Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Rebeca Costea a câștigat Cupa «MediCago»

Tenis de câmp

Rebeca Costea a câștigat Cupa «MediCago»

Sâmbătă, 10 octombrie 2020, pe Arenele «TenisCon» din Slobozia s-a dat startul Cupei «MediCago», turneu de tenis juvenil aflat la a doua ediție. Competiția se adresează copiilor din categoriile de vârstă 10, 12, 14 și 16 ani. Conform organizatorilor, este ultimul concurs din acest sezon. Este lăudabil faptul că la Slobozia, într-un an extrem de greu pentru întreaga lume a sportului, tenisul de câmp revine încet dar sigur la normalitate. Cupa «MediCago» este în plină desfășurare, majoritatea categoriilor urmând să-și desemneze câștigătorii în zilele următoare. Se cunoaște deja câștigătoarea turneului la Categoria «16 ani fete». Aceasta este Rebeca Costea de la TenisCon Slobozia. Rebeca este antrenată... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2020, 16:50 (3876 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Încă o înfrângere pentru Gheorghe Doja

Fotbal, Liga a III-a, CS Popești Leordeni-Recolta Gheorghe Doja 2-0

Încă o înfrângere pentru Gheorghe Doja

Recolta Gheorghe Doja a suferit a 5-a în­frângere din tot atâtea meciuri disputate în actualul sezon de Liga a III-a. Jucătorii antrenați de Marius Milea s-au deplasat la Popești Leordeni, unde au înfruntat una dintre echipele solide ale campionatului. Chiar dacă au făcut un joc mai bun decât în precedentele etape, ialomițenii au pierdut cu 2-0. Este cea mai ușoară înfrângere pe care au suferit-o în acest sezon, dar situația lor în clasament rămâne neschimbată. Recolta continuă să ocupe ultimul loc al seriei a 3-a, cu 0 în dreptul punctelor. Sâmbătă, 17 octombrie 2020, de la orele 15,00, se va juca primul meci al sezonului pe terenul din Gheorghe Doja. Recolta va primi vizita liderului CS Afumați... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2020, 15:20 (3072 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii și asistentele din Ialomița așteaptă sporurile salariale promise de Ministerul Sănătății

Medicii și asistentele din Ialomița așteaptă sporurile salariale promise de Ministerul Sănătății

Ministerul Sănătății acordă preferențial sporurile salariale promise cadrelor medicale care s-au aflat în linia I în lupta împotriva pandemiei de COVID-19, în perioada Stării de Urgență. Astfel, categoriile profesionale ale căror salarii sunt asigurate direct de Minister continuă să beneficieze de aceste stimulente, în timp ce medicii și asistentele care primesc salariile din banii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița încă mai așteaptă acești bani. Estimările arată faptul că peste 600 de cadre medicale din județ trebuie să primească sporurile salariale promise.

Promisiuni neîndeplinite... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2020, 14:55 (9078 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Planul Național de Cadastru și Carte Funciară a ajuns în instanță

În Ialomița

Planul Național de Cadastru și Carte Funciară a ajuns în instanță

Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița se confruntă cu o serie de contestații privind măsurătorile efectuate în cadrul Planului Național de Cadastru și Carte Funciară. Până acum au fost înregistrate 40 de acțiuni pe rolul Tribunalului Ialomița, venite din partea proprietarilor imobilelor nemulțumiți de situațiile consemnate în rapoartele oficiale de către experții în cadastru. Deși este al cincilea an în care se desfășoară acest proiect, numărul imobilelor din Ialomița pentru care au fost emise cărți funciare rămâne în continuare scăzut.

Val de procese în instanță Contestațiile... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2020, 11:05 (6827 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Instructor auto reclamat la Parchet pentru că a cerut șpagă unui elev

Instructor auto reclamat la Parchet pentru că a cerut șpagă unui elev

În baza unei sesizări făcută de reprezentanții Prefecturii Ialomița către Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița a fost deschis un dosar penal în cadrul căruia se anchetează o presupusă șpagă pe care unul dintre instructorii auto din județul Ialomița, ar fi pretins-o de la unul din elevii săi. În schimbul banilor, instructorul i-ar fi promis elevului faptul că l-ar putea ajuta să treacă proba practică a examenului auto.

