Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

George Dragomir, campion național! Răzvan Stănescu, finalist!

Scrimă, Campionatul Național de Tineret U23

George Dragomir, campion național! Răzvan Stănescu, finalist!

Sala «Ana Pascu» din București a găzduit Campionatul Național de Tineret-sabie, competiție adresată sportivilor cu vârsta sub 23 de ani. Și la acest turneu, Slobozia a fost «buricul târgului», doi dintre cei mai valoroși scrimeri ai orașului nostru disputând Finala.

Cu pași siguri, spre Finală Cluburile din Slobozia s-au prezentat la competiție cu șapte scrimeri, dar toate speranțele au stat în George Dragomir și Răzvan Stănescu, deja consacrați în concursurile naționale și internațiinale ale juniorilor. Iar cei doi nu au dezamăgit. În faza Optimilor, Stănescu a trecut de ieșeanul ... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2021, 11:20 (5143 vizualizări - 3 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Pe Barcari n-o ajută... Matematica!

Pe Barcari n-o ajută... Matematica!

Devenită peste noapte parlamentar PNL de Ialomița, Luminița Barcari a căzut în păcatul vanității... Și, întrebată de un reporter care se plictisea pe holurile Parlamentului cât face «5 la puterea 0», a răspuns la ghici că face 5. Acuma, noi nu o arătăm cu degetul, că și noi suntem la fel de grămădiți. Numai că, spre deosebire de domnia sa, nu lansăm public declarații de genul: «Pentru toată lumea este utilă Matematica... Până la urmă, rigurozitatea Matematicii este importantă și în alt domeniu de activitate...». Așa că ne-am gândit să îi propunem să inițieze un proiect de lege prin care orice răspuns oferit de un parlamentar să devină axiomă. În felul ăsta, doamna Barcari nu va trebui... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2021, 16:20 (9013 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Faptele penale ale primarului Ștefan Ionescu din Valea Ciorii

Faptele penale ale primarului Ștefan Ionescu din Valea Ciorii

La un an de la trimiterea în judecată a edilului localității Valea Ciorii, în spațiul public apar noi informații despre ancheta instrumentată de procurorii Direcției Naționale Anticorupție, în care acesta are calitatea de «inculpat». Procurorii au precizat faptul că, în baza unor documente false, primarul Ștefan Ionescu și-ar fi ajutat cumnatul să obțină ilegal fonduri europene. În timp ce judecătorii încă analizează dosarul, DNA a reușit să convingă instanța să mențină sechestrele impuse în timpul urmăririi penale pe terenuri și sume de bani aparținând lui Ștefan Ionescu.

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2021, 14:05 (10810 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

12 voturi pentru Traian Mitrea: Țăndărei are viceprimar PNL!

12 voturi pentru Traian Mitrea: Țăndărei are viceprimar PNL!

După 6 luni de la Alegerile Locale și mai multe încercări eșuate, orașul Țăndărei are viceprimar. Decizia a fost adoptată în cadrul ședinței Consiliului Local Țăndărei de luni, 10 mai 2021. Noul viceprimar, Traian Mitrea a declarat public că «votul colegilor îl onorează și îl obligă...».

Mai bine mai târziu... Cele 5 partide politice care formează Consiliul Local Țăndărei au desemnat viceprimarul orașului. Luni, 10 mai 2021, în cadrul unei ședințe extraordinare, consilierii prezenți l-au ales pe Traian Mitrea pentru a ocupa această funcție. Decizia a fost adoptată cu 12 voturi... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 21:10 (4377 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița nu renunță la investițiile cu fonduri europene

Bilanț după 6 luni de mandat

Consiliul Județean Ialomița nu renunță la investițiile cu fonduri europene

Administrația județeană a făcut marți, 11 mai 2021, un prim bilanț al evoluției proiectelor de investiții finanțate din fonduri europene în Ialomița. Conform datelor oficiale, toate cele 8 proiecte care se derulează în acest moment se încadrează în noile termene negociate de oficialii administrației județene.

