Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Administrația Soare vrea «centură-inel» pentru Slobozia

Administrația Soare vrea «centură-inel» pentru Slobozia

Consiliul Local Slobozia a aprobat un protocol de colaborare cu Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) în vederea realizării unei «centuri-inel» la nivelul orașului Slobozia. Decizia confirmă promisiunile administrației Soare de a transforma Slobozia într-un oraș atractiv din punct de vedere economic. Reamintim că primul pas al acestui proiect îl reprezintă realizarea Centurii de Nord a orașului Slobozia, a cărei valoare a fost estimată la 23,5 milioane de euro.

Stăpânul «inelului» Primarul Dragoș Soare a inițiat un protocol cu CNAIR care va permite elaborarea... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2022, 12:10 (27404 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Scânteia s-a mutat într-un sediu nou

Primăria Scânteia s-a mutat într-un sediu nou

Duminică, 1 mai 2022, Primăria Scânteia a inaugurat noul sediu al instituției. La eveniment au participat președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, deputatul PSD Raluca Dumitrescu, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin, secretarul de stat în Ministerul Agriculturii, Iulian Bucur și primari ialomițeni invitați de către edilul din Scânteia, Georgeta Ilie.

Administrație în casă nouă După mai bine de 30 de ani de așteptare, Primăria Scânteia a reușit să construiască un sediu administrativ nou. Investiția a fost inițiată în 2017 de către primarul Georgeta Ilie și... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 19:20 (14399 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Dragonii uimesc din nou

Fotbal, Liga a II-a, Universitatea Cluj-Unirea Slobozia 1-2

Dragonii uimesc din nou

Cu simpaticul Denis Ispas, cel care a pus porcul să fluiere, în primul 11, «U» Cluj a pășit hotărât pe frumosu-i stadion. Mai bătuseră ei Slobozia în două rânduri, de ce n-ar fi făcut-o și a treia oară? Cu sentimentul superiorității bine întipărit și cu dorința de răzbunare pentru punctele pierdute în tur, la Slo­bozia, băieții lui Lincar au început meciul fără să știe ce surpriză le pregătește pișicherul rege fotbal.

Toma, ce gol! Adrian Mihalcea s-a bazat pe ur­mătorii jucători: Gurău-Ibrian, Lazăr, Dinu, Toma-Coadă (Ivan ’90), Cruceru (Trașcu ’40)-Bolohan, Afalna, Silaghi (Gherghiceanu... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 18:05 (11165 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Speranțe doar pentru baraj

Handbal, Divizia A, CSM Galați-CSM Unirea Slobozia 24-19 (12-8)

Speranțe doar pentru baraj

CSM Unirea Slobozia spera să facă un meci mare la Galați în fața liderului. O victorie ar fi păstrat echipa antrenată de Constantin Frâncu în cărți pentru promovarea directă, posibilă doar de pe locul 1. Miza meciului le-a crispat pe handbalistele ialomițene, echipa noastră devenind pradă ușoară pentru moldovence. Primele semne că jocul nu merge cum trebuie au fost cele două goluri marcate din poartă în poartă de fosta noastră jucătoare, Bianca Aron, prin care Galațiul s-a desprins în premieră. Deși clasicii handbalului susțin că jocul defensiv este decisiv în economia unui meci, pe Unirea Slobozia a trădat-o atacul. Handba­listele noastre s-au întrecut în ratări, fiind contabilizate peste 20... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 17:20 (13538 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Tase» la puterea a 3-a

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-FC 2 Voluntari 3-1

«Tase» la puterea a 3-a

Recoltei Gheorghe Doja îi priește play-out-ul. Echipa antrenată de Adrian Cristea este neînvinsă în această fază a competiției și trage serios să ajungă din urmă echipele clasate pe locurile 5 și 6. Despre evitarea retrogradării n-are rost să mai vorbim, aceasta fiind o problemă practic rezolvată. După thriller-ul de la Albești, în care ialomițenii au fost egalați prin două goluri marcate în ultimele minute, Recolta a primit vizita sateli­tului celor de la FC Voluntari, echipă în fața căreia încă nu câștigaseră în acest sezon. Adrian Cristea a început meciul în următoarea formulă: Enache-Comșa, Ene, Chebac, Andrei-Alexe, Bălan, Petre, Răduca, Radu-Năstase. Au mai jucat Neagu, Chiriță, Popescu... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 16:35 (10022 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Două medalii de bronz la «Naționalele» de Tineret

