Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a respins acțiunile deponenților CAR Învățământ Slobozia

Tribunalul Ialomița a respins acțiunile deponenților CAR Învățământ Slobozia

Practică neunitară a instanțelor din Slobozia în ceea ce privește cererile înaintate de către deponenții CAR Învățământ Slobozia. În perioada 2020-2021, la Judecătoria Slobozia au fost înregistrate aproximativ 100 de dosare prin care oamenii cereau înapoierea banilor depuși. Un sfert dintre aceste acțiuni au fost soluționate în favoarea deponenților, însă soluțiile au fost atacate la Tribunalul Ialomița. Cea mai mare instanță din județ a înclinat însă balanța în favoarea CAR Slobozia, lăsându-i pe oameni fără banii pe care sperau să-i primească.

Ancheta penală bate pasul pe loc Scandalul... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2022, 13:10 (16272 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Proiectul rețelei de gaze al Primăriilor Fetești și Stelnica a fost aprobat

Proiectul rețelei de gaze al Primăriilor Fetești și Stelnica a fost aprobat

Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Admi­nistrației a aprobat pentru finanțare proiectul privind realizarea rețelei de alimen­tare cu gaz metan inițiat de Primăria Fetești, în parteneriat cu Primăria Stelnica. Valoarea totală a acestui proiect este de 132,5 milioane de lei.

Rețea de gaze pentru două comunități locale Recent, Ministerul Dezvol­tării a publicat lista cu primele 73 de proiecte aprobate pentru investiții în extinderea și moder­nizarea infrastructurii de distri­buție a gazelor naturale, finanțate prin Programul Național de Investiții «Anghel Saligny». Printre acestea... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 19:10 (16388 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Activ Slobozia va continua în Liga a II-a

Fotbal feminin

Activ Slobozia va continua în Liga a II-a

Echipa de fotbal feminin a Sloboziei a promovat, anul trecut, în eșalonul secund și, chiar dacă puțini o creditau cu șanse, a reușit să se mențină la acest nivel. Pe 29 mai 2022, fetele antrenate de Marius Chițoiu au trecut cu 3-0 de Măgurele Bacău și, cu 17 puncte, cumulate din 5 victorii și 2 egaluri, echipa a terminat Campionatul pe locul 6. Performanța este cu atât mai mare cu cât în retur Activ s-a bazat pe 18 jucătoare cu vârste cuprinse între 14 și 19 ani. «Veterana» Monica Badea a fost și singura jucătoare adusă din afara județului, de la Târgoviște. În rest, proiectul s-a bazat numai pe jucătoare din județul Ialomița.

Începutul a fost greu... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 17:40 (14391 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

A plecat și Oana Bucă

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

A plecat și Oana Bucă

CSM Unirea Slobozia schimbă rândurile. Momentan, titularele din sezonul recent încheiat pleacă, una câte una, la «mai bine». Căpitanul echipei, Cătălina Sava, a ales să-și continue cariera la CSM Ploiești, echipă care, deși s-a clasat mult în urma Sloboziei, va beneficia, și în sezonul viitor, de o finanțare mult mai serioasă. Pivotul Andriyana Naumenko a dat curs, în mod firesc, ofertei venite de la reputatul antrenor Gheorghe Tadici și a semnat cu HC Zalău. De curând, a fost confirmată și plecarea golgheterei echipei, Oana Maria Bucă. Venită vara trecută de la Activ Ploiești, Oana Bucă și-a arătat clasa, mai cu seamă pe faza ofensivă, marcând pentru echipa noastră 125 de goluri. Pe lângă acestea... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 14:50 (14049 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii din Fetești au dovedit, după 5 ani, că o fetiță a fost violată!

Revoltător

Procurorii din Fetești au dovedit, după 5 ani, că o fetiță a fost violată!

