Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Medicii veterinari din Ialomița își cer drepturile în instanță

Proces colectiv la Tribunalul Ialomița

Medicii veterinari din Ialomița își cer drepturile în instanță

Medicii veterinari din Ialomița dau în judecată Autoritatea Națio­nală Sanitar Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor, reprezentată la nivel local de Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, solicitând plata celor 10 mii de lei/cabinet promiși de stat. Potrivit actelor normative prin care este prevăzută această reglementare, sumele se acordă medicilor veterinari care au încheiate contracte de concesiune cu ANSVA și care au împuternicire pentru efectuarea acțiunilor sanitar-veterinare publice.

Se așteaptă decizia judecătorilor Acordarea celor 10 mii... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 13:40 (4493 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița salvează Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Încă o dată

Consiliul Județean Ialomița salvează Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Vineri, 28 mai 2021, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița. Printre proiectele de hotărâre care ar putea suscita interesul opiniei publice se numără și cel pri­vind participarea Consiliului Județean la ma­jorarea capitalului social al Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Valoarea acestei majorări de capital este de 1,7 milioane de lei, iar banii vor fi utilizați pentru achiziția de utilaje necesare desfășurării activității firmei. Decizia de majorare a capitalului social s-a făcut în urma efectuării «testului investitorului privat prudent».

Încă 1,7 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 10:55 (9518 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia se alătură campaniei naționale de vaccinare anti-COVID-19

Penitenciarul Slobozia se alătură campaniei naționale de vaccinare anti-COVID-19

bonus: Noi decizii ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița

De mai bine de o lună, Pe­niten­ciarul Slobozia susține campania națională de vaccinare anti-COVID-19. Datele arată că peste 280 de persoane private de libertate au fost imunizate cu cel puțin o doză până în prezent. Vaccinurile administrate sunt produse de companiile Pfizer, AstraZeneca și Johnson&Johnson.

Deținuții au spus «DA!» vaccinării În urma demersurilor făcute de Administrația Penitenciarului Slobozia, echipele de medici din cadrul Centrului de Vaccinare «Răsărit în Amurg» au preluat și Centrul din cadrul Penitenciarului Slobozia. Astfel, în funcție de solicitări, cadrele... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2021, 14:55 (4652 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia va cheltui 17 milioane de lei pentru finalizarea parcării subterane

Mult a fost, destul a mai rămas

Slobozia va cheltui 17 milioane de lei pentru finalizarea parcării subterane

bonus: Administrația Soare are nevoie de surse noi de venit

Consiliul Local Slobozia a aprobat joi, 27 mai 2021, un studiu de fezabilitate care va permite finalizarea lucrărilor la parcarea subterană din Piața Revoluției. Valoarea lucrărilor este estimată la 17 milioane de lei, iar termenul de exe­cuție va fi de 9 luni de la debutul lucrărilor. Reamintim că inves­tiția din centrul Slobo­ziei a fost demarată în anul 2014 și a intrat în conservare în 2019...

După 2 ani de așteptare La 2 ani de la intrarea în conservare a șantierului din Piața Revoluției, administrația locală reia demersurile de finalizare a acestei investiții. Joi, 27 mai 202... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2021, 11:10 (4131 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA SA Constanța revine în Ialomița cu un nou Masterplan

RAJA SA Constanța revine în Ialomița cu un nou Masterplan

RAJA SA Constanța a propus autorităților județene din Ialomița un nou Masterplan pentru reabilitarea sectorului de apă și apă uzată. Informația a fost făcută pu­blică la nivelul Consiliului Județean Ialomița de către administratorul public al județului, Alexandru Potor: «Acest Masterplan trebuie să fie aprobat de către Consiliul Județean Ialomița... Deci noi adoptăm, practic, decizia finală! Și tot noi decidem dacă ceea ce conține acest Masterplan este în folosul ialomițenilor sau nu...».

