Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Parchetul Județean extinde cercetările în dosarul fraudării bugetului CJAS Ialomița

Parchetul Județean extinde cercetările în dosarul fraudării bugetului CJAS Ialomița

În decembrie 2025, ziarul nostru relata despre perchezițiile pe care Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița le-a efectuat la sediul unei clinici private din Slobozia, suspectată fiind de fraudarea bugetului Casei Județene de Asigurări de Sănătate. Surse judiciare ne-au confirmat faptul că anchetatorii au fost sesizați, în baza unei plângeri, cu privire la activitatea infracțională desfășurată de o altă clinică privată din oraș. «În acest nou caz urmează să analizăm toate datele reclamate în plângerea care ne-a fost înaintată!» susțin oficialii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița.

 

Fraudă cu bani publici în atenția procurorilor... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2026, 16:10 (13331 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Meci istoric, final tragic

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-UTA Arad 1-3

Meci istoric, final tragic

Așadar, așteptarea a luat sfârșit pentru suporterii slobozeni, primul meci oficial din istorie în Superliga pe arena «1 Mai» din Slobozia desfășurându-se sâmbătă, 17 ianuarie 2026, îm­potriva arădenilor de la UTA. Partida, programată în cadrul etapei 22 a SuperLigii, s-a terminat cu înfrângerea Unirii, slobozenii pierzând cu 1-3 confruntarea cu Bătrâna Doamnă condusă de Mihalcea...

 

Considerații pe temă dată Meciul a fost așteptat cu înfrigurare, la propriu și figurat, de cei peste 3000 de microbiști... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2026, 13:05 (13078 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Au pierdut la un gol

Handbal, Divizia A, CNE Râmnicu Vâlcea-CSM Unirea Slobozia 29-28 (11-15)

Au pierdut la un gol

Duminică, 18 ianuarie 2026, au fost reluate partidele Diviziei A, competiția națională de handbal feminin programând meciul dintre CNE Râmnicu Vâlcea și CSM Unirea Slobozia. Partida a contat pentru etapa 10 a campionatului, me­ciul jucându-se la Sala «Energetic» din Râmnicu Vâlcea. În meciul tur, elevele antrenorilor Ion Ivan și Adina Cârligeanu s-au impus cu 31-24, slobozencele câș­tigând la pas acel meci. De această dată însă, în primul meci oficial din 2026, CSM Unirea Slobozia a pierdut partida, la o diferență de doar un gol. Meciul a fost dominat de slo­bozence, la pauză tabela înre­... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2026, 09:35 (6642 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

DSP Ialomița a «uitat» de verificarea măsurilor dispuse pentru stoparea poluării olfactive din Slobozia

În 2025

DSP Ialomița a «uitat» de verificarea măsurilor dispuse pentru stoparea poluării olfactive din Slobozia

Anul 2025 a stat sub semnul scandalurilor iscate de problema mirosurilor neplăcute provenite de la Stația de epurare a muni­ci­piului Slobozia. Printre institu­țiile care au verificat obiectivul ad­ministrat de Urban SA s-a numărat și Direcția de Sănătate Publică Ialomița. Într-un răspuns oficial înaintat unei organizații neguvernamentale locale care militează pentru respectarea le­gislației în domeniul mediului înconjurător, DSP Ialomița sus­ține că a impus operatorului Urban SA o serie de măsuri, fără să precizeze dacă a verificat respectarea acestora.

 

Măsuri impuse, dar neverificate... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2026, 12:10 (6664 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Modificările Codului Fiscal anulează facilitățile acordate donatorilor de sânge

La Slobozia

Modificările Codului Fiscal anulează facilitățile acordate donatorilor de sânge

În noiembrie 2024, Consiliul Local Slobozia adopta un proiect de hotărâre potrivit căruia persoanele care donau sânge de trei ori într-un an calendaristic primeau, în anul următor, o reducere la plata impozitelor de 20%. La Slobozia, actul administrativ ar fi trebuit să producă efecte începând cu 1 ianuarie 2026, însă o serie de modificări aduse Codului Fiscal au determinat administrația locală să renunțe la această facilitate. Astfel, reducerea promisă donatorilor de sânge nu se mai aplică.

