Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Recolta Gheorghe Lazăr, primul lider

După 18 luni de absență forțată, spectatorii s-au putut bucura din nou de frumusețea aparte a fotbalului județean. Sâmbătă, 4 septembrie a.c., s-a derulat prima etapă a campionatului Ligii a IV-a ialomițene. Gazdele și-au adjudecat, în mare parte, toate punctele, putând vorbi de surprize doar în cazul unor victorii neașteptat de categorice. Lideră, după etapa inaugurală, este Re­colta Gheorghe Lazăr care a trecut cu un usturător 7-2 de omonima din Bărcănești. În derby-ul etapei, Bărăganul Ciulnița a trecut fără drept de apel de Înfrățirea Jilavele, cu portarul Nicu Iamandi și mijlocașul Ovidiu Stroie transferați de la Gheorghe Doja printre remarcați. O victorie la 4 goluri a obținut și Iazu contra... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2021, 14:40 (3093 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Slobozia are, din nou, un arhitect-șef

După 5 ani de căutări

Slobozia are, din nou, un arhitect-șef

Ioana Niculae este noul arhitect-șef al Sloboziei. Ultimul, tot o femeie, Aurelia Esterka, a fost condamnată definitiv în 2016 de către Curtea de Apel București în dosarul «Art Oil». Noul arhitect-șef al Sloboziei crede că orașul are un viitor urbanistic promițător și că un nou Plan Urbanistic General va restabili starea de legalitate la nivelul Sloboziei.

Habemus arhitect După 5 ani de căutări, administrația locală a identificat un arhitect dispus să gestioneze haosul urbanistic generat de 30 de ani de administrația locală. Ioana Niculae a absolvit Institutul de Arhitectură «Ion Mincu... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2021, 13:05 (10973 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

3 titluri naționale pentru ialomițeni

Lupte libere

3 titluri naționale pentru ialomițeni

În week-end-ul trecut, la Costinești, a avut loc Campio­natul Național de lupte pe plajă, re­zervat cadeților și juniorilor. La am­bele categorii de vârstă, luptătorii ialomițeni au avut rezultate excelente.

Subțirică, de două ori campion Performerul acestei competiții a fost Marian Subțirică de la CSM Unirea Slobozia care, la categoria 70 kg, a cucerit titlul de campion național atât la cadeți, cât și la juniori. Campion național al cadeților a fost și Ștefan Stancu de la CS Amara, la categoria 50 kg. CSM Unirea Slobozia s-a evidențiat și prin două medalii de argint obținute, la cadeți... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2021, 12:55 (1861 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

«Kempo Open Cup», la a III-a ediție

Arte Marțiale

«Kempo Open Cup», la a III-a ediție

Duminică, 5 septembrie 2021, pe terenul sintetic de la Clubul Tineretului din Slobozia, s-a derulat a III-a ediție a «Kempo Open Cup», compe­tiție adresată copiilor și juniori­lor cu vârste cuprinse între 6 și 18 ani. Au fost prezenți peste 100 de sportivi din Ialomița și Călărași. De la Clubul Satori au intrat în concurs elevii lui Florin Mihalcea de la Secția Kempo. O componentă importantă a evenimentului a fost reprezentată de copiii din mediul rural. Au fost parte activă în compe­tiție copiii din Grivița și Traian, pregătiți de inimoasa Mihaela Zaharia și cei din Săveni, antrenați de Ionuț Muzgociu. De la Fetești au venit elevii lui Viorel Răcilă de la Fight 4 Sport, iar de la Călărași, reprezentanții... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2021, 12:40 (2852 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lista școlilor din Ialomița fără autorizație sanitară de funcționare

Lista școlilor din Ialomița fără autorizație sanitară de funcționare

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a transmis Prefecturii Ialomița o situație privind uni­tățile de învățământ care, la acest moment, nu dețin autori­zație sanitară de funcționare sau au făcut demersuri pentru obți­nerea unui nou document. În toate cazurile, motivele care i-au determinat pe inspectorii DSP Ialomița să retragă autorizațiile au vizat nerespectarea condi­țiilor igienico-sanitare în care elevii au fost obligați să învețe.

