Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

George Dragomir, campion național! Răzvan Stănescu, finalist!

Scrimă, Campionatul Național de Tineret U23

George Dragomir, campion național! Răzvan Stănescu, finalist!

Sala «Ana Pascu» din București a găzduit Campionatul Național de Tineret-sabie, competiție adresată sportivilor cu vârsta sub 23 de ani. Și la acest turneu, Slobozia a fost «buricul târgului», doi dintre cei mai valoroși scrimeri ai orașului nostru disputând Finala.

Cu pași siguri, spre Finală Cluburile din Slobozia s-au prezentat la competiție cu șapte scrimeri, dar toate speranțele au stat în George Dragomir și Răzvan Stănescu, deja consacrați în concursurile naționale și internațiinale ale juniorilor. Iar cei doi nu au dezamăgit. În faza Optimilor, Stănescu a trecut de ieșeanul ... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2021, 11:20 (5143 vizualizări - 3 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Pe Barcari n-o ajută... Matematica!

Pe Barcari n-o ajută... Matematica!

Devenită peste noapte parlamentar PNL de Ialomița, Luminița Barcari a căzut în păcatul vanității... Și, întrebată de un reporter care se plictisea pe holurile Parlamentului cât face «5 la puterea 0», a răspuns la ghici că face 5. Acuma, noi nu o arătăm cu degetul, că și noi suntem la fel de grămădiți. Numai că, spre deosebire de domnia sa, nu lansăm public declarații de genul: «Pentru toată lumea este utilă Matematica... Până la urmă, rigurozitatea Matematicii este importantă și în alt domeniu de activitate...». Așa că ne-am gândit să îi propunem să inițieze un proiect de lege prin care orice răspuns oferit de un parlamentar să devină axiomă. În felul ăsta, doamna Barcari nu va trebui... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2021, 16:20 (9013 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Faptele penale ale primarului Ștefan Ionescu din Valea Ciorii

Faptele penale ale primarului Ștefan Ionescu din Valea Ciorii

La un an de la trimiterea în judecată a edilului localității Valea Ciorii, în spațiul public apar noi informații despre ancheta instrumentată de procurorii Direcției Naționale Anticorupție, în care acesta are calitatea de «inculpat». Procurorii au precizat faptul că, în baza unor documente false, primarul Ștefan Ionescu și-ar fi ajutat cumnatul să obțină ilegal fonduri europene. În timp ce judecătorii încă analizează dosarul, DNA a reușit să convingă instanța să mențină sechestrele impuse în timpul urmăririi penale pe terenuri și sume de bani aparținând lui Ștefan Ionescu.

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2021, 14:05 (10810 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

12 voturi pentru Traian Mitrea: Țăndărei are viceprimar PNL!

12 voturi pentru Traian Mitrea: Țăndărei are viceprimar PNL!

După 6 luni de la Alegerile Locale și mai multe încercări eșuate, orașul Țăndărei are viceprimar. Decizia a fost adoptată în cadrul ședinței Consiliului Local Țăndărei de luni, 10 mai 2021. Noul viceprimar, Traian Mitrea a declarat public că «votul colegilor îl onorează și îl obligă...».

Mai bine mai târziu... Cele 5 partide politice care formează Consiliul Local Țăndărei au desemnat viceprimarul orașului. Luni, 10 mai 2021, în cadrul unei ședințe extraordinare, consilierii prezenți l-au ales pe Traian Mitrea pentru a ocupa această funcție. Decizia a fost adoptată cu 12 voturi... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 21:10 (4377 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița nu renunță la investițiile cu fonduri europene

Bilanț după 6 luni de mandat

Consiliul Județean Ialomița nu renunță la investițiile cu fonduri europene

Administrația județeană a făcut marți, 11 mai 2021, un prim bilanț al evoluției proiectelor de investiții finanțate din fonduri europene în Ialomița. Conform datelor oficiale, toate cele 8 proiecte care se derulează în acest moment se încadrează în noile termene negociate de oficialii administrației județene.

