Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Alexandru Minea, campion național U15

Lupte, CS Amara

Alexandru Minea, campion național U15

La Târgu Mureș a fost organizat, la finele săptămânii precedente, Campionatul Național de Lupte adresat sportivilor sub 15 ani. CS Amara s-a întors de la această competiție cu 3 medalii. Cea mai strălucitoare îi aparține lui Alexandru Minea care, după ce, recent, a cucerit Cupa României, a devenit campion național la Categoria 35 kg. Ștefan Stancu a luat argintul la Categoria 48 kg. Luptătorul antrenat de Marian Moraru va reprezenta România, la sfârșitul lunii mai 2021, la Campionatul European U15, găzduit de Bulgaria. Tot la Categoria 35 kg, Alexandru Coteanu s-a clasat pe locul 3.... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 14:20 (2716 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Candidatul Ionel Gae, doar 26,50 puncte la concursul pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

Candidatul Ionel Gae, doar 26,50 puncte la concursul pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

Singurul candidat din Ialomița înscris la concursul pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate nu a reușit să promoveze testarea. Este vorba despre Ionel Gae, fost vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița. Potrivit rezultatelor publicate pe site-ul Casei Naționale de Asigurări de Sănătate, acesta a obținut doar 26,50 puncte la examenul scris (din 100 puncte posibile). Pentru a fi considerat admis, ar fi trebuit să obțină cel puțin 70 puncte.

Candidatură ținută secret
Ialomița s-a numărat printre județele în care Casa Națională de Asigurări de Sănătate a scos la... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 13:50 (22252 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Chemat la audieri, un hoț a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei

EXCLUSIV: Chemat la audieri, un hoț a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei

Polițiștii din Țăndărei au efectuat în seara zilei de luni, 10 mai a.c., o razie de amploare pe străzile din oraș. Oamenii legii au încercat să-i dea de urmă unui adolescent de 17 ani, care a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei, în timp ce aștepta să fie audiat și de procurorul de caz. Acesta are calitatea de suspect în mai multe dosare penale privind fapte de furt calificat.

Orașul, împânzit de polițiști
Din primele informații, se pare că adolescentul de 17 ani a fost chemat la audieri de către polițiști pentru a da declarații într-unul din dosarele penale în care este... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2021, 23:00 (12156 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Ciochina plătește ilegal administratorul public

Cu postul desființat

Primăria Ciochina plătește ilegal administratorul public

Scandal la Primăria Ciochina din cauza refuzului edilului loca­lității, Vasile Câmpu­lungeanu, de a desființa postul de admi­nistrator public al instituției. Consiliul Local Cio­china a decis în luna februarie a acestui an eliminarea funcției din organigra­ma instituției, invocând inuti­litatea acesteia. Vasile Câmpulungeanu a numit-o administrator public pe Nicoleta Fotache, fostul viceprimar al localității. Repre­zentanții Primăriei Ciochina susțin că, de două luni, aceasta este plătită ilegal din bani pu­blici. Prefectura Ialomița a des­fășurat un amplu control, iar situația ar putea intra și în atenția organelor de urmărire penală. Contactat telefonic pentru un punct de vedere, edilul Vasile... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2021, 15:10 (5002 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cartierul lui Sorel

Cartierul lui Sorel

Obsedată să demonstreze că «face» la Slobozia, administrația Soare se ia la întrecere cu realizările înaintașilor. Și, după cum vedeți în fotografia alăturată, întărește unicitatea Cartierului Gării Noi, transformat de edilii Sloboziei într-un coșmar pentru tinerii care au îndrăznit să-și construiască o casă în oraș. Adică primarul Ionașcu le-a dat locuri de casă într-o zonă inundabilă, primarul Stoica i-a ținut 4 ani fără utilități, primarul Mocioniu le-a plantat stâlpii de iluminat în mijlocul trotuarelor, iar primarul Soare le-a marcat bulevardul cu linie continuă, să-și poată face polițiștii locali norma de amenzi. Sigur, n-o fi vina lui Soare, că doar n-a trasat el marcajele! Ba... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2021, 11:10 (5763 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Eroii lui Alexandru suntem noi!