Bilanț pozitiv pe hârtiile oficiale Marți, 11 mai 2021, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel a organizat o conferință de presă în care a prezentat un prim bilanț al evoluției celor 8 proiecte de investiții finanțate din fonduri europene. La întâlnire au participat... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 20:20 (6953 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

CSM Fetești, campioana județului

Fotbal, Liga a IV-a

CSM Fetești, campioana județului

S-a terminat minicampionatul Ligii a IV-a ialomițene, iar toate cele 5 echipe merită felicitate pentru că au răspuns pozitiv acestei acțiuni și au făcut față programului infernal, cu 8 meciuri în 21 zile. Câștigătoarea detașată a acestei competiții este CSM Fetești, de altfel singura dintre cele 5 echipe care și-a manifestat clar intenția de a promova în Liga a III-a. Feteștenii antrenați de Mircea Ștefan au pierdut un singur meci, cu Victoria Munteni Buzău, în ultima etapă când, oricum, lucrurile erau clare. Dincă, Tudor, Călugăru și coechipierii lor au strâns 21 de puncte, cu 9 mai multe decât următoarele două clasate, Victoriile din Țăndărei și Munteni Buzău. Pe 4 s-a clasat Bărăganul Ciulnița... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 17:20 (5718 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Doi slobozeni au câștigat «Cupa Rotary Tenis Con»

Tenis de câmp

Doi slobozeni au câștigat «Cupa Rotary Tenis Con»

Arena «Tenis Con» a organizat săptămâna trecută «Cupa Rotary», competiție adresată copiilor din categoriile de vârstă 10, 12 și 16 ani. A fost un turneu care a adunat la start peste 80 de copii. În urmă cu 3 ani scriam despre «esențele tari» ale profesorului Ion Savu, iar acum ne bucurăm că prichindeii despre care vorbeam atunci au progresat, dovedind-o la «Cupa Rotary». Deși au concurat la o categorie de vârstă superioară, 12 ani, slobozenii Maria Dogaru (CSS Slobozia) la feminin și Călin Munteanu (CSM Unirea Slobozia) la masculin s-au impus fără drept de apel. De altfel, cei doi vor participa și la Campionatul Național U12, unde, în ciuda lipsei de experiență... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 15:50 (4605 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Alexandru Minea, campion național U15

Lupte, CS Amara

Alexandru Minea, campion național U15

La Târgu Mureș a fost organizat, la finele săptămânii precedente, Campionatul Național de Lupte adresat sportivilor sub 15 ani. CS Amara s-a întors de la această competiție cu 3 medalii. Cea mai strălucitoare îi aparține lui Alexandru Minea care, după ce, recent, a cucerit Cupa României, a devenit campion național la Categoria 35 kg. Ștefan Stancu a luat argintul la Categoria 48 kg. Luptătorul antrenat de Marian Moraru va reprezenta România, la sfârșitul lunii mai 2021, la Campionatul European U15, găzduit de Bulgaria. Tot la Categoria 35 kg, Alexandru Coteanu s-a clasat pe locul 3.... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 14:20 (2714 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Candidatul Ionel Gae, doar 26,50 puncte la concursul pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

Candidatul Ionel Gae, doar 26,50 puncte la concursul pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

Singurul candidat din Ialomița înscris la concursul pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate nu a reușit să promoveze testarea. Este vorba despre Ionel Gae, fost vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița. Potrivit rezultatelor publicate pe site-ul Casei Naționale de Asigurări de Sănătate, acesta a obținut doar 26,50 puncte la examenul scris (din 100 puncte posibile). Pentru a fi considerat admis, ar fi trebuit să obțină cel puțin 70 puncte.

Candidatură ținută secret
Ialomița s-a numărat printre județele în care Casa Națională de Asigurări de Sănătate a scos la... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 13:50 (22192 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Chemat la audieri, un hoț a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei

EXCLUSIV: Chemat la audieri, un hoț a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei

Polițiștii din Țăndărei au efectuat în seara zilei de luni, 10 mai a.c., o razie de amploare pe străzile din oraș. Oamenii legii au încercat să-i dea de urmă unui adolescent de 17 ani, care a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei, în timp ce aștepta să fie audiat și de procurorul de caz. Acesta are calitatea de suspect în mai multe dosare penale privind fapte de furt calificat.

