Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Consultații cu programare la Ambulatoriul Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Consultații cu programare la Ambulatoriul Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Lucările de modernizare a Ambulatoriului Spitalului Județean de Urgență Slobozia au determinat reprezentanții unității medicale să găsească soluții pentru a se reuși oferirea de consultații pacienților. Astfel, cabinetele din Ambulatoriu au fost mutate, până la finalizarea proiectului de reabilitare, în clădirea Spitalului Slobozia. Pentru pacienții care au nevoie de consultații, unitatea me­dicală a creat un sistem de programări on-line sau telefonic, astfel încât oamenii să nu aștepte pentru a primi îngrijirile medicale de care au nevoie.

Proiect în plină desfășurare... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2021, 13:10 (11660 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Investiții de 50 milioane de lei pentru rețeaua de apă și apă uzată a Sloboziei

Investiții de 50 milioane de lei pentru rețeaua de apă și apă uzată a Sloboziei

Urban SA a informat Consiliul Local Slobozia că are nevoie de 50 mili­oane de lei pentru reabilitarea rețelei de apă și apă uzată a orașului Slobozia. Suma reprezintă necesarul estimat pentru realizarea a 19 inves­tiții «al căror grad de urgență este „0“». Detaliile furnizate în cadrul informării de către reprezentații Urban SA confirmă atât gradul avansat de de­gradare a rețelei de apă și apă uzată, cât și maniera defectuoasă de exe­cuție a investițiilor precedente. De asemenea, Urban SA propune un plan de investiții la nivelul unora dintre localitățile pe care le deservește, res­pectiv Ciulnița, Cosâmbești, Scânteia și Smirna.

După 30 de ani, potopul... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2021, 14:40 (6784 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița

COMUNICAT

CONSILIUL JUDEȚEAN IALOMIȚA, în conformitate cu prevederile art.179, alin. 2, lit. a), din Ordonanța de Urgență a Guvernului nr. 57/2019 privind Codul Administrativ, se convoacă în ședință ordinară în data de 15.07.2021, ora 14,00, în Sala «EUROPA», având pe ordinea de zi:

I. Aprobarea Procesului-verbal privind sinteza dezbaterilor ședintei extraordinare a Consiliului Județean lalomița din 11.06.2021.

II. Discutarea și adoptarea următoarelor:
1. proiect de hotărâre privind aprobarea execuției bugetului general al județului lalomița, la... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2021, 14:20 (2006 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Distribuirea datoriilor Chemgas Holding Corporation, contestată în instanță

Distribuirea datoriilor Chemgas Holding Corporation, contestată în instanță

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contestat în instanță raportul privind distribuirea sumelor datorate de Chemgas Holding Corporation, aflată în faliment. Oficialii Fiscului ialomițean au invocat o serie de calcule eronate privind comisionul de succes încasat de firma Expert Insolvență, lichidatorul judiciar care a scos la vânzare activele Combinatului Chimic din Slobozia. Potrivit raportului depus de lichidator, Fiscul ialomițean are de recuperat creanțe garantate în valoare de 80 milioane de lei.

Se așteaptă decizia judecătorilor
Potrivit informațiilor... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2021, 10:55 (11358 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O studentă din Ialomița cere anularea dispoziției prin care a fost exmatriculată

O studentă din Ialomița cere anularea dispoziției prin care a fost exmatriculată

Universitatea din București a fost dată în judecată de o tânără din Ialomița. Studentă la Facultatea de Drept a Universității din Capitală, aceasta face parte din lotul de 45 de studenți care, în sesiunea de examinare din perioada februarie-martie 2021, au fost exmatriculați pentru că au fraudat examenele. Tânăra cere judecătorilor Tribunalului Ialomița să fie anulată dispoziția prin care a fost dată afară din cadrul Facultății de Drept.

