Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomițean de 41 de ani fără alte probleme medicale, mort din cauza COVID-19

Ialomițean de 41 de ani fără alte probleme medicale, mort din cauza COVID-19

Potrivit Grupului de Comunicare Strategică în România, numărul persoanelor decedate a ajuns la 400. Cazul cu numărul 398 este al unui bărbat de 41 de ani, domiciliat în județul Ialomița. Oficialii de la București susțin în comunicarea publică faptul că acesta nu avea alte probleme medicale.

A murit sub ochii medicilor Potrivit informațiilor oficiale, bărbatul de 41 de ani a revenit în țară, din Marea Britanie, pe data de 27 martie 2020. Acesta prezenta simptome specifice infecției COVID-19, iar de la aeroport a fost transportat către Institutul Național de Boli Infecțioase «Matei Balș... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2020, 13:05 (4603 vizualizări - 11 comentarii)

SPORT

Federația vrea să reia jocurile în vară, cluburile își doresc «înghețul»

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Federația vrea să reia jocurile în vară, cluburile își doresc «înghețul»

Sportul trece prin cea mai grea perioadă de după cel de-al Doilea Război Mondial, iar handbalul nu putea face excepție. Liga Națională feminină este întreruptă de la mijlocul lunii martie, iar șansele de reluare a competiției sunt încă departe, mai cu seamă că pandemia provocată de noul Coronavirus e în toi, iar starea de urgență s-a prelungit până pe 15 mai 2020. Campionate ca cel din Danemarca, Ungaria, Germania sau Norvegia au pus deja lacătul pe actuala stagiune, «înghețând» totul la stadiul prezent. La noi, Federația Română de Handbal încă face analize, iar de acolo a transpirat deja un plan de repornire a jocurilor, destul de greu de pus în practică. Cele 7 etape rămase ar urma să se desfășoare... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2020, 10:50 (5682 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Singurul spital suport pentru tratarea COVID-19 din Ialomița nu are medicamente pentru bolnavii internați!

Farmacia Spitalului Fetești este goală

Singurul spital suport pentru tratarea COVID-19 din Ialomița nu are medicamente pentru bolnavii internați!

Declarat prin Ordin al Ministerului Sănătății spital suport pentru tratamentul pacienților infectați cu COVID-19, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești nu poate să ofere sprijin bolnavilor internați. Toate acestea deoarece unitatea medicală nu are medicamentele prevăzute în schemele naționale de tratament pe care spitalele din prima linie le administrează pacienților. Este vorba despre medicamentul Plaquenil a cărui substanță activă este hidroxiclorochina, foarte eficientă în combaterea simptomelor produse în organism de noul Coronavirus.

«Ministerul Sănătății a uitat de noi!»... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2020, 18:05 (8732 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Femeie de 66 de ani, din Ialomița, moartă din cauza infecției cu noul Coronavirus

COVID-19 a mai luat o viață

Femeie de 66 de ani, din Ialomița, moartă din cauza infecției cu noul Coronavirus

Un alt pacient din județul Ialomița infectat cu noul Coronavirus a fost declarat decedat. Este vorba despre o femeie de 66 de ani, conform Grupului de Comunicare Strategică. Astfel, bilanțul deceselor provocate de infecția COVID-19 în Ialomița se ridică la 11.

A murit pe patul de spital Din informațiile Grupului de Comunicare Strategic, al 11-lea pacient răpus de infecția COVID-19 din județul Ialomița este o femeie de 66 de ani. Ea a fost internată pe data de 22 martie 2020 pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă și confirmată pozitiv la testul pentru infecția cu noul Coronavirus pe... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2020, 21:50 (4456 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Apa din puțurile subterane poate fi utilizată gratuit de către fermieri

Propunerea senatorului PSD Marian Pavel a fost adoptată în Senat

Apa din puțurile subterane poate fi utilizată gratuit de către fermieri

Miercuri, 15 aprilie 2020, Senatul României a aprobat în plen o modificare legislativă a Legii Apelor care permite utilizarea gratuită a apei din puțurile forate în câmp pentru irigații. Propunerea de modificare a legii îi aparține senatorului PSD Marian Pavel. Conform propunerii, fermierii vor fi scutiți de plata apei provenite din subteran pentru o perioadă de 6 luni. De la Senat, modificarea legislativă va ajunge la Camera Deputaților pentru aprobarea finală.