O anchetă în curs Acest scandal de corupție a fost generat de o reclamație transmisă direct Prefecturii Ialomița. La rândul său, instituția a făcut demersuri mai... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2020, 10:55 (20438 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal la Conacul Chiroiu

Acuzații pro și contra

Scandal la Conacul Chiroiu

Rezultatele Ale­gerilor Locale din 27 septembrie 2020 reînvie disputele politice din mediul rural. Una dintre aceste dispute se desfășoară în jurul Conacului Chiroiu din comuna Bărcăneși, satul Condeești. Acolo, proprie­tarii conacului o acuză pe candidata PNL la funcția de primar, Daniela Măchiță, că ar bloca demersurile de restaurare a acestei clădiri istorice. În replică, aceasta susține că Daiana Anghel, autoarea sesizărilor este «procesomană de meserie» și că se implică activ în disputele politice de la nivelul comunei.

Cuiul lui Pepelea Conacul Chiroiu este una dintre clădirile... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2020, 13:50 (6131 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

În căutarea timpului pierdut de Mihaela Tudorache

Primăria Slobozia a răspuns după 15 ani: «S-a rezolvat. Nu se poate!»

În căutarea timpului pierdut de Mihaela Tudorache

În urmă cu 15 ani, Mihaela Tudorache a depus la Primăria Slobozia o cerere în care solicita, conform Legii 215 din 2003, un loc de casă de 300 mp. Pe 3 septembrie 2020, solicitantei i se răspunde că «analizând actele depuse de dumneavoastră în susținerea cererii s-a constatat că depășiți vârsta de 35 de ani, fapt care conduce la neîncadrarea cererii». Am fost curioși să aflăm ce s-a întâmplat între cele două date din calendar. Mihaela Tudorache a fost de o sinceritate cuceritoare ș ne-a povestit. Îi mul­țumim încă o dată pentru spiritul civic și povestea ei incre­dibilă.

În vizită la Mihaela... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2020, 17:25 (9404 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Primele restricții anunțate de autorități

S-a depășit pragul de 1,5 îmbolnăviri cu COVID-19 la 1000 de locuitori

Slobozia: Primele restricții anunțate de autorități

Evoluția nefavorabilă a pandemiei de COVID-19 pe raza județului Ialomița a determinat autoritățile să impună noi restricții. Pe lista localităților unde s-au luat măsuri preventive pentru limitarea răspândirii virusului a fost inclusă și Slobozia. Astfel, începând de sâmbătă, 10 octombrie a.c., restaurantele, cafenelele, barurile, sălile de jocuri de noroc, muzeele și Casa Municipală de Cultură se vor închide, pentru o perioadă de minim 14 zile. Totodată, reprezentanții Poliției și cei ai DSP Ialomița fac verificări cu privire la respectarea măsurilor de protecție sanitară în instituțiile publice.

Amenzi date pentru nepurtarea măștilor... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2020, 20:05 (15937 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Incidența cazurilor de TBC a scăpat de sub controlul medicilor

Ialomița: Incidența cazurilor de TBC a scăpat de sub controlul medicilor

Deși se tratează, iar bolnavii își pot relua viața obișnuită după vindecare, tuberculoza continuă să fie o problemă de sănătate publică. În contextul pandemiei de COVID-19 și al limitării accesului pacienților către spitale, bolnavii cu simptome specifice infecției cu bacilul Koch au ajuns mai rar în cabinetele medicilor pentru consultații sau tratament. Specialiștii atrag atenția că județul Ialomița este expus riscului apariției unei epidemii de TBC dacă adresabilitatea pacienților către medici rămâne în continuare scăzută...

Cifre îngrijorătoare În perioada ianuarie-august a anului... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2020, 10:50 (8664 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liviu Patrichi este noul manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Consiliul Județean Ialomița a decis

Liviu Patrichi este noul manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Consiliul Județean Ialomița a decis să nu-i mai prelungească mandatul Marianei Iancu în fruntea Spi­talului Județean de Urgență Slobozia deși, potrivit legii, ar fi putut exista această posibilitate. Începând de marți, 6 octombrie 2020, instituția are o nouă conducere. Este vorba despre Liviu Patrichi, fostul manager al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. «Voi asigura continuitatea actului medical în cel mai important spital al județului până la or­ganizarea unui concurs!» a declarat Liviu Patrichi, la momentul preluării mandatului. În ceea ce o privește pe Mariana Iancu, deși s-a vehiculat faptul că va rămâne pe o poziție de execuție, aceasta nu se mai regăsește în structura Spitalului... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 19:15 (30582 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru condamnă electoratul pentru rezultatul votului!