O nouă oportunitate investițională RAJA SA Constanța propune pentru a patra oară administrației... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2021, 18:20 (4599 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Soare face curat în ograda Primăriei Slobozia

Organigramă nouă în luna iunie

Administrația Soare face curat în ograda Primăriei Slobozia

La jumătatea lunii mai a.c., în cadrul unei ședințe săptămânale interne, primarul Dragoș Soare ar fi declarat că «nu va mai lucra cu șefii departamentelor Primăriei...». Edilul a nominalizat șase nume de șefi care urmează să fie înlocuiți în următoarea perioadă. Printre aceștia s-ar număra directorul economic Adrian Trifan, șeful Servi­ciului Urbanism, Alexandru Ambruș și șefa Serviciului Programe și Strategii de Dezvoltare Locală, Alina Ciobanu. Primarul Dragoș Soare a refuzat să comenteze oficial informațiile. «Vom avea o nouă organigramă în luna iunie... E tot ce pot să vă spun în acest moment!» a declarat Dragoș Soare pentru ziarul nostru.

Curățenie în ograda lui Soare... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2021, 13:40 (14307 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infractor lăsat liber de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești

Cercetat în 50 de dosare penale

Infractor lăsat liber de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești

Inculpat în 50 de dosare penale privind fapte de «furt» sau «furt calificat», un adolescent de etnie romă din Țăndărei a fost lăsat liber de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești. Anchetatorii au respins solicitarea polițiștilor din Țăndărei privind arestarea preventivă a infractorului motivând că «nu se impune». Reamintim faptul că același infractor era căutat de autoritățile judiciare lo­cale de la începutul lunii mai a.c., după ce a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei în timp ce aștepta să fie audiat.

Reținut de polițiști, eliberat de procurori Pe data de... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 20:10 (5616 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

277 de candidați la examenul de Titularizare

În Ialomița

277 de candidați la examenul de Titularizare

Pregătirile pentru sesiunea din acest an a Titularizării au intrat în linie dreaptă și în județul Ialo­mița. Datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că 277 de candidați s-au înscris la această testare. Ca și anul trecut, numărul posturilor pe perioadă nedeterminată este mai mic decât cel al celor care susțin testarea.

Proba scrisă, la mijlocul lunii iulie Potrivit informațiilor oficiale, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița are disponibile doar 175 de posturi nedeterminate în Învățământ, ce pot fi ocupate prin examenul de Titularizare. Cei care reușesc să le obțină vor... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 18:05 (4428 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Se reunesc la mijlocul lui iunie

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Se reunesc la mijlocul lui iunie

Încă nu s-au stins ecourile bucuriei fantastice resimțite de microbiștii ialomițeni la golul lui Marius Ciobanu care menținea Unirea Slobozia în Liga a II-a, în dauna Comunei Recea.Viața fotbalistică merge înainte, iar finalul unui sezon naște griji pentru următorul. Federația Română de Fotbal a hotărât ca noul campionat să debuteze pe 31 iulie 2021, ceea ce ar putea însemna că vom avea din nou o singură serie dar, de data aceasta, se va juca în sistem tur-retur. Prin urmare, echipele din Liga Secundă s-au pus cu burta pe strategii, unele dintre acestea anunțând deja primele transferuri și disponibilizări. La Unirea Slobozia știm că vom avea un buget mai mare și un obiectiv mai îndrăzneț. Și mai... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 15:50 (4502 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Feteștiul și Doja, în focuri din 28 august 2021

Fotbal, Liga a III-a

Feteștiul și Doja, în focuri din 28 august 2021

FRF a decis ca noul sezon de Liga a III-a să înceapă pe 28 august a.c., bâjbâind încă după formatul optim. Se vehiculează, cel mai frecvent, menținerea sistemului cu 10 serii a câte 10 echipe. Dar se vorbește timid și despre revenirea la 5 serii cu 16-18 echipe... De-o fi una, de-o fi alta, noi, ialomițenii, suntem pe cai mari. Avem două echipe la nivelul acestui eșalon și abia așteptăm să le susținem! E prea devreme pentru ca Recolta Gheorghe Doja și CSM Fetești să-și traseze strategia de pregătire, dar ambele își doresc să aibă un campionat lipsit de grija re­trogradării. «Nu putem vorbi despre viitorul sezon atâta vreme cât noi nu l-am terminat pe actualul. Mai avem meciu­rile din Faza Județeană... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 14:25 (3344 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Valentina Soreanu, campioană națională la Junioare I

