Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Victor Moraru, consilier personal al Secretarului General al Guvernului, Marian Neacșu

Victor Moraru, consilier personal al Secretarului General al Guvernului, Marian Neacșu

Victor Moraru și-a depus vineri, 18 februarie 2022, demisia din funcția de conslier județean PRO România. Conform unor surse administrative guvernamentale, Moraru va ocupa, pentru moment, o funcție de consilier personal al Secretarului General al Guvernului, Marian Neacșu.

Moraru s-a ajuns După cum vă anunțam, pragmaticul politician Victor Moraru reintră în administrație beneficiind strict de «pârghiile» mult mai aplicatului Marian Neacșu. Astfel, vineri, 18 februarie 2022, Victor Moraru și-a depus demisia din funcția de consilier județean PRO România. Potrivit unor surse guvernamentale... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2022, 19:20 (15004 vizualizări - 19 comentarii)

POLITICĂ

Dragoș Soare, președinte interimar la PNL Urziceni

Epoca primarului Sava a apus!

Dragoș Soare, președinte interimar la PNL Urziceni

Joi, 17 februarie 2022, Biroul Permanent Județean al PNL Ialomița a votat pentru dizolvarea filialei locale a PNL Urziceni. Prin votul majorității, Dragoș Soare preia pentru o lună funcția de președinte al filialei. Primarul Constantin Sava susține că nu a fost informat despre aceste schimbări: «Nu știu nimic. Aștept o hârtie oficială!».

Turcu bea, Turcu plătește Constantin Sava, primarul orașului Urziceni, a pierdut funcția politică de președinte al PNL Urziceni. Cei 39 de membri ai Biroului Permanent Județean al PNL Ialomița au votat joi, 17 februarie 2022, cu majoritate de voturi... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2022, 16:40 (5729 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul Ștefan Mușoiu pledează pentru reglementarea pieței de energie

Soluțiile PSD pentru stabilizarea prețurilor

Deputatul Ștefan Mușoiu pledează pentru reglementarea pieței de energie

Președintele executiv al PSD Ialomița, Ștefan Mușoiu, susține că «Partidul Social Democrat insistă în coaliția de guvernare cu o serie de măsuri care vor avea ca finalitate, pe termen lung, protejarea României de criza energetică mon­dială».

Pledoarie pentru investiții «Dacă PSD nu ar fi intrat la guvernare, astăzi nu s-ar fi putut vorbi nici de plafonarea pe termen scurt, nici de reglementarea pieței și de investiții pe termen mediu și lung... Noi, cei de la PSD, mizăm pe creșterea producției interne de energie ieftină prin exploatarea și gestionarea tuturor resurselor și investițiilor... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2022, 14:20 (7851 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Transporturilor transferă Gara Broșteni în administrarea comunei Ion Roată

Minuni administrative

Ministerul Transporturilor transferă Gara Broșteni în administrarea comunei Ion Roată

Administrația locală din Ion Roată a reușit să-l convingă pe Sorin Grindeanu, ministrul Transporturilor, să treacă Gara Broșteni în administrarea Primăriei. Primarul Marinică Cazacu susține că decizia este una salutară: «De 20 de ani tot bat la ușile miniștrilor pentru a obține acest drept... (...) Gara e un simbol al localității. Mă bucur că am fost înțeles și ascultat!».

Unul e Cazacu, una este gara Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a fost de acord să permită autorităților locale din Ion Roată să preia în administrare gara din localitate. Părăsită de aproape 30 de ani, gara... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2022, 09:50 (5603 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara nu a votat pentru asocierea în cadrul ADI Periurbană Slobozia

Consiliul Local Amara condamnă orașul

Amara nu a votat pentru asocierea în cadrul ADI Periurbană Slobozia

Miercuri, 9 februa­rie 2022, Consiliul Local Amara s-a reunit în cadrul unei ședințe extraordinare. Pe ordinea de zi a sedinței au figurat, printre altele, două proiecte de hotărâre care vizau asocierea orașului Amara în cadrul ADI Periurbană Slobozia și asocierea în cadrul ADI ECOO 2009. Aceste două proiecte nu au întrunit majoritatea de două treimi din voturile consilierilor și au fost respinse. Decizia a fost luată la presiunile unui grup de «patrioți locali» conduși de consilierul PRO România, Valentin Moraru.

