Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Seceta pedologică extremă afectează culturile agricole din Ialomița

Seceta pedologică extremă afectează culturile agricole din Ialomița

bonus: Ialomița are pregătite pentru irigații 86 mii de hectare

Lipsa precipitațiilor din ultima perioadă afectează culturile înființate în campania agricolă din toamna anului trecut. Ca toate celelalte județe din Câmpia Bărăganului, Ialomița se confruntă deja cu seceta pedologică extremă. Specialiștii Administrației Naționale de Meteorologie susțin că prognozele viitoare sunt în defavoarea agricultorilor. Reprezentanții Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița susțin că, din cauza lipsei apei din sol, peste 25% din cultura de rapiță nu a răsărit. Astfel, întoarcerea culturilor reprezintă singura soluție pe care o au la îndemână fermierii.

Câmpurile au nevoie de apă... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2022, 15:20 (16375 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Le priește play-out-ul

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Le priește play-out-ul

Creșterea în valoare a lotului Recoltei Gheorghe Doja a început să-și arate roadele. Ialomițenii progresează de la meci la meci, rezultatele sunt vizibil mai bune, iar în 2022 înfrângerile i-au ocolit.

Două victorii în deplasare Recolta a început play-out-ul la Modelu la mijlocul săptămânii trecute. După ce, în sezonul regulat, făcuseră 1-1 cu călărășenii, acum au învins cu 2-0 printr-o dublă a lui Mihăiță Năstase, unul dintre goluri fiind o bombă de la 30 de metri. A urmat o deplasare tot în județul Călărași, la codașa CS Oltenița. Recolta s-a impus cu 3-0. Năstase a marcat... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2022, 14:05 (11524 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Aproape retrogradați

Fotbal, Liga a III-a, CSM Fetești-Înainte Modelu 0-1

Aproape retrogradați

Meciul cu Modelu era crucial pentru CSM Fetești. Echipa ialomițeană venea după un 0-3 la Voluntari, în prima etapă a play-out-ului, iar jocul de pe teren propriu, contra călărășenilor, era de «totul sau nimic». Feteștiul a început în următoarea formulă: Călugăru-Călin, Babaua, Radicof, Gavrilă-Grigore, Matei-Toader, Gogan, Enache-Dincă. Au mai jucat: A. Gogu, Gene, Pușcașu, Buzincu. Prima repriză a aparținut Feteștiului, dar ocaziile, printre care și un șut al lui Denis Dincă în plasa laterală, nu s-au concretizat pe tabelă. Ieșirile pe contraatac ale oaspeților au stârnit ceva panică în defensiva ialomițeană. În minutul 56, pe un astfel de contraatac, vedeta Modelului, Daniel Gheorghe... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2022, 13:10 (10143 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Acte de violență în școlile ialomițene

Acte de violență în școlile ialomițene

Polițiștii din Slobozia fac cercetări în două dosare penale ce au ca obiect acte de violență petrecute în școli. Primul caz a fost raportat la Școala Gim­nazială «Ion Heliade Rădulescu» Urziceni, iar cel de-al doilea la Liceul Teh­nologic «Mihai Eminescu» Slobozia. La toate acestea se adaugă și statistica Inspec­toratului Școlar Județean Ialomița potrivit căruia, în primul semestru din acest an școlar, peste 700 de elevi au avut nota scăzută la purtare, în majoritatea cazurilor fiind vorba despre comportament neadecvat.

Verificările sunt în curs Din datele oamenilor legii, în cazul... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2022, 14:50 (11132 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația județeană propune extinderea frontului de captare subterană a apei la Slobozia

Administrația județeană propune extinderea frontului de captare subterană a apei la Slobozia

bonus: Apa din Dunăre, a doua soluție

Oficialii Consiliului Județean Ialomița susțin ideea finalizării proiectului inițiat de admi­nistrația Ionașcu în urmă cu 15 ani. Conform datelor oficiale furnizate de către Urban SA, puțurile 18 și 19 din frontul de captare subteran al orașului «furnizează apă la parametri apropiați de valorile legale privind potabilitatea». În cazul în care ideea va fi validată oficial, finalizarea investiției ar urma să se facă «prudent și etapizat». Reamintim că exploatarea frontului de captare subteran al Sloboziei prevedea realizarea a 25 de puțuri forate, din care au fost realizate 20.