Verificările sunt în curs În 2016, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a lăsat fără autori­zație sanitară de funcționare și Școala Gimnazială «Radu... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2021, 15:20 (11312 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centralele eoliene din Ialomița falimentează administrațiile locale

Centralele eoliene din Ialomița falimentează administrațiile locale

În anul 2020, Înalta Curte de Casație și Justiție decide că administrațiile locale din România au aplicat incorect impozitarea pe clă­diri firmelor care admi­nistrează parcuri eoliene. În baza sentinței definitive a Curții Supreme, la nivel național sunt acționate în instanță 200 de primării. Două dintre acestea sunt din județul Ialomița. Este vorba despre Primăria Vlădeni și Primăria Făcăeni. Împreună, cele două administrații locale riscă să înapoieze firmei care administrează parcul eolian amenajat pe raza celor două administrații locale peste 4 milioane de lei. Dacă instanțele se vor pro­nunța în favoarea firmei, așa cum s-a întâmplat în alte cazuri din țară, cele două administrații din Ialomița... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2021, 10:55 (8601 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița e condamnată la sărăcie economică

Nimic nu s-a schimbat

Ialomița e condamnată la sărăcie economică

Administrația județeană din Ialomița dispune de un Plan de Amenajare a Teritoriului în baza căruia poate adopta decizii administrative care să permită dezvoltarea economică în perspectiva următorilor 10 ani. Potrivit aces­tuia, activitatea economică la nivelul localităților din Ialomița se situează pe un trend descendent, iar șansele de redresare econo­mică sunt extrem de reduse.

O economie de supraviețuire Consiliul Județean Ialomița dispune de un Plan de Amenajare a Teritoriului care cuprinde toate do­meniile vieții economice și sociale existente la nivel județean. Docu­mentul a fost... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2021, 12:40 (4119 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021: Robert Iosifescu, marele câștigător al competiției muzicale

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021: Robert Iosifescu, marele câștigător al competiției muzicale

Sâmbătă, 4 septembrie a.c., la Amara, au fost desemnați câștigătorii celei de a 53-a ediții a Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara 2021. Marele premiu a rămas acasă, în județul Ialomița, fiind obținut de tânărul Robert Iosifescu (23 de ani). Totodată, acesta a primit și premiul de popularitate din partea publicului. Robert se află la a treia participare la acest concurs.

«Este un  premiu care mă onorează...»
Gala laureaților Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara s-a defășurat sâmbătă, 4 septembrie 2021. Marele premiu, «Trofeul Tinereții» a fost obținut... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2021, 00:50 (6983 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Producție medie la grâu de 5876 kg/hectar

Oficial, în Ialomița

Producție medie la grâu de 5876 kg/hectar

Direcția pentru Agricultură Județeană a dat publici­tății pri­mele cifre referitoare la produc­țiile agricole obți­nute la nivelul județului pentru culturile înfiin­țate în toamna anului 2020. Cea mai bună situație se prezintă la grâu, acolo unde pe câmpurile din județ a fost obținută o producție medie de 5876 kg/hectar. Oficialii instituției susțin că re­coltele bune sunt datorate precipitațiilor abundente înregistrate în primăvară și în prima lună de vară.

Agricultura ialomițeană, la raport În toamna anului 2020, la nivelul județului Ialomița au fost cultivate peste 163 mii de hectare... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2021, 14:10 (8511 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021: Vocile concurenților au salvat seara

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021: Vocile concurenților au salvat seara

Vineri, 3 septembrie a.c., la Amara, a debutat cea de a 53-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții». În concursul muzical s-au înscris 12 participanți, fiecare dintre ei dorindu-și să obțină marele premiu. Atmosfera în prima seară de Festival a fost una lipsită de festivism, ceea ce a contat fiind doar vocile concurenților. Sâmbătă, 4 septembrie a.c., se va desfășura Gala Laureaților. Ediția din acest an a Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara 2021 se încheie duminică, 5 septembrie a.c., cu o serie de recitaluri susținute, de această dată, la Slobozia.

Festival fără festivism ... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2021, 11:10 (3582 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șase elevi din Ialomița, calificați în a doua etapă a Concursului de Robotică «Nextlab.tech»

Șase elevi din Ialomița, calificați în a doua etapă a Concursului de Robotică «Nextlab.tech»

Organizatorii Concursului de Robotică «Nextlab.tech» au făcut publică lista elevilor care s-au calificat în a doua etapă a competiției. Șase dintre aceștia sunt din Ialomița și studiază la Școala Gimnazială «Sfântul Andrei» Slobozia, Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia și Liceul Tehno­logic Fierbinți-Târg. În această etapă a concursului, elevii vor primi kit-uri de robotică pentru a construi roboți.

