Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

DDB Ialomița, până la moarte!

DDB Ialomița, până la moarte!

Li s-a furat echipa. Nu s-au dat bătuți! Li s-au furat visele. Și-au făcut altele, mai frumoase! Li s-a furat primul loc în Ligă. Nu le-a păsat! Sunt mii în toată țara. Și 70 în Ialomița! Sunt «Doar Dinamo București», prima asociație a suporterilor înființată pentru a salva o echipă. Iar determinarea lor pare imposibil de înțeles: «Luptăm pentru supraviețuirea ei. Și chiar dacă ajunge în D, tot echipa noastră rămâne. Suntem câini până la moarte!».

Frumoșii nebuni ai micilor orașe
Au sediul pe Brăilei, la intersecția cu strada Independenței. Și zilele astea așteaptă banner-ul pe... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2021, 13:40 (6982 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Programul «ELENA» a făcut primul pas în Ialomița

Investiții de 17 milioane de euro

Programul «ELENA» a făcut primul pas în Ialomița

Consiliul Județean Ialomița a aprobat în ședința ordinară din 28 mai 2021 asocierea cu 23 de administrații locale în vederea participării jude­țului Ialomița în cadrul Pro­gramului «South-Muntenia Energy Efficency for Public Buildings Investment Programme», finanțat în cadrul Programului «ELENA-European Local Energy Assistance». Programul «ELENA» este gestionat de Banca Europeană de Inves­tiții, fiind conceput pentru a facilita demararea inves­tițiilor în domeniul eficienței energetice și al energiilor din surse regene­rabile. În cadrul acestui Proiect urmează a fi reabilitate 45 de clădiri aparținând administrațiilor locale și unităților școlare din județul Ialomița. Valoarea estimată a acestor... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 17:40 (5664 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Medicii veterinari din Ialomița își cer drepturile în instanță

Proces colectiv la Tribunalul Ialomița

Medicii veterinari din Ialomița își cer drepturile în instanță

Medicii veterinari din Ialomița dau în judecată Autoritatea Națio­nală Sanitar Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor, reprezentată la nivel local de Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, solicitând plata celor 10 mii de lei/cabinet promiși de stat. Potrivit actelor normative prin care este prevăzută această reglementare, sumele se acordă medicilor veterinari care au încheiate contracte de concesiune cu ANSVA și care au împuternicire pentru efectuarea acțiunilor sanitar-veterinare publice.

Se așteaptă decizia judecătorilor Acordarea celor 10 mii... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 13:40 (4494 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița salvează Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Încă o dată

Consiliul Județean Ialomița salvează Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Vineri, 28 mai 2021, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița. Printre proiectele de hotărâre care ar putea suscita interesul opiniei publice se numără și cel pri­vind participarea Consiliului Județean la ma­jorarea capitalului social al Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Valoarea acestei majorări de capital este de 1,7 milioane de lei, iar banii vor fi utilizați pentru achiziția de utilaje necesare desfășurării activității firmei. Decizia de majorare a capitalului social s-a făcut în urma efectuării «testului investitorului privat prudent».

Încă 1,7 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 10:55 (9519 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia se alătură campaniei naționale de vaccinare anti-COVID-19

Penitenciarul Slobozia se alătură campaniei naționale de vaccinare anti-COVID-19

bonus: Noi decizii ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița

De mai bine de o lună, Pe­niten­ciarul Slobozia susține campania națională de vaccinare anti-COVID-19. Datele arată că peste 280 de persoane private de libertate au fost imunizate cu cel puțin o doză până în prezent. Vaccinurile administrate sunt produse de companiile Pfizer, AstraZeneca și Johnson&Johnson.

