Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

DDB Ialomița, până la moarte!

DDB Ialomița, până la moarte!

Li s-a furat echipa. Nu s-au dat bătuți! Li s-au furat visele. Și-au făcut altele, mai frumoase! Li s-a furat primul loc în Ligă. Nu le-a păsat! Sunt mii în toată țara. Și 70 în Ialomița! Sunt «Doar Dinamo București», prima asociație a suporterilor înființată pentru a salva o echipă. Iar determinarea lor pare imposibil de înțeles: «Luptăm pentru supraviețuirea ei. Și chiar dacă ajunge în D, tot echipa noastră rămâne. Suntem câini până la moarte!».

Frumoșii nebuni ai micilor orașe
Au sediul pe Brăilei, la intersecția cu strada Independenței. Și zilele astea așteaptă banner-ul pe... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2021, 13:40 (6982 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Programul «ELENA» a făcut primul pas în Ialomița

Investiții de 17 milioane de euro

Programul «ELENA» a făcut primul pas în Ialomița

Consiliul Județean Ialomița a aprobat în ședința ordinară din 28 mai 2021 asocierea cu 23 de administrații locale în vederea participării jude­țului Ialomița în cadrul Pro­gramului «South-Muntenia Energy Efficency for Public Buildings Investment Programme», finanțat în cadrul Programului «ELENA-European Local Energy Assistance». Programul «ELENA» este gestionat de Banca Europeană de Inves­tiții, fiind conceput pentru a facilita demararea inves­tițiilor în domeniul eficienței energetice și al energiilor din surse regene­rabile. În cadrul acestui Proiect urmează a fi reabilitate 45 de clădiri aparținând administrațiilor locale și unităților școlare din județul Ialomița. Valoarea estimată a acestor... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 17:40 (5664 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Medicii veterinari din Ialomița își cer drepturile în instanță

Proces colectiv la Tribunalul Ialomița

Medicii veterinari din Ialomița își cer drepturile în instanță

Medicii veterinari din Ialomița dau în judecată Autoritatea Națio­nală Sanitar Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor, reprezentată la nivel local de Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, solicitând plata celor 10 mii de lei/cabinet promiși de stat. Potrivit actelor normative prin care este prevăzută această reglementare, sumele se acordă medicilor veterinari care au încheiate contracte de concesiune cu ANSVA și care au împuternicire pentru efectuarea acțiunilor sanitar-veterinare publice.

Se așteaptă decizia judecătorilor Acordarea celor 10 mii... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 13:40 (4494 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița salvează Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Încă o dată

Consiliul Județean Ialomița salvează Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Vineri, 28 mai 2021, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița. Printre proiectele de hotărâre care ar putea suscita interesul opiniei publice se numără și cel pri­vind participarea Consiliului Județean la ma­jorarea capitalului social al Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Valoarea acestei majorări de capital este de 1,7 milioane de lei, iar banii vor fi utilizați pentru achiziția de utilaje necesare desfășurării activității firmei. Decizia de majorare a capitalului social s-a făcut în urma efectuării «testului investitorului privat prudent».

Încă 1,7 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 10:55 (9519 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia se alătură campaniei naționale de vaccinare anti-COVID-19

Penitenciarul Slobozia se alătură campaniei naționale de vaccinare anti-COVID-19

bonus: Noi decizii ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița

De mai bine de o lună, Pe­niten­ciarul Slobozia susține campania națională de vaccinare anti-COVID-19. Datele arată că peste 280 de persoane private de libertate au fost imunizate cu cel puțin o doză până în prezent. Vaccinurile administrate sunt produse de companiile Pfizer, AstraZeneca și Johnson&Johnson.

Deținuții au spus «DA!» vaccinării În urma demersurilor făcute de Administrația Penitenciarului Slobozia, echipele de medici din cadrul Centrului de Vaccinare «Răsărit în Amurg» au preluat și Centrul din cadrul Penitenciarului Slobozia. Astfel, în funcție de solicitări, cadrele... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2021, 14:55 (4652 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va cheltui 17 milioane de lei pentru finalizarea parcării subterane

Mult a fost, destul a mai rămas

Slobozia va cheltui 17 milioane de lei pentru finalizarea parcării subterane

bonus: Administrația Soare are nevoie de surse noi de venit

Consiliul Local Slobozia a aprobat joi, 27 mai 2021, un studiu de fezabilitate care va permite finalizarea lucrărilor la parcarea subterană din Piața Revoluției. Valoarea lucrărilor este estimată la 17 milioane de lei, iar termenul de exe­cuție va fi de 9 luni de la debutul lucrărilor. Reamintim că inves­tiția din centrul Slobo­ziei a fost demarată în anul 2014 și a intrat în conservare în 2019...

