Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Candidatul Ionel Gae, doar 26,50 puncte la concursul pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

Candidatul Ionel Gae, doar 26,50 puncte la concursul pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

Singurul candidat din Ialomița înscris la concursul pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate nu a reușit să promoveze testarea. Este vorba despre Ionel Gae, fost vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița. Potrivit rezultatelor publicate pe site-ul Casei Naționale de Asigurări de Sănătate, acesta a obținut doar 26,50 puncte la examenul scris (din 100 puncte posibile). Pentru a fi considerat admis, ar fi trebuit să obțină cel puțin 70 puncte.

Candidatură ținută secret
Ialomița s-a numărat printre județele în care Casa Națională de Asigurări de Sănătate a scos la... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 13:50 (22245 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Chemat la audieri, un hoț a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei

EXCLUSIV: Chemat la audieri, un hoț a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei

Polițiștii din Țăndărei au efectuat în seara zilei de luni, 10 mai a.c., o razie de amploare pe străzile din oraș. Oamenii legii au încercat să-i dea de urmă unui adolescent de 17 ani, care a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei, în timp ce aștepta să fie audiat și de procurorul de caz. Acesta are calitatea de suspect în mai multe dosare penale privind fapte de furt calificat.

Orașul, împânzit de polițiști
Din primele informații, se pare că adolescentul de 17 ani a fost chemat la audieri de către polițiști pentru a da declarații într-unul din dosarele penale în care este... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2021, 23:00 (12155 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Ciochina plătește ilegal administratorul public

Cu postul desființat

Primăria Ciochina plătește ilegal administratorul public

Scandal la Primăria Ciochina din cauza refuzului edilului loca­lității, Vasile Câmpu­lungeanu, de a desființa postul de admi­nistrator public al instituției. Consiliul Local Cio­china a decis în luna februarie a acestui an eliminarea funcției din organigra­ma instituției, invocând inuti­litatea acesteia. Vasile Câmpulungeanu a numit-o administrator public pe Nicoleta Fotache, fostul viceprimar al localității. Repre­zentanții Primăriei Ciochina susțin că, de două luni, aceasta este plătită ilegal din bani pu­blici. Prefectura Ialomița a des­fășurat un amplu control, iar situația ar putea intra și în atenția organelor de urmărire penală. Contactat telefonic pentru un punct de vedere, edilul Vasile... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2021, 15:10 (5001 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cartierul lui Sorel

Cartierul lui Sorel

Obsedată să demonstreze că «face» la Slobozia, administrația Soare se ia la întrecere cu realizările înaintașilor. Și, după cum vedeți în fotografia alăturată, întărește unicitatea Cartierului Gării Noi, transformat de edilii Sloboziei într-un coșmar pentru tinerii care au îndrăznit să-și construiască o casă în oraș. Adică primarul Ionașcu le-a dat locuri de casă într-o zonă inundabilă, primarul Stoica i-a ținut 4 ani fără utilități, primarul Mocioniu le-a plantat stâlpii de iluminat în mijlocul trotuarelor, iar primarul Soare le-a marcat bulevardul cu linie continuă, să-și poată face polițiștii locali norma de amenzi. Sigur, n-o fi vina lui Soare, că doar n-a trasat el marcajele! Ba... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2021, 11:10 (5763 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Eroii lui Alexandru suntem noi!

O cauză de 2,1 milioane de dolari

Eroii lui Alexandru suntem noi!

Alexandru are 3 ani și jumătate. Și luptă pentru viața lui de când a împlinit 21 de zile. Alături de el sunt părinții și prietenii acestora. Și lumea toată, grație campaniilor de pe Facebook. Iar acum este rândul orașului, al Sloboziei. Pentru că Alexandru are nevoie de 2,1 milioane de dolari pentru a învinge amiotrofia spinală Tip 1 de care suferă. Până acum, s-au strâns 825449 de dolari. Iar lupta lui e contra cronometru...

O minune de copil
E un copil plăpând, pe care Andrei și Gabriela îl plimbă în fiecare zi în parc, alături de noi. «E cuminte și ascultător... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2021, 21:05 (5098 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Gooool, Dinu! Jucăm barajul!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CSM Reșița 1-0

Gooool, Dinu! Jucăm barajul!