Ticăloșie post-festum

Victor Moraru condamnă electoratul pentru rezultatul votului!

Niciodată îndeajuns de satisfăcut pe deplin de servilismul grețos al Alexandrei Alexe, ex-președintele Victor Moraru a făcut bilanțul Alegerilor din 27 septembrie 2020 la Antena 3 Slobozia. El a condamnat ialomițenii pentru că nu l-au votat, a acceptat superior să i se lingă mâna în direct și a profețit un viitor sumbru pentru județ. Așa ticăloșie și obtuzitate politică mai rar...

Intermezzo cu Alexandra, preșul președintelul Moraru
Victor Moraru a obținut la Alegerile Locale din 27 septembrie 2020 fix 17,84% din voturile electoratului. Meritoriu, dar insuficient pentru funcția... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 18:40 (9869 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

SPORT

Surpriză în Valea Domanului

Fotbal, Liga a II-a, CSM Reșița-Unirea Slobozia 0-3

Surpriză în Valea Domanului

CSM Reșița vrea să ajungă din nou în Liga I, acolo unde n-a mai fost de când în Valea Domanului evolua Cristi Chivu. Bănățenii, oameni serioși, s-au întărit în vară conform obiectivului. L-au adus antrenor pe Alexandru Pelici, care a mai promovat 3 echipe și, prin urmare, știe cum se face. Au mai venit și ceva jucători, iar după victoria de la Buzău, părea că lucrurile intră pe făgașul dorit, iar partida cu nou promovata Unirea Slobozia urma să fie floare la ureche. Unirea este o echipă mică. Și-a păstrat majoritatea lotului cu care a promovat și continuă să investească încredere în tânărul antrenor Enache Costea. Unde mai pui că, în precedentele două de­plasări la Chiajna și Cluj, galben-albaștrii... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 17:15 (3996 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Au rezistat doar 60 de minute

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Agricola Borcea 1-4

Au rezistat doar 60 de minute

Recolta Gheorghe Doja s-a încăpățânat să rămână în Liga a III-a, iar eforturile făcute în acest sens de conducere sunt demne de apreciat. A fost cooptat antrenorul Marius Milea, au mai venit câțiva jucători și, până la un punct, echipa practică un fotbal frumos. Așa s-a întâmplat și în meciul cu Agricola Borcea, jucat pe Stadionul «1 Mai» din Slobozia, sâmbătă, 3 octombrie 2020. Recolta a arătat bine 60 de minute, a avut o bară transversală, iar în minutul 59, Petre a tras peste poartă din poziție ideală. La faza imediat următoare, o minge centrată de unul dintre jucătorii călă­rășeni este scăpată printre mâini de Chițoiu, excelent până atunci. Mingea ajunge la ex-stelistul Robu și acesta deschide... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 16:10 (3430 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul ales al Feteștiului, diagnosticat cu COVID-19

Primarul ales al Feteștiului, diagnosticat cu COVID-19

Laurențiu Șonchereche, primarul ales al municipiului Fetești, a fost confirmat pozitiv la testul pentru depistarea infecției cu COVID-19. În prezent, acesta se află sub monitorizare medicală la domiciliu, având o stare de sănătate bună.

Depunerea jurământului se amână În ultimele zile, la nivelul județului Ialomița, media cazurilor de COVID-19 depistate a fost de 10/zi. Printre noile cazuri de boală confirmate s-a aflat și cel al lui Laurențiu Șonchereche, primarul ales al municipiului Fetești. Potrivit oficialilor Direcției de Sănătate Publică Ialomița, Laurențiu Șonchereche se află... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 15:20 (3666 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clienții sunt obligați să stea la coadă pentru a-și primi economiile

Haos la CAR Învățământ

Clienții sunt obligați să stea la coadă pentru a-și primi economiile

Vestea iminentului faliment al CAR Învățământ, cea mai mare instituție financiară nebancară din județul Ialomița, i-a făcut pe clienți să facă cereri de recuperare a banilor economisiți. Mai mult, beneficiarii reclamă faptul că procedura de retrage a respectivelor sume este dificilă, fiind obligați să aștepte la cozi interminabile pentru a-și primi banii. Oficialii instituției susțin faptul că problemele financiare sunt pure speculații care nu reflectă adevărul.