Concurs aprobat de Ministerul Educației Cei șase elevi din Ialomița care vor primi kit-uri de robotică sunt: Dragoș Gabriel Mihai (Școala Gimnazială «Sfântul Andrei» Slobozia), Maria... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2021, 17:55 (6315 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Depozite necontrolate de deșeuri la marginea localității Maia

Depozite necontrolate de deșeuri la marginea localității Maia

Interesul autorităților locale de a rezolva problemele comunităților pe care le reprezintă este tot mai scăzut. La marginea localității Maia, de exemplu, există depozite neconforme de deșeuri provenind din construcții, fără ca edilul Sorin Niculae să cunoască situația. Cu toate acestea, primarul localității se declară expert... în pro­bleme de mediu! Situația a ieșit la iveală abia după ce un localnic a reclamat existența depozitelor pe câmpurile din jurul comunei. Cazul a intrat și în atenția Gărzii de Mediu Ialomița, ai cărei reprezentanți le-au recomandat autorităților locale să «toaleteze» zona. Termenul-limită pentru efectuarea lucrărilor de curățenie este sfârșitul lunii octombrie a acestui... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2021, 13:10 (3678 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021, gata de start

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021, gata de start

Ediția cu numărul 53 a Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara 2021 va începe vineri, 3 septembrie a.c., la orele 19,00, în imediata vecinătate a Grădinii de Vară de la Amara. Intrarea în spațiul amenajat de organizatori se va face pe baza certificatului de vaccinare sau a unui test COVID-19 negativ. În prima seară a Festivalului vor concerta JO și FREESTAY, iar în cea de-a doua seară DJ PROJECT și ZDOB și ZDUB. Duminică, 5 septembrie 2021, Festivalul este «invitat» și la Slobozia, unde câștigătorii Trofeului vor susține recitaluri, iar IRINA RIMES și LIVIU TEODORESCU vor concerta... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2021, 19:50 (3667 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia are nevoie de servicii juridice specializate

Primăria Slobozia are nevoie de servicii juridice specializate

Consiliul Local Slobozia a aprobat  marți, 31 august 2021, în cadrul ședinței lunare ordinare, un proiect de hotărâre prin care Primăria Slobozia poate externaliza «serviciile de consultanță, asistență și reprezentare».

O decizie fără precedent Conform declarațiilor primarului Sloboziei, Dragoș Soare aceste servicii sunt necesare «pentru a reprezenta cu maximum de șanse interesele patrimoniale ale instituției». Consiliul Local Slobozia va fi informat cu privire la valoarea acestor servicii și motivul pentru care sunt solicitate. «Am considerat ca serviciile să fie solicitate atunci când avem litigii care depășesc o anumită valoare... De altfel, aceste valori financiare și nivelul de implicare le vom stabili împreună. Mi se pare normal să fiți informați cu privire la acest demers în contextul în care ne așteptăm să întâmpinăm în perioada imediat următoare o serie de probleme legate de rezilierea unor contracte...»... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2021, 17:20 (9598 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu, la Universitatea Europeană de Vară a PES activists România

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu, la Universitatea Europeană de Vară a PES activists România

La sfârșitul săptămânii precedente, la Neptun, s-a desfășurat o nouă ediție a Universității Europene de Vară a PES activists România. La lucrările acestui for a participat și deputatul PSD Ștefan Mușoiu.

Suntem peste tot În perioada 27-29 august 2021, PES activists România, rețea europeană ce reunește membrii partidelor socialiste, social-democrate și laburiste europene, a oganizat la Neptun o nouă ediție a Universității Europene de Vară. La lu­crările acestui for a participat și deputatul PSD Ștefan Musoiu. Acesta s-a declarat încântat de formatul evenimentului, care a permis mediatizarea... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2021, 13:40 (6204 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația județeană pariază pe RAJA Constanța

Un pas mai aproape de Masterplan

Administrația județeană pariază pe RAJA Constanța

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit luni, 30 august 2021, în cadrul unei ședințe publice ordinare. În cadrul ședinței, admi­nistratorul public al județului, Alexandru Potor, a prezentat pu­blic intențiile autorităților județene de a accepta condiționat Masterplanul propus de RAJA Constanța. Masterplanul pentru reabilitarea sistemului de apă și apă uzată reprezintă o condiție obligatorie pentru atragerea fondurilor europene în investiții pentru sistemele de apă din localitățile județului Ialomița.