Capii fac, Amara trage Administrația locală din Amara a pierdut lupta... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2022, 14:10 (6292 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA extinde rețeaua de canalizare din Cartierul Bora

Administrația Soare se ține de cuvânt

Urban SA extinde rețeaua de canalizare din Cartierul Bora

În urmă cu o săptămână, Urban SA a demarat lucrările de extindere a rețelei de canalizare menajeră din Cartierul Bora. Lucrările ar trebui să se finalizeze în mai puțin de o lună. Valoarea investiției, finanțate de către Primăria Slobozia, se ridică la peste 125000 de lei. Aceasta este prima intervenție reală la rețeaua de canalizare din zonă în ultimii ani.

Mai bine mai târziu... Marți, 8 februarie 2022, Urban SA a inițiat lucrările de extindere a rețelei de canalizare pe strada General Magheru din Cartierul Bora. Lucrările vizează extinderea rețelei de canalizare pe o lungime de ... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2022, 10:05 (5124 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Facturile la căldură golesc bugetele școlilor din Slobozia

Facturile la căldură golesc bugetele școlilor din Slobozia

bonus: Căldură cu program în spitale

Facturile la căldură pe care școlile din Slobozia le-au primit, pentru consumul din luna ianuarie 2022, au valori chiar și de 3 ori mai mari decât cele pe care le-au primit în aceeași perioadă de anul trecut! Toate unitățile de învățământ își îndreaptă atenția către administrația locală, solicitând Primăriei Slobozia să găsească soluții pentru a putea depăși criza facturilor la căldură. Oficialii Primăriei Slobozia susțin că vor încerca să obțină o renegociere la pachet a tuturor contractelor încheiate cu furnizorii, atât pentru instituție, cât și pentru cele pe care le administrează, printre care se numără și unitățile de învățământ. «Ne preocupă această situație și vom face demersuri în acest... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2022, 12:40 (3783 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Soare vrea «pasarelă cu lift» pentru cetățenii din Bora

Se întâmplă la Slobozia

Primarul Soare vrea «pasarelă cu lift» pentru cetățenii din Bora

Luni, 14 februarie 2022, de Ziua Îndrăgostiților la americani, primarul Dragoș Soare le-a propus consilierilor locali o investiție inedită: «pasarelă cu lift» peste râul Ialomița pentru cetățenii din Bora! Iar consilierii locali nu au avut nimic împotrivă...

Toate drumurile duc la Bora Luni, 14 februarie 2022, primarul Dragoș Soare a prezidat o ședință extraordinară în care a fost aprobat, printre altele, bugetul de 180 milioane de lei pe care se bazează Slobozia anul acesta. Și, vă jurăm, am fi admirat cu plăcere eficiența cu care consilierii locali ai primarului Soare au reușit, mai... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2022, 18:20 (5593 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Spectacol cu miros de Liga Florilor

Handbal, Cupa României, CSM Unirea Slobozia-Rapid București 26-28 (14-19)

Spectacol cu miros de Liga Florilor

CSM Unirea Slobozia devine, pe zi ce trece, o construcție tot mai frumoasă. Pe lângă faptul că parcurge un sezon foarte bun în al doilea eșalon, echipa antrenată de Constantin Frâncu arată că poate pune probleme unei echipe de Liga Florilor. Și nu orice echipă, ci tocmai liderul autoritar al primei divizii. După victoria din meciul cu Brașovul și prestația bună din confruntarea cu Rapidul, devine clar că, cel puțin din toamnă, autoritățile locale ar trebui să schimbe strategia și să sprijine cu adevărat revenirea Sloboziei în elită. E păcat să irosim potențialul și banii pe dueluri anonime cu adversari gen Spartac sau Școala 181...

Umăr la umăr cu liderul... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2022, 15:40 (2731 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

3 victorii amicale pentru galben-albaștri

Fotbal, Unirea Slobozia

3 victorii amicale pentru galben-albaștri

Unirea Slobozia a continuat și săptămâna trecută pregătirea centralizată de la Snagov. Elevii lui Adrian Mihalcea au avut, pe lângă antrenamentele fizice și tehnico-tactice, 3 meciuri amicale cu echipele-satelit ale primdivizionarelor Academica Clinceni, Rapid și Dinamo U19.

Toți noii veniți au marcat. A făcut-o și Gîrbăcea Suita de 3 meciuri amicale în 3 zile i-a ajutat pe cei trei portari ai Unirii, fiecare fiind integralist într-un meci, așa cum, de regulă, se întâmplă în jocurile oficiale. În primul meci, contra Academicii 2 Clinceni, a apărat Ionuț Poiană, iar Unirea s-a impus... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2022, 14:20 (2955 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Al patrulea amical. Apărarea rezistă!

Fotbal, Recolta Gheorghe Doja-Dacia Unirea Brăila 3-0

Al patrulea amical. Apărarea rezistă!