O cauză de 2,1 milioane de dolari

Eroii lui Alexandru suntem noi!

Alexandru are 3 ani și jumătate. Și luptă pentru viața lui de când a împlinit 21 de zile. Alături de el sunt părinții și prietenii acestora. Și lumea toată, grație campaniilor de pe Facebook. Iar acum este rândul orașului, al Sloboziei. Pentru că Alexandru are nevoie de 2,1 milioane de dolari pentru a învinge amiotrofia spinală Tip 1 de care suferă. Până acum, s-au strâns 825449 de dolari. Iar lupta lui e contra cronometru...

O minune de copil
E un copil plăpând, pe care Andrei și Gabriela îl plimbă în fiecare zi în parc, alături de noi. «E cuminte și ascultător... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2021, 21:05 (5098 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Gooool, Dinu! Jucăm barajul!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CSM Reșița 1-0

Gooool, Dinu! Jucăm barajul!

Stadionul «1 Mai» a găzduit un meci cu o încărcătură emoțională fantastică. Încordarea a cuprins întreaga arenă până spre dig, unde s-a poziționat inimoasa galerie adversă. Meciul Sloboziei cu Reșița s-a jucat cu retrogradarea pe masă și, oricât de hârșit ai fi în fotbal, n-au cum să nu-ți tremure picioarele. Adrian Mihalcea i-a trimis în teren, din primul minut, pe Gurău-Ghiță, Suciu, Lazăr, Ibrian-Vasile, Trașcu-Ciobanu, Afalna, Moldovan-Diarra. În prima repriză spectacolul a lipsit, apărând în schimb, de ambele părți, duritățile. Reșițeanul Robert Boboc părăsește terenul în minutul 12, după un duel cu Afalna. Diarra îi lasă, în minutul 23, locul lui Adăscăliței, iar Suciu se accidentează, la... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2021, 19:25 (5252 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Victorie sau 0-0

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CSM Reșița, sâmbătă, 8.05.2021, orele 11,00

Victorie sau 0-0

Unirea Slobozia nu a știut să-și umfle mușchii împotriva deja retrogradatei Aerostar Bacău și, în locul victoriei, s-a ales doar cu un  2-2 care îi complică mult existența în Liga secundă. Mai mult, în crucialul meci cu Reșița, Adrian Mihalcea nu-l va avea la dispoziție pe căpitanul Toma, eliminat în partida cu băcăuanii. Din jocul cu Aerostar merită semnalat primul gol în Divizia secundă marcat de tânărul Dorin Radu. Celălalt gol al Unirii i-a aparținut lui Vlad Suciu. Astfel, înaintea ultimei etape din play-out, Slobozia și Reșița sunt la egalitate de puncte și golaveraj, bănățenii având marcat în această etapă a competiției un gol în plus. Teoretic, doar victoria ne-ar putea duce... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2021, 20:10 (2646 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-subprefectul Emilian Barbu s-a întors la Prefectură

Pleacă ai noștri, vin ai noștri

Ex-subprefectul Emilian Barbu s-a întors la Prefectură

UPDATE Emilian Barbu-«detașat», nu «transferat» la Prefectura Ialomița

Eliberat din funcție pentru a face loc subprefecților Tonița Manea și Gheorghe Babagianu, ex-subprefectul Emilian Barbu s-a întors la Prefectura Ialomița. Începând cu data de 4 mai 2021, acesta a preluat postul de Șef Serviciu Juridic și Contencios Administrativ în cadrul Instituției Prefectului Ialomița.

«Politica de rotire a cadrelor»
Inventată de Partidul Comunist Român în urmă cu mai bine de 50 de ani, «politica de rotire a cadrelor de partid și de stat» rămâne de actualitate. Montat în funcția de subprefect al județului Ialomița la data de 18 decembrie 2019 pe filiera... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2021, 15:10 (6387 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, dat în judecată de fostul manager Liviu Patrichi

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, dat în judecată de fostul manager Liviu Patrichi

Liviu Patrichi, actualul mana­ger interimar al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, și-a dat în judecată fostul angajator, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Acesta cere unității medicale să fie plătit pentru că a stat peste program la serviciu, în perioada în care a condus spitalul. Totodată, în același proces, este chemată în judecată și Primăria Fetești, în calitate de administrator al unității medicale. Acesta nu a putut fi contactat pentru un punct de vedere, întrucât nu a răspuns la telefon.

