Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Recolta Gheorghe Lazăr, primul lider

După 18 luni de absență forțată, spectatorii s-au putut bucura din nou de frumusețea aparte a fotbalului județean. Sâmbătă, 4 septembrie a.c., s-a derulat prima etapă a campionatului Ligii a IV-a ialomițene. Gazdele și-au adjudecat, în mare parte, toate punctele, putând vorbi de surprize doar în cazul unor victorii neașteptat de categorice. Lideră, după etapa inaugurală, este Re­colta Gheorghe Lazăr care a trecut cu un usturător 7-2 de omonima din Bărcănești. În derby-ul etapei, Bărăganul Ciulnița a trecut fără drept de apel de Înfrățirea Jilavele, cu portarul Nicu Iamandi și mijlocașul Ovidiu Stroie transferați de la Gheorghe Doja printre remarcați. O victorie la 4 goluri a obținut și Iazu contra... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2021, 14:40 (3093 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Slobozia are, din nou, un arhitect-șef

După 5 ani de căutări

Slobozia are, din nou, un arhitect-șef

Ioana Niculae este noul arhitect-șef al Sloboziei. Ultimul, tot o femeie, Aurelia Esterka, a fost condamnată definitiv în 2016 de către Curtea de Apel București în dosarul «Art Oil». Noul arhitect-șef al Sloboziei crede că orașul are un viitor urbanistic promițător și că un nou Plan Urbanistic General va restabili starea de legalitate la nivelul Sloboziei.

Habemus arhitect După 5 ani de căutări, administrația locală a identificat un arhitect dispus să gestioneze haosul urbanistic generat de 30 de ani de administrația locală. Ioana Niculae a absolvit Institutul de Arhitectură «Ion Mincu... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2021, 13:05 (10973 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

3 titluri naționale pentru ialomițeni

Lupte libere

3 titluri naționale pentru ialomițeni

În week-end-ul trecut, la Costinești, a avut loc Campio­natul Național de lupte pe plajă, re­zervat cadeților și juniorilor. La am­bele categorii de vârstă, luptătorii ialomițeni au avut rezultate excelente.

Subțirică, de două ori campion Performerul acestei competiții a fost Marian Subțirică de la CSM Unirea Slobozia care, la categoria 70 kg, a cucerit titlul de campion național atât la cadeți, cât și la juniori. Campion național al cadeților a fost și Ștefan Stancu de la CS Amara, la categoria 50 kg. CSM Unirea Slobozia s-a evidențiat și prin două medalii de argint obținute, la cadeți... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2021, 12:55 (1861 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

«Kempo Open Cup», la a III-a ediție

Arte Marțiale

«Kempo Open Cup», la a III-a ediție

Duminică, 5 septembrie 2021, pe terenul sintetic de la Clubul Tineretului din Slobozia, s-a derulat a III-a ediție a «Kempo Open Cup», compe­tiție adresată copiilor și juniori­lor cu vârste cuprinse între 6 și 18 ani. Au fost prezenți peste 100 de sportivi din Ialomița și Călărași. De la Clubul Satori au intrat în concurs elevii lui Florin Mihalcea de la Secția Kempo. O componentă importantă a evenimentului a fost reprezentată de copiii din mediul rural. Au fost parte activă în compe­tiție copiii din Grivița și Traian, pregătiți de inimoasa Mihaela Zaharia și cei din Săveni, antrenați de Ionuț Muzgociu. De la Fetești au venit elevii lui Viorel Răcilă de la Fight 4 Sport, iar de la Călărași, reprezentanții... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2021, 12:40 (2852 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lista școlilor din Ialomița fără autorizație sanitară de funcționare

Lista școlilor din Ialomița fără autorizație sanitară de funcționare

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a transmis Prefecturii Ialomița o situație privind uni­tățile de învățământ care, la acest moment, nu dețin autori­zație sanitară de funcționare sau au făcut demersuri pentru obți­nerea unui nou document. În toate cazurile, motivele care i-au determinat pe inspectorii DSP Ialomița să retragă autorizațiile au vizat nerespectarea condi­țiilor igienico-sanitare în care elevii au fost obligați să învețe.

