Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Freak Show» cu vibratoarele lui Florin Piersic Jr la Casa Municipală de Cultură Slobozia

«Freak Show» cu vibratoarele lui Florin Piersic Jr la Casa Municipală de Cultură Slobozia

Miercuri, 6 aprilie 2022, liniștea pudibondă a vieții culturale slobozene a fost tulburată de «Freak Show»-ul oferit de Florin Piersic Jr. În fața a peste 50 de elevi de liceu, acesta a etalat pe scena Casei Municipale de Cultură câteva vibratoare și dildo-uri, încercând să legitimeze artistic un spectacol catalogat de public cu indulgență drept «slab». Punctul culminant al spectacolului jenant oferit de artist l-a reprezentat însă metamorfozarea acestuia în milițian de teatru. Potrivit martorilor oculari, deranjat de soneriile și blițurile telefoanelor spectatorilor el a urlat către public cu o vulgaritate «artistică» greu de acceptat: «Eu nu sunt un labagiu!», «Taci dracului din gură!»... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2022, 19:20 (18483 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Doar golul a lipsit

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CSA Steaua București 0-0

Doar golul a lipsit

Contra Stelei, Unirea a bifat al 7-lea meci fără înfrângere pe teren propriu. Partida de duminică, 10 aprilie 2022, a avut nerv, ritm și intensitate. A avut faze de poartă în teren, cântec și culoare în tribune. Singurul care a lipsit a fost golul, dar rezultatul final a fost echitabil.

Ocazii la ambele porți Unirea s-a bazat pe următorii oameni: Poiană-Ibrian, Perju, Dinu, Toma-Coadă, Cruceru (Trașcu ’85)-Bolohan, Afalna (Ivan ’60), Mustacă (Silaghi ’75)-Gulceac. Ploaia a ținut acasă mulți microbiști, dar tot s-au strâns vreo două mii, dacă punem la socoteală și sutele de suporteri... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2022, 17:20 (2709 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Seceta pedologică extremă afectează culturile agricole din Ialomița

Seceta pedologică extremă afectează culturile agricole din Ialomița

bonus: Ialomița are pregătite pentru irigații 86 mii de hectare

Lipsa precipitațiilor din ultima perioadă afectează culturile înființate în campania agricolă din toamna anului trecut. Ca toate celelalte județe din Câmpia Bărăganului, Ialomița se confruntă deja cu seceta pedologică extremă. Specialiștii Administrației Naționale de Meteorologie susțin că prognozele viitoare sunt în defavoarea agricultorilor. Reprezentanții Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița susțin că, din cauza lipsei apei din sol, peste 25% din cultura de rapiță nu a răsărit. Astfel, întoarcerea culturilor reprezintă singura soluție pe care o au la îndemână fermierii.

Câmpurile au nevoie de apă... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2022, 15:20 (16377 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Le priește play-out-ul

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Le priește play-out-ul

Creșterea în valoare a lotului Recoltei Gheorghe Doja a început să-și arate roadele. Ialomițenii progresează de la meci la meci, rezultatele sunt vizibil mai bune, iar în 2022 înfrângerile i-au ocolit.

Două victorii în deplasare Recolta a început play-out-ul la Modelu la mijlocul săptămânii trecute. După ce, în sezonul regulat, făcuseră 1-1 cu călărășenii, acum au învins cu 2-0 printr-o dublă a lui Mihăiță Năstase, unul dintre goluri fiind o bombă de la 30 de metri. A urmat o deplasare tot în județul Călărași, la codașa CS Oltenița. Recolta s-a impus cu 3-0. Năstase a marcat... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2022, 14:05 (11526 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Aproape retrogradați

