Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Fabrică de droguri» în comuna Perieți

«Fabrică de droguri» în comuna Perieți

Arestarea preventivă a unui bărbat de 46 de ani din comuna Perieți scoate la iveală detalii surprinzătoare despre modul în care Ialomița a devenit un punct important pe harta națională a traficului de droguri. Într-o comună aparent liniștită de lângă Slobozia, așa cum este Perieți, se preparau droguri care, ulterior, erau co­mercializate consumatorilor din reședința județului. Cei mai fideli clienți erau adolescenții. Din păcate, marele eșec al organelor judiciare în această anchetă este faptul că principalul suspect al cauzei este de negăsit, acesta ascunzându-se în Spania.

4 kg de droguri, confiscate de polițiști... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2020, 14:20 (7150 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia plătește 125000 de lei pentru o florărie nefuncțională

Renovări de dragul renovărilor

Primăria Slobozia plătește 125000 de lei pentru o florărie nefuncțională

În urmă cu o lună, după 2 ani de așteptare, Florăria de la E14 a renovată. Investiția a costat municipalitatea 125000 de lei, însă florarii susțin că spațiile sunt nefuncționale: «Nimeni nu ne-a întrebat și pe noi de ce avem nevoie! Acum o lună ne-au dat afară, iar acum vor să plătim 90 de milioane garanție pentru lucrări...».

Investiții marca Mocioniu În urmă cu 2 ani, la sugestia unui grup de consilieri locali, administrația Mocioniu a decis reabi­litarea Florăriei E14. Pe 9 septembrie 2020, după o lună de la debutul lucrărilor de execuție, în spațiul respectiv au fost amplasate ... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2020, 10:55 (8593 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sprijin financiar de 94,5 milioane de lei pentru fermierii ialomițeni afectați de secetă

Sprijin financiar de 94,5 milioane de lei pentru fermierii ialomițeni afectați de secetă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița a finalizat cu succes procedurile de validare a proceselor-verbale depuse de fermierii afectați de se­ceta pedologică extremă din primăvara acestui an. În urmă cu o săptămână, 80% din fondurile solicitate au fost distribuite agricultorilor din județul nostru. Conform datelor, 2553 de cereri au fost depuse și validate de APIA Ialomița. Totuși, problemele generate pe terenuri de lipsa apei din sol persistă. Prognozele agrometeorolo­gice emise de Administrația Națională de Meteorologie arată că, la momentul de față, deficitul de apă în sol depășește 300 l/mp, iar șansele să se înregistreze cantități semnificative de precipitații sunt reduse... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2020, 14:10 (6102 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Cosmin Lazăr și protestul lui civic

Clean Tech, trezește-te!

Cosmin Lazăr și protestul lui civic

Cosmin Lazăr lucrează în construcții. În Anglia! Dar din primăvară e la el acasă, la Ciulnița. Și într-o zi a ajuns la concluzia că așa nu se mai poate și că trebuie să atragă atenția asupra problemelor de mediu de la el din comună. Întâi a spus asta pe pagina lui de Facebook, apoi a creat un grup, Opinia Publică Ciulnița, care a adunat apoape 700 de membri din comună. Așa i-a venit ideea de a organiza protestul. A durat o lună până a obținut aprobările, iar vineri, 25 septembrie 2020, la orele 15,00, le-a dat întâlnire protestata­rilor în fața Primăriei Ciulnița.

Protestatarii lui Cosmin... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2020, 18:05 (6448 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cursuri on-line pentru profesorii ialomițeni

Cursuri on-line pentru profesorii ialomițeni

Pentru foarte mulți profesori din Ialomița trecerea la învățământul on-line reprezintă o mare provocare. Casa Corpului Didactic din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița și-a modificat programa de cursuri de formare profesională astfel încât dascălii din județul nostru pot învăța să folosească noile resurse tehnologice pentru a preda lecții.