Oamenii își cer banii înapoi CAR Învățământ este cel mai mare IFN din județul Ialomița, având în portofoliu peste 4000 de... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 14:25 (14002 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajat al Primăriei Țăndărei, promovat în funcție după ce a prejudiciat instituția cu 300 mii de lei

Angajat al Primăriei Țăndărei, promovat în funcție după ce a prejudiciat instituția cu 300 mii de lei

Un control al Camerei de Conturi Ialomița, efectuat în cursul anului trecut, scoate la iveală un caz uluitor petrecut în cadrul administrației locale a orașului Țăndărei. Auditorii au descoperit faptul că unul dintre casierii Primăriei Țăndărei a reușit să sustragă aproximativ 300 mii de lei din banii plătiți de contribuabili pentru taxele locale și care urmau să fie transferați în contul pe care instituția îl are deschis la Trezorerie. Deși conducerea Primăriei Țăndărei a deschis o anchetă internă în acest caz, angajatul suspectat de comiterea faptelor a fost transferat pe un alt post, nu concediat. În curs este și o anchetă penală, deschisă pe rolul Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 11:10 (8807 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are doar un singur candidat înscris la concursurile pentru șefia Parchetelor

Ialomița are doar un singur candidat înscris la concursurile pentru șefia Parchetelor

Consiliul Superior al Magistraturii a scos la concurs funcțiile vacante de conducere pentru Parchete și instanțe de judecată. La nivelul județului Ialomița sunt vacante 7 astfel de funcții. În timp ce lista candidaților pentru instanțe așteaptă validarea, CSM a dat publicității numele candidaților considerați «admiși» pentru a susține testarea necesară obținerii unei funcții de conducere în cadrul Parchetelor. La nivelul județului Ialomița în această cursă a intrat doar un singur candidat.

Examene de promovare în magistratură
Potrivit informațiilor publicate de Consiliul Superior... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2020, 17:05 (8287 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

«Fabrică de droguri» în comuna Perieți

«Fabrică de droguri» în comuna Perieți

Arestarea preventivă a unui bărbat de 46 de ani din comuna Perieți scoate la iveală detalii surprinzătoare despre modul în care Ialomița a devenit un punct important pe harta națională a traficului de droguri. Într-o comună aparent liniștită de lângă Slobozia, așa cum este Perieți, se preparau droguri care, ulterior, erau co­mercializate consumatorilor din reședința județului. Cei mai fideli clienți erau adolescenții. Din păcate, marele eșec al organelor judiciare în această anchetă este faptul că principalul suspect al cauzei este de negăsit, acesta ascunzându-se în Spania.

4 kg de droguri, confiscate de polițiști... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2020, 14:20 (7150 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia plătește 125000 de lei pentru o florărie nefuncțională

Renovări de dragul renovărilor

Primăria Slobozia plătește 125000 de lei pentru o florărie nefuncțională

În urmă cu o lună, după 2 ani de așteptare, Florăria de la E14 a renovată. Investiția a costat municipalitatea 125000 de lei, însă florarii susțin că spațiile sunt nefuncționale: «Nimeni nu ne-a întrebat și pe noi de ce avem nevoie! Acum o lună ne-au dat afară, iar acum vor să plătim 90 de milioane garanție pentru lucrări...».

Investiții marca Mocioniu În urmă cu 2 ani, la sugestia unui grup de consilieri locali, administrația Mocioniu a decis reabi­litarea Florăriei E14. Pe 9 septembrie 2020, după o lună de la debutul lucrărilor de execuție, în spațiul respectiv au fost amplasate ... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2020, 10:55 (8593 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Sprijin financiar de 94,5 milioane de lei pentru fermierii ialomițeni afectați de secetă

Sprijin financiar de 94,5 milioane de lei pentru fermierii ialomițeni afectați de secetă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița a finalizat cu succes procedurile de validare a proceselor-verbale depuse de fermierii afectați de se­ceta pedologică extremă din primăvara acestui an. În urmă cu o săptămână, 80% din fondurile solicitate au fost distribuite agricultorilor din județul nostru. Conform datelor, 2553 de cereri au fost depuse și validate de APIA Ialomița. Totuși, problemele generate pe terenuri de lipsa apei din sol persistă. Prognozele agrometeorolo­gice emise de Administrația Națională de Meteorologie arată că, la momentul de față, deficitul de apă în sol depășește 300 l/mp, iar șansele să se înregistreze cantități semnificative de precipitații sunt reduse... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2020, 14:10 (6100 vizualizări - 4 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Flăcările au izbucnit de la coșul sobei

