Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Protest civic împotriva poluării produse de Clean Tech Ciulnița

În sfârșit, se întâmplă

Protest civic împotriva poluării produse de Clean Tech Ciulnița

Vineri, 25 septembrie 2020, la orele 14,00, în fața Primăriei Ciulnița, a fost autorizat un protest public. Cosmin Lazăr, inițiatorul protestului, declară că protestul are drept scop atragerea atenției asupra problemelor de mediu generate de funcționarea Clean Tech Ciulnița.

Primul protest civic la Ciulnița Cosmin Lazăr, un localnic din comuna Ciulnița, neafiliat politic, a solicitat autorizarea unui protest public împotriva Clean Tech. Acesta este primul protest public de la deschiderea fabricii. În pofida numeroaselor sesizări făcute anual, până la acest moment societatea civilă nu... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2020, 21:05 (6444 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

L-au făcut mare pe Ionică

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Axiopolis Cernavodă 2-7

L-au făcut mare pe Ionică

Recolta Gheorghe Doja a sperat mult de la meciul cu Axiopolis Cernavodă. Era primul meci pe teren propriu, dacă facem abstracție de faptul că s-a jucat la Slobozia. «Sperăm ca, din etapa a 4-a, când vom primi vizita celor de la Agricola Borcea, să putem juca la Gheorghe Doja, pentru că terenul e aproape gata!» explică antrenorul Recoltei, Marius Milea. Dobrogenii nu mai sunt cei de anul trecut. Au făcut achiziții sonore, au planuri mari pentru sezonul curent, iar acest lucru s-a văzut pe teren în meciul cu Recolta. Marius Milea i-a trimis în prima garnitură a ialomițenilor pe: Iamandi-Petre, G. Cositoru, Bucurică, Andrei-I. Cositoru, Stroe, Alexe, Popescu-Anton, Holtea. Pe parcurs au... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2020, 17:10 (3132 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga a II-a, HCM Slobozia

Întăriri de la CSS

Fiind un an de tranzit pentru HCM Slobozia, conducerea Clubului a hotărât că este momentul să le acorde cât mai multe șanse de a evolua jucătoarelor din Slobozia. Prin urmare, pe lângă Cătălina Sava, în aceste zile a venit la echipă pivotul Livia Vlădescu. Livia are 19 ani și a fost una dintre remarcatele echipei de junioare I a CSS Slobozia. Handbalista a terminat junioratul în această vară și va fi 100% jucătoarea HCM. Pe lângă ea, vor fi aduse și alte handbaliste de la CSS Slobozia, de data aceasta însă cu dublă legitimare. Vorbim în primul rând de coordonatorul Ana Maria Neagu, handbalistă care se află de 2 ani în anturajul echipei mari. Din lotul HCM Slobozia vor face parte, de asemenea,... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2020, 16:45 (5005 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Succese slobozene la Cupa «Expur»

Tenis de câmp

Succese slobozene la Cupa «Expur»

Colaborarea dintre Expur SA-Groupe Avril și Clubul TenisCon a dat roadele scontate. Slobozia a fost gazda unui interesant turneu de tenis de câmp la care au răspuns prezent neașteptat de mulți copii și tineri din multe zone ale țării. Căutând pe tablourile de joc, am descoperit tenismeni nu numai din zonele apropiate Sloboziei, ci și din Târgu Jiu sau Alexandria. A fost un succes care îi va determina cu siguranță pe cei de la Expur SA-Groupe Avril să repete an de an această experiență. Îmbucurător a fost și faptul că o bună parte din tenismenii slobozeni participanți la competiție au avut rezultate foarte bune. În special cei mai mici dintre ei au arătat... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2020, 16:10 (3267 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Virusul SARS-CoV-2 a trimis în izolare și carantină 26 de profesori și elevi

Ialomița: Virusul SARS-CoV-2 a trimis în izolare și carantină 26 de profesori și elevi

Situația epidemiologică din școlile ialomițene nu este favorabilă. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au precizat public faptul că 26 de profesori și elevi din județ sunt fie în izolare, fie în carantină din cauza bolii infecțioase COVID-19.