Seceta modifică legislația Seceta prelungită cu care se confruntă fermierii români determină modificarea legislației. Miercuri... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2020, 19:50 (7815 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Balaciu: Anchetă penală în lucru, după ce un cadavru a fost descoperit în apele râului Ialomița

Balaciu: Anchetă penală în lucru, după ce un cadavru a fost descoperit în apele râului Ialomița

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița fac cercetări in rem într-un dosar penal privind posibile fapte de «omor». Organele judiciare s-au sesizat din oficiu după ce un cioban din comuna Balaciu a descoperit cadavrul unui bărbat plutind pe apa râului Ialomița. În momentul de față, anchetatorii încearcă să stabilească atât identitatea cadavrului, cât și vârsta.

Verificările sunt în curs
Macabra descoperire s-a petrecut marți, 7 aprilie 2020, în jurul prânzului. Plecat cu oile la păscut, în zona localității Balaciu, un cioban s-a apropiat cu turma de malul... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2020, 16:10 (4521 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii dializați, suspecți sau infectați cu noul Coronavirus

Situația de la Centrul de Dializă privat «Fresenius», sub control?

Ialomițenii dializați, suspecți sau infectați cu noul Coronavirus

În urmă cu mai bine de o săptămână, autoritățile confirmau oficial mai multe cazuri de infecții cu COVID-19 printre pacienții Centrului de Dializă privat «Fresenius» din Slobozia. În prezent, primarii comunelor Munteni Buău și Gheorghe Goja confirmă că «pacienții Centrului de Dializă nu au fost izolați la domiciliu» în așteptarea rezultatelor. La nivelul județului Ialomița există 160 de pacienți dependenți care beneficiază de dializă în cadrul Centrului...

O altfel de realitate În urmă cu mai bine de o săptămână, autoritățile confirmau oficial existența mai multor cazuri de... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2020, 12:50 (5032 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Asistenta medicală a Spitalului Țăndărei transferată în stare gravă la București a decedat!

Depistată pozitiv la testul pentru COVID-19

Asistenta medicală a Spitalului Țăndărei transferată în stare gravă la București a decedat!

Asistenta medicală angajată a Spitalului Țăndărei, confirmată pozitiv la testul pentru depistarea noului Coronavirus, a decedat în dimineața zilei de marți, 14 aprilie 2020. La finele săptămânii precedente, asistenta medicală a fost transferată, în stare gravă, la Spitalul de Boli Infecțioase «Victor Babeș» din București, conform Grupului de Comunicare Strategică.

A murit la București din cauza Coronavirusului Asistenta medicală și-ar fi desfășurat activitatea în cortul de triaj al Spitalului Orășenesc Țăndărei. Aceasta ar fi intrat în contact cu mai mulți localnici, confirmați ulterior... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2020, 12:05 (32270 vizualizări - 44 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Au fugit din carantină pentru a-și întâlni iubitele

S-a întâmplat la Țăndărei

Au fugit din carantină pentru a-și întâlni iubitele

Doi tineri de 19 și 20 de ani au vrut să fugă din orașul Țăndărei, aflat încă sub carantină, pentru a se întâlni în comuna Ograda cu iubitele lor.  Cei doi au fost prinși de jandarmii ialomițeni în pădurea aflată la ieșirea din oraș, pe un drum forestier. Amândoi riscă acum să aibă dosare penale, pentru «zădărnicirea răspândirii bolilor».

Dosare penale pe numele fugarilor
Aflat în carantină de aproximativ 2 săptămâni, în orașul Țăndărei nu se poate intra și nu se poate ieși. Cu toate acestea, doi tineri de 19 și 20 de ani și-au încercat norocul, în speranța că ar putea ajunge... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2020, 11:50 (4181 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Substația din incinta Spitalului Țăndărei, închisă din cauza infecțiilor cu COVID-19!