Un management contestabil Liviu Patrichi s-a aflat la condu­cerea Spitalului... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2021, 11:20 (12399 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Liniște! Prefectul Tănăsescu lucrează!

Liniște! Prefectul Tănăsescu lucrează!

Prefectura Ialomița a dat publicității un Raport privind activitatea prefectului Mihai Tănăsescu în cele două luni scurse de la numirea acestuia. Conform Raportului, activitatea prefectului s-a concentrat asupra activităților de prevenire și combaterea pandemiei de COVID-19 și a legalității activității administrative locale. «Din păcate solicitările făcute, au fost tratate cu un refuz total de către majoritatea autorităților locale și mai ales de către secretarii generali...» precizează prefectul Mihai Tănăsescu în cadrul Raportului.

Un prefect dornic să confirme Prefectul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2021, 15:10 (6999 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un ialomițean solicită despăgubiri de 50 milioane de euro din cauza unei gropi din asfalt

CNAIR, acționată în instanță

Un ialomițean solicită despăgubiri de 50 milioane de euro din cauza unei gropi din asfalt

Un ialomițean de 40 de ani din comuna Făcăeni cere Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) despăgubiri de 50 milioane de euro. Victimă a unui accident de circulație, bărbatul susține că evenimentul nu s-ar fi produs dacă starea drumului pe care circula era una bună. Angajat într-o depășire, bărba­tul a intrat cu mașina într-o groapă, iar apoi s-a răsturnat. Tragedia s-a petrecut în urmă cu un an pe DN3B Fetești-Chirana. Un proces a fost deschis pe rolul Judecătoriei Fetești.

Drumurile publice, tratate cu indiferență
Starea proastă a drumurilor este... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2021, 12:40 (9757 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Culturii îl vrea pe Mihai Viteazul-«Moș Crăciun» în Piața Unirii din Slobozia

Ministerul Culturii îl vrea pe Mihai Viteazul-«Moș Crăciun» în Piața Unirii din Slobozia

Controversata statuie a lui Mihai Vitea­zul, realizată de artistul Vasile Aionesei și botezată de slobozeni «Moș Crăciun», ar putea fi amplasată din nou pe soclul din Piața Unirii, din Slobozia. Totul depinde de Înalta Curte de Casație și Justiție, instanță pe rolul căreia se află procesul intentat de Primăria Slobozia împotriva Comisiei Naționale pentru Monumentele de For Public a Ministerului Culturii ce are ca obiect anularea avizului dat de instituție pentru statuia lui Mihai Vitea­zul-«Moș Crăciun». De asemenea, administrația locală solicită avizarea statuii ecvestre a lui Mihai Vi­teazul, amplasată în prezent pe soclu și realizată de sculptorul Gabriel Manole. În primă instanță, Primăria... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2021, 13:10 (11195 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, implicat în 5 procese de «malpraxis»

Se solicită despăgubiri de 2 milioane de euro

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, implicat în 5 procese de «malpraxis»

Peste 2 milioane de euro este valoarea despăgubirilor morale pe care Spitalul Județean de Urgență Slobozia ar putea să le plătească în cazul dosarelor de «mal­praxis» în care este implicat. Pe rolul instanțelor de judecată sunt înregistrate 5 astfel de procese. Una dintre cauze a fost cercetată de procurori și are ca obiect «uciderea din culpă» a unui pacient care a primit îngrijiri medicale în cadrul Spitalului Slobozia. Toate aceste acțiuni se află într-un stadiu incipient în privința judecății, în niciuna dintre ele nefiind dispusă vreo sentință pe fond.

Oficialii spitalului păstrează tăcerea... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2021, 11:15 (6082 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

† Vincențiu
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor


Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Hristos a Înviat!

