Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Parchetul Județean extinde cercetările în dosarul fraudării bugetului CJAS Ialomița

Parchetul Județean extinde cercetările în dosarul fraudării bugetului CJAS Ialomița

În decembrie 2025, ziarul nostru relata despre perchezițiile pe care Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița le-a efectuat la sediul unei clinici private din Slobozia, suspectată fiind de fraudarea bugetului Casei Județene de Asigurări de Sănătate. Surse judiciare ne-au confirmat faptul că anchetatorii au fost sesizați, în baza unei plângeri, cu privire la activitatea infracțională desfășurată de o altă clinică privată din oraș. «În acest nou caz urmează să analizăm toate datele reclamate în plângerea care ne-a fost înaintată!» susțin oficialii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița.

 

Fraudă cu bani publici în atenția procurorilor... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2026, 16:10 (13331 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Meci istoric, final tragic

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-UTA Arad 1-3

Meci istoric, final tragic

Așadar, așteptarea a luat sfârșit pentru suporterii slobozeni, primul meci oficial din istorie în Superliga pe arena «1 Mai» din Slobozia desfășurându-se sâmbătă, 17 ianuarie 2026, îm­potriva arădenilor de la UTA. Partida, programată în cadrul etapei 22 a SuperLigii, s-a terminat cu înfrângerea Unirii, slobozenii pierzând cu 1-3 confruntarea cu Bătrâna Doamnă condusă de Mihalcea...

 

Considerații pe temă dată Meciul a fost așteptat cu înfrigurare, la propriu și figurat, de cei peste 3000 de microbiști... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2026, 13:05 (13078 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Au pierdut la un gol

Handbal, Divizia A, CNE Râmnicu Vâlcea-CSM Unirea Slobozia 29-28 (11-15)

Au pierdut la un gol

Duminică, 18 ianuarie 2026, au fost reluate partidele Diviziei A, competiția națională de handbal feminin programând meciul dintre CNE Râmnicu Vâlcea și CSM Unirea Slobozia. Partida a contat pentru etapa 10 a campionatului, me­ciul jucându-se la Sala «Energetic» din Râmnicu Vâlcea. În meciul tur, elevele antrenorilor Ion Ivan și Adina Cârligeanu s-au impus cu 31-24, slobozencele câș­tigând la pas acel meci. De această dată însă, în primul meci oficial din 2026, CSM Unirea Slobozia a pierdut partida, la o diferență de doar un gol. Meciul a fost dominat de slo­bozence, la pauză tabela înre­... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2026, 09:35 (6641 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

DSP Ialomița a «uitat» de verificarea măsurilor dispuse pentru stoparea poluării olfactive din Slobozia

În 2025

DSP Ialomița a «uitat» de verificarea măsurilor dispuse pentru stoparea poluării olfactive din Slobozia

Anul 2025 a stat sub semnul scandalurilor iscate de problema mirosurilor neplăcute provenite de la Stația de epurare a muni­ci­piului Slobozia. Printre institu­țiile care au verificat obiectivul ad­ministrat de Urban SA s-a numărat și Direcția de Sănătate Publică Ialomița. Într-un răspuns oficial înaintat unei organizații neguvernamentale locale care militează pentru respectarea le­gislației în domeniul mediului înconjurător, DSP Ialomița sus­ține că a impus operatorului Urban SA o serie de măsuri, fără să precizeze dacă a verificat respectarea acestora.

 

Măsuri impuse, dar neverificate... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2026, 12:10 (6658 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Modificările Codului Fiscal anulează facilitățile acordate donatorilor de sânge

La Slobozia

Modificările Codului Fiscal anulează facilitățile acordate donatorilor de sânge

În noiembrie 2024, Consiliul Local Slobozia adopta un proiect de hotărâre potrivit căruia persoanele care donau sânge de trei ori într-un an calendaristic primeau, în anul următor, o reducere la plata impozitelor de 20%. La Slobozia, actul administrativ ar fi trebuit să producă efecte începând cu 1 ianuarie 2026, însă o serie de modificări aduse Codului Fiscal au determinat administrația locală să renunțe la această facilitate. Astfel, reducerea promisă donatorilor de sânge nu se mai aplică.