Bilanț pozitiv pe hârtiile oficiale Marți, 11 mai 2021, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel a organizat o conferință de presă în care a prezentat un prim bilanț al evoluției celor 8 proiecte de investiții finanțate din fonduri europene. La întâlnire au participat... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 20:20 (6954 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

CSM Fetești, campioana județului

Fotbal, Liga a IV-a

CSM Fetești, campioana județului

S-a terminat minicampionatul Ligii a IV-a ialomițene, iar toate cele 5 echipe merită felicitate pentru că au răspuns pozitiv acestei acțiuni și au făcut față programului infernal, cu 8 meciuri în 21 zile. Câștigătoarea detașată a acestei competiții este CSM Fetești, de altfel singura dintre cele 5 echipe care și-a manifestat clar intenția de a promova în Liga a III-a. Feteștenii antrenați de Mircea Ștefan au pierdut un singur meci, cu Victoria Munteni Buzău, în ultima etapă când, oricum, lucrurile erau clare. Dincă, Tudor, Călugăru și coechipierii lor au strâns 21 de puncte, cu 9 mai multe decât următoarele două clasate, Victoriile din Țăndărei și Munteni Buzău. Pe 4 s-a clasat Bărăganul Ciulnița... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 17:20 (5718 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Doi slobozeni au câștigat «Cupa Rotary Tenis Con»

Tenis de câmp

Doi slobozeni au câștigat «Cupa Rotary Tenis Con»

Arena «Tenis Con» a organizat săptămâna trecută «Cupa Rotary», competiție adresată copiilor din categoriile de vârstă 10, 12 și 16 ani. A fost un turneu care a adunat la start peste 80 de copii. În urmă cu 3 ani scriam despre «esențele tari» ale profesorului Ion Savu, iar acum ne bucurăm că prichindeii despre care vorbeam atunci au progresat, dovedind-o la «Cupa Rotary». Deși au concurat la o categorie de vârstă superioară, 12 ani, slobozenii Maria Dogaru (CSS Slobozia) la feminin și Călin Munteanu (CSM Unirea Slobozia) la masculin s-au impus fără drept de apel. De altfel, cei doi vor participa și la Campionatul Național U12, unde, în ciuda lipsei de experiență... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 15:50 (4605 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Alexandru Minea, campion național U15

Lupte, CS Amara

Alexandru Minea, campion național U15

La Târgu Mureș a fost organizat, la finele săptămânii precedente, Campionatul Național de Lupte adresat sportivilor sub 15 ani. CS Amara s-a întors de la această competiție cu 3 medalii. Cea mai strălucitoare îi aparține lui Alexandru Minea care, după ce, recent, a cucerit Cupa României, a devenit campion național la Categoria 35 kg. Ștefan Stancu a luat argintul la Categoria 48 kg. Luptătorul antrenat de Marian Moraru va reprezenta România, la sfârșitul lunii mai 2021, la Campionatul European U15, găzduit de Bulgaria. Tot la Categoria 35 kg, Alexandru Coteanu s-a clasat pe locul 3.... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 14:20 (2715 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Candidatul Ionel Gae, doar 26,50 puncte la concursul pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

Candidatul Ionel Gae, doar 26,50 puncte la concursul pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

Singurul candidat din Ialomița înscris la concursul pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate nu a reușit să promoveze testarea. Este vorba despre Ionel Gae, fost vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița. Potrivit rezultatelor publicate pe site-ul Casei Naționale de Asigurări de Sănătate, acesta a obținut doar 26,50 puncte la examenul scris (din 100 puncte posibile). Pentru a fi considerat admis, ar fi trebuit să obțină cel puțin 70 puncte.

Candidatură ținută secret
Ialomița s-a numărat printre județele în care Casa Națională de Asigurări de Sănătate a scos la... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 13:50 (22196 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Chemat la audieri, un hoț a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei

EXCLUSIV: Chemat la audieri, un hoț a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei

Polițiștii din Țăndărei au efectuat în seara zilei de luni, 10 mai a.c., o razie de amploare pe străzile din oraș. Oamenii legii au încercat să-i dea de urmă unui adolescent de 17 ani, care a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei, în timp ce aștepta să fie audiat și de procurorul de caz. Acesta are calitatea de suspect în mai multe dosare penale privind fapte de furt calificat.