Încă din primele veacuri, creștinii au trăit această noapte sfântă în Biserică, deoarece este privegherea prin excelență, singura care până astăzi este simțită de toți creștinii la cea mai mare intensitate. Bisericile, în mod obișnuit, sunt împodobite de florile primăverii, la care se adaugă mulțimea lumânărilor aprinse din lumina Învierii lui Hristos, care înseamnă... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2021, 03:10 (8037 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a împărțit resursele bugetare

Consiliul Județean Ialomița a împărțit resursele bugetare

Consiliul Județean Ialomița a aprobat bugetul anului 2021. Votul, o formalitate administrativă, confirmă majoritatea alocărilor bugetare stabilite în proiectul de buget supus dezbaterii publice în urmă cu câteva zile, pe 15 aprilie 2021. În cadrul sedinței au fost aprobate și bugetele de venituri și cheltuieli ale firmelor din subordinea Consiliului Județean Ialomița, Drumuri și Poduri SA și Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Reamintim că instituția are un buget de 382 milioane de lei în anul 2021, din care 122 milioane de lei reprezintă cheltuielile de funcționare, iar 260 milioane de lei cheltuielile de dezvoltare.

Toată lumea are parte... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2021, 13:40 (7018 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Expert Insolvență, lichidatorul Chemgas Holding, a vândut Combinatul Chimic Slobozia cu 124 milioane de lei

Expert Insolvență, lichidatorul Chemgas Holding, a vândut Combinatul Chimic Slobozia cu 124 milioane de lei

Lichidatorul Chemgas Holding, firma Expert Insolvență, a vândut întreaga platformă industrială a Combinatului Chimic Slobozia. Cumpărătorul este societatea Popasul Trebeș SRL Bacău. Valoarea tranzacției este de 124 milioane de lei, bunurile fiind achiziționate prin licitație publică.

Vândut la licitație publică Lichidatorul Expert Insolvență, societatea desemnată să asigure administrarea Chemgas Holding, a anunțat încă din luna martie a acestui an vânzarea, prin licitație publică, a Combinatului Chimic Slobozia. La primele două licitații, organizate în data de 14, respectiv... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2021, 12:10 (13155 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Trei foști parlamentari ialomițeni își cer pensiile speciale în instanță

Trei foști parlamentari ialomițeni își cer pensiile speciale în instanță

Ecoul proceselor intentate de foștii parlamentari pentru redobândirea pensiilor speciale a ajuns și în Ialomița. Pe rolul Tribunalului Ialomița a fost înregistrat un proces prin care foștii demnitari Maria Petre, Alecsandru Știucă și Gabi Ionașcu își cer redobândirea dreptului la pensie specială. «Noi cerem respectarea unui drept de care am fost privați!» a comentat situația Gabi Ionașcu, fost se­nator PMP în le­gislatura 2016-2020.

Drepturi cerute în instanță Pensiile speciale de care beneficiau foștii parlamentari au fost desființate în luna februarie a acestui an, cu o majoritate... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2021, 10:50 (7116 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia sprijină administrația Soare

Semne de pace administrativă

Consiliul Local Slobozia sprijină administrația Soare

Joi, 22 aprilie a.c., Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în cadrul unei ședinte ordinare pentru a vota bugetul orașului pentru anul în curs. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat o serie de proiecte de investiții blocate timp de mai mulți ani la Slobozia. Deblocarea acestor proiecte reflectă decizia consilierilor PSD de a sprijini administrația Soare. Este prima dată în ultimii 3 ani când primarul Sloboziei beneficiază de suportul majorității consilierilor în funcție.

Consens politic în Consiliul Local Slobozia Administrația Soare are un buget operațional. Săptămâna precedentă,... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 21:20 (7012 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

65 mii de ialomițeni vaccinați împotriva COVID-19

65 mii de ialomițeni vaccinați împotriva COVID-19

Statistica Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că de la debutul campaniei de vaccinare și până în prezent, 65 mii de ialomițeni s-au vaccinat împotriva COVID-19. De asemenea, la nivelul județului nicio localitate nu se află în Scenariul Roșu. Mai mult decât atât, potrivit informațiilor oficiale, 10 localități ialomițene nu au înregistrat cazuri noi de COVID-19 în ultimele 24 de ore.