Stare de avarie la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Substația din incinta Spitalului Țăndărei, închisă din cauza infecțiilor cu COVID-19!

În cursul zilei de luni, 13 aprilie 2020, alte 3 cadre medicale angajate la substația din incinta Spitalului Orășenesc Țăndărei a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița au fost confirmate pozitiv la testul pentru depistarea infecției COVID-19. Reprezentanții instituției au luat decizia de a închide substația. În momentul de față se așteptă rezultatul testelor pentru alte 12 cadre medicale.

Situație îngrijorătoare la Țăndărei În cursul zilei de luni, 13 aprilie 2020, reprezentanții Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița au luat decizia de a închide substația din incinta Spitalului... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2020, 11:20 (8792 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primii 9 ialomițeni vindecați de COVID-19 au părăsit spitalul suport din Fetești

Primii 9 ialomițeni vindecați de COVID-19 au părăsit spitalul suport din Fetești

Transformat în spital suport pentru tratarea pacienților COVID-19, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești a externat luni, 13 aprilie 2020, primii 9 pacienți vindecați. Aceștia au vârste cuprinse între 6 și 89 de ani, majoritatea fiind din Țăndărei.

Spitalul are nevoie de sprijin Prin decizia Ministerului Sănătății, în a doua jumătate a lunii trecute, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești a devenit unitate medicală suport pentru tratarea pacienților infectați cu noul Coronavirus. Decizia a fost luată pentru a degreva spitalele mari din București. Astfel... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2020, 10:50 (2984 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistentă medicală a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, infectată cu COVID-19

Asistentă medicală a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, infectată cu COVID-19

Un nou caz de infecție COVID-19 a fost descoperit în rândul cadrelor medicale din Ialomița. De această dată este vorba despre o asistentă din cadrul Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, care își desfășura activitatea la stația din incinta Spitalului Orășenesc Țăndărei. Reprezentanții instituției au explicat faptul că starea de sănătate a asistentei este bună, fiind sub observație medicală la spitalul suport COVID-19 din Fetești.

Testări pentru personalul SJA Ialomița Se pare că asistenta medicală ar fi contactat noul Coronavirus în focarul existent în orașul Țăndărei. Femeia... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2020, 15:05 (8973 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Nu putem aplica orbește măsurile de carantinare!»

Senatorul PSD Marian Pavel cere derogări pentru fermierii din Țăndărei

«Nu putem aplica orbește măsurile de carantinare!»

Măsura de carantinare a orașului Țăndărei afectează activitatea fermierilor din oraș. Senatorul PSD Marian Pavel cere public ca «măsurile de carantinare să nu se aplice orbește!». Pentru a obține derogările necesare, Marian Pavel a făcut o interpelare către ministrul Internelor, Marcel Vela.

Reacții publice Senatorul PSD Marian Pavel a cerut public Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița să relaxeze măsurile de carantină de la Țăndărei pentru ca fermierii din zonă să poată efectua lucrări agricole: «Am cerut Comitetului Județean să analizeze solicitările depuse la Primăria Țăndărei și să identifice soluții în condițiile legii. Este un demers legal și posibil! Nu putem aplica orbește măsurile de carantinare! Primesc zilnic telefoane de la fermieri care spun că sunt pregătiți să respecte tote măsurile care se impun. Au mănuși, combinezoane, măști... Vor doar să-și lucreze pământul! Tractoriștii, de exemplu, sunt singuri în câmp... Nu încalcă nicio regulă dacă se duc să muncească. Să nu fim absurzi!»... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2020, 14:20 (8931 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tratament discriminatoriu pentru o angajată a DGASPC Ialomița

Ordonanța Militară 8, aplicată arbitrar

Tratament discriminatoriu pentru o angajată a DGASPC Ialomița

O angajată a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița susține că este obligată să lucreze 14 zile neîntrerupt, în condițiile în care are acasă doi copii minori. Conform declarațiilor sale, pentru a-și păstra slujba ar trebui să meargă la muncă împreună cu copiii. Oficialii instituției susțin că prevederile Ordonanței Militare 8 sunt obligatorii pentru toți angajații.

