Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Investiții derulate de RAJA SA prin Programul Operațional Infrastructură Mare 2014–2020 în județul Ialomița

Investiții derulate de RAJA SA prin Programul Operațional Infrastructură Mare 2014–2020 în județul Ialomița

La nivelul Companiei RAJA SA timpul nu s-a oprit în loc în privința inves­ti­țiilor cu finanțare europeană. Prin Pro­gra­mul Operațional Infrastructură Mare (POIM) conti­nuăm implementarea pro­iectelor de moder­nizare și dezvoltare a sistemelor de apă și apă uzată, în beneficiul mediului și al populației deservite. Suntem preocupați constant să asigurăm apă potabilă de calitate și servicii centra­lizate de canalizare durabile, fiabile, performante.
POIM a fost elaborat pentru a răs­punde nevoilor de dezvoltare ale României identificate în acordul de par­teneriat 2014-2020 și reprezintă o conti­nuare a... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2020, 12:20 (4687 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Mihai Geantă a fost reînvestit președinte al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

Lăsat fără funcție timp de 3 zile

Mihai Geantă a fost reînvestit președinte al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

La începutul acestei săptămâni, reprezentanții Casei Naționale de Asigurări de Sănătate l-au revocat din funcție pe Mihai Geantă, președintele al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița. După 3 zile, oficialii de la București au revenit asupra deciziei și au decis să-l reînvestească în funcția de conducere pe Geantă.

Pregătiri pentru concurs În perioada în care Mihai Geantă a fost lăsat fără funcție, Casa Județean de Asigurări de Sănătate Ialomița a fost condusă de Doina Stan, directorul economic al instituției. După 3 zile de la această schimbare, oficialii CNAS au emis o... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2020, 19:10 (10211 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri europene de 1,3 milioane de lei pentru medicii și asistentele din Ialomița care au tratat pacienți infectați cu COVID-19

Fonduri europene de 1,3 milioane de lei pentru medicii și asistentele din Ialomița care au tratat pacienți infectați cu COVID-19

bonus: Afacerea «Sylmed Invest» a juristului Marian Chițoiu

Peste 500 de cadre medicale din județul Ialomița care s-au expus riscului infectării cu noul Coronavirus (SARS-CoV-2) urmează să primească un spor financiar suplimentar oferit de Uniunea Europeană, prin Casa Națională de Asigurări de Sănătate. Valoarea sumelor pe care medicii și asistentele din județul nostru urmează să le primească este de 1,3 milioane de lei. Potrivit CJAS Ialomița, doi dintre furnizorii de servicii medicale care vor beneficia de ajutorul financiar al UE sunt privați.

Ajutor financiar european
Distribuirea ajutoarelor financiare europene s-a făcut în baza unor... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2020, 13:10 (8292 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Apa distribuită ialomițenilor are probleme de potabilitate

Pericolul de la robinete

Apa distribuită ialomițenilor are probleme de potabilitate

Direcția de Sănătate Publică Ialomița trage un semnal de alarmă în ceea ce privește potabilitatea apei distribuită în rețelele publice. Un sfert din cele peste 500 de analize efectuate la apa care curge la robinetele ialomițenilor are probleme de potabilitate. În probele prelevate, în cursul anului trecut, au fost descoperite concentrații peste limita admisă a unor parametri precum clor, mangan, sodiu și chiar resturi de materii fecale.

Tratarea apei, marea problemă
Toate cele peste 500 de probe de apă analizate de specialiștii Direcției de Sănătate Publică Ialomița au fost prelevate... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2020, 18:05 (6315 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean vrea să reabiliteze podurile din Ialomița

Consiliul Județean vrea să reabiliteze podurile din Ialomița

Joi, 28 mai 2020, Consiliul Județean Ialo­mița va supune aprobării plenului 3 note conceptuale privitoare la reabilitarea a 3 poduri din Ialomița. Conform declarațiilor oficiale, într-o primă fază, ar putea fi reabilitate po­du­rile de la Țăndărei, Bucu și Fierbinți. Va­loarea notelor conceptuale oscilează între 400 și 500 mii de lei, iar valoarea estimată a acestor investiții se ridică la 18 milioane de lei.