Stadionul «1 Mai» a găzduit un meci cu o încărcătură emoțională fantastică. Încordarea a cuprins întreaga arenă până spre dig, unde s-a poziționat inimoasa galerie adversă. Meciul Sloboziei cu Reșița s-a jucat cu retrogradarea pe masă și, oricât de hârșit ai fi în fotbal, n-au cum să nu-ți tremure picioarele. Adrian Mihalcea i-a trimis în teren, din primul minut, pe Gurău-Ghiță, Suciu, Lazăr, Ibrian-Vasile, Trașcu-Ciobanu, Afalna, Moldovan-Diarra. În prima repriză spectacolul a lipsit, apărând în schimb, de ambele părți, duritățile. Reșițeanul Robert Boboc părăsește terenul în minutul 12, după un duel cu Afalna. Diarra îi lasă, în minutul 23, locul lui Adăscăliței, iar Suciu se accidentează, la... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2021, 19:25 (5252 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie sau 0-0

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CSM Reșița, sâmbătă, 8.05.2021, orele 11,00

Victorie sau 0-0

Unirea Slobozia nu a știut să-și umfle mușchii împotriva deja retrogradatei Aerostar Bacău și, în locul victoriei, s-a ales doar cu un  2-2 care îi complică mult existența în Liga secundă. Mai mult, în crucialul meci cu Reșița, Adrian Mihalcea nu-l va avea la dispoziție pe căpitanul Toma, eliminat în partida cu băcăuanii. Din jocul cu Aerostar merită semnalat primul gol în Divizia secundă marcat de tânărul Dorin Radu. Celălalt gol al Unirii i-a aparținut lui Vlad Suciu. Astfel, înaintea ultimei etape din play-out, Slobozia și Reșița sunt la egalitate de puncte și golaveraj, bănățenii având marcat în această etapă a competiției un gol în plus. Teoretic, doar victoria ne-ar putea duce... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2021, 20:10 (2645 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ex-subprefectul Emilian Barbu s-a întors la Prefectură

Pleacă ai noștri, vin ai noștri

Ex-subprefectul Emilian Barbu s-a întors la Prefectură

UPDATE Emilian Barbu-«detașat», nu «transferat» la Prefectura Ialomița

Eliberat din funcție pentru a face loc subprefecților Tonița Manea și Gheorghe Babagianu, ex-subprefectul Emilian Barbu s-a întors la Prefectura Ialomița. Începând cu data de 4 mai 2021, acesta a preluat postul de Șef Serviciu Juridic și Contencios Administrativ în cadrul Instituției Prefectului Ialomița.

«Politica de rotire a cadrelor»
Inventată de Partidul Comunist Român în urmă cu mai bine de 50 de ani, «politica de rotire a cadrelor de partid și de stat» rămâne de actualitate. Montat în funcția de subprefect al județului Ialomița la data de 18 decembrie 2019 pe filiera... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2021, 15:10 (6387 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, dat în judecată de fostul manager Liviu Patrichi

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, dat în judecată de fostul manager Liviu Patrichi

Liviu Patrichi, actualul mana­ger interimar al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, și-a dat în judecată fostul angajator, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Acesta cere unității medicale să fie plătit pentru că a stat peste program la serviciu, în perioada în care a condus spitalul. Totodată, în același proces, este chemată în judecată și Primăria Fetești, în calitate de administrator al unității medicale. Acesta nu a putut fi contactat pentru un punct de vedere, întrucât nu a răspuns la telefon.

Un management contestabil Liviu Patrichi s-a aflat la condu­cerea Spitalului... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2021, 11:20 (12398 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Liniște! Prefectul Tănăsescu lucrează!

Liniște! Prefectul Tănăsescu lucrează!

Prefectura Ialomița a dat publicității un Raport privind activitatea prefectului Mihai Tănăsescu în cele două luni scurse de la numirea acestuia. Conform Raportului, activitatea prefectului s-a concentrat asupra activităților de prevenire și combaterea pandemiei de COVID-19 și a legalității activității administrative locale. «Din păcate solicitările făcute, au fost tratate cu un refuz total de către majoritatea autorităților locale și mai ales de către secretarii generali...» precizează prefectul Mihai Tănăsescu în cadrul Raportului.