Scrimă

Două medalii de bronz la «Naționalele» de Tineret

Săptămâna trecută, Sala «Ana Pascu» din București a găzduit Cam­pionatul Național de Scrimă pentru Tineret (sportivi sub 23 de ani). Slo­bozia a participat la această compe­tiție în proba de sabie masculin atât în concursul indivi­dual, cât și în cel pe echipe. Sabrerii au provenit atât de la CSM, cât și de la CSS. Pentru ultimii, fiind foarte tineri, a fost o experiență inedită. În compe­tiția individuală, Răzvan Stănescu de la CSM Unirea Slobozia a avut o evo­luție foarte bună, ajungând până în Semifinale. S-a oprit în penultimul act al competiției și a intrat în pose­sia me­daliei de bronz. Un turneu foarte bun a făcut și Eduard Dragomir, acesta cla­sându-se, în final, pe locul 5. Din pă­cate... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 15:40 (7135 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Andreea Dedu a câștigat «Trofeul Municipiului Brăila»

Tenis de câmp

Andreea Dedu a câștigat «Trofeul Municipiului Brăila»

Tenisul ialomițean vine iarăși cu vești bune. Andreea Dedu, legitimată la CSS Slobozia, sportivă născută în 2011, a câștigat «Trofeul Municipiului Brăila» la categoria 12 ani. Andreea este pregătită la CSS de antrenorii Ion Savu și Alexandru Ștefan. La Brăila a trecut de patru adversare, impu­nându-se în Finală în fața gălățencei Elena Costea, cu 6-1, 6-4. La categoria 10 ani, Irina Constantin a ocupat locul 2. Irina este legitimată tot la CSS, fiind la rându-i antrenată de tandemul Savu-Ștefan. În altă ordine de idei, Slobozia va găzdui, începând cu 7 mai 2022, «Cupa Rotary». Turneul este adresat copiilor din categoriile 12 și 16 ani și este organizat de Clubul TenisCon, susținut de Rotary Slobozia... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 14:05 (12953 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Grupa 2014 a câștigat «Țăndărei Cup»

Fotbal, copii și juniori, ACS Medin Sport Slobozia

Grupa 2014 a câștigat «Țăndărei Cup»

ACS Medin Sport este un club tânăr care a prins rapid rădăcini în fotbalul juvenil, iar rezultatele sunt tot mai bune. Copiii de la grupa celor născuți în 2014 au parti­cipat zilele trecute la «Țăndărei Cup». Competiția adresată copiilor născuți în 2013 și 2014 a suscitat interes sporit în zona noastră, fiind prezente echipe din Ialomița, București, Brăila, Tulcea și Dâmbovița. Medin Sport a înscris la categoria 2014 două echipe, iar ambele s-au calificat în Semifinale. Mai mult, cele două au fost adversare directe, prima echipă impunându-se la limită în fața celei de-a doua. În finală, Medin, pregătită de antrenorii Bruno Stroe și Mihai Lemnaru, a învins categoric Luceafărul Târgoviște și a câștigat... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 13:10 (4891 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Biroul de Pregătire Profesională, înființat în cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița

Biroul de Pregătire Profesională, înființat în cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița are o nouă structură. Este vorba despre Biroul de Pregătire Profesională. Structura a fost înființată pentru a răspunde nevoilor privind formarea profesională a polițiștilor.

Pregătirea profesională a polițiștilor, într-o nouă structură Rolul Biroului de Pregătire Profesională este de a perfecționa polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița prin acumularea de competențe la standarde europene de performanță. Astfel, oamenii legii participă la stagii de pregătire în ceea ce privește intervenția polițienească orientate... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2022, 11:40 (13423 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a obținut o mențiune la Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română

Ialomița a obținut o mențiune la Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română

În perioada 26-29 aprilie 2022, Slobozia a fost gazda Olimpiadei Naționale de Limba și Literatura Română. Județul nostru a fost reprezentat la acest concurs de elevele Marina Vișoiu-clasa a IX-a (Liceul Teoretic «Carol I» Fetești), Elena Dumitru-clasa a X-a (Colegiul Național «Grigore Moisil» Urziceni) și Alina Raisa Costache-clasa a XI-a (Liceul Teoretic «Carol I» Fetești). Aceasta din urmă a reușit să obțină o mențiune la etapa națională a Olimpiadei de Limba și Literatura Română.