O alternativă riscantă... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2022, 10:50 (10945 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Populația și economia, protejate de scumpiri printr-o serie de ajutoare financiare

PSD propune un nou pachet de măsuri sociale

Populația și economia, protejate de scumpiri printr-o serie de ajutoare financiare

Românii ar putea rămâne, în curând, cu mai mulți bani în buzunare în ciuda scumpi­rilor alimentelor de bază și a creșterii prețurilor carburanților. Președintele executiv al PSD Ialomița, Ștefan Mușoiu, anunță că partidul său le-a propus par­tenerilor liberali de la guvernare un nou pachet de măsuri sociale. Potrivit deputatului PSD, economia și românii cu venituri mici vor fi sprijiniți cu o serie de decizii salvatoare.

Vouchere de 50 de euro Impactul creșterii prețurilor pentru mâncare și pentru carburanți ar putea fi amortizat prin acordarea, la propunerea PSD, a unor vouchere și... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2022, 17:20 (4240 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sprijin financiar pentru restaurarea bisericii-monument istoric «Sfinții Voievozi»

La Țăndărei

Sprijin financiar pentru restaurarea bisericii-monument istoric «Sfinții Voievozi»

Aleșii locali din Țăndărei au adoptat un proiect de hotărâre în baza căruia Biserica-monument istoric «Sfinții Voievozi» din oraș să beneficieze de fonduri pentru continuarea lucrărilor de restaurare. Astfel, din bugetul local al orașului va fi redirecționată suma de 150 mii de lei pentru realizarea picturilor exterioare ale lăcașului de cult.

Două veacuri de istorie la Țăndărei Biserica «Sfinții Voievozi» a fost ridicată în anul 1839 de către marele vornic Filip Lenș. Acesta este menționat de vechile arhive drept principalul administrator al Țăndăreiului. În calitate de consilier al... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2022, 13:10 (3265 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

«AUR nu abandonează lupta politică!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

«AUR nu abandonează lupta politică!»

Recentele convulsii din cadrul Alianței pentru Unirea Românilor determină parlamentarii acestei formațiuni să adopte poziții publice în favoarea liderului George Simion. Unul dintre parlamentarii care îl susține deschis pe George Simion este și deputatul Alianței pentru Unirea Românilor Silviu-Titus Păunescu.

AUR până la capăt Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu susține necondiționat lupta politică a liderului George Simion. Într-o postare publică, acesta a declarat că lupta internă din cadrul Alianței nu îl va împie­dica pe acesta să își respecte promisiunile făcute românilor. «Un... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2022, 17:20 (12453 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autobază construită după standarde europene, în municipiul Fetești

Autobază construită după standarde europene, în municipiul Fetești

Primăria Fetești beneficiază din partea Uniunii Europene de 45,1 mi­lioane de lei pentru dezvoltarea unui sistem de transport durabil, prietenos cu me­diul înconjurător. Implementarea proiectului se află în plină desfășurare. Admi­nistrația locală a început construcția unei autobaze mo­derne, unde vor staționa cele 12 autobuze pe care municipalitatea le va achiziționa în cadrul acestui proiect.

În linie dreaptă pentru transport eco În anul de grație 2020, Primăria Municipiului Fetești a inițiat proiectul «Sistem integrat de transport durabil în Municipiul Fetești». Cu o valoare de ... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2022, 12:15 (15004 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Firma Engie România, sancționată cu 30 mii de lei

Slobozia: Firma Engie România, sancționată cu 30 mii de lei

Societatea Engie România, furnizor de gaze naturale în județul Ialomița, a fost sancționată cu 30 mii de lei de către Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița. Firma a intrat în atenția instituției în urma unei reclamații depusă de unul dintre clienți. Beneficiarul respectiv a reclamat că factura emisă de operator a fost mai mare decât în realitate.

Proces în instanță În reclamația înaintată către Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița se arată faptul că respectivul beneficiar a avut de plată o factură de peste 3000 de lei. Datele au scos... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2022, 15:50 (16141 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Potopul după Noel!