Pe urmele ex-președintelui Ciupercă
Administrația județeană a declarat public că intenționează reabilitarea a 3 poduri din Ialomița. Este vorba despre podul peste râul Ialomița... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2020, 12:10 (6883 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Parlamentarii PSD au inițiat un proiect de lege pentru despăgubirea fermierilor Parlamentarii PSD au inițiat un proiect de lege pentru despăgubirea fermierilor

Parlamentarii PSD au inițiat un proiect de lege pentru despăgubirea fermierilor

Seceta severă care a afectat anul acesta Ia­lomița generează iniți­ative legislative noi. Un proiect de lege, susținut de parlamentarii PSD Marian Pavel și Ștefan Mușoiu, asigură pentru anii care vor urma despăgubiri financiare garantate pentru fermieri. Pro­iectul a trecut de votul Senatului și va fi dezbătut miercuri, 27 mai 2020, în Camera Deputaților. «Fermierii au nevoie de garanții legislative în astfel de cazuri! Nu mai putem accepta ca ei să depindă de bunăvoința guvernanților, oricare ar fi ei...» a de­clarat deputatul PSD Ștefan Mușoiu, anterior susținerii inițiativei în plenul Camerei Deputaților.

O lege necesară pentru fermieri... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2020, 20:10 (5619 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ziua Internațională a Medicinei de Urgență», marcată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Cadrele medicale ale Unității de Primiri Urgențe, alături de reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență și cei ai Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, au marcat miercuri, 27 mai 2020, «Ziua Internațională a Medicinei de Urgență». Evenimentul s-a desfășurat în curtea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în cadrul acestuia fiind ținut un moment de reculegere în memoria pacienților decedați din cauza COVID-19.

Împreună pentru pacienți Prin manifestarea pe care au organizat-o, cadrele medicale care asigură situațiile de urgență la nivelul Spitalului Slobozia, ... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2020, 17:50 (7141 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Vizită de lucru a ministrului Agriculturii în Ialomița: Despăgubirile pentru secetă, după 15 iunie 2020

Fermierii din zona de Est a județului Ialomița s-au întâlnit marți, 26 mai 2020, cu Adrian Oros, ministrul Agriculturii. Aceștia au purtat discuții ample referitoare la modalitatea prin care vor primi despăgubiri pentru culturile care le-au fost calamitate și despre viziunea Ministerului Agriculturii în ceea ce privește creșterea capacității de irigații în această zonă.

Despăgubiri, după 15 iunie  Ialomița se află în acest moment pe primele locuri la nivel național în ceea ce privește suprafețele calamitate din cauza secetei pedologice severe. Din peste 140 mii de hectare cultivate... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2020, 19:20 (7038 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Laurențiu Nicu, noul șef al Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Laurențiu Nicu, noul șef al Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

De marți, 26 mai 2020, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița are un nou comandant. Acesta este locotenent-colonelul Laurențiu Nicu, care a fost împuternicit să exercite funcția de inspector șef al IJJ Ialomița pentru o perioadă de 6 luni.

Schimbare la solicitarea prefectului Reamintim că schimbarea produsă la nivelul conducerii Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vine după cea survenită la conducerea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, șeful IPJ Ialomița fiind înlocuit prin «promovare» la nivelul IGPR cu Mircea Ion Rus, fost inspector șef... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2020, 16:25 (9574 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a întâmplat în Cartierul Vlașca din Fetești: Jandarmi alungați cu pietre și răniți

S-a întâmplat în Cartierul Vlașca din Fetești: Jandarmi alungați cu pietre și răniți

Doi jandarmi din Fetești au fost răniți în cursul zilei de luni, 25 mai 2020, în timp ce au intervenit pentru aplanarea unui conflict care ar fi izbucnit între două clanuri de romi din Cartierul Vlașca-Fetești. Militarii sunt internați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

Cercetări într-un dosar de «ultraj» Din primele informații, se pare că jandarmii au participat alături de polițiști pentru a aplana un conflict izbucnit spontan între două clanuri de romi. Enervați de prezența forțelor de ordine, romii au început să arunce cu pietre. Doi dintre jandarmii care au participat la... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2020, 12:40 (6270 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acuzații grave aduse conducerii Spitalului Municipal Urziceni