 

Facilități promise, dar anulate... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2026, 07:55 (11867 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiectele investiționale de la Fetești, monitorizate de primarul Laurențiu Șonchereche

Proiectele investiționale de la Fetești, monitorizate de primarul Laurențiu Șonchereche

La finalul anului 2025, Primăria Municipiului Fetești a pre­zentat situația proiectelor de investiții aflate în derulare și stadiul acestora. «Anul a fost marcat de un buget de austeritate, care a impus o gestionare atentă a resurselor și o prioritizare strictă a investițiilor. În prezent, Primăria Municipiului Fetești administrează un portofoliu amplu de proiecte finanțate din fonduri euro­pene nerambursabile, bugetul de stat și cofinanțări din bugetul local, aflate în stadii diferite de implementare, cu termene asumate și etape procedurale clare» a precizat primarul municipiului Fetești, Laurențiu Șonchereche.

Astfel, proiectul de reabilitarea și modernizarea a 12 străzi din Fetești... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2026, 10:20 (2613 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noul sediu al Primăriei Săveni, inaugurat

Noul sediu al Primăriei Săveni, inaugurat

La sfârșitul lunii decembrie 2025, administrația locală a comunei Săveni a inaugurat noul sediul în care își desfășoară activitatea. Imobilul a fost construit în baza unui proiect finanțat de Compania Națională de Investiții.

 

Un nou sediu pentru Primăria Săveni Primele demersuri pe care administrația locală din Săveni le-a făcut pentru construcția noului sediu au fost inițiate în anul 2020, când a fost semnat contractul de finanțare și a fost realizat studiul de fezabilitate care a stat la baza realizării acestui proiect. La un an distanță... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2026, 14:50 (4088 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Proiect de 3 milioane de lei pentru iluminatul public din Țăndărei

Proiect de 3 milioane de lei pentru iluminatul public din Țăndărei

Printr-un comunicat, primarul orașului Țăndărei, Cristian Roman, anunță că administrația a parafat un nou contract privind iluminatul public din localitate. «La începutul anului am semnat cel de-al doilea contract de finanțare nerambursabilă cu Administrația Fondului pentru Mediu, în cadrul „Programului privind creșterea eficienței energetice a infrastructurii de iluminat public“» precizează primarul orașului Țăndărei, Cristian Roman. Proiectul «Creșterea eficienței energetice a infrastructurii de iluminat public în orașul Țăndărei, județul Ialomița» beneficiază de o finanțare de aproximativ 3 milioane de lei, «suma acoperind integral cheltuielile eligibile, fără a pune presiune pe bugetul local»... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2026, 09:40 (1427 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dascălul bisericii din comuna Ciulnița, arestat preventiv pentru «tentativă de omor»

Dascălul bisericii din comuna Ciulnița, arestat preventiv pentru «tentativă de omor»

Tribunalul Ialomița a dispus arestarea preventivă, pentru 30 de zile, a unui bărbat din comuna Ciulnița pentru comiterea infracțiunii de «tentativă de omor». Inculpatul reținut la solicitarea Procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița este dascălul bisericii din localitate.

 

Și-a înjunghiat fratele cu un cuțit Potrivit actelor de urmărire penală, dascălul bisericii din comuna Ciulnița și-a înjunghiat fratele cu un cuțit, în zona pieptului. Examenul medico-legal a relevat faptul că viața victimei a fost pusă în pericol, lama... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2026, 16:05 (7075 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Arestat preventiv pentru că a incendiat casa concubinei

La Sinești

Arestat preventiv pentru că a incendiat casa concubinei

Un bărbat din Sinești a fost arestat în urmă cu o săptămână după ce amenințat cu moartea și a incendiat casa concubinei sale. În respectivul imobil se aflau două femei care au reușit să se salveze singure din calea focului. Imobilul a ars din temelii. Pe numele bărbatului au fost reținute infrac­țiunile de «tentativă la omor», «tentativă la tâlhărie calificată» și «distrugere».