Fotbal, Liga a III-a, CSM Fetești-Înainte Modelu 0-1

Aproape retrogradați

Meciul cu Modelu era crucial pentru CSM Fetești. Echipa ialomițeană venea după un 0-3 la Voluntari, în prima etapă a play-out-ului, iar jocul de pe teren propriu, contra călărășenilor, era de «totul sau nimic». Feteștiul a început în următoarea formulă: Călugăru-Călin, Babaua, Radicof, Gavrilă-Grigore, Matei-Toader, Gogan, Enache-Dincă. Au mai jucat: A. Gogu, Gene, Pușcașu, Buzincu. Prima repriză a aparținut Feteștiului, dar ocaziile, printre care și un șut al lui Denis Dincă în plasa laterală, nu s-au concretizat pe tabelă. Ieșirile pe contraatac ale oaspeților au stârnit ceva panică în defensiva ialomițeană. În minutul 56, pe un astfel de contraatac, vedeta Modelului, Daniel Gheorghe... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2022, 13:10 (10143 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acte de violență în școlile ialomițene

Acte de violență în școlile ialomițene

Polițiștii din Slobozia fac cercetări în două dosare penale ce au ca obiect acte de violență petrecute în școli. Primul caz a fost raportat la Școala Gim­nazială «Ion Heliade Rădulescu» Urziceni, iar cel de-al doilea la Liceul Teh­nologic «Mihai Eminescu» Slobozia. La toate acestea se adaugă și statistica Inspec­toratului Școlar Județean Ialomița potrivit căruia, în primul semestru din acest an școlar, peste 700 de elevi au avut nota scăzută la purtare, în majoritatea cazurilor fiind vorba despre comportament neadecvat.

Verificările sunt în curs Din datele oamenilor legii, în cazul... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2022, 14:50 (11132 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația județeană propune extinderea frontului de captare subterană a apei la Slobozia

Administrația județeană propune extinderea frontului de captare subterană a apei la Slobozia

bonus: Apa din Dunăre, a doua soluție

Oficialii Consiliului Județean Ialomița susțin ideea finalizării proiectului inițiat de admi­nistrația Ionașcu în urmă cu 15 ani. Conform datelor oficiale furnizate de către Urban SA, puțurile 18 și 19 din frontul de captare subteran al orașului «furnizează apă la parametri apropiați de valorile legale privind potabilitatea». În cazul în care ideea va fi validată oficial, finalizarea investiției ar urma să se facă «prudent și etapizat». Reamintim că exploatarea frontului de captare subteran al Sloboziei prevedea realizarea a 25 de puțuri forate, din care au fost realizate 20.

O alternativă riscantă... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2022, 10:50 (10946 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

Populația și economia, protejate de scumpiri printr-o serie de ajutoare financiare

PSD propune un nou pachet de măsuri sociale

Populația și economia, protejate de scumpiri printr-o serie de ajutoare financiare

Românii ar putea rămâne, în curând, cu mai mulți bani în buzunare în ciuda scumpi­rilor alimentelor de bază și a creșterii prețurilor carburanților. Președintele executiv al PSD Ialomița, Ștefan Mușoiu, anunță că partidul său le-a propus par­tenerilor liberali de la guvernare un nou pachet de măsuri sociale. Potrivit deputatului PSD, economia și românii cu venituri mici vor fi sprijiniți cu o serie de decizii salvatoare.

Vouchere de 50 de euro Impactul creșterii prețurilor pentru mâncare și pentru carburanți ar putea fi amortizat prin acordarea, la propunerea PSD, a unor vouchere și... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2022, 17:20 (4241 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sprijin financiar pentru restaurarea bisericii-monument istoric «Sfinții Voievozi»

La Țăndărei

Sprijin financiar pentru restaurarea bisericii-monument istoric «Sfinții Voievozi»

Aleșii locali din Țăndărei au adoptat un proiect de hotărâre în baza căruia Biserica-monument istoric «Sfinții Voievozi» din oraș să beneficieze de fonduri pentru continuarea lucrărilor de restaurare. Astfel, din bugetul local al orașului va fi redirecționată suma de 150 mii de lei pentru realizarea picturilor exterioare ale lăcașului de cult.