După 2 ani de așteptare La 2 ani de la intrarea în conservare a șantierului din Piața Revoluției, administrația locală reia demersurile de finalizare a acestei investiții. Joi, 27 mai 202... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2021, 11:10 (4134 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA SA Constanța revine în Ialomița cu un nou Masterplan

RAJA SA Constanța revine în Ialomița cu un nou Masterplan

RAJA SA Constanța a propus autorităților județene din Ialomița un nou Masterplan pentru reabilitarea sectorului de apă și apă uzată. Informația a fost făcută pu­blică la nivelul Consiliului Județean Ialomița de către administratorul public al județului, Alexandru Potor: «Acest Masterplan trebuie să fie aprobat de către Consiliul Județean Ialomița... Deci noi adoptăm, practic, decizia finală! Și tot noi decidem dacă ceea ce conține acest Masterplan este în folosul ialomițenilor sau nu...».

O nouă oportunitate investițională RAJA SA Constanța propune pentru a patra oară administrației... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2021, 18:20 (4601 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Administrația Soare face curat în ograda Primăriei Slobozia

Organigramă nouă în luna iunie

Administrația Soare face curat în ograda Primăriei Slobozia

La jumătatea lunii mai a.c., în cadrul unei ședințe săptămânale interne, primarul Dragoș Soare ar fi declarat că «nu va mai lucra cu șefii departamentelor Primăriei...». Edilul a nominalizat șase nume de șefi care urmează să fie înlocuiți în următoarea perioadă. Printre aceștia s-ar număra directorul economic Adrian Trifan, șeful Servi­ciului Urbanism, Alexandru Ambruș și șefa Serviciului Programe și Strategii de Dezvoltare Locală, Alina Ciobanu. Primarul Dragoș Soare a refuzat să comenteze oficial informațiile. «Vom avea o nouă organigramă în luna iunie... E tot ce pot să vă spun în acest moment!» a declarat Dragoș Soare pentru ziarul nostru.

Curățenie în ograda lui Soare... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2021, 13:40 (14307 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infractor lăsat liber de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești

Cercetat în 50 de dosare penale

Infractor lăsat liber de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești

Inculpat în 50 de dosare penale privind fapte de «furt» sau «furt calificat», un adolescent de etnie romă din Țăndărei a fost lăsat liber de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești. Anchetatorii au respins solicitarea polițiștilor din Țăndărei privind arestarea preventivă a infractorului motivând că «nu se impune». Reamintim faptul că același infractor era căutat de autoritățile judiciare lo­cale de la începutul lunii mai a.c., după ce a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei în timp ce aștepta să fie audiat.

Reținut de polițiști, eliberat de procurori Pe data de... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 20:10 (5616 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

277 de candidați la examenul de Titularizare

În Ialomița

277 de candidați la examenul de Titularizare

Pregătirile pentru sesiunea din acest an a Titularizării au intrat în linie dreaptă și în județul Ialo­mița. Datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că 277 de candidați s-au înscris la această testare. Ca și anul trecut, numărul posturilor pe perioadă nedeterminată este mai mic decât cel al celor care susțin testarea.

Proba scrisă, la mijlocul lunii iulie Potrivit informațiilor oficiale, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița are disponibile doar 175 de posturi nedeterminate în Învățământ, ce pot fi ocupate prin examenul de Titularizare. Cei care reușesc să le obțină vor... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 18:05 (4428 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Se reunesc la mijlocul lui iunie

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Se reunesc la mijlocul lui iunie

