Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Birourile polițiștilor, transformate în depozite de anvelope

Slobozia: Birourile polițiștilor, transformate în depozite de anvelope

Condiții de muncă greu de imaginat la Poliția Municipiului Slobozia. Reprezentanții Sindica­tului «Diamantul» atrag atenția, pe rețelele de socializare, cu privire la faptul că polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică sunt obligați să-și desfășoare activitatea în aceleași spații în care sunt depozitate anvelopele mașinilor de intervenție.

Obligați să împartă birourile cu anvelopele
«Găsești anvelopele dosite pe unde se poate, pe jos, pe sus, mai pe dedesubt, mai în spate, mai încolo, așa cum au reușit colegii noștri de la Ordine -ce coincidență!- Publică. Una peste alta, oamenii caută să se descurce în orice condiții, deși pare că le este testată limita de suportabilitate deoarece -ca un făcut- camera birou-depozit nu are geamuri și nici ventilare corespunzătoare iar anvelopele degajă un miros insuportabil și... toxic»... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2021, 13:50 (9458 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are Centru Județean de Excelență

Cu rezultate slabe la învățătură

Ialomița are Centru Județean de Excelență

Într-un județ precum Ialomița, în care performanțele școlare ale elevilor lasă de dorit, Ministerul Educației a decis să în­ființeze un Centru Județean de Excelență. Scopul instituției este acela de a promova elevii cu rezul­tate deosebite la învățătură. Finanțarea activității Centrului se face exclusiv de către Ministerul Educației care, în acest an școlar, a oferit apro­ximativ 500 mii de lei pentru funcționare.

Performanțele elevilor, încotro? Înființarea unui Centru Județean de Excelență pare greu de înțeles într-un județ în care performanțele școlare ale elevilor sunt aproape inexistente... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2021, 09:55 (7387 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sediu nou pentru Direcția Taxe și Impozite a Primăriei Fetești

Sediu nou pentru Direcția Taxe și Impozite a Primăriei Fetești

Administrația locală a municipiului Fetești a inaugurat recent noul spațiu în care funcționează Direcția Taxe și Impozite. Sediul a fost adaptat astfel încât să permită accesul contribuabililor, indiferent dacă aceștia sunt vaccinați sau nu împotriva COVID-19. «Am ales această locație pentru a ușura accesul cetățenilor către Direcția de Taxe și Impozite...» a declarat Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești.

Măsuri în beneficiul cetățenilor În baza Hotărârii de Guvern nr. 1013,  accesul cetățenilor în instituțiile publice și serviciile subordonate acestora se face... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2021, 14:50 (16169 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Peste 2000 de persoane, testate la Centrul amenajat de Primăria Slobozia

Peste 2000 de persoane, testate la Centrul amenajat de Primăria Slobozia

Primăria Slobozia este singura administrație locală din județul Ialomița care a decis să limiteze efectele pandemiei de COVID-19 prin testarea populației. Astfel, municipalitatea a înființat în centrul orașului un Punct de Testare Gratuită COVID, destinat cetățenilor orașului. Peste 2000 de persoane au fost testate într-o lună și jumătate de la deschidere. «Este un demers benefic pentru comunitatea noastră!» susțin oficialii Primăriei Slobozia.

Situație epidemiologică sub control
Creșterea cazurilor de COVID-19 la nivelul municipiului Slobozia, în cursul lunii octombrie 2021,... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2021, 11:05 (3535 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect social finanțat de Uniunea Europeană, inițiat de Primăria Țăndărei

Proiect social finanțat de Uniunea Europeană, inițiat de Primăria Țăndărei

Administrația locală din Țăndărei susține persoanele vulnerabile din comunitate. Astfel, a fost realizat un proiect cu finanțare europeană al cărei scop vizează integrarea pe piața muncii a persoanelor vulnerabile. Membrii grupului-țintă vor participa la cursuri de formare și reconversie profesională, astfel încât vor putea beneficia de calificări recunoscute de angajatori. Valoarea totală a proiectului social al administrației locale din Țăndărei este de 1,5 milioane de euro.