Orașul, împânzit de polițiști
Din primele informații, se pare că adolescentul de 17 ani a fost chemat la audieri de către polițiști pentru a da declarații într-unul din dosarele penale în care este... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2021, 23:00 (12136 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Ciochina plătește ilegal administratorul public

Cu postul desființat

Primăria Ciochina plătește ilegal administratorul public

Scandal la Primăria Ciochina din cauza refuzului edilului loca­lității, Vasile Câmpu­lungeanu, de a desființa postul de admi­nistrator public al instituției. Consiliul Local Cio­china a decis în luna februarie a acestui an eliminarea funcției din organigra­ma instituției, invocând inuti­litatea acesteia. Vasile Câmpulungeanu a numit-o administrator public pe Nicoleta Fotache, fostul viceprimar al localității. Repre­zentanții Primăriei Ciochina susțin că, de două luni, aceasta este plătită ilegal din bani pu­blici. Prefectura Ialomița a des­fășurat un amplu control, iar situația ar putea intra și în atenția organelor de urmărire penală. Contactat telefonic pentru un punct de vedere, edilul Vasile... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2021, 15:10 (4995 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cartierul lui Sorel

Cartierul lui Sorel

Obsedată să demonstreze că «face» la Slobozia, administrația Soare se ia la întrecere cu realizările înaintașilor. Și, după cum vedeți în fotografia alăturată, întărește unicitatea Cartierului Gării Noi, transformat de edilii Sloboziei într-un coșmar pentru tinerii care au îndrăznit să-și construiască o casă în oraș. Adică primarul Ionașcu le-a dat locuri de casă într-o zonă inundabilă, primarul Stoica i-a ținut 4 ani fără utilități, primarul Mocioniu le-a plantat stâlpii de iluminat în mijlocul trotuarelor, iar primarul Soare le-a marcat bulevardul cu linie continuă, să-și poată face polițiștii locali norma de amenzi. Sigur, n-o fi vina lui Soare, că doar n-a trasat el marcajele! Ba... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2021, 11:10 (5762 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Eroii lui Alexandru suntem noi!

O cauză de 2,1 milioane de dolari

Eroii lui Alexandru suntem noi!

Alexandru are 3 ani și jumătate. Și luptă pentru viața lui de când a împlinit 21 de zile. Alături de el sunt părinții și prietenii acestora. Și lumea toată, grație campaniilor de pe Facebook. Iar acum este rândul orașului, al Sloboziei. Pentru că Alexandru are nevoie de 2,1 milioane de dolari pentru a învinge amiotrofia spinală Tip 1 de care suferă. Până acum, s-au strâns 825449 de dolari. Iar lupta lui e contra cronometru...

O minune de copil
E un copil plăpând, pe care Andrei și Gabriela îl plimbă în fiecare zi în parc, alături de noi. «E cuminte și ascultător... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2021, 21:05 (5098 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Gooool, Dinu! Jucăm barajul!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CSM Reșița 1-0

Gooool, Dinu! Jucăm barajul!

Stadionul «1 Mai» a găzduit un meci cu o încărcătură emoțională fantastică. Încordarea a cuprins întreaga arenă până spre dig, unde s-a poziționat inimoasa galerie adversă. Meciul Sloboziei cu Reșița s-a jucat cu retrogradarea pe masă și, oricât de hârșit ai fi în fotbal, n-au cum să nu-ți tremure picioarele. Adrian Mihalcea i-a trimis în teren, din primul minut, pe Gurău-Ghiță, Suciu, Lazăr, Ibrian-Vasile, Trașcu-Ciobanu, Afalna, Moldovan-Diarra. În prima repriză spectacolul a lipsit, apărând în schimb, de ambele părți, duritățile. Reșițeanul Robert Boboc părăsește terenul în minutul 12, după un duel cu Afalna. Diarra îi lasă, în minutul 23, locul lui Adăscăliței, iar Suciu se accidentează, la... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2021, 19:25 (5248 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie sau 0-0

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CSM Reșița, sâmbătă, 8.05.2021, orele 11,00

Victorie sau 0-0

Unirea Slobozia nu a știut să-și umfle mușchii împotriva deja retrogradatei Aerostar Bacău și, în locul victoriei, s-a ales doar cu un  2-2 care îi complică mult existența în Liga secundă. Mai mult, în crucialul meci cu Reșița, Adrian Mihalcea nu-l va avea la dispoziție pe căpitanul Toma, eliminat în partida cu băcăuanii. Din jocul cu Aerostar merită semnalat primul gol în Divizia secundă marcat de tânărul Dorin Radu. Celălalt gol al Unirii i-a aparținut lui Vlad Suciu. Astfel, înaintea ultimei etape din play-out, Slobozia și Reșița sunt la egalitate de puncte și golaveraj, bănățenii având marcat în această etapă a competiției un gol în plus. Teoretic, doar victoria ne-ar putea duce... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2021, 20:10 (2643 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-subprefectul Emilian Barbu s-a întors la Prefectură