Proces în desfășurare La scurt timp după încheierea sesiunii de exa­minare din perioada februarie-martie 2021, Facultatea de Drept a Universității... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2021, 14:55 (8961 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Sfinxul Adi Ionescu vrea să ajungă călugăr shaolin

Sfinxul Adi Ionescu vrea să ajungă călugăr shaolin

Adrian Ionescu este secretarul general al ju­dețului Ialomița de pe vremea când ex-președintele Ciupercă visa să rămână singurul «sărac și cinstit» din politica locală românească. N-a reușit, că l-au umplut de lături ai lui... Dar nu despre el este vorba în textul de mai jos. După cum vedeți în ima­ginea de mai sus, Adrian Ionescu este practicant de kempo, artă marțială moștenită de la călugării shaolini și reinterpretată la Slobozia prin grija generoasă a administra­ției județene. Din care, evident, face parte și Adrian Ionescu, că doar nu mai sunteți copii să credeți în coincidențe. Problema nu e grija, că e mai bine să dai firimituri buge­tare pentru copiii care fac sport decât saci... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2021, 10:50 (6502 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul orașului Căzănești, Stelian Traian, declarat «incompatibil» de ANI

Primarul orașului Căzănești, Stelian Traian, declarat «incompatibil» de ANI

Agenția Națională de Integritate a remis pu­blicității un comunicat de presă cu privire la aleșii locali descoperiți «incompatibili» în urma verificărilor efectuate de instituție. Pe lista publicată de ANI se regăsește și numele primarului orașului Căzănești, Stelian Traian. Reprezentanții ANI susțin că, în calitate de consilier local, actualul edil din Căzănești a facilitat încheierea unor contracte între Primăria Căzănești și rude apropiate acestuia.

Conflict de interese administrativ Cercetările efectuate de Agenția Națională de Integritate au scos la iveală faptul că Stelian Traian... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2021, 19:40 (6426 vizualizări - 14 comentarii)

POLITICĂ

Barcari încearcă scindarea PNL Ialomița

Democrație politică de mucava

Barcari încearcă scindarea PNL Ialomița

UPDATE Dragoș Soare vrea să rămână președintele PNL

Luni, 5 iulie 2021, deputatul PNL Luminița Barcari și-a depus oficial candidatura pentru funcția de președinte al PNL Ialomița. În cadrul conferinței de presă în care a anunțat decizia, Luminița Barcari a declarat că va candida pentru a întări unitatea partidului pentru bătăliile electorale din 2024. «Oamenii sunt debu­solați... Au nevoie să fie băgați în seamă! (...) Primăria Slobozia este o primărie grea... Dragoș Soare nu poate fi peste tot!» a susținut Luminița Barcari, printre altele. Decizia deputatului Barcari de a candida împarte PNL Ialomița în două tabere. Alegerile județene pentru desem­narea președintelui PNL Ialomița se vor desfășura vineri, 16 iulie 2021.

Doi candidați pentru șefia PNL... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2021, 18:25 (6261 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă două victorii în județ

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Încă două victorii în județ

Unirea Slobozia a continuat suita meciurilor amicale, chiar dacă programul a suferit mici modificări. Cu o zi înainte de meciul cu Unirea, jucătorii lui Dinamo au intrat în grevă, iar partida s-a anulat. În timp record, conduce­rea Sloboziei a găsit alt adversar, tot din județ, așa cum s-a întâmplat și în celelalte două meciuri amicale. CSM Fetești, proaspăt promovată în Liga a III-a, a dat o replică solidă elevilor lui Adrian Mihalcea. În cele din urmă, divizionara secundă s-a impus cu 2-1, goluri reușite de Robert Mustacă și Florinel Ibrian. Pentru echipa pregătită de Mircea Ștefan a marcat atacantul Samuel Predescu. Sâmbătă, 3 iulie 2021, Unirea s-a deplasat la Rovine pentru meciul cu Avântul... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2021, 17:25 (3817 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

De 3 ori bronz pentru Slobozia

Scrimă, Campionatul Național pentru Copii

De 3 ori bronz pentru Slobozia

În perioada 28 iunie-6 iulie 2021, Sala «Ana Pascu» din București a găzduit Campionatul Național de Scrimă pentru copii. Slobozia a urcat pe podium și la această competiție, prin micii sabreri de la CSM Unirea, antrenați de profesorul Daniel Nădrag. În concursul rezervat fetelor la categoria 10-11 ani, Diana Dragomir a ajuns până în semifinale, cucerind medalia de bronz. Urmărim cu interes evoluția Dianei, care ar putea aduce din nou sabia feminină slobozeană către nivelul la care o ridicase în urmă cu un deceniu Loredana Dima. Tot la categoria 10-11 ani, dar la băieți, Alberto Nădrag și Rareș Negoiță au intrat, la rându-le, în po­sesia medaliilor de bronz. Trei copii talentați care au urcat pe... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2021, 16:40 (3606 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Se reunesc pe 12 iulie 2021

