Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cazuri de infecție cu SARS-CoV-2 în cadrul Primăriei Urziceni și la Căminul pentru Persoane Vârstnice Balaciu

Noi focare de COVID-19 în Ialomița

Cazuri de infecție cu SARS-CoV-2 în cadrul Primăriei Urziceni și la Căminul pentru Persoane Vârstnice Balaciu

Autoritățile sanitare din Ialomița au confirmat luni, 13 iulie 2020, faptul că la nivelul județului au fost depistate noi cazuri de îmbolnăvire provocate de infecția cu SARS-CoV-2. Acestea au fost identificate în cadrul Primăriei Municipiului Urziceni și la Căminul pentru Persoane Vârstnice «Ing. Vadim Rusu» din comuna Balaciu. În total, 8 persoane din cele două instituții s-au îmbolnăvit de COVID-19.

Anchete epidemiologice în curs
Din primele informații se pare că atât cazurile de la Primăria Urziceni, cât și cel de la Căminul pentru Persoane Vârstnice «Ing. Vadim Rusu» din comuna... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2020, 14:05 (8487 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Mocioniu la final de mandat

3 probleme fără soluții, 4 ani ratați

Administrația Mocioniu la final de mandat

În urmă cu 4 ani (și două săptămâni), pe 24 iunie 2016, Adrian Mocioniu depunea jurământul în calitate de primar al Sloboziei. Promisiunile campaniei sale electorale, vreo 24 la număr, ar fi transformat Slobozia într-un oraș «european». N-a fost să fie, iar spațiul tipografic nu ne permite să le detaliem pe toate. Prezentăm azi doar 3 dintre promisiunile importante lansate la în­ceput de mandat. Promisiuni care, în opinia contri­buabililor slobozeni, ar fi putut fi respectate...

«Groapa lui Stoica», eșecul lui Mocioniu
În 2016, cu o săptămână înainte de alegeri, Victor Moraru... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2020, 10:55 (6101 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Spitalele suport COVID-19 au nevoie de medici

Ialomița: Spitalele suport COVID-19 au nevoie de medici

În timp ce numărul cazurilor de îmbolnăvire cu SARS-CoV-2 cunoaște o creștere alarmantă la nivelul județului nostru, cele două unități medicale care acordă îngrijiri medicale bolnavilor de COVID-19, Spitalul Municipal Urziceni și Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, funcționează în stare de avarie. Totul din cauza faptului că unitățile medicale nu dispun de medici specialiști suficienți pentru a asigura consultații pacienților bolnavi. Situația cea mai gravă din acest punct de vedere se constată la Spitalul Municipal Urziceni acolo unde nici până la momentul de față nu a fost posibil transferul în ve­derea efecturării gărzilor a unui medic pneumolog și a unui medic infecționist. Astfel... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2020, 12:50 (4807 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

«Ialomița este parte a Planului Strategic de Dezvoltare a României!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel

«Ialomița este parte a Planului Strategic de Dezvoltare a României!»

Deputatul liberal Gheorghe Tinel susține că Ialomița va be­neficia direct de inves­tițiile anunțate de Guver­nul Orban prin Planul Strategic de Dezvoltare a Româ­niei. Parlamentarul a declarat în cadrul unei conferințe de presă de vineri, 3 iulie a.c., că pasajul de la Drajna, Drumul Expres Galați-Călărași și podul peste râul Ialomița sunt prio­rități in­vestiționale imediate. «Angajamentul meu către ialomițeni a fost de a cuprinde în acest Plan și investiții locale!» a declarat deputatul PNL Gheorghe Tinel.

Declarații prudente Deputatul liberal Gheorghe Tinel și-a recalibrat discursul... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2020, 16:20 (4594 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Marian Simion: «Handbalul slobozean e într-un moment de cotitură. Mă voi implica!»

Handbal, HCM Slobozia

Marian Simion: «Handbalul slobozean e într-un moment de cotitură. Mă voi implica!»