Statisică îngrijorătoare Potrivit Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la momentul de față, 10 cadre didactice din județ sunt fie în izolare, fie în carantină. Măsura izolării s-a dispus în cazul a 5 dintre profesori din cauza faptului că s-au îmbolnăvit de COVID-19. Ceilalți 5 se află în carantină pentru 14 zile, întrucât au... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2020, 18:05 (8279 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mocioniu a blocat 3 ani repartizarea terenurilor pentru tinerii în Gării Noi

Ex-primarul Sloboziei care a confirmat

Mocioniu a blocat 3 ani repartizarea terenurilor pentru tinerii în Gării Noi

Campania electorală scoate la lumină blocajele administrative din Primăria Slo­bozia. Conform informațiilor oficiale, au fost identificat 145 de locuri de casă pentru tineri nerepartizate din 2017. Ex-primarul Adrian Mocioniu a fost informat cu privire la situație, dar a refuzat semnarea ordinului pentru înființarea une Comisii de inventariere a loturilor. «Este o situație inexplicabilă! Am reluat procedura și vom repartiza aceste terenuri în cel mai scurt timp posibil...» declară primarul interimar Gabriel Mușat.

Istoria unui dezastru În urmă cu 11 ani, în mandatul primarului... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2020, 16:10 (6073 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă potabilă în 2021 la Slobozia

Un nou termen avansat de autorități

Apă potabilă în 2021 la Slobozia

La începutul lunii septembrie, viceprimarii PSD, Rudolf Gradea și Gabriel Mușat au avansat un nou termen pentru finalizarea investiției în stația de tratare a apei pentru Municipiul Slobozia. Anunțul vine în condițiile în care mai bine de jumătate din valoarea acestei in­vestiții a fost deja cheltuită. Rea­mintim că este a doua oară când administrația din Slobozia cheltuie fonduri publice pentru potabiliza­rea apei. Și a treia oară când aceste demersuri se soldează cu un eșec...

5 milioane de lei pentru nimic Primarul Adrian Mocioniu, aflat de aproape o lună în campanie electorală,... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2020, 11:05 (4432 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Profesor al Liceului Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia, infectat cu SARS-CoV-2

Boala COVID-19 suspendă cursurile în școli

Profesor al Liceului Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia, infectat cu SARS-CoV-2

Liceul Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia este prima unitate de învățământ din Ialomița care își suspendă cursurile din cauza pandemiei de COVID-19. Unul dintre cadrele didactice ale școlii a fost confirmat pozitiv la testul pentru depistarea infecției cu SARS-CoV-2. Alte două cazuri de infecție au fost depistate în unități de învățământ din județ.

Anchete epidemiologice în școli Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a stabilit ca Liceul Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia să-și suspende cursurile pentru 14 zile după ce unul dintre profesori s-a îmbolnăvit de COVID-19. Cadrul... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2020, 12:20 (9756 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech produce ilegal și nu respectă condițiile de funcționare impuse de autorități

Rămâne cum am stabilit

Clean Tech produce ilegal și nu respectă condițiile de funcționare impuse de autorități

Clean Tech Ciulnița a obținut autorizație de construire pentru «începerea celei de-a doua etape de investiții care are drept punct central măsurile privind protecția mediului». Până la finalizarea acestor lucrări, firma va continua să producă făinuri proteice ilegal și fără respectarea condițiilor de funcționare impuse de autorități. «Dacă ar fi după mine, aș finaliza lucrările în 6 luni! Din păcate, eu nu pot face mai mult de-atât...» a declarat pentru ziarul nostru Marius Vlădescu, directorul general al firmei. Investițiile anunțate de către Clean Tech vor demara în a doua jumătate a lunii septembrie 2020. Cel mai optimist termen pentru finalizarea acestor lucrări este de 3 ani.

... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2020, 11:05 (10519 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Familia Anghel așteaptă să se întoarcă acasă

apel umanitar

Familia Anghel așteaptă să se întoarcă acasă

Casa unei familii cu trei copii, din Amara, a ars duminică, 13 septembrie 2020, din temelii. Rămași pe drumuri, cei cinci membri ai familiei au nevoie de ajutorul nostru pentru a avea din nou un acoperiș deasupra capului. Vecinii au organizat pentru ei o campanie de donații. Ne alăturăm acestei campanii mediatizând această tragedie care ar putea fi a oricăruia dintre noi. Cei interesați pot face donații în contul RO36 CECE IL06 08RO N028 5659-CEC Bank, cu mențiunea «ajutor umanitar familia Anghel».

Focul nu iartă pe nimeni Duminică, 13 septembrie 2020, la Amara, casa... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2020, 12:40 (4035 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ajutoare financiare de 5,3 milioane de lei acordate în Ialomița

Ajutoare financiare de 5,3 milioane de lei acordate în Ialomița

Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița a dat publi­cității valoarea sumelor pe care instituția le-a plătit în perioada ia­nuarie-august 2020 pentru persoanele beneficiare de ajutoare sociale sub forma Venitului Minim Garantat și Alocației pentru Susținerea Familiei. Potrivit datelor oficiale, Statul a oferit acestora 5,3 milioane de lei.