 

«Să ardeți ca șobolanii!» Cazul a fost insturmentat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, iar mobilul... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2026, 12:20 (2911 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Potor a plătit din bugetul local funcționarea patinoarului din Piața Revoluției

Sărbători de Iarnă pe banii slobozenilor

Administrația Potor a plătit din bugetul local funcționarea patinoarului din Piața Revoluției

Distracția oferită cu ocazia Sărbătorilor de Iarnă de Primăria Slobozia, prin amplasarea patinoarului din Piața Revoluției, a fost suportată integral din bugetul local al orașului. Con­form unui «Protocol de Colaborare», încheiat între municipalitate și societatea care deține patinoarul, firma constănțeană Alicom CUB SRL, administrația locală și-a asumat să achite integral facturile utilităților necesare pentru funcționarea patinoarului. Același reprezentant mai deține însă o societate, Stretobit SRL, și a încheiat un contract pentru ampla­sarea unui patinoar și în municipiul Câmpina, județul Prahova. Autori­tățile locale... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2026, 08:05 (25197 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia riscă să piardă fonduri europene în valoare de 36,2 milioane de lei

Slobozia riscă să piardă fonduri europene în valoare de 36,2 milioane de lei

Primăria Slobozia a ajuns în situația în care ar putea să piardă o investiție cu fonduri europene în valoare de 36,2 milioane de lei. Este vorba despre proiectul privind Autobaza de Transport, parte a inițiativelor municipalității de modernizare a transportului public local. Proiectul este de peste 3 ani în conservare, după ce contractul cu firma care a câștigat licitația organizată pentru implementarea proiectului a fost sistat. Termenul-limită pentru finalizarea investiției este sfârșitul lui 2026, iar oficialii Agenției de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia au atras atenția cu privire la riscurile privind pierderea finanțării. Singurele demersuri pe care... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2026, 12:10 (14329 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, condus de preotul Ion Marian 

Schimbări în fruntea Învățământului Ialomițean

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, condus de preotul Ion Marian 

bonus: Luminița Barcari a părăsit PNL Ialomița

De o săptămână, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița este condus de preotul Ion Marian, profesor de Religie și inspector în cadrul IȘJ Ialomița pentru această disciplină. Numirea sa a fost făcută în baza unei decizii a Ministerului Educației. În septembrie 2025, aceeași instituție delega atribuțiile acestei funcții inspectorului școlar general adjunct Marian Baboi. Adjunctul IȘJ ar fi trebuit să asigure conducerea Învățământului ialomițean până la finalul lunii februarie 2026, însă Ministerul Educației a revenit asupra Ordinului pe care l-a emis la începutul anului școlar 2025-2026. Miza acestei predări de ștafetă ar fi însă controlul... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2026, 07:55 (74016 vizualizări - 58 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale» la Conacul Bolomey

«15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale» la Conacul Bolomey

Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița și Muzeul Județean Ialomița, organizează o amplă manifestare pu­blică dedicată «Zilei Culturii Naționale». Evenimentul se des­fășoară în cadrul Conacului Bolomey.

 

Programul evenimentului cultural Programul manifestării cuprinde vizionarea materialelor video documentare: «Infinitul lui Constantin Brâncuși», «Mihai Eminescu-omul din spatele mitului», «Cultura românească în timpul lui Mihai Eminescu... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2026, 17:10 (5271 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița își acoperă «golurile de casă» cu excedentul bugetar din 2025

Consiliul Județean Ialomița își acoperă «golurile de casă» cu excedentul bugetar din 2025

Consiliul Județean Ialomița s-a întrunit marți, 13 ianuarie 2026, în cadrul unei ședințe extraordinare online, ordinea de zi cuprinzând un singur proiect de hotărâre. Astfel, consilierii județeni au votat «aprobarea utilizării excedentului bugetului local rezultat la sfârșitul exercițiului bugetar al anului 2025». Pe scurt, a fost aprobată utilizarea sumei de 30 milioane de lei, din excedentul bugetului rezultat la sfârșitul anului 2025, drept sursă de finanțare a cheltuielilor secțiunii de dezvoltare aferentă anului 2026. Mai mult, a fost aprobată utilizarea din excedentul bugetar al anilor precedenți «a unor sume pentru acoperirea temporară a golurilor de casă provenite din decalajele între veniturile și cheltuielile secțiunii de funcțio­nare în anul 2026»... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2026, 10:20 (4299 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Canalizări inundate și igrasie în blocurile din Cartierul «500» al Sloboziei

Canalizări inundate și igrasie în blocurile din Cartierul «500» al Sloboziei

Aproape jumătate din blocurile Cartierului «500» din Slobozia au probleme din cauza infiltrării apei de ploaie în subsoluri. Oamenii au solicitat Primăriei Slobozi sprijin în repetate rânduri, iar autoritățile locale au făcut constatări, au dat asigurări că se vor găsi soluții, însă acestea auîntârziat să apară. Oamenii reclamă indiferența pe care administrația locală o afișează față de problemele pe care le semnalează.