Sprijin pentru persoanele vulnerabile Proiectul social al Primăriei Țăndărei urmărește să ofere sprijin persoanelor... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2021, 14:50 (8892 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Jucăriile «stricate» ale lui Moș Crăciun

Jucăriile «stricate» ale lui Moș Crăciun

N e amintim de ei de Paște și de Crăciun. Dar mai ales de Crăciun... Atunci avem noi vreme, atunci ne lasă inima să fim «mai buni». Însă ei sunt acolo mereu... La marginea lumii noastre. În cana­lizări, lângă tomberoane, prin clădirile părăsite ale orașului. Fac parte din peisaj atâta timp cât rezistă. Iar când nu-i mai vedem, nu ne întrebăm niciodată ce s-a întâmplat cu ei. Sunt jucăriile «stricate» ale societății. Nimeni nu are timp să le repare. Nici măcar Moș Crăciun...

Mircea de la Gară Pe Mircea îl cunoaște toată lumea. E prietenos și popular. Nu face rău, nu înjură... Doarme... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2021, 10:40 (5446 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Programul de guvernare al PSD este orientat spre nevoile românilor!»

Deputatul social-democrat Ștefan Mușoiu

«Programul de guvernare al PSD este orientat spre nevoile românilor!»

Criza politică națională a luat sfârșit. Noul Cabinet Ciucă a fost învestit în funcție. Președintele executiv al PSD Ialomița, Ștefan Mușoiu, explică raționamentele pentru care PSD a trecut peste orice fel de neînțelegeri anterioare cu PNL și a acceptat să intre la guvernare într-o perioadă atât de dificilă pentru țară.

Despre noul Guvern Deputatul social-democrat Ștefan Mușoiu salută public ieșirea României din criza po­litică prelungită. Demnitarul PSD susține că în perioada imediat următoare vor apărea primele efecte concrete ale măsurilor adoptate în aceste momente. «Votul din ... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2021, 16:40 (8783 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Piața Revoluției din Slobozia va fi «cosmetizată»

Soluția administrației Soare

Piața Revoluției din Slobozia va fi «cosmetizată»

Administrația Soare finalizează investiția din Piața Revoluției din Slobozia. Lucrările la parcarea subterană se reiau în primăvara anului 2022, proiectantul propunând soluții arhitectonice noi. Costurile etapei a doua a acestei investiții sunt estimate la 17 milioane de lei.

Primăria a avizat proiectul tehnic Noul arhitect al orașului Slobozia, Ioana Niculae, a avizat proiectul tehnic comandat proiectantului EURO AIM CONSULTING SRL pentru «lucrările executate și rămase a fi de executat» la investiția din Piața Revoluției din Slobozia. Conform planșelor prezentate în exclusivitate... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2021, 09:55 (6936 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reparații de mântuială la Liceul Tehnologic «Iordache Zossima» Armășești

Reparații de mântuială la Liceul Tehnologic «Iordache Zossima» Armășești

Război în instanță între Liceul Tehnologic «Iordache Zossima» Armășești și firma care a executat repa­rația acoperișului unității de învățământ. Reprezentanții școlii reclamă calitatea proastă a lucrărilor și cer să le fie îna­poiate sumele pe care le-au plătit pentru execuție. Realizată în 2018, investiția a fost afectată din cauza condițiilor meteorologice din ultima perioadă de timp și, pentru că este încă în garanție, constructorul ar fi trebuit să suporte eventualele daune apărute, potrivit contractului încheiat. În realitate, situația a fost total opusă. «Ne-au spus că nu este vina lor că s-a stricat acoperișul...» susține Niculina Stan, directorul Liceului Tehnologic «Iordache Zossima»... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2021, 13:40 (10000 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cosâmbești: Posibile probleme de mediu, ignorate de autoritățile competente