Recolta Gheorghe Doja se pre­zintă bine în amicale. Și nu e de mirare! Pe lângă adversarii facili, echipa a căpătat mult bagaj tehnic prin ultimele achiziții. Lucrul care iese cel mai mult în evidență la echipa lui Adrian Cristea, după 4 jocuri amicale, este precizia apărării care nu a încasat niciun gol. Și ata­cul stă bine, cu 23 de goluri marcate. Ialomițenii s-au descurcat foarte bine și în jocul disputat pe teren propriu, sâmbătă, 12 februarie 2022. Adver­sară i-a fost una dintre echipele virtual retrogradate din Liga a II-a, Dacia Unirea Brăila. Ba, chiar acolo unde nu au reușit să introducă mingea în ațe, dojenii au primit ajutor de la adversari. A fost 1-0 când Ionuț Cositoru a centrat... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2022, 13:05 (1687 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociațiile de Proprietari se desființează pentru a nu plăti datoriile la Urban SA

Un nou tip de țeapă la Slobozia

Asociațiile de Proprietari se desființează pentru a nu plăti datoriile la Urban SA

Urban SA reclamă faptul că Asociațiile de Proprietari din Slobozia evită plata debitelor restante. «Cam 20% dintre Asociațiile cu debite mari încearcă să evite plata acestor debite prin desfiin­țare... Legea e însă clară! În maxim 6 luni aceste Asociații trebuie reîn­ființate!» susține directorul Urban SA, Adrian Stoicescu. La acest moment, Primăria Slobozia nu deține o evidență a Asociațiilor de Proprietari care funcționează. Conform decla­rațiilor oficiale, situația s-ar putea rezolva în primăvara acestui an, prin legiferarea unor noi reglementări de către Consiliul Local Slobozia.

O poveste care nu se mai termină... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2022, 12:20 (17663 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia mizează pe 180 milioane de lei în 2022

Perla coroanei PNL

Slobozia mizează pe 180 milioane de lei în 2022

Administrația locală din Slobozia a facut public bugetul orașului pentru anul în curs. Conform cifrelor prezentate, administrația Soare mizează pe un buget de 180,9 milioane de lei. Suma, susține primarul Dragoș Soare, este suficientă pentru a permite demararea tuturor investițiilor anunțate în anul precedent. «E un buget solid care ne permite să susținem pro­iectele investiționale în derulare! Vizăm infrastructura rutieră, dezvoltarea urbanistică a orașului și sistemul de educație...» a declarat Dragoș Soare, primarul municipiului reședință de județ. Bugetul va fi votat în cadrul Consiliului Local Slobozia până la sfârșitul lunii februarie 2022.

Cel mai mare buget de până acum... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2022, 10:05 (5792 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Dramele neștiute ale orașului

Dramele neștiute ale orașului

O familie din Slobozia încearcă de două luni să recupereze bunurile unui prieten decedat într-una dintre locuințele sociale aparținând Primăriei. Insensibili în fața nevoilor și durerii, funcționarii publici invocă Legea. «Legile astea ar trebui să fie pentru oameni... Noi vrem să ne facem datoria de creștini față de finul Adrian. A fost prietenul nostru 30 de ani!» spune plângând nașa lui Adrian Drozan, mort pe 20 decembrie 2021...

Povestea unui om fără noroc Adrian Drozan avea 43 de ani când a murit, înainte de Crăciun... «Era un om bun...» spun cei care l-au cunoscut. «Așa l-a învățat... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2022, 12:10 (5959 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avocatul Poporului a intervenit în cazul tinerei din Căzănești, ignorată de serviciile sociale

Avocatul Poporului a intervenit în cazul tinerei din Căzănești, ignorată de serviciile sociale

Avocatul Poporului a obligat Comisia de Evaluare a Persoanelor Adulte cu Handicap Ialomița să reevalueze cazul tinerei de 24 de ani, din orașul Căzănești, diagnosticată cu «retard mintal», care nu putea beneficia de indemnizație de handicap din cauza diplomei de studiu pe care o are. Instituția s-a autosesizat după ce în urmă cu 4 luni situația a fost prezentată în paginile ziarului nostru. În Raportul pe care l-au întocmit, reprezentanții Avocatului Poporului evidențiază și disfuncționalitățile în ceea ce privește activitatea serviciilor sociale din județul Ialomița.

Un caz controversat... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2022, 11:50 (11438 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Susțin plafonarea prețurilor pentru alimentele de bază și combustibili!»