Orașul, împânzit de polițiști
Din primele informații, se pare că adolescentul de 17 ani a fost chemat la audieri de către polițiști pentru a da declarații într-unul din dosarele penale în care este... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2021, 23:00 (12136 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Ciochina plătește ilegal administratorul public

Cu postul desființat

Primăria Ciochina plătește ilegal administratorul public

Scandal la Primăria Ciochina din cauza refuzului edilului loca­lității, Vasile Câmpu­lungeanu, de a desființa postul de admi­nistrator public al instituției. Consiliul Local Cio­china a decis în luna februarie a acestui an eliminarea funcției din organigra­ma instituției, invocând inuti­litatea acesteia. Vasile Câmpulungeanu a numit-o administrator public pe Nicoleta Fotache, fostul viceprimar al localității. Repre­zentanții Primăriei Ciochina susțin că, de două luni, aceasta este plătită ilegal din bani pu­blici. Prefectura Ialomița a des­fășurat un amplu control, iar situația ar putea intra și în atenția organelor de urmărire penală. Contactat telefonic pentru un punct de vedere, edilul Vasile... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2021, 15:10 (4995 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cartierul lui Sorel

Cartierul lui Sorel

Obsedată să demonstreze că «face» la Slobozia, administrația Soare se ia la întrecere cu realizările înaintașilor. Și, după cum vedeți în fotografia alăturată, întărește unicitatea Cartierului Gării Noi, transformat de edilii Sloboziei într-un coșmar pentru tinerii care au îndrăznit să-și construiască o casă în oraș. Adică primarul Ionașcu le-a dat locuri de casă într-o zonă inundabilă, primarul Stoica i-a ținut 4 ani fără utilități, primarul Mocioniu le-a plantat stâlpii de iluminat în mijlocul trotuarelor, iar primarul Soare le-a marcat bulevardul cu linie continuă, să-și poată face polițiștii locali norma de amenzi. Sigur, n-o fi vina lui Soare, că doar n-a trasat el marcajele! Ba... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2021, 11:10 (5762 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Eroii lui Alexandru suntem noi!

O cauză de 2,1 milioane de dolari

Eroii lui Alexandru suntem noi!

Alexandru are 3 ani și jumătate. Și luptă pentru viața lui de când a împlinit 21 de zile. Alături de el sunt părinții și prietenii acestora. Și lumea toată, grație campaniilor de pe Facebook. Iar acum este rândul orașului, al Sloboziei. Pentru că Alexandru are nevoie de 2,1 milioane de dolari pentru a învinge amiotrofia spinală Tip 1 de care suferă. Până acum, s-au strâns 825449 de dolari. Iar lupta lui e contra cronometru...

O minune de copil
E un copil plăpând, pe care Andrei și Gabriela îl plimbă în fiecare zi în parc, alături de noi. «E cuminte și ascultător... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2021, 21:05 (5098 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Gooool, Dinu! Jucăm barajul!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CSM Reșița 1-0

Gooool, Dinu! Jucăm barajul!

Stadionul «1 Mai» a găzduit un meci cu o încărcătură emoțională fantastică. Încordarea a cuprins întreaga arenă până spre dig, unde s-a poziționat inimoasa galerie adversă. Meciul Sloboziei cu Reșița s-a jucat cu retrogradarea pe masă și, oricât de hârșit ai fi în fotbal, n-au cum să nu-ți tremure picioarele. Adrian Mihalcea i-a trimis în teren, din primul minut, pe Gurău-Ghiță, Suciu, Lazăr, Ibrian-Vasile, Trașcu-Ciobanu, Afalna, Moldovan-Diarra. În prima repriză spectacolul a lipsit, apărând în schimb, de ambele părți, duritățile. Reșițeanul Robert Boboc părăsește terenul în minutul 12, după un duel cu Afalna. Diarra îi lasă, în minutul 23, locul lui Adăscăliței, iar Suciu se accidentează, la... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2021, 19:25 (5248 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie sau 0-0