173 de elevi din toată țara... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2022, 12:20 (18078 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

30 de ani de la înființarea Consiliului Județean Ialomița

30 de ani de la înființarea Consiliului Județean Ialomița

Consiliul Județean Ialomița a sărbătorit joi, 28 aprilie 2022, împlinirea a 30 de ani de la înființarea acestei instituții. Evenimentul a fost marcat în cadrul unui spectacol festiv, desfășurat pe scena Sălii «Europa» din cadrul instituției. Printre invitați s-au numărat Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, parlamentarii ialomițeni, președinții Consiliilor Județene din județele limitrofe Ialomiței, oficiali ai administrației județene, oficiali ai administrației locale și consilieri județeni care au ocupat această funcție de-a lungul celor 30 de ani de administrație. Actualul președinte al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel a justificat importanța acestui eveniment... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2022, 11:10 (11182 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

80000 de lei pentru primul studio de podcast din Slobozia

80000 de lei pentru primul studio de podcast din Slobozia

Direcția Educație, Cultură și Tineret Slobozia a cheltuit 80000 de lei pentru dotarea primului studio de podcast din Slobozia. Studioul va fi deschis tuturor celor interesați de susținerea unor activități publice de podcast.

Achiziții de top Direcția Educație, Cultură și Tineret Slobozia va realiza la Slobozia un studio de podcast. Podcastul constă în difuzarea pe internet a unor emisiuni audio/video în mai multe episoade. Conceptul, deja implementat în România, este o premieră la nivel administrativ. O parte dintre echipamentele necesare realizării studio-ului au fost deja achiziționate... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2022, 11:25 (6304 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a deturnat fonduri în valoare de 9 milioane de lei pentru plata lucrărilor la «Groapa lui Stoica»!

Ministerul Finanțelor Publice a confirmat oficial

Primăria Slobozia a deturnat fonduri în valoare de 9 milioane de lei pentru plata lucrărilor la «Groapa lui Stoica»!

Administrația din Slobozia a plătit 9 milioane de lei pentru lucrările executate la «Groapa lui Stoica» dintr-un credit de 25,4 milioane de lei contractat în 2016. Decizia administrației locale este considerată ilegală de către Ministerul Finanțelor. Într-o corespondență purtată cu actuala administrație, reprezentanții Ministerului susțin că respectivul credit poate fi utilizat «doar pentru destinația inițială a împrumutului».

O poveste «pe surse», veche de 3 ani Independent publica în noiembrie 2019 un articol «pe surse... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2022, 15:10 (22173 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala ialomițeană nu poate pregăti viitorii meseriași

Învățământul dual, încotro?

Școala ialomițeană nu poate pregăti viitorii meseriași

Înainte de debutul acestui an școlar, inspectorul școlar gene­ral Steluța Mitrea, promitea înființarea a peste 5 clase de învățământ dual. În realitate, inițiativa s-a concretizat doar pe jumătate. Astfel, în Ialomița funcționează doar 3 astfel de clase în cadrul Liceelor Tehnologice Țăndărei, Fierbinți-Târg și Liceului Tehnologic de Industrie Alimentară Fetești. Pentru anul școlar viitor, în planurile Inspectoratului Școlar Județean Ialomița există doar o singură clasă, în cadrul Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia. Marea pro­blemă a sistemului de educație ialomi­țean este faptul că nu reușește să atragă de partea sa agenții economici locali. În acest context, cele 4 milioane... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2022, 13:20 (12522 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transparența decizională, aplicată după bunul plac în administrația locală ialomițeană

Stare de legalitate «zero»

Transparența decizională, aplicată după bunul plac în administrația locală ialomițeană

Cele mai multe administrații locale din Ialo­mița tratează cu indife­rență transparența decizională. Codul Administrativ însă obligă primăriile să fie transparente în ceea ce privește deciziile adoptate prin Hotărârile aprobate de Consiliile Locale. O analiză a paginilor de internet a celor 66 de primării din Ialomița arată că mai bine de jumătate dintre acestea nu publică deciziile aprobate de aleșii locali, așa cum legislația prevede. Mai mult decât atât, pentru funcționarea respectivelor site-uri, primăriile plătesc sume de bani cuprinse între 250 și 500 de lei lunar către firmele care le-au rea­lizat. Fără doar și poate, ignoranța este principalul motiv care se ascunde în nerespectarea acestei... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2022, 15:20 (6645 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia caută soluții pentru concesionarea Ștrandului Municipal

Primăria Slobozia caută soluții pentru concesionarea Ștrandului Municipal

Birocrația împiedică re­deschiderea Ștrandului Municipal din Slobozia în această vară. Reprezentanții administrației locale susțin că fac demersuri pentru ca obiectivul să devină funcțional, însă, cel mai probabil, abia din vara anului viitor Ștrandul Municipal ar putea să fie transformat într-un spațiu de agrement corespunzător. «Cu siguranță nu-l vom putea deschide vara aceasta... Căutăm soluții legale, iar acest demers presupune o perioadă de timp mai mare!» a precizat Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia.