Agresiunea sexuală a unei minore din Ialomița, care la data comiterii faptelor avea doar 11 ani, a fost dovedită de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești abia după 5 ani. Inculpatul cauzei este chiar tatăl victimei și a fost deferit justiției în urmă cu o săptămână, deși a intrat în vizorul anchetatorilor în anul 2017. Procurorii din Fetești dau vina pe întârzierea rezultatelor expertizelor judiciare. Pe numele bărbatului nu a fost impusă vreo măsură preventivă, acesta fiind lăsat în libertate, de care se bucură și în momentul de față. În prezent victima sa, care acum a împlinit vârsta de 16 ani, se află internată într-un centru de plasament din cadrul Direcției Generale de Asistență... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 13:10 (12738 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Costel Enache, noul antrenor al Unirii Slobozia

Fotbal, Liga a II-a

Costel Enache, noul antrenor al Unirii Slobozia

După 18 luni, al doilea mandat al lui Adrian Mihalcea la Unirea Slobozia s-a încheiat. Cel mai titrat antrenor din istoria galben-albaștrilor a ales să-și continue cariera în Liga I, la Chindia Târgoviște. La 6 zile după plecarea lui Mihalcea, conducerea ialomițenilor a numit un nou antrenor principal. După ce s-au vehiculat mai multe nume, Lemnaru&Co s-au oprit asupra fostului antrenor de la Politehnica Iași, Constantin Enache. O alegere inspirată, spunem noi, având în vedere experiența antrenorului în primele două divizii. Dacă va reuși să țină ștacheta la nivelul la care a ridicat-o Mihalcea, vom vedea.

Cine e Costel Enache... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 11:20 (9058 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile ialomițene, amendate din cauza depozitelor de gunoi

Primăriile ialomițene, amendate din cauza depozitelor de gunoi

Depozitarea necontrolată de deșeuri a adus amenzi administrațiilor locale din Ialomița. În urma controalelor efectuate în teren, în primăvara acestui an, comisarii Gărzii de Mediu Ialomița au descoperit zeci de gropi de gunoi unde oamenii aruncau deșeurile fără a fi trași la răspundere. Ca urmare a acelor constatate, s-au aplicat sancțiuni de peste 50 mii de lei. Oficialii instituției susțin că reprezentanții administrațiilor locale au achitat sancțiunile. Urmează acum o reverificare în teren pentru a vedea dacă respectivele gropi au fost închise. În caz contrar, vor fi aplicate noi sancțiuni.

Deșeurile, greu de gestionat... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2022, 15:05 (12375 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia va cheltui 200000 de euro pentru toaletele publice

O duzină în tot orașul

Slobozia va cheltui 200000 de euro pentru toaletele publice

Administrația locală a identificat o soluție pentru problema toaletelor publice din Slobozia. Primul echipament de acest gen a fost achiziționat și va fi amplasat în Parcul Ialomița. Valeriu Roșca, directorul DADP Slobozia, susține că în următorul an vor fi achiziționate 10 toalete publice similare. Valoarea totală a acestor echipamente ar putea ajunge la 200000 de euro.

Obsesia toaletelor publice De mai bine de 10 ani, Slobozia se confruntă cu lipsa toaletelor publice la nivelul orașului. Administrațiile din ultimele 3 mandate nu au reușit să identifice o soluție eficientă de rezolvare... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2022, 10:55 (14316 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nivelul de transparență al administrației ialomițene a crescut «pe hârtie»

Oficial ne merge tot mai bine

Nivelul de transparență al administrației ialomițene a crescut «pe hârtie»

Un raport oficial al Secretariatului General al Guvernului acreditează ideea că în numai 6 luni de zile, în perioada iulie-decembrie 2021, nivelul de transparență decizională al administrației județene a crescut cu 10 până la 20 de procente. Datele statistice vizează doar administrația județeană și Instituția Prefectului Ialomița. Administrațiile locale rămân un «terra deserta», în care obligațiile legale privind transparența decizională sunt facultative.

Administrația județeană e translucidă Un Raport oficial al Secretariatului General al Guvernului confirmă faptul că în numai 6 luni... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2022, 12:40 (11571 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

33 de Nunți de Aur la Slobozia

33 de Nunți de Aur la Slobozia

De mai bine de 10 ani, municipalitatea onorează cuplurile din Slobozia care au împlinit 50 de ani de căsnicie. Anul acesta, evenimentul s-a desfășurat la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului». În cadrul ceremoniei au fost sărbătorite 33 de cupluri care, în urmă cu 50 de ani, pe când Slobozia era doar un târg prăfuit de provincie, au spus «Da!» în fața ofițerului Stării Civile.