Cosâmbești: Posibile probleme de mediu, ignorate de autoritățile competente

Drumul județean care leagă municipiul Slobozia de localitatea Cosâmbești a fost din nou inundat. Fenomenul a fost sesizat în zona conductelor prin care Combinatul Chimic deversează apele uzate în râul Ialomița. Întâmplarea s-a petrecut la câteva zile distanță după ce Popasul Trebeș, noul proprietar al platformei industriale, a făcut primele probe tehnologice. În momentul în care instalațiile tehnolo­gice au fost repornite, locuitorii din Slobozia au reclamat «scurgerile» de amoniac provenite de la Combinatul Chimic. Problema de mediu a fost adusă în atenția Gărzii de Mediu Ialomița, instituție care nu a formulat încă un răspuns oficial. De asemenea, prezența apelor uzate pe șosea a fost verificată... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2021, 10:10 (10948 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ștefan Ghibanu se întoarce director interimar la Drumuri și Poduri SA Ialomița

După 5 ani de anticameră

Ștefan Ghibanu se întoarce director interimar la Drumuri și Poduri SA Ialomița

Drumuri și Poduri SA, societate aflată în subordinea Consiliului Județean Ialomița, are începând cu 1 decembrie 2021 un nou director. Ștefan Ghibanu a demisionat din cadrul firmei în urmă cu 5 ani, ca urmare a unui scandal public cu condu­cerea de atunci a instituției. «Am fost rugat să revin pentru că am experiență și pot ajuta... Deocamdată asigur interimatul. Vom vedea ce se va întâmpla pe viitor!» declară Ghibanu după numirea în funcție.

Gradea renunță din motive de sănătate Drumuri și Poduri SA are, începând cu 1 decembrie 2021, un nou director. Rudolf Gradea, ex-viceprimar PS... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2021, 11:50 (14294 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

PSD Ialomița a decis: Marin Constantin, propunere de prefect al Ialomiței!

PSD Ialomița a decis: Marin Constantin, propunere de prefect al Ialomiței!

În vreme ce Marian Neacșu taman ce a fost numit în funcția de Secretar General al Guvernului condus de Nicolae Ciucă, șeful de cabinet al lui Pavel, celebrul de-acum Marin Constantin, ex-primar de Albești și ex-subprefect, tremură mărunt în bocancii statului așteptând numirea în funcția de prefect. Asta după ce vinerea trecută, 3 decembrie a.c., Organizația PSD Ialomița a îndeplinit formalitatea de a-l desemna oficial drept candidat social-democrat la funcția de prefect al Ialomiței. Mai mult, nu mai departe de luni, 6 decembrie 2021, la sediul din Kiseleff, președintelui PSD Marcel Ciolacu i s-a adus la cunoștință oficial propunerea desemnării ex-primarului de Albești și ex-subprefectului Marin... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2021, 20:05 (7655 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marian Neacșu, noul Secretar General al Guvernului condus de Nicolae Ciucă

Marian Neacșu, noul Secretar General al Guvernului condus de Nicolae Ciucă

Fostul președinte al PSD Ialomița și președinte al PRO România Ialomița, Marian Neacșu, a fost numit în funcția de Secretar General al Guvernului României. Decizia a fost semnată luni, 6 decembrie a.c., de către premierul Nicolae Ciucă și publicată marți, 7 decembrie a.c., în Monitorul Oficial.

Și-a angajat ilegal fiica la biroul parlamentar Înainte de a fi numit în funcția de Secretar General al Guvernului, Marian Neacșu a fost vicepreședinte al Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei (ANRE). În 2016, acesta a fost condamnat definitiv la 6 luni de închisoare cu suspendare... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2021, 15:05 (13638 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Vacanță pe locul 8

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2-0

Vacanță pe locul 8

Unirea Slobozia a făcut sâmbătă, 4 decembrie a.c., unul dintre cele mai bune jocuri din actualul sezon. Siguri pe ei, ialomițenii au dominat jocul cu Viitorul Târgu Jiu până după minutul 70, când, la adăpostul unui avantaj de două goluri, au cedat inițiativa. A fost ultima etapă din acest an, iar Unirea a strâns 24 de puncte, cu 5-6 mai multe decât preconizasem noi, optimiștii de serviciu. Urmează pauza de iarnă pe care jucătorii lui Mihalcea o vor petrece pe locul 8, cu ceva șanse de a reintra în lupta pentru play-off.