Încă nu s-au stins ecourile bucuriei fantastice resimțite de microbiștii ialomițeni la golul lui Marius Ciobanu care menținea Unirea Slobozia în Liga a II-a, în dauna Comunei Recea.Viața fotbalistică merge înainte, iar finalul unui sezon naște griji pentru următorul. Federația Română de Fotbal a hotărât ca noul campionat să debuteze pe 31 iulie 2021, ceea ce ar putea însemna că vom avea din nou o singură serie dar, de data aceasta, se va juca în sistem tur-retur. Prin urmare, echipele din Liga Secundă s-au pus cu burta pe strategii, unele dintre acestea anunțând deja primele transferuri și disponibilizări. La Unirea Slobozia știm că vom avea un buget mai mare și un obiectiv mai îndrăzneț. Și mai... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 15:50 (4502 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Feteștiul și Doja, în focuri din 28 august 2021

Fotbal, Liga a III-a

Feteștiul și Doja, în focuri din 28 august 2021

FRF a decis ca noul sezon de Liga a III-a să înceapă pe 28 august a.c., bâjbâind încă după formatul optim. Se vehiculează, cel mai frecvent, menținerea sistemului cu 10 serii a câte 10 echipe. Dar se vorbește timid și despre revenirea la 5 serii cu 16-18 echipe... De-o fi una, de-o fi alta, noi, ialomițenii, suntem pe cai mari. Avem două echipe la nivelul acestui eșalon și abia așteptăm să le susținem! E prea devreme pentru ca Recolta Gheorghe Doja și CSM Fetești să-și traseze strategia de pregătire, dar ambele își doresc să aibă un campionat lipsit de grija re­trogradării. «Nu putem vorbi despre viitorul sezon atâta vreme cât noi nu l-am terminat pe actualul. Mai avem meciu­rile din Faza Județeană... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 14:25 (3344 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Valentina Soreanu, campioană națională la Junioare I

Handbal

Valentina Soreanu, campioană națională la Junioare I

Valentina Soreanu a început să joace handbal în urmă cu 11 ani, la Slobozia. A pășit în sală pe urmele surorii sale, Ada, portar apreciat la junioarele CSS. A intrat sub îndrumarea profesorului Marian Simion, acesta ochind încă de atunci o viitoare aruncătoare eficace de mână stângă, calitate pe care rar o găsești la o jucătoare din România. Valentina nu l-a dezamăgit, a progresat an de an, devenind un adevărat lider al generației sale. Într-un interviu pe care ni-l acorda cu ceva ani în urmă, Valentina declara: «Handbalul este marea mea pasiune și așa va fi pentru mulți ani. În viitor, mi-aș dori să îmbrac tricoul unei echipe mari din România, indiferent de numele acesteia!». Tot în acea perioadă... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 12:40 (3859 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Avocatul Poporului sesizează lipsa medicilor de familie în localitățile rurale din Ialomița

Avocatul Poporului sesizează lipsa medicilor de familie în localitățile rurale din Ialomița

Un Raport al Avocatului Poporului scoate în evidență nivelul de scăzut al serviciilor de medicină primară de care beneficiază ialomițenii. În baza documentelor oficiale primite din partea Direcției de Sănătate Publică Ialomița și Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița, Avocatul Poporului a concluzionat că Ialomița duce lipsă de medici de familie. Cele mai multe probleme din acest punct de vedere sunt semnalate în mediul rural, acolo unde există o reticență din partea absolvenților de Medicină de a înființa cabinete medicale de medicină de familie. Potrivit răspunsului înaintat de DPS Ialomița Avocatului Poporului, în ultimii 3 ani la nivelul instituției nu a fost înregistrată nicio cerere... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 10:55 (5037 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a dublat numărul mașinilor care circulă pe străzile Sloboziei

În 10 ani

S-a dublat numărul mașinilor care circulă pe străzile Sloboziei

În 10 ani, Primăria Slobozia a reușit să concesioneze 3268 de locuri de parcare. În prezent, numărul mașinilor care circulă pe străzile orașului depășește 20000, potrivit statisticii oficiale a Direcției Regim Permise și Înmatriculare a Vehiculelor. Anual, Primăria Slobozia încasează din concesionarea locurilor de parcare 300 mii de lei. Banii colectați ar putea fi mai mulți dacă numărul parcărilor concesionate ar fi mai mare. Administrația locală mai are însă disponibile doar 699... Cei mai mulți șoferi se descurcă așa cum pot când vine vorba despre parcarea autovehiculelor pe care le conduc.