Verificările sunt în curs În 2016, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a lăsat fără autori­zație sanitară de funcționare și Școala Gimnazială «Radu... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2021, 15:20 (11312 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centralele eoliene din Ialomița falimentează administrațiile locale

Centralele eoliene din Ialomița falimentează administrațiile locale

În anul 2020, Înalta Curte de Casație și Justiție decide că administrațiile locale din România au aplicat incorect impozitarea pe clă­diri firmelor care admi­nistrează parcuri eoliene. În baza sentinței definitive a Curții Supreme, la nivel național sunt acționate în instanță 200 de primării. Două dintre acestea sunt din județul Ialomița. Este vorba despre Primăria Vlădeni și Primăria Făcăeni. Împreună, cele două administrații locale riscă să înapoieze firmei care administrează parcul eolian amenajat pe raza celor două administrații locale peste 4 milioane de lei. Dacă instanțele se vor pro­nunța în favoarea firmei, așa cum s-a întâmplat în alte cazuri din țară, cele două administrații din Ialomița... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2021, 10:55 (8601 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița e condamnată la sărăcie economică

Nimic nu s-a schimbat

Ialomița e condamnată la sărăcie economică

Administrația județeană din Ialomița dispune de un Plan de Amenajare a Teritoriului în baza căruia poate adopta decizii administrative care să permită dezvoltarea economică în perspectiva următorilor 10 ani. Potrivit aces­tuia, activitatea economică la nivelul localităților din Ialomița se situează pe un trend descendent, iar șansele de redresare econo­mică sunt extrem de reduse.

O economie de supraviețuire Consiliul Județean Ialomița dispune de un Plan de Amenajare a Teritoriului care cuprinde toate do­meniile vieții economice și sociale existente la nivel județean. Docu­mentul a fost... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2021, 12:40 (4119 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021: Robert Iosifescu, marele câștigător al competiției muzicale

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021: Robert Iosifescu, marele câștigător al competiției muzicale

Sâmbătă, 4 septembrie a.c., la Amara, au fost desemnați câștigătorii celei de a 53-a ediții a Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara 2021. Marele premiu a rămas acasă, în județul Ialomița, fiind obținut de tânărul Robert Iosifescu (23 de ani). Totodată, acesta a primit și premiul de popularitate din partea publicului. Robert se află la a treia participare la acest concurs.

«Este un  premiu care mă onorează...»
Gala laureaților Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara s-a defășurat sâmbătă, 4 septembrie 2021. Marele premiu, «Trofeul Tinereții» a fost obținut... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2021, 00:50 (6983 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Producție medie la grâu de 5876 kg/hectar

Oficial, în Ialomița

Producție medie la grâu de 5876 kg/hectar

Direcția pentru Agricultură Județeană a dat publici­tății pri­mele cifre referitoare la produc­țiile agricole obți­nute la nivelul județului pentru culturile înfiin­țate în toamna anului 2020. Cea mai bună situație se prezintă la grâu, acolo unde pe câmpurile din județ a fost obținută o producție medie de 5876 kg/hectar. Oficialii instituției susțin că re­coltele bune sunt datorate precipitațiilor abundente înregistrate în primăvară și în prima lună de vară.

Agricultura ialomițeană, la raport În toamna anului 2020, la nivelul județului Ialomița au fost cultivate peste 163 mii de hectare... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2021, 14:10 (8511 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021: Vocile concurenților au salvat seara

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021: Vocile concurenților au salvat seara

Vineri, 3 septembrie a.c., la Amara, a debutat cea de a 53-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții». În concursul muzical s-au înscris 12 participanți, fiecare dintre ei dorindu-și să obțină marele premiu. Atmosfera în prima seară de Festival a fost una lipsită de festivism, ceea ce a contat fiind doar vocile concurenților. Sâmbătă, 4 septembrie a.c., se va desfășura Gala Laureaților. Ediția din acest an a Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara 2021 se încheie duminică, 5 septembrie a.c., cu o serie de recitaluri susținute, de această dată, la Slobozia.