 

Facilități promise, dar anulate... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2026, 07:55 (11853 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiectele investiționale de la Fetești, monitorizate de primarul Laurențiu Șonchereche

Proiectele investiționale de la Fetești, monitorizate de primarul Laurențiu Șonchereche

La finalul anului 2025, Primăria Municipiului Fetești a pre­zentat situația proiectelor de investiții aflate în derulare și stadiul acestora. «Anul a fost marcat de un buget de austeritate, care a impus o gestionare atentă a resurselor și o prioritizare strictă a investițiilor. În prezent, Primăria Municipiului Fetești administrează un portofoliu amplu de proiecte finanțate din fonduri euro­pene nerambursabile, bugetul de stat și cofinanțări din bugetul local, aflate în stadii diferite de implementare, cu termene asumate și etape procedurale clare» a precizat primarul municipiului Fetești, Laurențiu Șonchereche.

Astfel, proiectul de reabilitarea și modernizarea a 12 străzi din Fetești... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2026, 10:20 (2613 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noul sediu al Primăriei Săveni, inaugurat

Noul sediu al Primăriei Săveni, inaugurat

La sfârșitul lunii decembrie 2025, administrația locală a comunei Săveni a inaugurat noul sediul în care își desfășoară activitatea. Imobilul a fost construit în baza unui proiect finanțat de Compania Națională de Investiții.

 

Un nou sediu pentru Primăria Săveni Primele demersuri pe care administrația locală din Săveni le-a făcut pentru construcția noului sediu au fost inițiate în anul 2020, când a fost semnat contractul de finanțare și a fost realizat studiul de fezabilitate care a stat la baza realizării acestui proiect. La un an distanță... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2026, 14:50 (4087 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Proiect de 3 milioane de lei pentru iluminatul public din Țăndărei

Proiect de 3 milioane de lei pentru iluminatul public din Țăndărei

Printr-un comunicat, primarul orașului Țăndărei, Cristian Roman, anunță că administrația a parafat un nou contract privind iluminatul public din localitate. «La începutul anului am semnat cel de-al doilea contract de finanțare nerambursabilă cu Administrația Fondului pentru Mediu, în cadrul „Programului privind creșterea eficienței energetice a infrastructurii de iluminat public“» precizează primarul orașului Țăndărei, Cristian Roman. Proiectul «Creșterea eficienței energetice a infrastructurii de iluminat public în orașul Țăndărei, județul Ialomița» beneficiază de o finanțare de aproximativ 3 milioane de lei, «suma acoperind integral cheltuielile eligibile, fără a pune presiune pe bugetul local»... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2026, 09:40 (1427 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dascălul bisericii din comuna Ciulnița, arestat preventiv pentru «tentativă de omor»

Dascălul bisericii din comuna Ciulnița, arestat preventiv pentru «tentativă de omor»

Tribunalul Ialomița a dispus arestarea preventivă, pentru 30 de zile, a unui bărbat din comuna Ciulnița pentru comiterea infracțiunii de «tentativă de omor». Inculpatul reținut la solicitarea Procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița este dascălul bisericii din localitate.

 

Și-a înjunghiat fratele cu un cuțit Potrivit actelor de urmărire penală, dascălul bisericii din comuna Ciulnița și-a înjunghiat fratele cu un cuțit, în zona pieptului. Examenul medico-legal a relevat faptul că viața victimei a fost pusă în pericol, lama... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2026, 16:05 (7075 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Arestat preventiv pentru că a incendiat casa concubinei

La Sinești

Arestat preventiv pentru că a incendiat casa concubinei

Un bărbat din Sinești a fost arestat în urmă cu o săptămână după ce amenințat cu moartea și a incendiat casa concubinei sale. În respectivul imobil se aflau două femei care au reușit să se salveze singure din calea focului. Imobilul a ars din temelii. Pe numele bărbatului au fost reținute infrac­țiunile de «tentativă la omor», «tentativă la tâlhărie calificată» și «distrugere».