Numărul mașinilor, în creștere... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2021, 14:40 (5702 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firma Chemgas Holding Corporation, implicată în 300 de procese

Falimentul Combinatului Chimic din Slobozia

Firma Chemgas Holding Corporation, implicată în 300 de procese

Datele oficiale ale Tribunalului Ialomița arată că societatea Chemgas Holding Corporation, în prezent în faliment, este parte în 300 de litigii înregistrate pe rolul instanței. Numărul cauzelor a crescut simțitor în momentul în care judecătorii au stabilit definitiv intrarea în faliment a societății. Cele mai multe dintre aceste procese sunt cauze asociate dosarului principal prin care s-a dispus falimentul. Ele au ca obiect contestații împotriva deciziilor emise de Adunarea Creditorilor. Valul de procese nu face decât să prelungească la nesfârșit deciziile judecătorilor cu privire la felul în care ar trebui împărțit patrimoniul Chemgas Holding Corporation. Firma le datorează creditorilor săi... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2021, 11:05 (7200 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Sfinții neputințelor noastre

La Centrul de Asistență Medico-Socială Fierbinți-Târg

Sfinții neputințelor noastre

E  singurul Centru din Ialomița care va avea lift. Investițiile au costat 2,3 milioane de lei. Iar cei peste 40 de rezidenți din cadrul Centrului beneficiază de servicii sociale și medicale de excepție. Și totuși ceva nu le dă pace. Dorul de casă nu se uită niciodată...

De Sfinții Constantin și Elena
Cândva, Centrul a fost Conacul generalului Eracle Arion, primul comandant de artilerie al armatei române. E îngropat aici, în curte. La el acasă... Dar de-atunci au trecut 140 de ani, iar casa lui a devenit casă pentru bătrânii județului Ialomița. Vin aici din toate părțile,... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2021, 13:10 (2633 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Promitem redeschiderea Ștrandului Municipal al Sloboziei!»

Dragoș Soare, primarul Sloboziei

«Promitem redeschiderea Ștrandului Municipal al Sloboziei!»

Revenit în administrarea Primăriei Slobozia, după ce 10 ani a fost concesionat unei firme locale, Ștrandul Municipal este nefuncțional. În urma unei vizite de lucru privind monitorizarea obiectivului, primarul Dragoș Soare a declarat că administrația pe care o conduce va face de­mersuri pentru redeschiderea Ștrandului Municipal. «Vă promit că nu va rămâne așa și că până vara viitoare va deveni destinația favorită a tine­rilor din oraș!» a declarat Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia.

Dispută în instanță În perioada 2007-2017, Ștrandul Municipal al Sloboziei a fost concesionat... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2021, 12:55 (4816 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Gheorghe Doja: Opt persoane au ajuns la spital după ce au mâncat mici alterați

Gheorghe Doja: Opt persoane au ajuns la spital după ce au mâncat mici alterați

Opt membri ai unei familii din comuna Gheorghe Doja au ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce s-au intoxicat cu mâncarea pe care au consumat-o la prânz. Ancheta epidemiologică a arătat că alimentele au fost cumpărate din 3 supermarketuri din București.

Verificările sunt în curs Cei opt membri ai familiei din Gheorghe Doja, printre care și doi copii, în vârstă de 2 și 6 ani, au fost transportați cu ambulanțele la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în ziua de duminică, 23 mai 2021. Oamenii au consumat la masa de prânz mici, ficat de pasăre, piept de pui, ciuperci și... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2021, 18:40 (5375 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

«Ialomița are nevoie de toți parlamentarii ei!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

«Ialomița are nevoie de toți parlamentarii ei!»

Deputatul AUR Titus Silviu Păunescu invită parlamentarii ialomițeni să facă front comun pentru re­zolvarea problemelor economice și admi­nistrative ale jude­țului. Acesta susține că «doar împreună, cei șase parlamentari din Ialomița pot susține eficient interesele ialomițenilor în Parlamentul României!». «Efor­turile individuale sunt meritorii, dar nu sunt suficiente. Ialomița are nevoie de toți parlamentarii ei pentru a obține rapid rezultate eco­nomice și administrative. De aceea, pro­pun public organiza­rea unei întâlniri cu toți cei șase parlamentari ia­lomițeni pentru a identifica o strategie parlamentară co­mună în acest man­dat!» a declarat Silviu Titus Păunescu.