Secretul căsniciilor din Slobozia Treptele Catedralei, în zi de vineri, 3 iunie 2022, au devenit neîncăpătoare. Sunt 33 de cupluri, fiecare numărând în urmă 50 de ani de căsnicie... Sunt aici pentru oficierea... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2022, 13:40 (3630 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aparate medicale achiziționate din donații, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Aparate medicale achiziționate din donații, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slo­bozia a achiziționat cele mai noi aparate medicale ce sunt utili­zate pentru diagnosticarea corectă a micilor pacienți. Instrumentele au fost cumpărate cu banii pe care firmele locale din Ialomița i-au donat în acest sens. Estimativ, din donații, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit peste 300 mii de lei în cursul anului trecut. «Mulțumim tuturor celor care ne-au sprijinit și s-au gândit la sănătatea copiilor din județul Ialomița... Eforturile pe care dânșii le-au făcut înseamnă mult pentru Spitalul Slobozia!» a precizat Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Sprijin financiar pentru sănătatea copiilor... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2022, 15:10 (17739 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soluții noi pentru finalizarea investițiilor la stația de tratare a apei potabile

Povestea fără sfârșit a potabilizării apei la Slobozia

Soluții noi pentru finalizarea investițiilor la stația de tratare a apei potabile

Administrația locală din Slobozia susține că va căuta soluții noi pentru tratarea apei potabile la Slobozia. Primarul Dragoș Soare crede că în paralel cu finalizarea lucrărilor la stația de tratare a apei din Slobozia, orașul are nevoie de tehnologii alternative care pot fi implementate rapid și la costuri foarte mici. Declarațiile survin unei vizite de 4 zile a unei delegații comune a Consiliului Județean și Primăriei Slobozia la Târgul IFAT de la München, Germania, «târg dedicat companiilor din domeniul managementului deșeurilor și reprezentanților autorităților publice locale și centrale».

Nu aduce anul ce aduce Târgul IFAT de la München... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2022, 11:55 (13310 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Stâlpi de iluminat puși la pământ de muncitorii care amenajează pistele de biciclete

Slobozia: Stâlpi de iluminat puși la pământ de muncitorii care amenajează pistele de biciclete

Mai mulți stâlpi de iluminat public amplasați pe Bulevardul Unirii, în zona Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia, au fost dărâmați de muncitorii care lucrează pentru amenajarea pistelor de biciclete. Este vorba despre un proiect de modernizare urbană, inițiat de administrația locală a orașului și finanțat de Uniunea Europeană. Din fericire, nu au fost înregistrate victime.

Circulația a fost oprită Incidentul s-a petrecut în după-amiaza zilei de joi, 9 iunie a.c., în zona Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia. Muncitorii ar fi manevrat eronat utilajele, atingând... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2022, 19:05 (16841 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: O nouă campanie de ecologizare pe malul Brațului Borcea

Fetești: O nouă campanie de ecologizare pe malul Brațului Borcea

La sfârșitul săptămânii precedente, administrația locală din municipiul Fetești a inițiat o nouă campanie de ecologizare a malului stâng al Brațului Borcea. De această dată, autoritățile locale i-au invitat și pe cetățeni să parti­cipe la această acțiune. Apro­ximativ 100 de cetățeni s-au înscris voluntar și au însoțit reprezentanții administrației locale în demersul de a men­ține curat malul Brațului Borcea. «Considerăm că este necesar ca feteștenii să parti­cipe la astfel de acțiuni!» sus­ține Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești.

«Un oraș fără deșeuri abandonate!»... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2022, 15:20 (3440 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Ministrul Agriculturii, Adrian Chesnoiu, a inaugurat Târgul «FarmConect România» 2022

Slobozia: Ministrul Agriculturii, Adrian Chesnoiu, a inaugurat Târgul «FarmConect România» 2022

Joi, 9 iunie a.c., la Slobozia a debutat prima ediție a Târgului Agricol Național «FarmConect România» 2022. Evenimentul își propune să devină o cale de comunicare între fermieri, mediul de afaceri și autorități. Târgul agricol găzduit de Slobozia a fost deschis în prezența ministrului Agriculturii, Adrian Chesnoiu.