Festival fără festivism ... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2021, 11:10 (3582 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șase elevi din Ialomița, calificați în a doua etapă a Concursului de Robotică «Nextlab.tech»

Șase elevi din Ialomița, calificați în a doua etapă a Concursului de Robotică «Nextlab.tech»

Organizatorii Concursului de Robotică «Nextlab.tech» au făcut publică lista elevilor care s-au calificat în a doua etapă a competiției. Șase dintre aceștia sunt din Ialomița și studiază la Școala Gimnazială «Sfântul Andrei» Slobozia, Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia și Liceul Tehno­logic Fierbinți-Târg. În această etapă a concursului, elevii vor primi kit-uri de robotică pentru a construi roboți.

Concurs aprobat de Ministerul Educației Cei șase elevi din Ialomița care vor primi kit-uri de robotică sunt: Dragoș Gabriel Mihai (Școala Gimnazială «Sfântul Andrei» Slobozia), Maria... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2021, 17:55 (6315 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Depozite necontrolate de deșeuri la marginea localității Maia

Depozite necontrolate de deșeuri la marginea localității Maia

Interesul autorităților locale de a rezolva problemele comunităților pe care le reprezintă este tot mai scăzut. La marginea localității Maia, de exemplu, există depozite neconforme de deșeuri provenind din construcții, fără ca edilul Sorin Niculae să cunoască situația. Cu toate acestea, primarul localității se declară expert... în pro­bleme de mediu! Situația a ieșit la iveală abia după ce un localnic a reclamat existența depozitelor pe câmpurile din jurul comunei. Cazul a intrat și în atenția Gărzii de Mediu Ialomița, ai cărei reprezentanți le-au recomandat autorităților locale să «toaleteze» zona. Termenul-limită pentru efectuarea lucrărilor de curățenie este sfârșitul lunii octombrie a acestui... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2021, 13:10 (3678 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021, gata de start

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021, gata de start

Ediția cu numărul 53 a Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara 2021 va începe vineri, 3 septembrie a.c., la orele 19,00, în imediata vecinătate a Grădinii de Vară de la Amara. Intrarea în spațiul amenajat de organizatori se va face pe baza certificatului de vaccinare sau a unui test COVID-19 negativ. În prima seară a Festivalului vor concerta JO și FREESTAY, iar în cea de-a doua seară DJ PROJECT și ZDOB și ZDUB. Duminică, 5 septembrie 2021, Festivalul este «invitat» și la Slobozia, unde câștigătorii Trofeului vor susține recitaluri, iar IRINA RIMES și LIVIU TEODORESCU vor concerta... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2021, 19:50 (3667 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia are nevoie de servicii juridice specializate

Primăria Slobozia are nevoie de servicii juridice specializate

Consiliul Local Slobozia a aprobat  marți, 31 august 2021, în cadrul ședinței lunare ordinare, un proiect de hotărâre prin care Primăria Slobozia poate externaliza «serviciile de consultanță, asistență și reprezentare».

O decizie fără precedent Conform declarațiilor primarului Sloboziei, Dragoș Soare aceste servicii sunt necesare «pentru a reprezenta cu maximum de șanse interesele patrimoniale ale instituției». Consiliul Local Slobozia va fi informat cu privire la valoarea acestor servicii și motivul pentru care sunt solicitate. «Am considerat ca serviciile să fie solicitate atunci când avem litigii care depășesc o anumită valoare... De altfel, aceste valori financiare și nivelul de implicare le vom stabili împreună. Mi se pare normal să fiți informați cu privire la acest demers în contextul în care ne așteptăm să întâmpinăm în perioada imediat următoare o serie de probleme legate de rezilierea unor contracte...»... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2021, 17:20 (9598 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu, la Universitatea Europeană de Vară a PES activists România

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu, la Universitatea Europeană de Vară a PES activists România

La sfârșitul săptămânii precedente, la Neptun, s-a desfășurat o nouă ediție a Universității Europene de Vară a PES activists România. La lucrările acestui for a participat și deputatul PSD Ștefan Mușoiu.