Potopul după Noel!

Așa cum vă anunțam în urmă cu vreo două-trei săptămâni, Marinela așteaptă, alături de propulsorul său politic, aka Iusein al Fierbințiului, numirea în funcția de șăf la DSP Ialomița. Ordinul de numire în funcție încă nu a sosit, chiar dacă era așteptat de la sfârșitul lunii martie (că doar nu degeaba a dat tanti Marinela atâția bani la coafor să fie frumoasă la numire). Între timp a apărut ordinul de în­cetare a numirii lui Noel în funcția de director al DSP Ialomița. Semnat de 1 aprilie 2022, fără păcăleli, chiar de ministrul Sănătății, Alexandru Rafila. Ar fi de adăugat că tovarășul director Noel se aștepta la acest ordin. Încă de când a devenit pensionar, de anul trecut (și... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2022, 10:55 (7122 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clădirea noului Bloc Operator al Spitalului Slobozia, finalizată în august 2022

Optimism administrativ

Clădirea noului Bloc Operator al Spitalului Slobozia, finalizată în august 2022

Administrația județeană anunță că noul Bloc Operator al Spitalului Județean Slobozia va fi gata în august 2022. Valoarea investiției este de 77,1 mi­lioane de lei.

Încă se lucrează Administrația județeană confirmă faptul că lucrările de exe­cuție ale noului Bloc Operator al Spitalului Județean ar putea fi finalizate până la sfârșitul lunii august 2022. Conform informa­țiilor oficiale, noua construcție va avea o supra­față desfășurată de 6224 de mp cu un regim de înălțime P+3. Până în acest mo­ment a fost realizată demolarea fostului Bloc Alimentar (pe lo­cația căruia se edifică noua... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2022, 15:05 (3039 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Negocieri pentru recepția blocului ANL destinat medicilor

Slobozia: Negocieri pentru recepția blocului ANL destinat medicilor

Darea în folosință a celor 12 apartamente din incinta blocului ANL pentru medici din Slobozia depinde de administrația locală a orașului. Primăria Slobozia trebuie să înființeze o comisie de recepție care să certifice faptul că imobilul a fost construit conform proiectului. Deși oficialii ANL susțin că imobilul este finalizat, obiectivul mai are nevoie de mici reparații care fac imposibilă recepția. Atât ANL, cât și administrația locală Slobozia au refuzat să estimeze când se vor putea muta medicii chiriași.

Sprijin pentru medicii rezidenți
Proiectul privind construirea unui bloc... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2022, 11:05 (2919 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

 Punct ochit, punct irosit

Fotbal, Liga a II-a, Concordia Chiajna-Unirea Slobozia 1-0

Punct ochit, punct irosit

Titlul acestui material trebuia să fie altul, ceva mai convențional. Îl pusesem deja pe hârtie cu un minut înainte de finalul meciului. Dar, se pare că nouă nu ne priește sinteticul de la Chiajna unde, în toamnă, am mai irosit, pe final, două puncte.

Un meci anost
Dacă erai telespectator neutru, după 20-30 de minute, sigur mutai pe un documentar sau pe politică. Meciul dintre Concordia Chiajna și Unirea Slobozia, jucat miercuri, 6 aprilie 2022, nu a oferit cine știe ce spectacol. Pentru ialomițeni, importantă era miza de a rămâne în plasa ilfovenilor. Pentru aceasta, era necesar... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2022, 10:40 (5062 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Taximetriștii din Slobozia fac legea pe străzile orașului!

Taximetriștii din Slobozia fac legea pe străzile orașului!