Un prefect dornic să confirme Prefectul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2021, 15:10 (6999 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un ialomițean solicită despăgubiri de 50 milioane de euro din cauza unei gropi din asfalt

CNAIR, acționată în instanță

Un ialomițean solicită despăgubiri de 50 milioane de euro din cauza unei gropi din asfalt

Un ialomițean de 40 de ani din comuna Făcăeni cere Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) despăgubiri de 50 milioane de euro. Victimă a unui accident de circulație, bărbatul susține că evenimentul nu s-ar fi produs dacă starea drumului pe care circula era una bună. Angajat într-o depășire, bărba­tul a intrat cu mașina într-o groapă, iar apoi s-a răsturnat. Tragedia s-a petrecut în urmă cu un an pe DN3B Fetești-Chirana. Un proces a fost deschis pe rolul Judecătoriei Fetești.

Drumurile publice, tratate cu indiferență
Starea proastă a drumurilor este... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2021, 12:40 (9743 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Culturii îl vrea pe Mihai Viteazul-«Moș Crăciun» în Piața Unirii din Slobozia

Ministerul Culturii îl vrea pe Mihai Viteazul-«Moș Crăciun» în Piața Unirii din Slobozia

Controversata statuie a lui Mihai Vitea­zul, realizată de artistul Vasile Aionesei și botezată de slobozeni «Moș Crăciun», ar putea fi amplasată din nou pe soclul din Piața Unirii, din Slobozia. Totul depinde de Înalta Curte de Casație și Justiție, instanță pe rolul căreia se află procesul intentat de Primăria Slobozia împotriva Comisiei Naționale pentru Monumentele de For Public a Ministerului Culturii ce are ca obiect anularea avizului dat de instituție pentru statuia lui Mihai Vitea­zul-«Moș Crăciun». De asemenea, administrația locală solicită avizarea statuii ecvestre a lui Mihai Vi­teazul, amplasată în prezent pe soclu și realizată de sculptorul Gabriel Manole. În primă instanță, Primăria... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2021, 13:10 (11192 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, implicat în 5 procese de «malpraxis»

Se solicită despăgubiri de 2 milioane de euro

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, implicat în 5 procese de «malpraxis»

Peste 2 milioane de euro este valoarea despăgubirilor morale pe care Spitalul Județean de Urgență Slobozia ar putea să le plătească în cazul dosarelor de «mal­praxis» în care este implicat. Pe rolul instanțelor de judecată sunt înregistrate 5 astfel de procese. Una dintre cauze a fost cercetată de procurori și are ca obiect «uciderea din culpă» a unui pacient care a primit îngrijiri medicale în cadrul Spitalului Slobozia. Toate aceste acțiuni se află într-un stadiu incipient în privința judecății, în niciuna dintre ele nefiind dispusă vreo sentință pe fond.

Oficialii spitalului păstrează tăcerea... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2021, 11:15 (6079 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

† Vincențiu
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor


Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Hristos a Înviat!

Încă din primele veacuri, creștinii au trăit această noapte sfântă în Biserică, deoarece este privegherea prin excelență, singura care până astăzi este simțită de toți creștinii la cea mai mare intensitate. Bisericile, în mod obișnuit, sunt împodobite de florile primăverii, la care se adaugă mulțimea lumânărilor aprinse din lumina Învierii lui Hristos, care înseamnă... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2021, 03:10 (8037 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a împărțit resursele bugetare

Consiliul Județean Ialomița a împărțit resursele bugetare

Consiliul Județean Ialomița a aprobat bugetul anului 2021. Votul, o formalitate administrativă, confirmă majoritatea alocărilor bugetare stabilite în proiectul de buget supus dezbaterii publice în urmă cu câteva zile, pe 15 aprilie 2021. În cadrul sedinței au fost aprobate și bugetele de venituri și cheltuieli ale firmelor din subordinea Consiliului Județean Ialomița, Drumuri și Poduri SA și Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Reamintim că instituția are un buget de 382 milioane de lei în anul 2021, din care 122 milioane de lei reprezintă cheltuielile de funcționare, iar 260 milioane de lei cheltuielile de dezvoltare.

