Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Administrația Mocioniu la final de mandat

3 probleme fără soluții, 4 ani ratați

Administrația Mocioniu la final de mandat

În urmă cu 4 ani (și două săptămâni), pe 24 iunie 2016, Adrian Mocioniu depunea jurământul în calitate de primar al Sloboziei. Promisiunile campaniei sale electorale, vreo 24 la număr, ar fi transformat Slobozia într-un oraș «european». N-a fost să fie, iar spațiul tipografic nu ne permite să le detaliem pe toate. Prezentăm azi doar 3 dintre promisiunile importante lansate la în­ceput de mandat. Promisiuni care, în opinia contri­buabililor slobozeni, ar fi putut fi respectate...

«Groapa lui Stoica», eșecul lui Mocioniu
În 2016, cu o săptămână înainte de alegeri, Victor Moraru... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2020, 10:55 (6101 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Spitalele suport COVID-19 au nevoie de medici

Ialomița: Spitalele suport COVID-19 au nevoie de medici

În timp ce numărul cazurilor de îmbolnăvire cu SARS-CoV-2 cunoaște o creștere alarmantă la nivelul județului nostru, cele două unități medicale care acordă îngrijiri medicale bolnavilor de COVID-19, Spitalul Municipal Urziceni și Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, funcționează în stare de avarie. Totul din cauza faptului că unitățile medicale nu dispun de medici specialiști suficienți pentru a asigura consultații pacienților bolnavi. Situația cea mai gravă din acest punct de vedere se constată la Spitalul Municipal Urziceni acolo unde nici până la momentul de față nu a fost posibil transferul în ve­derea efecturării gărzilor a unui medic pneumolog și a unui medic infecționist. Astfel... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2020, 12:50 (4806 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Ialomița este parte a Planului Strategic de Dezvoltare a României!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel

«Ialomița este parte a Planului Strategic de Dezvoltare a României!»

Deputatul liberal Gheorghe Tinel susține că Ialomița va be­neficia direct de inves­tițiile anunțate de Guver­nul Orban prin Planul Strategic de Dezvoltare a Româ­niei. Parlamentarul a declarat în cadrul unei conferințe de presă de vineri, 3 iulie a.c., că pasajul de la Drajna, Drumul Expres Galați-Călărași și podul peste râul Ialomița sunt prio­rități in­vestiționale imediate. «Angajamentul meu către ialomițeni a fost de a cuprinde în acest Plan și investiții locale!» a declarat deputatul PNL Gheorghe Tinel.

Declarații prudente Deputatul liberal Gheorghe Tinel și-a recalibrat discursul... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2020, 16:20 (4592 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Marian Simion: «Handbalul slobozean e într-un moment de cotitură. Mă voi implica!»

Handbal, HCM Slobozia

Marian Simion: «Handbalul slobozean e într-un moment de cotitură. Mă voi implica!»

La 12 ani de la înființare, echipa feminină de handbal a Sloboziei a ajuns din nou la punctul «0». În 2008, când Primăria Slobozia a hotărât să includă în portofoliul Clubului Sportiv Municipal și o echipă de handbal senioare s-a creat un lot de 20 de jucătoare cu vârste cuprinse între 18 și 21 de ani. Dintre acestea, doar 6 fuseseră crescute la Slobozia, restul făcând junioratul la București, Constanța sau Tulcea. A fost o muncă susținută care a avut ca rezultat un grup omogen bine structurat. Au fost aduse jucătoare fără experiență, fără prea multe prezențe în loturile de junioare, dar care s-au pliat foarte bine în angrenajul acelei echipe. Cât timp a fost păstrat acel grup, Slobozia nu a coborât... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2020, 11:40 (5602 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Paros a demisionat din PRO România

Adio, dar rămân cu tine!