Cifrele vaccinării Potrivit Direcției de Sănătate Publică Ialomița, în primele 4 luni ale acestui an, 65 mii de persoane din județ s-au imunizat împotriva COVID-19. În ultimele 14 zile, conform... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 20:20 (3651 vizualizări - 4 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Biblioteca Județeană Ialomița: «Școala Altfel», proiect educațional inedit

În perioada 2-6 aprilie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează «Școala Altfel», un parteneriat școală-bibliotecă. Evenimentul presupune organizarea de activități precum vizitarea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:14
(9344 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției la Stelnica

Peste 85 de persoane au fost legitimate joi, 29 martie a.c., în cadrul unei acțiuni derulate de polițiștii Secției de Poliție Stelnica în colaborare cu agenții posturilor de poliție arondate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:01
(12999 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Miercuri, 28 martie a.c., o femeie din comuna Gheorghe Doja a decoperit în propria curte un pistol. Ea a sunat de urgență la Poliție. Femeia efectua lucrările agricole de primăvară în curte. Ea a descoperit ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:42
(13431 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație: Elevii ialomițeni iau lecții de prim-ajutor

Săptămîna viitoare va debuta într-un mod inedit pentru elevii din întreaga țară. Ei vor merge la «Școala Altfel». În cadrul acestui program, timp de șapte zile, școlarii vor participa la activități extracurriculare ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:39
(6426 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Vineri, 30 martie a.c., președintele PP-DD, Dan Diaconescu, vine în Piața Revoluției din Slobozia pentru a se întîlni cu simpatizanții săi din tot județul Ialomița. Dan Diaconescu va ajunge în Piața Revoluției ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:35
(23279 vizualizări - 23 comentarii)


Ialomița: Inspectorii DSVSA, controale înaintea Sărbătorilor Pascale

Pentru a preveni toxiinfecțiile alimentare de Paște, inspectorii Direcției Sanitar-Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița și-au intensificat controalele. În special, inspectorii DSVSA verifică ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:26
(7692 vizualizări - 1 comentariu)


Mărculești: Proiectil descoperit în mijlocul cîmpului

Plecat la muncile agricole, un bărbat din localitatea Mărculești a decoperit pe cîmp un proiectil neexplodat. Panicat, omul a sunat de urgență la 112. Elementul de muniție avea un diametru de 120 de milimetri ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:22
(8800 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: RAJA întrerupe furnizarea apei potabile joi, 29 martie 2012!

«Miercuri, 29 martie, în intervalul orar 9,00-18,00 se va întrerupe furnizarea apei potabile în orașul Țăndărei» informează reprezentanții societății furnizoare de apă potabilă în localitate, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:15
(8854 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de Paști la Muzeul Județean Ialomița

Luni, 2 aprilie a.c., începînd cu orele 13,00, Muzeul Județean Ialomița vernisează expoziția «Lumina Învierii. Tradiție și cultură religioasă în Bărăganul ialomițean». Expoziția se înscrie într-un program ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:02
(7406 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Hai pe net! 2012», campanie lansată de Biblioteca Județeană

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, partener al Consorțiului Alianța Digitală pentru România, lansează, în perioada 26-30 martie 2012, Campania «Hai pe net! 2012». Activitățile aflate în organizarea ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:58
(7461 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: A furat din curtea consăteanului

După ce în perioada 9-26 martie 2012 a furat mai multe bunuri din locuința unui bărbat de 36 ani, din Ciulnița, un bărbat de 47 ani a fost identificat și prins de polițiști. Hoțul, consătean cu victima ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:56
(9709 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Ialomița: Hoți de fier vechi

Marți, 27 martie a.c., polițiștii din Țăndărei au prins pe raza de competență doi bărbați de 38, respective 47 ani. Cei doi, domiciliați în Fetești, se deplasau cu două căruțe în care transportau peste ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:55
(9017 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor și jandarmilor