 

Pereți umezi, igrasie și mucegai Cele mai afectate de această situație sunt apartamentele aflate la parterul blocurilor... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2026, 16:05 (8128 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

Avem stadion, vom avea și echipă...

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia

Avem stadion, vom avea și echipă...

Sfârșitul de an 2025 și debutul lui 2026 au fost efervescente pentru Unirea, slobozenii reușind în ultima etapă din 2025, cea cu numărul 21 de sâmbătă, 20 decembrie 2025, «fabuloasa» victorie contra celor de la Metaloglobus, 3-2, precum și izbăvitoarea finalizare a propriului stadion, «1 Mai» găzduind, în premieră, amicalul cu Oțelul Galați de sâmbătă, 10 ianuarie 2026, încheiat indecis 0-0. Jocul împotriva gălățenilor a fost precedat de omologarea parțială a arenei din Slobozia, Federația Română de Fotbal, alături de Liga Profesionistă de Fotbal permi­țând Sloboziei să găzduiască meciuri din SuperLiga.

... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2026, 14:10 (7929 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă consideră «EROARE MAJORĂ» declarațiile Președintelui Nicușor Dan pe tema Acordului Comercial UE-Mercosur!

Deputatul PSD Ștefan Țintă consideră «EROARE MAJORĂ» declarațiile Președintelui Nicușor Dan pe tema Acordului Comercial UE-Mercosur!

Printr-o postare publică, deputatul PSD Ștefan Țintă îi cere Președintelui României, Nicușor Dan, retractarea unor declarații privind Acordul Comercial dintre Uniunea Europeană și statele Mercosur. «Îi cer public Președintelui Nicușor Dan retragerea postării publicate pe pagina prezidențială în urmă cu două zile, postare în care se afirmă explicit că România a votat în favoarea Acordului comercial dintre Uniunea Europeană și statele Mercosur!» precizează deputatul social-democrat. Mai mult, viceliderul Grupului Parlamentar PSD din Camera Deputaților, parlamentarul Ștefan Țintă adaugă că «afirmația Președintelui este inexactă și produce confuzie gravă în spațiul public, fiind inadmisibil ca o astfel de confuzie să plece de la cel mai înalt nivel al statului!»... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2026, 12:35 (4300 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Frații scrimeri George și Eduard Dragomir, în topul clasamentului sportivilor ialomițeni pe 2025

Frații scrimeri George și Eduard Dragomir, în topul clasamentului sportivilor ialomițeni pe 2025

La finalul anului 2025, Direcția Județeană de Sport Ialomița a întocmit un clasament al sportivilor ialomițeni, Marin Cruțu, directorul executiv al instituției, nominalizând doi scrimeri în fruntea topului la nivel local. Astfel, pe prima poziție în ceea ce privește Sporturile Olimpice figurează sabrerul George Dragomir, sportivul Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia cucerind, alături de Echipa Națională de sabie a României, medalia de bronz la Campionatul Mondial desfășurat la Tbilisi/Georgia. Mai mult, George Dragomir a devenit vicecampion național și a urcat pe locul 3 la Cupa României, împreună cu ceilalți sabreri... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2026, 10:10 (4126 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

PSD îl susține pe ministrul Justiției și denunță tentativa de subminare a procedurilor legale privind numirea șefilor Parchetelor!

PSD îl susține pe ministrul Justiției și denunță tentativa de subminare a procedurilor legale privind numirea șefilor Parchetelor!