Deținuții au spus «DA!» vaccinării În urma demersurilor făcute de Administrația Penitenciarului Slobozia, echipele de medici din cadrul Centrului de Vaccinare «Răsărit în Amurg» au preluat și Centrul din cadrul Penitenciarului Slobozia. Astfel, în funcție de solicitări, cadrele... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2021, 14:55 (4652 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va cheltui 17 milioane de lei pentru finalizarea parcării subterane

Mult a fost, destul a mai rămas

Slobozia va cheltui 17 milioane de lei pentru finalizarea parcării subterane

bonus: Administrația Soare are nevoie de surse noi de venit

Consiliul Local Slobozia a aprobat joi, 27 mai 2021, un studiu de fezabilitate care va permite finalizarea lucrărilor la parcarea subterană din Piața Revoluției. Valoarea lucrărilor este estimată la 17 milioane de lei, iar termenul de exe­cuție va fi de 9 luni de la debutul lucrărilor. Reamintim că inves­tiția din centrul Slobo­ziei a fost demarată în anul 2014 și a intrat în conservare în 2019...

După 2 ani de așteptare La 2 ani de la intrarea în conservare a șantierului din Piața Revoluției, administrația locală reia demersurile de finalizare a acestei investiții. Joi, 27 mai 202... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2021, 11:10 (4134 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA SA Constanța revine în Ialomița cu un nou Masterplan

RAJA SA Constanța revine în Ialomița cu un nou Masterplan

RAJA SA Constanța a propus autorităților județene din Ialomița un nou Masterplan pentru reabilitarea sectorului de apă și apă uzată. Informația a fost făcută pu­blică la nivelul Consiliului Județean Ialomița de către administratorul public al județului, Alexandru Potor: «Acest Masterplan trebuie să fie aprobat de către Consiliul Județean Ialomița... Deci noi adoptăm, practic, decizia finală! Și tot noi decidem dacă ceea ce conține acest Masterplan este în folosul ialomițenilor sau nu...».

O nouă oportunitate investițională RAJA SA Constanța propune pentru a patra oară administrației... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2021, 18:20 (4601 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Administrația Soare face curat în ograda Primăriei Slobozia

Organigramă nouă în luna iunie

Administrația Soare face curat în ograda Primăriei Slobozia

La jumătatea lunii mai a.c., în cadrul unei ședințe săptămânale interne, primarul Dragoș Soare ar fi declarat că «nu va mai lucra cu șefii departamentelor Primăriei...». Edilul a nominalizat șase nume de șefi care urmează să fie înlocuiți în următoarea perioadă. Printre aceștia s-ar număra directorul economic Adrian Trifan, șeful Servi­ciului Urbanism, Alexandru Ambruș și șefa Serviciului Programe și Strategii de Dezvoltare Locală, Alina Ciobanu. Primarul Dragoș Soare a refuzat să comenteze oficial informațiile. «Vom avea o nouă organigramă în luna iunie... E tot ce pot să vă spun în acest moment!» a declarat Dragoș Soare pentru ziarul nostru.

Curățenie în ograda lui Soare... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2021, 13:40 (14307 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infractor lăsat liber de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești

Cercetat în 50 de dosare penale

Infractor lăsat liber de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești

Inculpat în 50 de dosare penale privind fapte de «furt» sau «furt calificat», un adolescent de etnie romă din Țăndărei a fost lăsat liber de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești. Anchetatorii au respins solicitarea polițiștilor din Țăndărei privind arestarea preventivă a infractorului motivând că «nu se impune». Reamintim faptul că același infractor era căutat de autoritățile judiciare lo­cale de la începutul lunii mai a.c., după ce a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei în timp ce aștepta să fie audiat.

Reținut de polițiști, eliberat de procurori Pe data de... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 20:10 (5616 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

277 de candidați la examenul de Titularizare

În Ialomița

277 de candidați la examenul de Titularizare

Pregătirile pentru sesiunea din acest an a Titularizării au intrat în linie dreaptă și în județul Ialo­mița. Datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că 277 de candidați s-au înscris la această testare. Ca și anul trecut, numărul posturilor pe perioadă nedeterminată este mai mic decât cel al celor care susțin testarea.