Obiectiv închis în urmă cu 5 ani Anul acesta se împlinesc 5 ani de... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2022, 11:10 (12278 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia nu-și permite toalete publice moderne

Slobozia nu-și permite toalete publice moderne

bonus: Facilități sportive abandonate

În anul de grație 2022, locuitorii orașului Slobozia au la dispoziție toalete publice precum cele din imagine. Problema preocupă administrațiile locale de peste 10 ani, însă până la acest moment nu au fost identificate soluții pertinente. Administrația Soare susține că a demarat achiziția unui tip de toaletă publică antivandalism, însă nu poate preciza momentul când aceasta va fi instalată în oraș. Conform estimărilor, Slobozia are nevoie de 10 astfel de toalete publice.

Suntem ceea ce mâncăm La nivelul orașului Slobozia există 3 toalete publice funcționale. Una este cea de la Gară... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2022, 15:05 (14478 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, la un pas de a fi declasat

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, la un pas de a fi declasat

bonus: 27 de posturi scoase la concurs, un singur candidat înscris

În urma ultimei proceduri de acreditare, desfășurată în anul 2019, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost inclus în Categoria III, potrivit căreia a primit competențe medii în ceea ce privește asigurarea serviciilor medicale. La acest moment, există riscul ca instituția să fie declasată și inclusă în categoria IV, limitându-se astfel competențele pentru tratarea bolnavilor. Motivul care generează acest risc îl reprezintă incapacitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia de a oferi o linie de gardă completă pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă. În protocoalele medicale ale Ministerului Sănătății, activitatea secțiilor ATI este importantă pentru funcțio­narea corespunzătoare a tuturor... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2022, 10:50 (21357 vizualizări - 14 comentarii)

POLITICĂ

«Șansa copiilor de a se juca într-un mediu sigur, în curtea școlii, blocată de premierul Ciucă!»

Vicepreședintele USR Ialomița, Alexandru Horhocea

«Șansa copiilor de a se juca într-un mediu sigur, în curtea școlii, blocată de premierul Ciucă!»

Un proiect de lege depus de USR și votat de toate partidele, care încerca să reglementeze accesul comunității în bazele sportive ale unităților de învățământ, a fost respins de CCR, la sesizarea premie­rului Nicolae Ciucă. Proiectul de lege adoptat de Parlament, dar respins de CCR, lăsa autorităților locale libertatea de a se organiza, împreună cu comunitatea, în așa fel încât copiii să aibă acces în curțile școlilor și după orele de curs, pe terenurile de sport, în bazele sportive, «pentru a se juca în siguranță și nu printre mașini».

USR nu renunță CCR a stabilit că legea USR care... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2022, 16:40 (14173 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

† Vincențiu
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor


Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Hristos a Înviat!

Relatările celor patru Evangheliști despre Învierea Mântuitorului Iisus Hristos au fost scrise în cursul celei de-a doua jumătăți a secolului I, adică între anii 50 - 100 ai erei creștine. Evangheliile sunt opera generației care a trăit evenimentul, generația Apostolilor și contemporanilor lor. Ele atestă credința comunității creștine din Ierusalim, încă din primele... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2022, 11:05 (5257 vizualizări - 2 comentarii)

28 Iun 2026
253 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Adeverințe pentru accesarea de credite de către crescătorii de bovine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii pentru ajutoarele naționale tranzitorii (ANT) în sectorul zootehnic, la specia bovine, că eliberează adeverințe pentru cei care ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 13:15
(8062 vizualizări - 0 comentarii)


«Porți deschise» la Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița

Săptămîna viitoare, mai exact marți, 13 octombrie 2014, oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița vor organiza «Ziua Porților Deschise». Prin acest eveniment ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 11:40
(5222 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: O singură zi, două accidente

Într-o singură zi, pe raza localității ialomițene Lilieci s-au produs două accidente rutiere. În urma evenimentelor, două persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale, fiind transportate de urgență la ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 08:20
(5739 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Bărbulești: Prins la volan sub influența băuturilor alcoolice

Un tînăr, de 21 de ani, din Bărbulești s-a ales cu dosar penal după ce a fost depistat conducînd sub influența băuturilor alcoolice. O anchetă a fost deschisă în acest caz. Tînărul de 21 de ani a fost oprit ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 07:15
(6422 vizualizări - 0 comentarii)


Susține pompierii ialomițeni într-un concurs internațional!

Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» din Ialomița participă anul acesta la concursul internațional «Conrad Dietrich Magirus Award». Competiția își propune să ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2014, 14:20
(6580 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Boala limbii albastre se extinde

Oficialii Direcției Sanitară Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță faptul că, la acest moment, pe raza județului incidența cazurilor de «blutongue» a crescut. Astfel, în prezent există ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2014, 10:05
(4844 vizualizări - 0 comentarii)


Penitenciarul Slobozia: Acțiune de reintegrare socială a foștilor deținuți

Reprezentanții Penitenciarului Slobozia vor iniția la începutul săptămînii viitoare o acțiune ce vizează mijloacele prin care pot fi reintegrați în societate foștii deținuți. În cadrul manifestării se vor ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2014, 08:00
(6955 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la suspecți de infracțiuni economice

Poilițiști din cadrul Direcției de Investigare a Fraudelor din cadrul IGPR au demarat 54 de percheziții domiciliare, avînd în vizor persoane bănuite de infracțiuni economice. Descinderile s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2014, 10:10
(7867 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

7 Octombrie 2014, 17:55


anunț angajare

Marți, 7 octombrie 2014
(orele 10,00-18,00) și
miercuri, 8 octombrie 2014
(orele 9,00-13,00)

SC TROTA România SRL Cluj
organizează interviuri în București,
Hotel IBIS Gara de Nord, Calea Griviței,
nr. 143, Sector 1, pentru a selecționa
tineri șoferi profesioniști
cu categoriile C+E
,
cu cel puțin 2 ani
de experiență demonstrabilă
pe camion articulat TIR
(cap tractor cu semiremorcă).
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de
transporturi frigorifice în
Comunitatea Europeană.
După fiecare 2 luni pe comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul
cu avionul, dus și întors.
Se asigură un minim între
salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria
profesională și de vechimea
în firmă și care pornește
de la 1550 euro/lună.

Solicitanții selectați vor susține
o probă practică pentru a se valora
capacitatea profesională.
Informații la tel. 0740/295.418,
numai după trimiterea unui CV
și copii de pe documentele de mai jos,
la [email protected]
-Buletin
-Pașaport
-Permis de conducere
-Cartela tahograf
-Atestat de marfă
-Caziere judiciar și auto
-Caracterizare de la ultimul loc de muncă
A se abține toți cei ce nu întrunesc
condițiile mai sus arătate

7 Octombrie 2014, 07:40


Autospecială nouă pentru ISU Ialomița

Autospecială nouă pentru ISU Ialomița

Vineri, 3 octombrie 2014, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a fost dotat cu o autospecială de lucru cu apă și spumă de capacitate mare (9000 l). Achiziționarea ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2014, 17:15
(6505 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare antirabică

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță că, în perioada 6.10-16.10.2014, în județul Ialomița va începe campania de vaccinare orală a vulpilor prin distribuție aeriană ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2014, 10:10
(5925 vizualizări - 0 comentarii)


PREVENIREA, «armă» a polițiștilor ialomițeni

PREVENIREA, «armă» a polițiștilor ialomițeni

La începutul acestei săptămîni, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au lansat pentru al nouălea an consecutiv campania «Săptămîna Prevenirii Criminalității». La sediul instituției ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2014, 17:30
(5892 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: S-a redeschis Salonul Anual de Carte

Miercuri, 1 octombrie 2014, Salonul Anual de Carte din Slobozia și-a redeschis porțile pentru a XXIII-a ediție. Evenimentul este organizat, ca în fiecare an, în incinta Galeriilor de Artă «Arcadia» din ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2014, 16:40
(7257 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Octombrie, luna curățeniei

Autoritățile locale din Slobozia militează pentru un oraș curat. Pentru a evidenția acest aspect au lansat campania civică «Octombrie-luna curățeniei la Slobozia». Municipalitatea speră ca susținătorii ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2014, 15:20
(5450 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată! Anunțuri angajare la Secțiunea Publicitate online!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