Două veacuri de istorie la Țăndărei Biserica «Sfinții Voievozi» a fost ridicată în anul 1839 de către marele vornic Filip Lenș. Acesta este menționat de vechile arhive drept principalul administrator al Țăndăreiului. În calitate de consilier al... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2022, 13:10 (3265 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«AUR nu abandonează lupta politică!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

«AUR nu abandonează lupta politică!»

Recentele convulsii din cadrul Alianței pentru Unirea Românilor determină parlamentarii acestei formațiuni să adopte poziții publice în favoarea liderului George Simion. Unul dintre parlamentarii care îl susține deschis pe George Simion este și deputatul Alianței pentru Unirea Românilor Silviu-Titus Păunescu.

AUR până la capăt Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu susține necondiționat lupta politică a liderului George Simion. Într-o postare publică, acesta a declarat că lupta internă din cadrul Alianței nu îl va împie­dica pe acesta să își respecte promisiunile făcute românilor. «Un... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2022, 17:20 (12454 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autobază construită după standarde europene, în municipiul Fetești

Autobază construită după standarde europene, în municipiul Fetești

Primăria Fetești beneficiază din partea Uniunii Europene de 45,1 mi­lioane de lei pentru dezvoltarea unui sistem de transport durabil, prietenos cu me­diul înconjurător. Implementarea proiectului se află în plină desfășurare. Admi­nistrația locală a început construcția unei autobaze mo­derne, unde vor staționa cele 12 autobuze pe care municipalitatea le va achiziționa în cadrul acestui proiect.

În linie dreaptă pentru transport eco În anul de grație 2020, Primăria Municipiului Fetești a inițiat proiectul «Sistem integrat de transport durabil în Municipiul Fetești». Cu o valoare de ... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2022, 12:15 (15005 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Firma Engie România, sancționată cu 30 mii de lei

Slobozia: Firma Engie România, sancționată cu 30 mii de lei

Societatea Engie România, furnizor de gaze naturale în județul Ialomița, a fost sancționată cu 30 mii de lei de către Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița. Firma a intrat în atenția instituției în urma unei reclamații depusă de unul dintre clienți. Beneficiarul respectiv a reclamat că factura emisă de operator a fost mai mare decât în realitate.

Proces în instanță În reclamația înaintată către Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița se arată faptul că respectivul beneficiar a avut de plată o factură de peste 3000 de lei. Datele au scos... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2022, 15:50 (16144 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Potopul după Noel!

Potopul după Noel!

Așa cum vă anunțam în urmă cu vreo două-trei săptămâni, Marinela așteaptă, alături de propulsorul său politic, aka Iusein al Fierbințiului, numirea în funcția de șăf la DSP Ialomița. Ordinul de numire în funcție încă nu a sosit, chiar dacă era așteptat de la sfârșitul lunii martie (că doar nu degeaba a dat tanti Marinela atâția bani la coafor să fie frumoasă la numire). Între timp a apărut ordinul de în­cetare a numirii lui Noel în funcția de director al DSP Ialomița. Semnat de 1 aprilie 2022, fără păcăleli, chiar de ministrul Sănătății, Alexandru Rafila. Ar fi de adăugat că tovarășul director Noel se aștepta la acest ordin. Încă de când a devenit pensionar, de anul trecut (și... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2022, 10:55 (7122 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clădirea noului Bloc Operator al Spitalului Slobozia, finalizată în august 2022

Optimism administrativ

Clădirea noului Bloc Operator al Spitalului Slobozia, finalizată în august 2022

Administrația județeană anunță că noul Bloc Operator al Spitalului Județean Slobozia va fi gata în august 2022. Valoarea investiției este de 77,1 mi­lioane de lei.