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Se reunesc pe 12 iulie 2021

Echipa de handbal a CSM Unirea Slobozia suferă unele transformări la nivelul lotului, aspect normal în această perioadă. Concret, noutățile sunt portarul Adina Sabău, 24 de ani, venită de la HC Zalău și pivotul Andreea Dinu, 20 de ani, de la Dunărea Brăila. Reunirea lotului este programată pentru 12 iulie a.c., iar până atunci conducerea speră să aibă lotul, în mare măsură, conturat. Mai este nevoie de cel puțin două jucătoare la linia de 9 metri și un portar. Scheletul echipei va fi asigurat, în continuare, de jucătoarele din Slobozia. Anne Boll, Anda Cloșcă, Naomi Vasile, Ana Neagu și Livia Vlădescu au semnat contracte pe o perioadă extinsă cu CSM Unirea Slobozia. La echipă va rămâne și experimentata... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2021, 15:05 (4153 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Amara și Jilavele vor juca Finala

Fotbal, Cupa României, faza județeană

Amara și Jilavele vor juca Finala

Cupa României, faza județeană, a adus mari surprize în ediția curentă. Semifinalele, disputate în sistem tur-retur, au fost câștigate, fără drept de apel, de două dintre echipele care nu s-au regăsit și în minicampionatul organizat de AJF Ialomița. După meciurile tur, se știau în mare măsură finalistele. CS Amara a trecut pe propriul teren, cu 6-2, de Victoria Țăndărei. Bomba au detonat-o cei de la Înfrățirea Jilavele, care au învins-o pe Campioana CSM Fetești, chiar la ea acasă, cu un usturător 5-2. Nici în retur cei de la Jilavele nu au avut milă de feteșteni, câștigând cu un la fel de categoric 4-1! CS Amara a făcut 1-1 la Țăndărei și va juca finala cu Jilavele. Finala Cupei României, faza... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2021, 14:20 (3036 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sancțiuni de 37 mii de lei pentru apa nepotabilă furnizată populației

În Ialomița

Sancțiuni de 37 mii de lei pentru apa nepotabilă furnizată populației

Lipsa preocupărilor în privința potabilizării apei atrage noi sancțiuni pentru administrațiile locale din Ialomița. Rezultatele preliminarii ale unui control te­matic privind calitatea apei distribuită în rețelele publice la nivelul județului arată că primă­riile ialomițene mai au de lucru în această privință. Verificarea a fost realizată de Direcția de Sănătate Publică Ialomița și a vizat până acum doar 12 localități din cele 66 pe care Ialomița le are. 10 dintre acestea au fost sancționate din cauza problemelor de potabilitate. Valoarea totală a amenzilor aplicate a fost de 37 mii de lei.

Inspectorii DSP, în control... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2021, 13:10 (5392 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița reabilitează 221 km de drumuri județene

Consiliul Județean Ialomița reabilitează 221 km de drumuri județene

În mai puțin de un an de la instalare, actuala administrație județeană se pregătește să reabiliteze complet primii 75,4 km de drumuri județene. Aceștia se înscriu în cei 221 km incluși de către Consiliul Județean Ialomița în 7 proiecte de modernizare, finanțate atât prin PNDL, cât și prin bani oferiți de Uniunea Europeană. Valoarea totală a acestor proiecte este de 450 milioane de lei.

Administrația județeană vrea drumuri mai sigure
Consiliul Județean Ialomița are în administrare 487,3 km de drumuri județene, iar 221 dintre aceștia au fost incluși în proiecte de modernizare și... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2021, 15:40 (9182 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Procent de promovare de 58,92% la Bacalaureat 2021

Ialomița: Procent de promovare de 58,92% la Bacalaureat 2021

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a dat publicității procentul de promovare la Bacalaureat 2021. Potrivit informațiilor oficiale, 58,92% dintre elevii care au susținut examenul de maturitate au fost declarați «admiși».