Paros a demisionat din PRO România

Radu Paros, omul politic al tuturor partidelor, a demisionat din PRO România. Domnia sa rămâne însă consilierul personal al primarului Adrian Mocioniu. «Nu pot suporta să mă comande oameni care n-au nimic de-a face cu politica!» a declarat Radu Paros, printre altele.

Acuzații grave Radu Paros, prima achiziție politică a PRO România în Ialomița, și-a înaintat demisia din partid. El susține că și-a anunțat demisia pentru ca susținătorii lui să poată decide în cunoștință de cauză dacă îl mai urmează sau nu... «Când mi-am dat demisia din PMP mulți dintre susținătorii mei nu au știut și... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2020, 17:10 (14894 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Două cazuri de infecție cu SARS-CoV-2 confirmate în cadrul Primăriei Balaciu

Pandemia de COVID-19 închide încă o administrație locală din Ialomița

Două cazuri de infecție cu SARS-CoV-2 confirmate în cadrul Primăriei Balaciu

UPDATE: 42 de cazuri înregistrate la Centrul de Îngrijire și Asistență Slobozia!

Autoritățile sanitare din Ialomița sunt în alertă după ce noaptea trecută au fost confirmate două noi cazuri de COVID-19 în administrația publică locală. Secretarul comunei Balaciu, precum și o angajată din cadrul Departamentului Taxe și Impozite al Primăriei Balaciu au fost confirmați pozitiv la testul pentru depistarea virusului SARS-CoV-2.

Măsuri speciale de protecție Din cauza celor două cazuri confirmate, la recomandarea Direcției de Sănătate Publică Ialomița, autoritățile locale din Balaciu vor fi nevoite să suspende activitatea din cadrul Primăriei Balaciu. «Pentru a evita orice risc de răspândire firește că luăm în calcul suspendarea activității din instituția noastră... Toată lumea își va lua acasă calculatoarele și va lucra de acasă. Aceasta este situația!»... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2020, 14:10 (18770 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Utilajele Infrastructură Drumuri și Poduri SA, parcate în curtea directorului Dan Anton

Oamenii Președintelui Moraru

Utilajele Infrastructură Drumuri și Poduri SA, parcate în curtea directorului Dan Anton

Joi, 25 iunie 2020, Consiliul Județean Ialomița a aprobat majorarea capitalului social al Infrastructură Drumuri și Poduri SA pentru achiziția de utilaje noi. Utilajele achiziționate anterior sunt păstrate în curtea personală a directorului Dan Anton, la Brâncoveni, județul Călărași. «Există un contract de comodat încheiat între mine și firmă... Dacă vreți mai multe amănunte, faceți o solicitare scrisă!» a recunoscut el senin. Consiliul Județean Ialomița a demarat deja proce­dura de selecție pentru un nou director la această firmă.

Mână moartă cu Dan Anton Infrastructură Drumuri și... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2020, 10:55 (9163 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Adora TECH a construit ilegal instalația de piroliză

Bomba ecologică de la Iazu (II)

Adora TECH a construit ilegal instalația de piroliză

Adora TECH a decis să demareze construcția primei instalații de piroliză din Ialomița fără a avea acordul de mediu de la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița. Ilegalitatea a fost descoperită de către comisarii Gărzii de Mediu care au decis sistarea lucrărilor. Locui­torii din Iazu resping categoric investiția. «Am făcut dezbatere publică la primărie. Le-am zis să plece, că noi nu vrem cauciucuri...» susține unul dintre săteni. Autoritățile locale susțin că nu au nimic împotriva investiției, dacă firma obține toate avizele legale. «Eu nu fac afaceri la Primărie!» declară primarul Georgeta Ilie.