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CSM Reșița, sâmbătă, 8.05.2021, orele 11,00

Victorie sau 0-0

Unirea Slobozia nu a știut să-și umfle mușchii împotriva deja retrogradatei Aerostar Bacău și, în locul victoriei, s-a ales doar cu un  2-2 care îi complică mult existența în Liga secundă. Mai mult, în crucialul meci cu Reșița, Adrian Mihalcea nu-l va avea la dispoziție pe căpitanul Toma, eliminat în partida cu băcăuanii. Din jocul cu Aerostar merită semnalat primul gol în Divizia secundă marcat de tânărul Dorin Radu. Celălalt gol al Unirii i-a aparținut lui Vlad Suciu. Astfel, înaintea ultimei etape din play-out, Slobozia și Reșița sunt la egalitate de puncte și golaveraj, bănățenii având marcat în această etapă a competiției un gol în plus. Teoretic, doar victoria ne-ar putea duce... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2021, 20:10 (2643 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-subprefectul Emilian Barbu s-a întors la Prefectură

Pleacă ai noștri, vin ai noștri

Ex-subprefectul Emilian Barbu s-a întors la Prefectură

UPDATE Emilian Barbu-«detașat», nu «transferat» la Prefectura Ialomița

Eliberat din funcție pentru a face loc subprefecților Tonița Manea și Gheorghe Babagianu, ex-subprefectul Emilian Barbu s-a întors la Prefectura Ialomița. Începând cu data de 4 mai 2021, acesta a preluat postul de Șef Serviciu Juridic și Contencios Administrativ în cadrul Instituției Prefectului Ialomița.

«Politica de rotire a cadrelor»
Inventată de Partidul Comunist Român în urmă cu mai bine de 50 de ani, «politica de rotire a cadrelor de partid și de stat» rămâne de actualitate. Montat în funcția de subprefect al județului Ialomița la data de 18 decembrie 2019 pe filiera... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2021, 15:10 (6383 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, dat în judecată de fostul manager Liviu Patrichi

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, dat în judecată de fostul manager Liviu Patrichi

Liviu Patrichi, actualul mana­ger interimar al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, și-a dat în judecată fostul angajator, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Acesta cere unității medicale să fie plătit pentru că a stat peste program la serviciu, în perioada în care a condus spitalul. Totodată, în același proces, este chemată în judecată și Primăria Fetești, în calitate de administrator al unității medicale. Acesta nu a putut fi contactat pentru un punct de vedere, întrucât nu a răspuns la telefon.

Un management contestabil Liviu Patrichi s-a aflat la condu­cerea Spitalului... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2021, 11:20 (12392 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Liniște! Prefectul Tănăsescu lucrează!

Liniște! Prefectul Tănăsescu lucrează!

Prefectura Ialomița a dat publicității un Raport privind activitatea prefectului Mihai Tănăsescu în cele două luni scurse de la numirea acestuia. Conform Raportului, activitatea prefectului s-a concentrat asupra activităților de prevenire și combaterea pandemiei de COVID-19 și a legalității activității administrative locale. «Din păcate solicitările făcute, au fost tratate cu un refuz total de către majoritatea autorităților locale și mai ales de către secretarii generali...» precizează prefectul Mihai Tănăsescu în cadrul Raportului.

Un prefect dornic să confirme Prefectul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2021, 15:10 (6997 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Un ialomițean solicită despăgubiri de 50 milioane de euro din cauza unei gropi din asfalt

CNAIR, acționată în instanță

Un ialomițean solicită despăgubiri de 50 milioane de euro din cauza unei gropi din asfalt

Un ialomițean de 40 de ani din comuna Făcăeni cere Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) despăgubiri de 50 milioane de euro. Victimă a unui accident de circulație, bărbatul susține că evenimentul nu s-ar fi produs dacă starea drumului pe care circula era una bună. Angajat într-o depășire, bărba­tul a intrat cu mașina într-o groapă, iar apoi s-a răsturnat. Tragedia s-a petrecut în urmă cu un an pe DN3B Fetești-Chirana. Un proces a fost deschis pe rolul Judecătoriei Fetești.