Toată lumea are parte... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2021, 13:40 (7015 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Expert Insolvență, lichidatorul Chemgas Holding, a vândut Combinatul Chimic Slobozia cu 124 milioane de lei

Expert Insolvență, lichidatorul Chemgas Holding, a vândut Combinatul Chimic Slobozia cu 124 milioane de lei

Lichidatorul Chemgas Holding, firma Expert Insolvență, a vândut întreaga platformă industrială a Combinatului Chimic Slobozia. Cumpărătorul este societatea Popasul Trebeș SRL Bacău. Valoarea tranzacției este de 124 milioane de lei, bunurile fiind achiziționate prin licitație publică.

Vândut la licitație publică Lichidatorul Expert Insolvență, societatea desemnată să asigure administrarea Chemgas Holding, a anunțat încă din luna martie a acestui an vânzarea, prin licitație publică, a Combinatului Chimic Slobozia. La primele două licitații, organizate în data de 14, respectiv... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2021, 12:10 (13155 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Trei foști parlamentari ialomițeni își cer pensiile speciale în instanță

Trei foști parlamentari ialomițeni își cer pensiile speciale în instanță

Ecoul proceselor intentate de foștii parlamentari pentru redobândirea pensiilor speciale a ajuns și în Ialomița. Pe rolul Tribunalului Ialomița a fost înregistrat un proces prin care foștii demnitari Maria Petre, Alecsandru Știucă și Gabi Ionașcu își cer redobândirea dreptului la pensie specială. «Noi cerem respectarea unui drept de care am fost privați!» a comentat situația Gabi Ionașcu, fost se­nator PMP în le­gislatura 2016-2020.

Drepturi cerute în instanță Pensiile speciale de care beneficiau foștii parlamentari au fost desființate în luna februarie a acestui an, cu o majoritate... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2021, 10:50 (7114 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia sprijină administrația Soare

Semne de pace administrativă

Consiliul Local Slobozia sprijină administrația Soare

Joi, 22 aprilie a.c., Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în cadrul unei ședinte ordinare pentru a vota bugetul orașului pentru anul în curs. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat o serie de proiecte de investiții blocate timp de mai mulți ani la Slobozia. Deblocarea acestor proiecte reflectă decizia consilierilor PSD de a sprijini administrația Soare. Este prima dată în ultimii 3 ani când primarul Sloboziei beneficiază de suportul majorității consilierilor în funcție.

Consens politic în Consiliul Local Slobozia Administrația Soare are un buget operațional. Săptămâna precedentă,... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 21:20 (7012 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

65 mii de ialomițeni vaccinați împotriva COVID-19

65 mii de ialomițeni vaccinați împotriva COVID-19

Statistica Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că de la debutul campaniei de vaccinare și până în prezent, 65 mii de ialomițeni s-au vaccinat împotriva COVID-19. De asemenea, la nivelul județului nicio localitate nu se află în Scenariul Roșu. Mai mult decât atât, potrivit informațiilor oficiale, 10 localități ialomițene nu au înregistrat cazuri noi de COVID-19 în ultimele 24 de ore.

Cifrele vaccinării Potrivit Direcției de Sănătate Publică Ialomița, în primele 4 luni ale acestui an, 65 mii de persoane din județ s-au imunizat împotriva COVID-19. În ultimele 14 zile, conform... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 20:20 (3650 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

«Marile reforme ale PNL au murit înainte de a se naște!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Marile reforme ale PNL au murit înainte de a se naște!»

Deputatul PSD Stefan Mușoiu a taxat dur guvernarea PNL. Într-o declarație politică din 21 aprile 2021, parlamentarul a susținut că reformele structurale anunțate de Guvern sunt inexistente, iar singura preocupare a politicienilor aflați la Putere rămâne «plata polițelor». Ștefan Mușoiu consideră că singura soluție reală de reformă ar fi posibilă în condițiile în care PNL și USR-PLUS părăsesc guvernarea.