Handbal

Valentina Soreanu, campioană națională la Junioare I

Valentina Soreanu a început să joace handbal în urmă cu 11 ani, la Slobozia. A pășit în sală pe urmele surorii sale, Ada, portar apreciat la junioarele CSS. A intrat sub îndrumarea profesorului Marian Simion, acesta ochind încă de atunci o viitoare aruncătoare eficace de mână stângă, calitate pe care rar o găsești la o jucătoare din România. Valentina nu l-a dezamăgit, a progresat an de an, devenind un adevărat lider al generației sale. Într-un interviu pe care ni-l acorda cu ceva ani în urmă, Valentina declara: «Handbalul este marea mea pasiune și așa va fi pentru mulți ani. În viitor, mi-aș dori să îmbrac tricoul unei echipe mari din România, indiferent de numele acesteia!». Tot în acea perioadă... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 12:40 (3859 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Avocatul Poporului sesizează lipsa medicilor de familie în localitățile rurale din Ialomița

Avocatul Poporului sesizează lipsa medicilor de familie în localitățile rurale din Ialomița

Un Raport al Avocatului Poporului scoate în evidență nivelul de scăzut al serviciilor de medicină primară de care beneficiază ialomițenii. În baza documentelor oficiale primite din partea Direcției de Sănătate Publică Ialomița și Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița, Avocatul Poporului a concluzionat că Ialomița duce lipsă de medici de familie. Cele mai multe probleme din acest punct de vedere sunt semnalate în mediul rural, acolo unde există o reticență din partea absolvenților de Medicină de a înființa cabinete medicale de medicină de familie. Potrivit răspunsului înaintat de DPS Ialomița Avocatului Poporului, în ultimii 3 ani la nivelul instituției nu a fost înregistrată nicio cerere... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 10:55 (5036 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a dublat numărul mașinilor care circulă pe străzile Sloboziei

În 10 ani

S-a dublat numărul mașinilor care circulă pe străzile Sloboziei

În 10 ani, Primăria Slobozia a reușit să concesioneze 3268 de locuri de parcare. În prezent, numărul mașinilor care circulă pe străzile orașului depășește 20000, potrivit statisticii oficiale a Direcției Regim Permise și Înmatriculare a Vehiculelor. Anual, Primăria Slobozia încasează din concesionarea locurilor de parcare 300 mii de lei. Banii colectați ar putea fi mai mulți dacă numărul parcărilor concesionate ar fi mai mare. Administrația locală mai are însă disponibile doar 699... Cei mai mulți șoferi se descurcă așa cum pot când vine vorba despre parcarea autovehiculelor pe care le conduc.

Numărul mașinilor, în creștere... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2021, 14:40 (5702 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firma Chemgas Holding Corporation, implicată în 300 de procese

Falimentul Combinatului Chimic din Slobozia

Firma Chemgas Holding Corporation, implicată în 300 de procese

Datele oficiale ale Tribunalului Ialomița arată că societatea Chemgas Holding Corporation, în prezent în faliment, este parte în 300 de litigii înregistrate pe rolul instanței. Numărul cauzelor a crescut simțitor în momentul în care judecătorii au stabilit definitiv intrarea în faliment a societății. Cele mai multe dintre aceste procese sunt cauze asociate dosarului principal prin care s-a dispus falimentul. Ele au ca obiect contestații împotriva deciziilor emise de Adunarea Creditorilor. Valul de procese nu face decât să prelungească la nesfârșit deciziile judecătorilor cu privire la felul în care ar trebui împărțit patrimoniul Chemgas Holding Corporation. Firma le datorează creditorilor săi... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2021, 11:05 (7199 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sfinții neputințelor noastre

La Centrul de Asistență Medico-Socială Fierbinți-Târg

Sfinții neputințelor noastre

E  singurul Centru din Ialomița care va avea lift. Investițiile au costat 2,3 milioane de lei. Iar cei peste 40 de rezidenți din cadrul Centrului beneficiază de servicii sociale și medicale de excepție. Și totuși ceva nu le dă pace. Dorul de casă nu se uită niciodată...

De Sfinții Constantin și Elena
Cândva, Centrul a fost Conacul generalului Eracle Arion, primul comandant de artilerie al armatei române. E îngropat aici, în curte. La el acasă... Dar de-atunci au trecut 140 de ani, iar casa lui a devenit casă pentru bătrânii județului Ialomița. Vin aici din toate părțile,... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2021, 13:10 (2633 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Promitem redeschiderea Ștrandului Municipal al Sloboziei!»

Dragoș Soare, primarul Sloboziei

«Promitem redeschiderea Ștrandului Municipal al Sloboziei!»