Pleacă ai noștri, vin ai noștri

Ex-subprefectul Emilian Barbu s-a întors la Prefectură

UPDATE Emilian Barbu-«detașat», nu «transferat» la Prefectura Ialomița

Eliberat din funcție pentru a face loc subprefecților Tonița Manea și Gheorghe Babagianu, ex-subprefectul Emilian Barbu s-a întors la Prefectura Ialomița. Începând cu data de 4 mai 2021, acesta a preluat postul de Șef Serviciu Juridic și Contencios Administrativ în cadrul Instituției Prefectului Ialomița.

«Politica de rotire a cadrelor»
Inventată de Partidul Comunist Român în urmă cu mai bine de 50 de ani, «politica de rotire a cadrelor de partid și de stat» rămâne de actualitate. Montat în funcția de subprefect al județului Ialomița la data de 18 decembrie 2019 pe filiera... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2021, 15:10 (6383 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, dat în judecată de fostul manager Liviu Patrichi

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, dat în judecată de fostul manager Liviu Patrichi

Liviu Patrichi, actualul mana­ger interimar al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, și-a dat în judecată fostul angajator, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Acesta cere unității medicale să fie plătit pentru că a stat peste program la serviciu, în perioada în care a condus spitalul. Totodată, în același proces, este chemată în judecată și Primăria Fetești, în calitate de administrator al unității medicale. Acesta nu a putut fi contactat pentru un punct de vedere, întrucât nu a răspuns la telefon.

Un management contestabil Liviu Patrichi s-a aflat la condu­cerea Spitalului... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2021, 11:20 (12392 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Liniște! Prefectul Tănăsescu lucrează!

Liniște! Prefectul Tănăsescu lucrează!

Prefectura Ialomița a dat publicității un Raport privind activitatea prefectului Mihai Tănăsescu în cele două luni scurse de la numirea acestuia. Conform Raportului, activitatea prefectului s-a concentrat asupra activităților de prevenire și combaterea pandemiei de COVID-19 și a legalității activității administrative locale. «Din păcate solicitările făcute, au fost tratate cu un refuz total de către majoritatea autorităților locale și mai ales de către secretarii generali...» precizează prefectul Mihai Tănăsescu în cadrul Raportului.

Un prefect dornic să confirme Prefectul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2021, 15:10 (6997 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Un ialomițean solicită despăgubiri de 50 milioane de euro din cauza unei gropi din asfalt

CNAIR, acționată în instanță

Un ialomițean solicită despăgubiri de 50 milioane de euro din cauza unei gropi din asfalt

Un ialomițean de 40 de ani din comuna Făcăeni cere Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) despăgubiri de 50 milioane de euro. Victimă a unui accident de circulație, bărbatul susține că evenimentul nu s-ar fi produs dacă starea drumului pe care circula era una bună. Angajat într-o depășire, bărba­tul a intrat cu mașina într-o groapă, iar apoi s-a răsturnat. Tragedia s-a petrecut în urmă cu un an pe DN3B Fetești-Chirana. Un proces a fost deschis pe rolul Judecătoriei Fetești.

Drumurile publice, tratate cu indiferență
Starea proastă a drumurilor este... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2021, 12:40 (9700 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Culturii îl vrea pe Mihai Viteazul-«Moș Crăciun» în Piața Unirii din Slobozia

Ministerul Culturii îl vrea pe Mihai Viteazul-«Moș Crăciun» în Piața Unirii din Slobozia

Controversata statuie a lui Mihai Vitea­zul, realizată de artistul Vasile Aionesei și botezată de slobozeni «Moș Crăciun», ar putea fi amplasată din nou pe soclul din Piața Unirii, din Slobozia. Totul depinde de Înalta Curte de Casație și Justiție, instanță pe rolul căreia se află procesul intentat de Primăria Slobozia împotriva Comisiei Naționale pentru Monumentele de For Public a Ministerului Culturii ce are ca obiect anularea avizului dat de instituție pentru statuia lui Mihai Vitea­zul-«Moș Crăciun». De asemenea, administrația locală solicită avizarea statuii ecvestre a lui Mihai Vi­teazul, amplasată în prezent pe soclu și realizată de sculptorul Gabriel Manole. În primă instanță, Primăria... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2021, 13:10 (11188 vizualizări - 12 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Pericol de explozie după ce o autoutilitară a luat foc pe DN2