Printr-un comunicat de presă, Partidul Social Democrat arată că «îl susține fără rezerve pe ministrul Justiției, Radu Marinescu», «condamnând manevra josnică prin care acesta a fost acuzat de plagiat, imediat după ce a anunțat că numirile șefilor la Parchetele de rang înalt nu vor fi de natură politică». «Este în mod evident un atac politic menit să determine înlăturarea ministrului. Dacă demersul ar fi fost de bună credință, acuzațiile la adresa ministrului ar fi fost formulate în momentul numirii sale la conducerea Ministerului Justiției, nu fix acum când a declanșat procedurile legale pentru numirea șefilor de Parchete, afirmând că nu va permite imixtiuni politice!»... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2026, 08:20 (9270 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Bucu: Pieton accidentat grav

Un accident de circulație s-a produs pe DN2A, în localitatea Bucu, și s-a soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiștii deplasați la fața locului s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:49
(7183 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Fetești: «Șofer» la 15 ani

Sîmbătă, 27 octombrie , după miezul nopții, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Fetești au surprinz la volanul unui autoturism un adolescent de numai 15 ani. Întrucît minorul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:34
(6215 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Și-a curmat viața aruncîndu-se în fîntînă

Un bătrîn de 72 ani din Amara și-a luat viața în după amiaza zilei de miericuri, 31 octombrie. Omul se lupta de mult timp cu o boala necruțătoare și, pentru a nu deveni o povară pentru familie, a decis ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:27
(7211 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara sinucidere


M. Kogălniceanu: Atenție la escroci!

În cursul zilei de sîmbătă, 27 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți. Victima, un bărbat de 87 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a rămas ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:25
(6194 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Suspecți de furt, identificați de polițiști

Sîmbătă, 27 octombrie, agenții Postului de Poliție Sălcioara au depistat în flagrant două persoane care încercau să sustragă o țeavă metalică, componentă a sistemului dezafectat de irigație. Cele două persoane ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:20
(7707 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sălcioara furt


Ciochina: Tîlhar la 16 ani

Un minor de 16 ani, din comuna Ciochina, este acuzat de «tîlhărie», «violare de domiciliu» și «furt calificat» în formă continuată. Sîmbătă, 27 octombrie a.c., în jurul orei 9,30, agenții Postului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:15
(8405 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La cumpărături cu bonuri de masă false!

Un tînăr de 18 ani și-a făcut cumpărăturile într-un mod inedit: în loc de bani, și-a plătit bunurile cu trei bonuri de masă falsificate! Administratorul respectivului magazin a sesizat cele întîmplate și ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:12
(6982 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Biciclist acroșat

Polițiștii au fost sesizați despre faptul că pe DJ101, în afara comunei Dridu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unui biciclist. În urma cercetărilor efectuate s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:35
(7495 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu accident


Slobozia: Cartele de telefon și rezistențe electrice în Penitenciar

O femeie de 56 ani, din Galați, a încercat să introducă fraudulos în Penitenciarul Slobozia cartele telefonice și rezistențe electrice. Sîmbătă, 27 octombrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată de reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:18
(7485 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Prevenție înainte de toate

În noaptea de de 27/28 ocotmbrie a.c., efective din cadrul Poliției Fetești și Secției Rurale Stelnica au organizat și executat acțiuni pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, a furturilor de ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:10
(7607 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

31 Octombrie 2012, 16:55


Ialomița: Alianța România Dreaptă, prima la depus listele în cursa pentru Parlament

Candidații ialomițeni ai Alianței România Dreaptă s-au înscris oficial în cursa electorală pentru alegerile din 9 decembrie 2012.
Miercuri 24 octombrie, cei 6 nominalizați de conducerea ARD Ialomița ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:25
(9730 vizualizări - 8 comentarii)


Coșereni: Accident produs din cauza fumului de la un incendiu de miriște

Din cauza unui incendiu de vegetație uscată, un șofer de 32 ani a fost la un pas de a-și pierde viața. Focul a izbucnit pe un cîmp din zona localității Coșereni, iar fumul dens s-a extins către șosea. ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:22
(8057 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Au furat pepeni și porumb după ce l-au bătut pe paznic

Paznicul unei ferme agricole din Vlădeni a trecut prin clipe de coșmar. Acesta a fost bătut, tîlhărit și sechestrat de 4 bărbați din localitate, puși pe furat. După ce l-au lăsat într-o baltă de sînge pe ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:13
(9423 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


Perieți: Și-a vîndut și și-a furat mașina de două ori

Un tînăr de 26 ani din Cocora este cercetat de polițiștii din Perieți pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». Acesta și-a vîndut de două ori un automobil pe care l-a furat de la proprietari. ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:11
(7426 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți furt


