Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Handbal, Liga a II-a, HCM Slobozia

Întăriri de la CSS

Fiind un an de tranzit pentru HCM Slobozia, conducerea Clubului a hotărât că este momentul să le acorde cât mai multe șanse de a evolua jucătoarelor din Slobozia. Prin urmare, pe lângă Cătălina Sava, în aceste zile a venit la echipă pivotul Livia Vlădescu. Livia are 19 ani și a fost una dintre remarcatele echipei de junioare I a CSS Slobozia. Handbalista a terminat junioratul în această vară și va fi 100% jucătoarea HCM. Pe lângă ea, vor fi aduse și alte handbaliste de la CSS Slobozia, de data aceasta însă cu dublă legitimare. Vorbim în primul rând de coordonatorul Ana Maria Neagu, handbalistă care se află de 2 ani în anturajul echipei mari. Din lotul HCM Slobozia vor face parte, de asemenea,... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2020, 16:45 (5004 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Succese slobozene la Cupa «Expur»

Tenis de câmp

Succese slobozene la Cupa «Expur»

Colaborarea dintre Expur SA-Groupe Avril și Clubul TenisCon a dat roadele scontate. Slobozia a fost gazda unui interesant turneu de tenis de câmp la care au răspuns prezent neașteptat de mulți copii și tineri din multe zone ale țării. Căutând pe tablourile de joc, am descoperit tenismeni nu numai din zonele apropiate Sloboziei, ci și din Târgu Jiu sau Alexandria. A fost un succes care îi va determina cu siguranță pe cei de la Expur SA-Groupe Avril să repete an de an această experiență. Îmbucurător a fost și faptul că o bună parte din tenismenii slobozeni participanți la competiție au avut rezultate foarte bune. În special cei mai mici dintre ei au arătat... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2020, 16:10 (3267 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Virusul SARS-CoV-2 a trimis în izolare și carantină 26 de profesori și elevi

Ialomița: Virusul SARS-CoV-2 a trimis în izolare și carantină 26 de profesori și elevi

Situația epidemiologică din școlile ialomițene nu este favorabilă. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au precizat public faptul că 26 de profesori și elevi din județ sunt fie în izolare, fie în carantină din cauza bolii infecțioase COVID-19.

Statisică îngrijorătoare Potrivit Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la momentul de față, 10 cadre didactice din județ sunt fie în izolare, fie în carantină. Măsura izolării s-a dispus în cazul a 5 dintre profesori din cauza faptului că s-au îmbolnăvit de COVID-19. Ceilalți 5 se află în carantină pentru 14 zile, întrucât au... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2020, 18:05 (8278 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Mocioniu a blocat 3 ani repartizarea terenurilor pentru tinerii în Gării Noi

Ex-primarul Sloboziei care a confirmat

Mocioniu a blocat 3 ani repartizarea terenurilor pentru tinerii în Gării Noi

Campania electorală scoate la lumină blocajele administrative din Primăria Slo­bozia. Conform informațiilor oficiale, au fost identificat 145 de locuri de casă pentru tineri nerepartizate din 2017. Ex-primarul Adrian Mocioniu a fost informat cu privire la situație, dar a refuzat semnarea ordinului pentru înființarea une Comisii de inventariere a loturilor. «Este o situație inexplicabilă! Am reluat procedura și vom repartiza aceste terenuri în cel mai scurt timp posibil...» declară primarul interimar Gabriel Mușat.

Istoria unui dezastru În urmă cu 11 ani, în mandatul primarului... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2020, 16:10 (6073 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă potabilă în 2021 la Slobozia

Un nou termen avansat de autorități

Apă potabilă în 2021 la Slobozia

La începutul lunii septembrie, viceprimarii PSD, Rudolf Gradea și Gabriel Mușat au avansat un nou termen pentru finalizarea investiției în stația de tratare a apei pentru Municipiul Slobozia. Anunțul vine în condițiile în care mai bine de jumătate din valoarea acestei in­vestiții a fost deja cheltuită. Rea­mintim că este a doua oară când administrația din Slobozia cheltuie fonduri publice pentru potabiliza­rea apei. Și a treia oară când aceste demersuri se soldează cu un eșec...