Război între taxime­triștii din Slobozia și polițiștii locali din oraș. Totul din cauza unei zone de staționare destinată taximetrelor, desființată în vara anului trecut. Respectiva stație se află amplasată pe bulevardul Matei Basarab, în imediata apropiere a locației «Batury», și po­trivit Poliției Locale «reprezintă un real pericol pentru ceilalți participanți la trafic». Agenții susțin că, la plecarea din stație, șoferii de taxi obișnuiesc să efectueze manevre ce afec­tează siguranța circulației. Cu toate că stația nu mai există, taximetrele continuă să stațio­neze în respectivul spațiu. Șo­ferii invocă o prevedere din Legea Taximetriei care le-ar acorda acest drept. «Singura soluție o reprezintă... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2022, 13:20 (10467 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia a respins majorarea salariilor din cadrul Serviciului Public de Transport Local

Toți pentru unul, unul pentru toți

Consiliul Local Slobozia a respins majorarea salariilor din cadrul Serviciului Public de Transport Local

Consiliul Local Slobozia a respins proiectul de hotărâre prin care administrația locală solicita majorarea «în bloc» a salariilor din cadrul Servi­ciului Public de Transport Local cu 20%. Consilierii locali PSD care s-au opus proiectului au solicitat ca «majorarea să vizeze doar salariile șoferilor, nu și cele ale directorului». Proiectul va fi refăcut și va fi supus votului în plen la următoarea ședință a Consiliului Local Slobozia.

Dreptate social-democrată Joi, 31 martie 2022, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, administrația locală a supus atenției plenului... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2022, 22:05 (12112 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Marele învingător, publicul ialomițean

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Universitatea Cluj 2-2

Marele învingător, publicul ialomițean

A venit Clujul la Slobozia. N-o mai făcuse de 35 de ani, când a fost eliminată din Cupa României de Unirea lui Istrate, Țanecoiu, Prepeliță și Vintilă. Și atunci, și acum, intrarea a fost permisă pe bază de bilet. Și atunci, și acum, entuziasmul a cuprins toată suflarea fotbalistică din oraș. Deși meciul a fost televizat, peste 2000 de oameni au fost prezenți duminică, 3 aprilie 2022, pe Stadionul «1 Mai». Iar pe parcursul jocului, spectatorii au dat frâu liber pasiunii, au trăit intens fiecare gol, fiecare răsturnare de scor și au cântat în mai multe rânduri pentru galben-albaștri. A fost o atmosferă pe care Slobozia nu o mai trăise de mult. Iar jucătorii lui Adrian Mihalcea nu au rămas datori... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2022, 17:40 (11294 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Doar 10 minute de echilibru

Handbal, Divizia A, CNE Sfântu Gheorghe-CSM Unirea Slobozia 29-38 (16-22)

Doar 10 minute de echilibru

CSM Unirea Slobozia s-a deplasat duminică, 3 aprilie 2022, la Sfântu Gheorghe, pentru confruntarea cu tinerele handbaliste ale Centrului Național de Excelență. A fost un meci la îndemâna elevelor lui Constantin Frâncu, acestea etalându-și din plin plusul de experiență. Meciul a stat sub semnul echilibrului doar până în minutul 10, când tabela arăta 6-6. A fost ultimul moment de egalitate. A urmat o ploaie de goluri la poarta covăsneană, iar în minutul 16 Slobozia avea 13-7 și zarurile erau deja aruncate. Oana Bucă a fost din nou extrem de inspirată în atac, fiind secondată perfect de Cătălina Sava și Andriyana Naumenko. Au marcat și tinerele jucătoare, stabilind împreună scorul final: 38-29 pentru... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2022, 16:25 (10251 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

4 medalii pentru CSM Unirea Slobozia

Lupte libere, Cupa României «U17»

4 medalii pentru CSM Unirea Slobozia

În perioada 1-3 aprilie 2022, la Târgu Mureș s-a desfășurat Cupa României la Lupte, versiunea adresată sportivilor sub 17 ani. Secția Lupte a CSM Unirea Slobozia, coordonată de antrenorul Marian Moraru, a mai adăugat în palmares o serie de rezultate foarte bune. La categoria de greutate 71 kg, Constantin Morar a câștigat Cupa României. Au fost obți­nute și 3 medalii de bronz prin următorii luptători: Alexandru Minea (45 kg), Răzvan Andreiu (48 kg) și Ștefan Stancu (55 kg). De remarcat și locul 5 obținut de Cristian Toader (65 kg). În urma acestor rezultate, CSM Unirea Slobozia a ocupat locul 2 în clasamentul pe echipe.... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2022, 15:05 (7046 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Turneu «U16» de categorie A, la Slobozia

Tenis de câmp

Turneu «U16» de categorie A, la Slobozia

În perioada 2-7 aprilie 2022, Arena TenisCon găzduiește «Cupa Sarapac», turneu de categorie A adresat jucătorilor sub 16 ani, inclus în Circuitul Național FRT. Practic, în aceste zile, la Slobozia sunt prezenți unii dintre cei mai buni jucători de tenis sub 16 ani din România. Fiind vorba de o singură categorie de concurs, au luat startul 40 de tenismeni din toate regiunile țării. Aceștia au fost atrași atât de punctele puse în joc, cât și de premiile substanțiale puse la bătaie de sponsorul competiției.