O autoutilitară ce transporta 2400 l de metanol a fost cuprinsă de flăcări în noaptea de luni spre marți, 21/22 iulie 2014. Evenimentul s-a produs pe DN2, în dreptul KM 61, iar la fața locului s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2014, 12:30
(6588 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Dacă ai teren arabil în anumite localități
din județul Ialomița și
vrei să-l dai în arendă,
poți suna la numărul de telefon
0728/291.926
pentru a afla condițiile noastre

22 Iulie 2014, 09:10


anunț angajare

SC BUILDING ASTROM SRL Pitești
angajează pentru punctul de lucru
CENTRU DE AFACERI HAMILTON
(lîngă Combinatul Chimic)
agenți pază
Relații la punctul de lucru
din Slobozia, jud. Ialomița
(lîngă Combinatul Chimic)
sau la telefon 0744/330.327,
dl Ciobanu Nicolae

22 Iulie 2014, 08:30


APIA Ialomița: Cereri de plată pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează producătorii agricoli care au obținut acordul prealabil pentru 2014, că pot depune cererile de plată a ajutorului ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2014, 14:10
(7117 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor din Bărbulești, arestat

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au depistat în cursul zilei de miercuri, 16 iulie a.c., un bărbat de 34 de ani, din comuna Bărbulești, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2014, 10:10
(9327 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Cereri de plată pentru bunăstarea porcinelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că în perioada 16 iulie-18 august 2014, inclusiv, se depun Cererile de Plată pentru Măsura 215-pachet a) -plăți privind ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2014, 08:25
(7456 vizualizări - 0 comentarii)


Buldoexcavator în flăcări la Urziceni, bovină căzută în șanț la Manasia

Un cablu electric defect sau neizolat corespunzător a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la instalația electrică a unui buldoexcavator ce aparține unei societăți comerciale din ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2014, 18:50
(7535 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reamenajarea Pieței Revoluției, 37 milioane de lei

Potrivit unui comunicat de presă al Primăriei Slobozia, «marți, 15 iulie 2014, la sediul Primăriei Slobozia, a fost semnat contractul de executare a lucrărilor pentru Piața Revoluției. Procedura face parte ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2014, 13:40
(7590 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Măsuri privind controlul pestei porcine

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița solicită crescătorilor de porcine din localitățile Manasia, Căzănești, Ciochina, Stejaru, Păltiniș, Grindași, Valea Macrișului, Gîrbovi, Urziceni și Slobozia ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2014, 10:20
(6477 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Sinești

Luni, 14 iulie a.c., pe raza județului s-au produs două accidente rutiere, soldate cu rănirea a două persoane. Primul dintre acestea, s-a produs în jurul orei 5,30, pe DN2, pe raza localității Sinești. ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2014, 15:20
(8404 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Și-a înfipt un cuțit în abdomen și a amenințat că se aruncă de pe un stîlp

În seara zilei de luni, 14 iulie 2014, în jurul orei 19,25, un bărbat în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Mihail Kogălniceanu, cunoscut cu probleme psihice, a avut nevoie de îngrijiri medicale după ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2014, 09:35
(10158 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Incendiu de la o lumînare

O lumînare aprinsă ar fi fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o garsonieră situată la etajul 4 al unui bloc din Slobozia. Evenimentul a fost anunțat în dimineața zilei de miercuri ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2014, 11:10
(7171 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia incendiu


Sinești: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști

În baza unui mandat de percheziție emis de Judecătoria Urziceni, polițiștii Secției Rurale Coșereni au efectuat o percheziție la domiciliul unui bărbat, de 46 de ani, pe raza comunei Sinești. În locuința ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2014, 13:55
(15758 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi ialomițeni, pe numele cărora instanțele de judecată au emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea, au fost depuși de către polițiștii de Investigații Criminale în Penitenciarul Slobozia, în ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2014, 11:50
(6569 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere

La sfîrșitul lunii iunie 2014, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7095 șomeri, din care 1639 șomeri indemnizați, respectiv 5456 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2014, 09:45
(3604 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente cu tineri băuți la Mihail Kogălniceanu și Dridu