Suntem peste tot În perioada 27-29 august 2021, PES activists România, rețea europeană ce reunește membrii partidelor socialiste, social-democrate și laburiste europene, a oganizat la Neptun o nouă ediție a Universității Europene de Vară. La lu­crările acestui for a participat și deputatul PSD Ștefan Musoiu. Acesta s-a declarat încântat de formatul evenimentului, care a permis mediatizarea... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2021, 13:40 (6204 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația județeană pariază pe RAJA Constanța

Un pas mai aproape de Masterplan

Administrația județeană pariază pe RAJA Constanța

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit luni, 30 august 2021, în cadrul unei ședințe publice ordinare. În cadrul ședinței, admi­nistratorul public al județului, Alexandru Potor, a prezentat pu­blic intențiile autorităților județene de a accepta condiționat Masterplanul propus de RAJA Constanța. Masterplanul pentru reabilitarea sistemului de apă și apă uzată reprezintă o condiție obligatorie pentru atragerea fondurilor europene în investiții pentru sistemele de apă din localitățile județului Ialomița.

Schimbare de optică Timp de 12 ani, administrația județeană a evitat parteneriatul cu... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 20:15 (3954 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Serviciul de Permise și Înmatriculări Ialomița are o nouă conducere

Serviciul de Permise și Înmatriculări Ialomița are o nouă conducere

Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița are un nou șef. Este vorba despre ofițerul de poliție Viorel Aldea. Acesta a fost declarat admis la concursul organizat de Prefectura Ialomița și Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor pentru ocuparea funcției de conducere a SRPCIV Ialomița. Acesta a reușit să obțină nota 7,56.

Un singur candidat înscris la concurs O dată cu pensionarea fostului șef al Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița (SRPCIV), Octavian... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 18:40 (23704 vizualizări - 7 comentarii)

POLITICĂ

Parlamentarul Silviu Titus Păunescu, propunere de vicepreședinte al AUR

Parlamentarul Silviu Titus Păunescu, propunere de vicepreședinte al AUR

Deputatul AUR de Ialomița, Silviu Titus Păunescu ar putea deveni unul dintre vicepreședinții Alianței pentru Unirea Românilor. Domnia sa a fost nomina­lizat pentru această funcție, însă decizia finală se va adopta la Congresul Național al AUR de la sfârșitul acestui an.

Parlamentar ialomițean, vicepreședinte AUR național Deputatul AUR de Ialomița, Silviu Titus Păunescu ar putea deveni unul dintre vicepreședinții Alianței pentru Unirea Românilor la nivel național. Nomina­lizarea sa a fost făcută în contextul în care numărul de susținători ai AUR a crescut exponențial în ultimul an. ... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 17:50 (6876 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Un punct câștigat sau două pierdute?

Fotbal, Liga a II-a, Astra Giurgiu-Unirea Slobozia 1-1

Un punct câștigat sau două pierdute?

Aceasta este întreba­rea după meciul cu Astra în care băieții lui Mihalcea au ratat cât pentru 3 jocuri, iar portarul giur­giuvean, Moroz, are probabil și acum dureri, la câte mingi l-au bombardat. Una peste alta, ne bucură faptul că specialiștii fotbalului românesc consideră egalul scris de Astra în fața Unirii o surpriză. Slobozia începe să fie văzută cu alți ochi la nivelul Ligii a II-a, iar echipa noastră trebuie să confirme în etapele viitoare că statutul de outsi­der nu i se mai potrivește. Urmează o serie de 6 meciuri extrem de dificilă.

Start ca la Brașov Gurău-Ibrian, Dinu... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 17:10 (2055 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

14 echipe în seria Sloboziei

Handbal, CSM Unirea Slobozia

14 echipe în seria Sloboziei

CSM Unirea Slobozia va face parte din Seria A a Diviziei A de handbal feminin, alături de CSM II București, Spartac București, Școala 181 București, Activ Ploiești, Danubius Călărași, Neptun Constanța, CNE Sfântu Gheorghe, Corona Brașov, CSM Galați, CSM Bacău, Știința Bacău, HCF Piatra Neamț și CSM Roman. Campionatul va debuta pe 12 septembrie a.c., când CSM Unirea va primi vizita celor de la CSM Bacău. Va urma o deplasare la Galați, iar apoi confruntarea de pe teren propriu cu Corona Brașov. Echipa care se va clasa pe locul 1, după cele 26 de etape, va promova direct. Locul 2 va disputa baraj de promovare cu locul 11 sau 12 din Liga Florilor. Sunt 3 echipe care și-au anunțat clar intențiile de... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 15:55 (3647 vizualizări - 6 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

anunț angajare

OUAI SCÂNTEIA
cu sediul în comuna Scânteia,
județul Ialomița

angajează
contabil

(studii medii)
Relații la telefon 0763/630.407

19 Octombrie 2017, 16:20


Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți-20.10.2017

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței
de Muncă Ialomița va organiza în data de
20 octombrie 2017, orele 9,00,