Școala on-line, o alternativă pentru profesori Pandemia de COVID-19 a determinat sistemul de Educație din România să se adapteze noilor condiții. Alterna­tiva descoperită a fost aceea de a in­clude resursele tehnologice în procesul de... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2020, 13:25 (3268 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Dragoș Soare, următorul președinte al PNL Ialomița

Deputatul Gheorghe Tinel face un pas în spate

Dragoș Soare, următorul președinte al PNL Ialomița

Vineri, 2 octombrie 2020, de la orele 11,00, Dragoș Soare și Gheorghe Tinel au organizat o conferință de presă comună. În cadrul întâlnirii, deputatul liberal Gheorghe Tinel a declarat că următorii 4 ani aparțin unei noi generații politice, reprezentată de Dragoș Soare. El a precizat că nu va renunța la calitatea de membru PNL și că nominalizarea la Alegerile Parlamentare din 6 decembrie 2020 este o decizie care va fi adoptată la nivelul Organizației județene. În replică, Dragoș Soare a ținut să precizeze că statutul său din acest moment nu este acela de președinte interimar: «Rolul meu acum este de a rezolva problemele de ordin tehnic din cadrul Organizației... Nu sunt președinte interimar!»... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2020, 17:35 (8011 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pandemia de COVID-19 pensionează profesorii din Ialomița mai devreme

Pandemia de COVID-19 pensionează profesorii din Ialomița mai devreme

Controversatele măsuri adoptate de autorități cu privire la activitatea din instituțiile de Învăță­mânt în contextul pandemiei de COVID-19 au un impact major asupra resursei umane. Oficialii Învățământului ialomițean au recunoscut public faptul că, la nivelul județului, școala a început cu zeci de cereri de pensionare anticipată din partea cadrelor didactice. «Au fost profesori care au dorit să iasă la pensie! Le-am respectat decizia...» a precizat Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Mai puțini profesori în școli
Vreme de ani... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2020, 18:45 (10441 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița dă startul campaniei de vaccinare împotriva gripei

Ialomița dă startul campaniei de vaccinare împotriva gripei

Primele 6380 de doze de vaccin antigripal au ajuns la înce­putul săptămânii în județul Ialo­mița. În cel mai scurt timp, acestea vor fi distribuite în cabinetele medicilor de familie. Persoanele care nu sunt incluse în grupele de risc își pot achiziționa vacci­nul din farmacii.

Începe marea vaccinare Ministerul Sănătății a anunțat încă de la sfârșitul lunii august că anul acesta va distribui mult mai devreme vaccinul antigripal. Direcția de Sănătate Publică Ialomița a primit primele doze la începutul acestei săptămâni. Este vorba despre un număr de 6380 de fiole, care urmează să fie... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2020, 17:20 (4836 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Deputatului liberal i s-a cerut demisia. Gheorghe Tinel nu mai este președintele PNL Ialomița!

Deputatului liberal i s-a cerut demisia. Gheorghe Tinel nu mai este președintele PNL Ialomița!

Miercuri, 30 septembrie 2020, PNL a cerut demisia unui număr de 7 președinți de organizații județene ca urmare a rezultatelor slabe înregistrate la alegerile din 27 septembrie 2020. Printre ei se numără și președintele PNL Ialomița, deputatul Gheorghe Tinel.

Se clatină scaunul Deputatul Gheorghe Tinel și-a depus demisia din funcția de președinte al PNL Ialomița. Demisia a fost depusă miercuri dimineață, 30 septembrie a.c., în cadrul ședinței Biroului Permanent Național al PNL. BPN s-a reunit la sediul central al partidului pentru o analiză a rezultatelor Alegerilor Locale. Alături de... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2020, 15:40 (19217 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă a Poliției Slobozia într-un caz de «abuz asupra unui minor»

Anchetă a Poliției Slobozia într-un caz de «abuz asupra unui minor»

Polițiștii din Slobozia au deschis o amplă anchetă ca urmare a unei sesizări venită din partea serviciilor sociale. Reclamația face referire la un posibil caz de «abuz emoțional și sexual» ce are în prim plan un copil de doar 11 ani. Se pare că băiatul ar fi fost obligat să privească filme pentru adulți pe care mătușa sa le-ar fi realizat împreună cu concubinul. În cauză a fost deschis un dosar penal, urmând să fie adoptate toate măsurile legale care se impun în astfel de cazuri.