30 Septembrie 2014, 18:25


Slobozia: Copil de 5 ani, lovit de mașină

Lăsat nesupravegheat de părinți, un copil de 5 ani a fost victima unui accident rutier petrecut pe raza municipiului Slobozia. Copilul a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Din datele ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 15:20
(6406 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: 52 mii de lei, valoarea amenzilor aplicate de polițiști

Acțiunile preventive desfășurate de polițiști i-au lăsat fără bani pe ialomițenii contravenienți. Cuantumul sancțiunilor aplicate se ridică la suma de 52 mii de lei. Oamenii legii au demarat acțiuni pe ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 14:30
(5337 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Muniție neexplodată, descoperită la groapa de gunoi

Un element exploziv de artilerie, de calibru 120 mm, a fost descoperit la groapa de gunoi din cartierul Bora al Sloboziei. Muniția a fost ridicată de pirotehniștii Inspectoratului pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 11:25
(6292 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Și-a găsit sfîrșitul pe șosea, lovită de trei mașini!

O femeie a murit în zona Urziceniului călcată de trei mașini. Polițiștii au deschis o anchetă în acest caz și încearcă să descopere cauzele exacte ale accidentului, precum și identitatea victimei. Din primele ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 10:45
(7275 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Fetești: La volan, fără drept de a conduce

Un tînăr, de 35 de ani, din București a fost depistat pe o șosea din Fetești în stare de ilegalitate. Bărbatul avea dreptul de a conduce suspendat. În cauză, oamenii legii au întocmit un dosar penal, urmînd ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 10:15
(6623 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: Urmărită de ghinion, salvată de pompieri

O bătrînă, de 68 de ani, din comuna Sfîntu Gheorghe, a fost la un pas de moarte. Femeia s-a dezechilibrat și a căzut într-o fîntînă, adîncă de 15 metri. A avut însă noroc pentru că a fost salvată la timp ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 09:25
(6896 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Prins la volan în stare de ebrietate

Un bărbat, de 60 de ani, din București, a fost depistat conducînd în stare de ebrietate. El s-a ales cu dosar penal. După ce l-au testat cu aparatul Drager, polițiștii au constatat faptul că respectivul ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 08:40
(7179 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Depunerea cererilor de subvenție pentru agricultură ecologică

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pînă în data de 28 noiembrie 2014 inclusiv, se pot depune cererile de solicitare a ajutorului specific acordat ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 07:10
(9649 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Viteza prea mare le-a adus amenzi

Viteza excesivă sau lipsa centurii de siguranță în timpul mersului au fost principalele motive pentru care 139 de șoferi au fost sancționați de polițiști. Valoarea amenzilor s-a ridicat la suma de 77 mii ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 06:45
(4304 vizualizări - 0 comentarii)


Licitație cu strigare pentru închirierea spațiilor comerciale de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia anunță public faptul că vineri, 26 septembrie a.c., la orele 10,00, la sediul instituției se va organiza o licitație cu strigare privind închirierea ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2014, 10:10
(13374 vizualizări - 0 comentarii)


Patruzeci de Sfinte Liturghii la Catedrala din Urziceni

Din 29 septembrie 2014, la Catedrala din Urziceni se vor oficia 40 de Sfinte Liturghii în cinstea Sfîntului Nectarie vindecătorul de boli, spre slava lui Dumnezeu. Slujbele vor începe în fiecare zi, la ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2014, 11:40
(7784 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cinci șoferi prinși băuți la volan

Pe șoselele ialomițene au fost depistați cinci șoferi, cu vîrste cuprinse între 20 și 50 de ani, domiciliați pe raza județului Ialomița și municipiului București, în timp ce conduceau autoturisme aflîndu ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2014, 09:15
(6308 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii puternice

Aproximativ 53 ha dintr-un lan de porumb de pe raza localității Glodeanu Siliștea-Buzău au fost mistuite de flăcări. Evenimentul a fost anunțat prin 112 sîmbătă, 20 septembrie a.c., în jurul orei 14,25 ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2014, 07:20
(6729 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Graffiti pe clopotnița Catedralei

În seara zilei de miercuri, 10 septembrie 2014, în jurul orelor 21,00, polițiștii locali aflați în acțiune de patrulare în zona bdul Chimiei-Parcul Tineretului, au observat că pe clădirea clopotniței Catedralei ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2014, 15:45
(7159 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...