În plină pandemie

Acuzații grave aduse conducerii Spitalului Municipal Urziceni

Scandal la Spitalul Municipal din Urziceni. Sub protecția anonimatului, o angajată a instituției a transmis opiniei publice o scrisoare prin care reclamă managementul abuziv al Danielei Ianuș, actualul director al instituției. Totodată, sesizarea scrisă îi este adresată și primarului din Urziceni, Constantin Sava, căruia i se reproșează faptul că a numit-o pe Ianuș la condu­cerea spitalului din oraș. Contactată telefonic, Daniela Ianuș a precizat că medicii și asistentele din subordine nu și-au manifestat nemulțumirea cu privire la activitatea sa...

Reclamații pe bandă rulantă
... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2020, 10:55 (5864 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate efectua teste pentru depistarea noului Coronavirus (SARS-CoV-2)

Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate efectua teste pentru depistarea noului Coronavirus (SARS-CoV-2)

Mult așteptatele kit-uri folosite pentru testele prin care poate fi depistat noul Coronavirus (SARS-CoV-2) au ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Unitatea medicală a anuțat faptul că există 600 de teste, putând fi efectuate 3 teste într-o perioadă de 60 de minute.

Cine va fi testat? Potrivit unei informări remisă publicității, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia vor beneficia de teste toate cazurile suspecte de COVID-19 care se prezintă la Unitatea de Primiri Urgențe, precum și pacienții care vor fi internați pe secțiile unității medicale. Prioritatea o reprezintă pacienții... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2020, 20:10 (6398 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Controale amănunțite în școlile și liceele din Ialomița

Controale amănunțite în școlile și liceele din Ialomița

Pregătirea școlilor pentru redeschiderea anunțată de Ministerul Educației începând cu 1 iunie 2020 a intrat în linie dreaptă și în județul Ialomița. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a demarat o serie de inspecții tematice pentru a analiza stadiul lucrărilor de dezinfecție și reamenajare a claselor. «Suntem în grafic și nu există probleme la acest moment. Vom redeschide școlile fără a pune în pericol sănătatea copiilor și a cadrelor didactice!» a precizat Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

4000 de elevi sunt așteptați în clase... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2020, 17:15 (3432 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Făcăeni: Polițist bătut de infractorii pe care îi ancheta

Făcăeni: Polițist bătut de infractorii pe care îi ancheta

Un agent al Postului de Poliție Făcăeni a ajuns în stare gravă la spital după ce a fost bătut de doi localnici. Supărați că polițistul le-a făcut dosare penale pentru comiterea unor infracțiuni la regimul rutier, aceștia l-au lovit cu pumnii și picioarele, distrugându-i și mașina. În prezent, omul legii se află internat la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța.

Verificările sunt în curs Agresiunea s-a petrecut sâmbătă, 23 mai 2020, pe o stradă din localitatea Făcăeni. Polițistul se afla în timpul liber, moment în care agresorii, tată și fiu, l-au oprit și i-au cerut socoteală... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2020, 13:10 (11935 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cheltuieli de 7,3 milioane de lei pentru Centrele de Carantină și spitalele din Ialomița

Cheltuieli de 7,3 milioane de lei pentru Centrele de Carantină și spitalele din Ialomița

La finalul celor două luni ale Stării de Urgență, reprezentanții autorităților din Ialomița fac un prim bilanț al eforturilor depuse în privința limitării efectelor pandemiei de COVID-19. Din punct de vedere economic, încasările la bugetul județului s-au diminuat consi­derabil, în timp ce cheltuielile au crescut într-un ritm alert. Resursele financiare disponibile au fost alocate spitalelor, astfel încât acestea să poată oferi tratament bolnavilor care prezentau simptome specifice infecțiilor respiratorii provocate de noul Coronavirus. De asemenea, tot din fonduri publice a fost susținută și activitatea Centrelor de Carantină, unde ialomițenii veniți din străinătate au fost internați pentru a... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2020, 11:10 (6363 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul șef Mircea Ion Rus, noul șef al Poliției ialomițene

Șeful IPJ Cluj, transferat la IPJ Ialomița

Comisarul șef Mircea Ion Rus, noul șef al Poliției ialomițene

Inspectoratul General al Poliției Române a decis vineri, 22 mai 2020, să schimbe comanda Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Astfel, noul șef al instituției este comisarul șef Mircea Ion Rus, șeful Inspectoratului de Poliție al Județului Cluj. În ceea ce îl privește pe Cristian Ivan, acesta a fost «promovat» într-o structură din cadrul IGPR.