Drumurile publice, tratate cu indiferență
Starea proastă a drumurilor este... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2021, 12:40 (9703 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Culturii îl vrea pe Mihai Viteazul-«Moș Crăciun» în Piața Unirii din Slobozia

Ministerul Culturii îl vrea pe Mihai Viteazul-«Moș Crăciun» în Piața Unirii din Slobozia

Controversata statuie a lui Mihai Vitea­zul, realizată de artistul Vasile Aionesei și botezată de slobozeni «Moș Crăciun», ar putea fi amplasată din nou pe soclul din Piața Unirii, din Slobozia. Totul depinde de Înalta Curte de Casație și Justiție, instanță pe rolul căreia se află procesul intentat de Primăria Slobozia împotriva Comisiei Naționale pentru Monumentele de For Public a Ministerului Culturii ce are ca obiect anularea avizului dat de instituție pentru statuia lui Mihai Vitea­zul-«Moș Crăciun». De asemenea, administrația locală solicită avizarea statuii ecvestre a lui Mihai Vi­teazul, amplasată în prezent pe soclu și realizată de sculptorul Gabriel Manole. În primă instanță, Primăria... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2021, 13:10 (11188 vizualizări - 12 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 30 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27118, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua de vineri, 29 ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2022, 16:35
(2808 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Accident rutier provocat de un șofer băut

Giurgeni: Accident rutier provocat de un șofer băut

Vineri, 29 mai a.c., în zona localității Giurgeni s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în evenimentul rutier au fost implicate două ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 18:55
(11615 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Veteranilor de Război a fost marcată de Instituția Prefectului Județul Ialomița

Ziua Veteranilor de Război a fost marcată de Instituția Prefectului Județul Ialomița

Ziua Veteranilor de Război a fost marcată de Instituția Prefectului Județul Ialomița, vineri, 29 aprilie 2022, la Monumentul Eroilor «Colonel Popescu» din parcul Catedralei. Programul evenimentului a cuprins ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 18:15
(13434 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Recomandări privind conduita preventivă de 1 Mai

În perioada 30 aprilie-1 mai 2022, peste 180 de polițiști și pompieri din Ialomița vor fi la datorie, în slujba comunității, pentru asigurarea desfășurării în condiții de deplină ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 16:40
(6460 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 29 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27116, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua de joi, 28 aprilie ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 16:15
(3384 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna mai 2022

Ministerul Finanțelor emite, începând de luni, 2 mai 2022, noi emisiuni de Titluri de Stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1 și 3 ani și dobânzi de 5,5% și 6,15%. Titlurile de Stat au valoare ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 16:00
(18275 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modelul documentelor pentru plata șomajului tehnic a fost aprobat

Modelul tipizat al documentelor necesare angajatorilor pentru plata indemnizației de șomaj tehnic reglementat de Ordonanța de Urgență nr. 36/2022, privind stabilirea unor măsuri de protecție socială a salariaților ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 14:00
(11876 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se redeschide «Salonul de primăvară»

Centrul Cultural «Ionel Perlea» organizează marți, 3 mai 2022, expoziția de pictură «Salonul de primăvară». Evenimentul începe la orele 14,00 și se desfășoară cu sprijinul Uniunii Artiștilor Plastici, filiala ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 13:45
(5022 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artei, etapa județeană, la Muzeul Național al Agriculturii

Miercuri, 4 mai 2022, la orele 11,00, Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia va fi gazda expoziției prilejuită de Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artei, etapa județeană ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 12:30
(14160 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Joi, 28 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27110, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de miercuri, 27 aprilie ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2022, 16:20
(7784 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiuni de control în perioada Sărbătorilor Pascale