Revenit în administrarea Primăriei Slobozia, după ce 10 ani a fost concesionat unei firme locale, Ștrandul Municipal este nefuncțional. În urma unei vizite de lucru privind monitorizarea obiectivului, primarul Dragoș Soare a declarat că administrația pe care o conduce va face de­mersuri pentru redeschiderea Ștrandului Municipal. «Vă promit că nu va rămâne așa și că până vara viitoare va deveni destinația favorită a tine­rilor din oraș!» a declarat Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia.

Dispută în instanță În perioada 2007-2017, Ștrandul Municipal al Sloboziei a fost concesionat... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2021, 12:55 (4816 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Gheorghe Doja: Opt persoane au ajuns la spital după ce au mâncat mici alterați

Gheorghe Doja: Opt persoane au ajuns la spital după ce au mâncat mici alterați

Opt membri ai unei familii din comuna Gheorghe Doja au ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce s-au intoxicat cu mâncarea pe care au consumat-o la prânz. Ancheta epidemiologică a arătat că alimentele au fost cumpărate din 3 supermarketuri din București.

Verificările sunt în curs Cei opt membri ai familiei din Gheorghe Doja, printre care și doi copii, în vârstă de 2 și 6 ani, au fost transportați cu ambulanțele la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în ziua de duminică, 23 mai 2021. Oamenii au consumat la masa de prânz mici, ficat de pasăre, piept de pui, ciuperci și... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2021, 18:40 (5375 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

«Ialomița are nevoie de toți parlamentarii ei!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

«Ialomița are nevoie de toți parlamentarii ei!»

Deputatul AUR Titus Silviu Păunescu invită parlamentarii ialomițeni să facă front comun pentru re­zolvarea problemelor economice și admi­nistrative ale jude­țului. Acesta susține că «doar împreună, cei șase parlamentari din Ialomița pot susține eficient interesele ialomițenilor în Parlamentul României!». «Efor­turile individuale sunt meritorii, dar nu sunt suficiente. Ialomița are nevoie de toți parlamentarii ei pentru a obține rapid rezultate eco­nomice și administrative. De aceea, pro­pun public organiza­rea unei întâlniri cu toți cei șase parlamentari ia­lomițeni pentru a identifica o strategie parlamentară co­mună în acest man­dat!» a declarat Silviu Titus Păunescu.

Apel către parlamentarii ialomițeni... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2021, 16:05 (4848 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Acord de recunoaștere a vinovăției într-un dosar de «trafic de droguri»

Slobozia: Acord de recunoaștere a vinovăției într-un dosar de «trafic de droguri»

Procurorii DIICOT din Slobozia au sesizat Tribunalul Ialomița cu acordul de recunoaștere a vinovăției în cazul unui tânăr din oraș anchetat pentru «trafic de droguri». De profesie informatician, acesta a fost acuzat de «trafic și deținere de droguri de risc».

Vindea droguri pe străzile Sloboziei Tânărul a intrat în vizorul anchetatorilor în urmă cu aproximativ 2 ani. Acesta vindea pe străzile din Slobozia cannabis, iar banii îi folosea pentru a-și cumpăra la rândul său droguri. În urma unor percheziții domiciliare efectuate de procurorii DIICOT Slobozia la locuința acestuia, au fost... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2021, 13:40 (6577 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu reclamă Guvernarea Câțu

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu reclamă Guvernarea Cîțu

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu susține că nu există zi fără o veste proastă venită de la Palatul Victoria. Demnitarul apreciază că scumpirilor deja produse de la începutul anului și până acum li se adaugă noi majorări, la prețul energiei electrice și la cel al gazelor naturale. De la 1 iulie, gazele pentru consumatorii casnici se scumpesc cu 25%, iar curentul electric cu încă 7,5%.