Realitatea bate Ordonanța Conform prevederilor Ordonanței Militare 8, este interzisă pe perioada stării de urgență încetarea sau suspendarea activității serviciilor sociale de tipul centrelor rezidențiale de îngrijire și asistență a persoanelor vârstnice, centrelor rezidențiale pentru copii și adulți, cu și fără dizabilități, precum și pentru alte categorii vulnerabile. Personalul de la aceste centre va fi organizat în ture și va sta în izolare la locul de muncă timp de 14 zile, urmate de izolarea la domiciliu pentru alte 14 zile. În Ialomița, aplicarea acestor prevederi a generat situații absurde. O angajată a Direcției Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, mama a doi copii, este obligată să se prezinte la muncă împreună cu cei doi copii ai ei... «Mi-au spus să vin cu cu copii la muncă, că, oricum, nu fac nimic acasă... Și să las ciocul mic dacă vreau să mai am de muncă! E anormal ce mi se întîmplă. Soțul lucrează pe TIR, în străinătate... Și trebuie să meargă la muncă acolo. Nu știu ce să fac! Pentru alți colegi s-au găsit soluții, pentru mine nu?! Legea asta nu e pentru familii? Ce pot să fac? Cu cine să las copiii două săptămâni? Și alte două săptămâni după aceea în izolare?» ne-a declarat angajata sub protecția anonimatului.... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2020, 13:10 (7987 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ordin al prefectului pentru inventarierea culturilor calamitate de secetă în Ialomița

E oficial

Ordin al prefectului pentru inventarierea culturilor calamitate de secetă în Ialomița

Miercuri, 8 aprilie 2020, prefectul Județului Ialomița a emis Ordinul prin care solicită «constatarea și evaluarea pagubelor produse de secetă». Decizia urmează să fie pusă în aplicare cu sprijinul reprezentanților Direcției Agricole Ialomița. «La momentul la care vom avea primele date centralizate, vom face informări publice cu privire la situație!» a declarat consilierul prefectului de Ialomița, Gheorghe Babagianu.

Există Ordin de prefect Ca urmare a solicitării lansate la nivel național de către Ministerele Agricuturii și Afacerilor Interne, miercuri, 8 aprilie 2020, prefectul... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2020, 12:10 (11196 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consiliul Județean Ialomița combate COVID-19 cu bannere

Dormi liniștit! Autoritățile cheltuie fonduri publice pentru tine!

Consiliul Județean Ialomița combate COVID-19 cu bannere

În buna tradiție a instituției, oficialii Consiliului Județean Ialomița au decis să cheltuiască bani publici pentru o campanie de avertizare a populației cu privire la riscul la care ne expunem dacă ieșim din casă. Sub sloganul «Fii eroul tuturor!», de pe clădirea Palatului Administrativ, dintr-un banner cât 4 etaje, un grup de tineri ne îndeamnă cu masca pe nas să… #staiacasă.
Dat fiind faptul că centrul orașului este cea mai puțin circulată zonă din Slobozia, ne îndoim că mesajul își atinge ținta. De aceea ne-am hotărât să popularizăm și noi îndemnul autorităților. Nu de alta, dar ar fi păcat de zecile alea de mii de lei aruncate pe Apa Sâmbetei.
Sigur, suntem în stare de... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2020, 19:15 (8665 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Asistentă medicală a Spitalului Orășenesc Țăndărei, transferată în stare gravă la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București

Depistată pozitiv la testul pentru COVID-19

Asistentă medicală a Spitalului Orășenesc Țăndărei, transferată în stare gravă la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București

Infecția COVID-19 face victime și în rândul cadrelor medicale ale Spitalului Orășenesc Țăndărei. O asistentă medicală confirmată pozitiv la testul pentru depistarea noului Coronavirus a fost transferată, în stare gravă, la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București. Femeia se află în Secția Anestezie și Terapie Intensivă a unității medicale, fiind ventilată mecanic. Reamintim că 9 cadre medicale de la spitalul din Țăndărei au fost izolate la domiciliu, după ce o pacientă bolnavă de COVID-19 s-a prezentat în urmă cu aproximativ 3 săptămâni la camera de gardă, acuzând probleme respiratorii.