Minutul 7, prima lovitură Unirea a evoluat în meciul cu gorjenii... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2021, 14:40 (7116 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Gheorghe Doja-surpriza neplăcută, Feteștiul-înfrângere normală

Fotbal, Liga a III-a

Gheorghe Doja-surpriza neplăcută, Feteștiul-înfrângere normală

Sâmbătă, 4 decembrie a.c., a fost o zi nefastă pentru echipele ialomițene din Liga a III-a. Ambele au pierdut, cu mențiunea că, în cazul Recoltei Gheorghe Doja, putem vorbi de o surpriză neplăcută. Cu toate acestea, Recolta intră în vacanță pe locul 8, cu 15 puncte, și are șanse mari să își îndeplinească obiectivul. Cu doar 8 puncte, Feteștiul așteaptă o primăvară extrem de zbuciumată.

Recolta, singura victimă a Olteniței Ialomițenii au plecat cu încredere la Oltenița. Întâlneau echipa de pe ultimul loc, care avea, după 15 etape, doar 1 punct. Antrenorul Adrian Cristea a apelat la următorii... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2021, 13:10 (5439 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Personalul Centrelor de Vaccinare Comunitare așteaptă plata salariilor

În Ialomița, de mai bine de o lună

Personalul Centrelor de Vaccinare Comunitare așteaptă plata salariilor

Oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița anunță întârzieri cu privire la plata personalului medical care își desfășoară activitatea în cele 8 Centre de Vaccinare Comunitare de pe raza județului Ialomița. Medicii, asistentele și registratorii trebuie să primească sumele aferente lunii octombrie și celei de-a doua jumătăți a lunii septembrie. În Centrele de Vaccinare Comunitare din Ialomița își desfășoară activitatea 100 de cadre medicale, care sunt remunerate lunar cu peste 140 mii de lei. «Se caută soluții pentru ca salariile să fie acordate în cel mai scurt timp!» sus­ține Mihai Geantă, directorul general al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița.

Salarii întârziate... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2021, 12:20 (11458 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Campionii lui Mișu Florea

Fotbal, copii

Campionii lui Mișu Florea

Abatorul Slobozia este un brand al orașului nostru, trecut în ultima vreme la «și altele». Echipa de seniori activează în Liga a IV-a, dar puțini știu că, pe lângă formația care l-a reactivat pe Mihalcea, gravitează o trupă ambițioasă de prichindei, conduși de antrenorul Mihai Florea.

Au câștigat «Țăndărei Cup» Este vorba de Grupa 2013, în care profesorul Mihai Florea își pune mari speranțe. Nu vrea să dea nume, dar este sigur că o bună parte dintre pitici au capacitatea de a performa în viitor. Semnele bune au apărut în acest an. Abatorul 2013 a câștigat, recent, «Țăndărei Cup», competiție... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2021, 11:05 (7748 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Oportuniști! Până la capăt!

Oportuniști! Până la capăt!

Îl mai țineți minte pe Zamfir?! Zamfir, juristul de la Spitalul Județean pe care-l strigau asistentele pe holuri să le dea șpaga de angajare înapoi. Da, da, ăsta din poza de-o vedeți, descoperită pe pagina APP Slobozia. Cum adică, nu seamănă cu el?! A mai îmbătrânit și pare că a înghițit o coadă de mătură, dar el e! Și nu mai e orișicine, pe onoarea noastră... Nu mai e ăla care moșea contractele Spitalului cu Andalex-ul la valori de două ori mai mari decât erau pe piață. Nici juristul de nota 4,30 școlit pe banii instituției, adică ai noștri, ca să pice examenul în magistratură. Și nici denunțătorul ex-președintelui Silvian Ciupercă, fie-i slujba de consilier personal ușoară ca perna din pene... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2021, 13:50 (6477 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Investiții de 40 milioane de lei în 2022