Țara nimănui... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2020, 14:40 (9007 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Extinderea neautorizată a gospodăriilor din Cartierul Bora blochează consolidarea digului de protecție al râului Ialomița

La Slobozia

Extinderea neautorizată a gospodăriilor din Cartierul Bora blochează consolidarea digului de protecție al râului Ialomița

Extinderea fără auto­rizație a gospodăriilor din Cartierul Bora al Sloboziei în apropierea malurilor râului Ialomița blochează desfășurarea lucrărilor inițiate de Apele Române, în vederea consolidării digului de protecție. Reprezentanții instituției au notificat în scris administrația locală cu privire la această situație, însă până acum nu au primit niciun răspuns. Lucrările de la Slobozia fac parte dintr-un proiect mai amplu, care se întinde pe tot sectorul râului Ialomița, a cărui va­loare se ridică la peste 34 mi­lioane de euro.

Ialomița are diguri expirate
Construcția digurilor... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2020, 11:10 (8015 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Focar de COVID-19 la Azilul de bătrâni din Slobozia

Focar de COVID-19 la Azilul de bătrâni din Slobozia

Patru beneficiari și o angajată din cadrul Centrului de Îngrijire a Persoanelor Adulte din Slobozia, amplasat pe strada Lacului, au fost confirmați pozitiv la testul pentru COVID-19. Bătrânii au simptome specifice bolii, în timp ce angajata este asimptomatică. Direcția de Sănătate Publică a început luni, 6 iulie 2020, testarea de urgență a tuturor celor 130 de bătrâni internați la azil.

Anchetă epidemiologică în curs Din primele informații, focarul de la Azilul din Slobozia a izbucnit o dată cu depistarea angajatei. Conform protocolului, personalul din astfel de centre este testat de... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2020, 17:10 (22024 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Slobozia lui Ambruș de la Urbanism

Slobozia lui Ambruș de la Urbanism

Slobozia are o lungă tradiție a construcțiilor ridicate ilegal. Ultima dintre ele a apărut în această primăvară lângă Lem’S, pe fosta terasă de la Hambar. Pentru a înțelege cum a fost posibilă această ilegalitate am solicitat Primăriei Slobozia precizări scrise în baza Legii 544, privind liberul acces la informațiile de interes public.

Cu legea pre lege călcând Ca să nu fie acuzată că permite ridicarea de constucții ilegale, Primăria Slobozia-via Serviciul de Urbanism, via Alexandru Ambruș, urbanistul (ghe)șef(t) al urbei-a făcut slalom printre întrebările transmise... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2020, 15:20 (8213 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pericol biologic din cauza apelor uzate ale Combinatului Chimic din Slobozia

Pericol biologic din cauza apelor uzate ale Combinatului Chimic din Slobozia

Pericol de poluare pe Ialomița. Autoritățile de mediu sunt în alertă după ce o cantitate de apă uzată provenind de la Combinatul Chimic, administrat de Chemgas Holding Corporation SRL, a fost deversată în râu. Se pare că este vorba despre un accident petrecut din cauza ploilor abundente din ultima săptămână. În momentul de față, mai multe probe pre­levate din albia râului se află în analiză la Garda de Mediu Ialomița și Serviciul de Gospodărire a Apelor Ialomița. «Așteptăm rezultatele testelor, apoi vom dispune măsuri, dacă va fi necesar...» susține Dan Popescu, reprezentat al Gărzii de Mediu Ialomița.

Conductele distruse de viitură... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2020, 11:05 (8724 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile ialomițene «repetente» la Evaluarea Națională

Școlile ialomițene «repetente» la Evaluarea Națională

La sfârșitul săptămânii precedente au fost afișate rezultatele finale ale Evaulării Naționale. Potrivit informațiilor oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, județul nostru a fost cu 6,43 procente sub media națională a mediilor egale sau mai mari de 5. Fără să mai surprindă pe nimeni, la nivelul județului au existat 8 unități de învățământ în care niciunul dintre elevii prezenți la examen nu a promovat.

Rezultate îngrijorătoare
Desfășurată în condiții speciale din cauza pandemiei de COVID-19, la Evaluarea Națională din acest an au participat 2021 de elevi de clasa a... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2020, 11:40 (4297 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Slobozia merită un primar dedicat comunității!»