La 12 ani de la înființare, echipa feminină de handbal a Sloboziei a ajuns din nou la punctul «0». În 2008, când Primăria Slobozia a hotărât să includă în portofoliul Clubului Sportiv Municipal și o echipă de handbal senioare s-a creat un lot de 20 de jucătoare cu vârste cuprinse între 18 și 21 de ani. Dintre acestea, doar 6 fuseseră crescute la Slobozia, restul făcând junioratul la București, Constanța sau Tulcea. A fost o muncă susținută care a avut ca rezultat un grup omogen bine structurat. Au fost aduse jucătoare fără experiență, fără prea multe prezențe în loturile de junioare, dar care s-au pliat foarte bine în angrenajul acelei echipe. Cât timp a fost păstrat acel grup, Slobozia nu a coborât... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2020, 11:40 (5603 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Paros a demisionat din PRO România

Adio, dar rămân cu tine!

Paros a demisionat din PRO România

Radu Paros, omul politic al tuturor partidelor, a demisionat din PRO România. Domnia sa rămâne însă consilierul personal al primarului Adrian Mocioniu. «Nu pot suporta să mă comande oameni care n-au nimic de-a face cu politica!» a declarat Radu Paros, printre altele.

Acuzații grave Radu Paros, prima achiziție politică a PRO România în Ialomița, și-a înaintat demisia din partid. El susține că și-a anunțat demisia pentru ca susținătorii lui să poată decide în cunoștință de cauză dacă îl mai urmează sau nu... «Când mi-am dat demisia din PMP mulți dintre susținătorii mei nu au știut și... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2020, 17:10 (14899 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Două cazuri de infecție cu SARS-CoV-2 confirmate în cadrul Primăriei Balaciu

Pandemia de COVID-19 închide încă o administrație locală din Ialomița

Două cazuri de infecție cu SARS-CoV-2 confirmate în cadrul Primăriei Balaciu

UPDATE: 42 de cazuri înregistrate la Centrul de Îngrijire și Asistență Slobozia!

Autoritățile sanitare din Ialomița sunt în alertă după ce noaptea trecută au fost confirmate două noi cazuri de COVID-19 în administrația publică locală. Secretarul comunei Balaciu, precum și o angajată din cadrul Departamentului Taxe și Impozite al Primăriei Balaciu au fost confirmați pozitiv la testul pentru depistarea virusului SARS-CoV-2.

Măsuri speciale de protecție Din cauza celor două cazuri confirmate, la recomandarea Direcției de Sănătate Publică Ialomița, autoritățile locale din Balaciu vor fi nevoite să suspende activitatea din cadrul Primăriei Balaciu. «Pentru a evita orice risc de răspândire firește că luăm în calcul suspendarea activității din instituția noastră... Toată lumea își va lua acasă calculatoarele și va lucra de acasă. Aceasta este situația!»... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2020, 14:10 (18776 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Utilajele Infrastructură Drumuri și Poduri SA, parcate în curtea directorului Dan Anton

Oamenii Președintelui Moraru

Utilajele Infrastructură Drumuri și Poduri SA, parcate în curtea directorului Dan Anton

Joi, 25 iunie 2020, Consiliul Județean Ialomița a aprobat majorarea capitalului social al Infrastructură Drumuri și Poduri SA pentru achiziția de utilaje noi. Utilajele achiziționate anterior sunt păstrate în curtea personală a directorului Dan Anton, la Brâncoveni, județul Călărași. «Există un contract de comodat încheiat între mine și firmă... Dacă vreți mai multe amănunte, faceți o solicitare scrisă!» a recunoscut el senin. Consiliul Județean Ialomița a demarat deja proce­dura de selecție pentru un nou director la această firmă.