Filmul unui scandal Situația a ieșit la iveală în urmă cu aproximativ 2 săptămâni, în urma internării în... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 19:05 (5748 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Minunile Stelei Matac, master hand-made

Minunile Stelei Matac, master hand-made

Ca să povestească despre ce face, Stelianei Matac i-ar trebui o zi întreagă. Nu o are, că o așteaptă acasă o comandă. Așa că povestește pe sărite despre o pasiune de-o viață transformată într-o mică afacere, cu firmă legală și facturier. «Când am vândut prima dată nu știam valoarea muncii mele. Am vândut într-un târg de profil... 2 lei trandafirul. Nu cumpăra nimeni, că pe toate tarabele scria hand-made, numai pe a mea făcute manual... A doua zi am cerut 10 lei pe trandafir și i-am vândut pe toți!» își amintește râzând. Dar asta a fost demult, înainte să știe că pasiunea ei este mai im­portantă decât toți banii din lume.

Stela și taftaua ei fermecată... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 18:20 (5655 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

«Nu mai sunt un jucător în vârstă, sunt un antrenor tânăr!»

Handbal, Liga a II-a, HCM Slobozia, antrenorul Ghiță Irimescu

«Nu mai sunt un jucător în vârstă, sunt un antrenor tânăr!»

Deși a făcut înconjurul țării prin echipele la care a evoluat în cei peste 21 de ani petrecuți între semicercuri, Ghiță Irimescu păstrează calmul și optimismul care-i caracterizează pe bucovinenii lui. Îl găsim la antrenament. Lotul este în curs de completare, dar Ghiță privește lucrurile pozitiv. Este parte din proiectul HCM Slobozia și caută să le facă pe jucătoare să se implice 100% în procesul de pregătire. Atmosfera este caldă, Ghiță găsind o vorbă de încurajare sau o glumă pentru toată lumea, de la handbaliste până la maseurul Tudorel Sava. Antrenamentul se termină și începem interviul. Ghiță Irimescu este genul acela de om cu care ai sta la taifas zile întregi și tot nu te-ai sătura. Pornim... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 13:20 (4422 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ionela Grecu, voluntar la 17 ani

omul săptămânii

Ionela Grecu, voluntar la 17 ani

Activitatea Crucii Roșii din Ialomița se bazează exclusiv pe voluntari. Cel mai tânăr dintre ei este Ionela Grecu, în vârstă de 17 ani. Deși locuiește la mare distanță de Slobozia, în localitatea Luciu, ea face eforturi pentru a se alătura grupului de voluntari din care face parte și alături de care aduce zâmbete pe chipurile oamenilor greu încercați de soartă.

Alături de semenii nevoiași Tinerii aleg să desfășoare activități de voluntariat pentru a deveni responsabili și pentru a fi apreciați. Aceleași motive au determinat-o și pe Ionela Grecu să facă parte din marea familie a voluntarilor... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 11:10 (3703 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Cadru didactic de la Liceul de Arte, confirmat cu COVID-19

Slobozia: Cadru didactic de la Liceul de Arte, confirmat cu COVID-19

Printr-un comunicat de presă, Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia anunță că unul dintre profesori a fost confirmat cu COVID-19. De asemenea, prin același comunicat, Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia precizează că respectiva persoană, de la începutul anului școlar și până în prezent, nu a predat elevilor. Astfel, potrivit normelor sanitare, nu este considerat contact direct cu personalul unității școlare, activitatea didactică urmându-și cursul normal. ... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2020, 18:40 (5935 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Meciul Unirii cu Farul a fost amânat. Jucători constănțeni, depistați pozitiv COVID-19!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Meciul Unirii cu Farul a fost amânat. Jucători constănțeni, depistați pozitiv COVID-19!

Meciul dintre Unirea Slobozia și Farul Constanța, contând pentru etapa a 5-a din Liga a II-a, nu se mai joacă. Partida ar fi trebuit să se disute sâmbătă, 26 septembrie a.c., de la orele 11,00, pe Stadionul «1 Mai» din Slobozia. Doar că o parte dintre ultimele teste pentru COVID-19 făcute în tabăra constănțeană au avut rezultat pozitiv. În consecință, jocul a fost amânat și va fi reprogramat la o dată ulterioară stabilită de Federația Română de Fotbal.... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2020, 12:10 (3040 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

4 kilograme de droguri, descoperite într-un colet ce urma să ajungă la un bărbat din Perieți

4 kilograme de droguri, descoperite într-un colet ce urma să ajungă la un bărbat din Perieți