«Bursa locurilor de muncă
pentru absolvenți»

eveniment care va avea loc la Slobozia
Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea».
Absolvenții promoției 2017 care doresc
să își găsească un loc de muncă adecvat
studiilor și pregătirii profesionale, sunt
așteptați să se înscrie la sediul Agenției
Locale Slobozia, strada Matei Basarab,
bl. F1, parter, sau la Punctele de Lucru
din Urziceni, Fetești și Țăndărei.
De asemenea, agenții economici
care dispun de locuri de muncă
și doresc încadrarea tinerilor absolvenți,
pot depune ofertele de locuri de muncă
vacante la sediul AJOFM Ialomița sau
la sediile punctelor de lucru, precum și
la adresa de e-mail [email protected]
Relații suplimentare se pot obține
la telefon 0243/231.809, 0243/230.999,
la sediul AJOFM Ialomița,
loc. Slobozia, str. Lacului, nr.10, et. 3

17 Octombrie 2017, 20:10


Școlile de agenți de Poliție organizează concurs de admitere în luna ianuarie 2018

În perioada 13-21 ianuarie 2018, Școala de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Câmpina și Școala de Agenți de Poliție «Septimiu Mureșan» Cluj-Napoca vor organiza concurs de admitere pentru o nouă promoție ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 19:20
(5176 vizualizări - 0 comentarii)


«Meditații gratuite» la Protopopiatul Slobozia

Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia și Seminarul Teologic Ortodox «Sf. Ioan Gură de Aur» Slobozia continuă și în anul școlar 2017-2018 proiectul socio-educativ ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:55
(3690 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: SOLVIT-Rezolvarea eficientă a problemelor în Europa

Pentru a veni în sprijinul cetățenilor români și al companiilor românești care își desfășoară activitatea în state membre ale Uniunii Europene și care se confruntă cu probleme în exercitarea drepturilor ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:35
(4789 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: A început campania de vaccinare a câinilor și pisicilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de câini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:20
(6022 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale IPJ Ialomița

La acest sfârșit de săptămână, 13-15 octombrie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au continuat acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 20:05
(3137 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat de fier

Sâmbătă, 16 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că o persoană înceracă să sustragă materiale feroase din curtea unei clădiri. Oamenii ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:40
(2748 vizualizări - 0 comentarii)


«Târgul de Toamnă» de la Fetești, în vizorul polițiștilor

Sancțiuni contravenționale de aproape 7000 de lei au fost aplicate de polițiștii ialomițeni, vineri, 13 octombrie a.c., în urma activităților desfășurate cu ocazia organizării «Târgului de Toamnă», pe raza ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:25
(5347 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni silvice și piscicole

Polițiștii ialomițeni acționează periodic, pe raza de competență, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii faptelor ilegale asociate din pescuitul ilegal, dar și pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:15
(3028 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Sesiune de admitere pentru candidați

O nouă sesiune de admitere pentru Școala militară de subofițeri Pompieri și Protecție Civilă «Pavel Zăgănescu» Boldești a fost aprobată pentru luna ianuarie a anului 2018. Astfel, tinerii care doresc să ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:25
(5254 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Ion Roată

Focul a alertat locatarii duminică, 15 octombrie a.c., în jurul orelor 18,00, când au și sesizat echipajele de pompieri prin apel la numărul 112. La locul intervenției s-au deplasat salvatorii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:05
(4635 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța au demarat cercetările cu privire la dispariția unui tânăr de 20 de ani, din Fetești. Pe data de 9 octombrie 2017, băiatul, identificat în persoana numitului Ion Ilie, și-a anunțat ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 17:59
(5783 vizualizări - 1 comentariu)


Căutat de autoritățile italiene, reținut la Slobozia

Polițiștii din Slobozia au reușit să identifice și să rețină un bărbat, de 34 de ani, pe numele căruia autoritățile judiciare din Italia au emis un mandat european de arestare. Acesta era căutat în Italia ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:25
(4185 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată, descoperită de polițiștii slobozeni

O mașină care figura în baza de date a polițiștilor ca fiind sustrasă confiscării în Polonia a fost descoperită de oamenii legii din Slobozia în curtea unui bărbat, de 35 de ani, din oraș. Mașina a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:10
(3116 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Locuri disponibile în unitățile de învățământ ale Jandarmeriei Române

Absolvenții de liceu, care dețin diplome de Bacalaureat, sunt așteptați la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița pentru a-și depune dosarele în vederea ocupării unui loc în instituțiile de ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:55
(3785 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se opresc gazele !