Statul plătește lunar 2600 de persoane defavorizate Datele Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială arată faptul că cele mai multe ajutoare sociale pe care Statul le acordă în Ialomița sunt destinate beneficiarilor de Alocații... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2020, 16:20 (4064 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Măștile și dezinfectanții lipsesc din școlile ialomițene

La început de an școlar

Măștile și dezinfectanții lipsesc din școlile ialomițene

37 de unități de învățământ din Ialomița i-au primit în clase pe elevi și profesori fără a le asigura însă măsurile de protecție sanitară, im­puse prin ordinul comun al Ministerului Sănă­tă­ții și Ministerului Educației. Situația împarte în două tabere directorii școlilor și oficialii au­torităților locale, care au în administrare respec­tivele instituții. Unii reclamă faptul că au făcut soli­citări pentru a primi măști și dezinfectanți însă au rămas fără răspuns, iar ceilalți dau vina pe lipsa fondurilor din bugetele locale. În tot acest timp, părinții își trimit copiii la școală cu măștile de protecție și sticlele cu dezinfectanți cumpărate pe banii proprii. La Slobozia, măș­tile au prețuri... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2020, 17:05 (2942 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

8 angajați ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, bolnavi de COVID-19

8 angajați ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, bolnavi de COVID-19

Numărul cazurilor de infecție cu SARS-CoV-2 înregistrate în instituțiile publice din Ialomița este în creștere. Joi, 17 septembrie a.c., oficialii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au confirmat faptul că 8 angajați ai instituției s-au îmbolnăvit de COVID-19. Noi cazuri de boală s-au înregistrat și în centrele pe care Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița le administrează.

Anchete epidemiologice în curs Focarul de la IPJ Ialomița ar fi pornit de la Serviciul Criminalistic și s-ar fi extins către alte două structuri din cadrul instituției... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2020, 19:05 (6255 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Finalizarea stației de tratare a apei din Slobozia se amână pentru 2021

Finalizarea stației de tratare a apei din Slobozia se amână pentru 2021

Stația de tratare a apei din Slobozia cu instalație de osmoză inversă nu va fi gata nici anul acesta. Asumat în totalitate de Adrian Mocioniu, pe vremea în care acesta era primarul orașului, proiectul are mari pro­bleme din cauza faptului că echipamentele furnizate au o capacitate mai mică decât cea prevăzută în caietul de sarcini. Până în prezent, Primăria Slobozia a cheltuit 5 din cele 8 milioane destinate realizării acestui obiectiv.

Dezastru pe bani publici
Stația de tratare cu instalație de osmoză inversă a fost considerată cea mai bună metodă prin care apa furnizată cetățenilor... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2020, 20:50 (7305 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Focar: 14 salariați ai DSP Ialomița, infectați cu COVID-19!

Focar: 14 salariați ai DSP Ialomița, infectați cu COVID-19!

14 salariați ai DSP Ialomița au fost confirmați pozitiv la testul pentru SARS-CoV-2. «Aceștia au fost izolați și s-au aplicat măsurile prevăzute în Metodologia INSP!» se arată într-un comunicat de presă remis redacției noastre.... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 18:45 (6473 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Ghiță Irimescu, noul antrenor al HCM Slobozia

Handbal, Divizia A

Ghiță Irimescu, noul antrenor al HCM Slobozia

HCM Slobozia și-a desemnat antrenorul pentru viitorul sezon și într-o săptămână va demara și pregătirile. Noul antrenor al echipei noastre este unul dintre cei mai valoroși handbaliști români din ultimele două decenii, retras din activitate în această primăvară. Gheorghe Irimescu este originar din Suceava, dar ca handbalist a atins apogeul în tricoul celor de la UCM Reșița, echipă alături de care a câștigat de 3 ori, în 2007, 2008 și 2009, Cupa Challenge. În cei 21 de ani de carieră, impozantul pivot a jucat și pentru Minaur Baia Mare, HCM Constanța, HC Ordohei, Steaua și Poli Timișoara. Echipa Națională a României reprezintă un capitol aparte în cariera lui Ghiță Irimescu. Acesta a fost în lotul... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 17:15 (6737 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Dacia s-a împotmolit în Bărăgan

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CS Mioveni 0-0

Dacia s-a împotmolit în Bărăgan

Un alt adversar puternic a vizi­tat Slobozia la finele săptă­mânii precedente. Echipa din Mioveni, orașul Daciei, a participat se­zonul trecut la barajul pentru promova­rea pe prima scenă, dar n-a fost să fie. Acum antrenorul Claudiu Niculescu a trasat ca obiectiv tot promovarea, dar argeșenii s-au închistat într-un golave­raj 0-0 din care se încăpățânează să mai iasă. În meciul cu Unirea au dat peste o echipă bine așezată în teren care a știut să îi țină în șah pe Marinescu și compania. Elevii lui Enache Costea continuă să ofere surprize și rămân neînvinși și fără gol primit pe teren propriu.