Silviu-Titus Păunescu, deputat AUR

«Susțin plafonarea prețurilor pentru alimentele de bază și combustibili!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu cere premierului Nicolae Ciucă să susțină activ plafonarea prețurilor la alimentele de bază și combustibili. «Locuitorii județului Ialomița au nevoie de protecție socială în fața valului de scumpiri care afectează România. Susțin plafonarea prețurilor pentru alimentele de bază și combustibili!» declară parlamentarul AUR Silviu-Titus Păunescu.

Niciodată nu e prea târziu Într-o interpelare adresată prim-mi­nistrului Nicolae Ciucă, deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu cere acestuia adoptarea de măsuri reale care să blocheze efectul scumpirilor în lanț... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2022, 15:50 (4403 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Directorul Laurențiu Ghiauru, reclamat la Minister pentru «comportament abuziv» și «practici instituționale ilegale»

Angajații Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița se revoltă

Directorul Laurențiu Ghiauru, reclamat la Minister pentru «comportament abuziv» și «practici instituționale ilegale»

bonus: DREPT LA REPLICĂ

După aproape 10 ani de umilințe, angajații APM Ialomița reclamă la Ministerul Mediului comportamentul abuziv al directorului instituției, Laurențiu Ghiauru. Acesta este acuzat că are un comportament vulgar, își amenință colegii și adoptă decizii ilegale care ar favoriza anumiți agenți economici. În replică, Laurențiu Ghiauru susține că «sunt surprins de ceea ce aud...».

Mai bine mai târziu... Angajații APM Ialomița au înaintat către Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor, Agenția Națională pentru Protecția Mediului și Instituția Prefectului Ialomița o reclamație asumată în care îl... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2022, 10:20 (12821 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

«Fructe, corn și lapte», în cantități mai mici pentru elevii din județul Ialomița

«Fructe, corn și lapte», în cantități mai mici pentru elevii din județul Ialomița

Transformat în «Programul pentru Școli al României», fostul program guvernamental «Laptele și Cornul» pare să aibă unele deficiențe la nivelul județului Ialomița. Astfel, elevii din județ primesc produse în cantități mai mici decât cele stabilite prin Hotărârea de Guvern în baza căreia se derulează acest program. Oficialii Consiliului Județean Ialomița susțin că au primit semnale din partea școlilor în ceea ce privește cantitatea de fructe distribuite în uni­tățile de învățământ. «Am făcut verificări și am constatat faptul că, într-adevăr, la fructe nu s-au respectat cantitățile!» susține Alexandru Dinu, vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița. Există însă suspiciuni și cu privire la faptul... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2022, 13:50 (12911 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Victor Moraru, secretar general adjunct al Guvernului

Victor Moraru, secretar general adjunct al Guvernului

Victor Moraru, ex-președintele Consiliului Județean Ialomița, ar putea deveni unul dintre cei 4 secretari generali adjuncți ai Guvernului României. Marian Neacșu, secretarul gene­ral al instituției încearcă să atingă acest obiectiv pretextând că numărul mare de ministere din acest moment impune extinderea schemei pe personal a Secretariatului Guvernului.

De la 2 la 4 secretari adjuncți Schema de personal a Secre­tariatului General al Guvernului României prevede 2 secretari adjuncți. Cele două posturi se dovedesc însă insuficiente pentru datoriile politice ale secretarului general Marian... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2022, 10:05 (9399 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are buget pentru anul 2022

Ialomița are buget pentru anul 2022

Administrația publică județeană a organizat miercuri, 2 februarie a.c., o dezbatere publică în care a prezentat proiectul de buget pentru anul 2022. Conform acestuia, instituția are la dispoziție 406,9 milioane de lei pentru asigurarea investițiilor județene previzionate pentru anul 2022. Filosofia bugetară a instituției pentru anul în curs o reprezintă cofinan­țarea proiectelor de investiții finanțate din fonduri europene și naționale. «Primul lucru pe care am încercat să îl facem a fost să asigurăm cofinanțarea tuturor proiectelor de investiții cofinanțate din alte surse decât cele ale Consiliului Județean!» a declarat Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița în debutul întâlnirii... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2022, 12:40 (10239 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
297 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 1919 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 26 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1919, cu 12 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 15:05
(2491 vizualizări - 2 comentarii)


SJA Ialomița: A luat «mită» pentru a nu constata defecțiunile unui autoturism la ITP

Polițiștii Anticorupție din cadrul Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 12:10
(4514 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1907 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 25 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1907, cu 29 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 15:05
(1997 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: S-au luat la bătaie după producerea unui accident. Cinci bărbați din Bărbulești, reținuți de polițiști!