Seria incendiilor cauzate de sistemele de încălzire locală neîntreținute corespunzător a debutat în acest sezon la casa unui cetățean din Fetești. Coșul unei sobe cu acumulare de căldură neprotejat termic ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:30
(15735 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Slobozia: Hoțul a furat din mașină

Pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat este cercetat și un bărbat, de 32 de ani, domiciliat în Slobozia, suspectat că în noaptea de sîmbătă spre duminică, 16/17 octombrie a.c., a sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:29
(13826 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Țăndărei: Fetiță de 10 ani, accidentată

Joi, 14 octombrie, la Țăndărei, o minoră de 10 ani, din Perieți, a fost accidentată. Copila a încercat să traverseze strada în fugă, prin loc nepermis și fără să se asigure. Fetița a vrut să treaca strada ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:57
(15224 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 12 hoți, prinși de polițiști

Miercuri 13 octombrie, polițiștii din Urziceni au desfășurat în localitate o acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea furturilor din incinta firmelor și din autovehicule. De asemenea, un alt punct al ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:53
(13593 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni hoți


Ialomița: Furturile se înmulțesc

În dimineața zilei de joi, 14 octombrie, un feteștean a reclamat la Poliție faptul că în cursul nopții persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței sale de unde au furat mai multe păsări. În urma ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:51
(18605 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița furt


Fetești: La furat de cereale din TIR

În noaptea de miercuri spre joi, respectiv 13 spre 14 octombrie, un echipaj de poliție din Fetești a surprins în flagrant doi tineri în timp ce încercau să fure bunuri dintr-un autotren staționat. La vederea ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:47
(14664 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ședința Colegiului Prefectural

Joi, 21 octombrie, Colegiul Prefectural se întrunește în ședința lunară de lucru, avînd o ordine de zi formată din patru teme de dezateri. Pe scurt, membrii Colegiului Prefectural vor asista la prezentarea ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 18:22
(18136 vizualizări - 1 comentariu)


Soț și soție din Slobozia, acuzați de trafic de persoane

Trafic de minori și trafic de persoane sînt acuzațiile care se rețin în sarcina a doi slobozeni, soț și soție, după ce timp de aproximativ șapte luni au exploatat zece persoane fără adăpost. «Cei doi au ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 13:40
(18328 vizualizări - 3 comentarii)


Țigări de contrabandă la Fetești

În baza unor informații și a unei autorizații de percheziție emisă de Judecătoria Fetești polițiști, inspectori ai Gărzii Financiare Ialomița, cu sprijinul lucrătorilor Serviciului de Intervenție Rapidă ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 13:39
(16265 vizualizări - 0 comentarii)


Firmele, obligate să-și anunțe locurile de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița reamintește agenților economici care își au sediul sau domiciliul pe raza județului Ialomița faptul că, în conformitate cu prevederile legale, ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:25
(14155 vizualizări - 1 comentariu)


Fiscul ialomițean, locul 5 pe țară la încasări

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna septembrie 2010 a fost încasată la bugetul general consolidat suma de 50,39 milioane lei, în procent de 113,72% față de plan, procentul ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:21
(16596 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Copil de 13 ani încerca să fure din magazin!

Un minor de 13 ani, instituționalizat într-un centru de plasament din Slobozia, a fost prins în flagrant în timp ce încerca să fure bunuri dintr-un magazin. Fapta s-a produs în noaptea de 12 spre 13 octombrie ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:20
(14659 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia copil hoț


Fetești: «Șofer» fără permis

În noaptea de marți spre miercuri, respectiv 12 spre 13 octombrie, polițiștii feteșteni au oprit în trafic un autoturism întrucît se deplasa cu farurile stinse. În urma verificărilor polițiștii au constatat ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:19
(13333 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Hoț încarcerat

Un tînăr de 27 ani a fost prins marți, 12 septembrie, după ce timp de doi ani a fost urmărit. Infractorul a fost prins în urma unei acțiuni polițienești în localitatea Sinești. În anii 2008 și 2009, Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:18
(12675 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești arestare