Nicio medie de 10 Anul acesta, la sesiunea de vară a examenului de Bacalaureat 2021 s-au înscris 1642 de absolvenți de liceu, atât din promoțiile curente, cât și din cele anterioare. Luni, 5 iulie 2021, Ministerul Educației a făcut publice rezultatele preliminarii, înainte de contestații, ale acestui examen. În Ialomița, rata de promovare a fost de 58,92%, conform calculelor realizate de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița. Ca și la Evaluarea Națională 2021... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2021, 13:50 (5227 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Plângeri penale pentru reprezentanții CAR Învățământ

Plângeri penale pentru reprezentanții CAR Învățământ

Deponenții din cadrul CAR Învățământ au făcut plângeri penale împotriva reprezentanților insti­tuției. De asemenea, unii dintre aceștia și-au angajat avocați pentru a acționa în instanță instituția financiară. Printre capetele de acuzare s-ar putea număra «abuz» și «neglijență în serviciu».

Mai bine mai târziu... La mai bine de un an de la declanșarea scandalului din cadrul CAR Învățământ Ialomița, membrii sindicatului se organizează pentru a-și recupera sumele depuse. Primul pas legal îl reprezintă plângerile penale. Conform unor surse interne, la acest moment, la nivelul Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2021, 10:50 (13279 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

O casă pentru Theo

O casă pentru Theo

Theodor Dumitru Sabian este cla­rinetist. Sigurul din clasa lui care a in­trat la Conservator. N-a fost să fie până la capăt... În 2020 a fost diagnosticat cu «leucemie acută limfoblastică». Și pentru că o nenorocire nu vine niciodată singură, acum a rămas fără casă. «Unde am să-l aduc, dacă rămânem fără acoperiș deasupra capului?!» se întrea­bă așteptând bunăvoința autori­tăților mama lui, Marilena Crăciun. Singurii care îi putem răspunde suntem noi. Și poate tot noi o putem ajuta...

Prea devreme, Doamne! Prea devreme...
Theodor Dumitru Sabian are 24 de ani și a studiat clarinetul... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2021, 12:40 (4945 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

«Bătălia de la Podul de Fier»

29-30 august 1944, Slobozia

«Bătălia de la Podul de Fier»

În anul 1944, municipiul Slobozia avea să devină locul unei sângeroase confruntări militare dintre soldații români și germani. Deloc menționate în cărțile de Istorie și prea puțin cunoscute la nivel local, detalii despre acest eveniment sunt amintite în corespondența dintre autoritățile de la Slobozia și cele de la București. Telegramele și rapoartele oficiale sunt păstrate astăzi la Serviciul Județean al Arhivelor Naționale Ialomița. Luptele sângeroase s-au purtat în zona Podului pietonal care face legătura între oraș și Cartierul Bora... Având în vedere locul confruntării, evenimentul a intrat în Istoria locală sub numele de «Bătălia de la Podul de Fier».

24 de ore a plouat cu gloanțe... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2021, 14:05 (6237 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

Alianța USR PLUS Ialomița se pregătește de Alegeri

Alianța USR PLUS Ialomița se pregătește de Alegeri

La câteva luni de la fuziunea prin absorbție, filiala ialomițeană a Alianței USR PLUS se pregătește de Alegeri. Favoritul acestei curse electorale pentru alegerea unui președinte unic la nivelul județului Ialomița este Octavian Săvoiu. «Ne-am maturizat... Vrem să facem o echipă împreună!» a declarat Octavian Săvoiu.

Un partid cu 40 de filiale Filialele USR și PLUS din Ialomița se pregătesc de alegeri județene. Preșe­dintele va fi ales în cadrul Conferinței Județene a filialei care se va desfășura duminică, 4 iulie 2021. Conform informațiilor oficiale, partidul are la acest moment aproximativ... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2021, 16:50 (5010 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA Slobozia, «operator regional» pentru Ialomița

Ambiții administrative

Urban SA Slobozia, «operator regional» pentru Ialomița

bonus: Talentatul domn Țintă/Directorul Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu: «E de ajuns ca pompele să fie oprite 2 ore pentru ca Slobozia să fie inundată!»/Slobozia are nevoie de 50 milioane de lei pentru investiții