Încă se lucrează Administrația județeană confirmă faptul că lucrările de exe­cuție ale noului Bloc Operator al Spitalului Județean ar putea fi finalizate până la sfârșitul lunii august 2022. Conform informa­țiilor oficiale, noua construcție va avea o supra­față desfășurată de 6224 de mp cu un regim de înălțime P+3. Până în acest mo­ment a fost realizată demolarea fostului Bloc Alimentar (pe lo­cația căruia se edifică noua... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2022, 15:05 (3039 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Negocieri pentru recepția blocului ANL destinat medicilor

Slobozia: Negocieri pentru recepția blocului ANL destinat medicilor

Darea în folosință a celor 12 apartamente din incinta blocului ANL pentru medici din Slobozia depinde de administrația locală a orașului. Primăria Slobozia trebuie să înființeze o comisie de recepție care să certifice faptul că imobilul a fost construit conform proiectului. Deși oficialii ANL susțin că imobilul este finalizat, obiectivul mai are nevoie de mici reparații care fac imposibilă recepția. Atât ANL, cât și administrația locală Slobozia au refuzat să estimeze când se vor putea muta medicii chiriași.

Sprijin pentru medicii rezidenți
Proiectul privind construirea unui bloc... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2022, 11:05 (2919 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

 Punct ochit, punct irosit

Fotbal, Liga a II-a, Concordia Chiajna-Unirea Slobozia 1-0

Punct ochit, punct irosit

Titlul acestui material trebuia să fie altul, ceva mai convențional. Îl pusesem deja pe hârtie cu un minut înainte de finalul meciului. Dar, se pare că nouă nu ne priește sinteticul de la Chiajna unde, în toamnă, am mai irosit, pe final, două puncte.

Un meci anost
Dacă erai telespectator neutru, după 20-30 de minute, sigur mutai pe un documentar sau pe politică. Meciul dintre Concordia Chiajna și Unirea Slobozia, jucat miercuri, 6 aprilie 2022, nu a oferit cine știe ce spectacol. Pentru ialomițeni, importantă era miza de a rămâne în plasa ilfovenilor. Pentru aceasta, era necesar... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2022, 10:40 (5062 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Taximetriștii din Slobozia fac legea pe străzile orașului!

Taximetriștii din Slobozia fac legea pe străzile orașului!

Război între taxime­triștii din Slobozia și polițiștii locali din oraș. Totul din cauza unei zone de staționare destinată taximetrelor, desființată în vara anului trecut. Respectiva stație se află amplasată pe bulevardul Matei Basarab, în imediata apropiere a locației «Batury», și po­trivit Poliției Locale «reprezintă un real pericol pentru ceilalți participanți la trafic». Agenții susțin că, la plecarea din stație, șoferii de taxi obișnuiesc să efectueze manevre ce afec­tează siguranța circulației. Cu toate că stația nu mai există, taximetrele continuă să stațio­neze în respectivul spațiu. Șo­ferii invocă o prevedere din Legea Taximetriei care le-ar acorda acest drept. «Singura soluție o reprezintă... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2022, 13:20 (10467 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia a respins majorarea salariilor din cadrul Serviciului Public de Transport Local

Toți pentru unul, unul pentru toți

Consiliul Local Slobozia a respins majorarea salariilor din cadrul Serviciului Public de Transport Local

Consiliul Local Slobozia a respins proiectul de hotărâre prin care administrația locală solicita majorarea «în bloc» a salariilor din cadrul Servi­ciului Public de Transport Local cu 20%. Consilierii locali PSD care s-au opus proiectului au solicitat ca «majorarea să vizeze doar salariile șoferilor, nu și cele ale directorului». Proiectul va fi refăcut și va fi supus votului în plen la următoarea ședință a Consiliului Local Slobozia.