Marți, 27 martie, în intervalul orar 15,00-17,00, polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(8860 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pescari fără autorizație, prinși

Doi tineri de 21, respectiv 26 ani, ambii din Fetești, au fost prinși marți, 27 martie a.c., de către polițiști în timp ce pescuiau pe brațul Borcea. Cei doi s-au folosit de o ambarcațiune de tip lotcă ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(9476 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:25
(8607 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii avertizează asupra înșelăciunilor din mediul rural!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația asupra pericolului de înșelăciune. Este vorba despre un mod de operare extrem de periculos și aplicat cu succes în cazul bătrînilor din mediul rural. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:13
(8264 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru raportarea anuală a persoanelor juridice aflate în lichidare

Vineri, 30 martie 2012, este data limită pînă la care persoanele juridice aflate în lichidare pot depune raportarea anuală la administrațiile financiare teritoriale. Obligația se aplică societăților comerciale ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:11
(13721 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Accident într-o intersecție

Luni, 26 martie a.c., la Țăndărei s-a produs un accident de circulație cu o victimă. Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un bucureștean, de 36 ani, se deplasa la volanul unei autoutilitare, în ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:07
(9770 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Trei saci cu sturioni, confiscați

Luni, 26 martie, polițiștii au prins, la Făcăeni, doi bărbați de 32, respectiv 60 ani, domiciliați în Bordușani, care se deplasau cu o căruță. În vehiculul celor doi, polițiștii au găsit trei saci cu pește ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:04
(9834 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Doi bărbați de 29 și 35 ani, ambii din Slobozia, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor, luni, 26 martie, de către un bărbat din Gheorghe Lazăr, care ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:03
(10134 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi fără permise, la volan

Un bărbat de 63 ani, din Fetești, a fost oprit de polițiști luni, 26 martie, în trafic, în comuna Stelnica, în timp ce conducea un autovehicul. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit cp ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:01
(7254 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Clinică medicală angajează asistent medical cu experiență în recoltare și reprezentant medical pentru punctul de lucru din Slobozia
CV-urile vă rugăm să le trimiteți ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 10:12
(9337 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Un bărbat de 34 ani, din Căzănești, a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină ce figura urmărită internațional în bazele de date ale Interpolului. S-a întîmplat vineri, 23 martie, cînd polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:31
(9541 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu mașina într-un panou publicitar

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 23/24 martie, la Slobozia, în jurul orei 03,00, s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. Potrivit polițiștilor, un tînăr de 21 ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:22
(8986 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: 12 șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 56000 lei

În perioada 23-26 martie, polițiștii rutieri au sancționat neregulile comise de șoferi pe șoselele județului prin aplicarea a peste 270 amenzi, retragerea a 5 certificate de înmatriculare, alți 12 șoferi ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:18
(10708 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru infracțiuni rutiere

Vineri, 23 martie, un bărbat de 37 ani a fost prins și încarcerat. Pe numele acestuia Judecătoria Ploiești a emis un mandat de executare a pedepsei de 4 ani închisoare pentru o infracțiune la regimul circulației ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:03
(9795 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: A furat din curtea unui consătean

Polițiștii anchetează un tînăr de 26 ani, din Traian, pentru furt. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor vineri, 23 martie, cînd un bărbat de 32 ani din localitate a anunțat polițiștii că din curtea ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:33
(7978 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian furt


Adăpost de animale cuprins de flăcări la Ion Ghica, furaje arse la Fetești

În după-amiaza zilei de duminică, 25 martie a.c, un adăpost de animale al unui cetățean din satul Ion Ghica a fost cuprins de flăcări, după ce proprietarul a aprins un foc în curte și l-a lăsat nesupravegheat ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:13
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise și beți la volan

Un tînăr prahovean, de 23 ani, conducător al unui autoturism, a fost oprit în trafic de polițiști pentru un control de rutină. Verificările ulterioare au demonstrat că tînărul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:11
(9409 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 114 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 26 martie 2012, sînt disponibile 114 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:10
(8160 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...