Mână moartă cu Dan Anton Infrastructură Drumuri și... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2020, 10:55 (9164 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adora TECH a construit ilegal instalația de piroliză

Bomba ecologică de la Iazu (II)

Adora TECH a construit ilegal instalația de piroliză

Adora TECH a decis să demareze construcția primei instalații de piroliză din Ialomița fără a avea acordul de mediu de la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița. Ilegalitatea a fost descoperită de către comisarii Gărzii de Mediu care au decis sistarea lucrărilor. Locui­torii din Iazu resping categoric investiția. «Am făcut dezbatere publică la primărie. Le-am zis să plece, că noi nu vrem cauciucuri...» susține unul dintre săteni. Autoritățile locale susțin că nu au nimic împotriva investiției, dacă firma obține toate avizele legale. «Eu nu fac afaceri la Primărie!» declară primarul Georgeta Ilie.

Țara nimănui... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2020, 14:40 (9009 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Extinderea neautorizată a gospodăriilor din Cartierul Bora blochează consolidarea digului de protecție al râului Ialomița

La Slobozia

Extinderea neautorizată a gospodăriilor din Cartierul Bora blochează consolidarea digului de protecție al râului Ialomița

Extinderea fără auto­rizație a gospodăriilor din Cartierul Bora al Sloboziei în apropierea malurilor râului Ialomița blochează desfășurarea lucrărilor inițiate de Apele Române, în vederea consolidării digului de protecție. Reprezentanții instituției au notificat în scris administrația locală cu privire la această situație, însă până acum nu au primit niciun răspuns. Lucrările de la Slobozia fac parte dintr-un proiect mai amplu, care se întinde pe tot sectorul râului Ialomița, a cărui va­loare se ridică la peste 34 mi­lioane de euro.

Ialomița are diguri expirate
Construcția digurilor... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2020, 11:10 (8015 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Focar de COVID-19 la Azilul de bătrâni din Slobozia

Focar de COVID-19 la Azilul de bătrâni din Slobozia

Patru beneficiari și o angajată din cadrul Centrului de Îngrijire a Persoanelor Adulte din Slobozia, amplasat pe strada Lacului, au fost confirmați pozitiv la testul pentru COVID-19. Bătrânii au simptome specifice bolii, în timp ce angajata este asimptomatică. Direcția de Sănătate Publică a început luni, 6 iulie 2020, testarea de urgență a tuturor celor 130 de bătrâni internați la azil.

Anchetă epidemiologică în curs Din primele informații, focarul de la Azilul din Slobozia a izbucnit o dată cu depistarea angajatei. Conform protocolului, personalul din astfel de centre este testat de... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2020, 17:10 (22033 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Slobozia lui Ambruș de la Urbanism

Slobozia lui Ambruș de la Urbanism

Slobozia are o lungă tradiție a construcțiilor ridicate ilegal. Ultima dintre ele a apărut în această primăvară lângă Lem’S, pe fosta terasă de la Hambar. Pentru a înțelege cum a fost posibilă această ilegalitate am solicitat Primăriei Slobozia precizări scrise în baza Legii 544, privind liberul acces la informațiile de interes public.

Cu legea pre lege călcând Ca să nu fie acuzată că permite ridicarea de constucții ilegale, Primăria Slobozia-via Serviciul de Urbanism, via Alexandru Ambruș, urbanistul (ghe)șef(t) al urbei-a făcut slalom printre întrebările transmise... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2020, 15:20 (8213 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pericol biologic din cauza apelor uzate ale Combinatului Chimic din Slobozia

Pericol biologic din cauza apelor uzate ale Combinatului Chimic din Slobozia

Pericol de poluare pe Ialomița. Autoritățile de mediu sunt în alertă după ce o cantitate de apă uzată provenind de la Combinatul Chimic, administrat de Chemgas Holding Corporation SRL, a fost deversată în râu. Se pare că este vorba despre un accident petrecut din cauza ploilor abundente din ultima săptămână. În momentul de față, mai multe probe pre­levate din albia râului se află în analiză la Garda de Mediu Ialomița și Serviciul de Gospodărire a Apelor Ialomița. «Așteptăm rezultatele testelor, apoi vom dispune măsuri, dacă va fi necesar...» susține Dan Popescu, reprezentat al Gărzii de Mediu Ialomița.