Dreptate social-democrată Joi, 31 martie 2022, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, administrația locală a supus atenției plenului... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2022, 22:05 (12114 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Marele învingător, publicul ialomițean

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Universitatea Cluj 2-2

Marele învingător, publicul ialomițean

A venit Clujul la Slobozia. N-o mai făcuse de 35 de ani, când a fost eliminată din Cupa României de Unirea lui Istrate, Țanecoiu, Prepeliță și Vintilă. Și atunci, și acum, intrarea a fost permisă pe bază de bilet. Și atunci, și acum, entuziasmul a cuprins toată suflarea fotbalistică din oraș. Deși meciul a fost televizat, peste 2000 de oameni au fost prezenți duminică, 3 aprilie 2022, pe Stadionul «1 Mai». Iar pe parcursul jocului, spectatorii au dat frâu liber pasiunii, au trăit intens fiecare gol, fiecare răsturnare de scor și au cântat în mai multe rânduri pentru galben-albaștri. A fost o atmosferă pe care Slobozia nu o mai trăise de mult. Iar jucătorii lui Adrian Mihalcea nu au rămas datori... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2022, 17:40 (11295 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Doar 10 minute de echilibru

Handbal, Divizia A, CNE Sfântu Gheorghe-CSM Unirea Slobozia 29-38 (16-22)

Doar 10 minute de echilibru

CSM Unirea Slobozia s-a deplasat duminică, 3 aprilie 2022, la Sfântu Gheorghe, pentru confruntarea cu tinerele handbaliste ale Centrului Național de Excelență. A fost un meci la îndemâna elevelor lui Constantin Frâncu, acestea etalându-și din plin plusul de experiență. Meciul a stat sub semnul echilibrului doar până în minutul 10, când tabela arăta 6-6. A fost ultimul moment de egalitate. A urmat o ploaie de goluri la poarta covăsneană, iar în minutul 16 Slobozia avea 13-7 și zarurile erau deja aruncate. Oana Bucă a fost din nou extrem de inspirată în atac, fiind secondată perfect de Cătălina Sava și Andriyana Naumenko. Au marcat și tinerele jucătoare, stabilind împreună scorul final: 38-29 pentru... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2022, 16:25 (10251 vizualizări - 3 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
312 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Un mort și un rănit într-un grav accident rutier

Marți, 24 noiembrie, la intrare în localitatea Albești, s-a petrecut un grav accident rutier. În timp ce se deplasa cu o autoutilitată, în condiții de vizibilitate redusă, conducătorul auto a pierdut controlul ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2009, 16:38
(13133 vizualizări - 0 comentarii)


FenomenalUrziceni-Sevilla 1-0

Fenomenal
Urziceni-Sevilla 1-0

Într-un meci absolut FENOMENAL, Unirea Urziceni a învins în această seară o forță a fotbalului european, FC Sevilla. Potrivit statisticilor, Unirea Urziceni a obținut în acest sezon de Champions League ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2009, 01:01
(16045 vizualizări - 0 comentarii)


Gripa nouă face noi victime printre ialomițeni

Gripa nouă face noi victime printre ialomițeni

România a înregistrat cel de-al doilea deces prin gripă nouă. În doar ultimele 24 de ore, Ministerul Sănătății a confirmat infestarea cu virusul A/H1N1 a încă 190 de persoane. Ialomița se înscrie în rîndul ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:17
(10366 vizualizări - 0 comentarii)


Fetiță de 10 ani, lovită de o mașină

O minoră, de doar 10 ani, din localitatea Movilița, a fost victima unui accident rutier. Copila a vrut să traverseze strada în fugă dar nu s-a asigurat, fiind lovită de o mașină condusă de un cetățean portughez ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:12
(10791 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, identificat la Fetești

Polițiștii feteșteni au depistat sîmbătă, 21 noiembrie, în jurul prînzului, un bărbat ce era urmărit general din luna octombrie 2009. Cătălin B., de 40 ani a fost găsit de polițiști în zona unui centru ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:12
(11547 vizualizări - 0 comentarii)