Proba scrisă, la mijlocul lunii iulie Potrivit informațiilor oficiale, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița are disponibile doar 175 de posturi nedeterminate în Învățământ, ce pot fi ocupate prin examenul de Titularizare. Cei care reușesc să le obțină vor... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 18:05 (4429 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Se reunesc la mijlocul lui iunie

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Se reunesc la mijlocul lui iunie

Încă nu s-au stins ecourile bucuriei fantastice resimțite de microbiștii ialomițeni la golul lui Marius Ciobanu care menținea Unirea Slobozia în Liga a II-a, în dauna Comunei Recea.Viața fotbalistică merge înainte, iar finalul unui sezon naște griji pentru următorul. Federația Română de Fotbal a hotărât ca noul campionat să debuteze pe 31 iulie 2021, ceea ce ar putea însemna că vom avea din nou o singură serie dar, de data aceasta, se va juca în sistem tur-retur. Prin urmare, echipele din Liga Secundă s-au pus cu burta pe strategii, unele dintre acestea anunțând deja primele transferuri și disponibilizări. La Unirea Slobozia știm că vom avea un buget mai mare și un obiectiv mai îndrăzneț. Și mai... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 15:50 (4502 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Feteștiul și Doja, în focuri din 28 august 2021

Fotbal, Liga a III-a

Feteștiul și Doja, în focuri din 28 august 2021

FRF a decis ca noul sezon de Liga a III-a să înceapă pe 28 august a.c., bâjbâind încă după formatul optim. Se vehiculează, cel mai frecvent, menținerea sistemului cu 10 serii a câte 10 echipe. Dar se vorbește timid și despre revenirea la 5 serii cu 16-18 echipe... De-o fi una, de-o fi alta, noi, ialomițenii, suntem pe cai mari. Avem două echipe la nivelul acestui eșalon și abia așteptăm să le susținem! E prea devreme pentru ca Recolta Gheorghe Doja și CSM Fetești să-și traseze strategia de pregătire, dar ambele își doresc să aibă un campionat lipsit de grija re­trogradării. «Nu putem vorbi despre viitorul sezon atâta vreme cât noi nu l-am terminat pe actualul. Mai avem meciu­rile din Faza Județeană... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 14:25 (3345 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Valentina Soreanu, campioană națională la Junioare I

Handbal

Valentina Soreanu, campioană națională la Junioare I

Valentina Soreanu a început să joace handbal în urmă cu 11 ani, la Slobozia. A pășit în sală pe urmele surorii sale, Ada, portar apreciat la junioarele CSS. A intrat sub îndrumarea profesorului Marian Simion, acesta ochind încă de atunci o viitoare aruncătoare eficace de mână stângă, calitate pe care rar o găsești la o jucătoare din România. Valentina nu l-a dezamăgit, a progresat an de an, devenind un adevărat lider al generației sale. Într-un interviu pe care ni-l acorda cu ceva ani în urmă, Valentina declara: «Handbalul este marea mea pasiune și așa va fi pentru mulți ani. În viitor, mi-aș dori să îmbrac tricoul unei echipe mari din România, indiferent de numele acesteia!». Tot în acea perioadă... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 12:40 (3859 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Avocatul Poporului sesizează lipsa medicilor de familie în localitățile rurale din Ialomița

Avocatul Poporului sesizează lipsa medicilor de familie în localitățile rurale din Ialomița

Un Raport al Avocatului Poporului scoate în evidență nivelul de scăzut al serviciilor de medicină primară de care beneficiază ialomițenii. În baza documentelor oficiale primite din partea Direcției de Sănătate Publică Ialomița și Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița, Avocatul Poporului a concluzionat că Ialomița duce lipsă de medici de familie. Cele mai multe probleme din acest punct de vedere sunt semnalate în mediul rural, acolo unde există o reticență din partea absolvenților de Medicină de a înființa cabinete medicale de medicină de familie. Potrivit răspunsului înaintat de DPS Ialomița Avocatului Poporului, în ultimii 3 ani la nivelul instituției nu a fost înregistrată nicio cerere... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 10:55 (5038 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a dublat numărul mașinilor care circulă pe străzile Sloboziei