Povestea unei remize albe... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 16:15 (3262 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Debut deziluzionant

Fotbal, Liga a III-a, CSM Oltenița-Recolta Gheorghe Doja 4-0

Debut deziluzionant

Recolta Gheorghe Doja a început al doilea sezon în Liga a III-a cum nu se poate mai prost. Echipa ialomițeană s-a deplasat la Oltenița pentru a da piept cu formația din localitate, recent promovată în al treilea eșalon. Marius Milea a trimis în teren următorii jucători: Iamandi-G. Cositoru, Bucurică, Toma, Andrei-M. Petre, Alexe, Stroe, Popescu-Herea, Holtea. Au mai jucat Cosma, Aldea și Radu. Începutul a fost bun, Recolta având două ocazii mari să înscrie, ambele ratate de Holtea. Golul a venit în cele din urmă chiar în ultimul minut al primei reprize, dar în poarta lui Iamandi. Călărășenii și-au dublat apoi avantajul, iar nou intratul Cozma a ratat ocazia de a relansa jocul. Pe fundalul ieșirii... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 15:05 (2353 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Mihai Geantă, dublu campion național

Tenis de câmp

Mihai Geantă, dublu campion național

După mai bine de 10 ani petrecuți în competițiile tenismenilor vete­rani, Mihai Geantă continuă să adune trofee. Săptămâna trecută, a participat la Campionatul Național de la Galați, iar evoluția sa a fost perfectă. În probele de simplu și dublu ale categoriei de vârstă 65+, Mihai Geantă a obținut victorii pe linie. La simplu, cel mai greu a fost, firește, cel din finală, unde a trecut cu 6-2, 6-4 de tenismenul din Panciu, Vasile Pavel. Geantă s-a impus și în proba de dublu, unde l-a avut partener pe Ioan Chirvăsuță, din Bacău. De remarcat că la categoria feminină 45+, slobozeanca Elena Pavel a devenit vicecampioană națională. Revenind la Mihai Geantă, să spunem că acesta a obținut în urmă cu... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 13:10 (3453 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (II)

Oamenii ex-președintelui Moraru jefuiesc bugetul județului

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (II)

bonus: 7000 de lei lunar pentru Dan Anton

Începând cu 31 iulie, Dan Anton, unul dintre «oamenii de casă» ai ex-președintelui Con­si­liului Județean Ialomița, Victor Moraru, este director al Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Re­confirmarea în funcție condamnă societatea la faliment. În februarie 2020, Consiliul Județean Ialomița a ma­jorat capitalul societății cu 4 milioane de lei. In­fra­structură Drumuri și Poduri SA nu a câștigat nicio licitație orga­nizată la nivelul administrației județene, executând, ca subcontractor, lucrările de «întreținere și reparații drumuri județene în perioada 2019-2023» câștigate prin licitație de către EM Prime Construct SRL.

Preambulul unei «țepe» financiare... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 11:05 (3785 vizualizări - 6 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: 25 ianuarie 2021, termen limită pentru depunerea a 12 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 25 ianuarie 2021, este termenul limită de depunere a următoarelor declarații fiscale: Formularul 100 «Declarație ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 14:10
(3103 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi de peste 113000 de lei

În intervalul 03.12.2020-07.01.2021, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a efectuat acțivități specifice pentru prevenirea apariției toxiinfecțiilor alimentare. Prin personalul ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 13:55
(1819 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Echipaje de la Detașamentul de Pompieri Slobozia, cu o autospecială pentru descarcerare și un echipaj SMURD, au intervenit marți, 12 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,30, în municipiul Slobozia la un accident ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:20
(1607 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Un incendiu s-a produs marți, 12 ianuarie 2021, în jurul orelor 16,10, la o casă din Gheorghe Doja. Pentru localizarea și lichidarea incendiului izbucnit, militarii Detașamentului de Pompieri Slobozia au ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:15
(1838 vizualizări - 0 comentarii)