Apel către parlamentarii ialomițeni... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2021, 16:05 (4848 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Cei doi minori dispăruți, găsiți la Tulcea

Ialomița: Cei doi minori dispăruți, găsiți la Tulcea

Minorii dispăruți la sfîrșitul lunii precedente au fost găsiți de polițiști. Cei doi vagabondau pe raza municipiului Tulcea, iar cît au fost dați dispăruți nu au fost victimele niciunei infracțiuni. În ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:42
(7840 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: 165 locuri de muncă la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 15 aprilie 2011, ora 9.00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:30
(9456 vizualizări - 2 comentarii)


Perieți: A furat ceea ce trebuia să păzească

Un paznic din Perieți este cercetat penal pentru furt calificat întrucît, în timp ce presta servicii de pază la o firmă, a furat ceea ce trebuia să păzească. Polițiștii din comună au fost anunțați vineri ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:21
(10986 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți furt


Jilavele: Incendiu provocat intenționat

În urma unui apel primit prin 112 în dimineața zilei de luni, 11 aprilie a.c., în jurul orei 3.00, pompierii de la Detașamentul Urziceni au intervenit pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la două clădiri ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:19
(8923 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele incendiu


Balaciu: Infractor arestat

Un bucureștean de 60 ani a fost prins de polițiștii ialomițeni pe raza comunei Balaciu. Bărbatul se sustrăgea executării unei pedepse de 3 ani cu închisoarea pentru furt. Bărbatul a fost încarcerat în arestul ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:18
(9772 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Fără permis, la volan

Un tînăr de 21 ani a fost prins de polițiștii din Gheorghe Lazăr, duminică, 10 aprilie, în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Actual, tînărul este cercetat penal pentru conducere ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:17
(7662 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Tînăr preluat de elicopterul SMURD în urma unui accident

Sîmbătă, 9 aprilie a.c., în jurul orei 13.10, în urma unui accident rutier produs pe raza localității Bărcănești, G. Valentin, în vîrstă de 17 ani, a fost rănit grav, fiind solicitată intervenția echipajelor ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:16
(9853 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Siguranța rutieră, în atenția polițiștilor

În week-end-ul trecut, polițiștii ialomițeni au efectuat acțiuni privind creșterea gradului de siguranță rutieră, dar și pentru descoperirea transporturilor ilegale de mărfuri și persoane. Rezultatele acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:10
(7241 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: «Tu faci Legea de nota 10», dezbatere educativă în organizarea Inspectoratului Școlar

La începutul lunii februarie 2011, Legea Educației Naționale a intrat în vigoare. În acest sens, Ministerul Educației desfășoară prin intermediul Inspectoratului Școlar Județean campanii de informare. ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:58
(14610 vizualizări - 9 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului, în scădere

Numărul șomerilor ialomițeni este în scădere. Cel puțin așa demonstrează datele statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă. Astfel, la sfîrșitul lunii martie 2011, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:50
(10731 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Intervenții SMURD

Urziceni: Intervenții SMURD

Echipajul SMURD din Urziceni a fost solicitat să intervină, miercuri, 6 aprilie, pentru salvarea unui bărbat căzut pe o stradă din localitate. La sosirea paramedicilor, cetățeanul în vîrstă de 59 ani era ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:49
(8994 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni SMURD


LAPAR susține cultivarea plantelor modificate genetic

Printr-un comunicat de presă, Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România își manifestă susținerea pentru decizia ministrului Agriculturii, Valeriu Tabără în ceea ce privește cultivarea plantelor ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:43
(8283 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biblioteca Județeană, la Liceul Pedagogic

În cadrul programului «Biblioteca vine la tine», Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» a organizat la sala de festivități a Liceului Pedagogic o prezentare, clasică și multimedia, a autorilor Eugen Jebeleanu ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:35
(8983 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 10 suspecți de comiterea mai multor furturi din locuințe, identificați de polițiști

Șase persoane cu vîrste cuprinse între 14 și 37 de ani, cercetate pentru furt calificat, sînt suspectate că ar fi săvîrșit, în perioada decembrie 2010-martie 2011, opt furturi din locuințe situate în comuna ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:24
(11722 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița: Grup de lucru mixt pentru romi

Joi, 7 aprilie a.c., la sala de ședințe a Prefecturii Ialomița, se vor desfășura lucrările Grupului de lucru mixt pentru romi. Ordinea de zi a reuniunii va cuprinde discuții privind situația și oportunitățile ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 17:46
(11456 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Depunerea situațiilor financiare anuale, la termen