Un nou șef la IPJ Ialomița În cadrul unei ședințe desfășurată vineri, 22 mai 2020, la sediul Inspectoratului General al Poliției Române, reprezentanții instituției au decis să numească un nou șef în fruntea Poliției ialomițene. Este... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2020, 13:10 (23939 vizualizări - 24 comentarii)

REPORTAJ

Olimpiada Virtuală de Geografie

Olimpiada Virtuală de Geografie

Geografia a fost singura disciplină școlară pentru care s-a organizat o olimpiadă în adevăratul sens al cuvântului, când toate celelalte concursuri școlare de anul acesta au fost anulate din cauza pademiei provocată de noul Coronavirus. Pasionați de natură și drumeții, patru elevi din Ialomița, elevi ai Colegiilor Naționale «Mihai Viteazu» și «Grigore Moisil», din Slobozia și Urziceni, au reușit să organizeze etapa națională a Olimpiadei Naționale de Geografie, folosindu-se de internet. Chiar distanțarea socială i-a ținut departe unii de alții, atât participanții, cât și organizatorii bucurându-se de experiența trăită...

Rețeaua de participanți... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2020, 12:10 (4057 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Secretarul Primăriei Mihail Kogălniceanu, al doilea subprefect al Ialomiței

Se revine la veche organigramă

Secretarul Primăriei Mihail Kogălniceanu, al doilea subprefect al Ialomiței

Guvernul României a decis în cadrul ședinței de joi, 21 mai 2020, să ocupe cea de-a doua funcție vacantă de subprefect al județului Ialomița. Conform deciziei Guvernului României, această funcție i-a fost atribuită Tudoriței Ionescu, actualul secretar al comunei Mihail Kogălniceanu.

Experiență de 17 ani în administrație
Decizia Guvernului României de joi, 21 mai 2020, este susținută de Codul Administrativ, potrivit căruia fiecare Instituție a Prefectului are în organigramă două... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2020, 12:55 (12286 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri insuficiente pentru întreținerea Posturilor de Poliție din Ialomița

Fonduri insuficiente pentru întreținerea Posturilor de Poliție din Ialomița

Posturile de Poliție existente în comunele din Ialomița așteaptă de ani buni să fie reabilitate. Fondurile destinate pentru lucrările de reparație și întreținere a clădirilor se diminuează de la un an la altul. În 2019, de exemplu, Ministerul Afacerilor Interne a alocat doar 27 mii de lei pentru întreținerea celor 59 de Posturi de Poliție din Ialomița. Sindicaliștii din Poliția Română reclamă situația și susțin faptul că, așa cum s-a întâmplat cu drepturile salariale, situația poate fi remediată doar în baza unor acțiuni în instanță.

Fără condiții la locul de muncă Agenții de Poliție... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2020, 11:20 (5524 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are peste 126 mii de hectare calamitate de seceta pedologică severă

Bilanțul dezastrului în agricultura județeană

Ialomița are peste 126 mii de hectare calamitate de seceta pedologică severă

bonus: 11 km de canale de irigații, reabilitați

La începutul lunii mai 2020, agricultorii ialomițeni au înțeles că seceta pedologică severă le va compromite definitiv culturile. În dispe­rare de cauză, au solicitat autorităților județene urgentarea controalelor comisiilor de constatare și evaluare a pagubelor. Metodologia deficitară de stabilire a prejudiciilor a generat abuzuri și confuzii. La acest moment, oficialii Direcției Agricole Județene declară că până la sfârșitul săptămânii în curs toate dosarele aflate în lucru vor fi finalizate. La nivelul județului Ialomița au fost raportate 126308 hectare de culturi calamitate total sau parțial de către secetă...