În 10 ani

S-a dublat numărul mașinilor care circulă pe străzile Sloboziei

În 10 ani, Primăria Slobozia a reușit să concesioneze 3268 de locuri de parcare. În prezent, numărul mașinilor care circulă pe străzile orașului depășește 20000, potrivit statisticii oficiale a Direcției Regim Permise și Înmatriculare a Vehiculelor. Anual, Primăria Slobozia încasează din concesionarea locurilor de parcare 300 mii de lei. Banii colectați ar putea fi mai mulți dacă numărul parcărilor concesionate ar fi mai mare. Administrația locală mai are însă disponibile doar 699... Cei mai mulți șoferi se descurcă așa cum pot când vine vorba despre parcarea autovehiculelor pe care le conduc.

Numărul mașinilor, în creștere... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2021, 14:40 (5703 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firma Chemgas Holding Corporation, implicată în 300 de procese

Falimentul Combinatului Chimic din Slobozia

Firma Chemgas Holding Corporation, implicată în 300 de procese

Datele oficiale ale Tribunalului Ialomița arată că societatea Chemgas Holding Corporation, în prezent în faliment, este parte în 300 de litigii înregistrate pe rolul instanței. Numărul cauzelor a crescut simțitor în momentul în care judecătorii au stabilit definitiv intrarea în faliment a societății. Cele mai multe dintre aceste procese sunt cauze asociate dosarului principal prin care s-a dispus falimentul. Ele au ca obiect contestații împotriva deciziilor emise de Adunarea Creditorilor. Valul de procese nu face decât să prelungească la nesfârșit deciziile judecătorilor cu privire la felul în care ar trebui împărțit patrimoniul Chemgas Holding Corporation. Firma le datorează creditorilor săi... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2021, 11:05 (7201 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Sfinții neputințelor noastre

La Centrul de Asistență Medico-Socială Fierbinți-Târg

Sfinții neputințelor noastre

E  singurul Centru din Ialomița care va avea lift. Investițiile au costat 2,3 milioane de lei. Iar cei peste 40 de rezidenți din cadrul Centrului beneficiază de servicii sociale și medicale de excepție. Și totuși ceva nu le dă pace. Dorul de casă nu se uită niciodată...

De Sfinții Constantin și Elena
Cândva, Centrul a fost Conacul generalului Eracle Arion, primul comandant de artilerie al armatei române. E îngropat aici, în curte. La el acasă... Dar de-atunci au trecut 140 de ani, iar casa lui a devenit casă pentru bătrânii județului Ialomița. Vin aici din toate părțile,... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2021, 13:10 (2633 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Promitem redeschiderea Ștrandului Municipal al Sloboziei!»

Dragoș Soare, primarul Sloboziei

«Promitem redeschiderea Ștrandului Municipal al Sloboziei!»

Revenit în administrarea Primăriei Slobozia, după ce 10 ani a fost concesionat unei firme locale, Ștrandul Municipal este nefuncțional. În urma unei vizite de lucru privind monitorizarea obiectivului, primarul Dragoș Soare a declarat că administrația pe care o conduce va face de­mersuri pentru redeschiderea Ștrandului Municipal. «Vă promit că nu va rămâne așa și că până vara viitoare va deveni destinația favorită a tine­rilor din oraș!» a declarat Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia.

Dispută în instanță În perioada 2007-2017, Ștrandul Municipal al Sloboziei a fost concesionat... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2021, 12:55 (4816 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Gheorghe Doja: Opt persoane au ajuns la spital după ce au mâncat mici alterați

Gheorghe Doja: Opt persoane au ajuns la spital după ce au mâncat mici alterați

Opt membri ai unei familii din comuna Gheorghe Doja au ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce s-au intoxicat cu mâncarea pe care au consumat-o la prânz. Ancheta epidemiologică a arătat că alimentele au fost cumpărate din 3 supermarketuri din București.

Verificările sunt în curs Cei opt membri ai familiei din Gheorghe Doja, printre care și doi copii, în vârstă de 2 și 6 ani, au fost transportați cu ambulanțele la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în ziua de duminică, 23 mai 2021. Oamenii au consumat la masa de prânz mici, ficat de pasăre, piept de pui, ciuperci și... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2021, 18:40 (5375 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

«Ialomița are nevoie de toți parlamentarii ei!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

«Ialomița are nevoie de toți parlamentarii ei!»