Conductele distruse de viitură... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2020, 11:05 (8724 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile ialomițene «repetente» la Evaluarea Națională

Școlile ialomițene «repetente» la Evaluarea Națională

La sfârșitul săptămânii precedente au fost afișate rezultatele finale ale Evaulării Naționale. Potrivit informațiilor oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, județul nostru a fost cu 6,43 procente sub media națională a mediilor egale sau mai mari de 5. Fără să mai surprindă pe nimeni, la nivelul județului au existat 8 unități de învățământ în care niciunul dintre elevii prezenți la examen nu a promovat.

Rezultate îngrijorătoare
Desfășurată în condiții speciale din cauza pandemiei de COVID-19, la Evaluarea Națională din acest an au participat 2021 de elevi de clasa a... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2020, 11:40 (4297 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Slobozia merită un primar dedicat comunității!»

Alexandru Potor, candidatul PSD la Primăria Sloboziei

«Slobozia merită un primar dedicat comunității!»

Alexandru Potor nu e un nume. Alexandru Potor e o marcă. Face politică de 20 de ani, administrație de 10 și a rămas atașat de Slobozia, oriunde l-au purtat pașii. Iar pașii l-au purtat din oraș la București, iar de acolo la Bruxelles și retur. Acum s-a întors să ofere orașului o experiență pe care niciun alt candidat nu o are.

Un politician de modă nouă
Acum 4 ani a crezut, asemeni nouă tuturor, că Adrian Mocioniu ar putea salva Slobozia... Între timp, Adrian Mocioniu a dovedit că trebuie salvat de el însuși.
-Nu vreau să comentez situația asta... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2020, 12:50 (13787 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Sfântu Gheorghe a intrat în carantină!

Funcționar depistat pozitiv la COVID-19

Primăria Sfântu Gheorghe a intrat în carantină!

UPDATE: Focar de COVID-19 la Centrul Medico-Social din Fierbinți Târg

Un angajat al Primăriei Sfântu Gheorghe din Ialomița a fost depistat pozitiv la testul COVID-19. Mădălin Teculescu, primarul localității, declară că angajații Primăriei vor intra în carantină pentru următoarele două săptămâni.

Două săptămâni in carantină În cursul dimineții de vineri, 3 iulie a.c., unul dintre angajații Primăriei Sfântu Gheorghe a fost depistat pozitiv la testul COVID-19. Conform propriilor declarații, angajatul a solicitat testarea deoarece prezenta simptome similare bolnavilor afectați de acest virus. Imediat după confirmarea diagnosticului, primarul comunei, Mădălin... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2020, 16:05 (8127 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomițeni amendați pentru că nu purtau măștile de protecție

Ialomițeni amendați pentru că nu purtau măștile de protecție

Tot mai evidentă, ignoranța afișată și de ialomițeni în ceea ce privește respectarea măsurilor de protecție împotriva infecției cu noul Coronavirus (SARS-CoV-2) aduce și primele sancțiuni. În ultimele două săptămâni, polițiștii au aplicat amenzi în valoare de aproximativ 100 mii de lei celor care, în special, au refuzat să poarte măștile de protecție acolo unde există o obligativitate în acest sens.

Valuri de controale La fel ca în toate județele din țară și în Ialomița situația cazurilor de COVID-19 a cunoscut o creștere semnificativă în ultimele săptămâni. Așa se face că la momentul... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2020, 15:20 (4354 vizualizări - 5 comentarii)

REPORTAJ

Președintele Victor Moraru plătește 165000 de lei pentru «producție de televiziune» și «televiziune on-line»

Imagine pe bani publici

Președintele Victor Moraru plătește 165000 de lei pentru «producție de televiziune» și «televiziune on-line»

Președintele Victor Moraru a reînnoit contractele prestatorilor de servicii video pentru mediul on-line. Contractele sunt valabile până anul viitor în luna iunie, semn că președintele celei mai importante instituții din județ speră să fie reales în funcție. Cumulate, contractele de difuzare a imaginii președintelui însumează 4740 de minute de apariție în mediul on-line. Asta da performanță pe bani publici!