Monitorizată la Fetești, transferată la București... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2020, 16:10 (25838 vizualizări - 48 comentarii)

EVENIMENT

Premieră agricolă în Ialomița: Apă pentru irigații pe 62 kilometri de canale

Premieră agricolă în Ialomița: Apă pentru irigații pe 62 kilometri de canale

Campania de irigații în Ialomița începe cu o lună mai devreme. Măsura se impune pentru a se încerca diminuarea efectelor secetei, deja instalată. Potrivit unui comunicat al Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare, la acest moment se asigură apă pentru irigații de-a lungul a 62 de kilometri de canale de aducțiune. „«Și în acest an, apa pentru irigații până la punctele de livrare este gratuită, prin fonduri asigurate de la bugetul de stat. Fermierii pot beneficia de apă gratuită indiferent dacă sunt persoane fizice, persoane juridice, organizați în OUAI/FOUAI sau asociații agricole...» se precizează în comunicatul ANIF.

Vești bune pentru culturile de păioase... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2020, 11:10 (15779 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

«Pască și lumină» de Paște cu ajutorul voluntarilor

Soluții de criză la Perieți

«Pască și lumină» de Paște cu ajutorul voluntarilor

Autoritățile din Perieți au la dispoziție 80 de voluntari pentru sprijinirea comunității din cele 5 sate ale comunei. De Paște, voluntarii vor aduce sătenilor «pască și lumină» de la biserică. «Viața trebuie să meargă mai departe! Facem toate eforturile pentru a asigura siguranța locuitorilor din Perieți...» declară primarul Adrian Merlea.

Rețeaua de voluntari din Perieți Administrația din Perieți a reușit să organizeze la nivelul comunei o rețea de voluntari prin care sprijină activ comunitățile din cele 5 sate aparținătoare. Prin intermediul acestora au fost distribuite pachete cu... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2020, 18:15 (4523 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia, amendată pentru dezinfectarea blocurilor cu o substanță de uz veterinar

Primăria Slobozia, amendată pentru dezinfectarea blocurilor cu o substanță de uz veterinar

UPDATE Comunicat de presă al Primăriei Slobozia

Marea operațiune de dezinfecție a blocurilor din Slobozia aduce și primele sancțiuni. Direcția de Sănătate Publică Ialomița a amendat Direcția de Administrare a Domeniului Public din cadrul Primăriei Slobozia deoarece a folosit o soluție de uz veterinar. Cu această substanță fermierii dezinfectează grajdurile de animale. Este vorba despre substanța Aldezin, pe care au folosit-o și autoritățile locale din Craiova și din cauza căreia procurorii locali ai acestui oraș au deschis un dosar penal.

Dezinfecție stopată Obligați prin textul Ordonanțelor Militare să dezinfecteze scările de bloc... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2020, 14:15 (8946 vizualizări - 15 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Beat mangă și fără permis la volan

Agenți de poliție din cadrul Posturilor de Poliție Ion Roată și Alexeni, care acționau pe raza celor două comune într-una dintre nopțile trecute, au observat în trafic un autoturism ce se deplasa pe direcția ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 19:48
(10924 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Reținut pentru comiterea mai multor furturi

Agenții Postului de Poliție Gheorghe Lazăr, sub coordonarea ofițerilor din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural-Slobozia au depistat un bărbat, de 55 de ani, din localitate care se sustrăgea ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 18:52
(10155 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 21 de șoferi au rămas fără permise, peste 76800 de lei amenzi

La sfîrșit de săptămînă, în cadrul activităților desfășurate de polițiștii rutieri pentru disciplinarea paricipanților la trafic, au fost constatate 6 infracțiuni, au fost aplicate 330 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 17:46
(10330 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă de 70 de ani, acroșată pe trecerea de pietoni

Vineri, în jurul orei 19.30, Poliția Slobozia a fost sesizată despre producerea unui accident de circulație pe strada Gării din localitate. Din cercetările efectuate de polițiști la fața locului, a rezultat ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 16:53
(9463 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Hyundai i10 facelift