În perioada 28 martie-24 aprilie 2022, echipe de inspectori din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat controale oficiale privind modul în care sunt respectate condițiile sanitar-veterinare în 152 de obiective ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2022, 15:05
(11380 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe Șoseaua București din Căzănești

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe Șoseaua București din orașul Căzănești, echipele de intervenție RAJA sistează furnizarea apei potabile ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2022, 14:20
(11630 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 27 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27109, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de marți, 26 ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2022, 16:15
(2712 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Noi forme de sprijin pentru susținerea activității fermierilor în anul 2022

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 12 mai 2022 inclusiv, se depun cereri de solicitare pentru următoarele scheme de ajutor de ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2022, 15:00
(11205 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tânăr arestat pentru «tentativă la omor»

Luni, 25 aprilie a.c., un tânăr în vârstă de 21 de ani, din Slobozia, a fost arestat preventiv pentru comiterea infracțiunii de «tentativă la omor». Astfel, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2022, 17:50
(10564 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 40 permise reținute, amenzi de peste 222 mii de lei

În minivacața prilejuită de Sărbătorile Pascale, polițiștii din Ialomița au fost prezenți la datorie și au acționat pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică. În urma neregulilor descoperite ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2022, 17:40
(9790 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Marți, 26 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27105, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ziua de luni, 25 aprilie ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2022, 16:40
(3705 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă la Dridu

Echipele RAJA Constanța intervin pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Principală, nr. 264, din localitatea Dridu. În vederea executării acestor ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2022, 14:10
(16894 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun nou caz de COVID-19!

Luni, 25 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27102, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 24 aprilie ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2022, 16:50
(13038 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Duminică, 24 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27102, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de sâmbătă, 23 aprilie ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2022, 16:25
(7967 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Accident rutier provocat de un șofer băut

DN21: Accident rutier provocat de un șofer băut

În dimineața zilei de duminică, 24 aprilie a.c., între localitățile Slobozia Nouă și Iazu s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2022, 13:15
(12457 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prins în flagrant în timp ce fura alimente dintr-un supermarket

Un polițist aflat în timpul liber a intervenit în seara zilei de vineri, 22 aprilie a.c., pentru prinderea unui bărbat, suspect că ar fi sustras mai multe produse dintr-un magazin din centrul municipiului ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2022, 17:00
(22715 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Sâmbătă, 23 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27101, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de vineri, 22 aprilie ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2022, 16:50
(5860 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: 11 persoane, victime ale unui accident rutier

Iazu: 11 persoane, victime ale unui accident rutier

Vineri, 22 aprilie a.c., pe raza localității Iazu s-a produs un accident rutier. Potivit ISU Ialomița, în evenimentul rutier au fost implicate 4 autorisme, victime ale accidentului fiind 11 persoane, 7 ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2022, 19:50
(12811 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 22 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27100, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua de joi, 21 aprilie ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2022, 16:40
(3719 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Joi, 21 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27098, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de miercuri, 20 aprilie ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2022, 16:35
(4868 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente într-o singură zi

Ialomița: 4 accidente într-o singură zi

Miercuri, 20 aprilie a.c., în jurul orei 9,50, două echipaje din cadrul Stației de Pompieri  Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2022, 16:05
(8537 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni/Fetești: Percheziții într-un dosar penal privind produse contrafăcute

Urziceni/Fetești: Percheziții într-un dosar penal privind produse contrafăcute

Peste 620 de articole vestimentare și de încălțăminte contrafăcute, în valoare de 220000 de lei, au fost descoperite și confiscate de polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, în ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2022, 15:25
(12688 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Traficant de droguri, reținut pentru 24 de ore

Ialomița: Traficant de droguri, reținut pentru 24 de ore

Marți, 19 aprilie a.c., polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița-Brigada de Combatere a Criminalității Organizate București, împreună cu procurorii DIICOT-BT Ialomița, au ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 17:30
(16488 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 20 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27094, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de marți, 19 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 16:15
(6044 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...