Polițiștii specializați în Combaterea Criminalității Organizate și procurorii DIICOT din Ialomița au efectuat 3 percheziții la domiciliile unor persoane bănuite de operațiuni cu droguri. Față de un bărbat de 46 de ani a fost dispusă măsura reținerii pe bază de ordonanță. Astfel, joi, 24 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița și procurorii DIICOT-BT Ialomița au interceptat un colet suspect, transmis din Spania, având ca destinatar un bărbat, de 46 de ani, din localitatea Perieți. În urma verificării conținutului coletului, au fost descoperite, pe lângă produse alimentare și de uz casnic, 12 pungi din plastic transparent, conținând fragmente... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2020, 19:05 (6904 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Protest civic împotriva poluării produse de Clean Tech Ciulnița

În sfârșit, se întâmplă

Protest civic împotriva poluării produse de Clean Tech Ciulnița

Vineri, 25 septembrie 2020, la orele 14,00, în fața Primăriei Ciulnița, a fost autorizat un protest public. Cosmin Lazăr, inițiatorul protestului, declară că protestul are drept scop atragerea atenției asupra problemelor de mediu generate de funcționarea Clean Tech Ciulnița.

Primul protest civic la Ciulnița Cosmin Lazăr, un localnic din comuna Ciulnița, neafiliat politic, a solicitat autorizarea unui protest public împotriva Clean Tech. Acesta este primul protest public de la deschiderea fabricii. În pofida numeroaselor sesizări făcute anual, până la acest moment societatea civilă nu... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2020, 21:05 (6444 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

L-au făcut mare pe Ionică

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Axiopolis Cernavodă 2-7

L-au făcut mare pe Ionică

Recolta Gheorghe Doja a sperat mult de la meciul cu Axiopolis Cernavodă. Era primul meci pe teren propriu, dacă facem abstracție de faptul că s-a jucat la Slobozia. «Sperăm ca, din etapa a 4-a, când vom primi vizita celor de la Agricola Borcea, să putem juca la Gheorghe Doja, pentru că terenul e aproape gata!» explică antrenorul Recoltei, Marius Milea. Dobrogenii nu mai sunt cei de anul trecut. Au făcut achiziții sonore, au planuri mari pentru sezonul curent, iar acest lucru s-a văzut pe teren în meciul cu Recolta. Marius Milea i-a trimis în prima garnitură a ialomițenilor pe: Iamandi-Petre, G. Cositoru, Bucurică, Andrei-I. Cositoru, Stroe, Alexe, Popescu-Anton, Holtea. Pe parcurs au... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2020, 17:10 (3132 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, Liga a II-a, HCM Slobozia

Întăriri de la CSS

Fiind un an de tranzit pentru HCM Slobozia, conducerea Clubului a hotărât că este momentul să le acorde cât mai multe șanse de a evolua jucătoarelor din Slobozia. Prin urmare, pe lângă Cătălina Sava, în aceste zile a venit la echipă pivotul Livia Vlădescu. Livia are 19 ani și a fost una dintre remarcatele echipei de junioare I a CSS Slobozia. Handbalista a terminat junioratul în această vară și va fi 100% jucătoarea HCM. Pe lângă ea, vor fi aduse și alte handbaliste de la CSS Slobozia, de data aceasta însă cu dublă legitimare. Vorbim în primul rând de coordonatorul Ana Maria Neagu, handbalistă care se află de 2 ani în anturajul echipei mari. Din lotul HCM Slobozia vor face parte, de asemenea,... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2020, 16:45 (5002 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Succese slobozene la Cupa «Expur»

Tenis de câmp

Succese slobozene la Cupa «Expur»

Colaborarea dintre Expur SA-Groupe Avril și Clubul TenisCon a dat roadele scontate. Slobozia a fost gazda unui interesant turneu de tenis de câmp la care au răspuns prezent neașteptat de mulți copii și tineri din multe zone ale țării. Căutând pe tablourile de joc, am descoperit tenismeni nu numai din zonele apropiate Sloboziei, ci și din Târgu Jiu sau Alexandria. A fost un succes care îi va determina cu siguranță pe cei de la Expur SA-Groupe Avril să repete an de an această experiență. Îmbucurător a fost și faptul că o bună parte din tenismenii slobozeni participanți la competiție au avut rezultate foarte bune. În special cei mai mici dintre ei au arătat... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2020, 16:10 (3267 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accident rutier cu polițist-șofer