Slobozia, pe harta târgurilor agricole naționale Unic la nivel național, Târgul «FarmConect România» 2022 facilitează schimbul de informații, cunoștințe și experiențe relevante legate de bunele practici în agricultură. Totodată, misiunea Târgului, a cărui gazdă este municipiul... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2022, 14:05 (12192 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Contracte de muncă definitive pentru 52 de cadre medicale, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Contracte de muncă definitive pentru 52 de cadre medicale, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a încheiat recent concursurile organizate pentru personalul angajat în cadrul instituției pe perioada Stării de Urgență și a Stării de Alertă. Instituția a beneficiat de sprijinul a 59 de cadre medicale, dintre care 5 medici. Astfel, au fost scoase la concurs 54 de posturi, în urma examenelor reușind să promoveze 52 de candidați. Toate funcțiile sunt pentru asistente medicale, infirmiere sau îngrijitoare. «În ceea ce privește posturile pentru medici, aceștia și-au exprimat dorința de a nu continua activitatea în cadrul spitalului nostru!» a explicat Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Candidații promovați vor fi redistribuiți... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2022, 11:10 (8192 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

«FarmConect România» 2022, la prima ediție

Slobozia se înscrie oficial pe harta târgurilor agricole naționale

«FarmConect România» 2022, la prima ediție

În urmă cu 2 ani, în plină campanie electorală, candidatul Dragoș Soare susținea printre altele că «Slobozia poate deveni un pol agricol al celei mai populate zone din România». La 2 ani distanță, Slobozia devine gazda unui târg agricol cu un profil unic în România. Astfel, Târgul își propune să devină o platformă de comunicare și reprezentare a intereselor fermierilor români atât în fața mediului de afaceri local, cât și a oficialităților la cel mai înalt nivel. De asemenea, organizatorii își propun o abordare nouă în peisajul târgurilor din agribusiness, eve­nimentele din cadrul Târgului adresându-se în egală măsură fermierilor și consumatorilor finali. Evenimentul este organizat de... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2022, 17:20 (4000 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Administrația județeană, de la poduri la «docuri plutitoare»

Administrația județeană, de la poduri la «docuri plutitoare»

bonus: A cincea investiție în curtea Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Centru medical multifuncțional în valoare de 133,6 milioane de lei!

Joi, 26 mai 2022, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei ședințe ordinare pentru a legifera o serie de proiecte de hotărâri de interes pentru opinia publică din Ialomița. Printre acestea s-a numărat și cel privind «realizarea unui doc plutitor», în asociere cu orașul Fetești, pe Brațul Borcea. De asemenea, pe ordinea de zi a ședinței au figurat o serie de proiecte de hotărâri care asigură cadrul legislativ pentru investiții în infrastructura rutieră și infrastructura medicală ale județului.

Doc plutitor de 392000 de lei Plictisită de investiții în infrastructura rutieră... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2022, 12:20 (4271 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Adrian Mihalcea lasă Unirea Slobozia pentru Chindia Târgoviște

Adrian Mihalcea lasă Unirea Slobozia pentru Chindia Târgoviște

Deși cu câteva zile în urmă dădea asigurări că va rămâne la Unirea Slobozia și pentru sezonul viitor, antrenorul Adrian Mihalcea nu a rezistat tentației de a face pasul spre Liga 1.Oportunitatea a venit de la Chindia Târgoviște, echipă care a rămas in extremis în prima divizie, după un baraj chinuitor cu Concordia Chiajna. Mihalcea îl va înlocui la Târgoviște pe Emil Săndoi, fiind la a doua experiență în Liga 1, după un scurt periplu la Dinamo. În câteva zile vom afla numele noului antrenor al Unirii. Conform surselor noastre, va fi vorba de un tehnician cu experiență în primele două divizii.

Cel mai bun antrenor al Unirii... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2022, 10:30 (13843 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Înfrângeri pe linie la baraj

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Înfrângeri pe linie la baraj

Gata! Campionatul Diviziei A de handbal feminin s-a încheiat, cu Galați și Târgu-Jiu singurele promovate în Liga Florilor. Slobozia și Cluj nu au putut furniza surpriza și le-au lăsat pe Mioveni și Slatina să mai viețuiască, cel puțin un sezon, în prima divizie. Echipa noastră a lăsat o impresie bună după primul meci, dar ritmul de 3 meciuri în 3 zile s-a dovedit, în final, obositor. Dar, să le luăm pe rând...