Alexandru Potor, candidatul PSD la Primăria Sloboziei

«Slobozia merită un primar dedicat comunității!»

Alexandru Potor nu e un nume. Alexandru Potor e o marcă. Face politică de 20 de ani, administrație de 10 și a rămas atașat de Slobozia, oriunde l-au purtat pașii. Iar pașii l-au purtat din oraș la București, iar de acolo la Bruxelles și retur. Acum s-a întors să ofere orașului o experiență pe care niciun alt candidat nu o are.

Un politician de modă nouă
Acum 4 ani a crezut, asemeni nouă tuturor, că Adrian Mocioniu ar putea salva Slobozia... Între timp, Adrian Mocioniu a dovedit că trebuie salvat de el însuși.
-Nu vreau să comentez situația asta... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2020, 12:50 (13781 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Sfântu Gheorghe a intrat în carantină!

Funcționar depistat pozitiv la COVID-19

Primăria Sfântu Gheorghe a intrat în carantină!

UPDATE: Focar de COVID-19 la Centrul Medico-Social din Fierbinți Târg

Un angajat al Primăriei Sfântu Gheorghe din Ialomița a fost depistat pozitiv la testul COVID-19. Mădălin Teculescu, primarul localității, declară că angajații Primăriei vor intra în carantină pentru următoarele două săptămâni.

Două săptămâni in carantină În cursul dimineții de vineri, 3 iulie a.c., unul dintre angajații Primăriei Sfântu Gheorghe a fost depistat pozitiv la testul COVID-19. Conform propriilor declarații, angajatul a solicitat testarea deoarece prezenta simptome similare bolnavilor afectați de acest virus. Imediat după confirmarea diagnosticului, primarul comunei, Mădălin... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2020, 16:05 (8125 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițeni amendați pentru că nu purtau măștile de protecție

Ialomițeni amendați pentru că nu purtau măștile de protecție

Tot mai evidentă, ignoranța afișată și de ialomițeni în ceea ce privește respectarea măsurilor de protecție împotriva infecției cu noul Coronavirus (SARS-CoV-2) aduce și primele sancțiuni. În ultimele două săptămâni, polițiștii au aplicat amenzi în valoare de aproximativ 100 mii de lei celor care, în special, au refuzat să poarte măștile de protecție acolo unde există o obligativitate în acest sens.

Valuri de controale La fel ca în toate județele din țară și în Ialomița situația cazurilor de COVID-19 a cunoscut o creștere semnificativă în ultimele săptămâni. Așa se face că la momentul... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2020, 15:20 (4354 vizualizări - 5 comentarii)

REPORTAJ

Președintele Victor Moraru plătește 165000 de lei pentru «producție de televiziune» și «televiziune on-line»

Imagine pe bani publici

Președintele Victor Moraru plătește 165000 de lei pentru «producție de televiziune» și «televiziune on-line»

Președintele Victor Moraru a reînnoit contractele prestatorilor de servicii video pentru mediul on-line. Contractele sunt valabile până anul viitor în luna iunie, semn că președintele celei mai importante instituții din județ speră să fie reales în funcție. Cumulate, contractele de difuzare a imaginii președintelui însumează 4740 de minute de apariție în mediul on-line. Asta da performanță pe bani publici!

Ode pe bani publici Joi, 25 iunie 2020, președintele Victor Moraru a împlinit patru ani și o zi de când se află în fruntea Con­siliului Județean. Patru ani și o zi de când a inventat... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2020, 10:50 (5800 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Urziceni: Focar de COVID-19 la o croitorie

Urziceni: Focar de COVID-19 la o croitorie

Un alt focar de COVID-19 a fost identificat de autoritățile din Ialomița la o croitorie din Urziceni, patru angajate fiind acum sub supraveghere medicală.