 

«Să ardeți ca șobolanii!» Cazul a fost insturmentat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, iar mobilul... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2026, 12:20 (2911 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Potor a plătit din bugetul local funcționarea patinoarului din Piața Revoluției

Sărbători de Iarnă pe banii slobozenilor

Administrația Potor a plătit din bugetul local funcționarea patinoarului din Piața Revoluției

Distracția oferită cu ocazia Sărbătorilor de Iarnă de Primăria Slobozia, prin amplasarea patinoarului din Piața Revoluției, a fost suportată integral din bugetul local al orașului. Con­form unui «Protocol de Colaborare», încheiat între municipalitate și societatea care deține patinoarul, firma constănțeană Alicom CUB SRL, administrația locală și-a asumat să achite integral facturile utilităților necesare pentru funcționarea patinoarului. Același reprezentant mai deține însă o societate, Stretobit SRL, și a încheiat un contract pentru ampla­sarea unui patinoar și în municipiul Câmpina, județul Prahova. Autori­tățile locale... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2026, 08:05 (25192 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia riscă să piardă fonduri europene în valoare de 36,2 milioane de lei

Slobozia riscă să piardă fonduri europene în valoare de 36,2 milioane de lei

Primăria Slobozia a ajuns în situația în care ar putea să piardă o investiție cu fonduri europene în valoare de 36,2 milioane de lei. Este vorba despre proiectul privind Autobaza de Transport, parte a inițiativelor municipalității de modernizare a transportului public local. Proiectul este de peste 3 ani în conservare, după ce contractul cu firma care a câștigat licitația organizată pentru implementarea proiectului a fost sistat. Termenul-limită pentru finalizarea investiției este sfârșitul lui 2026, iar oficialii Agenției de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia au atras atenția cu privire la riscurile privind pierderea finanțării. Singurele demersuri pe care... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2026, 12:10 (14327 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, condus de preotul Ion Marian 

Schimbări în fruntea Învățământului Ialomițean

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, condus de preotul Ion Marian 

bonus: Luminița Barcari a părăsit PNL Ialomița

De o săptămână, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița este condus de preotul Ion Marian, profesor de Religie și inspector în cadrul IȘJ Ialomița pentru această disciplină. Numirea sa a fost făcută în baza unei decizii a Ministerului Educației. În septembrie 2025, aceeași instituție delega atribuțiile acestei funcții inspectorului școlar general adjunct Marian Baboi. Adjunctul IȘJ ar fi trebuit să asigure conducerea Învățământului ialomițean până la finalul lunii februarie 2026, însă Ministerul Educației a revenit asupra Ordinului pe care l-a emis la începutul anului școlar 2025-2026. Miza acestei predări de ștafetă ar fi însă controlul... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2026, 07:55 (74009 vizualizări - 58 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale» la Conacul Bolomey

«15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale» la Conacul Bolomey

Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița și Muzeul Județean Ialomița, organizează o amplă manifestare pu­blică dedicată «Zilei Culturii Naționale». Evenimentul se des­fășoară în cadrul Conacului Bolomey.

 

Programul evenimentului cultural Programul manifestării cuprinde vizionarea materialelor video documentare: «Infinitul lui Constantin Brâncuși», «Mihai Eminescu-omul din spatele mitului», «Cultura românească în timpul lui Mihai Eminescu... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2026, 17:10 (5271 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița își acoperă «golurile de casă» cu excedentul bugetar din 2025

Consiliul Județean Ialomița își acoperă «golurile de casă» cu excedentul bugetar din 2025

Consiliul Județean Ialomița s-a întrunit marți, 13 ianuarie 2026, în cadrul unei ședințe extraordinare online, ordinea de zi cuprinzând un singur proiect de hotărâre. Astfel, consilierii județeni au votat «aprobarea utilizării excedentului bugetului local rezultat la sfârșitul exercițiului bugetar al anului 2025». Pe scurt, a fost aprobată utilizarea sumei de 30 milioane de lei, din excedentul bugetului rezultat la sfârșitul anului 2025, drept sursă de finanțare a cheltuielilor secțiunii de dezvoltare aferentă anului 2026. Mai mult, a fost aprobată utilizarea din excedentul bugetar al anilor precedenți «a unor sume pentru acoperirea temporară a golurilor de casă provenite din decalajele între veniturile și cheltuielile secțiunii de funcțio­nare în anul 2026»... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2026, 10:20 (4299 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Canalizări inundate și igrasie în blocurile din Cartierul «500» al Sloboziei