Prestație bună cu Mioveniul Dacia Mioveni este echipa din Liga Florilor unde evoluează cele mai multe foste jucătoare ale Sloboziei. Printre ele, și o handbalistă născută și crescută... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2022, 16:10 (16563 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
244 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Întâlnire Hyundai Club

Întîlnire Hyundai Club

București, 22 martie 2011-Împlinirea a 5 ani de activitate Hyundai Club în România a fost sărbătorită sîmbătă, 19 martie, printr-o serie de evenimente desfășurate în apropierea orașului Ploiești ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 09:26
(9330 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2011, 18:46
(7585 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Maxinova angajează vînzătoare cu experiență în comerț.
Relații la telefon 021/255.51.19, CV la email [email protected] ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2011, 12:16
(5888 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Proiectil găsit pe cîmp

Luni, 21 martie, pe un teren viran din Alexeni a fost descoperit un proiectil exploziv. Pompierii ialomițeni s-au deplasat la fața locului, ridicînd și transportînd elementul de muniție, în vederea depozitării ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2011, 11:22
(12406 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni proiectil


Bordușelu: «Artă și Tradiție folclorică», la a XVII-a ediție

Bordușelu: «Artă și Tradiție folclorică», la a XVII-a ediție

La sfîrșitul săptămînii în curs, vineri, 25 martie, Centrul Județean pentru Conservarea Culturii Tradiționale în colaborare cu Primăria Ciochina și Căminul Cultural Bordușelu, organizează manifestarea cultural ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2011, 11:08
(11113 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Obligații fiscale

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor, plătitori de impozit pe venituri din salarii și contribuții sociale, că au obligația depunerii Declarației privind obligațiile ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2011, 10:45
(10284 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de icoane la Muzeul Județean

Muzeul Județean Ialomița invită slobozenii marți, 22 martie, orele 13.00, la vernisajul expoziției de icoane «Bucură-te Marie!», eveniment ce se va desfășura la sediul Muzeului din municipiul reședință ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2011, 20:43
(11126 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Hoț la 17 ani. Furt de bijuterii și bani

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 18 martie, polițiștii din Ciulnița au fost sesizați asupra producerii unui furt dintr-o locuință din localitate. Furtul a fost anunțat polițiștilor de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2011, 20:36
(7340 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Ialomița: Tînăr reținut pentru evaziune fiscală cu cereale

Un tînăr de 25 ani din Slobozia a fost reținut de polițiștii de Investigare a Fraudelor pentru evaziune fiscală. Potrivit unei informări media, tînărul, în calitate de administrator al unei societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2011, 19:11
(10217 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pakistanezi cu ședere ilegală, returnați în țara de origine

Doi pakistanezi au fost prinși de polițiștii Biroului pentru Imigrări Ialomița avînd ședere ilegală în Slobozia. Cei doi au fost depistați în cadrul unei acțiuni pe linia prevenirii și combaterii șederilor ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2011, 19:10
(7066 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: O elevă a furat banii unei colege de clasă

Directorul unei școli din Slobozia a alertat joi, 17 martie, polițiștii din localitate cu privire la dispariția unor sume de bani din gențile a două eleve din aceeași clasă. Fetele reclamau faptul că din ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2011, 19:02
(7827 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia elevă furt


Razie a Poliției la Slobozia

Miercuri, 17 martie, peste 30 de polițiștii slobozeni în colaborare cu jandarmi au desfășurat o razie pentru asigurarea unui climat de siguranță civică. În cadrul activităților au fost aplicate 29 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2011, 19:01
(9892 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Distilerie improvizată în Cartierul Bora

Slobozia: Distilerie improvizată în Cartierul Bora

Polițiștii ialomițeni în colaborare cu comisari ai Gărzii Financiare Ialomița au descoperit o distilerie improvizată în cartierul slobozean Bora. Distileria funcționa într-o hală aparținînd unei firme dar ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2011, 17:41
(12319 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: S-a cățărat într-un copac de 15 metri amenințînd că se sinucide

După ce la începutul acestei luni un bărbat din Cosîmbești a oferit asistenței un adevărat spectacol cățărîndu-se pe un stîlp de înaltă tensiune și amenințînd că se aruncă în gol, noaptea trecută scenariul ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2011, 17:30
(13594 vizualizări - 3 comentarii)


DGFP Ialomița: 10 sesizări penale pentru firme în februarie 2011

«În cursul lunii februarie 2011, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au efectuat 181 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității declarațiilor fiscale, corectitudinii și ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2011, 17:16
(5759 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: «Șofer» pe microbuz fără permis