Cinci bărbați, cu vârste cuprinse între 27 și 41 de ani, toți din localitatea Bărbulești, au fost reținuți de către polițiști urmare a unei altercații produse sâmbătă, 24 octombrie a.c., în afara localității ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 14:15
(4596 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Botez întrerupt de polițiști

În cursul zilei de sâmbătă, 24 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 14:10
(1741 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1878 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 24 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1878, cu 20 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2020, 16:05
(1837 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru «proxenetism»

Joi, 22 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 17:20
(3283 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Sălcioara, suprins la volan fără permis

Polițiștii din cadrul Secției Poliție Rurală Coșereni, fiind în serviciul de patrulare și control al traficului rutier, pe raza comunei Axintele, au oprit un autoturism condus de un tânăr, de 23 de ani ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 17:15
(3308 vizualizări - 0 comentarii)


SJA Ialomița: Surprins în flagrant când dădea «mită»

Joi, 22 octombrie 2020, procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, împreună cu lucrătorii de Poliție Judiciară ai Diecției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 16:25
(3341 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1858 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 23 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1858, cu 50 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 16:05
(2869 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eveniment privat întrerupt de forțele de ordine

În cursul zilei de joi, 23 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și a ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 15:20
(1695 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Verificarea documentară a contribuabililor

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii interesați că potrivit prevederilor art. 148 din Codul de procedură fiscală, pentru stabilirea corectă a situației fiscale ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 14:50
(2808 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Nordului din orașul Căzănești

Ca urmare a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Nordului din orașul Căzănești, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 23 octombrie 2020, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 12:30
(2075 vizualizări - 0 comentarii)


Cei mai noi pompieri ialomițeni au depus Jurământul Militar

Candidații selectați din sursă externă în luna septembrie a.c., angajati pe perioadă determinată, au depus astăzi Jurământul Militar, în cadrul unui ceremonial restrâns, impus de contextul epidemiologic ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 21:05
(2534 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoană trimisă în judecată pentru săvârșirea infracțiunii de «trafic de influență»

Procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița a dispus, la data de 16 octombrie a.c., trimiterea în judecată a unei persoane, fără calitate specială, față de care s-a luat măsura ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 20:40
(2948 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru șofat fără permis

Miercuri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Dridu, au oprit pentru control, un autoturism condus ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 17:05
(3396 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1808 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 22 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1808, cu 21 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 16:05
(2229 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrân de 82 de ani din Bărcănești, dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 82 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din comuna Bărcănești într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 18:45
(1938 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bordușani, arestat pentru producerea unui accident

Marți, 20 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală  Stelnica au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 18:20
(2391 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Ordin de protecție emis de polițiști pe numele unui bărbat care și-a bătut concubina

Marți, 20 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați prin apel 112 de o femeie, de 56 de ani, din Ograda, cu privire la faptul că a fost lovită de concubinul ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 17:55
(6422 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1787 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 21 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1787, cu 46 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 16:05
(1908 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Dosar penal pentru conducere sub influența alcoolului

Luni, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii rutieri din Urziceni au oprit pentru control, pe Calea București din Urziceni, un autoturism condus de un bărbat de 51 ani. Întrucât șoferul emana ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 17:35
(2517 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a desfășurat acțiunea Truck&Bus, pentru verificarea activităților de transport public de persoane și de mărfuri. Activitățile de control s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 17:25
(3822 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1741 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 20 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1741, cu 45 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 16:05
(2225 vizualizări - 0 comentarii)


Se constituie noul Consiliu Județean Ialomița

Prin Ordinul prefectului județului Ialomița nr. 500/19.10.2020, se va constitui noul Consiliu Județean Ialomița. Evenimentul de constituire se va produce marți, 20 octombrie 2020, la Sala «Europa» a Consiliului ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 20:40
(2665 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 17 octombrie a.c., în jurul orei 23,30, polițiștii din Amara, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier, au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:20
(3047 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Movilița, arestat pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice»

Vineri, 16 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:15
(2669 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1696 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 19 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1696, cu 13 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:10
(1781 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. A fost întreruptă o nuntă la Fetești!

Polițiștii din Ialomița, sub autoritatea Instituției Prefectului, împreună cu jandarmi și polițiști locali, desfășoară zilnic activități pentru informarea cetățenilor și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:05
(2752 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență la 7 accidente!

Ialomița: Intervenții ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență la 7 accidente!

Forțele de intervenție ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au fost solicitate să intervină la un număr de 7 evenimente rutiere care s-au produs în localitățile ialomițene încă din seara ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 15:30
(3192 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...