Paciente cu simptome moderate Din primele informații, focarul a izbucnit în urmă cu aproximativ o săptămână, când una dintre angajatele bolnave s-a prezentat la serviciu având stări de răceală. Ulterior, la câteva zile, alte trei femei au ajuns la spital cu simptome similare. Testele de laborator au demonstrat faptul că toate cele patru angajate ale croitoriei au fost infectate cu SARS-CoV-2. În momentul de față, Direcția de Sănătate... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2020, 18:05 (6317 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cântecul de lebădă al Consiliului Local Slobozia

Începutul sfârșitului

Cântecul de lebădă al Consiliului Local Slobozia

Joi, 25 iunie 2020, în Sala de Spectacole a Casei Municipale din Slobozia, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia. Pe ordinea de zi au figurat 19 proiecte de hotărâri care au vizat activitatea administrativă a municipiului. Așa cum era de așteptat, cel mai disputat proiect a fost cel care a vizat «aprobarea alocării fondurilor necesare pentru finanțarea progra­melor sportive în anul competițional 2020-2021».

Bani pentru stația de epurare Unul dintre proiectele de hotărâre de interes pentru slobozeni ar putea fi cel care a permis alocarea sumei de 8000... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2020, 12:20 (5323 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Un preot și trei membri ai personalului clerical, confirmați pozitiv la testul pentru depistarea SARS-CoV-2

Focar de COVID-19 la Biserica «Sfânta Treime» Fetești

Un preot și trei membri ai personalului clerical, confirmați pozitiv la testul pentru depistarea SARS-CoV-2

Biserica cu hramul «Sfânta Treime» din Fetești a fost închisă după ce în lăcașul de cult a fost confirmat un focar de COVID-19. Preotul, dar și alți trei membri ai personalului clerical, se află în prezent sub supraveghere medicală după ce au fost confirmați pozitiv la testul pentru SARS-CoV-2. Oficialii Direcției de Sănătate Publică Ialomița au specificat faptul că un al doilea preot care slujește la această biserică este suspect de COVID-19, însă acesta s-a autoizolat la domiciliu și refuză categoric să comunice cu autoritățile.

Anchetă epidemiologică în curs Focarul... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2020, 15:35 (11685 vizualizări - 11 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
330 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

În Ialomița se circulă în condiții de iarnă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că pe majoritatea arterelor de pe raza județului Ialomița se circulă în condiții de iarnă. Nu există tronsoane de drum închise circulației, traficul ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2009, 14:46
(12142 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți din mașini, prinși în flagrant

Hoți din mașini, prinși în flagrant

Polițiștii au identificat un grup format din patru suspecți, acuzați că au acționat pe raza municipiului Slobozia și orașului Țăndărei, săvîrșind zece furturi din autoturisme. În cursul zilei de miercuri ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2009, 14:44
(11956 vizualizări - 0 comentarii)


Viscolul-41 de localități fără energie electrică, Slobozia fără apă

Potrivit subprefectului Gigi Petre, «viscolul a afectat rețelele electrice din întreg județul Ialomița, parțial sau integral 41 de localități rămînînd fără energie electrică». «Noaptea trecută a fost un ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2009, 16:28
(11301 vizualizări - 0 comentarii)


Camioanele de peste 7,5 tone, interzise în trafic de prefectul Teculescu

Camioanele de peste 7,5 tone, interzise în trafic de prefectul Teculescu

Din cauza blocajelor din trafic, prefectul Mădălin Teculescu a emis astăzi, la orele 10,45, o dispoziție prin care interzice circulația autovehiculelor cu o greutate mai mare de 7,5 tone pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2009, 14:47
(11489 vizualizări - 0 comentarii)


Permanență 24 din 24 la sediul DSV

Printr-un comunicat de presă, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, în perioada 19 decembrie 2009-3 ianuarie 2010, în scopul prevenirii apariției unor evenimente ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2009, 14:37
(12820 vizualizări - 0 comentarii)


