al municipiului Slobozia. Evenimentul a fost anunțat prin SNUAU ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 16:30
(10523 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...