O mașină de poliție aflată în misiune a fost implicată, sîmbătă, 10 iunie, într-un accident rutier în apropierea localității Bucu. Accidentul s-a petrecut în condiții de poaie abundentă și carosabil umed ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:39
(19887 vizualizări - 0 comentarii)


Beți și fără permise, la volan

Inconștiența continuă să ne surprindă zilnic. Numai în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv, 10 spre 11 iulie, polițiștii au depistat în trafic șoferi care ba nu aveau permis de conducere, ba se ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:38
(12923 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: 150 litri de motorină, «evaporată» din rezervor

Alarmată, o femeie, de 45 de ani, din localitatea Armășești, a sesizat polițiștii din localitate, sîmbătă 10 iulie, că în noaptea anterioară îi dispăruseră 150 litri de motorină din rezervorul unui autocamion ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:37
(16484 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Joi, 15 iulie 2010, ora 11.00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, în parteneriat cu Fundația «Cartea călătoare» Focșani, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:49
(18361 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Inundații și incendii

Ialomița: Inundații și incendii

Ploile abundente de la sfîrșitul acestei săptămâni au inundat mai multe gospodării din comuna Giurgeni și din cartierele Buliga, Fetești Gară și Fetești Sat ale municipiului Fetești. Vineri, 9 iulie și ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:40
(23750 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni la Slobozia și Urziceni

Peste 130 de polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița, au acționat vineri, 10 iulie a.c., sub directa coordonare a inspectorului șef Viorel Ștefu, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:33
(11211 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Suspecții mai multor furturi, identificați

Polițiștii au identificat un grup format din patru suspecți acuzați că, împreună sau individual, au săvîrșit 11 furturi din dependințe, garaje sau adăposturi de animale și păsări, fapte săvîrșite în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:32
(13449 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Fierbinți Tîrg: Tîlhari arestați

În cursul zilei de vineri, 10 iulie a.c., polițiștii au acționat pe raza orașului Fierbinți Tîrg, identificînd trei tineri, pe numele cărora Tribunalul București-Secția I Penală a emis, la data de 8 iulie ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:31
(14342 vizualizări - 0 comentarii)


În atenția angajatorilor (persoane juridice și fizice) care depun declarații la FNUASS: Raportarea electronică

Începînd cu raportările lunii iulie, efectuate în luna august, către CJAS Ialomița, listele de asigurați vor fi preluate în sistem electronic în baza aplicației furnizate de către CNAS-Siveco. Această aplicație ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 10:14
(19130 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 arestări într-o singură săptămînă

În săptămîna 2-8 iulie a.c., pe parcursul instrumentării dosarelor penale, avînd în vedere probatoriul administrat pe numele unora dintre suspecți, polițiștii ialomițeni au dispus reținerea a 12 persoane ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 13:13
(20165 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Încă o persoană implicată în scandal, reținută de polițiști

În cadrul cercetărilor s-a stabilit că în scandalul iscat marți seară în orașul Căzănești a fost implicat și un tînăr, de 28 de ani, din localitate, ce a fost identificat deja de polițiști. Față de acesta ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 13:04
(17920 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Casiera unei asociații de locatari, arestată

Delapidare, fals intelectual și uz de fals sînt infracțiunile pentru care este învinuită o femeie, de 61 de ani, domiciliată în Urziceni, casier al unei asociații de locatari din municipiu. În baza probatoriului ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:41
(20792 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni arestare


Polițiștii ialomițeni, în zonele afectate de inundații

Polițiștii ialomițeni continuă să acționeze în mai multe zone afectate de inundații, din municipiul Fetești și comunele Stelnica și Vlădeni. Misiunea polițiștilor se concentrează îndeosebi pe asigurarea ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:38
(16264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, sub Cod Galben

Ialomița, sub Cod Galben

Începînd de vineri, 9 iulie, orele 08,00 și pînă sîmbătă, 10 iulie, orele 10,00, Ialomița se află sub Cod Galben. Meteorologii au emis avertizări de vînt puternic și vijelii. «În intervalul menționat în ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:19
(21903 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Piața Agroalimentară și Bazarul de Mărfuri Industriale, controlate de polițiști