Atenționare pentru șoferi

Atenționare pentru șoferi

Polițiștii ialomițeni avertizează conducătorii autovehiculelor de mare tonaj că la intrare în localitățile Slobozia și Urziceni au fost instituite filtre ce restricționează accesul mașinilor neechipate ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 16:55
(10083 vizualizări - 1 comentariu)


Bătrân omorât pe loc

Bătrîn omorît pe loc

În localitatea Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unui pieton. Astfel, luni, 14 decembrie a.c., în jurul orelor 18,00, pe DN 2, un pieton, în timp ce se angajase în traversarea ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 14:37
(12215 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi în trafic de peste 500 de milioane

Serviciul Rutier Ialomița a monitorizat, în perioada 7-13 decembrie 2009, traficul rutier pe toate arterele importante ale județului. Astfel, polițiștii au aplicat 207 sancțiuni contravenționale, 109 dintre ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 14:28
(11793 vizualizări - 0 comentarii)


Birou pentru eliberarea de caziere judiciare, la Urziceni

De marți, 15 decembrie a.c., și municipiul Urziceni are un Birou pentru eliberarea de certificate de cazier judiciar. Așadar, de la orele 14,00, la sediul Poliției Municipiului Urziceni, a fost inaugurat ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 14:18
(15363 vizualizări - 0 comentarii)


Selecție pentru studenții care doresc să lucreze în Germania

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București anunță organizarea selecției pentru studenții care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada vacanței de ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 13:40
(10990 vizualizări - 0 comentarii)


«Sărbătoarea colindului», la Slobozia

«Sărbătoarea colindului», la Slobozia

Vineri, 18 decembrie, autoritățile locale dau startul sărbătorilor de iarnă. Anul acesta, Consiliul Județean Ialomița, Centrul Județean pentru Promovarea Culturii Tradiționale, Consiliul Local Slobozia ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 13:38
(10277 vizualizări - 0 comentarii)


Polei și zăpadă

Polei și zăpadă

În Ialomița se acționează deja cu 16 utilaje dotate cu lamă și răspînditori material antiderapant și 6 unimoguri, fiind permanent ținută legătura cu reprezentanții Secției de Drumuri Naționale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 13:36
(12112 vizualizări - 0 comentarii)


Direcția Sanitară-Veterinară atenționează

Direcția Sanitară-Veterinară atenționează

Printr-un comunicat de presă, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița atenționează populația, în scopul prevenirii de îmbolnăvire cu Trichinella spiralis (Trichineloză). Astfel ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 13:22
(14577 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă în Anglia

Locuri de muncă în Anglia

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin Direcția EURES, va organiza anul următor, o bursă a locurilor de muncă sezoniere în sectorul agricol din Marea Britanie. Marea Britanie are nevoie ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 16:47
(14485 vizualizări - 1 comentariu)


Cod GALBEN, din 15 decembrie

Cod GALBEN, din 15 decembrie

În intervalul 15-17 decembrie 2009, județul Ialomița intră în Cod GALBEN, de ninsoare abundentă. Potrivit ANM, «începînd de marți, 15 decembrie, orele 12,00, va ninge în toate regiunile ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:35
(11793 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

La volan fără permis

În după amiaza zilei de vineri, 11 decembrie a.c., în jurul orei 16,30, polițiștii au depistat pe DN21, în afara municipiului Slobozia, un bărbat în vîrstă de 31 ani, în timp ce conducea un autoturism, ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:22
(13421 vizualizări - 0 comentarii)


Suspect de furt, identificat

Sîmbătă, 12 decembrie 2009, în jurul orelor 14,00, polițiștii din Armășești au fost sesizați de un prahovean ce deține o casă de vacanță pe raza comunei că, în zilele trecute, persoane necunoscute i-ar ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:19
(12347 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere

Accidente rutiere

O persoană și-a pierdut viața și alte șase au suferit vătămări corporale în acest week-end după ce au fost implicate în evenimente rutiere produse pe drumurile publice din Ialomița. • Astfel, primul eveniment ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:17
(11789 vizualizări - 0 comentarii)


Fiul generalului Amza-sinucidere, accident sau crimă?