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale rețelelor de distribuție, Distrigaz Sud Rețele informează că luni, 16 octombrie 2017, se va opri furnizarea cu gaz în Amara, pe străzile Tudor Vladimirescu ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:40
(3692 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Pește confiscat

Patru bărbați din Ialomița, cu vârste cuprinse între 35 și 63 de ani, au ajuns să aibă probleme cu legea după ce au fost identificați de polițiști comercializând pește fără documente legale. Marfa a fost ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 21:10
(3492 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi tineri din Ialomița, de 21 și 31 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost identificați în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice. Primul avea o alcoolemie de 0,59 miligrame alcool ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 20:25
(4291 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: S-a dispus confiscarea a peste 840 mc de lemn de plop!

Polițiști din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Marți, 10 octombrie a.c., polițiști din cadrul Serviciului ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:10
(6544 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Marți, 10 octombrie 2017, polițiștii feteșteni au identificat principalii bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt» din incinta unei societăți comerciale din Fetești. Unul dintre aceștia, tânărul de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:05
(6432 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomițeni bănuiți de contrabandă cu țigări

La data de 10 octombrie 2017, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au efectuat 3 percheziții pe raza județului, la sediul unei societăți comerciale, precum și la ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:55
(4041 vizualizări - 1 comentariu)


Se oprește gazul la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele informează cu privire la faptul că în data de joi, 12 octombrie 2017, la Slobozia, va fi întreruptă furnizarea de gaz pe strada Aleea Parcului, între orele 08,00-15,00. Măsura este ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:45
(3822 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de toamnă vaccinare antirabică vulpi

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează locuitorii județului că, în perioada 2-11.10.2017, în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura, la nivel național ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 17:45
(5107 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Arestat pentru viol

Un tânăr din localitatea Bucu a fost arestat de procurorii din Slobozia după ce a violat o vecină pensionară. El va sta după gratii pentru următoarele 30 de zile, iar dacă va fi găsit vinovat riscă ani ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 12:10
(5786 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Militar Județean Ialomița: Recrutare rezerviști voluntari

Centrul Militar Județean Ialomița continuă recrutarea candidaților care doresc să devină soldat sau gradat voluntary, până la data de 20 octombrie 2017. La prezentarea la Centrul Militar Județean ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2017, 20:05
(5170 vizualizări - 0 comentarii)


Casă inundată la Păltiniș

Casă inundată la Păltiniș

Duminică dimineața, 8 octombrie 2017, pompierii au intervenit pe raza comunei Perieți, în satul Păltiniș, pentru scoaterea apei dintr-o gospodărie. Intervenția s-a desfășurat în urma unui apel primit în ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2017, 16:45
(4521 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Proteste împotriva maidanezilor

Protest în centrul Urziceniului, organizat duminică, 8 octombrie 2017. Cetățenii ies în stradă ca să nemulțumiți față de faptul că autoritățile locale nu gestionează corespunzător problema câinilor comunitari ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2017, 15:38
(4614 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Angajatorii din Spania caută forță de muncă

Serviciul European de Ocupare a Forței de Muncă EURES oferă 800 de locuri de muncă în Spania, pentru recoltatul căpșunilor. Durata contractului de muncă este de aproximativ 3 luni, data estimată de angajare ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2017, 21:05
(4204 vizualizări - 0 comentarii)


Enel Distribuție: Mai multe localități rămân fără curent

Enel Distribuție Dobrogea anunță sistarea temporară a furnizării energiei electrice în mai multe localități din Ialomița, în perioada 9-14 octombrie 2017, în intervalul orar 08,00-16,00. Vizate sunt municipiile ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2017, 20:45
(7337 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...