Joi, 17 iunie 2021, Urban SA Slobozia a aprobat în cadrul unei ședințe a Adunării Generale a Acțio­narilor asocierea acestei firme cu Consiliul Județean Ialomița, în vede­rea transformării în «operator regional de apă și canal». Ședința a fost una tensionată, membrii AGA manifestând rezerve față de condițiile de asociere «impuse» de Consiliul Județean Ialomița. Urban SA Slobozia are pierderi financiare de 2,5 milioane de lei la sfârșitul anului 2020 și este obligată printr-o hotărâre definitivă să plătească 5 milioane de lei către defuncta Amonil SA. «Scopul acestei asocieri este de a face din Urban SA Slobozia un operator performant. Noi suntem doar operatori... Avem cizmele, oamenii, bicicletele... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2021, 11:05 (6466 vizualizări - 8 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Poliția și Garda Financiară, razie la Fetești

Joi, 4 martie a.c., mai mulți polițiști ai Biroului de Investigare a Fraudelor, în cooperare cu comisari ai Gărzii Financiare Ialomița au organizat și executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 23:06
(20951 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan, cu arma în mașină

În cursul nopții de joi spre vineri, 4/5 martie a.c., în jurul orei 1.00, polițiști din Căzănești, în timp ce se aflau în serviciul de patrulare, au depistat, pe strada Gavrilescu din localitate, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 23:01
(24165 vizualizări - 0 comentarii)


Furt de energie electrică

Vineri, 5 martie a.c., începînd cu ora 7.00, timp de două ore, polițiști din Țăndărei, în colaborare cu jandami și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 22:57
(22845 vizualizări - 1 comentariu)


Fără permis, la plimbare cu mașina

Joi, 4 martie a.c., în jurul orei 13.30, agenții din cadrul Poliției Orașului Fierbinți-Tîrg au identificat în trafic, pe DJ 101 C, un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 19 ani, din județul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 22:54
(23449 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea evenimentelor rutiere, în atenția polițiștilor

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de prevenire și combatere a cauzelor ce pot provoca accidente rutiere pe arterele din județ. Astfel, în ultimele 24 de ore, 78 de participanți ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 22:51
(18509 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhari încarcerați

Doi tineri, în vîrstă de 16, respectiv 17 ani, primul din comuna Maia, iar cel de-al doilea din Slobozia, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 4 martie a.c., în arestul Inspectoratului, după ce ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 22:48
(19384 vizualizări - 0 comentarii)


Mașinile furate, prioritate pentru polițiști

Mașinile furate, prioritate pentru polițiști

Polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților ce se comit în domeniul furturilor de autovehicule. În ultima perioadă de timp au fost organizate și executate acțiuni specifice ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 16:59
(19100 vizualizări - 0 comentarii)


Filtre la Căzănești

Polițiștii din Căzănești au depistat mai mulți conducători auto care nu au respectat normele prevăzute în Codul Rutier. Astfel, polițiștii au întocmit două dosare penale pe numele a doi bărbați. Unul dintre ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:48
(15622 vizualizări - 0 comentarii)


Alcool la volan

Miercuri, 3 martie a.c., polițiștii au acționat în mai multe localități rurale. Astfel, în intervalul orar 8.00-16.00, polițiști din Slobozia au acționat pe raza localităților Albești, Ciulnița, Buești ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:48
(16902 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni comune polițiști-jandarmi în Țăndărei

Efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat în după-amiaza zilei de miercuri, 3 martie a.c., în orașul Țăndărei. Începînd cu ora 13.00, s-a acționat pe raza orașului urmărindu ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:39
(17384 vizualizări - 0 comentarii)


Necropsia bărbatului găsit în beciul unei case din Bucu va elucida misterul morții acestuia

Bărbatul găsit în stare de inconștiență într-un beci al unei case în construcție din localitatea Bucu a fost identificat. Potrivit primelor cercetări, se pare că bărbatul era domiciliat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 13:34
(19544 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 300 de jandarmi la meciul Urziceni-Steaua

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița va asigura cu peste 150 de militari jandarmi măsurile de ordine la meciul de fotbal dintre echipele Unirea Urziceni și Steaua București. Alături de efectivele ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 13:26
(18004 vizualizări - 0 comentarii)