Slobozia are bani

Investiții de 40 milioane de lei în 2022

Administrația Soare susține că are un buget propriu de investiții de 40 milioane de lei pentru anul 2022. Primarul Dragoș Soare apreciază că aceste fonduri vor fi utilizate pentru infrastructura rutieră, sistemul de canalizare de la Slobozia Nouă și Bora, spații verzi și locuri de joacă și de divertisment.

Norocul începătorului Administrația Soare a avut un an bugetar fast, care a permis acumularea unor rezerve buge­tare estimate la 40 milioane de lei. Aceste fonduri, susține primarul Dragoș Soare, vor fi utilizate pentru realizarea unor investiții utile comunității. Cele mai importante... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2021, 10:05 (8039 vizualizări - 7 comentarii)

REPORTAJ

Medici în provincie...

Medici în provincie...

În căutatea recunoaș­terii și identității profesionale, absolvenții de Medicină pleacă din România sau rămân să lucreze în centrele universitare din marile orașe. Aceste alegeri defavori­zează spitalele mici care, permanent, duc o adevă­rată luptă pentru a-i atrage pe medici. Uneori, se în­tâmplă să reușească... Spi­talul Județean de Urgență Slobozia are de o lună doi noi medici specialiști. Unul a profesat în Franța, iar ce­lălalt ar fi putut să rămână la București. Au preferat să vină la Slobozia, pentru că pa­cienții și bolile de care suferă sunt aceleași peste tot...

Din Franța, la Slobozia... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2021, 15:50 (9047 vizualizări - 9 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 15250 de lei

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni de verificare a modului în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară. În cadrul activităților au fost verificate 800 de ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2021, 16:15
(2580 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 29 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 23 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8113, cu 29 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2021, 15:35
(2450 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenție a pompierilor ialomițeni la un accident în Cotorca-Buzău

Intervenție a pompierilor ialomițeni la un accident în Cotorca-Buzău

Pompierii cadrul ISU Ialomița au intervenit luni, 22 februarie 2021, în jurul orelor 13,30, la un accident rutier produs pe DJ203I, pe raza localității Cotorca-Buzău, zonă aflată în zona de intervenție ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 17:40
(2905 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 22 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8084, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 15:35
(2052 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 20 februarie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei, în timp ce efectuau activități de control al traficului rutier, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de 47 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 14:45
(2746 vizualizări - 0 comentarii)


Carantinat la domiciliu, un tânăr din Borcea a fost surprins la volanul unei mașini în Vlădeni

Pe parcursul zilei de duminică, 21 februarie 2021, polițiștii ialomițeni au acționat pentru verificarea modului în care se respectă măsurile impuse în contextul pandemiei de COVID-19. La nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 14:40
(5974 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 21 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8069, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2021, 16:20
(2235 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Copil de 9 ani, lovit de o mașină

Amara: Copil de 9 ani, lovit de o mașină

În seara zilei de sâmbătă, 20 februarie a.c., în orașul Amara s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate a reieșit că, în timp ce un bărbat conducea un autoturism pe raza orașului Amara, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2021, 22:30
(3193 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 20 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8060, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2021, 15:35
(2558 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Cercetări în 48 de dosare penale

În anul 2020, ofițerii Serviciului Județean Anticorupție Ialomița au desfășurat activități de urmărire penală în 48 de dosare, în baza a 58 de ordonanțe de delegare. În baza actelor procedurale instrumentate ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:55
(2962 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Dosar penal pentru «violență domestică»

În ziua de joi, 18 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție pe numele unui bărbat de 46 de ani, acuzat că și-a lovit soția, o femeie de 42 de ani. În urma verificărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:40
(1893 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Având permisul suspendat, circula pe străzile orașului cu 95 km/h