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita informează contribuabilii că societățile comerciale vor depune situațiile financiare anuale și documentele anexate acestora pentru exercițiul financiar 2 ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 17:31
(11452 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Mișcarea porcilor vii, în atenția medicilor veterinari

Potrivit unui Ordin al Autorității Naționale Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor, privind mișcarea porcilor vii pe teritoriul României, trebuie avute în vedere o serie de condiții pentru ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 17:27
(11371 vizualizări - 8 comentarii)


APIA: Modificări legislative la declararea suprafețelor pentru 2011

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează fermierii că a fost emis Ordinul MADR privind stabilirea modului de implementare, a condițiilor specifice și a criteriilor de eligibilitate ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 17:12
(10171 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe bulevardul Unirii

Slobozia: Accident pe bulevardul Unirii

Marți, 5 aprilie, pe bulevardul Unirii din Slobozia s-a produs un accident de circulație. Din cauza neatenției, un șofer a ieșit cu mașina de pe strada Ardealului neacordînd prioritate. Autoturismul a lovit ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 13:24
(67921 vizualizări - 62 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 18:56
(10973 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Cal căzut într-o groapă, scos de pompieri

Pompierii din Urziceni au fost solicitați luni, 4 aprilie, pentru stingerea unui incendiu violent ce se aprinsese pe un teren viran din localitatea Movilița. Flăcările au mistuit 500 mp de vegetație uscată ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 14:40
(15758 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Au furat gardul din tablă

În prima zi a săptămînii, luni, 4 martie, polițiștii de la Movilița au fost alarmați cu privire la furtul unei părți a gardului împrejmuitor din tablă al unei societăți comerciale. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 14:36
(12056 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Slobozia: Accident la Bora

Un șofer băut a reușit luni, 4 aprilie, să pună pe jar polițiștii și medicii serviciului de Ambulanță. După ce a băut bine, slobozeanul în vîrstă de 40 ani s-a urcat la volanul unei autoutilitare. Doar ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 14:35
(14446 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Armășești: Fier vechi, fier vechi!

Luni, 4 aprilie, polițiștii ialomițeni au prins un tînăr de 20 ani din orașul Căzănești în timp ce cumpăra fier vechi pe raza comunei Armășești, în condiții ilegale. Tînărul a fost dus la sediul poliției ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 14:35
(11129 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Cu cuțitul la discotecă

Un tînăr de 33 ani, din comuna Sinești, a fost depistat cu un cuțit asupra sa în timp ce se afla la o discotecă din Maia. Duminică, 3 aprilie a.c., lucrători din cadrul Posturilor de Poliție Maia și Brazii ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:38
(14021 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Surprinși în flagrant în timp ce furau sîrmă

Duminică, 3 aprilie, trei tineri, cu vîrste cuprinse între 15 și 21 ani, din Fetești, au fost identificați de o echipă de polițiști și jandarmi în timp ce sustrăgeau sîrmă de pe un teren cultivat cu viță ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:38
(9462 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Coșereni: A furat din curte

În data de 1 aprilie 2011, Poliția Urziceni a fost sesizată de un bărbat, de 54 ani, din localitate, despre faptul că în perioada 27.03.2011-01.04.2011, persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:38
(7696 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Coșereni furt


Copilul dispărut din Urziceni, depistat în București

Matache Leonard Gabriel, de 14 ani, din Urziceni, a fost identificat pe raza municipiului București, după două zile de la dispariție. Acesta s-a deplasat pe raza municipiului București cu trenul, fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:32
(10957 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A amenințat că se aruncă pe casa scării

După ce a consumat băuturi alcoolice, un bărbat în vîrstă de 43 ani ce locuiește într-un bloc ce a aparținut fostului IAS Bărăganu a amenințat că se aruncă în gol pe casa scării. Vecinii au fost cei care ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:30
(7987 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Flăcări în apropierea barajului

Aproximativ 200 ha de stuf și vegetație uscată au fost mistuite de flăcări în după-amiaza zilei de sîmbătă, 02 aprilie, în apropierea barajului Dridu. Pompierii militari de la Detașamentul Urziceni au intervenit ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:28
(9756 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Dridu incendiu


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...