Hyundai i10 facelift

După ce a încheiat anul 2010 pe podiumul celor mai bine vîndute modele ale clasei A, Hyundai i10 propune acum publicului o nouă versiune facelift. Noul model este disponibil în ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2011, 12:25
(10550 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil prins în flagrant la furat

În miez de noapte, un adolescent de 15 ani a fost prins în flagrant de polițiștii slobozeni în timp ce ieșea dintr-un magazin de unde furase mai multe bunuri. Deși magazinul era prevăzut cu alarmă, minorul ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2011, 15:12
(9711 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


«Tu cui dai accept?», campanie desfășurată și în Ialomița

Polițiștii ialomițeni se înscriu în rîndul autorităților ce desfășoară în perioada februarie-iunie 2011, campanie «Tu cui dai accept?». Campania vizează educarea minorilor în privința pornografiei pe internet ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2011, 15:09
(9437 vizualizări - 0 comentarii)


BMW furat din Germania, depistat la Fetești

BMW furat din Germania, depistat la Fetești

Polițiștii feteșteni au reușit să depisteze un autoturism urmărit internațional. În cadrul acțiunii, polițiștii au identificat un cetățean din municipiul Medgidia, județul Constanța, în vîrstă de 39 de ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 16:57
(10455 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomița: 16 mii de lei, amenzi aplicate de Poliția Rutieră într-o singură zi

Poliția Rutieră a aplicat sancțiuni contravenționale în valoare de peste 16 mii de lei în decursul unei singure zi. Acțiunile s-au desfășurat pe raza localităților Urziceni, Manasia, Gîrbovi, Valea Măcrișului ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 16:54
(9131 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mașină radiată din circulație, descoperită de polițiști în trafic

Miercuri, 9 februarie, polițiștii slobozeni au identificat pe șoseaua Brăilei, la ieșirea din oraș, un autoturism înmatriculat în județul Mureș, condus de un bărbat, de 43 de ani, din județul Călărași. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 16:51
(11833 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoți după gratii

În cadrul unei acțiuni organizate de polițiștii Biroului de Ordine Publică Urziceni, în colaborare cu agenții Postului de Poliție Gîrbovi, au fost depistați doi infractori fugari. Tinerii, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 16:50
(9859 vizualizări - 0 comentarii)


Miting de protest împotriva desființării Spitalului din Țăndărei

Organizațiile Județene din Ialomița ale PSD și PNL vor organiza sîmbătă, 12 februarie 2011, începînd cu orele 13.00, un miting de protest în fața sediului Primăriei Țăndărei. Protestul se desfășoară ca ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 14:18
(9390 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Controale ale Poliției Rutiere la taxiuri

Slobozia: Controale ale Poliției Rutiere la taxiuri

În dimineața zilei de joi, 10 februarie a.c., în intervalul orar 07.00-09.00, efective din cadrul Serviciului Rutier și Serviciului de Investigarea a Fraudelor au acționat pe raza municipiului Slobozia ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 13:15
(12756 vizualizări - 4 comentarii)


Premiu pentru Primăria Slobozia de la Ministerul Mediului

Premiu pentru Primăria Slobozia de la Ministerul Mediului

Marți, 8 februarie 2011, Municipiului Slobozia i-a fost conferit «Premiul pentru promovarea conceptului de colectare selectivă și acceptarea acesteia de către locuitori», în cadrul primei ediții a programului ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 13:02
(8057 vizualizări - 1 comentariu)


APIA eliberează adeverințe pentru accesare de credite

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe pentru beneficiarii plăților aferente Măsurilor 211-Sprijin pentru zona montană defavorizată, 212-Sprijin pentru zone defavorizate ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 08:46
(11034 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cartele telefonice în sacoșa cu ceapă pentru un deținut

O femeie de 57 de ani a încercat să introducă în Penitenciarul Slobozia mai multe cartele telefonice. Marți, 8 februarie, polițiștii slobozeni au fost sesizați de reprezentanții pușcăriei din localitate ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 16:40
(11372 vizualizări - 1 comentariu)