Deputatul AUR Titus Silviu Păunescu invită parlamentarii ialomițeni să facă front comun pentru re­zolvarea problemelor economice și admi­nistrative ale jude­țului. Acesta susține că «doar împreună, cei șase parlamentari din Ialomița pot susține eficient interesele ialomițenilor în Parlamentul României!». «Efor­turile individuale sunt meritorii, dar nu sunt suficiente. Ialomița are nevoie de toți parlamentarii ei pentru a obține rapid rezultate eco­nomice și administrative. De aceea, pro­pun public organiza­rea unei întâlniri cu toți cei șase parlamentari ia­lomițeni pentru a identifica o strategie parlamentară co­mună în acest man­dat!» a declarat Silviu Titus Păunescu.

Apel către parlamentarii ialomițeni... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2021, 16:05 (4849 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: 31 iulie 2019, termen limită pentru depunerea Declarației Unice

Reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii din județul nostru cu privire la faptul că termenul limită pentru depunerea Declarației unice este data de ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:10
(4167 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Consultări la nivel național cu reprezentanții mediului de afaceri

Reprezentanții Ministerului Finanțelor Publice au continuat seria întâlnirilor organizate în toate județele țării cu membrii mediului de afaceri. Alături de oficialii Ministerului Finanțelor Publice s-au ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:05
(3718 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Toate focarele de Pestă Porcină Africană, stinse

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, despre  situația ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2019, 18:10
(4060 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Arestat pentru «conducere fără permis»

Joi, 4 iulie a.c., polițiștii au reușit identificarea unui bărbat, de 23 de ani, din comuna Traian, pe numele căruia Judecătoria Făurei a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost încarcerat ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:50
(6442 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 8-12 iulie, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:45
(6163 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Axintele

Joi, 4 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat 6 percheziții pe raza localității Axintele la persoane bănuite de comiterea unor furturi din locuința unei persoane din localitatea Horia. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:40
(4455 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni premiază spiritul civic

Vineri, 5 iulie a.c., polițiștii ialomițeni din cadrul IPJ Ialomița au premiat doi ialomițeni pentru spiritul civic de care au dat dovadă. Astfel, un tânăr de 15 ani, din Slobozia, și o femeie de 26 ani ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:35
(3597 vizualizări - 1 comentariu)


Stejaru: Autoturism răsturnat, patru persoane rănite

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au intervenit în cazul unui accident rutier petrecut vineri, 5 iunie 2019, la intrare în localitatea Stejaru. Din primele informații, este vorba despre un automobil ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 18:20
(3810 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stejaru accident


Incendiu la o stână din Făcăeni

Miercuri, 3 iulie a.c., în jurul orelor 18,30, două adăposturi de animale ale unui localnic din Făcăeni au luat foc. Pompierii Stației Fetești s-au deplasat la fața locului cu două autospeciale cu apă și ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:30
(4377 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A murit după ce a căzut din mașină

Miercuri, 3 iulie a.c., pe drumul județean ce leagă localitățile Hagiești de Lilieci, în timp ce un șofer conducea o autoutilitară, pasagerul aflat pe scaunul din dreapta față al autovehicului s-ar fi sprijinit ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:25
(3669 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Beat la volan

Un bărbat de 53 de ani, din Săveni, a fost depistat de polițiștii Secției 7 Poliție Săveni, miercuri, 3 iulie a.c., în timp ce conducea un autovehicul, deși anterior consumase băuturi alcoolice. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:20
(4858 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Bărbat din Vrancea, sancționat pesntru transport ilegal de lemne

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Bucu au depistat pe raza comunei Bucu un bărbat, de 52 de ani, din județul Vrancea, în timp ce transporta, cu ajutorul unei utilitare, o cantintate mai mare de ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:15
(4944 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, patru răniți