5 milioane de lei pentru nimic Primarul Adrian Mocioniu, aflat de aproape o lună în campanie electorală,... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2020, 11:05 (4432 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Profesor al Liceului Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia, infectat cu SARS-CoV-2

Boala COVID-19 suspendă cursurile în școli

Profesor al Liceului Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia, infectat cu SARS-CoV-2

Liceul Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia este prima unitate de învățământ din Ialomița care își suspendă cursurile din cauza pandemiei de COVID-19. Unul dintre cadrele didactice ale școlii a fost confirmat pozitiv la testul pentru depistarea infecției cu SARS-CoV-2. Alte două cazuri de infecție au fost depistate în unități de învățământ din județ.

Anchete epidemiologice în școli Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a stabilit ca Liceul Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia să-și suspende cursurile pentru 14 zile după ce unul dintre profesori s-a îmbolnăvit de COVID-19. Cadrul... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2020, 12:20 (9755 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech produce ilegal și nu respectă condițiile de funcționare impuse de autorități

Rămâne cum am stabilit

Clean Tech produce ilegal și nu respectă condițiile de funcționare impuse de autorități

Clean Tech Ciulnița a obținut autorizație de construire pentru «începerea celei de-a doua etape de investiții care are drept punct central măsurile privind protecția mediului». Până la finalizarea acestor lucrări, firma va continua să producă făinuri proteice ilegal și fără respectarea condițiilor de funcționare impuse de autorități. «Dacă ar fi după mine, aș finaliza lucrările în 6 luni! Din păcate, eu nu pot face mai mult de-atât...» a declarat pentru ziarul nostru Marius Vlădescu, directorul general al firmei. Investițiile anunțate de către Clean Tech vor demara în a doua jumătate a lunii septembrie 2020. Cel mai optimist termen pentru finalizarea acestor lucrări este de 3 ani.

... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2020, 11:05 (10517 vizualizări - 6 comentarii)

REPORTAJ

Familia Anghel așteaptă să se întoarcă acasă

apel umanitar

Familia Anghel așteaptă să se întoarcă acasă

Casa unei familii cu trei copii, din Amara, a ars duminică, 13 septembrie 2020, din temelii. Rămași pe drumuri, cei cinci membri ai familiei au nevoie de ajutorul nostru pentru a avea din nou un acoperiș deasupra capului. Vecinii au organizat pentru ei o campanie de donații. Ne alăturăm acestei campanii mediatizând această tragedie care ar putea fi a oricăruia dintre noi. Cei interesați pot face donații în contul RO36 CECE IL06 08RO N028 5659-CEC Bank, cu mențiunea «ajutor umanitar familia Anghel».

Focul nu iartă pe nimeni Duminică, 13 septembrie 2020, la Amara, casa... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2020, 12:40 (4032 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ajutoare financiare de 5,3 milioane de lei acordate în Ialomița

Ajutoare financiare de 5,3 milioane de lei acordate în Ialomița

Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița a dat publi­cității valoarea sumelor pe care instituția le-a plătit în perioada ia­nuarie-august 2020 pentru persoanele beneficiare de ajutoare sociale sub forma Venitului Minim Garantat și Alocației pentru Susținerea Familiei. Potrivit datelor oficiale, Statul a oferit acestora 5,3 milioane de lei.

Statul plătește lunar 2600 de persoane defavorizate Datele Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială arată faptul că cele mai multe ajutoare sociale pe care Statul le acordă în Ialomița sunt destinate beneficiarilor de Alocații... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2020, 16:20 (4064 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Măștile și dezinfectanții lipsesc din școlile ialomițene

La început de an școlar

Măștile și dezinfectanții lipsesc din școlile ialomițene

37 de unități de învățământ din Ialomița i-au primit în clase pe elevi și profesori fără a le asigura însă măsurile de protecție sanitară, im­puse prin ordinul comun al Ministerului Sănă­tă­ții și Ministerului Educației. Situația împarte în două tabere directorii școlilor și oficialii au­torităților locale, care au în administrare respec­tivele instituții. Unii reclamă faptul că au făcut soli­citări pentru a primi măști și dezinfectanți însă au rămas fără răspuns, iar ceilalți dau vina pe lipsa fondurilor din bugetele locale. În tot acest timp, părinții își trimit copiii la școală cu măștile de protecție și sticlele cu dezinfectanți cumpărate pe banii proprii. La Slobozia, măș­tile au prețuri... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2020, 17:05 (2942 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