Movilița: 4 hoți prinși dintr-o lovitură

Serele dezafectate au devenit ținte pentru hoți. La Movilița, 4 persoane, cu vîrste cuprinse între 17 și 40 ani, sînt cercetate pentru că au sustras mai multe bunuri metalice din incinta unor foste sere ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:09
(7467 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Slobozia: A intrat cu mașina în șanț

Un șofer de 41 ani a fost la un pas de moarte. Pe DN21 a pierdut controlul volanului și a ieșit cu mașina în decor. Rănit, șoferul a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru acordarea ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:08
(7013 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Vlădeni: Tineri cercetați după ce au furat araci din vie

Cînd vine vorba de furat, hoții sînt în stare de orice. Au demonstrat-o 4 tineri din Vlădeni care au sustrat aracii de metal din via unui localnic. Bunurile au fost descoperite în curtea unui alt consătean ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:07
(8564 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt araci


Anunț angajare

Societate Comercială din Slobozia cu profil vînzare piese auto
angajează
vînzător (gestionar) piese auto import
Relații la telefon 0740/047.619

24 Octombrie 2012, 21:33


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

24 Octombrie 2012, 08:56


Anunț angajare

Asociația Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga
Orașul Căzănești, str. București, nr. 3, jud. Ialomița
Telefon 0243/264.141
Fax 0243/264.141
e-mail [email protected]
anunță
Scoaterea la concurs a postului de -secretar- în cadrul Asociației Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga în conformitate cu Fișa postului prezentată în cadrul Planului de Dezvoltare Locală și în acord cu Contractul de finanțare C 431201132347111 pentru proiectul «Funcționarea Grupului de Acțiune Locală, dobîndirea de competențe și animarea teritoriului».
Cerințe mimine:
-Studii superioare
-Vechime în activitate de minim 2 ani
Se consideră avantaj vechimea în muncă în activități complementare secretariatului (bibliotecar, arhivar) sau un curs absolvit în «Managementul fluxului de documente în cadrul unitățiilor administrativ-teritoriale sau companiilor».
Orice persoană interesată poate depune un CV la sediul nostru în orașul Căzănești, str. București, nr. 3, județul Ialomița sau la adresa de email [email protected] pînă la data de 02.11.2012.

24 Octombrie 2012, 08:42


Incendiu la Urziceni, proiectile descoperite în cimitirul din Fetești

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, trei vitrine frigorifice și patru cîntare electronice din interiorul unui centru comercial din Urziceni au fost cuprinse de flăcări. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:29
(12984 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomițean urmărit internațional pentru furt de mașini, prins la concubina din Coșereni

Efective din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, ale Serviciului de Intervenție Rapidă-Ialomița precum și ale Poliției Municipiului Urziceni au executat un mandat european de arestare, emis de ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:23
(14490 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Plata TVA la încasarea facturii

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii interesați că Formularul 097-Notificare privind aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare a fost aprobat prin Ordinul ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:13
(11735 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furau aparate radio din mașini

Urziceni: Furau aparate radio din mașini

Polițiști din Urziceni au prins în flagrant un grup de tineri, la scurt timp după ce aceștia au sustras 7 aparate radio CD auto. Suspecții, trei tineri cu vîrste cuprinse între 16 și 24 ani, se deplasau ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:10
(12408 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,7 milioane lei, încasări prin executări silite

În luna septembrie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 2329 de somații ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:07
(13052 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Laboratorul Verde al Reciclării

Slobozia: Laboratorul Verde al Reciclării

Laboratorul Verde al Reciclării a ajuns, zilele acestea, la Slobozia, la Școala Gimnazială «Sf. Andrei» și la Școala Gimnazială nr. 3, la peste 100 de elevi de clasa a III-a. În interiorul Laboratorului ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:06
(8025 vizualizări - 0 comentarii)


COMUNICAT DE PRESĂ

Economia Bazată pe Cunoaștere este un proiect strategic de pionierat pentru societatea cunoașterii din România, conceput și derulat de Ministerul Comunicațiilor și Societății Informaționale și finanțat ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 01:43
(11272 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

18 Octombrie 2012, 07:06


12 mașini furate din străinătate, descoperite în Ialomița

Bilanțul polițiștilor din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartiment Trafic și Furturi Auto arată că, în ultimele nouă luni, 12 autoturisme furate din străinătate și-au «găsit» proprietari ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2012, 18:20
(9312 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...