Schimbare de optică Timp de 12 ani, administrația județeană a evitat parteneriatul cu... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 20:15 (3954 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Serviciul de Permise și Înmatriculări Ialomița are o nouă conducere

Serviciul de Permise și Înmatriculări Ialomița are o nouă conducere

Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița are un nou șef. Este vorba despre ofițerul de poliție Viorel Aldea. Acesta a fost declarat admis la concursul organizat de Prefectura Ialomița și Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor pentru ocuparea funcției de conducere a SRPCIV Ialomița. Acesta a reușit să obțină nota 7,56.

Un singur candidat înscris la concurs O dată cu pensionarea fostului șef al Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița (SRPCIV), Octavian... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 18:40 (23704 vizualizări - 7 comentarii)

POLITICĂ

Parlamentarul Silviu Titus Păunescu, propunere de vicepreședinte al AUR

Parlamentarul Silviu Titus Păunescu, propunere de vicepreședinte al AUR

Deputatul AUR de Ialomița, Silviu Titus Păunescu ar putea deveni unul dintre vicepreședinții Alianței pentru Unirea Românilor. Domnia sa a fost nomina­lizat pentru această funcție, însă decizia finală se va adopta la Congresul Național al AUR de la sfârșitul acestui an.

Parlamentar ialomițean, vicepreședinte AUR național Deputatul AUR de Ialomița, Silviu Titus Păunescu ar putea deveni unul dintre vicepreședinții Alianței pentru Unirea Românilor la nivel național. Nomina­lizarea sa a fost făcută în contextul în care numărul de susținători ai AUR a crescut exponențial în ultimul an. ... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 17:50 (6877 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Un punct câștigat sau două pierdute?

Fotbal, Liga a II-a, Astra Giurgiu-Unirea Slobozia 1-1

Un punct câștigat sau două pierdute?

Aceasta este întreba­rea după meciul cu Astra în care băieții lui Mihalcea au ratat cât pentru 3 jocuri, iar portarul giur­giuvean, Moroz, are probabil și acum dureri, la câte mingi l-au bombardat. Una peste alta, ne bucură faptul că specialiștii fotbalului românesc consideră egalul scris de Astra în fața Unirii o surpriză. Slobozia începe să fie văzută cu alți ochi la nivelul Ligii a II-a, iar echipa noastră trebuie să confirme în etapele viitoare că statutul de outsi­der nu i se mai potrivește. Urmează o serie de 6 meciuri extrem de dificilă.

Start ca la Brașov Gurău-Ibrian, Dinu... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 17:10 (2055 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

14 echipe în seria Sloboziei

Handbal, CSM Unirea Slobozia

14 echipe în seria Sloboziei

CSM Unirea Slobozia va face parte din Seria A a Diviziei A de handbal feminin, alături de CSM II București, Spartac București, Școala 181 București, Activ Ploiești, Danubius Călărași, Neptun Constanța, CNE Sfântu Gheorghe, Corona Brașov, CSM Galați, CSM Bacău, Știința Bacău, HCF Piatra Neamț și CSM Roman. Campionatul va debuta pe 12 septembrie a.c., când CSM Unirea va primi vizita celor de la CSM Bacău. Va urma o deplasare la Galați, iar apoi confruntarea de pe teren propriu cu Corona Brașov. Echipa care se va clasa pe locul 1, după cele 26 de etape, va promova direct. Locul 2 va disputa baraj de promovare cu locul 11 sau 12 din Liga Florilor. Sunt 3 echipe care și-au anunțat clar intențiile de... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 15:55 (3647 vizualizări - 6 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Șoferi băuți sau vitezomani, amendați de polițiști cu 85000 de lei

343 amenzi, 9 certificate de înmatriculare retrase și 19 permise de conducere reținute este rezumatul activităților polițiștilor rutieriști de week-endul trecut. Acțiunile s-au desfășurat pe principalele ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:06
(12957 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: Viteza a făcut două victime