Cocora: Cercetat penal pentru deținerea de deșeuri periculoase

Polițiștii ialomițeni au descoperit în depozitul unei societăți comerciale din Cocora o cantitate semnificativă de produse de uz fitosanitar cu termenul de valabilitate expirat. Acțiunea s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:17
(13047 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 18:29
(8421 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 18:13
(8462 vizualizări - 0 comentarii)


Cultura romani, pe scena Festivalului «Identitate și cultură romă»

«Identitate și cultură romă» este titlul unui nou Festival pus în scenă, joi, 14 octombrie la Fetești. Aflat la prima ediție, evenimentul reunește reprezentanți ai autorităților publice locale, județene ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:08
(15630 vizualizări - 1 comentariu)


Vitezomanii, amendați cu peste 66000 de lei

Șoferii ialomițeni au încasat în week-endul precedent peste 270 de contravenții la regimul circulației, valoarea amenzilor depășind 66 mii de lei. Cele mai multe abateri constatate de polițiști s-au concretizat ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:06
(11999 vizualizări - 0 comentarii)


Lemnele, în atenția polițiștilor feteșteni

Luni, 11 octombrie, polițiștii feteșteni au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii comerțului ilegal de lemne. Polițiștii organizați în filtre rutiere au verificat 14 mașini și au legitimat ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:05
(12562 vizualizări - 2 comentarii)


Școlile, prioritate pentru polițiștii ialomițeni

«În perioada 11-15 octombrie, la nivel național, polițiștii vor intensifica acțiunile de prevenire și combatere a delincvenței juvenile și asigurarea climatului de siguranță publică în incinta și zona adiacentă ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:04
(14178 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive la Urziceni

Prevenirea furturilor din firme și evitarea faptelor violente au fost aspecte urmărite de acțiunea desfășurată de polițiștii din Urziceni, luni, 11 octombrie. Astfel, au fost verificați 16 agenți economici ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:02
(14841 vizualizări - 0 comentarii)


Patru persoane și-au pierdut viața într-un accident rutier

Tragedie în apropierea localității Sinești, pe DN2, la km 35. Patru persoane și-au pierdut viața și o a cincea a fost grav rănită în urma unui accident rutier. Cumplitul incident s-a produs în timp ce un ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 14:01
(15343 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Sinești accident


Săveni: La plimbare cu mașina furată și beat la volan

Duminică, 10 octombrie, dimineața polițiștii rutieri aflați pe raza comunei Săveni au oprit pentru un control de rutină o mașină înmatriculată în Capitală. Întrucît mirosea a alcool, șoferul, un bucureștean ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 13:51
(15517 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: I-au dat foc la Chrysler

Un autoturism Chrysler a fost cuprins de flăcări duminică noaptea, 10 octombrie a.c., în jurul orei 22.00, pe strada Cărămidari din Slobozia. Întrucît în apropierea autoturismului au fost descoperite două ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 13:33
(13912 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Ialomița: Inconștienți în trafic

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 8 spre 9 octombrie, polițiștii feteșteni au prins un tînăr din localitate care conducea mașina în stare de ebrietate. La testarea cu aparatul Drager a conducătorului ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:28
(13409 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți de fier vechi prinși de polițiști

Doi feteșteni, de 30 și 35 de ani, sînt cercetați penal de polițiști pentru furt după ce au fost identificați ca fiind autorii mai multor furturi de obiecte metalice. Furturile au fost anunțate polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:25
(14042 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Primăriile pot împrumuta bani de la Ministerul Finanțelor pentru a-și achita datoriile

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează agenții economici care înregistreză creanțe neîncasate de la unitățile administrativ-teritoriale și, în acelasi timp, au obligații fiscale neachitate ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:23
(18642 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive pe timp de noapte

Sîmbătă, 9 octombrie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o amplă acțiune de prevenire a faptelor antisociale în 33 de comune. Rezultatele activităților s-au concretizat în constatarea a 7 infracțiuni pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:16
(16741 vizualizări - 0 comentarii)


Viitura toxică de pe Dunăre nu a ajuns în Ialomița

Inspectorii sanitar-veterinari ai DSV Ialomița au monitorizat traseul fluviului Dunărea și brațul Borcea la nivelul județului Ialomița ca urmare a viiturii cu substanțe toxice provenit din Ungaria. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:14
(14809 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...