Joi, 8 iulie a.c., în intervalul orar 10.00-13.00, efective ale Birourilor de Ordine Publică pentru Mediul Urban și Rutier Slobozia, în colaborare cu polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:07
(23452 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Depistat la volan deși avea permisul suspendat pentru conducere în stare de ebrietate

Joi seara, 8 iulie a.c., în jurul orei 20.00, un echipaj de poliție aflat în serviciul de patrulare pe raza municipiului Urziceni, în zona sensului giratoriu de la intersecția DN1D cu DN2, a oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:06
(12955 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenirea criminalității în mediul rural

Polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia, în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție Cocora, Munteni Buzău, Reviga și Colelia, au acționat pe raza comunelor anterior menționate ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:03
(20420 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM: 11%, rata șomajului în luna iunie 2010

La sfîrșitul lunii iunie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 11530 de persoane, din care 5272 șomeri indemnizați, respectiv 6258 șomeri neidemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 18:11
(12860 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șomaj Ialomița


Sudiți: Proiectile neexplodate descoperite sub fundația unei case

Nu mai puțin de 7 proiectile de artilerie explozive, patru dintre acestea de calibru 100 mm, două de calibru 105 și unul de calibru 76 mm, au fost descoperite de cîțiva cetățeni care lucrau la scoaterea ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 14:33
(24016 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei, raiul contrabandiștilor de țigări

Numai într-o singură seară polițiștii au confiscat peste 15 mii de pachete de țigări, în orașul Țăndărei. Țigările erau transportate în mașini, iar deținătorii nu au putut prezenta documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 13:23
(24384 vizualizări - 5 comentarii)


5,8 mii de lei, amenzi pentru nesiguranța alimentelor

Aproximativ 40 de unități de procesare sau comercializare a produselor alimentare au fost, în perioada recent încheiată, verificaTe de inspectorii Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 13:22
(21917 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Patru autoturisme implicate într-un accident rutier

Miercuri, 7 iulie a.c., în jurul orei 14.35, echipajul de descarcerare și ambulanța SMURD de la Detașamentul Urziceni s-au deplasat de urgență pe DN2, la ieșirea din localitatea Lilieci, unde s-a produs ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 18:15
(13851 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Urziceni: Acțiune a Poliției

O acțiune de amploare s-a desfășurat marți, 6 iulie a.c., la Urziceni, în intervalul orar 18.00-21.00, polițiștii acționînd pe multiple planuri. În cadrul acțiunii, au fost legitimate 173 de persoane, iar ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 18:11
(10991 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecții mai multor furturi, după gratii

Marți, 6 iulie a.c., polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore un tînăr, de 20 de ani, din localitate, învinuit de săvârșirea a trei furturi din auto, fapte săvîrșite împreună cu un minor de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:31
(14755 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La volan, cu permisul suspendat

Un bucureștean de 29 de ani este cercetat penal de polițiști după ce a fost depistat conducînd un autoturism pe drumurile publice, deși avea permisul suspendat din luna ianuarie 2010. Autoturismul condus ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:20
(15135 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Țiganii din Căzănești s-au încăierat din nou. 5 persoane, reținute de polițiști

Scandalul s-a produs seara trecută, marți, 6 iulie, cînd mai multe persoane de etnie rromă, bărbați, femei și copii se aflau în fața unei locuințe unde aruncau cu diverse obiecte. Pentru calmarea spiritelor ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:04
(13630 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Aproape 2000 de pachete cu țigări de contrabandă, expediate printr-o firmă de curierat

Polițiștii din Slobozia au interceptat în trafic, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia, un autoturism asupra căruia aveau bănuieli că transportă țigări de contrabandă. La volan se afla un ialomițean ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 07:10
(20110 vizualizări - 3 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 05:19
(11052 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 05:18
(13382 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La 14 ani, tîlhari cu acte-n regulă

Duminică, 4 iulie, la miezul nopții telefonul de urgență al polițiștilor din Țăndărei a sunat pentru a anunța o tîlhărie în strada mare. Victima a declarat polițiștilor că în timp ce se afla în zona pasarelei ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:55
(13385 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...