Ode pe bani publici Joi, 25 iunie 2020, președintele Victor Moraru a împlinit patru ani și o zi de când se află în fruntea Con­siliului Județean. Patru ani și o zi de când a inventat... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2020, 10:50 (5807 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Urziceni: Focar de COVID-19 la o croitorie

Urziceni: Focar de COVID-19 la o croitorie

Un alt focar de COVID-19 a fost identificat de autoritățile din Ialomița la o croitorie din Urziceni, patru angajate fiind acum sub supraveghere medicală.

Paciente cu simptome moderate Din primele informații, focarul a izbucnit în urmă cu aproximativ o săptămână, când una dintre angajatele bolnave s-a prezentat la serviciu având stări de răceală. Ulterior, la câteva zile, alte trei femei au ajuns la spital cu simptome similare. Testele de laborator au demonstrat faptul că toate cele patru angajate ale croitoriei au fost infectate cu SARS-CoV-2. În momentul de față, Direcția de Sănătate... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2020, 18:05 (6317 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cântecul de lebădă al Consiliului Local Slobozia

Începutul sfârșitului

Cântecul de lebădă al Consiliului Local Slobozia

Joi, 25 iunie 2020, în Sala de Spectacole a Casei Municipale din Slobozia, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia. Pe ordinea de zi au figurat 19 proiecte de hotărâri care au vizat activitatea administrativă a municipiului. Așa cum era de așteptat, cel mai disputat proiect a fost cel care a vizat «aprobarea alocării fondurilor necesare pentru finanțarea progra­melor sportive în anul competițional 2020-2021».

Bani pentru stația de epurare Unul dintre proiectele de hotărâre de interes pentru slobozeni ar putea fi cel care a permis alocarea sumei de 8000... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2020, 12:20 (5323 vizualizări - 7 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 4 elevi și 2 profesori, confirmați pozitiv la testul pentru depistarea SARS-CoV-2

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează cu privire la faptul că 7 clase din unitățile de învățământ din Ialomița și-au suspendat cursurile din cauza apariției cazurilor de infecții cu virusul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 18:10
(5884 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut luni, 15 februarie 2021, pe raza localității Broșteni. Din primele informații, o femeie a lovit cu mașina o tânără care s-a angajat în traversarea străzii. Impactul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:50
(4230 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, peste 100 de amenzi aplicate

Peste 100 de sancțiuni contravenționale au fost  aplicate, în ultimele 24 de ore, de polițiști și polițiști locali, împreună cu reprezentanți ai celorlalte instituții cu atribuții în domeniu, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:35
(4600 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7978, cu 33 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 15:35
(1838 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Startul Campaniei de informare privind primirea Cererilor Unice de Plată în anului 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că luni, 15 februarie 2021, demarează Campania de informare a fermierilor cu privire la primirea Cererilor Unice de Plată în anului ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:40
(7296 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:20
(1480 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Haine contrafăcute, confiscate

Vineri, 12 februarie a.c., în cadrul unei acțiuni pe linia combaterii faptelor de comerț ilicite, polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au depistat un operator ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:10
(2991 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 15000 de lei

Pe fondul numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate, pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul Coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, în cursul zilei de duminică ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:05
(1862 vizualizări - 0 comentarii)


DGASPC Ialomița: Sprijin pentru tinerii romi din județ

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, în parteneriat cu DGASPC Arad, DGASPC Buzău și DGASPC Mureș, implementează un proiect ce are drept scop creșterea șanselor de incluziune ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 15:55
(5583 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7945, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 15:30
(2444 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Cegani, dispărută

Femeie din Cegani, dispărută

Polițiștii din Ialomița caută o femeie, în vârstă de 32 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din localitatea Cegani într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 10:10
(2433 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează concursuri pentru ocuparea a 3 posturi de posturi de ofițer din sursă externă, în cadrul Biroului Protecția Animalelor. Posturile vacante scoase ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 10:05
(4848 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 20 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7929, cu 20 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2021, 15:35
(2035 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bărbat împușcat accidental la o partidă de vânătoare organizată ilegal