Duminică, 6 iulie 2014, pe raza localităților Mihail Kogălniceanu și Dridu s-au produs două accidente de circulație soldate cu avarierea a două autovehicule. Astfel, în timp ce doi tineri de 20 și 24 de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2014, 18:55
(9429 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Bărbat lovit de tren

Căderile masive de precipitații din data de joi, 3 iulie 2014, au dus la inundarea a 4 gospodării de pe raza localității Borănești. Unul dintre proprietari a sunat la 112 în dimineața zilei de vineri, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2014, 15:45
(6134 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident din cauza neatenției

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că vineri, 4 iulie a.c., la ieșirea din Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2014, 14:10
(5800 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Femeie accidentată pe trecerea de pietoni

O femeie de 58 de ani, din Urziceni, a fost accidentată de o mașină în timp ce trecea strada regulamentar pe trecerea de pietoni, fiind transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Femeia ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2014, 17:40
(7000 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Cantități de pepeni și lemne, confiscate de polițiști

Captură a polițiștilor de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița. În urma unei acțiuni, oamenii legii au confiscat nu mai puțin de 600 de kilograme de pepeni. În cadrul acțiunii polițiștii i-au ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2014, 15:40
(7535 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Imigranți ilegali în județ

Polițiștii Biroului pentru Imigrări Ialomița au desfașurat, la data de marți, 1 iulie 2014., o acțiune pe linia prevenirii și combaterii șederii ilegale a străinilor, pe raza de competență.Cu această ocazie ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2014, 15:20
(4644 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Ecouri oficiale la «Ziua Dunării»

Continuînd tradiția aniversării Zilei Internaționale a Dunării, Consiliul Județean Ialomița a organizat sîmbătă, 29 iunie 2014, dezbaterea «Localități riverane brațului Borcea, de la resurse potențiale ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2014, 12:30
(5022 vizualizări - 0 comentarii)


Noul Programul Național de Dezvoltare Rurală, valoare de 9,85 miliarde euro

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR) a transmis oficial la data de 1 iulie 2014 Programul Național de Dezvoltare Rurală (PNDR) 2014-2020 către Comisia Europeană în vederea aprobării. Noul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2014, 10:15
(5997 vizualizări - 1 comentariu)


Proxenet din Fetești, în vizorul polițiștilor

Caz de proxenetism la Fetești. Un tînăr de 26 de ani este cercetat de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, după ce oamenii legii au descoperit faptul că a constrîns o minoră de 15 ani să practice ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 16:50
(6139 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoane bănuite de contrabandă cu țigări

Doi bărbați, de 42 și 64 de ani, din Movilița și Dridu sînt suspectați de polițiști ca fiind contrabandiști cu țigări. În urma unor percheziții domiciliare în locuințele acestora au fost descoperite pachete ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 13:45
(6467 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidente pe bandă rulantă

Sîmbătă, 28 iunie a.c., în jurul orei 16,30, în timp ce un bărbat în vîrstă 41 de ani, din comuna Grivița, conducea un autoturism din direcția Miloșești către Reviga, într-o curbă semnalizată corespunzător ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 12:30
(5558 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii au depistat doi ialomițeni de 21, respectiv 34 de ani, în timp ce conduceau autoturisme, deși anterior consumaseră băuturi alcoolice. Cei în cauză au fost testați alcoolscop, rezultatele fiind ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 10:45
(4558 vizualizări - 1 comentariu)


Echipajele ISU Ialomița, pe podium

Echipajele ISU Ialomița, pe podium

În perioada 25-27.06.2014 s-a desfășurat, la București, faza zonală a Competiției Naționale de Descarcerare și Acordarea Primului Ajutor Calificat 2014. La linia de start s-au aliniat echipajele inspectoratelor ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 10:30
(6985 vizualizări - 1 comentariu)


Andrășești: Accident între două tiruri

Andrășești: Accident între două tiruri

Două autotrenuri ce se deplasau pe DN2A au intrat în coliziune, pe raza localității Andrășești. În urma impactului, unul dintre șoferi a rămas prins între fiarele contorsionate ale cabinei. Un echipaj de ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2014, 07:20
(6083 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o fabrică de termopane din Sinești

Vineri dimineață, 27 iunie 2014, pompierii de la Secția Urziceni au acționat cu 3 autospeciale de stingere pentru lichidarea unui incendiu, izbucnit în jurul orei 4,45, la o construcție din localitatea ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2014, 10:40
(8991 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești incendiu


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...