Efect de domino Deputatul PSD Ștefan Mușoiu ia public poziție împotriva Guvernului Cîțu. Demnitarul consideră că «situația actuală este inacceptabilă pentru toți românii...». «Deja prețul energiei electrice a depășit orice prag anterior de majorare, 2021 aducând o scumpire cu 50%, comparativ cu 2020, a tranzacțiilor spot pe bursa de energie (OPCOM). Creșterea masivă a prețului energiei și a combustibililor au determinat majorări în lanț, cu efecte pu­ternice în privința achiziției alimentelor de bază și a bunurilor de larg consum. Nu trebuie să îmi nuanțez mai mult spusele pentru că fiecare român a resimțit direct efectele liberalizării pieței energiei, decisă de guvernele liberale complet anapoda, efecte care vor provoca și dublarea inflației până la finalul anului, față de nivelul estimat, după cum anunță și Banca Națională!»... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2021, 11:05 (3413 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
255 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA: 186,542 de milioane lei pentru motorina aferentă trimestrului II al anului 2022

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Centrele Județene ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, efectuează plata ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură, pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 13:15
(22422 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: 49 de tichete sociale, acordate mamelor defavorizate

Mamele cu posibilități financiare reduse pot beneficia de tichete sociale în valoare de 2000 de lei pentru copilul nou-născut. La nivelul județului Ialomița, în prima etapă a programului destinat susținerii ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 12:00
(14863 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 noi cazuri de COVID-19

Joi, 8 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29333, fiind înregistrate 15 cazuri noi față de ziua de miercuri, 7 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2022, 16:15
(3097 vizualizări - 0 comentarii)


Ministrul Petre Daea, la a XIII-a ediție a «Zilei Porumbului»

Ministrul Petre Daea, la a XIII-a ediție a «Zilei Porumbului»

Cel mai longeviv eveniment cu profil agricol organizat în Ialomița, «Ziua Porumbului», s-a desfășurat joi, 8 septembrie a.c., în satul Orezu. Evenimentul, organizat de Asociația Producătorilor de Porumb ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2022, 16:00
(4546 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de 81,67 milioane de lei, colectate în luna august 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna august a anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 81,67 milioane de lei, cu 4 ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 19:20
(11839 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Țăndărei, drogat la volan

Polițiștii ialomițeni au continuat activitățile de prevenire și combatere a consumului de droguri. În acest context, marți, 6 septembrie a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 19:10
(3578 vizualizări - 0 comentarii)


«Educația-prioritate a Bisericii»: Protopopiatul Urziceni a cheltuit peste 54000 de lei pentru rechizite școlare și îmbrăcăminte

În perioada 1-4 septembrie 2022, în cadrul celor 68 de parohii arondate Protopopiatului Urziceni, 355 de elevi cu posibilități materiale reduse au beneficiat de sprijin material în valoare totală de 54 ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 18:25
(4009 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Rechizite școlare pentru 29 de elevi

Protopopiatul Slobozia: Rechizite școlare pentru 29 de elevi

Protopopiatul Slobozia, în colaborare cu Sectorul Social-Misionar al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, Parohia «Sfântul Dumitru» Slobozia și Parohia «Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil» Scânteia au ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 18:20
(8592 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vitezoman prins de radar cu autoturismul neînmatriculat

Marți, 6 septembrie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița, în timp ce desfășurau activități de control al traficului rutier pe DN2A-E60, au înregistrat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 17:50
(3398 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Național al Agriculturii din România: «Pâinea și Vinul», la Slobozia

Muzeul Național al Agriculturii organizează, în perioada 16-18 septembrie 2022, cea de a IV-a ediție a manifestării complexe «Pâinea și Vinul», tematică promovată încă din 2011, când la Slobozia s ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 16:45
(11811 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 20 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 7 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29318, fiind înregistrate 20 de cazuri noi față de ziua de marți, 6 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 16:20
(2313 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, reținut pentru producerea unui accident rutier

Urmare a accidentului produs în data de 29 iunie 2022, pe DN2, în afara comunei Sinești, soldat cu decesul a cinci persoane și rănirea a altor patru, cercetările au fost continuate de polițiștii din cadrul ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2022, 22:40
(11641 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Modificari la stabilirea și plata contribuțiilor de asigurări sociale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuailii interesați că începând cu 1 august 2022 a fost introdusă ca bază lunară de calcul al CAS și al CASS salariul minim brut pe ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2022, 17:15
(12315 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 33 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 6 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29298, fiind înregistrate 33 de cazuri noi față de ziua de luni, 5 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2022, 16:15
(2325 vizualizări - 0 comentarii)


Accident de muncă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un muncitor care lucra la reabilitarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a căzut de la etajul al treilea al unității medicale luni, 5 septembrie 2022. Muncitorul se află la Unitatea de Primiri Urgențe ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2022, 17:20
(14907 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Luni, 5 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29265, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de duminică, 4 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2022, 16:50
(2835 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 7 accidente, 24 de persoane rănite