Canalizări inundate și igrasie în blocurile din Cartierul «500» al Sloboziei

Aproape jumătate din blocurile Cartierului «500» din Slobozia au probleme din cauza infiltrării apei de ploaie în subsoluri. Oamenii au solicitat Primăriei Slobozi sprijin în repetate rânduri, iar autoritățile locale au făcut constatări, au dat asigurări că se vor găsi soluții, însă acestea auîntârziat să apară. Oamenii reclamă indiferența pe care administrația locală o afișează față de problemele pe care le semnalează.

 

Pereți umezi, igrasie și mucegai Cele mai afectate de această situație sunt apartamentele aflate la parterul blocurilor... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2026, 16:05 (8128 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

Avem stadion, vom avea și echipă...

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia

Avem stadion, vom avea și echipă...

Sfârșitul de an 2025 și debutul lui 2026 au fost efervescente pentru Unirea, slobozenii reușind în ultima etapă din 2025, cea cu numărul 21 de sâmbătă, 20 decembrie 2025, «fabuloasa» victorie contra celor de la Metaloglobus, 3-2, precum și izbăvitoarea finalizare a propriului stadion, «1 Mai» găzduind, în premieră, amicalul cu Oțelul Galați de sâmbătă, 10 ianuarie 2026, încheiat indecis 0-0. Jocul împotriva gălățenilor a fost precedat de omologarea parțială a arenei din Slobozia, Federația Română de Fotbal, alături de Liga Profesionistă de Fotbal permi­țând Sloboziei să găzduiască meciuri din SuperLiga.

... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2026, 14:10 (7926 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă consideră «EROARE MAJORĂ» declarațiile Președintelui Nicușor Dan pe tema Acordului Comercial UE-Mercosur!

Deputatul PSD Ștefan Țintă consideră «EROARE MAJORĂ» declarațiile Președintelui Nicușor Dan pe tema Acordului Comercial UE-Mercosur!

Printr-o postare publică, deputatul PSD Ștefan Țintă îi cere Președintelui României, Nicușor Dan, retractarea unor declarații privind Acordul Comercial dintre Uniunea Europeană și statele Mercosur. «Îi cer public Președintelui Nicușor Dan retragerea postării publicate pe pagina prezidențială în urmă cu două zile, postare în care se afirmă explicit că România a votat în favoarea Acordului comercial dintre Uniunea Europeană și statele Mercosur!» precizează deputatul social-democrat. Mai mult, viceliderul Grupului Parlamentar PSD din Camera Deputaților, parlamentarul Ștefan Țintă adaugă că «afirmația Președintelui este inexactă și produce confuzie gravă în spațiul public, fiind inadmisibil ca o astfel de confuzie să plece de la cel mai înalt nivel al statului!»... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2026, 12:35 (4300 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Frații scrimeri George și Eduard Dragomir, în topul clasamentului sportivilor ialomițeni pe 2025

Frații scrimeri George și Eduard Dragomir, în topul clasamentului sportivilor ialomițeni pe 2025

La finalul anului 2025, Direcția Județeană de Sport Ialomița a întocmit un clasament al sportivilor ialomițeni, Marin Cruțu, directorul executiv al instituției, nominalizând doi scrimeri în fruntea topului la nivel local. Astfel, pe prima poziție în ceea ce privește Sporturile Olimpice figurează sabrerul George Dragomir, sportivul Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia cucerind, alături de Echipa Națională de sabie a României, medalia de bronz la Campionatul Mondial desfășurat la Tbilisi/Georgia. Mai mult, George Dragomir a devenit vicecampion național și a urcat pe locul 3 la Cupa României, împreună cu ceilalți sabreri... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2026, 10:10 (4126 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

PSD îl susține pe ministrul Justiției și denunță tentativa de subminare a procedurilor legale privind numirea șefilor Parchetelor!