Scandalagiu beat, cu cuțitul în centrul satului

Sîmbătă, 21 noiembrie, agenții Postului de Poliție Scînteia au fost alarmați de o tînără din Slobozia despre faptul că un bărbat înarmat cu un cuțit provoacă scandal în centrul satului Iazu. Intervenind ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:11
(12190 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

La finele săptămînii precedente, vineri, 20 noiembrie, polițiștii au fost sesizați cu privire la comiterea unui furt dintr-un magazint situat pe raza localității Ion Roată. Valoarea bunurilor sustrase, ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:10
(10910 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 20 spre 21 noiembrie, în jurul oreler 1,00, un bărbat din localitatea Munteni Buzău s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii l-au prins la volanul unei mașini ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:09
(10588 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la un utilaj răspânditor de asfalt

Incendiu la un utilaj răspînditor de asfalt

Un incendiu la un utilaj răspînditor de asfalt s-a petrecut vineri, 20 noiembrie 2009, în jurul orelor 18,00, în apropierea gropii de gunoi ecologice a municipiului Slobozia, unde se executau lucrări de ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2009, 14:40
(12293 vizualizări - 0 comentarii)


PSD Ialomița, «sugar» prefectural

PSD Ialomița, «sugar» prefectural

În urmă cu o săptămînă, inflamați de entuziasmul electoral, pesediștii ialomițeni i-au remis prefectului Mădălin Teculescu o scrisoare publică în care îl acuză de grave încălcări ale legii și acțiuni de ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2009, 01:13
(16452 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să mituiască un polițist

Un polițist din Țăndărei a sesizat Direcția Generală Anticorupție Ialomița asupra încercării unei persoane de a-l mitui. Bărbatul, din Vrancea, a încercat să-l mituiască pe polițist pentru ca acesta să ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2009, 16:47
(11461 vizualizări - 0 comentarii)


Minori accidentați

Minori accidentați

Miercuri, 18 noiembrie, la Slobozia, o fetiță de 8 ani a fost ușor rănită într-un accident rutier. Copilul a traversat strada prin loc nepermis și fără să se asigure, fiind accidentat de o mașină ce circula ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 18:41
(10096 vizualizări - 0 comentarii)


Arme confiscate de polițiști

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat în perioada 20 octombrie-15 noiembrie o serie de activități vizînd legalitatea deținerii și folosirii armelor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 18:38
(10585 vizualizări - 0 comentarii)


Training pentru angajații Penitenciarului Slobozia

Training pentru angajații Penitenciarului Slobozia

Joi și vineri, respectiv, 19 și 20 noimebrie, reprezentanții Penitenciarului Slobozia participă la o sesiune de training pentru implementarea proiectului «Creșterea șanselor de incluziune socială a persoanelor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 12:51
(11241 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

Marți, 17 noiembrie, în urma unui filtru rutier, polițiștii din Fetești au depistat un bărbat, de 22 ani, din Bordușani, în timp ce conducea o mașină fiind în stare de ebrietate. Actual, tînărul este cercetat ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:12
(11281 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție la înșelăciuni!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația cu privire la înșelăciunile ce se petrec în fiecare zi. Ultima produsă a constat în furtul dintr-un magazin a genții personale a vînzătoarei. Astfel, trei persoane ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:11
(11269 vizualizări - 0 comentarii)


Accident cu o căruță

Un accident rutier s-a produs marți dimineață, 17 noiembrie, în localitatea ialomițeană Bărbulești. Urmare a incidentului rutier, un bătrîn de 83 ani a fost ușor rănit. Pe scurt, victima se afla într-o ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:11
(13600 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

Deși nu deținea permis de conducere, un tînăr de 20 ani, din Urziceni, a decis să-și conducă mașina neînmatriculată în România, fiind identificat de polițiști. Pe numele tînărului a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:10
(13358 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de peste 2100 lei aplicate de polițiștii feteșteni