Fiul generalului Amza-sinucidere, accident sau crimă?

Sinucidere, accident sau crimă? Vineri, 11 decembrie, după-amiaza, unul dintre profesorii Universității particulare Nicolae Titulescu din Bucuresti s-a zdrobit de asfalt, dupa ce a căzut de la 10 metri ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2009, 08:32
(52657 vizualizări - 16 comentarii)


Au profitat de neatenția vînzătoarei și au furat banii

Polițiștii au fost sesizați marți, 8 decembrie 2009, prin 112, cu privire la faptul că persoane necunoscute au sustras o sumă de bani dintr-un magazin alimentar. Cercetările demarate au indicat că, în urmă ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 16:51
(10893 vizualizări - 0 comentarii)


«Contestația PSD, doar un joc de imagine»

«Contestarea rezultatului alegerilor din 6 decembrie nu este decît un joc de imagine al PSD, care vrea doar să-și explice eșecul electoral prin faptul că au fost furați la urne» se arată într-un comunicat ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 16:37
(11347 vizualizări - 0 comentarii)


Marea Debarasare, reluată

Marea Debarasare, reluată

Sîmbătă, 5 decembrie 2009, s-a reluat campania națională Marea Debarasare. Campania continuă să transmită populației mesajul inițial, creîndu-se astfel obișnuința de a se debarasa de deșeurile electrice ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 16:21
(12524 vizualizări - 0 comentarii)


APIA eliberează adeverințe

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a eliberat peste 30000 de adeverințe pentru beneficiarii formelor de sprijin gestionate deAPIA și care intenționează să acceseze credite de la băncile ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 15:56
(13779 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea SPORT a fost actualizată!

Nu ratați cele mai noi articole despre sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 18:24
(16862 vizualizări - 0 comentarii)


Bancnote false

Bancnote false

La sfîrșitul lunii noiembrie 2009, la mai multe magazine de pe raza municipiului Urziceni, precum și la cele din Armășești și Bărbulești, s-au pus în circulație bancnote de 100 lei contrafăcute. Asupra ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 14:09
(13590 vizualizări - 0 comentarii)


Exercițiu cu pompieri la Kaufland

Exercițiu cu pompieri la Kaufland

Miercuri, 9 decembrie, orele 10,00, pompierii ialomițeni desfășoară un exercițiu la complexul comercial Kaufland. Exercițiul are drept scop modul de acțiune a sistemului de management și gestionare a situațiilor ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 14:08
(12214 vizualizări - 0 comentarii)


Dezbatere pentru protecția mediului la Pitești

Potrivit unui comunicat de presă, reprezentanții Agenției Regionale pentru Protecția Mediului Pitești anunță participarea la o dezbatere publică organizată, joi, 10 decembrie a.c., la Universitatea Constantin ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 14:06
(14266 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton beat, victimă a unui accident rutier

În ziua alegerilor, duminică, 6 decembrie, în jurul orelor 18,45, prin 112 Poliția a fost sesizată asupra producerii unui accident rutier pe raza comunei Borănești. Astfel, în timp ce un tînăr, de 19 ani ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:52
(11466 vizualizări - 0 comentarii)


A intrat în stîlp

Neadaptarea vitezei la condițiile de drum este cauza unui accident rutier produs sîmbătă, 5 decembrie a.c., în jurul orelor 6,00, în comuna Brazii, eveniment în urma căruia a rezultat vătămarea corporală ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:44
(11469 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși la furat de sârmă din gard

Prinși la furat de sîrmă din gard

Sîmbătă, 5 decembrie a.c., în jurul orelor 18,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 de către un localnic despre faptul că a surprins doi bărbați în timp ce sustrăgeau plasa de la gardul din spatele ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:40
(12639 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...