8 angajați ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, bolnavi de COVID-19

8 angajați ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, bolnavi de COVID-19

Numărul cazurilor de infecție cu SARS-CoV-2 înregistrate în instituțiile publice din Ialomița este în creștere. Joi, 17 septembrie a.c., oficialii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au confirmat faptul că 8 angajați ai instituției s-au îmbolnăvit de COVID-19. Noi cazuri de boală s-au înregistrat și în centrele pe care Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița le administrează.

Anchete epidemiologice în curs Focarul de la IPJ Ialomița ar fi pornit de la Serviciul Criminalistic și s-ar fi extins către alte două structuri din cadrul instituției... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2020, 19:05 (6255 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Finalizarea stației de tratare a apei din Slobozia se amână pentru 2021

Finalizarea stației de tratare a apei din Slobozia se amână pentru 2021

Stația de tratare a apei din Slobozia cu instalație de osmoză inversă nu va fi gata nici anul acesta. Asumat în totalitate de Adrian Mocioniu, pe vremea în care acesta era primarul orașului, proiectul are mari pro­bleme din cauza faptului că echipamentele furnizate au o capacitate mai mică decât cea prevăzută în caietul de sarcini. Până în prezent, Primăria Slobozia a cheltuit 5 din cele 8 milioane destinate realizării acestui obiectiv.

Dezastru pe bani publici
Stația de tratare cu instalație de osmoză inversă a fost considerată cea mai bună metodă prin care apa furnizată cetățenilor... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2020, 20:50 (7304 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Focar: 14 salariați ai DSP Ialomița, infectați cu COVID-19!

Focar: 14 salariați ai DSP Ialomița, infectați cu COVID-19!

14 salariați ai DSP Ialomița au fost confirmați pozitiv la testul pentru SARS-CoV-2. «Aceștia au fost izolați și s-au aplicat măsurile prevăzute în Metodologia INSP!» se arată într-un comunicat de presă remis redacției noastre.... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 18:45 (6472 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Ghiță Irimescu, noul antrenor al HCM Slobozia

Handbal, Divizia A

Ghiță Irimescu, noul antrenor al HCM Slobozia

HCM Slobozia și-a desemnat antrenorul pentru viitorul sezon și într-o săptămână va demara și pregătirile. Noul antrenor al echipei noastre este unul dintre cei mai valoroși handbaliști români din ultimele două decenii, retras din activitate în această primăvară. Gheorghe Irimescu este originar din Suceava, dar ca handbalist a atins apogeul în tricoul celor de la UCM Reșița, echipă alături de care a câștigat de 3 ori, în 2007, 2008 și 2009, Cupa Challenge. În cei 21 de ani de carieră, impozantul pivot a jucat și pentru Minaur Baia Mare, HCM Constanța, HC Ordohei, Steaua și Poli Timișoara. Echipa Națională a României reprezintă un capitol aparte în cariera lui Ghiță Irimescu. Acesta a fost în lotul... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 17:15 (6734 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Dacia s-a împotmolit în Bărăgan

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CS Mioveni 0-0

Dacia s-a împotmolit în Bărăgan

Un alt adversar puternic a vizi­tat Slobozia la finele săptă­mânii precedente. Echipa din Mioveni, orașul Daciei, a participat se­zonul trecut la barajul pentru promova­rea pe prima scenă, dar n-a fost să fie. Acum antrenorul Claudiu Niculescu a trasat ca obiectiv tot promovarea, dar argeșenii s-au închistat într-un golave­raj 0-0 din care se încăpățânează să mai iasă. În meciul cu Unirea au dat peste o echipă bine așezată în teren care a știut să îi țină în șah pe Marinescu și compania. Elevii lui Enache Costea continuă să ofere surprize și rămân neînvinși și fără gol primit pe teren propriu.