ISU Ialomița: 7 accidente, 24 de persoane rănite

Două echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit la un accident rutier produs vineri, 2 septembrie 2022, în jurul orelor 16,20. În nefericitul eveniment a fost implicat un autoturism, în urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2022, 15:55
(3468 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier între localitățile Țăndărei și Ograda

Accident rutier între localitățile Țăndărei și Ograda

Duminică, 4 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit în cazul unui accident rutier produs între localitățile Țăndărei și Ograda, pe DN2A, în care au fost implicate două autoturisme. În urma ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2022, 19:15
(11297 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2A accident


Ialomița: 5 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 4 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29256, fiind înregistrate 5 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 3 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2022, 16:35
(1893 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 16 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 3 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29251, fiind înregistrate 16 cazuri noi față de ziua de vineri, 2 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2022, 16:55
(2362 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tribuna oficială a Stadionului «1 Mai», distrusă de un fulger

Slobozia: Tribuna oficială a Stadionului «1 Mai», distrusă de un fulger

Un puternic incendiu a fost produs în noaptea de vineri spre sâmbătă, 2/3 septembrie a.c., la Slobozia. Flăcările au distrus tribuna oficială a Stadionului «1 Mai». Reprezentanții Clubului Sportiv Municipal ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2022, 11:30
(6555 vizualizări - 6 comentarii)


Ialomița: 16 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 2 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29235, fiind înregistrate 16 cazuri noi față de ziua de joi, 1 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2022, 17:05
(1996 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat de 53 de ani din Slobozia, înecat în apele Mării Negre

Un bărbat de 53 de ani din Slobozia, aflat în vacanță pe litoralul Mării Negre, în stațiunea Jupiter, și-a pierdut viața în ziua de vineri, 2 septembrie 2022. Bărbatul nu a respectat steagul roșu arborat ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2022, 15:30
(4890 vizualizări - 1 comentariu)


Educația-prioritate a Bisericii: Acțiune a Protopopiatului Urziceni

Educația-prioritate a Bisericii: Acțiune a Protopopiatului Urziceni

Din dorința de a veni în sprijinul părinților deoarece mai sunt câteva zile până la începerea noului an școlar, Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor a oferit vineri, 2 septembrie ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2022, 15:10
(20081 vizualizări - 0 comentarii)


Statistică sumbră a Poliției Rutiere Ialomița: 39 de accidente soldate cu decesul a 34 de persoane și rănirea gravă a altor 17!

Acțiunile polițiștilor de la Rutieră au drept scop prevenirea evenimentelor grave din trafic, iar respectarea regulilor de circulație de către toți participanții la trafic ar reduce semnificativ tragediile ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2022, 14:05
(6016 vizualizări - 1 comentariu)


O zi de tabără la Jandarmeria Ialomița

O zi de tabără la Jandarmeria Ialomița

Întrucât la 1 septembrie se împlinesc 129 de ani de la înființarea Jandarmeriei Rurale, jandarmii ialomițeni au sărbătorit alături de copii de la grupul de cateheză «Doar noi?» al Parohiei Sfântul Nicolae ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 22:20
(4413 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții domiciliare în comuna Gheorghe Doja

Două percheziții domiciliare s-au desfășurat joi, 1 septembrie a.c., în localitatea ialomițeană Gheorghe Doja. Descinderile au fost organizate de Poliția Capitalei într-un dosar ce vizează fapte de evaziune ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 16:30
(3577 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Joi, 1 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29219, fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de miercuri, 31 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 16:15
(1898 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenții ale pompierilor ialomițeni: Accident în apropiere de Urziceni, incendiu la Gheorghe Lazăr

Trei echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit la un accident rutier, în care au fost implicate două autotrenuri, în urma căruia a rezultat o victimă. În sprijinul acestora a intervenit și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 13:25
(5288 vizualizări - 0 comentarii)


«Slobozia», distrusă de un șofer grăbit

«Slobozia», distrusă de un șofer grăbit

Literele volumetrice care alcătuiau numele reședinței județului au fost distruse în urma unui accident rutier produs joi, 1 septembrie 2022. Cel care a produs accidentul este șoferul unui BMW. Acesta venea ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 13:00
(3647 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...