Un tînăr constănțean a fost prins miercuri, 16 martie, de polițiștii ialomițeni, în timp ce conducea un microbuz în afara localității Gura Ialomiței, deși dreptul de a conduce îi fusese suspendat din data ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2011, 17:14
(9498 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune de amploare a Poliției

Polițiștii feteșteni au desfășurat, miercuri, 16 martie, o amplă acțiune al cărui scop l-a constituit prevenirea și combaterea evenimentelor rutiere dar și a faptelor antisociale. În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2011, 17:10
(12166 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Contrabandă cu 3000 de pachete de țigări

Peste 3000 de pachete de țigări au fost descoperite în mașina unui gălățean de 37 ani. Individul a fost prins de polițiștii ialomițeni, marți, 15 martie, în timp ce circula pe direcția Brăila-Slobozia. ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2011, 15:35
(11169 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Arme deținute ilegal

Un slobozean de 60 ani, deținător legal al unei arme cu aer comprimat a fost verificat zilele trecute de către polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, moment în care s-a constatat ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2011, 15:34
(13149 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2011, 20:19
(6963 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 880 litri de alcool fără documente, marfă confiscată

880 litri de alcool, transportat fără documente cu o autoutilitară. Aceasta este ultima captură a polițiștilor slobozeni. Luni, 14 martie, o echipă de intervenție a Poliției Slobozia a oprit pentru un control ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2011, 20:13
(9574 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi infractori, încarcerați

Polițiștii slobozeni au prins doi infractori ce se sustrăgeau executării unor mandate de arestare. Acțiunea s-a desfășurat luni, 14 martie, cînd polițiștii slobozeni au prins două persoane de 39, respectiv ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2011, 20:12
(9709 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoț de fier vechi prins în flagrant

Un tînăr feteștean de 20 ani a fost prins în flagrant de polițiștii din localitate în timp ce fura fier vechi din incinta unei firme. Fierul vechi, cadre metalice și tablă fuseseră dislocate de la pereții ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2011, 20:11
(9113 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomița: 21 de șoferi au rămas fără permise

Polițiștii rutieri au desfășurat o acțiune de linia siguranței traficului rutier.pe raza județului Ialomița. În cadrul activităților șoferii indisciplinați în trafic au primit peste 440 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2011, 20:11
(8050 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arderile necontrolate, de necontrolat

În prima zi a săptămînii, luni, 14 martie, pompierii au fost solicitați pentru stingerea unui incendiu în satul Murgeanca, comuna Valea Ciorii. Focul se aprinsese la grajdul din curtea locuinței și amenința ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2011, 20:07
(7075 vizualizări - 0 comentarii)


Exercițiu de alarmare în caz de cutremur la o școală din Slobozia

Prefectul Mădălin Teculescu a solicitat autorităților de resort exemplificarea unui exercițiu de evacuare post cutremur la o unitate de învățămînt din Slobozia. Exercițiul a urmărit perfecționarea modului ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2011, 17:52
(18140 vizualizări - 1 comentariu)


Sfîntu Gheorghe: Fără permis și băut, la volan

Beat și fără permis la volan, aceasta este isprava a unui tînăr de 25 ani din comuna ialomițeană Ion Roată. Individul a fost prins în trafic de polițiștii Postului de Poliție Sfîntu Gheorghe, în timp ce ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2011, 17:49
(10018 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Patru arderi necontrolate în doar două zile

Acesta este ultimul raport al pompierilor ialomițeni în lupta cu focul. Astfel, sîmbătă, 12 martie, în jurul prînzului, pompierii din Urziceni au strins flăcările violente ce se aprinseseră la gospodăria ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2011, 17:43
(8095 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, locul II pe țară la plata obligațiilor către bugetul de stat

Potrivit unui raport al Fiscului, Ialomița se află pe locul al doilea într-un clasament al colectării veniturilor bugetare, realizările fiind estimate la peste 129%. Detaliat, Direcția Generală a Finanțelor ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2011, 17:35
(11286 vizualizări - 0 comentarii)


Vizarea carnetelor de rentier și plata primelor de asigurare, în atenția APIA

Potrivit unei informări a Agenției de Plăți și Intervenție în Agricultură, instituția a preluat începînd cu data de 1 februarie 2011 activiutatea desfășurată de Biroul Județean de Rentă Viageră. În acest ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2011, 17:32
(10278 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...