Povestea unei remize albe... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 16:15 (3262 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Debut deziluzionant

Fotbal, Liga a III-a, CSM Oltenița-Recolta Gheorghe Doja 4-0

Debut deziluzionant

Recolta Gheorghe Doja a început al doilea sezon în Liga a III-a cum nu se poate mai prost. Echipa ialomițeană s-a deplasat la Oltenița pentru a da piept cu formația din localitate, recent promovată în al treilea eșalon. Marius Milea a trimis în teren următorii jucători: Iamandi-G. Cositoru, Bucurică, Toma, Andrei-M. Petre, Alexe, Stroe, Popescu-Herea, Holtea. Au mai jucat Cosma, Aldea și Radu. Începutul a fost bun, Recolta având două ocazii mari să înscrie, ambele ratate de Holtea. Golul a venit în cele din urmă chiar în ultimul minut al primei reprize, dar în poarta lui Iamandi. Călărășenii și-au dublat apoi avantajul, iar nou intratul Cozma a ratat ocazia de a relansa jocul. Pe fundalul ieșirii... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 15:05 (2353 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Mihai Geantă, dublu campion național

Tenis de câmp

Mihai Geantă, dublu campion național

După mai bine de 10 ani petrecuți în competițiile tenismenilor vete­rani, Mihai Geantă continuă să adune trofee. Săptămâna trecută, a participat la Campionatul Național de la Galați, iar evoluția sa a fost perfectă. În probele de simplu și dublu ale categoriei de vârstă 65+, Mihai Geantă a obținut victorii pe linie. La simplu, cel mai greu a fost, firește, cel din finală, unde a trecut cu 6-2, 6-4 de tenismenul din Panciu, Vasile Pavel. Geantă s-a impus și în proba de dublu, unde l-a avut partener pe Ioan Chirvăsuță, din Bacău. De remarcat că la categoria feminină 45+, slobozeanca Elena Pavel a devenit vicecampioană națională. Revenind la Mihai Geantă, să spunem că acesta a obținut în urmă cu... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 13:10 (3453 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (II)

Oamenii ex-președintelui Moraru jefuiesc bugetul județului

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (II)

bonus: 7000 de lei lunar pentru Dan Anton

Începând cu 31 iulie, Dan Anton, unul dintre «oamenii de casă» ai ex-președintelui Con­si­liului Județean Ialomița, Victor Moraru, este director al Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Re­confirmarea în funcție condamnă societatea la faliment. În februarie 2020, Consiliul Județean Ialomița a ma­jorat capitalul societății cu 4 milioane de lei. In­fra­structură Drumuri și Poduri SA nu a câștigat nicio licitație orga­nizată la nivelul administrației județene, executând, ca subcontractor, lucrările de «întreținere și reparații drumuri județene în perioada 2019-2023» câștigate prin licitație de către EM Prime Construct SRL.

Preambulul unei «țepe» financiare... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 11:05 (3783 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a început sesiunea parlamentară în Opoziție

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a început sesiunea parlamentară în Opoziție

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a participat în urmă cu o săptămână la prima ședință a noii sesiuni parlamentare. Spre deosebire de anul trecut, deputatul social-democrat se află, de data asta, în Opoziție. El a promis că va urmări situația politică la nivel național și că va taxa, în continuare, «deciziile eronate ale Guvernului».

O sesiune parlamentară în... Opoziție Ștefan Mușoiu a încheiat deja prima săptămână de sesiune parlamentară ca deputat de... Opoziție. Începută la 1 septembrie a.c., noua sesiune parlamentară îi oferă deputatului PSD ialomițean o nouă perspectivă asupra... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2020, 16:05 (4019 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

CNAIR cheltuie 3 milioane de lei pentru reparația podului rutier peste râul Ialomița

La Slobozia

CNAIR cheltuie 3 milioane de lei pentru reparația podului rutier peste râul Ialomița

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere dă startul unor noi lucrări de reabilitare a podului peste râul Ialomița, din zona Cartierului Bora al Sloboziei. Obiectivul ar fi trebuit reabilitat în urmă cu 2 ani însă, din cauza unor probleme tehnice, pe care proiectantul nu le-a luat în calcul, lucră­rile au fost sistate. CNAIR a încercat și anul trecut să redes­chidă șantierul, însă niciuna dintre firmele speciali­zate în construcții de poduri nu s-a arătat interesată să participe. Din cauza șantierului, circulația pe pod se va des­fășura cu restricții pentru autovehiculele mai mari de 7,5 tone.