Atac dur înainte de Paște Deputatul Ștefan Mușoiu critică dur guvernarea PNL. Acesta susține că singura preocupare a actualilor guvernanți este «plata polițelor politice»: «Nota de plată a luptei de orgolii dintre cei de la PNL și cei de la USR-PLUS o decontează toți românii... Cu toții plătim în plus pentru orice achiziție sau serviciu prestat de care beneficiem din cauza creșterii cursului leu-euro, provocată de certurile din Cabinetul Cîțu, cu toții vom plăti un tribut mare și pe termen lung prin alungarea și a așa a puținilor noi investitori interesați să își deruleze afacerile în țara noastră!»... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 20:05 (6199 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
289 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Tânăr din Reviga, reținut pentru «furt din locuință»

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Grivița au identificat principalul bănuit de săvârșirea infracțiunii de furt dintr-o locuință din localitatea Reviga, în persoana unui tânăr, de 19 ani. ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2017, 16:15
(4563 vizualizări - 0 comentarii)


Furturi din magazine, la Urziceni și Fetești

Polițiștii din Urziceni au fost sesizați luni, 16 ianuarie 2017, de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2017, 16:10
(4176 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: NU se mai plătește taxa de cazier judiciar

Începând cu 1 februarie 2017, se elimină taxa de 10 lei pentru eliberarea certificatului de cazier judiciar. Prevederea este valabilă atât pentru persoanele fizice, cât și pentru persoanele juridice. Prin ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2017, 16:05
(6032 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Confirmare a unui caz de influență aviară

DSVSA Ialomița a notificat confirmarea unui caz de Influența Aviară (Gripa Aviară), tulpina H5N8 (înalt patogenă) la o lebădă de iarnă, care a fost găsită pe malul lacului Mostiștea în imediată apropiere ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2017, 15:10
(5371 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea»

Uniunea Artiștilor Plastici din România-Filiala Slobozia, Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia, Asociația «Sculptor marinar Laurențiu Macarie», TRUICART Events și Dan Tudor Truică-curator, au ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2017, 10:40
(3919 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Accident mortal la Cotorca

ISU Ialomița: Accident mortal la Cotorca

Pompierii din cadrul Detașamentului Urziceni și paramedicii SMURD au intervenit sâmbătă, 14 ianuarie 2017, pentru a acorda primul ajutor victimelor unui accident rutier, petrecut în zona localității Cotorca ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2017, 18:30
(11874 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii decembrie 2016, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7514 șomeri, din care 1721 șomeri indemnizați, respectiv 5793 șomeri ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2017, 13:10
(3765 vizualizări - 1 comentariu)


anunț

FIRMĂ DE PAZĂ
angajează
AGENȚI DE SECURITATE
pentru gardare transport feroviar,
cu sau fără atestat
Relații la tel. 0766/095.031,
de luni până vineri,
intervalul orar 9,00-17,00

13 Ianuarie 2017, 10:20


Ialomița: Femeie cu afecțiuni psihice, dispărută

Ialomița: Femeie cu afecțiuni psihice, dispărută

Polițiștii din Ialomița caută o femeie, de 44 de ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea femeii sunt rugați să sune la numărul ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2017, 19:40
(4209 vizualizări - 2 comentarii)


Bărbat din Amara, arestat la Grivița după ce a furat o mașină

Polițiștii cercetează un bărbat din orașul Amara, sub aspectul comiterii infracțiunilor de furt în scop de folosință, conducere fără permis și refuz de recoltare sau sustragere de la prelevarea de probe ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2017, 17:40
(5412 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Selecție pentru studenții care doresc să lucreze ȋn Germania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita anunță organizarea selecției pentru studenții care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada vacanței de ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2017, 14:25
(5096 vizualizări - 0 comentarii)


ONRC: Noutăți legislative privind înregistrarea și funcționarea PFA și II

Începând cu data de 16.01.2017, ca urmare a intrării în vigoare a Legii nr. 182/2016 pentru aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului 44/2008, privind desfășurarea activităților economice de către persoanele ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2017, 10:35
(5881 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Surprinși în flagrant în timp ce spărgeau o mașină

Polițiștii cercetează trei persoane sub aspectul comiterii infracțiunilor de «furt» și «furt calificat». Astfel, miercuri, 4 ianuarie 2017, polițiștii de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2017, 18:45
(4472 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Beat la volan

Marți, 3 ianuarie 2017, polițiștii rutieri au depistat un tânăr, de 19 ani, din comuna Vlădeni, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși consumase anterior băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2017, 15:45
(6378 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prins după ce a furat din magazin

Polițiștii feteșteni au fost sesizați marți, 3 ianuarie 2017, de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2017, 15:40
(6774 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


AJFP Ialomița: Prețuri medii la produsele agricole

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii interesați că a fost aprobată Hotărîrea Consiliului Județean Ialomița nr. 90/2016, privind stabilirea prețurilor medii ale ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2017, 16:30
(6866 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Cercetat de polițiști pentru violare de domiciliu și distrugere