Întrucît nu a condus cu viteză regulamentară, un bărbat, de 28 de ani, din Prahova a provocat un accident rutier, duminică, 31 octombrie, în apropierea localității Adîncata. Prahoveanul se afla la volanul ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:06
(14239 vizualizări - 0 comentarii)


«Un plus de Siguranță», Campanie pentru siguranța locuințelor

În ultimele două luni ale anului, respectiv în perioada noiembrie-decembrie 2010, Inspectoratul General al Poliției Române derulează campania națională «Un plus de Siguranță». «Campania se încadrează în ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:05
(13016 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai a prezentat patru noi modele destinate pieței europene la Salonul Auto de la Paris

Hyundai a prezentat patru noi modele destinate pieței europene la Salonul Auto de la Paris

Hyundai a prezentat patru noi modele cu ocazia Salonului Auto de la Paris, ediția 2010. Două dintre modele -ix20 și noul i10- au debutat la Paris, în timp ce incredibilul Genesis Coupe și ix35 Blue vor ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:02
(15785 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă de 74 de ani, găsită moartă în apartament

Sîmbătă, 30 octombrie a.c., echipajul de descarcerare al Gărzii Slobozia s-a deplasat în municipiul reședință de județ pentru deblocarea ușii de la apartamentul unei femei în vîrstă de 74 de ani, situat ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 12:58
(13786 vizualizări - 0 comentarii)


Noapte de foc pentru pompierii ialomițeni: 3 incendii în 4 ore

Este vorba de noaptea de vineri spre sîmbătă, 29/30 octombrie, cînd, în mai puțin de 4 ore, militarii au fost solicitați să intervină la stingerea a trei incendii izbucnite pe raza județului.
Astfel ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 12:57
(14152 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: «Rapsozii la ei acasă»

Munteni Buzău: «Rapsozii la ei acasă»

Printre preocupările permanente ale Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița se numără și organizarea anuală a unei manifestări legate de inima și sufletul țăranului ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 12:50
(18060 vizualizări - 0 comentarii)


Furt din casieria Primăriei Brazii

După ce săptămîna precedentă Independent a dezvăluit o inginerie financiară prin care casierița Primăriei Fierbinți-Tîrg și-ar fi însușit necuvenit 64 mii de lei din banii contribuabililor, polițiștii fac ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2010, 13:25
(13446 vizualizări - 0 comentarii)


«Munca la negru», în atenția ITM

Potrivit unei informări, în perioada 21-22 octombrie 2010, Inpectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat o campanie națională privind legalitatea relațiilor de muncă în domeniul fabricării de produse ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2010, 13:24
(15008 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Accident cu scuterul

Un bărbat de 35 de ani a fost victima unui accident rutier pentrecut în apropierea localității Urziceni. Incidentul s-a produs, joi, 28 octombrie, cînd victima, conducător al unui moped, a intrat într-un ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2010, 13:24
(15725 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Săveni: Lemn confiscat

Joi, 28 octombrie, polițiștii din localitatea Săveni au depistat pe raza localității un autocamion condus de un bărbat, de 30 de ani, din județul Vrancea. Autocamionul era încărcat cu lemne, peste 5 metri ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2010, 13:22
(15891 vizualizări - 0 comentarii)


Pește în portbagaje de mașini

Miercuri, 27 octombrie, polițiștii ialomițeni au descoperit în mașinile a trei șoferi peste 170 kilograme de pește, specia fitofag, caras și plătică, pentru care conducătorii auto nu au putut prezenta documente ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2010, 14:06
(14768 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: pește Ialomița


Făcăeni: Furau lemne

Un bărbat, de 41 de ani, din Făcăeni, a alertat polițiștii miercuri, 27 octombrie, întrucît mai multe persoane furau lemne dintr-o explotație forestieră din Balta Ialomiței. Deplasîndu-se la fața locului ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2010, 14:06
(18324 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt lemne


Balaciu: Depistat cu numere de înmatriculare expirate la mașină

Un bărbat de 34 ani, din Traian, este actual cercetat de polițiști după ce a fost prins în trafic conducînd o mașină cu numere de înmatriculare expirate. Șoferul a fost identificat de către polițiștii din ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2010, 14:05
(17624 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Acțiune în trafic