Țeava de gaz care a blocat proiectul... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2020, 10:50 (5041 vizualizări - 2 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
317 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Infractori cu condamnări, arestați

În ultimele 48 de ore, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 16:05
(5800 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Și tu poți deveni polițist! Admitere 2017

Cei care își doresc o carieră în Poliția Română se pot înscrie în instituțiile de învățământ ale Ministerului Afacerilor Interne. Anul acesta, persoanele interesate de cariera de polițist se pot înscriere ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 15:55
(6193 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții într-un dosar de evaziune fiscală

Miercuri, 26 aprilie 2017,  polițiștii Direcției Generale de Poliție a Municipiului București și cei de la Direcția Operațiuni Speciale efectuează 32 percheziții în București și în 4 județe, într-un ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 14:25
(7060 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești, Manasia și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz, marți, 25 aprilie 2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor fi locuitorii din Fetești ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 19:35
(8722 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Ziua Veteranilor de Război»

Miercuri, 26 aprilie 2017, în organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și Primăriei Slobozia, va fi organizată «Ziua Veteranilor de Război». ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 17:45
(4695 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Termen pentru depunerea situațiilor financiare

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați ca au fost publicate principalele aspecte legate de întocmirea și depunerea situațiilor financiare pentru anul ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 15:35
(4624 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Concluziile desprinse în urma exercițiului național «PROCIV 2017»

În data de 21 aprilie a.c, la sediul Inspectoratului General pentru Situații de Urgență a avut loc o conferință de presă, în cadrul căreia au fost prezentate concluziile desprinse în urma exercițiului național ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 14:40
(5380 vizualizări - 0 comentarii)


Unirea Slobozia țintește o nouă victorie. Cu optimism, spre Cernavodă!

Sâmbătă, 22 aprilie a.c., de la orele 17,00, Unirea Slobozia se confruntă în deplasare cu Axiopolis Cernavodă. Înaintea jocului, conducerea Clubului a organizat o conferință de presă la care au participat ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 21:25
(4671 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz în Slobozia, luni, 24 aprilie 2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:50
(5233 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stop violenței!

Polițiștii ialomițeni au lansat un mesaj preventiv și informativ prin care încearcă să reducă fenomenul violenței. Oamenii legii precizează faptul că violența, indiferent de formă, este nejustificată. ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:35
(4818 vizualizări - 0 comentarii)


Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică la Slobozia, Munteni Buzău și Traian

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în perioada 24- ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:25
(7110 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița  a desfășurat, în trimestrul I 2017, în domeniul relațiilor de muncă, 322 de acțiuni de control  în urma cărora  au fost dispuse 472 de măsuri pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 17:20
(3910 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Fetești-Oraș!

Pentru realizarea lucrărilor de cuplare a rețelei noi de alimentare cu apă, reabilitată prin programul POS Mediu I, la sistemul de alimentare cu apă al municipiului Fetești, SC RAJA SA este nevoită ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 14:10
(5691 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm casier
Condițiile angajării sunt
-cunoștințe operare PC: Excell Word
-experiență în domeniu, minim 3 ani
Persoanele interesate pot depune CV
la adresa de e-mail
office.ialomita@bere-băuturi.ro
Pentru detalii suplimentare
apelați tel. 0751/078.718

20 Aprilie 2017, 21:05


RAJA Constanța: Lucrări de întreținere rețele în Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de spălare a rețelei de apă din Cartierul Fetești-Gară, din municipiul Fetești, SC RAJA SA este nevoită să furnizeze apă cu presiuni scăzute pe timpul nopții, în perioada 24-28 aprilie 2017 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 20:20
(5075 vizualizări - 0 comentarii)


Alegeri locale parțiale la Amara, Fierbinți Târg și Țăndărei-11 iunie 2017

Guvernul a stabilit în data de 11 iunie 2017 organizarea scrutinului local parțial pentru alegerea primarului în 49 de localități în care această funcție a rămas vacantă ca urmare a demisiilor unor titulari ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 19:55
(7757 vizualizări - 2 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Reprezentanții Distrigaz Sud Rețele anunță faptul că vineri, 21 aprilie 2017, la Slobozia furnizarea gazelor naturale se va închide pe bulevardele Chimiei, Unirii și Matei Basarab, precum și pe strada ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 19:15
(5406 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj piscicol în zona Fetești. A fost prins un morun de 2,3 m și 75 de kilograme!