4 jucătoare din Slobozia Competiția organizată de Clubul TenisCon, cu sprijinul... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2022, 13:20 (2540 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
305 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Biblioteca Județeană Ialomița: «Școala Altfel», proiect educațional inedit

În perioada 2-6 aprilie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează «Școala Altfel», un parteneriat școală-bibliotecă. Evenimentul presupune organizarea de activități precum vizitarea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:14
(9343 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției la Stelnica

Peste 85 de persoane au fost legitimate joi, 29 martie a.c., în cadrul unei acțiuni derulate de polițiștii Secției de Poliție Stelnica în colaborare cu agenții posturilor de poliție arondate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:01
(12999 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Miercuri, 28 martie a.c., o femeie din comuna Gheorghe Doja a decoperit în propria curte un pistol. Ea a sunat de urgență la Poliție. Femeia efectua lucrările agricole de primăvară în curte. Ea a descoperit ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:42
(13431 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație: Elevii ialomițeni iau lecții de prim-ajutor

Săptămîna viitoare va debuta într-un mod inedit pentru elevii din întreaga țară. Ei vor merge la «Școala Altfel». În cadrul acestui program, timp de șapte zile, școlarii vor participa la activități extracurriculare ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:39
(6426 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Vineri, 30 martie a.c., președintele PP-DD, Dan Diaconescu, vine în Piața Revoluției din Slobozia pentru a se întîlni cu simpatizanții săi din tot județul Ialomița. Dan Diaconescu va ajunge în Piața Revoluției ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:35
(23279 vizualizări - 23 comentarii)


Ialomița: Inspectorii DSVSA, controale înaintea Sărbătorilor Pascale

Pentru a preveni toxiinfecțiile alimentare de Paște, inspectorii Direcției Sanitar-Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița și-au intensificat controalele. În special, inspectorii DSVSA verifică ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:26
(7692 vizualizări - 1 comentariu)


Mărculești: Proiectil descoperit în mijlocul cîmpului

Plecat la muncile agricole, un bărbat din localitatea Mărculești a decoperit pe cîmp un proiectil neexplodat. Panicat, omul a sunat de urgență la 112. Elementul de muniție avea un diametru de 120 de milimetri ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:22
(8800 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: RAJA întrerupe furnizarea apei potabile joi, 29 martie 2012!

«Miercuri, 29 martie, în intervalul orar 9,00-18,00 se va întrerupe furnizarea apei potabile în orașul Țăndărei» informează reprezentanții societății furnizoare de apă potabilă în localitate, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:15
(8854 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de Paști la Muzeul Județean Ialomița

Luni, 2 aprilie a.c., începînd cu orele 13,00, Muzeul Județean Ialomița vernisează expoziția «Lumina Învierii. Tradiție și cultură religioasă în Bărăganul ialomițean». Expoziția se înscrie într-un program ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:02
(7404 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Hai pe net! 2012», campanie lansată de Biblioteca Județeană

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, partener al Consorțiului Alianța Digitală pentru România, lansează, în perioada 26-30 martie 2012, Campania «Hai pe net! 2012». Activitățile aflate în organizarea ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:58
(7458 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: A furat din curtea consăteanului

După ce în perioada 9-26 martie 2012 a furat mai multe bunuri din locuința unui bărbat de 36 ani, din Ciulnița, un bărbat de 47 ani a fost identificat și prins de polițiști. Hoțul, consătean cu victima ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:56
(9709 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Ialomița: Hoți de fier vechi