Marți, 2 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente de circulație soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 17,00, în afara localității Grivița ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 19:00
(3060 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Urziceni, surprins cu un cuțit asupra sa

Marți, 2 iulie a.c., polițiștii de Ordine Publică din Urziceni au depistat un tânăr, de 18 ani, din Urziceni, care avea asupra sa un cuțit. În cauză cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 18:55
(4133 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni cuțit


Țăndărei: I-a furat banii din geantă

Marți, 2 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată de o tânără, de 19 ani, din Mihail Kogălniceanu, cu privire la faptul că un bărbat, de 29 de ani, din Țăndărei, i-ar fi sustras suma de 400 de lei și ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 18:50
(5543 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


RAJA SA Constanța activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

Ca urmare a avertizărilor meteorologice de intensificări puternice ale vântului (rafale de peste 80-100 km/h), vijelii, grindină de dimensiuni medii și mari, frecvente descărcări electrice și averse torențiale ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 16:10
(4095 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Ordin de restricție pentru «violență în familie»

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați de către o femeie, în vârstă de 34 de ani, din Ograda, despre producerea unui conflict ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:20
(3793 vizualizări - 0 comentarii)


Motociclist acroșat între Cotorca și Ciocârlia

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 15,30, un motociclist, un bărbat de 53 de ani, a fost acroșat de un autoturism între localitățile Cotorca și Ciocârlia. Echipajul SMURD Urziceni i-a acordat victimei ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:15
(4422 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lan de grâu mistuit de flăcări

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 15,00, pompierii de la Detașamentul Slobozia au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu ce a cuprins aproximativ 20 hectare de cereale păioase. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:10
(2949 vizualizări - 0 comentarii)


289 de vitezomani, sancționați de polițiștii ialomițeni

În perioada 28-30 iunie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza întregului județ, în cadrul campaniei derulate la nivel național, cu scopul de a preveni evenimentele rutiere.  ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 11:10
(2775 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton acroșat mortal la Alexeni

Sâmbătă, 29 iunie a.c., în jurul orelor 22,30, în apropierea localității Alexeni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat de 56 de ani, din județul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 11:05
(2959 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 171 de sancțiuni, 10 permise reținute

Joi, 27 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 40 evenimente, dintre care 34 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112. Pentru neregulile constatate, polițiștii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:20
(3841 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Atenție la radare!

Începând de vineri, 28 iunie a.c., la nivelul întregii țări se va derula acțiunea de prevenire a accidentelor rutiere. Timp de 3 zile, toate radarale vor fi scoase pe șosele și autostrăzi pentru depistarea ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:15
(3844 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «tâlhărie calificată»

Joi, 27 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 30 de ani, din Fetești, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:10
(4257 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 1-5 iulie a.c., orele 8,00-16,30, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație la rețelele electrice. Aceste lucrări se ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:05
(7231 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist băut acroșat la Țăndărei

Miercuri, 26 iunie a.c., un bărbat, de 42 de ani, din județul Tulcea, a acroșat un biciclist de 67 de ani pe raza localității Țăndărei. În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea biciclistului care ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:15
(3979 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Contrabandă cu țigări

Miercuri, 26 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza localității Movilița, într-un autoturism condus de un bucureștean, de 56 de ani, țigarete netimbrate și fără documente de proveniență, ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:10
(3970 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Arestat pentru «furt calificat»

Miercuri, 26 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei privative de libertate de 5 ani, pentru săvârșirea infracțiunii de «furt calificat», emis de Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:05
(5977 vizualizări - 1 comentariu)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 10 ani de la întronizarea episcopului Vincențiu

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 10 ani de la întronizarea episcopului Vincențiu

Sâmbătă, 29 iunie 2019, în ziua de prăznuire a Sfinților Apostoli Petru și Pavel, la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia se va marca un eveniment aniversar.
Credincioșii Eparhiei ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:35
(7886 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident rutier, trei persoane rănite

Marți, 25 iunie a.c., pe raza orașului Amara s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a trei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat, de 29 de ani, din județul Buzău, conducea un ansamblu auto pe ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:30
(3738 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...