Un bărbat de 37 de ani a fost depistat joi, 18 februarie a.c., conducând pe străzile Sloboziei cu 95 km/h. Polițiștii care l-au tras pe dreapta au constatat faptul că acesta avea dreptul de a conduce suspendat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:15
(4830 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 39000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au verificat modul în care măsurile de protecție sanitară sunt respectate la nivelul județului. Cu această ocazie, au fost verificate 51 de societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:10
(1867 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 19 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8044, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:05
(3633 vizualizări - 0 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Modernizarea DJ201, în linie dreaptă

Consiliul Județean Ialomița manifestă o deosebită atenție cu privire la proiectele investiționale din portofoliul administrației județene astfel că, după îndelungi eforturi, anunțăm cetățenii interesați ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 10:05
(3440 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 22 de clase și-au suspendat activitatea din cauza pandemiei de COVID-19

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează că joi, 18 februarie 2021, la nivelul județului, 22 de clase au activitatea suspendată din cauza pandemiei de COVID-19. 11 dintre acestea se află în cadrul ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:20
(1792 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut după 3 ani de la comiterea faptelor

Un tânăr de 20 de ani a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii ialomițeni la 3 ani de la comiterea faptelor. În 2018, acesta a jefuit un bărbat din Fetești, de la care a furat 18000 de lire și 215 ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:15
(2648 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Turc arestat pentru «evaziune fiscală» și «infracțiuni la regimul rutier»

Polițiștii ialomițeni au reușit miercuri, 17 februarie a.c., identificarea unui cetățean turc, în vârstă de 53 de ani, care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate. Acesta a fost condamnat ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:10
(3795 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii au depistat și sancționat 15 persoane care nu au respectat măsura izolării sau carantinării la domiciliu. De asemenea, au fost verificate 43 de societăți comerciale și ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:05
(1723 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8023, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 15:50
(1777 vizualizări - 0 comentarii)


S-a semnat contractul pentru Pasajul de la Drajna

Miercuri, 17 februarie 2021, a fost semnat contractul de execuție pentru realizarea Pasajului de la Drajna, care va fi ridicat peste DN3A Lehliu-Fetești și magistrala de cale ferată București-Constanța ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 18:15
(5299 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbați din Bărbulești, cercetați penal pentru tăiere și furt de arbori

Bărbați din Bărbulești, cercetați penal pentru tăiere și furt de arbori

Marți, 16 februarie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii au fot sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că din cadrul unui canton silvic din zona municipiului Urziceni au fost tăiați și sustrași ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 17:10
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Amenzi la înmormântare

Peste 50 de societăți comerciale, aproximativ 870 de persoane și 130 de autovehicule au fost verificate de polițiști în ultimele 24 de ore, în cadrul activităților de prevenire a răspândirii și limitare ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 17:05
(3994 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 30 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8008, cu 30 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 15:35
(2184 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 elevi și 2 profesori, confirmați pozitiv la testul pentru depistarea SARS-CoV-2

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează cu privire la faptul că 7 clase din unitățile de învățământ din Ialomița și-au suspendat cursurile din cauza apariției cazurilor de infecții cu virusul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 18:10
(5869 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut luni, 15 februarie 2021, pe raza localității Broșteni. Din primele informații, o femeie a lovit cu mașina o tânără care s-a angajat în traversarea străzii. Impactul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:50
(4223 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, peste 100 de amenzi aplicate

Peste 100 de sancțiuni contravenționale au fost  aplicate, în ultimele 24 de ore, de polițiști și polițiști locali, împreună cu reprezentanți ai celorlalte instituții cu atribuții în domeniu, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:35
(4594 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7978, cu 33 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 15:35
(1824 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Startul Campaniei de informare privind primirea Cererilor Unice de Plată în anului 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că luni, 15 februarie 2021, demarează Campania de informare a fermierilor cu privire la primirea Cererilor Unice de Plată în anului ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:40
(7292 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:20
(1477 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...