O nedreptate cât Ialomița... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2020, 18:15 (5450 vizualizări - 2 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
263 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Condeești: Cal scos dintr-o fîntînă de pompieri

Marți seara, 21 iunie, în jurul orei 21.00, pompierii de la Detașamentul Urziceni s-au deplasat satul Condeești. Aici au intervenit pentru salvarea unui cal căzut într-o fîntână dezafectată din curtea unui ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:14
(9731 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai ix35, primul model din istoria auto desemnat drept «Cel mai 4x4 SUV al deceniului»

Hyundai ix35, primul model din istoria auto desemnat drept «Cel mai 4x4 SUV al deceniului»

Bucuresti, 17 iunie 2011-Hyundai ix35, unul dintre cele mai apreciate modele ale mărcii și succesorul renumitului Hyundai Tucson, a fost declarat «Cel mai 4x4 SUV al deceniului» în cadrul celei ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:08
(16861 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Din nou înșelăciune prin SMS! Atenție la escroci!

Polițiștii trag încă odată un semnal de alarmă cetățenilor să nu cadă în plasa persoanelor care sună la întîmplare pe telefoane mobile și se recomandă ca fiind reprezentanți ai unor firme de telefonie mobilă ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:57
(9212 vizualizări - 1 comentariu)


Turneul «Fibec» la tenis de câmp U14: Sorin Iordache, locul 3 la simplu, câștigător al trofeului la dublu

Turneul «Fibec» la tenis de cîmp U14: Sorin Iordache, locul 3 la simplu, cîștigător al trofeului la dublu

Începînd cu 18 iunie, la Cîmpina, s-a desfășurat Turneul Fibec» din cadrul Circuitului Național U14 la tenis de cîmp, la care a participat și sportivul legitimat la Tenis Con Slobozia, Sorin Iordache. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:41
(11532 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: A rămas fără permis după ce a întors pe bulevard

Luni, 20 iunie a.c., Biroul Rutier Slobozia a desfășurat o acțiune pe linia verificării autovehiculelor înmatriculate în alte state și prevenirea accidentelor de circulație. Astfel, pe bulevardul Matei ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:37
(7580 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiune pentru depistarea urmăriților

Efective mărite de polițiști din cadrul formațiunilor de investigații criminale și Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au acționat pe linia depistării minorilor și a persoanelor urmărite ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:35
(6747 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 20:19
(4758 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: De la 1 iulie 2011, Formularul 112 este obligatoriu de depus

Începînd cu 1 iulie 2011, contribuabilii persoane fizice și juridice au obligația de a completa și depune Formularul 112, «Declarația privind obligațiile de plată a contribuțiilor sociale, impozitul pe ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 20:17
(7511 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un plic cu bani pierdut, înapoiat unei bătrîne

Administratorul unei firme din Slobozia a sesizat jandarmii din Slobozia despre faptul că o femeie în vîrstă a uitat, pe pervazul magazinului, un plic cu bani. Jandarmii s-au deplasat la locul indicat și ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 19:37
(8524 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Au jefuit o casă de amanet după ce au bătut zdravăn un angajat

În fapt, în timp ce angajatul, un bărbat de 55 ani, din municipiu, se afla în incinta casei de amanet a fost solicitat de către o persoană necunoscută să-i amaneteze o pereche de cercei. În timp ce bărbatul ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:15
(8088 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița, locul 9 pe țară la încasări

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în primele 5 luni ale anului 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat aproape 212 milioane lei.
În luna mai 2011 s-au încasat ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:10
(10826 vizualizări - 0 comentarii)


Echipe mixte jandarmi-polițiști vor patrula în stațiunea Amara

Echipe mixte jandarmi-polițiști vor patrula zilnic în stațiunea Amara, pentru a asigura ordinea și siguranța publică a turiștilor și a preveni eventualele incidente. Activitățile desfășurate vor viza și ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:08
(8249 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara patrulă


Slobozia: A lovit cu mașina o fetiță de 5 ani!