Polițiștii și procurorii din Feteși fac cercetări în urma unui incident petrecut în seara zilei de vineri, 12 februarie a.c., într-o pădure aflată pe malul drept al fluviului Dunărea, în zona localității ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2021, 17:30
(6253 vizualizări - 10 comentarii)


Balaciu: Copil de 10 ani, lovit de o mașină

Un copil de 10 ani, domiciliat în localitatea Balaciu, a fost preluat de un elicopter SMURD și transportat în stare gravă la spital, fiind victima unui accident rutier. Copilul a fost lovit de mașina condusă ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2021, 17:00
(2979 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7909, cu 7 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2021, 16:20
(1377 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Camion încărcat cu cherestea, răsturnat într-un șanț

Țăndărei: Camion încărcat cu cherestea, răsturnat într-un șanț

Accident rutier în zona orașului Țăndărei, în dimineața zilei de vineri, 12 februarie 2021. Un camion care transporta 22 tone de cherestea s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea drumului care leagă orașul ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2021, 16:20
(6739 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Intoxicată cu fum în propria locuință

Țăndărei: Intoxicată cu fum în propria locuință

O bătrână de 86 de ani din Țăndărei a fost transportată de urgență la spital în stare de inconștiență, în dimineața zilei de vineri, 12 februarie a.c., după ce s-a intoxicat cu fumul degajat de un frigider ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2021, 15:45
(2247 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7902, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2021, 15:15
(2654 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestări într-un dosar de «trafic de persoane» și «trafic de minori»

Ialomița: Arestări într-un dosar de «trafic de persoane» și «trafic de minori»

Procurorii DIICOT și polițiștii ialomițeni au efectuat miercuri, 10 februarie a.c., două percheziții la domiciilile unor suspecți anchetați într-un dosar privind fapte de «trafic de persoane» și «trafic ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 17:30
(4949 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă

Miercuri, 10 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au fost la datorie, acționând pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 16:00
(1189 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Vindea pește fără documente legale

Urziceni: Vindea pește fără documente legale

Un bărbat de 34 de ani a intrat în atenția polițiștilor după ce a fost depistat comercializând pește fără documente legale. Miercuri, 10 februarie a.c., acesta a fost oprit în trafic pe raza orașului Urziceni ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 15:30
(2499 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7886, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 15:15
(1984 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Alege cariera de pompier!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru participarea la concursul de admitere organizat în cadrul Școlii de Subofițeri de Pompieri și ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 14:30
(3297 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Manasia, reținut pentru «furt calificat»

Un tânăr în vârstă de 21 de ani, bănuit de comiterea unei infracțiuni de «furt calificat» în luna ianuarie a.c., a fost reținut de polițiștii ialomițeni în cadrul unei acțiuni în sistem integrat. Forțele ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2021, 15:50
(1537 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7871, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2021, 15:25
(2133 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Petrecere privată întreruptă de polițiști

Luni, 8 februarie 2021, polițiștii orașului Căzănești s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că într-un imobil din oraș se desfășoară o petrecere privată, fără respectarea măsurilor de protecție sanitară ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:45
(2565 vizualizări - 0 comentarii)


Doi călărășeni, identificați și arestați la Slobozia

Doi bărbați din județul Călărași, în vârstă de 58 și 36 de ani, domiciliați în Oltenița și Dragalina, care se sustrăgeau unor pedepse privative de libertate au fost identificați de polițiști și încarcerați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:40
(2262 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


Urziceni: Biciclist rănit într-un accident rutier

Un bărbat de 60 de ani a fost rănit în ziua de marți, 9 februarie a.c., în urma unui accident rutier produs pe raza municipiului Urziceni. Din primele informații, acesta a fost lovit de mașina condusă de ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:35
(2229 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea declarațiilor fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează cu privire la faptul că joi, 25 februarie 2021, este data limită de depunere a următoarelor declarații fiscale: formularele 100, 101, 10 ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:30
(9453 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: AJFP Ialomița


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...