Malu: Copil de 13 ani, rănit grav după ce a fost lovit de o mașină

Un copil de 13 ani a fost grav rănit într-un accident rutier petrecut marți, 8 februarie, la Malu. Minorul, pieton pe marginea șoselei, a fost acroșat de o mașină condusă de un bărbat, de 56 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 16:39
(9004 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Slobozia: Băut și fără permis, la volan

În noaptea de marți spre miercuri, respectiv 8 spre 9 februarie, polițiștii slobozeni au depistat în trafic un conducător auto băut și fără permis de conducere. Individul, un tînăr de 20 de ani, cu domiciliul ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 16:39
(9731 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se fură șine de cale ferată și bucăți de macarale

«În cadrul unei acțiuni desfășurate de polițiștii din Urziceni pentru prevenirea și combaterea furturilor de metale feroase și neferoase, au fost identificate mai multe persoane care au sustras astfel de ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 16:38
(7389 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


ITM Ialomița: Vechimea în muncă, pe adeverință

Potrivit reprezentanților Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, începînd cu data de 1 ianuarie 2011, prevederile legale privind carnetul de muncă au fost aprobate. Dată fiind această nouă reglementare ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 13:22
(18988 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 36 de copii, duși în excursie de Protoierie

Urziceni: 36 de copii, duși în excursie de Protoierie

«Cu binecuvîntarea Preasfințitului Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Biroul de Asistență Socială al Protopopului Urziceni a organizat în data de 3 februarie 2011 o excursie pentru copiii de ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 11:41
(8576 vizualizări - 1 comentariu)


Fierbinți-Tîrg: Copil fugit de acasă

Luni, 7 februarie, în jurul orelor 20,00, polițiștii din Fierbinți-Tîrg au fost alertați despre dispariția de la domiciliu a unui minor. Potrivit părinților, adolescentul de 14 ani ar fi plecat la școală ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 10:36
(13521 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 28 mii de lei în doar 3 zile

În perioada 4-6 februarie, polițiștii slobozeni, agenții posturilor de Poliție arondate și alte structuri polițienești, jandarmi și polițiști comunitari au desfășurat o acțiune amplă la nivelul mai multor ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 09:53
(8699 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: amendă Ialomița


Sinești: Tîlhar încarcerat

La începutul săptămînii, luni, 7 februarie, polițiștii din Urziceni au prins un bărbat, de 30 de ani, din Sinești care se sustrăgea executării uneii pedepse cu închisoarea de 3 ani. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 08:46
(9021 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești tâlhar


Fetești: Hoți de fier vechi prinși de polițiști

În noaptea de luni spre marți, 7 spre 8 februarie, polițiștii feteșteni au prins în flagrant patru bărbați, cu vîrste între 22 și 36 de ani, toți domiciliați în comuna călărășeană Borcea, în timp ce transportau ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 07:38
(6912 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 18:14
(4573 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Instituțiile financiar-bancare, verificate de polițiști

«Polițiștii ialomițeni au desfășurat, în perioada 2-4 februarie, mai multe acțiuni privind activitatea de verificare a respectării prevederilor legale privind paza, manipularea și transportul de bani și ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:47
(9871 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Copii acuzați de furt calificat

Sîmbătă, 5 februarie, polițiștii din Urziceni au identificat pe stradă doi minori ce cărau un căruț de sîrmă împletită sub formă de colaci. Copiii, de 12, respectiv 15 ani, nu au putut indica proveniența ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:46
(9930 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni copil furt


Acțiuni preventive la Slobozia

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmii și polițiștii comunitari au desfășurat vineri, 4 februarie, o amplă acțiune pe linia prevenirii și combaterii faptelor comise cu violență. În mare, acțiunea ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:43
(8631 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: A acroșat un scuter

O persoană a fost rănită într-un accident rutier produs în după-amiaza zilei de sîmbătă, 5 februarie, în apropiere de localitatea Bucu. Accidentul a fost produs de un tînăr, de 21 de ani, din județul Călărași ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:42
(10251 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...