Poliția Slobozia a fost sesizată despre producerea unui accident de circulație soldat cu rănirea a unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, în vîrstă de 43 ani, din Slobozia, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:56
(5480 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de o autoutilitară ce venea din sens opus

Vineri, 17 iunie a.c., în jurul orei 16.50, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DJ213 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce un bărbat, de 4 ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:56
(12301 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 64 locuri de muncă vacante

Potrivit AJOFM Ialomița, la nivelul județului sînt vacante 64 locuri de muncă. Astfel, 9 dintre acestea sînt pentru absolvenți de studii superioare, 5 pentru cei cu studii medii, 37 pentru muncitori calificați ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:54
(9459 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Tînăr de 25 ani, surprins fără permis în trafic

Agenții Postului de Poliție Alexeni, în timp ce se aflau în serviciul de patrulare pe raza comunei, au oprit pentru control un autoturism care circula pe DN2A din direcția Urziceni către Slobozia. Cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:53
(6270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de aproape 70000 lei aplicate de Poliția Rutieră

În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, precum și pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:52
(6284 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Poliția a amendat societatea care schimbă țevile pentru că nu a reparat carosabilul!

Joi, 16 iunie, polițiștii Biroului Rutier Slobozia au desfășurat o acțiune pentru verificarea modului de organizare și sistematizare a traficului rutier pe raza municipiului. Potrivit polițiștilor, «cu ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 18:04
(6737 vizualizări - 1 comentariu)


Bărcănești: Biciclist beat lovit de un scuter

Polițiștii din Urziceni au fost alertați, joi, 16 iunie, cu privire la faptul că în comuna Bărcănești s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un bărbat, de 55 ani, din Bărcănești, se deplasa ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:56
(5690 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Hoți arestați de polițiști

Doi tineri ialomițeni au fost reținuți de polițiști pentru «furt calificat». Cei doi sînt acuzați că au intrat într-o locuință din Reviga de unde au furat electrocasnice în valoarea de 3000 lei. Ancheta ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:54
(9026 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt


Fetești: Infractor încarcerat

Polițiștii feteșteni, în colaborare cu cei ai Compartimentului Urmăriri au desfășurat o acțiune în Fetești pentru punerea în aplicare a mandatelor de executare a pedepselor privative de libertate. Cu această ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:53
(5807 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Urziceni: Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

Peste 50 de persoane au fost legitimate în cadrul unei acțiuni de amploare organizate de polițiști, joi, 16 iunie, la Urziceni. Acțiunea polițiștilor a vizat prevenirea și combaterea furturilor de animale ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:52
(6941 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Unei bătrîne i-a furat banii din buzunar la piață

O femeie, de 71 ani, din comuna Armășești a alarmat polițiștii din Urziceni cu privire la faptul că în timp ce își făcea cumpărăturile la piață, persoane necunoscute i-au furat din buzunarul pantalonilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:16
(7598 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Giurgeni: A acroșat-o în timp ce femeia încerca să traverseze strada

Miercuri, 15 iunie, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DN2A, în localitatea Giurgeni, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Ajunși la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:07
(6525 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Căzănești: Descinderi domiciliare la locuințele unor hoți

«În urma activităților desfășurate de polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia și Urziceni, Poliției Orașului Căzănești, Serviciului de Investigații Criminale, cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 18:54
(10217 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: La volan cu permisul anulat

Polițiștii din Manasia au oprit, miercuri, 15 iunie, în trafic, o mașină condusă de un localnic de 32 ani, pentru un control de rutină. În urma verificărilor, polițiștii au constatat că bărbatul avea permisul ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 18:50
(8465 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-au dat foc la casă

Locuința unui feteștean a fost incendiată în seara zilei de miercuri, 15 iunie, de către o persoană rămasă neidentificată. La momentul sosirii pompierilor la fața locului, flăcările se manifestau în două ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:46
(8188 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești incendiu


DGFP Ialomița: Cereri de rambursare de TVA de aproape 1,6 milioane lei

La nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice a județului Ialomița se va rambursa în luna iunie 2011, taxă pe valoarea adăugată în sumă de aproape 1,6 milioane lei aferentă unui număr de 30 deconturi ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:40
(10167 vizualizări - 0 comentarii)


Becali face concurs «Cum vezi tu România în Uniunea Europeană»

Deputatul european George Becali organizează un concurs destinat tinerilor între 14 și 25 de ani din toată țara. Participanții vor trebui să se exprime printr-un eseu, desen sau logo pe tema «Cum vezi tu ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:08
(7500 vizualizări - 0 comentarii)


Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, la dezbatere

Marți, 14 iunie 2011, Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița a participat la București la o dezbatere publică organizată de către Societatea Academică din România și Alianța pentru ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 16:13
(11171 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...