Miercuri, 27 octombrie, polițiștii din Țăndărei au organizat în localitate o acțiune preventivă pe linia traficului rutier. În timpul acțiunilor au fost legitimate 73 de persoane, 60 de mașini au fost verificate ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2010, 14:04
(13471 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița participă la mitingul de susținere a moțiunii cu 1200 de manifestanți

Județul Ialomița este prezent la București cu peste 30 de autocare și circa 1200 de manifestanți. Aceștia au fost mobilizați de către liderii sindicatelor locale și partidele politice de opoziție. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 12:50
(15983 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: miting Ialomița


Trei polițiști ialomițeni, condamnați pentru luare de mită

După ce au solicitat bani pentru a «ierta» contravenienții, trei polițiști ialomițeni au fost condamnați definitiv la închisoare cu suspendare pentru luare de mită. Întrucît sentințele judecătorești au ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 10:12
(16401 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Hoț trimis după gratii

Marți, 26 octombrie, polițiștii din Andrășești au reținut un bărbat, de 30 de ani, din Miloșești. Pe numele bărbatului a fost emis un mandat de arestare în data de 19 octombrie, individul fiind acuzat de ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 10:10
(16165 vizualizări - 0 comentarii)


Beți la volan sau circulînd cu numere false la mașini

În noaptea de marți spre miercuri, respectiv 26 spre 27 octombrie, polițiștii din Căzănești au oprit în trafic un autoturism ce se deplasa pe direcția Slobozia-Urziceni. În urma verificărilor de rutină ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 10:08
(16885 vizualizări - 0 comentarii)


Declarațiile la Fisc se depun doar electronic

«Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița informează că, începînd cu obligațiile declarative aferente lunii octombrie cu termen de declarare 25 noiembrie 2010, declarațiile fiscale vor ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 10:06
(15643 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 08:58
(13095 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 08:28
(13584 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Au tîlhărit o fetiță de 13 ani

Duminică, 24 octombrie, în jurul orei 21,00, un bărbat din Perieți a reclamat polițiștilor faptul că fiica sa, de 13 ani, a fost victima unei tentative de tîlhărie, comisă în fața blocului unde domiciliază ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:32
(16365 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Erbicid confiscat de polițiști

Țăndărei: Erbicid confiscat de polițiști

1000 de lei amendă și 200 litri de erbicid confiscat. Acesta este rezumatul unui verificări a unei mașini, aflată în trafic pe raza localității Țăndărei. Șoferul, un bărbat de 37 de ani, din Călărași, a ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:30
(23170 vizualizări - 2 comentarii)


Din nou modificări la asigurările angajaților plătiți cu drepturi de autor

Potrivit unei informări a Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, începînd cu 25 octombrie 2010 declararea contribuțiilor individuale de asigurări sociale și de asigurări pentru șomaj pentru contribuabilii ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:30
(15012 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Găinari prinși de polițiști

La începutul săptămînii, luni, 25 octombrie, o bătrînă de 73 ani din Scînteia a reclamat polițiștilor faptul că în noaptea de duminică spre luni hoții i-au furat din ogradă o plită din fontă, un furcoi ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:29
(16740 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor încarcerat

Luni, 25 octombrie, polițiștii din Axintele și Sălcioara au prins, pe raza localității Lehliu-Gară, un bărbat, de 27 de ani, din Sălcioara, pe numele căruia exista un mandat de arestare preventivă emis ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:28
(15031 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Hoți la porumb

Polițiștii din Bordușani au prins 9 persoane, cu vîrste cuprinse între 20 și 61 ani, care folosindu-se de 5 căruțe au furat peste 1200 kg porumb de pe o solă deja recoltată ce aparținea unui societăți agricole ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:26
(17821 vizualizări - 1 comentariu)


Balaciu: La volan fără permis

În cursul nopții trecute, 25 spre 26 octombrie, polițiștii din Balaciu au depistat în trafic, pe un drum comunal, un autovehicul condus de un localnic, de 36 de ani. Verificînd documentele șoferului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:25
(15354 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne vîndute ilegal

În cursul dimineții de luni, 25 octombrie, polițiștii din Maia au depistat în trafic un autocamion ce transporta și vindea lemne. La volan se afla un tînăr, de 25 de ani, din Vrancea, iar cu ocazia verificării ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:23
(14015 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia lemne ilegal


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...