La Slobozia, incidența cazurilor de COVID-19 a crescut la 3,60/1000 de locuitori

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează cu privire la faptul că rata incidenței cazurilor de COVID-19 a crescut la nivelul municipiului Slobozia la valoarea de 3,60/1000 de locuitori. ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:20
(2333 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni prin care au verificat modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de protecție sanitară, privind răspândirea noului ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:00
(2148 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Sancționat pentru că a încălcat măsura izolării la domiciliu

Un tânăr de 37 de ani, domiciliat în localitatea Făcăeni, a fost sancționat de către polițiști, acesta încălcând măsura izolării la domiciliu, impusă prin decizia Direcției de Sănătate Publică Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 18:00
(2763 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice

În seara zilei de luni, 11 ianuarie a.c., în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru un control de rutină mașina condusă de un bărbat, de 46 de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 17:00
(2311 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au identificat în ziua de luni, 11 ianuarie a.c., un autoturism condus de un șofer în vârstă de 42 de ani, din Slobozia, având ca pasageri ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 16:00
(2021 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 43 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 12 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7220, cu 43 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 15:40
(2761 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Accesează una dintre facilitățile fiscale și nu vei fi executat silit!

ANAF desfășoară o amplă campanie de informare a contribuabililor cu privire la măsurile fiscale a căror aplicabilitate a fost prelungită prin Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 226/2020. În acest sens ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 18:20
(10755 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Măsuri active destinate angajatorilor

În Monitorul Oficial nr. 1326/31.12.2020 a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 220/2020, privind aplicarea unor măsuri de protecție socială după 1 ianuarie 2021 în contextul răspândirii coronavirusului ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 17:50
(2440 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoane dispărute

Ialomița: Persoane dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două persoane, de 37 și 47 de  ani, care au plecat de la domiciliu. Cei care pot oferi informații sau detalii care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:50
(2106 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

195 de kilograme de pește, din specia caras, transportat fără documente legale, au depistat polițiștii ialomițeni pe raza comunei Platonești, în portbagajul unui autovehicul condus de un bărbat de 24 de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:45
(2625 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, în jurul orelor 12,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Gârbovi, au oprit, pentru control, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:40
(1629 vizualizări - 0 comentarii)


Înmormântare cu amenzi la Fetești

La sfârșit de săptămână, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ialomițeni, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:35
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 11 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7177, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 15:25
(1764 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 29 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 10 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7155, cu 29 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 15:40
(3230 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia a intrat din nou în Zona Roșie. Incidența cazurilor COVID-19 a crescut la 3,29/1000 de locuitori!

Potrivit unei analize a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, municipiul Slobozia a fost inclus din nou pe lista localităților aflate în Zona Roșie, din cauza creșterii numărului cazurilor de ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 11:35
(3679 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7126, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2021, 15:45
(2748 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe Centura Sloboziei

Accident rutier pe Centura Sloboziei

Două autovehicule s-au ciocnit în ziua de vineri, 8 ianuarie2021, pe șoseaua de Centură a municipiului Slobozia. În cele două autovehicule se aflau 5 persoane, nefiind înregistrați răniți. Pompierii Gărzii ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:55
(2197 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Un accident rutier s-a produs vineri, 8 ianuarie a.c., în zona localității Orboiești. Din primele informații este vorba despre două autoturisme care s-au ciocnit violent. În ambele autovehicule se aflau ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:45
(1580 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

O autoutilitară în care se aflau 4 persoane a fost implicată într-un accident rutier în zona localității Bucu, produs în ziua de vineri, 8 ianuarie 2021. La fața locului au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:40
(2663 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Grupul de Comunicare Strategică: 59 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 8 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7098, cu 59 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 15:20
(2733 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 40000 de lei

Pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul tip de coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului, polițiștii ialomițeni, împreună cu jandarmi și polițiști locali au intensificat activitățile ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 12:40
(3488 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 7 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7039, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2021, 16:05
(2131 vizualizări - 0 comentarii)


Brăilean reținut la Slobozia pentru «tâlhărie»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat un bărbat bănuit de comiterea unei infracțiunii de tâlhărie luni, 4 ianuarie a.c., asupra unei tinere din comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:15
(3417 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 18750 de lei

Sub coordonarea Instituției Prefectului, au fost desfășurate în sistem integrat, noi acțiuni de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, scopul vizat fiind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:10
(3973 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 98 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7025, cu 98 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 15:55
(1993 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se depun cererile pentru subvenția la motorină pe trimestrul IV 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 1 februarie 2021 inclusiv, se depun Cererile de plată pentru rambursarea ajutorului de stat ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 19:15
(7642 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...