Minori dispăruți, găsiți de polițiști

Polițiștii au reușit identificarea minorului Bucur Ștefănel, de 13 ani, plecat de la domiciliu, din orașul Fierbinți-Tîrg, în dimineața zilei de 1 martie 2010. În urma colaborării cu polițiștii Direcției ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 18:10
(14902 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmii ialomițeni și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat în dimineața zilei de marți, 2 martie a.c., între orele 6,30-8,00, ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 18:09
(14254 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 4 luni, adus la spital mușcat de șobolani

La Spitalul de Urgență din Slobozia a fost adus un copil de 4 luni, cu mai multe răni pe corp, ce păreau a fi provocate de mușcăturile unui șobolan. Cazul copilului a fost semnalat polițiștilor sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 07:38
(15077 vizualizări - 0 comentarii)


A dispărut!

A dispărut!

Luni, 1 martie a.c., în jurul orei 19.00, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că minorul Bucur Ștefănel, de 13 ani, a plecat de la domiciliul din orașul Fierbinți-Tîrg și nu a mai revenit. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 07:37
(15122 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 04:31
(15820 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 03:14
(14928 vizualizări - 0 comentarii)


Evenimente culturale

Consiliul Județean Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» invită ialomițenii la inaugurarea Sălii STUDIO. Astfel, joi, 4 martie 2010, tinerii artiști ai Liceului de Artă din Slobozia vor susține ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:38
(13046 vizualizări - 0 comentarii)


Măsuri pentru stimularea creării de noi locuri de muncă

În Monitorul Oficial nr. 136, din 1 martie 2010, a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 13/23.02.2010, privind reglementarea unor măsuri în vederea stimulării creării de noi locuri de muncă și diminuării ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:29
(12421 vizualizări - 0 comentarii)


Informare APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii măsurilor de reconversie/restructurare și defrișare a plantațiilor viticole că trebuie să completeze și să depună formularul de ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:13
(15117 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind deconturile negative de TVA

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost aprobată o nouă procedură pentru soluționarea deconturilor cu sume negative de taxă pe valoarea adaugată cu opțiune de ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 10:55
(17303 vizualizări - 0 comentarii)


Deșeurile, în atenția Prefecturii Ialomița

În perioada, 3-20 februarie a.c., polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor, specialiști din cadrul Gărzii de Mediu și comisari ai Gărzii Financiare au desfășurat controale la nivelul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 10:12
(13352 vizualizări - 0 comentarii)


Capota s-a ridicat în mers, iar mașina s-a izbit de un tir

În cursul dimineții de luni, 1 martie a.c., în jurul orei 8.30, polițiștii rutieri au fost sesizați despre faptul că un tînăr de 20 de ani, din Slobozia, ce se deplasa la volanul unui autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2010, 16:16
(13425 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Efective sporite de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au participat în acest sfîrșit de săptămînă la mai multe acțiuni organizate pe raza județului, continuînd astfel acțiunile specifice pentru creșterea ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2010, 16:15
(13731 vizualizări - 0 comentarii)


Sancționat contravențional pentru ședere ilegală pe teritoriul României

Polițiștii au depistat în zona Popasului Sinești un cetățean moldovean, în vîrstă de 33 de ani, intrat în România la data de 16 august 2009, în baza unei vize de scurtă ședere în scop de vizită.
Străinul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 20:00
(13703 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

Pe Calea București din Urziceni a fost depistat un bărbat, în vîrstă de 32 de ani, din comuna Ion Roată, în timp ce conducea autoturismul proprietate aflîndu-se în stare de ebrietate. La testarea cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:58
(13497 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar penal pentru nerespectarea drepturilor de autor

În cadrul unui control la o discotecă din comuna Coșereni, aparținînd unei societăți comerciale cu sediul social în București, polițiștii au constatat că era difuzată muzică ambientală prin intermediul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:57
(11697 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA (II)

În baza planului comun de acțiune SIGURANȚA, în noaptea de 27/28 februarie a.c., la nivelul județului s-au desfășurat mai multe acțiuni în sistem integrat la care au participat efective ale Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:54
(13458 vizualizări - 0 comentarii)


A vrut să se spînzure

Un cetățean din comuna Perieți a sesizat vineri, 26 februarie a.c., că un bărbat de 33 de ani, din localitate, se află în podul casei sale intenționînd să se spînzure. Deplasîndu-se la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:09
(11876 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...