Marți, 27 martie a.c., polițiștii din Țăndărei au prins pe raza de competență doi bărbați de 38, respective 47 ani. Cei doi, domiciliați în Fetești, se deplasau cu două căruțe în care transportau peste ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:55
(9015 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor și jandarmilor

Marți, 27 martie, în intervalul orar 15,00-17,00, polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(8857 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pescari fără autorizație, prinși

Doi tineri de 21, respectiv 26 ani, ambii din Fetești, au fost prinși marți, 27 martie a.c., de către polițiști în timp ce pescuiau pe brațul Borcea. Cei doi s-au folosit de o ambarcațiune de tip lotcă ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(9476 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:25
(8606 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii avertizează asupra înșelăciunilor din mediul rural!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația asupra pericolului de înșelăciune. Este vorba despre un mod de operare extrem de periculos și aplicat cu succes în cazul bătrînilor din mediul rural. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:13
(8264 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru raportarea anuală a persoanelor juridice aflate în lichidare

Vineri, 30 martie 2012, este data limită pînă la care persoanele juridice aflate în lichidare pot depune raportarea anuală la administrațiile financiare teritoriale. Obligația se aplică societăților comerciale ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:11
(13703 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Accident într-o intersecție

Luni, 26 martie a.c., la Țăndărei s-a produs un accident de circulație cu o victimă. Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un bucureștean, de 36 ani, se deplasa la volanul unei autoutilitare, în ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:07
(9770 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Trei saci cu sturioni, confiscați

Luni, 26 martie, polițiștii au prins, la Făcăeni, doi bărbați de 32, respectiv 60 ani, domiciliați în Bordușani, care se deplasau cu o căruță. În vehiculul celor doi, polițiștii au găsit trei saci cu pește ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:04
(9833 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Doi bărbați de 29 și 35 ani, ambii din Slobozia, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor, luni, 26 martie, de către un bărbat din Gheorghe Lazăr, care ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:03
(10133 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi fără permise, la volan

Un bărbat de 63 ani, din Fetești, a fost oprit de polițiști luni, 26 martie, în trafic, în comuna Stelnica, în timp ce conducea un autovehicul. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit cp ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:01
(7234 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Clinică medicală angajează asistent medical cu experiență în recoltare și reprezentant medical pentru punctul de lucru din Slobozia
CV-urile vă rugăm să le trimiteți ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 10:12
(9201 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Un bărbat de 34 ani, din Căzănești, a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină ce figura urmărită internațional în bazele de date ale Interpolului. S-a întîmplat vineri, 23 martie, cînd polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:31
(9540 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu mașina într-un panou publicitar

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 23/24 martie, la Slobozia, în jurul orei 03,00, s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. Potrivit polițiștilor, un tînăr de 21 ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:22
(8984 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: 12 șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 56000 lei

În perioada 23-26 martie, polițiștii rutieri au sancționat neregulile comise de șoferi pe șoselele județului prin aplicarea a peste 270 amenzi, retragerea a 5 certificate de înmatriculare, alți 12 șoferi ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:18
(10705 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru infracțiuni rutiere

Vineri, 23 martie, un bărbat de 37 ani a fost prins și încarcerat. Pe numele acestuia Judecătoria Ploiești a emis un mandat de executare a pedepsei de 4 ani închisoare pentru o infracțiune la regimul circulației ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:03
(9793 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: A furat din curtea unui consătean

Polițiștii anchetează un tînăr de 26 ani, din Traian, pentru furt. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor vineri, 23 martie, cînd un bărbat de 32 ani din localitate a anunțat polițiștii că din curtea ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:33
(7978 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian furt


Adăpost de animale cuprins de flăcări la Ion Ghica, furaje arse la Fetești

În după-amiaza zilei de duminică, 25 martie a.c, un adăpost de animale al unui cetățean din satul Ion Ghica a fost cuprins de flăcări, după ce proprietarul a aprins un foc în curte și l-a lăsat nesupravegheat ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:13
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise și beți la volan

Un tînăr prahovean, de 23 ani, conducător al unui autoturism, a fost oprit în trafic de polițiști pentru un control de rutină. Verificările ulterioare au demonstrat că tînărul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:11
(9405 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 114 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 26 martie 2012, sînt disponibile 114 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:10
(8160 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...