PSD îl susține pe ministrul Justiției și denunță tentativa de subminare a procedurilor legale privind numirea șefilor Parchetelor!

Printr-un comunicat de presă, Partidul Social Democrat arată că «îl susține fără rezerve pe ministrul Justiției, Radu Marinescu», «condamnând manevra josnică prin care acesta a fost acuzat de plagiat, imediat după ce a anunțat că numirile șefilor la Parchetele de rang înalt nu vor fi de natură politică». «Este în mod evident un atac politic menit să determine înlăturarea ministrului. Dacă demersul ar fi fost de bună credință, acuzațiile la adresa ministrului ar fi fost formulate în momentul numirii sale la conducerea Ministerului Justiției, nu fix acum când a declanșat procedurile legale pentru numirea șefilor de Parchete, afirmând că nu va permite imixtiuni politice!»... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2026, 08:20 (9270 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
319 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Biciclist băut, rănit după ce a fost acroșat de o mașină

Marți, 3 martie 2020, în jurul orelor 15,00, polițiștii slobozeni au intervenit la un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, a reieșit faptul că un bărbat, de 52 de ani ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:10
(2405 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 4 martie 1977-zi dramatică în conștiința românilor

În data de 4 martie 1977, în România s-a produs un cutremur puternic care a avut efecte devastatoare asupra țării. Cu o magnitudine de 7,4 grade pe scara Richter și o durată de circa 56 de secunde, seismul ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 18:40
(2868 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 91 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, marți, 3 martie 2020, 91 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 18:35
(3414 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 9 permise reținute, amenzi de peste 62 mii de lei

Acțiunile preventive ale polițiștilor ialomițeni pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, desfășurate în ultimele 24 de ore, au condus la aplicarea a peste 160 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:50
(2934 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru «furt calificat»

Luni, 2 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:45
(2334 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Doi bărbați, cercetați penal pentru «braconaj»

Luni, 2 martie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Ciocârlia au depistat, pe un fond cinegetic de pe raza comunei Ciocârlia, un autoturism condus de un tânăr, de 22 de ani, din județul Ilfov ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:40
(2284 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concursul de Arte Marțiale «Kempo Open Cup 2020»

Slobozia: Concursul de Arte Marțiale «Kempo Open Cup 2020»

Sâmbătă, 29 februarie 2020, la Slobozia s-a desfășurat primul eveniment sportiv de arte marțiale mixte. La concurs au participat 5 cluburi cu peste 10 secții, adunând la start peste 150 sportivi din județele ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 01:10
(4378 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bărcănești și Alexeni

În cursul zilei de sâmbătă, 29 februarie a.c., în jurul orelor 21,30, pompierii ialomițeni au intervenit pentru localizarea și stingerea unui incendiu la o casă din comuna Bărcănești. La locul intervenției ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:35
(2610 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente, patru răniți

Vineri, 28 februarie a.c., polițiștii slobozeni au intervenit la un accident de circulație produs pe raza municipiul Slobozia, soldat cu rănirea a două persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:30
(2447 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minori, beți și fără permise la volan

Vineri, 28 februarie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au intervenit  la un accident de circulație produs între un autoturism și un moped în localitatea Smirna, soldat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:25
(2861 vizualizări - 1 comentariu)


Șoferițele, «amendate» cu mărțișoare de polițiștii ialomițeni

Șoferițele, «amendate» cu mărțișoare de polițiștii ialomițeni

Ca în fiecare an de 1 Martie, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au oferit flori și mărțișoare doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic. Mai multe echipaje de poliție ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:20
(1862 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 83 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, luni, 2 martie 2020, 83 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 17:25
(2639 vizualizări - 0 comentarii)


Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR PLUS la Primăria Urziceni

Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR PLUS la Primăria Urziceni

Duminică, 1 martie 2020, Gabriel Cateliu a fost prezentat oficial drept candidat al Alianței USR PLUS pentru funcția de primar al municipiului Urziceni la Alegerile Locale din iunie 2020. La evenimentul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 16:50
(6228 vizualizări - 0 comentarii)