Braconaj piscicol în zona Fetești. A fost prins un morun de 2,3 m și 75 de kilograme!

Procurorii și polițiștii din Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală pe numele a nouă persoane din zona Fetești, sub acuzația de «braconaj». Actele de urmărire penală arată faptul că, în perioada 20 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 16:35
(11426 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Bibliotecarului», sărbătorită la Slobozia

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează luni, 24 aprilie 2017, evenimentul intitulat «Ziua Bibliotecarului din România». În cadrul manifestării care se va desfășura la Slobozia, cei prezenți ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 15:45
(5118 vizualizări - 1 comentariu)


SC Agromas Grup SRL

furnizor de produse
și servicii agricole

angajează
GESTIONAR DEPOZIT
Principalele responsabilități
-gestiunea stocurilor de marfă
-gestionarea documentelor
de intrare-ieșire
-verificarea calitativă și cantitativă
a mărfurilor
-recepția și livrarea mărfurilor
-participarea la inventare
Cerințe
-studii medii
-experiență în domeniu minim 1 an
-cunoștințe operare calculator
(word, excel)
-cunoștințe operare documente gestiunea materialelor
-constituie avantaj:
experiență în poziția de gestionar
Beneficii
-pachet salarial atractiv
CV-urile se pot depune la
sediul societății din Cosâmbești,
Șoseaua Slobozia-Țăndărei,
nr. 154, jud. Ialomița
sau la adresa de e-mail [email protected]

19 Aprilie 2017, 19:50


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2017, 19:10
(5582 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În luna martie 2017 s-au încasat 44,85 milioane de lei la buget

Potrivit unui comunicat de presă, «Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a încasat, în luna martie 2017, la bugetul general consolidat suma de 44,85 milioane lei». «Menționăm că, din bugetul ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 16:25
(5181 vizualizări - 0 comentarii)


Hramul Mânăstirii Slobozia

În perioada 19-23 aprilie 2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Izvorul ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 10:55
(4795 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni în ziua de Paște

Pentru siguranța cetățenilor, în Duminica de Paște, Poliția Română a continuat acțiunile pentru prevenirea evenimentelor nedorite și pentru fluidizarea traficului și diminuarea riscului rutier. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 10:20
(4853 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Bătrână de 78 de ani, carbonizată într-un incendiu

Casa femeii a fost cuprinsă de flăcări joi, 13 aprilie 2017, în jurul orelor 15,00, când s-a primit sesizarea la dispeceratul 112. La locul intervenției au acționat pompierii voluntari ai localității și ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 20:05
(4665 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Ialomița: 40 mc lemne, confiscați

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea delictelor silvice. Astfel, în urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 18:25
(4717 vizualizări - 4 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri suplimentare de peste 3,256 milioane de lei

În luna martie 2017, inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 3,256 milioane de lei, în urma a 56 de ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 14:40
(4435 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu național de înștiințare, avertizare și alarmare în situații de protecție civilă-PROCIV 2017

În perioada 18-21.04.2017, în intervalul orar 10,00-15,00, se va desfășura exercițiul național de înștiințare, avertizare și alarmare în situații de protecție civilă-PROCIV 2017. Scenariul exercițiului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 13:05
(6196 vizualizări - 1 comentariu)


Gheorghe Doja: Marfă fără documente de proveniență

Marți, 11 aprilie 2017, polițiștii au oprit pentru control în trafic, pe raza comunei Gheorghe Doja, o autoutilitară condusă de un tânăr, de 26 de ani, din județul Călărași.În urma controlului efectuat ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 12:25
(3943 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Nu au neutralizat deșeurile periculoase

Administratorii a 3 societăți comerciale de pe raza județului Ialomița sunt cercetați sub aspectul comiterii infracțiunii de neluarea măsurilor de eliminare totală a substanțelor și preparatelor periculoase ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 11:05
(3302 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...