Polițiștii feteșteni au acționat, marți, 17 noiembrie, în zona piețelor, barurilor și a locurilor de cazare, pentru prevenirea comiterii unor fapte ilegale. În timpul celor 43 de controale efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:10
(11091 vizualizări - 0 comentarii)


Sorin Iordache, câștigător al Cupei de Toamnă Galați la tenis de câmp

Sorin Iordache, cîștigător al Cupei de Toamnă Galați la tenis de cîmp

Sorin Iordache, un băiețel de 11 ani, este legitimat la Tenis Con Slobozia. Campion național în acest an, a reușit zilele acestea o spectaculoasă performanță, cîștigînd unul din cele mai puternice turnee ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:46
(11899 vizualizări - 0 comentarii)


«Munca la negru», sancționată mai aspru

Potrivit unui comunicat de presă, reprezentanții Inspectoratului teritorial de Muncă Ialomița au sancționat de la începutul anului 33 de angajatori pentru practicarea formelor de muncă ilegale. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:40
(11977 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie anti-fumat, la Slobozia

Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică, în parteneriat cu alte instituții, marchează joi, 19 noiembrie, la Slobozia, «Ziua Națională fără tutun». «Campania „Renunță la fumat în fiecare zi!“ organizată ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:38
(13248 vizualizări - 0 comentarii)


A murit căzînd într-o fîntînă

Tragedie în comuna Maltezi. Un bărbat cu probleme de vedere a murit luni, 16 noiembrie, la primele ore ale dimineții, după ce a căzut într-o fîntînă secată de apă. Pompierii ialomițeni au intervenit de ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:33
(10782 vizualizări - 0 comentarii)


CEC-uri de 1,5 milioane, false

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița au demarat începerea urmăririi penale pe numele unui cetățean din Țăndărei. În sarcina bărbatului, de 34 ani, anchetatorii au reținut ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:21
(11738 vizualizări - 0 comentarii)


Campania electorală «dă de furcă» polițiștilor

Incidentele electorale nu se opresc în județul nostru. Polițiștii ialomițeni au cercetat și soluționat în perioada 6-17 noiembrie nu mai puțin de 6 reclamații electorale, în localitățile Mihail Kogălniceanu ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:03
(10434 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, prins la Fierbinți

Polițiștii din orașul Fierbinți-Tîrg au prins pe raza localității un tînăr în vîrstă de 23 ani ce era urmărit general încă din luna februarie 2009. Pe numele bărbatului exista un mandat de arestare, instnața ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:52
(10521 vizualizări - 0 comentarii)


A furat de la Primărie

Luni, 16 noiembrie, polițiștii din Amara au prins un hoț din localitate la scurt timp după ce acesta furase mai multe materiale de construcții dintr-un șantier al Primăriei. Bărbatul, Silviu T., de 31 ani ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:40
(12032 vizualizări - 1 comentariu)


Traficul rutier și școlile, în vizorul Poliției

Luni, 16 noiembrie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o amplă acțiune de verificare în trafic a autoturismelor înmatriculate în străinătate. În cadrul acțiunii au fost constatate 23 de abateri, fiind ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:20
(11188 vizualizări - 0 comentarii)


Conflict la Bărbulești

Conflict la Bărbulești

Sîmbătă, 14 noiembrie, prin 112, în jurul orelor 17.15, Poliția a fost sesizată asupra unui scandal iscat între localnicii din Bărbulești. Imediat după primirea sesizării, s-a dispus deplasarea în zonă ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 18:18
(10750 vizualizări - 0 comentarii)


Prins după ce a furat un autoturism

Un bărbat în vîrstă de 39 ani, din orașul Amara, cunoscut cu antecedente penale, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru furt calificat. Acesta este suspectat că în ziua de 5 noiembrie a.c. a sustras ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 17:28
(12424 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...