Polițiștii Secției Rurale Grivița au reținut, pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, un bărbat, de 49 de ani, din comuna Reviga. Cel în cauză a fost încarcerat în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2016, 13:40
(6315 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga reținere


Căzănești: Beat la volan, implicat într-un accident

În cursul zilei de marți, 27 decembrie a.c., Poliția a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că pe raza orașului Căzănești s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale, iar unul dintre ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2016, 13:35
(5948 vizualizări - 0 comentarii)


Rovine: Bătrînă de 84 de ani, decedată în urma unui incendiu

O bătrînă, în vîrstă de 84 de ani, din satul Rovine, a decedat în după-amiaza zilei de sîmbătă, 24 decembrie 2016, după ce locuința acesteia a fost cuprinsă de flăcări. Cel mai probabil, incendiul a fost ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2016, 14:30
(4520 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Rovine incendiu


AFIR: Fondurile disponibile pentru investiții în dezvoltarea fermelor vegetale au fost solicitate integral înainte de termenul limită al sesiunii

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) anunță că fondurile nerambursabile alocate prin submăsura (sM) 4.1 «Investiții în exploatații agricole», componenta sector vegetal, aferentă celei ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2016, 15:05
(4279 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Manifestări ceremoniale pentru Eroii Revoluției

Cu prilejul Zilei Revoluției Române din 1989, Instituția Prefectului, Consiliul Județean Ialomița, Garnizoana Slobozia și Primăria Municipiului Slobozia organizează joi, 22 decembrie, de la orele 11,00 ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2016, 14:10
(3530 vizualizări - 0 comentarii)


Daruri pentru copii oferite de Protopopiatul Urziceni

Cu sprijinul Sectorului Social-Misionar din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a oferit sîmbătă, 17 decembrie 2016, daruri pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2016, 12:05
(4674 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Printr-un comunicat de presă, ENEL Distribuție Dobrogea anunță că luni, 19 decembrie 2016, mai multe zone ale municipiului reședință de județ vor fi afectate de întreuperea energiei electrice. Astfel, între ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2016, 18:05
(6760 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe Autostrada A2. O persoană a decedat și trei au fost rănite!

Un autotren, un autocamion și un autoturism au fost implicate într-un accident rutier vineri, în jurul orelor 12,05, pe Autostrada A2, în dreptul km 147, pe sensul de mers București-Constanța. În urma evenimentului ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2016, 17:35
(7366 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Ziua ANOFM-Ziua Porților Deschise»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat vineri, 16 decembrie 2016, cu ocazia aniversării a 18 ani de activitate a Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, «Ziua ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2016, 16:40
(6193 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Măcrișului: Bătrînă de 85 de ani, decedată în urma unui incendiu

Joi seara, 15 decembrie a.c., în jurul orelor 20,00, s-a produs un incendiu la o locuință de pe raza localității Valea Măcrișului. Cel mai probabil, acesta a fost generat de jarul căzut dintr-o sobă cu ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2016, 14:10
(6887 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Urziceni. Peste 2700 de petarde și un pistol cu bilă de cauciuc, confiscate!

Peste 2700 de petarde și un pistol cu bilă de cauciuc au  fost ridicate de polițiștii ialomițeni, în urma unei percheziții domiciliare efectuate miercuri, 14 decembrie 2016. Astfel, polițiștii de ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2016, 11:25
(6108 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Înșelăciuni prin metoda «Accidentul»

Marți, 13 decembrie a.c., două femei și un bărbat, cu vîrste cuprinse între 70 și 88 de ani, din localitățile Balaciu, Sfîntu Gheorghe și Malu, au sesizat Poliția cu privire la faptul că au fost victimele ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2016, 18:10
(6639 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin Serviciul de Ocupare EURES Romania a organizat miercuri, 14 decembrie 2016, o Bursă în cadrul căreia au fost oferite 800 locuri de muncă ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2016, 17:50
(6350 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Brazi confiscați de polițiști

Avînd în vedere specificul perioadei și apropierea Sărbătorii Crăciunului, polițiștii ialomițeni au intensificat activitățile de control pentru asigurarea legalității depozitării, transportului și comercializării ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2016, 17:25
(4756 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...