Dedeman deschide un nou magazin la Slobozia

Dedeman deschide un nou magazin la Slobozia

Dedeman, lider național în retailul materialelor de construcții și al amenajărilor interioare, cu capital 100% românesc, inaugurează vineri, 6 martie 2020, magazinul din Slobozia, ajungând astfel la o rețea ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 15:20
(4374 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia Dedeman


Ochelari care simulează efectele consumului de alcool și droguri, achiziționați de Agenția Națională Antidrog

Anul acesta, Agenția Națională Antidrog (ANA) a achiziționat 144 de perechi de ochelari care simulează efectele consumului de alcool și droguri, dar și starea de intoxicare cu acestea, ce vor deveni parte ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 14:35
(4490 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în mai multe zone din municipiul Fetești!

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 200 mm, de pe strada Călărași, din municipiul Fetești, județul Ialomița, RAJA SA Constanța ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 14:20
(4923 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Spectacolul aniversar «Din inimă pentru Mama»

Duminică, 1 martie 2020, Protopopiatul Slobozia a organizat, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, ediția a IX-a a spectacolului aniversar «Din inimă pentru ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 12:50
(2585 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 73 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 28 februarie 2020, 73 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 19:20
(5654 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură la Muzeul Național al Agriculturii

Prima lună de primăvară debutează la Muzeul Național al Agriculturii cu o expoziție de pictură. Sub denumirea «Armonii de primăvară», artista Cecilia Nițu își va expune pe simezele din cadrul Muzeulului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:40
(2959 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor peste 223 de locuri de muncă. Persoanele interesate pot obține mai multe detalii la sediul instituției din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:25
(2972 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 2-6 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:20
(6823 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Surprins beat la volan, a refuzat recoltarea de sânge

Joi, 27 februarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Ion Roată au depistat în trafic un bărbat, de 51 de ani, ce conducea un autoturism pe raza localității Broșteni, aflându-se sub influența ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 16:20
(3375 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Fetești și în localitățile învecinate

Joi, 27 februarie a.c., polițiști ialomițeni au efectuat o razie pe raza municipiului Fetești, dar și a comunelor arondate, pentru prevenirea și combaterea faptelor comise cu violență, a activităților comerciale ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 16:15
(3988 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 65 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, joi, 26 februarie 2020, 65 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 19:10
(3485 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mircea Dinescu lansează «Scaunul cu trei picioare»

Slobozia: Mircea Dinescu lansează «Scaunul cu trei picioare»

Cu ocazia «Zilei Modiale a Scriitorului», marți, 3 martie 2020, de la orele 14,30, la Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va lansa volumul de poezii «Scaunul cu trei picioare ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:35
(3766 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Lilieci: O persoană moartă pe loc, alte patru rănite!

Miercuri, 26 februarie 2020, în jurul orei 6,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident de circulație produs pe DN2, în localitatea Lilieci, soldat cu decesul unei persoane ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:20
(4249 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Lilieci accident


Fetești: Acțiune a polițiștilor

Polițiștii feteșteni au desfășurat miercuri, 26 februarie a.c., activități de prevenire a evenimentelor rutiere, precum și a furturilor din locuințe, în cadrul campaniilor «Viața are prioritate!» și «Hoții ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:10
(2229 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 41 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, miercuri, 26 februarie 2020, 41 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane. Pe localități ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 19:30
(3705 vizualizări - 0 comentarii)


Razie cu percheziții la Bărbulești și Jilavele

10 percheziții domiciliare, articole pirotehnice ridicate de polițiști, 127 de sancțiuni contravenționale aplicate și o infracțiune constatată în flagrant, este bilanțul unei acțiuni de amploare desfășurată ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 18:10
(2973 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Viața are prioritate»

Polițiștii slobozeni au aplicat marți, 25 februarie a.c., peste 30 de sancțiuni contravenționale, în cadrul unei acțiuni operative desfășurate în cadrul campaniei de prevenire a evenimentelor rutiere « ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 16:20
(2106 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...